Geen sigarettenautomaten Haarlem Sjors en Sjimmie weer in Openluchttheater Kindervreugdhield fancy-fair voor eigen clubgebouw Naar de Vierdaagse 114 WONINGEN in uitbreidingsplan De Glip te Heemstede -IV ■IL fL 1 Kosten worden geraamd op totaal 1.839.826.- „Madame's" 2500ste gast Haarlemse St. Vincentiusvereniging maakte jaarbalans op St. Gerardus Majellaschool besluit het studiejaar U- OO 1 5 P. J. Schoen veroordeeld en in hoger beroep gegaan in 100.000ste bezoeker inKennemerduinen grote duinmeer „T aptoe-U nique" in Haarlem-station Daling van bezoek aan conferentie vergaderingen onrustbarend Afscheidsavond voor leerlingen der hoogste klassen 2 MAANDAG 25 JULI 1955 PAGINA 3 KANTONRECHTER BESLIST: Kampeerterrein reeds Zaterdagmiddag vol Kennemer Duinen GEREED GEKOMEN Slaapwandelend meisje valt uit raam Goed nieuws voor onse jonge lezers op ZATERDAG 30 JULI a.s. zullen onze vrienden Sjors van de Rebellenclub en z'n zwarte makker Sjimmie jullie gaarne verwachten om half 3 in het Openluchttheater. burgerlijke Stand Haarlem Waterstanden "Muiden A. I. KAAN „De Wolbaai" De wegenplannen Vier gemeentebesturen richten zich tot Provinciale Staten randweg op 7 marden worde„ drin- geacht. De Staten beVorderen, dat gend verzocht te willen t.West.ver. een beslissing over ae gedeelte EXAMENS Op Zaterdag 30 Juli VERMISTE JONGEMAN ZWIERF DOOR BEL GIË EN FRANKRIJK Aanwinsten R.K. Leeszaal Jj] hi ii J Gemeenschappelijke voortuinen De Vrije'Tijd Spreekuur wethouder Geslaagd SOFTBAL H.C.B.-competitie Beurs van Amsterdam Mr. Th. F. Raedt, kantonrechter te Haarlem, heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de heer P. J. Schoen, die 14 dagen geleden terecht moest staan, omdat hij 29 Maart cigaretten heeft verkocht via een automaat, die bevestigd was aan de gevel van zijn tvinkel in de Spaamwouderstraat. Vol gens de Haarlemse politieverordening zijn cigarettenautomaten verboden, welk verbod de heer Schoen niet verbindend achtte. Bij monde van zijn advocaat, nir. J. Roggeveen bracht hij dit dan ook naar voren, nadat de ambtenaar bil het O.M. mr. H. Lagerwaard in deze principiële zaak een geldboete van 11.- had geëist. De heer Schoen kwam daardoor in de gelegenheid eventueel in hoger beroep te gaan. In zijn uitspraak kwam de kanton rechter, evenals de ambtenaar 2 we ken geleden, tot de conclusie, dat het gevraagde artikel in de politie-veror- dening wel verbindend was, en hij ver oordeelde de heer Schoen, conform de eis tot 11.- boete of tot 2 dagen hech tenis. Mr. Raedt overwoog in zijn uitspraak dat weliswaar in de nieuwe winkel sluitingswet ook de kwestie van de au tomaten is geregeld, maar dat aan de plaatselijke wetgever gelegenheid wordt gelaten een aanvullende verordening op te stellen, indien de openbare orde zulks vereist. Volgens de kantonrechter is dat in Haarlem het geval. Het verbod om aan personen beneden 16 jaar tabaksartike- len te verkopen krijgt in de Haarlemse politieverordening een logisch sluit stuk door het verbod om sigaretten-au tomaten te exploiteren. De Kennemerduinen hebben het afge lopen weekeinde bijzonder veel belang stelling getrokken. Zondagmiddag om half vier kon het Stichtingsbestuur zelfs reeds de honderdduizendste bezoeker van dit jaar verwelkomen. Het was de heer P. van Bohemen uit Vijfhuizen, die van de directeur van de Stichting, in genieur E. C. M. Roderkerk, een jaar kaart voor hem en zijn verloofde in ontvangst mocht nemen, alsmede enige groot-formaat-foto's van het Natuur-re- servaat. Verleden jaar werd de honderddui zendste bezoeker pas op 15 October ge registreerd, hetgeen wel bewijst, dat het prachtige zomerweer tal van va- cantiegangers naar buiten trekt. Een ander gevolg van het mooie weer was, dat. Zaterdagmiddag om half twaalf uur het kampeerterrein in de Kennemer duinen reeds volledig bezet was. Na dien heeft men nog ongeveer 500 be zoekers terug moeten sturen. Waar die onfortuinlijke vacantiegangers geble ven zijn, valt niet te zeggen, want de $a,,TJH'er-terreinen van Noordwijk en a?