Jeugdkoor „INTER NOS" uit Haarlem oogst veel succes in Zwitserland Heeft U reeds RHEUMA-verrassingscouvertjes? laatste voorbereiding Muggenronde Hallo, jongens en meisjes Opening in „Het Huis Van Looy" door prof. dr. J. Q. van Regteren Altena GENERAL Tl RE „Kapitein" beproeft zijn boot I mm i I Sterke portretkunst van Maria Rompelman Rijnsburgs bloemencorso zal weer door Noordwijk trekken Jongens en meisjes Vrijdagavond terug 250.000.- Drijvende dieren tuin in Lisse ■ter- Op Zaterdag 6 Augustus TAXI 18000 MADAME VERWACHT U Rijwielinspectie op Spanjaardslaan Verwey's cyclus „30 x 1" in Haarlem geëxposeerd faillissementen Expositie in de R.K. Leeszaal WOENSDAG 27 JULI 1955 PAGINA 3 St. Vincenfrius'vereniiging Zondag vertrekken 350 kinderen op vacantie Tot Maandag in de Haven Dii is SJIMMIE, de vriend van Sjors van de Rebellenclub. Die iwee geven op Zaterdag 30 Juli om half drie een knal-voorstelling in het Openluchttheater. Zorg, dai je er bij beni. De kaart jes kosien normaal 75 ceni, maar omdai ze bij je ihuis de Nieuwe Haarlemsche Courani lezen, krijg je aan ons bureau Smedesiraai 5 een kaartje voor iwee kwartjes. Loos alarm voor Overveense brandweer GENERAL TIRE •«ét&Héswoe M&t-, Burgerlijke Stand Haarlem JUBILEA BIJ P.T.T. IN HAARLEM Waterstanden O penluchttheater Bloemendaal BALLET DER LAGE LANDEN ENGELSE PADVINDERS KAMPEREN IN Z ANDVOORT Gameenterekémng sluit met nadelig saldo van 146.811.27 Kruisverenigingen vragen verhoging van subsidie HEEMSTEDE - m. Nieuwe leraren L.O. VAL OP BETON BLOKKEN HOOFDAKTE-EXAMENS „Gecondenseerde-melk- conflict" nog niet opgelost NederlandsBelgische be sprekingen zonder resultaat Twee oliebranders voor de oorwegschool Antoniusschool vraagt een bandrecorder V erkeersontgeval Torpedoboek i ngsmachine voor gemeente Heemstede Examen Lingerie- en Costuumnaaien Burgerlijke Stand Beurs van Amsterdam Beurs van New York Advertentie Het Haarlemse jeugdkoor „Inter nos", Vijftig jongens en meisjes onder leiding van Jan Booda, is in het Zwitserse plaatsje Sissach bijzonder enthousiast wntvangen. Op 18 Juli is het jeugdige gezelschap uit Haarlem vertrokken en men heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om enkele prachtige gedeel ten van het Zwitserse land te bezoeken Onder andere werden de plaatsen Bern, Thun en Zürich aangedaan. Verleden week Zaterdag heeft het koor een zeer geslaagd concert gege ven in de Turnhalle in Sissach en wan neer alles volgens plan ver" opt hopen de jongens en meisjes Vrijdagavond tussen acht en negen uur op de Oude Advertentie totaal aan prijzen In de Rheuma- verrassingsactie. Vraag Uw winkelier Rheuma-verrassings- couvertjes. Goedgk. Min. v. Just. 22-ll-'54 LO 520/052. Dezer dagen zijn belangrijke voorbe reidingen getroffen voor de „Haarlem se muggenronde". Een gisteren gehou den medische keuring heeft de gezond heid van de renners getest, die Maan dagmorgen uit Haarlem zullen vertrek ken. Vanmorgen 7 uur was er reveille op de Spanjaardslaan waar de heer J. Barten, technisch leider van „de Tour", samen met de hoofdagent H. Hartman de fietsen (sommige met echte racestu- ren) aan een nauv/keurige inspectie on derwierp. Natuurlijk hadden remmen, frames en banden alle aandacht. „Mijn achterwiel lacht een beetje", constateerde een coureur uit de Leid- sebuurt. Het rad slingerde en boven dien zat er wat los. Bij een ander waren de banden niet zo best en stond het stuur ietwat scheef. Deze week nog zul len de reparaties moeten geschieden. De Gemengde ploeg bleek uitstekend te zijn uitgerust. Het materiaal was al nagekeken vanwege een rijwielfa- briek en deze equipe zal dus zonder zorgen de etappe-wedstrijd, die een week duurt, tegemoet kunnen zien. A.s. Zondag is de laatste bijeenkomst der rennertjes op het bureau