Minister niet bereid Rijksstraatweg aan gemeente Haarlem over te dragen Verkeerslichten dringend noodzakelijk Ook in HEEMSTEDE neemt verkeers onveiligheid verontrustend toe 250.000.- Katholieke organisten en koordirigenten vergaderen in Haarlem Stadskweektuin gaat Zaterdag open Heeft II reeds RHEUMA-verrassingscouvertJes Bezoek aan expositie „In Zuivelland" te Haarlem is tegengevallen Protesttelegram van Haarlems B. en W naar Den Haag LY erkeerssituatie onhoudbaar Politie overweegt diverse maatregelen Maatregelen DOUWMA Etalagewedstrijd geslaagd 10 °to korting PRIJSUITREIKING IN BRINKMANN DONDERDAG 28 JULI 1955 PAGINA 3 TELEGRAM Morris Oxford 7475— GARAGE BRINKMANN Burgerllijke Stand Haarlem Waterpolo H.P.C. TEGEN 'T IJ GEN. CRONJéSTR. 40-44 Directie-secretaris van Firma Droste neemt afscheid Waterpolo KAMPIOENEN BIJ DWT U.Z.S.C.—H.V.GjB. 5-4 Geen ontheffing winkel sluiting tijdens de feestweek Middenstand is er niet treurig om Haarlem verliest Bejaarden-complex „Het huis in de Duinen" te Zandvoort in Oct. gereed Zandbouwwedstrij d in Zandvoort SlLUJZENWEG TE IJMUIDEN Laat slechts beperkte hoogte toe Beurs van Amsterdam J Er heeft zich een nieuwe, tragische ontwikkeling voorgedaan in de situatie rond de Rijksstraatweg in Haarlem. Op 15 Juli heeft de minister van Ver keer en Waterstaat in een kort formeel schrijven B. en W. van Haarlem laten weten, dat hij niet accoord gaat met het Haarlemse verzoek om de Rijksstraatweg in beheer en onderhoud over te dragen. De Rijkswaterstaat houdt dus alle zeggenschap over de verkeersader, die reeds zovele slacht offers heeft geëist. In nauw overleg met de raad hebben B. en W. van Haar lem herhaaldelijk verzocht de rijksweg te mogen overnemen teneinde de verkeersveiligheid zelf te kunnen verzekeren. Het hoeft dan ook geen ver wondering te wekken, dat B. en W. van Haarlem na ontvangst van het minis terieel schrijven van 15 Juli onmiddellijk telegrafisch ernstig hebben ge protesteerd. In het betreffende telegram, dat wij hierneven in extenso afdrukken, herin neren B. en W, van Haarlem aan de beide verkeersongevallen met dodelijke afloop, die vorige week. hebben plaats gevonden. Hierbij werden een achtja rig meisje en een 34-jarige man het slachtoffer. Terecht stellen B. en W. in hun telegram, dat de verantwoorde lijkheid van de verkeersveiligheid ter plaatse bij het gemeentebestuur dient te berusten. Daarom ook dringen zij er opnieuw op aan, dat de Rijksstraatweg op zo kort mogelijke termijn in beheer en onderhoud aan de gemeente Haarlem wordt overgedragen. Met nadruk bren gen B. en W. voorts de minister onder de aandacht, dat de huidige situatie ter plaatse onmogelijk kan voortduren tot het gereedkomen van de voorgenomen reorganisatie. Met de dienst van Rijkswaterstaat zijn sedert lange tijd onderhandelingen gaande over een ontworpen wijziging van de situatie door verbreding van de rijbaan en zo mogelijk aanleg van afzonderlijke rijwielpaden. Met de uit voering van dit plan zal echter geruime tijd gemoeid zijn. In afwachting van het resultaat der besprekingen heeft men intussen voortdurend naar tijdelijke maatregelen gezocht, die een onmid dellijke verhoging der verkeersveilig- Advertentte MODERNE BINNENHUISKUNST Modelwoning in een Bouwkas-huis Fr. Zwaanstraat 24 Zandvoort - tel. 3431 Halte Kostverïoren heid tengevolge zouden kunnen hebben. Men heeft er over gedacht in de bin nenstad het zware vrachtvervoer te ver bieden. Maar terecht hebben B. en W. gesteld, dat dit vervoer slechts een gering percentage uitmaakt van het to tale verkeer. Een inhaalverbod zou slechts door de minister kunnen worden vastgesteld en dit zal niet geschieden, aangezien Rijkswaterstaat voor de Rijksstraatweg het karakter