°?rt waren ook al vol. Het is dan oor, wa,nneer men tevoren even f b reserveert, wil men tenminste zeker zijn niet weggestuurd te worden. Zaterdagmiddag is men in de Kenne merduinen gereedgekomen met het Grote Duinmeer, waardoor de rust in dit fraaie reservaat kan terugkeren. De voltooiing kwam juist op tyd, want deze week zijn de bouwvakarbei ders met vacantie. De stichting kan nu herstel van de wegen, die j)08** Jijden den hebben gehad van het aannjden der zandauto's. Drie jaar heeft men over het werk gedaan. Hel, Weme dui »eer dat speciaal voor de kindere bedoeld, komt waaarschiinlijk tegen %lnde van dit jaar gereed. i-Xanhacht om twaalf uur heeft de 6- j... Ellen A. in Haarlem-N. een le- 'JKe val gemaakt. Het meisje was aan net slaapwandelen en is toen uit het open raam van een dak-kapelletje op *es meter hoogte gevallen aanetrtoki"t Ü®P *en bloeduitstorting thudding P Cn Cen lichte hersen De kantonrechter wilde aannemen, dat het advies van de drie bonden van Haarlemse sigaren-winkeliers aan B. en W. niet zo zeer gegeven is uit be zorgdheid voor de volksgezondheid, dan wel uit economische overwegingen, om dat de aanschaffing van automaten voor vele sigaren-winkeliers een te zware investering zou betekenen. Het was ech ter zijn overtuiging, dat de Haarlemse gemeenteraad primair de volksgezond heid op het oog heeft. Dat was ook ge bleken uit de considerans van B. en W. op het voorstel aan de raad en uit het gesprokene in de raad over de auto maten. De historische gang van zaken toonde verder aan, dat het verbod was ingegeven door hygiënische motieven. Op deze en enkele andere (juridisch- technische) gronden meent de kanton rechter, dat het bewuste artikel uit de Haarlemse politie-verordening verbin dend is en dat de heer Schoen in overtreding is geweest. Weshalve hij de heer Schoen tot 11.- boete veroordeel de. De heer Schoen is van het vonnis in hoger beroep gegaan. Advertentie Wederom zullen Sjors en Sjimmie binnenkort in het Openluchttheater verschijnen om al hun vriendjes en vriendinnetjes te amuseren en in spanning te brengen in een nieuwe vertoning. De toegangsprijs is normaal 75 ct. Maar voor de kinderen van onze lezers wordt op deze prijs reductie gegeven. Zij kunnen deze prachtige voor stelling bijwonen voor 50 cents. Vanaf heden zijn de kaartjes verkrijgbaar aan ons bureau Smedestr. 5. De katholieke Speeltuinvereniging „Kindervreugd" aan de Godfried van Bouillonstraat heeft Zaterdag en Zon dag feest gevierd met een uitgebreide Fancy Fair, waarvan de baten bestemd zullen worden voor de bouw van een eigen clubhuis, waar de kinderen in de wintermaanden hun ontspanning zul len vinden. Op de Fancy Fair is het dank zij de verschillende attracties feestelijk toegegaan, vooral in de avonduren, toen de speeltuin verlicht was. Bij de officiële openging Zaterdagmid dag, waren verschillende genodigden, het bestuur van de vereniging „Het Katholieke Gezin", besturen van de verschillende katholieke speeltuinvere nigingen, de pastoor en kapelaans van de parochie „St. Jan" en vele ande ren. De heer J. Felix, voorzitter van '.Kindervreugd", opende de bijeenkomst met een kort woord en de officiële opening werd verricht door de heer W. van Liemt, die eraan herinnerde dat „Kindervreugd" de