NA DEKKERS, NOLTEN EN FAANHOF WAGTMANS Lepe zet van Kees Pellenaars De ploeg van Kees Pellenaars financieel op tweede plaats brengt 4150 gulden op Dappere Sitek verslagen PHILIPS Fiere wandellegioen slinkt tot 10.312 deelnemers ababeske IN PIJIlPEIt Uitslagen en klassementen rode mfraphil 1 lllll Onze TOUR-PLOEG houdt de spieren soepel met Philips „Infraphil" DONDERDAG 28 JULI 1955 PAGINA 7 (Frl 4z Tffi CW-0 Darrigade (Fr.) 5.20.32; 8. Fantini (It „Kleine Tour de France in Olympisch Stadion Na tweede dag van Vierdaagse Vandaag zwaarste etappe door W. H. VAN EEMLANDT LIKDOORNS WONDEROLIE Traditionele Nederlandse zege in Bordeaux (Van onze sportredacteur) BORDEAUX, Woensdagavond De traditie heeft het geëist. Wout Wagtmans heeft gewonnen in Bor deaux. Want Bordeaux is de stad van Nederland. De stad waarin niet al leen Bertus de Harder in het prach tige stadion triomfen heeft gevierd, maar waar ook de ploegen, die Pelle naars in de Tour de France heeft ge had, altijd de overwinning hebben be haald. De traditie begon in 1952, het jaar Waarin drie Nederlanders bij de eerste vier waren en Hans Dekkers er het eerst de eindstreep passeerde. Daarna volgden Nolten in 1953 en vorig jaar Faanhof. Daarom was het nu Wagt mans en niet de brave, dappere Henri Sitek. Wagtmans stormde het eerst onder de poort door de baan op. Hij pakte op het beslissende moment van de eindsprint het juiste wiel, dat van Schellenberg. Hij liet zich niet in sluiten door de Italiaan Barozzi. En, toen er bij het ingaan van de laatste hocht even een gaatje viel in de groep van zes die het peloton de hie len had laten zien, stortte de Neder lander zich in dat gat om met een eindspurt waar niemand een ant woord op had de overwinning te be halen. Het was Nederlands vierde triomf in deze Tour, het was de vier de achtereenvolgende overwinning in Bordeaux. Dat Nederlands moed en moreel ook na de bergen nog onge broken is, dat de Alpen en de Pyre neeën de ploeg van Pellenaars zware slagen kunnen toebrengen maar niet verslaan, heeft Wagtmans bewezen. Nolten, v. Breenen en Hinsen legden er nog eens extra de nadruk op. Zij ontketenden een tweede offensief in de laatste kilometers voor Bordeaux, veroverden, met nog wat aan hun (Van onze sportredacteur) e wint geen cent meer met Uw ploeg", heeft Sylvère Maes in Pau tegen Pellenaars gezegd. „Wij Belgen zullen daar wel voor zorgen". Pellenaars liet zijn Belgische collega echter hoffelijk weten, dat hij het met diens standpunt beslist niet eens was. Waarop Maes repliceerde dat hij nog zoveel mannen in de strijd had, dat hij elke Nederlander een persoonlijke bewaker kon geven en dan nog twee man in reserve kon houden. De Belgen kunnen nog steeds moeilijk verkroppen dat de Nederlanders in deze Tour op nieuw meer hebben gewonnen^ en ver diend dan zij, die tot Zondag j.l. op de eerste overwinning hebben moeten wachten. Het definitieve antwoord van Pellenaars kwam in Bordeaux. Wagt mans eerste, zonder dat er een Belg aan zijn wiel zat, Hinsen, Van Breenen en Nolten in de tweede groep en met slechts één Belg in hun midden. Nederland staat inmiddels wat het aantal overwinningen betreft op de tweede plaats. Frankrijk de nationa- len dus heeft in vijf etappes de zege behaald, Nederland in vier. Dat zijn de eerste plaatsen in de ploegentijdrit in Dieppe en die van Hinsen, De Groot en Wagtmans. Dat alles heeft de verdien sten van de ploeg tot nu toe op ruw berekend dertigduizend gulden ge bracht. Hierbij zijn inbegrepen de „los se" premies. Naar de tevoren bekend gemaakte prijzenvoorraad is nu, na de negentiende etappe, de volgende „finan ciële verantwoording" op te maken wat betreft de ploegen, die meer dan tien duizend gulden hebben verdiend, „les