van snel weg wenst te behouden. De besprekingen over tijdelijke maat regelen ter verhoging van de verkeers veiligheid ter plaatse richtten zich dus voornamelijk op het al of niet aan brengen van verkeerslichten. Rijkswa terstaat heeft zich daar van het begin af tegen verzet, maar heeft sinds enige tijd het destijds uitgesproken „on aanvaardbaar" niet meer gebezigd. De Haarlemse raad heeft toen met her nieuwde ijver aangedrongen op het doen plaatsen van stoplichten, maar het resultaat daarvan is slechts ge weest, dat eind Juni het gemeente- stuur van Haarlem toestemming werd verleend tot het aanbrengen van twee knipperlichten op de Rijksstraatweg aan beide zijden van de Jan Gijzenkade. Het Haarlemse gemeentebestuur is terecht van oordeel, dat knipperlichten ter plaatse geen afdoende oplossing bie den. De bestuurders van motorvoertui gen worden er door aangespoord tot grotere waakzaamheid, maar zij zijn niet gedwongen hun snelheid te ver minderen. Alleen door middel van stop- Iichten kan men bereiken, dat de ver keersstroom op gezette tijden wordt afgebroken om de voetganger gele genheid te geven over te steken. Dit nu wenst Rijkswaterstaat te voorkomen teneinde het snelwegkarakter van de Rijksstraatweg niet aan te tasten. In het eerder genoemde telegram van B. en W. aan de minister van Ver keer en Waterstaat wordt derhalve met klem verzocht alsnog goed te keuren, dat op korte termijn verkeerslichten De tekst van het telegram, dat B. en W. van Haarlem de minister van Verkeer en Waterstaat hebben gezonden in verband met de ver keersveiligheid op de Rijksstraat weg, luidt als volgt: „Minister van Verkeer en Waterstaat, Den Haag. Wensen ernstig te protesteren te gen brief van 15 Juli j.l. nr. 46904 afd. W houdende afwijzing van verzoek om Rijksstraatweg in be heer en onderhoud aan deze gemeen te over te dragen stop. De vorige week hebben opnieuw enkele ver keersongevallen plaats gehad, wel ke twee mensen het leven hebben gekost stop. De verantwoorde lijkheid voor de verkeersveiligheid ter plaatse behoort in de eerste plaats bij het gemeentebestuur te berusten stop. Herhalen daarom onze aandrang, om overdracht in beheer en onderhoud op ,zo kort mogelijke termijn te doen geschie den stop. Brengen voorts onder uw aandacht, dat huidige situatie onmogelijk kan voortduren tot ge reedkomen voorgenomen reorgani satie stop. Verzoeken daarom met klem alsnog goed te keuren, dat op korte termijn verkeerslich ten worden aangebracht stop. Burgemeester en Wethou ders van Haarlem". knipperlichten, maar nog liever stop lichten worden aangebracht. Het actie-comité Haarlem Noord heeft eveneens bij herhaling zijn voorkeur uit gesproken voor het doen aanbrengen van stoplichten. Als de meest noodzake lijke plaatsen, waar dit dient te ge schieden noemt het de kruispunten van de Kleverlaan, de Zaanenlaan en de Vergierdeweg met de Rijksstraatweg. Het is dus te hopen, dat vooral omdat hier mensenlevens op het spel staan Rijkswaterstaat en het ge meentebestuur van Haarlem op uiterst korte termijn tot overeenstemming ge raken. Iedere dag uitstel kan opnieuw slachtoffers eisen. Advertentie 4-deurs, 6-pers. Lederen bekleding. Verwarming - Aircondition SMEDESTRAAT 22 - TEL. 11025 Vrij te bezichtigen van 14-17 en 19-21 uur Zondags gesloten woninginrichting beverwijk 250 MODELKAMERS TEL. K 2510-3641 FILMS CINEMA PALACE: 7 en 9.15 u. ,Young at heart" a. 14 Jaar, FRANS HALS: „Prince of pirates 7 en 9.15 u. i 7 en LIDO: „Ik ben er kapot van a. MINERVA: „How to marry a millionnaire alle leeft., 8 uur. 14 j REMBRANDT: „The great adventure i* J*» 7 en 9.15 u. ROXY: „Terugtocht der helden", 14 laar, 7 en 9.15 u. STUDIO: „Meneer Hulot met vacantie a. l.» 7 en 9.15 