oudste katho lieke speeltuin in Haarlem is en met tertijd ook zeer actief. Hij stelde, dat het nieuwe clubhuis veel geld kost, maar hij hoopte dat Haarlem-Oost de ze Fancy Fair zal aangrijpen om het fonds voor de bouw flink te verstevi gen. Daarna begon het feest pas goed, al lereerst met een gecostumeerde hand balwedstrijd van meisjes van de speel tuin „Zaanenoord" tegen „Kinder vreugd", welke door „Zaanenoord" werd gewonnen, 's Avonds was er een bijzonder feest, waarbij optraden de Young at heart" a. 1., 14 jaar, FILMS: CI„n™A PALACE: 2, 4.15, 7 en 9.15 2^3o'S7HALS: "Prince of pirates' Itrio' en 915 u- 7 ryT,k- betl er kapot van", a. 1., 2, 4.15, en 9.15 u. INErva: Ma.: „Three coins in the foun- ain a. 1. Di. tot en met Do. 2.30 en -I, ,u" ..How to marry a miliionnaire", alle leeft. REMBRANDT: „The great adventure", 14 J., fto'vv len 915 u- „Terugtocht der helden", 14 jaar, .2.30, 7 en 9.15 u. i .P1?' „Meneer Hulot met vacantie", a. I, 215, 7 en 9.15 u. Maandag 25 Juli Tj-PPeilichttheater Bloemendaal: Baksisch a"et Etorki, 20 uur. Dinsdag 26 Juli ït5*,rote Kerk: Gratis orgelconcert door de n„r?anist George Robert. Van 20—21 u. B„n.niuchttheater Bloemendaal: Baskisch et Etorki, 20 uur. <^e"rouwdJ. P. Lasschuit en C. H. 9etrTh. Langenberg en A. M. Mooij. ï?fcllinuV<*: G. Meijer en C. Oomen; A. F. Lib - en A. C. Brand; B. F. Simons en Shgtej. an: D Bijleveld en R. Goedings; J. rest en G. Jongeling. Getrouwd: H. M. 'I;-. j, Heijerman.Webster; J. ^'ef^vPuijnsteevan der Ven; B .M. Vijl- Jfan dep gnstra. Geboren: M. A. Bakker— M. J. p Zon d.; M. Logemann—Bliemer d.; ftu*Zen-Wijnands d.; H. E. M. Holt- v°°rt, 7s d. Overleden B. J. Wagen- J?ers» 6? j Busken Huetstraat; M. A. Ro- Tetterortr* Clovisstraat; J. Juchter, 85 .1.» Van dfn» t .aat» A- Domingo, 40 j., Cornells ^rayeneste in'aan; W' Van der Werff' 74 Maandag 25 Juli Hoog water: 7.32 u. en 19.54 u. ■Laag water: 3.18 u. en 15.31 u. Dinsdag 26 Juli Hoog water: 8.17 u. en 20.45 u. Laag water: 3.54 u. en 16.09 u. Maanstand: eerste kwart. 16.59 u. Advertentie TRUITJES, VESTEN en JASJES, in de mo- detinten bleu, wit en fraise. Prima pasvorm. Gen. Cronjéstr. 129, Tel. 11385, Haarl. Vandaag is de brief verschenen, die vanwege de gemeentebesturen van Bloemendaal, Haarlem, Heemstede en Zandvoort gestuurd is naar de Prov Staten van Noord-Holland betreffende de door de Provincie ontworpen wegen plannen. De inhoud van het schrijven is gebaseerd op de motie die de Haar lemse gemeenteraad in zijn vergadering ,f" li Juni j.l. met algemene stemmen oom/aardde. Tussen de 4 colleges bestaat volledige overeenstemming omtrent de „fjlX van een spoedige aanleg van He Westelijke randweg en de rijksweg Westei J Haariem, terwijl ook de ten Oosten dte van de Westelijke voorgestelde onvoldoende wordt binding, voor randweg ten Westen van de Westelijke dg betreft, wordt uitgesteld, van Zandvoorterweg naar de ™®n^gz nd_ drie der vier gemeentebesturen voort heeft geen bezwaren tege voorgestelde weg ten. Noorden van a denhout voorlopig voldoende ve terd kan worden. Morgen hopen wij nader op de brief terug te komen. Vanmorgen om 9 uur is het déta- chement van de Haarlemse politie, dat deelneemt aan de Nijmeegse 4-daagse, vertrokken. Het détachement, dat 13 man telt, en onder leiding staat van brigadier W. A. Coest, meldde zich af bij de hoofdcommissaris, de heer .1. Fonteyne. Deze heeft de mannen toe gesproken en o.m. de wens geuit, dat het détachement dit jaar een derde drager van het Gouden Vierdaagse Kruis zal gaan tellen. Hoofdagent H. van de Kamer heeft reeds 9 maal de 4-daagse meegelopen en krijgt dus het gouden kruis, wan neer