van de kinderpolitie, waar o.a. truien en pet ten zullen worden uitgedeeld. Trainings- ritten vinden er niet meer plaats, de karavaan moet uiteraard enige rust hebben. Zondag vertrekken door de goede zorgen van de Commissie voor Kinder uitzending der St. Vincentius vereniging van het Kenaupark weer 350 Haarlemse kinderen naar Noord-Brabant, Gelder land en Overijssel en voorts Noord-Hol land in. De kinderen, die naar Noord- Brabant, Gelderland en Overijssel gaan, vertrekken met bussen van de N.Z.H. om 9 uur 's morgens en zullen drie weken in de provincies verblijven. Om 10 uur rijden de particuliere wagens weg met de kinderen voor de plaatsen in Noord- Holland. De laatsten wordt twee weken een heerlijke vacantie bezorgd. Groenmarkt in Haarlem aan te komen. In Sissach is het gezelschap een al lerhartelijkste ontvangst bereid, en de kinderen genieten van een prachtig zo merweer. Vandaag staat een uitstapje naar de Thunersee op het programma en morgenochtend wordt de terugreis naar Nederland aangevangen met een onderbreking in de stad Luxemburg. Over het optreden zelf schrijft het plaatselijk blad van Sissach, dat muzi kaliteit wel nauw verbonden moet zijn aan de naam Haarlem. Het herinnert in dit verband aan de Harlem-suite van Duke Ellington. Het blad bewondert de ijver en de overgave, waarmede de verschillende liederen werden ingestu deerd, maar vooral het enthousiasme waarmede zij werden uitgevoerd, een enthousiasme, dat op het publiek aan stekelijk bleek te werken. Het programma werd geopend met drie Hollandse liederen: „Mijn Neder land", „Lente" en „De schoonste feest dag". Vervolgens werd in het Duits „lm schönsten Wiesengrunde" ten ge hore gebracht. De recensent bewonder de de perfecte uitspraak van het Duits en vooral de ogenschijnlijk speelse be weeglijkheid der kinderstemmen. Veel succes had uiteraard „der Wanders- mann" van W. Möller. Het applaus van de talloze toehoor ders was zo uitbundig, dat dirigent Jan Booda niet anders kon dan een toegift geven. Daarvoor had men een reeks melodieën uitgekozen uit de bekende operette „lm weisen Rössl". Na het optreden van de Haarlemse jongens en meisjes traden nog enige Zwitserse ge zelschappen op, waarna de avond op feestelijke wijze werd besloten met het zingen van de Zwitserse en Nederland se volksliederen. Voor slechts korte tijd is Lisse een dierenpark rijk. Een in zakformaat, dat gemeerd ligt in de Haven. Daar ligt het museumschip „Klein Artis" tot Maandag 1 Augustus. Deze drijvende miniatuur-dierentuin kwam tot stand op initiatief van de heer W. J. M. Deutz uit Bergschenhoek, met medewerking van verscheidene in stellingen, onder meer het Missiemuse um te Steyl. Zij beoogt het vergroten van de natuur- en praehistorische kennis en meer bekendheid te geven aan voort brengselen van gebieden overzee. Men heeft moeten woekeren met de uiter aard beperkte ruimte. Maar deson danks is het een aantrekkelijke tentoon stelling geworden. Van de levende ha ve noemen wij de dartele aapjes, de lichtgevende zalmpjes, en andere tro pische visem de sierlijke kolibries en genoeglijk-babbelende papagaaien. Voorts zijn er gedeelten van een wal visskelet, talrijke voorhistorische voor werpen, zeldzame schelpoesters, de be kende eetbare vogelnestjes geëxposeerd Het kan slechts een greep zijn uit deze ongetwijfeld rijke en belangwekkende collectie samengebracht in „Klein Ar tis", die vanaf Donderdag geopend is. Vanmorgen omstreeks acht uur werd het politiebureau te Overveen gewaarschuwd, dat er in het Duin terrein tussen de Zeeweg en de Hoge Duin-en-Daalseweg een rookontwik keling was waargenomen. De gealar meerde brandweer vertrok naar de aangegeven plaats. Het bleek, dat enige arbeiders van de dienst van Publieke Werken der gemeente Bloe- mendaal