millionnaires", zoals ze in Frankrijk worden genoemd. Frankrijk 53.100. Nederland 23.150. Italië 21.800. Luxemburg 17.300. België 14.250. lie de France 11.300. zijde, ook nog winst op het peloton en stelden op deze manier ook de overwinning in het ploegenklassement veilig. Dat betekende, als we het U even voor mogen rekenen, tweedui zend tweeduizend driemaal vijftig gulden 4150 gulden Henri Sitek. Hoe overmoedig kan de eerzuchtige toch zijn. Hoe weinig weet hij zichzelf te beheersen. De jonge Sitek, een zoon van Poolse ouders, na zijn hu welijk woonachtig in Bordeaux, had al Zijn stadgenoten diep teleurgesteld. Men had van hem zoveel verwacht en hij wa» steeds in de achterhoede geweest "pterin zelfs dat hij in het al- klassement voortdurend een se. SïïSf ^aüdlda,?t is geweest voor de meest oneervolle functie die er maar te bedenken is: het dragen van de rode lantaarn. Geel en Groen zijn de kleu ren waarvoor men in de Tour bewon dering weet op te brengen, het rood is IHIIIIIIIMIIIIIIIMIIIIIMIIIMIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIMIIIIIIiiiiiiiiihii Uitslag negentiende etappe. i Wattmans (Ned.) 5.15.38; 2. Schel- 1 Wagtmans un Bauvin (NOC) lenberg (Zwits.) z. Gauthier r t; 9Caput (He de Buchonnet (NOC) z. t., 1 ploeg) (NOC) z. t; 12. Schneider (Gem. pioetu z. t.; 13. De Bruyne (Belg-) z- Nolten (Ned.) z. t.; 15. Mateo (SP^ z. t.; 16. Teisseire (ZO) z. t., IJ- (It.) z. t.; 18. Van Breenen (Ned.) z. 19. Hinsen (Ned.) z. t.; 20. Agut (ZW 5.20.53; 2». Van Est (Ned.) z. t;. za. groep met De Groot (Ned.) 5.21.08. ALG. KLASSEMENT 1. L. Bobet (Fr.) 114.37.17; 2. Rolland (Fr.) 114.43.21; 3. Gaul (Gem. ploeg) 114.45.00; 4. Brankart (Belg.) 114.45.02; 5. Geminiani (Fr.) 114.47.38; 6. Astrua (It.) 114.50.28; 1. Fornara (It.) 114.52.13: 8. Ockers (Belg.) 114.59.49; 9. Close (Belg.) 115.02.02; 10. Quentir.' (West) 115.05.29; 11. Mahé (Fr.) 115.05.49- 12 ?n?am,Sis(,?o,g) "5-18-21: 13. Coletto (It.) 115.19.21; 14. J. Bobet (Fr) 115.30.53; 15. Vitetta (ZO) 115.35.26; 16. Wagtmans (Ned.) 115.43.29; 17. De Bruyne (Belg.) 115.46.38; 18. Bauvin (NOC) 115.47.24; 19. Van Est (Ned.) 115.47.40; 20. Lorono (Sp.) 115.50.59; 22. Nolten (Ned.) 115.57.15; 27. Van Bree nen (Ned.) 116.22.27; 38. De Groot (Ned.) 116.52.19; 45. Hinsen (Ned.) 117.11.37. PLOEGENKLASSEMENT Ploegenklassement negentiende etap pe: 1. Nederland (Wagtmans, Nolten, Var.' Breenen) 15.55.42; 2. ex aequo Noord. Oost Centraal (Bauvin, Buchonnet, Stablinski) en Italië (Barozzi, Fantini, Pezzi) 15.56.04; 4. Frankrijk (Gauthier, Darrigade, Bobet) 15.57.18; 5. Zwitser land (Schellenberg, Bovay, Hollenstein) 15.57.24; 6. West (Sitek, Ruby, Colette) 15.57.54; 7. ex aequo Zuid Oost (Teis seire, Di Caro, A. Lazarides) 16.02.48 en lie de France (Caput, Hoorelbecke, Siguenza) z. t.; Gemengde plpeg (Schneider, Pankoke, Gaul) z. t.; Span je (Mateo, Poblet. Company) z. t.; Bel gië (De Bruyne, Ockers, Impanis) z. t. ALG. PLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrijk 341.31.59; 2. Italië 342.36.13; België 343.29.57; 4. Nederland 344.53.14; Noord Oost Centraal 345.17.42; 6. gbanje 345.48.22; 7. Zuid Oost 347.12.06; jk "est 347.22.56; 9. Zwitserland 347.54.58: W Gemengde ploeg 348.01.37; 11. Ile de ahce 348.15.45. PUNTENKLASSEMENT (J- Ockers (Belg.) 290 pr.t.; 2. Poblet i?P-) 337; 3. Wagtmans (Ned.) 358; 4. van Est (Ned.) 398; 5. Bauvin (NOC) 6. Rolland (Fr.) 423; 7. De Bruyne 4Qelg.) 516; 8. Fantini (It.) 526; 9. Schneider (Gem. ploeg) 573; 10. Bran kart (Belg.) 573,5; 11. Monti (It.) 584; ,11 ImPanis (Belg.) 584,5; 13. Fornara (lt.) 588; 14. Darrigade (Fr.) 627; 15. Astrua (It.) 638; 16. Louisor. Bobet -r-) 655; 17. Vitetta (ZO) 658, 18 Mahe (Fr.) 703,5; 19. Nolten (Ned.) 712- «0. Benedetti (It.) 737. Meest strijdlustige renner: Sitek IWest). uit den boze. Sitek heeft gelukkig voor hem nog steeds de Engelsman Hoar achter zich gehad. Maar stel dat deze overigens taaie debutant toch zou moeten wijken, hij, Henri Sitek, zou dan de laatste in hetalgemeen klassement, zijn Tussen Pau en zijn woonplaats heeft hij dat alles willen goedmaken. Met een overwinning in Bordeaux zou hij al zijn plaatsgenoten laten zien dat hij niet ten onrechte in de Tour de Fran ce reed. Henri Sitek moet dagen van deze gedachte bezeten zijn geweest. Wie Men noemde het in Bordeaux een hele eer voor Wagtmans, om aan de finish te worden gekust door niemand minder dan Miss France 1955 gaat er anders als er nog 177 km. zijn te rijden en als een felle Noordwester je pal in het gezicht blaast al aan de haal? Helemaal alleen. Hoe het ook zij, de jonge Girondin heeft het gedaan. Zon der iemand bij zich, zelfs de wagen van zijn ploegleider of het kleine vehikel van de mecaniciën gingen niet mee, is hij 18 km. na de start uit het peloton gevlucht. De groep' vond het best, uit stekend zelfs. Er was niemand die zich ook maar één ogenblik geroepen voelde om in te grijpen bij deze vlucht. Nu, met de bergen achter de rug, had men meer interesse voor een gemoedelijke wandeling, waarin iedereen nog eens extra kon uitrusten van de vermoeien de tocht over de Aubisque en de Tour- malet. Bovendien hadden bij lange na niet allen Louison Bobet kunnen felici teren met zijn overwinning en het duurde geruime tijd eer al deze plicht plegingen achter de rug waren. Daar Sitek enigszins fietste en het peloton helemaal niet werd het voor de volgers dus in zoverre een drukke dag dat zij voortdurend naar voren en naar achte ren moesten gaan en omgekeerd om al thans aan de weet te komen hoe groot de tijdsverschillen al waren. De afstand groeide gestadig. Na 37 km. bedroeg het verschil ruim 2 minuten en de grootste marge werd bij de 115de km. afgedrukt, namelijk 12 minuten. Het be gon te lijken op de vlucht van Daan de Groot, maar het kwam anders uit. De jonge Fransman ging tekenen van ver moeidheid vertonen en hij slaagde er niet in een inzinking te boven te ko men. Bij elke pedaalslag schokten de schouders heen en weer, elke meter ging moeilijker en moeilijker. De ploegleiders die bij de ravitaillering stonden om hun pupillen af te wachten hadden het ook gezien. Zij hoorden bovendien dat de voorsprong van Sitek al was geslonken tot 9 min. en 40 seconden. Tegenoffensief Op het moment dat Sitek 7K> minuut voor lag, weird het tegenoffensief inge zet. Gauthier en Barozzi namen het ini tiatief, Wagtmans en Bauvin sprongen achter de twee aan en vervolgens kwam de Zwitser Schellenberg nog in zijn een tje opdagen. Dit was het vijftal dat de jacht opende. Men had nog 40 kilo meter te rijden en het ging meteen zo hard mogelijk. Met vereende krachtin spanningen werd niet alleen gewerkt aan de achtervolging van Sitek, er moest ook winst gemaakt worden op het peloton. Bovendien klonk in de oren van Wagtmans nog steeds het bevel van Pellenaars en dat scheen hem vleugels te geven. De vlucht lukte. De zich nog van geen kwaad bewuste Sitek had op 30 km. van de eindstreep een voorsprong van ruim 3 minuten, het peleton lag op 4.40 min. Precies hij het bord dat aan geeft dat de laatste 20 km. zijn ingegaan, werd Sitek achterhaald. Het peloton lag toen op 3,5 min. Zo hard was de groep gegaan. En de zes werden nog sneller, want Wagtmans probeerde met een reeks van scherpe demarrages voortdu rend ook uit dit groepje te ontvluchten. Seeeds weer werd hij achterhaald, zodat uiteindelijk de eindsprint toch zou moe ten uitwijzen of Nederland zijn vierde overwinning in Bordeaux in successie zou krijgen. Wagtmans