hij ook dit jaar weer de 4-daagse uitloopt. Er zijn reeds twee gouden kruis- en enige zilveren kruis-dragers bij het détachement. HAARLEM. Voor handenarbeid akte R zijn geslaagd de dames: J, A. Boon, W .v. Har- develd, M. v. d. Wal, E. B. Roest, M. v. Hupt, J. A. Diel. E. Boks, M. P. Keyst, J J. In 't Veld, M Graaf, C. Holtrop, E.'M. Dudok van Heel, A. Tebbertsman, J. v. Lier, A Vrolijk, J. Wijsmuller, H. L. Wolff, H. W. M. J. v. d. Ven, F. Tolstra, M. Toepoel, K. E. Hogen- birk, Chr. B. Ran, E. M. Bruggink. Afgewe zen 3. Boerenkapel ,De Hooischelf'en het Tyroler Showorkest „De Alpenjagers Verder waren er nog zeer veel attrac ties en op het terrein was het prettig en gezellig: er werden goede zaken ge daan. Gistermiddag was er een gecostu meerde voetbalwedstrijd tussen „Elba en „Kindervreugd", welke met winst eindigde voor „Kindervreugd". Ook gisteravond was het nog zeer druk, mede door het fraaie weer en „Kindervreugd" zal er wel financiële baat bij gevonden hebben, hetgeen de ze speeltuinvereniging zeer zeker ver dient. Op de avond van Zaterdag de 30e Juli zal het Haarlem-stadion schudden op zijn grondvesten. Het domein der voetballers zal dan voor enkele uren worden in gebruik genomen door zes tamboercorpsen en muziekvereni gingen, die een avond lang met roffels, taptoe's en marsen het publiek in een muzikale ban zullen houden. Het ge heel wordt gepresenteerd onder de titel „Taptoe Unique'. De deelnemende corpsen en vereni gingen zijn: „Adest Musica" uit Sas- senheim, „Harmonie" uit Zaandam, „Crescendo" uit Hillegom. „Canite Tu ba" uit Lisse, tamboercorps „Hoog ovens uit Beverwijk en „Bato" uit Haarlem. Het laatste gezelschap zal op treden met vendelzwaaiers, turnsters en turners. Het programma begint met een stem mig gedeelte, dat besloten wordt met een gezamenlijke roffel onder leiding van de heer W. v.d. Peijl. Daarna wordt „Bato" ingeschakeld o.a. voor een gro te taptoe-promenade, waaraan alle an dere corpsen ook deelnemen. De mu zikanten, vendelzwaaiers, turners en turnsters zullen zich in verschillende aantrekkelijke figuren op het veld for meren. Voor het slot, dat zal bestaan uit enkele stemmige melodieën en twee coupletten van het Wilhelmus, zal de heer W. van Willige, directeur van Haarlems Bloei, aan alle deelnemende corpsen een vaan uitreiken. Het evenement is tegen een geringe vergoeding toegankelijk. Kaarten kun nen worden verkregen aan het bureau van Haarlems Bloei in het stadhuis en aan de loketten van het stadion. De jongeman Valk uit Haarlem, die s:dert 27 Juni vermist werd, is terecht, l ie dag was hij thuis weggegaan zon der iets te zeggen en reeds twee. dagen later trok hij bij Maastricht de grens over. Vandaar heeft hij bijna een maand door België en Frankrijk gezworven, tot hij zich 22 Juli gemeld heeft bij de Nederlandse Ambassade in Parijs. Deze gaf hem laisser passer, zodat hij met de trein naar Nederland kon terugkeren, waar de Koninklijke Maréschaussee hem in Rosendaal heeft aangehouden. De jongen is naar Haarlem teruggebracht. B. Baanen: Op reis door de bergen. J. Cabriës: Jacob de uitverkorene A. Christie: Met onbekende bestemming. T. Eekman: Joegoslavië. W. H. van Eemlandt: Zwarte kunst. L. van Egeraat: Gids voor Oostenrijk dl. II. F. Jansen: Liefde (2 ex.). C. Djrt- huys: Dit is België. E. Peterich: Levend Ita lië. S. Presser: Hoe breng ik mijn vacantie door? België. m De Haarlemse architect B. J. J. M. Stevens heeft van het gemeentebestuur van Heemstede destijds opdracht gekregen een ontwerp te maken voor de bouw van 46 arbeiderswoningen, 68 middenstandswoningen en 21 garages, die opge trokken zullen worden op