u. Donderdag 28 Juli Grote Kerk: Carillon-Glockenspiel door de stadsbeiaardier Arie Peters. Van 20—21 u. Vrijdag 29 Juli Concertgebouw: Concertbureau Alohenaar Chopin-avond door Theo V. d 8 uur. tteGst0atdsbSaarriiera4Ul0n^ïl0ckensPiel door 12.30 uur Ane Peters' Van 11-30- e K" J- J- van Taarling— Smit, M. BakkerVerhulsdonk, J. A. M- PinxterSchermer, A. van Andel Hilliger, C. A. BindelsOudendijk. E. BrokkeIngwersen, 2 dochters; allen een dochter. ONDERTROUWD. J. N. Fuchs en K. L. Hoffman; J. H. M. Rosenhart en A. E. van Kessel; E. A. Hoeboer en C. M. Spook. C. P. HagemanVie- hoff; N. Vlaar en A. M. Kockelkoren; H. J. van Impelen en P. C. Lolkema; J. G. Vooges en A. M. Th. Klaren; A. Groenendijk en P. van Woerkom; P. D. C. van Leeuwen en T. M. van Uden; W. A. van Elk en R. Roels; A. Chr. Kees en M. W. F. Jager; F. J. van Tongeren en M. C. van Emmerik; G. Stokman en E van Soelen; W. E. Terpstra en M. J.. A. van der Veen; S. Rosman en C. W. Verhaar; H. E. Prinsen Geerligs en H. Muller; S. Jongstra en P. W. Kloes; K. Fidom en W. M. Visser; A. van Bentem en C. Groeneveld; Th. H. Adelink en J. A. W. Emmer; R. M. Tierie en H. G. Godefrooy; J. Godefrooy en R. B. van Dijk; H. K. V. Mulisch en H. G. de Jonge. GEHUWD; B. L. Meulenbroek en E. A. M. Kaagman; J. Boogaard en S. J. Ruijsmans; L. N. van Leeuwen en W. Jleinders; C. J. H. J. Kroft en M. H. klinkenberg; E. Plugers en G. M. groenland; A. P. de Wolf en G. A. Vis; M. Dulmers en J. D. Spruijt; H. J. van Schie en G. M. H. Slaman; J. G. van der Drift en A. H. Zonne veld; W. de Jong en N. M. Snijder. GEBOREN: G. N. de Jongh—de Vries, E- M. E. KoelemijDeen, M. J. Kee- manvar.- Lemel, A. A. A. Captijn Janssen, G. NijssenWalkotte, C. P. VrenegoorDriessen, W. F. Meijnckens —-de Wit, allen een zoon. OVERLEDEN: J. J. van Reyendam, j4-jr„ Schotersingel; J. Tersmitten, 89 |r., Javastraat; R. Veltman, 44 jr., Gast- huisvest; M. Vermeesch, 67 jr., Haze- paterslaan; H. Lijnzaat, 76 jr., Hage- straat; W. I. D. Sloos, 66 jr., Rijksstraat weg. Het aantal aanrijdingen en ongevallen neemt In Heemstede schrikbarend toe. Waren er In 1954 238 verkeersongeluk ken, het eerste half jaar van 1955 heeft er al ongeveer 172 opgeleverd, 59 meer dan in de eerste zes maanden van het vorige jaar. Ook vergeleken met andere jaren schijnt 1955 een droevig record te gaan vestigen, want in 1951 noteerde de politie 153 ongevallen; in 1952 180 en 1953 250. De maand April van dit jaar heeft de kroon gespannen met een getal van 44 Dit staat in verband met het bloemen corso,. waardoor de verkeerspolitie 17 keer m actie moest komen. De maand Januari was het gunstigst. Van de 172 ongevallen, die het eerste half jaar van 1955 gebeurden, waren er 3 met dode lijke afloop, een in de oude Posthuis straat door onvoorzichtigheid van een klein kind, dat gegrepen werd door een bakfiets, een op de Heemsteedse Dreef waar een wielrijder geen voorrang gaf aan een autobus, en een op de Herenweg wegens onoplettend oversteken van een b6il Personen kregen zwaar lichamelijk 1 .1 92 liepen lichtere verwondingen 1,9 voertuigen kregen materiële °P, Aanrijdingen ontstonden door schade. fAanvr"a "oorrang, 30 vanwege met verlenen van vwi auto's te laat remmen m n er jn Heem- Verleden jaar gebeurden er m Heem stede helemaal geen dodeU ke ongeiuK ken, zodat ook in dit ihe. droevende toename kan w°rcL 172 stateerd. De Herenweg heeft van de 17 aanrijdingen en ongevallen er haar naam staan, de Heemsteedse D 19 en de Cruquiusweg 14. Wanneer me bedenkt dat de Herenweg 01}8ev?fr km lang is en de Heemsteedse Dreer slechts 1300 meter, dan wordt het wei duidelijk, dat de laatste weg bijzondere gevaren voor het verkeer herbergt. De snelheden van auto's en motoren zijn