op een vuilstortplaats be zig waren takken te verbranden. Een riskante bezigheid met het warme weer, nu het duinterrein dus zeer brandbaar is. De gemeente-arbeiders zetten hun arbeid voort, waarna voor de brand wachten ook niet veel anders te doen viel dan weer naar huis terug te keren. De alarmering van de brand wachten bracht in het begin nogal wat moeilijkheden met zich mee. De alarmschellen deden wat er van verwacht mocht worden en de brandweerlieden arriveerden, toen een zoontje van een van de brand wachten een ruk aan de sirene had gegeven. In tegenwoordigheid van Haarlem's burgemeester en enkele medewerkers aan het Rijksprentenkabinet onder een schare belangstellenden opende prof. dr. J. Q. van Regteren Altena gister avond in „Het Huis van Looy" de ten tooi, stelling van de „30 x 1" ontmoe tingen van de schilder Kees Verwey met de dichter Anthonie Kok, welke de ge meente Haarlem heeft georganiseerd met medewerking van het Rijk, de hui dige eigenaresse dezer portrettency- clus. In zijn lezing gewaagde inleider van het verschil in intensiviteit en verschei denheid der actuele kunstexposities in de loop van de laatste halve eeuw, en van het verschil in intenties van de schilders dat zich sindsdien heeft ont wikkeld, in het eigen en het buitenland. Komend tot het werk in de zaal, stelde spr. dat Verwey de weg is gegaan der grote schilders. Hij heeft de strijd aangebonden met zijn onderwerp door dertig maal hetzelfde model te behan- Advertentie De enige autoband met NYGEN Sterker dan staal. Zon der binnenband. Zelfre- parerend. Unieke O-Ring sluiting. Sneller stoppen. Minder slijtage. De beste anti-slipband van Europal NYGEN nu ook In General vreehtwegenbanden I Advertentie vanavond in de VLEESHAL GEBOREN: M. Sonnevelt-Jansen, z.: P- J. Heems-Bollerman, T". C. Stok man-Koster, z.: G. A. Huigen- Kuik, z.: E. Zwemmer-Keur, z.G. Balk-Boo- gaard, z.: M. J. L. Kuypers-Jansen, d.: t>' ,vaii Abbeve-van den Berge, d.: W. Peters-Brmkman, G. Graal-Hendrikse, ONDERTROUWD: H Th A van Bakker en 5 5 Dükzeul: H. G kink en Zeepvat Bottelier" J' N. Sik- GETROUWD: P, J. <je ,Wilms: R- Simons en C. Buhner R. Pel en J. A. Groen. ld. OVERLEDEN: A. A. Meyerink-Holst 84 j„ Westerbon rk: A. C. M. Pooters- Rozeboom, 55 j. Gasthuisvest: A. J. W. Brugman, 90 j.: Cruquiusstraat: B. Pe- tëlS, 80 j-. Kamperlaan. Maandag 1 Augustus hopen mevrouw A. W. van Beek Smits, van Nesstraat 92, en de heer J. de Vries, Esdoorn straat 4, hun veertigjarig jubileum in dienst van de P.T.T. te herdenken. Me vrouw Smits werd in 1924 overgeplaatst naar het Telegraafkantoor in Haarlem. Een jaar later kwam zij te werken in Wormerveer, maar in hetzelfde jaar werd zij overgeplaatst naar het Tele graafkantoor in Amsterdam. In 1939 kwam zij weer naar Haarlem, waar zij thans werkzaam is op de "deling kwi tanties van het postkantoor. De heer De Vries werd in 1919 vast aangesteld als besteller. In 1948 werd hij benoemd tot besteller eerste klas en in deze rang verricht hij nog steeds zijn werkzaamheden op het hoofdpost kantoor en hst postgebouw aan de Ver- spronckweg. Hij is belast met het sor teren van de post voor de busrechthou ders. Mevrouw Smits houdt receptie In haar woning var hall 3 tot 6 uur, en de heer De Vries in het postgebouw aan de Verspronckweg om 11 uur. Bij vonnis van de rechtbank te Haar lem van 26 Juli is, na gedaan verzet, VERNIETIGD het vonnis dier Recht bank van 19 Juli 1955, waarbij A. v.d. Marei, aannemer, wonende te Hoofd dorp, gem. Haarlemmermeer, Nico- laas Beetslaan in staat van faillissement klaard, met benoeming van mr. F. J. D. Theyse jr., advocaat en procureur te Haarlem, tot curator. IJMOTDEN Woensdag 27 Juli Hoog water: 9.12 u. en 21.41 u. Laag water: 4.37 u. en 16.55 u. Donderdag 28 Juli