terreinen, welke gelegen zijn ten Oosten van de Glip- perweg in het uitbreidingsplan De Glip. De 46 arbeiderswoningen zullen gebouwd worden in vier blokken van 8 en twee blokken van 7 woningen. De 68 midden standswoningen, waarvan er 57 een inhoud krijgen van 315 M3 en 11 een van 376 M3 worden gebouwd in drie blokken van 6, zeven van 5, drie van 3, in een blok van 4 en een van 2 woningen. De totale kosten, inclusief de aankoop van 22 319 M2 grotid en de aanleg van gemeenschappelijke voortuinen, zijn geraamd op f 1 839 826— In verband met de bouw van deze 114 woningen vragen B. en W. van Heemstede de raad een bedrag te voteren. Indien de raad zich met de voor dracht kan verenigen mag worden aangenomen, dat de aanbesteding reeds m No vember van dit jaar zal plaats vinden. In de vergadering van 30 Juni be sloot de raad van Heemstede tot het bouwrijp maken van terreinen ten Oos- „Madame'de charmante tentoonstelling in de Haarlemse Vleeshal, blijkt een 'aantrekkelijke dame te zijn, die als in vroeger dagen een grote schare van be wonderaars en bewonderaarsters om zich heen weet te verzamelen. Haar „salon" blijkt tenminste nu reeds 2500 bezoekers te hebben getrokken. Zaterdagavond bleek mevrouw W. Honig-Hart uit Bennebroek de 2500 te hebben volgemaakt. Mevrouw Leffelaar verwelkomde haar gast namens „Madame". Zij overhandigde haar bloemen en het toepasselijke boekwerk „Kabinet van de Mode en de Smaak". Gisteren hield de Haarlemse St Vincentiusvereniging haar Algemene Jaar vergadering na een H. Mis in de St Franciscuskapel aan de Zoetestraat. De Vincentianen kwamen bijeen in hun aebouw aan de Nieuwe Groenmarkt, waar de secretaris, de heer G. van Weelden een weelderig overzicht gaf van het geen m het afgelopen jaar is gepasseerd HU memoreerde daarbij allereerst de oprichting van het inter-parochieel sociaal-charitatief centrum, waarbij ook de St. Vincentiusvereniging betrokken is Verder herinnerde hy aan het ver trek van de heer E. F. J. Kerstholt de president van de Haarlemse vereniging, hetgeen o.m. tot gevolg had dat de heer P B. M. Munnger, die sedert 1939 secretaris was, vice-president' werd en de heer Van Weelden secretaris. Nadat de overleden leden waren herdacht, besprak de secretaris de weder waardigheden der vereniging en hii moest daarbij als zeer onrustbarend vast stellen, dat gemiddeld 50 pet der leden de wekelijkse conferentievergaderingen bezocht. Het vorig jaar was dat percentage nog 67. Deze daling, aldus de secretaris, moet op de duur funest werken op de resultaten van onze werk zaamheden. Een ieder trede in zichzelve en vrage zich af m hoeverre ook hij debet is aan deze creditzijde op onze balans Hij noemde het overigens verblijdend, dat van de thans 204 leden tellende vereniging, niet minder dan 28 leden een retraite hebben meegemaakt, een stijging van 100 pet. bij het vorig jaar. Het aantal bezochte gezinnen liep terug tot 313 (341)- De maatschappelijke wel stand waarin ons land zich sedert enige jaren mag verheugen, maakt het con tact-leggen met gezinnen, die wat de katholiciteit betreft, voor bezoek in aan merking zouden komen, moeilijker. In totaal mochten zeven personen weer tot de uitoefening van hun godsdienst plichten worden bewogen, één huwelijk en vier kinderen werden gewettigd. Slechts elf personen behoefden aan werk te worden geholpen. Een aantal kinde ren kon op katholieke scholen worden geplaatst en de zieken werden trouw bezocht. De totale ontvangsten der Conferen ties stegen tot 58.918.49.617). Daar onder zijn begrepen de kerkcollecten met 26.035 20.275). Daarentegen ble ven de bijdragen der leden stationnair' ƒ3144 tegen ƒ3168. het