kwam het eerst de baan op, maar tot de laatste bocht was de uitslag onzeker. Aan de over zijde van de eindstreep leek hij inge sloten tussen Schellenberg en Barozzi. In de voorlaatste bocht ging Barozzi even omhoog en toen sprong Wagtmans met zoveel vaart in het gat, dat hij bijna onmiddellijk ook langs Schellenberg was en in één rechte lijn naar de over winning kon spurten. V Spelletje van Pellenaars Pellenaars had inmiddels een spelletje gespeeld dat al zijn collega's verblufte. Hij stuurde nog meer van zijn troep naar voren. Nolten, Hinsen en Van Breenen sprongen weg uit het peloton. Niemand begreep wat dit moest betekenen, want wie valt er nu aan als hij een man in de kopgroep weet! Maar de aanval was dan ook niet op de koplopers gericht. Het ging om het ploegenklassement, om de twee duizend gulden die een over winning in dit onderdeel opbrengt. Een overwinning van Wagtmans zou die zege ook brengen, maar dat heeft Pelle naars niet willen riskeren. Advertentie De renners In de Tour de France ondervinden dagelijks wat het betekent de spieren soepel te houden. Daarom behoren ook „Infraphil" apparaten tot hun persoonlijke uitrusting. Bij de massage is de „Infraphil" onmisbaar. Bovendien wordt de „Infraphil" gebruikt ter bestrijding van spierrheumatiek, spier pijn, spierkrampen, kneuzingen, verrekkingen, slecht- helende wonden, huidontstekingen en zonnebrand. Maandag a.s rijden de Nederlandse Tour renners, aangevuld met andere prominen ten, in het Olympisch Stadion te Amster dam een „Kleine Tour de France" over 25 kilometer met 33 klassementen. De deelnemers'zijn: Van Est, Wagtmans, Nol ten, De Groot, Van Breenen, Hinsen, Schulte, G. Peters, Van Vliet, Derksen, Hij- zelendoorn, Bakker, Donker, Plantaz, v. d. Kamp, Pronk, Bijster, Koch, Bunker (Eng.) en Sieveking. Verder is er op deze avond, die in het teken staat van de huldiging van de Ne derlandse ploeg van de Tour de France, een sprintnummer voor profs tussen Derk sen, Van Vliet en Hijzelendoom. De amateur-sprinters Capteln, Mahn, P. Post en de Belg Lauwers zullen, eveneens in de sprint, tegen elkaar uitkomen. Een wedstrijd achter grote motoren over 50 kilometer gaat tussen Pronk, Van Est, Wagtmans, Koch, Bunker (Eng.), v. d. Wal ls (Belg.), v. d. Kamp en Bijster. „nn de Tour de France van Pau naar Bordeaux V J De negentiende etappe van de Cn Schellenberg Zde^weg Wagtmans, Bauvin, Barozzi, B. Gauthier (Van onze correspondent) Het gros van het slinkend wandel legioen op de wegen rond Nijmegen geeft geen krimp. Blaren wordeA bij do zijnen geprikt en stijve spieren soepel gekneed om de armee in beweging te houden. Het leger slinkt intussen. De zelfverzekerden, de praters van ,,'t peu lschilletje" bemerken nu te laat dat een Vierdaagse zonder training een farce is. Van de 10.557 lopers die Dins dagmorgen welgemoed op weg gingen, waren er gisteravond bij het sluiten van de startbureaux nog 10.312 over. Op de eerste dag gaven 41 lopers er reeds de brui aan; 97 konden er Woensdagmor gen niet uit bed komen en in de loop van de tweede marsdag staakten nog 107 wandelaars de strijd tegen de ver moeienissen en de blaren. Blaren zijn er genoeg dit jaar. Het record hebben we tot nu toe bij de ma rine gezien, die gisteren achter het kas teel-raadhuis van Wijchen een rust- en verzorgingscentrum had ingericht. Een van de manschappen toonde met pijnlij ke trots de kampioen-blaar van dit jaar, waarvan de middellijn in decimeters werd uitgedrukt. Zijn trots verdween op slag toen de behandeling begon: twee hospikken waren nodig om de voet be wegingloos te houden, terwijl de dok ter vriendelijk peuterend informeerde of hij vast een inschrijfbiljet voor de volgende Vierdaagse voor de man zou aanvragen. De