daar zeer hoog, veroorzaakt door het feit, dat de Dreef een voorrangsweg is. De Heemsteedse politie neemt thans enkele maatregelen in overweging, die de veiligheid op deze weg tot op zekere hoogte kunnen waarborgen. De instel ling van een parkeerverbod is een van de plannen, omdat de bewoners van de Dreef met gereageerd hebben op het verzoek van het gemeentebestuur om I hun automobielen op eigen erf of in de zijstraten te parkeren. De witte streep, die de wielrijders enige veiligheid ga randeert, heeft n.l. weinig zin door het gevaar, dat ontstaat, wanneer men de auto's aan de linkerkant van deze lijn parkeert. Voorts zal de politie de komende week 2 stopborden plaatsen bij het kruispunt Camplaan-Valkenburgerlaan - Raadhuis plein. Dit wordt dan een voorrangskruis punt, dat wil zeggen, dat het verkeer uit de Camplaan en vanaf het Raadhuis plein moet stoppen (een witte streep zal de plaats aanduiden) en voorrang dient te verlenen aan de voertuigen, die van de Valkenburgerlaan naar het Raadhuis plein (richting Oost en omgekeerd) rij den. Advertentie totaal aan prijzen in de Rheuma- verrassingsactie. Vraag Uw winkelier Rheuma-verrassings- couvertjes. Goedgk. Min, v. Just. 22-ll-'54 LO 520/052. pi""" ..v ::''v De Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, bracht gisteren een bezoek aan de vergadering van de R.K. Organisten en Directeuren, die in Haarlem werd gehouden. Mgr. hield een korte toespraak. In restaurant Brinkmann, natuurlijk in de muziekzaal, te Haarlem hield de R.K. Organisten- en Directeurenver eniging Woensdag haar jaarvergade ring. Het hoogtepunt werd gevormd door de komst van de bisschop van Haarem, mgr. J. P. Huibers, die tot de leden een korte toespraak hield, waarin hq van zijn waardering getuig de voor het werk van organisten, zan gers en koordirigenten. 24 leden van de vereniging hebben Dinsdag deelgenomen aan een verdie- pingsdag, die werd gehouden in het R.K. vormingscentrum „Vijverduin" in Bloemendaal. Woensdagmorgen om tien uur droeg de geestelijk adviseur, dr. P. J. de Bruyn, in de St. Josefkerk te Haarlem voor de leden een H. Mis op. In zijn predikatie ontwikkelde hij enkele gedachten over de H. Geest. De misge zangen werden uitgevoerd door een uit de leden gevormde schola onder lei ding van Jan Laarveld, koordirigent van de St. Josefkerk. Albert de Klerk bespeelde het orgel en bracht na de H. Mis nog enkele improvisaties ten gehore. In hun vergadering beslóten de leden met grote meerderheid van stem men de jaarlijkse contributie te stellen op 10.-, waarin begrepen is 1.- als bijdrage in het fonds voor weduwen en wezen. Over de thans geldende salaris regeling bleek men nog niet zo goed te spreken. De secretaris, de heer Hans Ponten, deelde mede, dat de nieuwe richtlijnen voor de minimum salarië ring van directeuren en organisten wordt beschouwd als een étappe op de weg naar betere omstandigheden. In een onderhoud, dat hij en de penning meester, de heer Olivier Koop, hadden gehad met de aartsbisschop-coadjutor, mgr. dr. B. J. Alfrink, had de laatste verklaard bereid te zijn tot alle mede werking om tot een betere honorering te komen. Uit de vergadering werd de wens ge uit, dat er wat meer contact zou ge schapen worden tussen bestuur en le den. Dr. de Bruyn had ook nog een paar opmerkingen. Allereerst bepleitte hij een betere samenwerking tussen de Gregoriusvereniging, waarvan alleen geestelijken lid zijn en de R.K. Orga nisten- en Directeurenvereniging. Dat zou bereikt kunnen worden door te ver schijnen op eikaars vergaderingen, en door geestelijken én leken in de weder zijdse besturen op te nemen. Hij be lichtte voorts de mogelijkheid om zich een beter overzicht te verschaffen van de oude en moderne