jaar tevoren. Het sterk verminderd bezoek aan de Conferentie-vergaderingen is daaraan niet vreemd. De heer Van Weelden besprak daar na het werk der verschillende instel lingen der vereniging en hij merkte op, dat de kath. uitleenbibliotheken zich nog steeds in een gestage bloei mogen verheugen. Het meest verheugend is wel dat vooral de opgroeiende jeugd in sterker mate van de bibliotheken gebruik rnaakt ook al zou men de keuze der lectuur - meest Wild-West en detec tives gaarne op hoger niveau leg- Sr)è bibliotheek aan de Rijksstraatweg mui nas een eigen huis. Het totaal aan tal lezers steeg tot 1234 (1222)het aan tel uitgeleende boeken bedroeg 103.985, een daling van ongeveer 8000. Het mooie naiaar is daaraan met vreemd geweest, want met het verslechteren van 't weer steeg het aantal uitgeleende boeken St Afdaalde ook het bedrag der ontvan gen leesgelden dit jaar 7062.69 ff 7199.25) en al zijn de boekenprijzen hoog te noemen, toch slaagde men er irt het jaar met een batig saldo van f2073.26 af te sluiten. Ten aanzien van het algemeen ma gazijn deelde de secretaris mede, dat de omzet van dit liefdewerk vrijwel con stant is gebleven. Verstrekt werden: 14 pantalons, 44 paar schoenen, 68 de kens, 30 stromatrassen, 3 overhemden en 104 rozenkransen. De ontvangsten be droegen 3492.04, de uitgaven 4247.10. De heer Van Weelden besprak ver volgens het werk van „De Vrije Tijd", wellicht de meest moderne vorm van apostolaat, omdat daardoor getracht wordt niet alleen het godsdienstig maar ook het cultureel niveau van de bezoe kers aan de contactavonden te verho gen. Helaas mag dit werk zich nog steeds niet in die belangstelling der Vincentianen verheugen, welke het ver dient. Het aantal bezoekers aan de z.g. Tuin- zaalavonden liep enigszins terug: van 234 tot 223 bezoekers. Weersomstandig heden blijken hier een zeer sterke in vloed uit te oefenen. De contactavonden mochten een iets groter aantal bezoekers noteren: 68 te gen 62 het Vorig jaar. Inkomsten en uitgaven sloten met een bedrag van 1769.99. Ook de commissie voor de kinderuitzending heeft veel werk kunnen verzetten. Dank zij gastvrijheid van pleegouders en offerzin van vele weldoeners, konden in 1954 aan ruim 300 kinderen enige weken vacantie wor den aangeboden. Van 1 tot 22 Augustus vertoefden de kinderen in de provincie^ Noord Holland, Noord Brabant, Gelder land en Overijssel. Met betrekking tot de Commissie Stil le Armen werd opgemerkt, dat van be gunstigers 1925 ontvangen mocht wor den. In totaal werd uitgegeven 1556.60. Tenslotte had ook het R.K. Woonwa genkamp Liefdewerk alle aandacht. Het; contact met de vertegenwoodiger van het Ministerie van Maatschappelijk Werk voor het district Noord Holland was ook dit jaar zeer prettig. In samen werking wordt getracht een oplossing te vinden voor het „Pontvraagstuk": de leerplichtige jeugd vindt de weg naar school versperd door een particulier pontveer, waarvoor 35 cent per week betaald moet worden. Voor een gezin van negen personen, in een betrekkelijk kleine wagen ver toevend, werd in samenwerking met de sociale raad, een woning gezocht. Toen dit niet mocht gelukken, en de gelden vrijwel bijeen waren om door aanschaf van een oude autobus in het nijpend gebrek aan slaapplaatsen te voorzien, bleek het gezin vertrokken. Een viertal kinderen mocht het H. Doopsel ontvangen; een van hen 'n jon gen van negen jaar deed zijn eerste H. Communie. Men wil nu trachten door inrichting van 'n oude spoorwagon tot kapel het maandelijks contact dat tot dusverre bestond, te verstevigen. De heer Van Weelden bracht tenslot te dank aan allen die het werk van de St. Vincentiusvereniging in het afgelo pen jaar hebben mogelijk gemaakt. ten van de Glipperweg. In de kosten van ƒ545.243.