Marva's hinkten naar de ziekenboeg, ontdeden zich angstvallig voorzichtig van hun zwarte nylons en beten dapper de maritieme tandjes op een, wanneer de blaar met jodium „ge blust" werd. De marine schreef daar ge schiedenis rond die slotgracht in Wij chen. 40 „Zelfmoord, meneer Van Houthem." De brigadier sprak met beslistheid. ,,Ik geef toe, dat er een paai nog niet verklaarde eigenaardigheden zijnDie vreemde houding van de hand bijvoorbeeld. Maar overigensHij zat in een hoek van de kamer, in de rug gedekt door een muur en aan zijn rech terkant door een van de fauteuils van dat zitje. Degene, die hem zou hebben willen likwideren zou schuin achter hem hebben moeten staan. Die prints op het pistool kunnen moeilijk liegenEn dan het motief! Dat telegramZijn gezicht staat kalm een beetje cynisch. Zeker niet als dat van iemand die wordt aangevallen „Gek, dat niemand dat schot heeft gehoord," meen de Dijkema., „Ach, neen." Staring schudde het hoofd. „Dat is niet zo onverklaarbaar. De ramen in de kamer ston den open. Geen dertig meter hiervandaan zijn ze de hele dag aan het heien geweest, dus de oren van de mensen waren ingesteld op doffe dreunende geluidenBovendien. Het is hier een druk punt met een verkeerslicht voor de deur. Het zal nogal eens voorkomen, dat een knalpot lawaai maakt als een motor stopt of wordt aangezet. Maar er is nog iets. Waarom is de kogel niet aan de andere kant, bij de hals, er uitgekomen? De experts zullen na tuurlijk de huls en het projectiel moeten onderzoe ken, maar ik denk, dat de patroon, die hij gebruikte, een kleine lading heeft gehad. Ook dat kan het geluid van het schot hebben gedempt. Maar waar maak ik me druk over! Dat telegram is verklaring genoegIk zal vandaag even bij de telegraaf informeren of het in orde is en geen camouflage „De portier heeft het van een besteller aangeno- em en zelf aan Ferouch in de hand Se8eY,e";Het scheen hem nogal van de wijs te brengen- „Zie je wel! We zullen moeten reconsbrue:en wat hij In de loop van de middag heeft f^an' i^er die taxi-chauffeur er iets mee te maken, meneer Van Houthem?" „Die heeft hem, kort na halfvier, naar het Cen traalstation gereden TT „Dan heeft hij daar dat kaartje naar Den» Haag genomenMaar hij heeft er blijkbaar geen ge- bruik van gemaakt "D.aai\ zal je hem'hebben," zei aan de deur werd geklopt en een man m'et eisn u™" formpet in de hand binnenkwam. Hu eu droeg een ouderwetse bril. „Ik ben De Waard, heren. Taxi-chauffeur. Hebt u me laten roenen^" -*t „Ja, De Waard. Kom hier bij me zitten. Noemen ze jou de Scheveninger?" ,,Zo is het, menepr „Je bent hier tanmiddag om even over halfvier door het hotel aangeroepen voor een vrachtjC; Kan je je herinneren hoe laat het Prec„ieS.ii^ teweest „Het zal bijna kwart voor V1 tre"rfntraafsTation meneer. Die meneer moest naar het Centraalstation en daar kwamen we om vijf voor vieren aan. ;,Br0uinZaplk,jem?neSSetgiGrijze deukhoed Een grote vlek op de linkerkant van zijn gezicht. Do r haar en donkere ogen." „Bagage?" „Niets, meneer Het enige, dat hij in de hand hield Heb je op die schoenen gelet? Zag je er iets bu- zonders Mn?" u bedoeit meneer. Ik kan niet zeggen, dat ik speciaal naar die schoenen heb gekeken." „Waren ze opvallend stoflig. t Ik durf bijna zeker zeggen dat ze niet stoffig waren. Die man zag er uit om door een ringetje te halen. Als zijn schoenen erg stoffig waren geweest, had ik dat wel gezien". „Zei hij nog iets tijdens de rit.' „Nou meneerzeggen kan je het moeilijk noe men. Hij was doodzenuwachtig. Hij riep telkens „Kou" en dan weer „Fluk" tegen me en hij sprong me in mijn nek, als we voor een stoplicht moesten wachten. Ik weet niet wat voor een taaltje hij ge bruikteEr was niets van te verstaan." „Kan