kerkmuziek in enkele buitenlandse landen. Van enkele uitgevers aldaar waren lijsten ontvan gen van de muziek, die nog verkrijg baar was. Het repertoire van de Ne derlandse kerkkoren zou daardoor aan zienlijk uitgebreid kunnen worden. Dr. de Bruyn wilde tenslotte wat meer kan sen geven aan de Nederlandse compo nisten van kerkliederen. Daarna schreed de bisschop van Haarlem de zaal binnen. Hij werd toe gesproken door de voorzitter, de heer genoit Fransen, die in de aanwezig heid van mgr. Huibers een aanmoedi ging van het Nederlandse episcopaat wilde zien in het streven der vereni ging' de schoonheid te dienen, die tot God voert. De bisschop toonde zich Vanavond om acht uur wordt in de zwemvijvers Groenendaal de belangrijke waterpolo-wedstrijd ge speeld tussen HPC en 't IJ. Beide ploegen spelen hun laatste competitie wedstrijd in de eerste klasse A. Bij een overwinning van HPC is 't IJ uitge schakeld, maar de Heemsteedse ploeg moet dan afwachten, wat Zwemlust die zelfde avond presteert tegen Rotter dam. Een gelijk spel of nederlaag van de Utrechtse ploeg zou HPC mits 't IJ wordt geklopt het kampioen schap opleveren. De stand luidt: bijzonder ingenomen met de joviale verstandhouding, welke men allerwege in Nederland tussen organisten, direc teuren en koren ontmoet. De muziek in de kerk kan er veel toe bijdragen, dat de mensen niet alleen slechts mis horen, maar ook mis doen. Ook de meerstem mige muziek kan wel degelijk gods vrucht bij de mensen opwekken, maar de bisschop zag toch gaarne, dat voor al de volkszang wat wijder verbreid werd. En het orgel bleef zijns inziens wat te vaak op de achtergrond. Dr. de Bruyn zeide in zijn ant woord, dat het in het voornemen lag de oude liturgie wat meer uit te die pen. Omdat de bisschop zoveel waar de aan de muziek in de kerk hechtte, vooral voor het beter misdoen van het volk, dacht dr. de Bruyn, dat er bin nenkort wel een voorstel zou gedaan worden om 's Zondags ook de stille H. Missen met zang op te luisteren, al gebeurde dat maar met kleine koren. Juist de mensen, die deze Mis sen bezoeken, moeten een beter in zicht in de betekenis van het H. Mis offer krijgen. Terwijl de bisschop de zaal weer ver liet, werd spontaan het „Sacerdos et Pontifex" aangeheven. In de middagvergadering werd de vraag overwogen, of het niet wenselijk was toe te treden tot de Algemene Katholieke Kunstenaarsvereniging. Men voelde er niet veel voor, omdat de auto nomie der vereniging dan zou worden aangetast. De volgende ledenvergadering zal op 25 Juli 1956 in Arnhem worden gehou den. Advertentie ZATERDAG 30 JULI laatste dag van onze op alle goederen. Telefoon 15438 Vandaag heeft het personeel van de Droste's Chocoladefabrieken te Haar lem, afscheid genomen van de heer J. H. Senff, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. De heer Senff, die ruim 26 jaar als directie-secretaris aan het bedrijf verbonden is geweest, ont ving bij monde van mr. J. C. Droste de warme hulde van de directie voor de wijze waarop hij al die jaren de be langen van het bedrijf heeft gediend. De Directie deed haar woorden verge zeld gaan van enige stoffelijke blijken van waardering. Behalve door een persoonlijk woord van de heer Guit, voorzitter van het Jubileumfonds, bracht het gezamenlij ke personeel zijn waardering voor de persoon van de heer Senff tot uitdruk king door het overhandigen van een ge schenk. Tijdens een druk bezochte re ceptie in de recreatiezaal van het be drijf, namen vele relaties en vrienden van de heer Senff afscheid. Advertentie De tentoonstelling ,ln Zuivelland" die negen dagen lang in het Haarlems Concertgebouw is gehouden, heeft in vergelijking met andere stedenwaar dezelfde exposities waren georganiseerd, een