- waren o.m. begrepen de ophoging van de terreinen en de aan leg van een plantsoen langs de Ring vaart bij de reeds aangelegde dr. Schaepmanstraat. Wethouder Van Lent zegde tijdens de behandeling toe, dat de raad spoedig op de hoogte zou wor den gebracht van de plannen van het gemeentebestuur inzake de bouw van ruim honderd woningen in dit gebied. Thans is de voordracht verschenen Van de 46 woningwetwoningen hebben er 43 een bouwkosteninhoud van 259 kubieke meter. Zij bevatten woonka mer, keuken, w.c., drie slaapkamers met zeven slaapplaatsen, een douche cel en een vrijstaande schuur. De drie andere woningen hebben een inhoud van 408 kubieke meter en bevatten zes slaapkamers met 14 slaapplaatsen. De stichtingskosten van deze woningen zijn als volgt geraamd: grondkosten, inclu sief renteverlies 133.045 en bouwkosten f 605.115.-; totaal dus 738.160.-. Voor deze woningen, woorvoor de raad wordt uitgenodigd een zo hoog mogelijke bijdrage op grond van de be schikking bijdragen woningwetbouw aan te vragen, is de gemiddelde huur be rekend op 8.85 per week. De 68 middenstandswoningen vallen uiteen in twee typen. Zeven en vijftig woningen bevatten woonkamer, keuken, w.c., vier slaapkamers met negen slaapplaatsen, een douchecel en een vrijstaande schuur. De overige hebben vijf slaapkamers met elf slaapplaatsen. Voor deze woningen zijn de stichtings kosten geraamd als volgt: grondkos ten, inclusief renteverlies ƒ210.766.-, bouwkosten 1.200.185.-. Men hoopt echter voor een rijkspremie ten bedrage van 324.825.- in aanmerking te komen, zodat de totale kosten 1.086.126.- zullen bedragen. De exploitatie-opzet voor deze wonin gen geeft aan, dat de huur gemiddeld 64.15 per maand zal bedragen voor de woningen en 20.- per maand voor de garages. B. en W. van Heemstede stellen voorts de raad voor bij deze woningen gemeenschappelijke voortuinen aan te leggen, omdat daardoor een beter ge heel wordt verkregen en het aanzien van het complex hiermee zeer is ge baat. De kosten van de beplantingen worden geraamd op 4230.- voor de woningwetwoningen en 11.310.- voor de premiewoningen. Abusievelijk hebben wij gemeld, dat wethouder E. J. van Lent, die de bur gemeester van Heemstede tijdens diens vacantie tot en met 20 Augustus ver vangt, op Donderdag van 10—12 spreek uur zal houden. Dit moet zijn Woens dag van 10—12 uur. Van deze tekening moge de lezer een indruk krijgen van de midden standswoningen, die hopelijk op korte termijn zullen verrijzen in het uitbreidingsplan De Glip te Heemstede. De Haarlemse architect B. J. J. M. Stevens is de ontwerper ervan. R.K. U.L.O. Sint Jeroen. Voor het MULO diploma slaagden: M. van Assendelft. J. Beaufort, A. Beijk, W. Binnenkade, G. de Graaf, P. Groen, H. van de Ham; A. Ha mers, P. Heinz. R. Hoogendoom, K. de Laat, W. Langeler, G. Laurensen, H. van Leuven, W. Lodder, P. Mooij ekind, R. Spalding, W. Reekers, P .de Rooij, M. Schouten. Jan Smit, J P. Smit, T. Visser, J. de Vries, Th. Ut- tien, Th. Vogel. P. van de Zon. Voor het MULO B diploma slaagden: C. Dekker, A. v. d. Hurk. B. v. d. Meij, H. Zwetsloot. De uitslagen in de sofbaltcompetitie luiden: SchotenS.C. Haarlem 5 2 WGA-EDO 2 7 HHCHCK 4 —12 PinguinsHHC 2 19 EDO—HCK 0 —14 Tweede klasse: DSBCatchers 1 5 HHC 2O WO 2 —12 HCK 3—S.C. Haarlem 2 22—10 HCK 2—OWO 2 19— 3 HCK 2—TIW 15— 5 Vierde klasse DSSRCH 3 16— 9 ShellTYBB 3 25—10 HCK en HHC zullen in de eerste klasse waarschijnlijk met een gelijk aantal winstpunten de competitie be ëindigen, hoewel beide negentallen deze week nog in het veld