Hoog water: 10.15 u. en 22.49 u. Laag water: 5.30 u. en 18.02 u. delen en hij heeft daarbij dertig maal gewonnen. Na op het wezen van de cy clus te zijn ingegaan besloot spr. met de mededeling dat hij persoonlijk had meegewerkt aan het bijeenhouden van deze portrettenreeks in lengte van da gen waartoe opname in de moderne afdeling van het Rijksprentenkabinet was geschied. In zijn dankwoord aan inleider en ge meentebestuur betrok Kees Verwey de conservator van het „Huis van Looy" dhr. H. P. Baard, wiens spontane pous seren van de expositie in Haarlem hij complimenteus prees. Wat betreft zijn relatie tot model en tekeningen wenste hij te kunnen ontkennen deze laatste gemaakt te hebben, daarmee ook niet gehouden zijnde aan de verantwoorde lijkheid voor de geestelijke inhoud er van. De dichter A. Kok had hem daarop geantwoord: U hebt ze ook niet ge maakt. Verwey verwees het slot naar een aantekening van Maeterlink na het besluit van een bewogen bedrijf in een van diens drama's: De haan sprong op de vensterbank en begon te kraaien, m.a.w. ook na de meest ingewikkelde nacht komt de dageraad. Achter spr. viel een gordijn en werd een wit gipsen kraaiende haan zichtbaar. Zaterdag 30 Juli zal in het Bloemen- daalse Openluchttheater het „Ballet der Lage Landen onder leiding van Mascha ter Weeme weer acte de présence ge ven. Het zal de laatste voorstelling wor den, die dit gezelschap dit seizoen zal geven. Het programma omvat: de 2e acte uit het „Lac de Cygnes" van Tsjai- kovsky, choreografie: Jack Carter: de „Stagioni" (de Jaargetijden) op muziek van Verdi en choreografie van Jack Carter: de Mazurka, Pas de Deux, Klassieke Variaties 'en de Czar das uit de le acte van Coppelia van Delibes. Choreografie: Ivano v-Carter: en tenslotte de Boerenbruiloft op mu ziek van Bocaï in een choreografie van Pieter van der Sloot. Dc baletten die Zaterdagavond in Bloemendaal worden uitgevoerd, zün alle bekende werken uit het repertoire van het „Ballet der Lage Landen". In September wordt het nieuwe seizoen geopend. De decors voor de uitvoering van Zaterdagavond zjjn verzorgd door Norman McDowell, die ook de cos- tuums ontwierp. Wim Franken bege leidt aan de vleugel en de belichting wordt verzorgd door Peter Stooker. De terreinen van de stichting „Ken- nemer Sportpark" aan de Kennemer- weg te Zandvoort lenen zich uitstekend voor kamperen in clubverband. Mo menteel hebbe daar 110 padvinders van „The Boys Brigade" uit Kingston (Engeland) hun tenten opgeslagen. Het aan de trambaan grenzende terrein is met kampeertenten bezet. De padvin der-, maken gebruik van de sanitaire in stallaties van het clubgebouw en gebrui ken hun maaltijden in de grote zaal. De Engelse gasten blijven tot 5 Au gustus in Zandvoort en amuseren zich op het strand en met wedstrijden op de sportvelden. Op Maandag 1 Augus tus geven zij met hun fanfare-corps een concert op het Raadhuisplein. De gemeenterekening van Zandvoort over 1953 sluit, voor wat de gewone dienst betreft, met een nadelig reke ningssaldo van 146.811.27. Bij het afsluiten van de dienst 1953 was nog te betalen een bedrag van 7.765.43, terwijl de nog te verhalen posten op 111.798.62 werden becijferd, zodat het netto-nadelig saldo over 1953 42.778.08 bedroeg. Door het voortschrijden van de tijd is inmiddels ook de dienst 1954 afgeslo ten, waardoor het netto-nadelig reke ningssaldo opnieuw berekend kon wor den aan de hand van in 1954 gedane ontvangsten en uitgaven over 1953. Deze berekening heeft tot resultaat ge had, dat het netto-nadelig saldo kon worden teruggebracht tot 18.958.76. Geen rekening kon gehouden worden met de nieuwe normbedragen der rijks vergoeding in de kosten van de gemeen tepolitie. De herziening is reeds lang in uitzicht gesteld, doch een vaststelling c.q. publicatie dezer nieuwe normen heeft tot op heden niet plaats gevon den. Het netto-tekort zal derhalve nog een verdere verlaging ondergaan. Het nadelig saldo van de kapitaal- dienst bedraagt 1.779.596.45. De kapi taalsuitgaven werden gefinancierd met de middelen der reserves en door kas geldleningen, terwijl in 1954 een geld lening gesloten werd tot een bedrag van 1.000.000.