gering aantal bezoekers getrokken. Sinds het begin van dit jaar hebben te Leeuwarden, Maastricht, Utrecht en Gouda dergelijke zuiveltentoonstellin- gen plaatsgevonden en de animo dezer stadbewoners was over het algemeen zeer groot. Leeuwarden noteerde zelfs 36.000 kijkers in negen dagen tijds. Haarlem is thans uit de bus gekomen met een gemiddeld bezoek van nog geen 20QO personen per dag. De vermoedelijke oorzaak van deze onverwachte tegenvaller moetaldus de heer N. de Jong, leider der tentoon stelling, worden gezocht in bepaalde ongelukkige omstandigheden. Daarmee rekening houdende kan men toch van een klein succes spreken. Gisteravond werden in café-restaurant Brinkmann commentaren geleverd op de resultaten van de expositie en tevens de prijzen uitgereikt van de etalage wedstrijd voor winkeliers, waaraan ver leden week 195 Haarlemmers hebben deelgenomen. Ondanks de eenvoudige voorwaarden, die bet Nederlands Zui- velbureau aan de etalages gesteld had, was er alras 43 pet. van de 195 afgeval len. De overigen fabriceerden een „kast", die het publiek op welke wijze dan ook moest aantrekken. Aangezien het in de zomer moeilijk is producten als kaas, boter e.d. fris te bewaren, viel het de winkeliers niet mee de etalages een paar weken goed te hou den. Desondanks leverden velen uitste kend werk en de organisatoren kunnen dan ook op een geslaagd experiment terugzien. G. van Bruggen kreeg de eerste prijs (een foto van het winkelinterieur en een bedrag aan geld) op grond van de overzichtelijke opstelling van zijn spe- 't IJ HPC Zwemlust 9—11 9—10 8—10 R'dam Neptunus AZ 1S70 9— 9 9— 8 9— 6 een weelde van bloemen en plan ten. Gaarne zou den wij een op somming willen geven van al het schoons, dat in de kwekerij te zien is, maar wij vre zen de lengte van de lijst. De planten en bloemen zijn voor zien van kaartjes, waarop de naam vermeld staat, maar rfnikunt u terecht bij het personeel, die bereid wilt u beslist nog meer weten, aan is u de gewenste inlichtingen te verse JJ De kwekerij is dagelijks aes van 2 tot 5 en van (des avonds) 6.30 tot 8.30 uur. Velen zien weer verlangend uit naar het ogenblik, waarop de stads kweektuin aan de Kleverlaan wordt opengesteld. Van morgen heeft de directeur van de dienst Hout en Plantsoenen, de heer J. A. Doore- steijn, ons blij ge maakt met het be richt, dat de stads tuin tijdens de Haarlemse feest- week van 30 Juli tot en met 7 Augustus open is. Onze fotograaf verraste ons met een plaatje van de vijfjarige Marian ne, die vol bewon dering is voor de bananen, die ook in Haarlem kun nen gedijen. Zowel in de kas sen als daarbuiten cjfieke zuiveletalage. vindt de bezoeker Tweede was een filiaal van de Coö- 0ok des Zondags geopend van 10 tot 12, peratie, waarvan de jury de rustige ver deling der producten, die op suggestieve wijze inhaakte op de tentoonstelling, waardeerde. Een derde prijs viel ten deel aan H. Hopman (goede dynamiek gelegd in etalage) en verder waren er nog enige troostonderscheidingen, n.l. voor M. B. van Warmerdam, Buys' Melkhandel, R. Pannekeet en J. Vis been. Hun kasten getuigen van bijzon dere zorg en nauwgezetheid. Wat de ervaringen der melkboeren en kruideniers zijn geweest, is nog niet geheel bekend. De reacties der klanten uiteraard belangrijk waren bij sommige handelaren gunstig, in die zin dat men b.v. de kaas ging kopen, die appetijtelijk achter de ruiten lag te glanzen. Overigens hadden vele omwonenden van zaken, welke aan de wedstrijd mee deden, belangstelling in de uitslag. De heer De Jong gaf na de overhan diging der gelden aan de overwinnaars zijn oordeel over de tentoonstelling. Het is onmogelijk te zeggen, aldus spreker, waarom het Haarlemse publiek zo'n matige interesse heeft getoond. Mis schien was het te warm of drong het bij de Spaarnestadbewoners niet door, dat er veel te zien viel. Enfin, een pret tig punt was althans de sterke verte genwoordiging van de jeugd. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst tenslot te. De jongens en meisjes vonden voor al de demonstratiekeuken de moeite waard, evenals de dames trouwens. Zij waren bovendien in groten getale aan wezig op de voorlichtingsavonden, die ook in de Bollenstreek bevredigend werden bezocht In elk geval, concludeerde de heer De Jong, is de bedoeling van deze ex positie het aansporen der activitei ten binnen de zuivelhandel verwe zenlijkt geworden. Tot het einde van 1955 zullen nog tentoonstellingen worden gehouden te Assen, Groningen en Enschede. DWT 2 dames is met 14 punten uit 8 wedstrijden kampioen geworden van de reserve tweede klasse dames. DWT 3 deed voor DWT 2 niet onder, het speel de de laatste wedstrijd in Amersfoort tegen Neptunus 2 en won met 21. Voor een plaats in de reserve eerste klasse moeten DWT 2 en DWT 3 nu eerst een uit- en een thuiswedstrijd tegen elkaar spelen. Maandagavond a.s. wordt de eer ste kamp aan de Houtvaart gestreden en Zaterdag daarop volgt de tweede. De winnaar treedt dan in het strijdperk tegen de winnaar van de competitie tussen de kampioenen van de reserve tweede klasse C en D. De op 14 Juli in Utrecht gestaakte wedstrijd UZSCHVGB werd Dinsdag avond in Utrecht uitgespeeld, er waren nog slechts 2 min. en 17 sec. te spelen. HVGB kwam op met maar 5 spelers, waartegenover UZSC 7 man stelde. In deze voor HVGB hopeloze strijd trok ken de Haarlemmers aan het kortste eind. UZSC slaagde er in een doelpunt te maken en hierdoor werd de eind stand 54. De kampioenskansen zijn 1 voor HVGB thans van de baan. Op 27 April van dit jaar heeft da Haarlemse gemeenteraad besloten on dermeer ter gelegenheid van de Haar lemse feestweek Haarlem licht en bloemen" alle winkels op werkdagen tot 1® uur des avonds ontheffing te verlenen van de winkelsluitingsbepalin gen. Het raadsbesluit behoefde be krachtiging door de Kroon. Het ministerie van Economische Za ken in Den Haag heeft B. en W. van Haarlem thans medegedeeld, dat bet genoemd raadsbesluit niet voor goed keuring zal voordragen. Zoals de za ken thans staan zal de Haarlemse mid denstand dus volgende week haar zaken op de normale tijd moeten sluiten. De goedkeuring van het raadsbesluit van 27 April is echter nog niet defini tief afgewezen, al kan men zich nau welijks voorstellen, dat de ambtelijke molens van Den Haag zo snel draaien, dat voor Zaterdag 30 Juli alsnog goed keuring verkregen wordt. Van de zijde van de R.K. Midden standsvereniging werd ons medege deeld, dat men in het algemeen niet betreurt, dat de winkels volgende week niet langer open mogen blijven. De ontheffing zou slechts voordeel bieden voor een aantal middenstandsbedrijven in de omgeving van het feestterrein, en wel voornamelijk de rookartikelen, snoep-, fruit- en andere consumptie- bedrijven. De overige middenstanders achten het juister, dat de z.g. koop avonden worden gereserveerd voor de periodes voor Sint Nicolaas en Kerst mis, waardoor vrijwel alle zaken van de openstelling kunnen profiteren. De gemeente heeft vooral voor de open stelling volgende week geijverd om het feestelijk cachet van de stad gedurende de feestweek te verhogen. Voor Haarlem is alle hoop verkeken om hoofdklasser te blijven. Dinsdag avond werd in Den Haag gespeeld te gen HZPC. Van Wamel bezorgde de Haarlemmers de leiding, maar daar mede was het kruit verschoten. Bij de rust was de stand 21. In de tweede helft voerden de Hagenaars hun voor sprong op tot 61. Het complex voor bejaarden „Het huis in de duinen" te Zandvoort