komen, namelijk HHC tegen EDO en HCK tegen het Heemsteedse Pinguins. De stand is: HCK 11—18 HHC 11—18 Schoten 11—12 Pinguins 11— 8 VVGA 10— 6 EDO 10— 6 S.C. Haarlem 10— 6 In Heemstede won CVHW 3 met 92 runs en 2 wickets van Haarlem 3. CVHW scoorde 137 runs voor 8 wickets (geslo ten). A. J. Leyer 37. G. v. Langelaar Jr. 12, C. Aronds 12, H. Lokman 39, Th. Hetem 2—54, W. Feldmann 0—37, G. Strik 116, G. Goossens 522. Haarlem kon mede door het goede bowlen van Aronds, die alle wickets nam, niet hoger komen dan 45 runs, W. Feldman 12, C. Aronds 9—15, A. J. Leyer 0—19. De wedstrijd tussen de Rood en Wit- elftallen 5a en 5b werd door 5b gewon nen met 25 runs en 1 wicket Rood en Wit 5b: 108—9 (gesloten), H. Frijns 26, J. Luining 39, Th. Koot 15, B. Kapteyn de Bouwmeester 547, J. Heymans 1li, J. v. d. Valk Bouman 135. Rood en Wit 5a: 83, J. v. d. Valk Bouman 15 n.o., J. Heymans 23, W. Koot 11, J. Luining 5—22, H. Thom 2—16, E. Westra 1—11. De in Bloemendaal gespeelde wed strijd tussen BMHC 2 en Haarlem 4 werd door de bezoekers gewonnen met 20 runs. Haarlem batte eerst en scoorde 109 runs, J. Meyer 13, Ph. v. Dok 31 n.o., D. v. Damme 11, G. Ledeboer 15, Ph. Schouw 745, K. Creutzberg 227, BMHC kwam slechts tot 89, K. Creutz berg 41, M. Sluyter 15, P. Zeven 10 n.o., Ph. v. Dok 1—29, G. Ledeboer 933. f Nadat enige weken geleden een ge slaagde contactavond met de ouders van de jongens en meisjes van de St. Gerardus Majellaschool gehouden is, waarop de heer Van Paasschen en mej. Heyboer de ouders toegesproken heb ben, en die et groot succes had niet in het minst door de tentoonstelling die er aan verbonden was, heeft deze V.G.L.O. school van Haarlem-Oost een afscheidsavond gehouden voor de jon gens en meisjes, die dit jaar de school gaan verlaten. Op deze ook door de ouders druk be zochte avond werden aan de leerlingen, die met goed gevolg dit onderwijs volg den de V.G.L.O. diploma's uitgereikt, aan de meisjes nog bovendien de di ploma's voor handwerken en huishoud kunde. De avond werd opgevrolijkt door zang der leerlingen, waarbij hun eigen school- band voor begeleiding zorgde. Ook werd er de spannende film: „Ivanhoe" ge draaid. Pastoor van Sehie sprak op zijn eigen grappige manier een toch ernstig woord tot de scheidende leerlingen. Hoewel het warm was, hebben allen genoten. Als definitief slot werden Donderdag middag nog aan de 50 jongens die exa men gedaan hadden, door Inspecteur Wolf van het Internationaal Technisch Studiecentrum de diploma's van tech nisch tekenen uitgereikt. Daar de heren van het I.T.S. nog voor een aangename omlijsting hadden gezorgd, verliep de ze laatste dag op een enigszins feeste lijke wijze. De St. Gerardus Majellaschool kan op een geslaagd jaar terugzien en roept mej. C. C. C. Stavenuiter die in zoverre hersteld is, dat zij na de va cantie weer met nieuwe moed kan be ginnen een hartelijk welkom toe, in de hoop dat het volgende jaar een even groot, zo niet groter succes mag wor den. (Niet officiële koersen Vorig 3% Ned 1953 102ft 3(4 Ned 1953 102% 3% Ned 194! 100% 3ft pCt Ned 1950 100% 3ft Ned 1954 10014 3ft Ned 1955 100H 3-3(4 Ned 1947 101ft 3 Ned 62-64 oel fac. 101% Inschr. Grthk 1946 3 pCl 99jjb Ned Handel Mlj cert 240 AK.Ü. 332ft Van Berkel's Patent 198gb. Ualvé-Delft cert 312% Van Gelder 331ftgb. Kon. Hoogovens cert 357 Unilever Cert 467% Ned. Kabel 310b Philips 448% Kon Petroleum 635% „Amsterdam' Rubber 127% Boll Amerika Lijn 224(4 Kon Ned. Stoomb 54® 202% Ned Scheepv (Jnle 198(4 H.V.A. 146 □ell M®. Cert 157(4 Opening slot 25/7 101ft 334ft 470 450 129 207(4 201ft 146(4 159

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3