-. De besturen van de Zandvoortse af delingen van het „Wit-Gele Kruis", het Witte Kruis" en de stichting „Het Oranje-Groene Kruis", hebben een verhoging van het gemeentelijk subsi die voor de wijkverpleging gevraagd van respectievelijk f 800.-, f 1000.- en f 1150.- en wel te rekenen met ingang vail 1 Januari 1955. De verenigingen kunnen vooral door de noodzakelijk geworden salarisverho ging van de wijkverpleegsters en de vermeerdering van bijkomende kosten ondanks het subsidie van rijk en ge meente onmogelijk een sluitende exploi tatie krijgen. De verenigingen omvangen thans maximaal respectievelijk 1300, 1300 en 1730 gemeentelijke subsidie. B en W. achten het een algemeen be lang, dat de arbeid dezer instelling gen voortgang kan hebben. De gevraag de verhogingen komen ons dan ook al leszins verantwoord voor. Zij stellen de raad dan ook voor ingaande 1 Janu ari 1955 het subsidie voor de kruisver enigingen te verhogen tot respectieve lijk 2100.-, 2300- en 2880.-. Vrijdagavond 8 uur zal de accordeon vereniging „Zandvoort" concerten in de muziektent op het Raadhuisplein te Zandvoort uitvoeren. msm& De 23-jarige Robert Jasper uit Amsterdam, glazenwasser van beroepwilde zijn vacantie doorbrengen op het water. Aangezien de middelen ontbraken tot aanschaffing van een mooie B.M. of andere zeilboot, kreeg hij ineens het idee: Wqarom niet met een vlotje door de Amsterdamse grachtenHij noemde zijn vlotje „Kom Mikky", als variatie op zijn grote broer „Kon Tiki". Men ziet hier „kapitein" Robert Jasper een proefvaart maken door één der grachten. Van de Haarlemse schilderes Maria Rompelman krijgt men slechts een en kele keer meestal opgenomen in een expositie van K.Z.O.D. iets te zien. Haar bescheidenheid, gepaard aan haar kunstenaarschap hebben de aanleiding gevormd om ook haar op te nemen in de reeks kennismakingen met kunste naars, waartoe de R.K. Leeszaal slechts diegenen uitnodigt wier werk men in de gebruikelijke tentoonstellingszalen zelden of nooit ontmoet. Het werk van mej. Rompelman valt op door een heldere synthese in de kleur en de vorm, nooit aarzelend, en groot van gebaar. Het typisch vrouwelij ke vindt men bq haar evenmin als bij de Amsterdamse joffers in een fijnheid van schilderwijze of in sierlijkheid van afwerking. Veelvuldig schildert zij stil levens en bloemstukken, soms ook een landschap, maar haar voorkeur gaat toch uit naar het portret dat zq met een vaste hand uit de verf haalt. Mo menteel heeft zij twee portretopdrachten in Duitsland. Ook heeft zij zich toege legd op de oude kunst van het schilde ren van miniatuurportretjes op ivoor. Het vak leerde zij bij Jos 1R°jrers, zij was 16 jaar toen hij nog in Haar lem woonde en werkte later ook bq hem toen hq naar Amsterdam vertrokken was. Van haar 20ste t°t25ste jaar ontving zij de Koninklqke subsidie (as regel wordt deze slechts gedurende drie Bij een dezer dagen gehouden examen aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Utrecht behaalden 36 can didaten het diploma Leraar Lichame lijke Opvoeding. Cinder Zandvoort zich mej. J^ RooteM en Keukelaar, en de heren J. bcnoneuc nbere beiden uit Haarlem. Mej Roodenberg heefti nmiddels al een benoeming^an vaard aan de school, van de Bloemen daalse Schoolvereniging. Advertentie Op de Zuidpier te IJmuiden is mevr. J - de B. uit Amsterdam ernstig aan het hoofd gewond, toen zij kwam te vallen op de