je me nog iets meer over hem vertellen?" „Los met zijn geld meneer. Voor dat kippeneindje gaf hij me een gulden fooi." „Ging hij het station binnen?" „Beslist, meneer. Hij was nog niet uit de wagen toen zich een nieuw vrachtje aanbood. Daardoor kon ik niet onmiddellijk wegrijden. Ik zag de man hier uit het hotel de rechterklapdeur binnengaan en naar de loketten richting Haarlem lopen." „Ik zal je niet langer ophouden, De Waard. Be dankt voor de moeite." Van Houthem stopte op zijn gemak een nieuwe pijp. „Wij zullen nu ook maar opstappenJij gaat hier morgenochtend verder, Dijkema, en jij, Staring, komt met de wagen om negen uur bij mij thuis voor. We zullen proberen uit te vissen wat Ferouch gisterenmiddag op het Centraal station heeft gedaan. Daarna zal ik de Officier op de hoogte brengenZo, het is waar achtig al halfdrie. Wanneer jullie mij even thuis afzetten, kunnen jullie met de auto verder gaan Voor het Centraalstation was de drukte van een mooie Junidag al vroeg begonnen. Met korte tus senpozen spuwden de beide uitgangen dichte drom men zich haastende forensen op het plein, waar onophoudelijk de volle trams zich ledigden en on middellijk weer belast en beladen wegreden. Een gouden zonnetje overgoot de groene bomen met een licht, zoals je dat alleen in de Hollandse ochtend vindt, het water glansde, de mensen in zomerse kleren waren monter, het drukke reizigersverkeer werd door duizenden haastige voeten naar en van het statige stationsgebouw gedragen. En als om dit stukje stadsleven een nog opwekkender achtergrond te geven, begon een groot pierement een van zijn vrolijkste wijsjes te spelen, terwijl een bloemenven- ter het geheel nog wat meer kleur bijbracht met het uit de papieren omslagen wikkelen van zijn geurende waar. Toen Van Houthem uit de auto stapte, moest hij een ogenblik blijven staan om zijn ogen te ver lustigen aan het beweeglijke schilderij rondom hem. (Wordt vervolgd Minister Staf had daar geen weet van hoewel hij langdurig in een helicopter over het parcours cirkelde alvorens op het voetbalveld voet op Wijchense bodem te zetten, om op de Markt de lopers van dichtbij te zien voorbij trekken. Vanmorgen is het leger aan de zwaarste etappe be gonnen, het traject van de „cols". Wie eenmaal de Groesbeekse heu velrug met goed gevolg is overge trokken, die maakt een goede kans om morgen bij de triomphantelijke intocht niet als toeschouwer langs de weg te staan. Wie Groesbeek achter zich heeft, die lacht de gou den plak reeds tegen. Het wijde landschap daar rond Groes beek, met zijn magnifieke panorama's, het koren goud glanzend aan schoven gebonden op de akkers tegen de heu vels, trilde al vroeg van het vertier. De eerste lopers vertrekken deze Vier daagse bij het licht van schijnwerpers, zo vroeg wordt er gestart om het ruim dertig kilometer wandellint zonder op stoppingen op weg te helpen. Tussen het vertrek van de eerste loper en de Advertentie Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en aL Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillend» benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van L 1.35 bespaart veel ellende. (56) laatste liggen vijf uren en slechts op deze wijze is het mogelijk dat de dui zenden tippelaars elkaar niet op de hakken trappen. Groesbeek daverde vanmorgen van militaire muziek en de autoriteiten sloegen als gewoonlijk het voorbijtrek ken der dapperen tegenover de kerk gade. Traditiegetrouw ontving pastoor Pijnenborg de pers-équipe van het Vierdaagseleger weer in zijn gastvrije pastorie, waarbij hem een klein aan denken werd aangeboden voor deze bijzondere wijze van zielzorg. Op klompen gaat het ook wel bij de Vierdaagse.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7