na dert zijn voltooiing. Men hoopt om streeks October tot de officiële ope ning te kunnen overgaan. Dezer dagen is het prospectus ver schenen, dat aan gegadigden zal wor den toegezonden. Wij ontlenen hieraan het volgende: De strekking „het Huis in de duinen" is opgericht door de Ne derlandse centrale voor huisvesting van bejaarden te Amsterdam. Het complex van het Huis in de dui nen is 2 ha. groot waarvan 1.70 ha plantsoen en tuin. Het omvat 48 huis jes welke aan echtparen, die zichzelf verzorgen, zijn verhuurd en een hoofd gebouw, waarin 164 éénpersoonskamers, 16 echtparenkamers en 24 kamers, wel ke zowel door echtparen als door twee personen kunnen bewoond worden. Dit hoofdgebouw is bedoeld als pensionhuis. Naast de dienstafdelingen, zoals zuster huis, keuken, dokterskamer, 7 zieken kamers, een badafdeling en drie re creatiezalen bevat het huis een knutsel- ruimte voor heren en een aula, waarin kerkdiensten en andere bijeenkomsten kunnen worden gehouden. Met het R.K. kerkbestuur te Zand voort is overeenstemming bereikt over de plaatsing van een altaar-kast in de aula, waar tenminste eenmaal per week de H. Mis zal worden opgedragen. De woonkamers oevinden zich op de begane grond en op drie verdiepingen. Alle kamers zijn zit-slaapkamers. In het tehuis kunnen worden opgeno men mannen en vrouwen die de leeftijd van 60 jaar hebben bereikt en een goe de gezondheid genieten. Er is een en treegeld verschuldigd van 50,- per per soon. Bovendien moet elke bewoner een inschrijfgeld van 250,- storten dat bij het verlaten van het tehuis weer wordt terugbetaald. De pensionprijs bedraagt: voor een éénpersoonskamer 165,- per maand, voor een twee-persoonkamer 300,- per maand en voor een echtparenkamer 330,- per maand. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de administrateur (telefoon K 2507 - 3141) welke voorlopig nog zitting houdt in kamer 9 van het raadhuis te Zand voort. Ruim 120 kinderen namen Woens dagmiddag deel aan de Zandbouwwed- strpd welke uitgeschreven was door de stichting „Touring Zandvoort". Met grote ijver en toewijding zetten zij zich aan hun werkstukken en al spoedig kon men zien welk onderwerp gekozen was. Behalve de traditionele krokodil len, schildpadden en forten waren ook originele creaties te zien zoals een groot klaverblad van vier als „hulde aan Touring Zandvoort", een geweldige in kleuren uitgevoerde coloradokever (staatsvijand no 1!) en het circuit van Zandvoort compleet met slijtlaag en bebossing. De jury, onder leiding van de heer J. A. B. van Pagee had dan ook geen gemakkelijke taak. De weg over de sluizen te IJmuiden en ook de toegangswegen, die daar voor werden aangelegd of verbeterd, mogen slechts gebruikt worden door voertuigen, die niet hoger zijn dan 2.40 m. Dit staat duidelijk bij het be- in der wegen aangegeven. Deson- anks zijn er automobilisten, die me nen slim zijn door om de hoogtebeugel heen te rijden. Verderop komen zij echter voor een niet te passeren beu gel. In de gunstigste omstandigheid be tekent dit enige kilometers terugrijden. (Niet officiële 4% Ned 1953 3)4 Ned 1953 3)4 Ned 1941 3)4 pCt Ned 1950 3)'« Ned 1954 3)4 Ned 1955 3-3)5 Ned 1947 3 Ned 62-64 Del fac. tnschr. Grtbk 1946 3 pCt Ned Handel Mil cert AJL.Ü Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert. Van Gelder Kon Hoogovens cert Unilever Cert Ned. Kabel Philips Kon Petroleum „Amsterdam' Rubber HoU Amerika Win Kon Ned Stoomb MU Ned Scheepv Onle H V A Dell MU. Cert. koersen) Vorig slot 102)4 102* 100% 100)4 100% 100% 101)4 101% 99% 240 337% 201 317 325 353 467)4 300 449% 647% 131)4 232 211 205 150% 159)4 Opening 28/7 101* 338 468 448% 646% 134 214)4 206 153 160

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3