betonblokken, die ter De- scherming tegen de pier liggen. Met haar man had zij op een van de bioK- ken gezeten. Toen de man zijn vrouv zou helpen bij het weer op de pier klau teren. viel zij achterover. Met e«i hoofdwonde en een hersenschudding is zij naar het Antonius-ziekenhuis ge bracht. Ook dit jaar zal het badplaatsen-cor so „Flora's kleurenpracht aan Zee" weer een grote attractie vormen in Noordwqk en Katwijk. Op 6 Augustus zal het corso in samenwerking tussen het bloemencentrum Rijnsburg en de Verenigingen voor Vreemdelingenver keer van Katwijk en Noordwijk, plaats vinden. Reeds maandenlang werkt het comité en de ontwerper, de heer G. Kiersch uit Amsterdam, gesteund door een legertje van enthousiaste medewer kers, aan de voorbereidingen. In de da gen vlak voor het corso zal het aantai medewerkers tot enkele honderden ui groeien. Wanneer straks de praalwagens voor bijtrekken, zullen weinigen zich reali seren hoeveel arbeid er verricht is, voordat het zover was. Volgens schat ting zijn nu reeds een 100.000 stuks gla diolen en dahlia's en duizenden van an dere soorten besteld, om de wagens te tooien. Onder dat bloemenkleed zal meer dan 1000 kg draad en ijzer schuil gaan, terwijl de arrangeurs der praal wagens 400 m stof en tule voor de kle ding der dames nodig hebben. Voor de luxe wagens heeft men iets nieuws bedacht. Tot nu toe kenmerkte de versiering van de deelnemende per sonenauto's zich door een zekere gelijk vormigheid, waardoor de kans bestond, dat bij deelneming van een groot aan- tP vermijden zou zqn. De heer Kiersch heelt nu een ontwerp voor een aantal van de auto's die mee zullen rijden, ge maakt, waarin met het klassieke model wordt gebroken. Men is er dan ook ze- 'ker van, dat de dertig luxe auto's die deelnemen, de toets der critiek kun nen doorstaan. In de plaatsen die het corso passeert zal de stoet worden afgewisseld door muziekcorpsen en groepen turnsters. In Noordwijk wordt het corso voorafge gaan door het bekende corps „Harmonie Excelsior" uit Boskoop. De twee kilo meter lange stoet zal om ongeveer 4 uur op de Boulevard van Noordwijk zijn, waar, evenals bij Huis ter Duin de „Bataille des Fleurs" plaats zal vin den. Het publiek zal tegen een matige prijs door turnsters van de gymnastiek vereniging DWS voorzien worden van projectielen in de vorm van kleine bou- quetjes bloemen. Des avonds om neger, uur rqdt het corso verlicht door Katwijk. Dank zq veiling „Flora" kon het comité een nieuwe verlichtingsinstail. tie aanschaf fen, waardoor de wagens sprookjesach tig verlicht zullen zijn. Door de kwekers van Noordwq.; wordt deelgenomen met een praalwagen die de „Welvaart" uitbeeldt. Ongetwijfeld zal deze kleurrijke pracht der Rijns- burgse producten op de binnen- en bui tenlandse bezoekers van onze badplaats jaren gegeven). In het eigen land heb ben de Noordelijke en Oostelijke pro vincie shaar belangstelling. De laatste tijd werkt zij weer veel „buiten". Frank- rijk heeft zij, als naar gewoonte, be- 1 zocht. Gedurende de maand Augustus siert een selectie uit haar oeuvre de lokali teiten van de R.K. Leeszaal aan de N. Gracht waar ook niet-leden voor de bezichtiging welkom zq'n. HAARLEM. Bij' de Hoofdakte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte: mej. M. Bakker, Alkmaar; W. Broersen, Koog a. d. Zaan; J. van Elk, Amsterdam: mej. J. W. L. M. Nederkoorn, Santpoort; P. M. Schmidt Amsterdam. Voor gedeelte A: C. v. d. Avoird, Am sterdam; Th. Bon, Amsterdam; mej Chr. Burtner, Hoorn. Voor gedeelte B: H. J. Cornelisse, Hippo- lytushoef; J. A. Ursem, Uitgeest; J. Frese, Amsterdam; B. Klijzing, Alkmaar; J Meijers, Den Helder; L. M. Schuursma, Alk maar; H. F. Tesselaar, Alkmaar; A. de Jong. Amsterdam; J. H. M. Meijer, Amsterdam; J. A. Stroet, Medemblik; J. K. R. Meveel. Zoe- terwoude; J. A. Schilder. Naarden; A. H. B. ten Thij, Heer Hugowaard; G J. M. A Tul- fer, Amsterdam; E. J. M. de Kort, Amster dam; M. J. Kroon, Haarlem; A. C van Schuijlenburg, Amsterdam. Voor het examen Handenarbeid akte r zijn te Haarlem geslaagd de perenJ. O. Poppe- ma, J. Ponne, P. M. Muller. J. Bakker, Th H. van Loon, G. Pama. A. A. Waanders, L. Oosterveld, H. Chr. Blom, W. Vis. A. L. P Kok. Tj. Hukema, G. Waversveld, J. de Vroome, J. P. M. v. Westen, M. W. v. d. Kruk, H. J. Settels, G. J. de Roo. Afgewe zen: 8. Voor het Mulo-examen zijn alle 47 candidaten van de Mariaschool ge slaagd. Het zijn: Els Alberti; Flavia Albracht; Joan Borman; Nellij Com mandeur; Ria Diekstra; Martij Don kersloot; Ria Duyn; Els Heemskerk; Anta Haverkamp; Colette Heerkens; Tonneke Hootsmans; Suze v. Hulst; Ria v. d. Heide; Jos Kaart; Riet Klaver Annie Koers; Lida Koops; Ans Koster; Erica Kroes; Ans Leising; Nettie Lub bers; Suzanne v. Maanen; Maaike Maar tens; Ineke de Meulder; Zita Meulen- broek; Annie v. Meurs; Willij Pelsma; Jos Poncin; Els Pouwels; Ans Reeu- wijk; Ria Rienstra; Henriette Sanders; Nora Scheurkogel; Sonja Sluitman; Riet Stoop; Marga Sweijen; Fieke Theissen; Joke Timmer; Norma v. Toll; Pieter nel v. Tongeren; Thea Uitermark; Thea v. Um; Mies Verzeilberg; Fera Visser; Riet de Vries; Joke Willemse; Julia Zomer; Van de 47 candidaten behaalden er 41 tevens het Middenstandsdiploma. tal van deze auto's eentonigheid niet 1 een onvergetelijke indruk maken. De „Gazet van Antwerpen" acht het mogelijk, dat de regeling van het Ne derlands-Belgische „gecondenseerde- melkconflict" op zich zal laten wachten tot de bespreking van de raad van Be- neluxministers, die pas in September zal worden gehouden. Zoals bekend, heeft de Belgische re gering een aantal weken geleden de invoer van Nederlandse gecondenseer de melk verboden, daarbij verklarende, dat de Nederlandse exporteurs zich niet hielden aan de bepalingen betreffende de minimumprijs. Er zijn intussen, aldus de Gazet van Antwerpen, wel besprekingen met Ne derland geweest, maar die hebben geen onmiddellijk resultaat opgeleverd. Niet zonder een zekere voldoening voegt het blad hieraan toe, dat enige Belgische zuivelfabrieken voornemens zijn de fabricage van gecondenseerde melk zelf ter hand te nemen, waardoor deze tak van de Belgische zuivelindus- trie een uitbreiding zou ondergaan. De ketelinstallatie van de centrale verwarming in de Voorwegschool te Heemstede moet hersteld worden. Een doeltreffende oplossing kan worden ver kregen door de beide cokes-ketels te voorzien van oliebranders en door de nodige toestellen voor automatische be diening aan te brengen. De aanschaf- fings- en plaatsingskosten van twee oliebranders, compleet met een tank van 8000 liter inhoud en verdere toe behoren, inclusief kosten van aanslui ting, hak- en breekwerk, alsook kosten van toezicht en administratie worden ge raamd op 6.400.-. Ook voor de circulatie van het water in de buizen en de radiatoren moeten voorzieningen worden getroffen. Het water circuleert thans te traag, waar door niet alle localen behoorlijk ver warmd kunnen worden. Een circulatie- pomp zou hier voldoende verbetering in kunnen brengen. De kosten bedragen 1500. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor beide bedragen beschikbaar te willen stellen. Het R.K. parochieel kerkbestuur van de H. Bavo te Heemstede heeft aan het gemeentebestuur een aanvrage inge diend voor de aanschaf van een band recorder met negen bijbehorende ban den, ten behoeve van de St. Antonius ULO-school. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor deze aanvrage in te willigen. Dinsdagmiddag reed op de Herenweg in de richting Bennebroek een Duitse Volkswagen, bestuurd door de Duitser H. G. uit Wolffenbüttel op de weg naar Zandvoort. Nabij de Laan van Rozen burg zag hij een bordje „Wielrijders naar Zandvoort' en hij schijnt daarbij alleen aandacht te hebben geschonken aan het woord „Zandvoort". In de ver onderstelling dat hij te ver was gere den, stopte hij en wilde op de drukke Herenweg zijn wagen keren. Hij nam daarbij niet de nodige voorzichtigheid in acht. met het gevolg dat de motor rijder N. B. komend uit Haarlem, plot seling de Volkswagen recht over de weg zag staan. Hij kon een botsing niet meer voorkomen en werd ongeveer 30 meter over de weg geslingerd, om aan de andere kant terecht te komen. Met wonden aan hoofd en handen werd hij naar het Diaconessenhuis vervoerd. Zijn 16-jarig zusje,C. B. kwam er goed af. Beide voertuigen liepen nogal scha de op. B. en W. van Heemstede stellen de gemeenteraad voor een bedrag van 3000. uit te trekken voor de aankoop van een torpedoboekingsmachine met dubbele automatische voorsteek-inrich- ting. De machine maakt o.m. een ge lijktijdige bewerking van het secreta rie-register voor de ontvangsten en uitgaven, alsmede van de bevelschrif ten voor de gemeente-ontvanger, mo gelijk. Voor het diploma lingerie- of cos tuumnaaien, dat dezer dagen van een aantal leerlingen der R.K. Naaischool aan de Molenwerfslaan werd afgeno men, slaagden voor lingerie: Gretha van de Brink, Petronella Koopman, Adrie Gleysteen, Nanda Zorger, Miep Timmermans en Ida Weijers. Voor costuumnaaien: 'Rita van Keu len, Truus Roest, Rie van Bakel, Gretha Peters, Tinie v. Duin, Willy Warmer dam, Riet Hulsbos, Hennie Bank, Alie van de Peyl, Thea van der Meer, Bep Beliën en Willy van der Zon. Geen enkele candidaat zakte. Belanghebbenden wordt er op gewe zen,dat op 5 September weer een nieu we cursus begint. Zij die daaraan wil len deelnemen worden verzocht, zich vóór 8 Augustus te melden aan het adres: Cloosterweg 26. GEBOREN: T. J. van den Berg aa O. M. Kieft, z„ F. W. M. van den Berg en J. M. Bonkenburg, d. ONDERTROUWD: T. NeUs en H. A. M. van Vliet, G. J. Bouwmeester en M. H. Kramer, W. de Vries en C. C. van Tongeren, H. A. Disselkoen en T. Mathot, J. P. Schoenmaker en P. J. J GETROUWD: R. H. Wülard en J. P. M. Brouwer. A. de Wagt en E. M. Claij, M. A. H. W. Schöttelndreier en E. H. Prillwitz, L. C. du Rieu en P. L. Corstius, W. Koot en A. J. van Res teren, A. C. Groenendijk en H. Bloe mendaal. OVERLEDEN: M. Vermeer. 76 jr., Groenendaalkade 6; G. M. Voorting, 60 jr„ L. de Keylaan 4; J. den Haak, 57 jr., Herenweg 126: M. Daim, 46 jr„ Herenweg 126; A. M. van RoonVren- sen, 82 jr., Kerklaan 91; J. M. van der VeldenPrins. 82 jr., Binnenweg 176; B. Veltman. 59 jr., Marisplein 7; M. Sprer.gersvan Berkel. 75 jr.. Wipper- plein 14. (Niet officiële koersen) Vorig Opening slot 37/7 102* - 102-7 - 100 H - 100-7 - 100ft - 100ft - 101ti-A 101* 101% - 3% Nea 1953 3% Ned 1953 3% Ned 194f 3'/« pCt Ned 1950 3'/« Ned 1954 3% Ned 1955 3-3% Ned 1947 3 Ned 62-64 bel. fac. Inschr. Grtbk 1946 3 pCt 99% Ned Handel MIJ cert 240 AJt.U 340 340 Van Berkei's Patent 204% UaJvê-Delft cert 317% Van Gelder 355 Kon Hoogovens cert 360 Unilever Cert 470% 469% Ned Kabe) 307 Philips 451% 450% Kon Petroleum 653 650 ..Amsterdam' Rubber 130 130% HoU Amerika Lt)n 230% Kon Ned. Stoomb. Ml) 219% 215 Ned Scheepv Unle 208% 206% H.VA 149% 151% Dell Mb Cert. 159% 159% 25/7 26/7 Anaconda Copper 71% 71% Bethlehem Steel 160% 159% Chrysler Corp. 90% 89% General Electric 52% 52% General Motors 133% 133% Kennecott Copper 123 121% Montgomery Ward 81% 82 Radio Corp. 50% 50% Republic Steel 47% 46% Royal Dutch 85% 85 Shell Union Oil 63 61% Southern Pacific 63% 62 Southern Railway 96% 96% Tidewater 32 Ye 31% U.S. steel 54% 54% Stemming: onregelmatig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3