EISENHOWER'S GOEDKEURING VOOR Restauraties in Rusland Het neergeschoten toestel Bulgarije wil de schade voor een FANTASTISCH EXPERIMENT „KUNSTMANEN" zullen het heelal verkennen Satellieten 7 a 8 dagen om de aarde en vergaan Geophysisch jaar in 1957 deel vergoeden Afbetaling Wat is er vóór? WAGTMANS weer tweede in punten klassement Reisleider en Miss San Francisco vliegen binnen 115 uur om de wereld TELEGRAM AAN DE KONINGIN^ I Samenwerking Meer gegevens Bevreesd Vijfjarig kind door trein gegrepen Elk in andere richting Staking in haven van Zaandam Trein ontspoord in station Amersfoort Tien jaar geleden Tumult over de dood van Argentijns arts Het weer ZATERDAG 30 JULI 1955 79ste JAARGANG No. 26359 It f Sociaal commentaar t vexmew BowmsrtH. verhoogde BVDRAGEfJ Het vliegincitfent „El AI vliegtuig niet van koers afgeweken Geschil over toeslag Halfjaarlijks rapport V.s. maken nieuwe atoomwapens aan Actie-Comité Haarlem-Noord ZON BREEKT DOOR Geen regen Ribfluw. regenmantels 125.- 4 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. E HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. President Eisenhower heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan plan hen voor de vervaardiging en het afschieten van kleine onbemande „kunst kanen". Deze plannen vormen een. deel van de bijdrage, die de Amerikaanse Wetenschap zal leveren aan een programma van internationale onder- z°ekingen, waaraan van Juli 1957 tot Augustus 1958 veertig landen onder a°spiciën van de Internationale Raad van Wetenschappelijke Verenigingen kullen deelnemen, en dat de naam Internationaal Geophysisch Jaar zal dragen. De Amerikaanse „kunstmanen" zullen volgens een mededeling van de Belgische hoogleraar Marcel Nicolet, die secretaris is van het speciale comité voor het Geophysisch Jaar, een doorsnede hebben van slechts vijftig centimeter. In de periode tussen Juli 1957 en December 1958 hoopt men deze kleine satellieten het luchtruim in te zenden. Zij kunnen radio-electronische instrumenten vervoeren tot een totaal van vijftig kilogram. Tal van ge gevens, die van groot belang zijn voor de geodesie, de atmosferische physica, de ionosferische physica, het Noorderlicht en de zon-uitstralingen, zullen door deze instrumenten worden geregistreerd en uitgezonden naar ontvang- posten over de gehele aarde langs de baan, die de „kunstmanen" rond onze planeet zullen beschrijven. Dat zal zijn over de Noord- en de Zuidpool. De satellieten zullen met behulp van een raket in drie afdelingen worden af geschoten van startbanen in de Verenigde Staten en elders in de wereld. Het gehele project is van louter wetenschappelijke aard. Alle documenten zullen, op een enkele uitzondering na, ter inzage liggen voor de deskun digen, die aan het experiment willen meewerken. De resultaten zullen aan geleerden van alle landen, ook van de Sovjet-Unie, ter beschikking worden gesteld. De kosten van één satelliet zullen een millioen dollar bedragen. ■Ae kunstmaan zal door het eerste de van de raket, van het type van V-2, tot een hoogte var.- 20 a 22 km rden gebracht. Dit stuk raket valt dtei terug naar de aarde. Het tweede nn tni"?Ar1li<' raket stuwt de satelliet deel van <?P Het derde en laatste in haar nlan^eAbrenSt de kunstmaan in naar planeetbaan. in deze baan vliegt zij, met één kant steedf naar de zou gekeerd, dan in negentig minuten om de aarde. Men heeft berekend dat zij dit zeven tot tien dagen zal volhou den. Daarna zullen de wrijvingen, die op 300 km hoogte, hoe uiterst licht ook, bestaan, de satelliet terugbuigen naar de aarde. Evenals een meteoor zal de kunstmaan dan roodgloeiend worden, Uiteenvallen en als stof weer op de aarde terechtkomen. De kunstmanen zullen bolvormig zijn, maar er is nog geen beslissing genomen Over de stof, waarvan zij gemaakt zul len worden. Volgens prof. Nicolet zul len zij met het blote oog nergens ter tvereld zichtbaar zijn, behalve aIs zij snelheid gaan verliezen en tot op min der dan 50 km zullen dalen. Dan ver tonen zij gelijkenis met een meteoor. vaardigen van grotere kunstmanen is zeker niet uitgesloten. Aangezien de baan van de satellieten over verscheidene landen loopt, is de samenwerking van allen bij het' opte kenen van de waarnemingen vereist. Tijdens een bijeenkomst, die het speciale comité voor het Geophysisch Jaar van 8 tot 14 September in Brussel zal hou den, zal de laatste hand aan de voor bereidingen voor het experiment wor den gelegd. Volgens prof. Nicolet zal de Sovjet- Unie ongeveer honderd waarnemings posten inrichten, bemand door duizend geleerden. Zij zal verder een groep ge leerden met een ijsbreker naar de Zuidpool sturen. j De wetenschap heeft ook in het verle- 1 wel gebruik gemaakt van raket- die naar grote hoogten werden af schoten. Daardoor is wel een deel JJn de verlangde inlichtingen verkre- Vk1' maar het bezwaar was, dat die ten uiterst Kort duurden. Door het leem van de kunstmanen zal men da 6hkele uren meer gegevens opdoen n alle geophysici ter wereld in entallen jaren laboratoriumarbeid kun- 'ep vergaren. De thans gekozen hoogte van 300 km is geen grens, want het huidige record hgt boven de 450 km. Men heeft deze hoogte, evenals gewicht en omvang van de satelliet, bepaald op grond van we tenschappelijke overwegingen- Het De Amerikaanse plannen zullen wor den uitgevoerd door twee wetenschappe lijke organisaties, de National Science Foundation en de National Academy of sciences, met technische biistand en advies var: de geleerden van het Ame rikaanse ministerie van defensie rite zich reeds lange tijd hebben bezli ge houden met de bestudering 3 U stratosfeer. Het ministerie van defen sie zal ook voor de "dien en andere faciliteiten zorgen bh het af schieten van de satellieten. In een be kendmaking van de twee Amerikaan-" se wetenschappelijke organisaties wordt o.m. gezegd: „De atmosfeer rond de aarde werkt als een reusachtig schild tegen tal vat) stralingen en voorwerpen, die in de ruimte daarbuiten worden aangetroffen. De atmosfeer beschermt de aarde tegen factoren, waarvan wij weten, dat zij schadelijk zijn of kunnen zijn voor het menselijk leven, zoals overvloedige ultra-violette straling, cos- mische straling, en die vaste deeltjes, die bekend staan als meteorieten. Te gelijkertijd echter beneemt de atmo sfeer ons de mogelijkheid om vele din gen waar te nemen, die een bijdrage zouden kunnen vormen tot een beter begrip van het „heelal". Er zullen ook satellieten worden af geschoten uit Japan, Rusland, Austalië en Engeland en met name ook uit het Noord- en Zuidpoolgebied en dwars door het Noorderlicht met het doel waarne mingen te doen in dit gebied, waar radio-uitzendingen door nog onbekende oorzaken aan storingen onderhevig zijn Enkele leden van het Amerikaanse Congres hebben uitdrukking gegeven aan hun vrees, dat de Russen militaire voordelen zullen putten uit de weten schappelijke inlichtingen, die zij over de proeven zullen ontvangen. De re publikeinse voorzitter van de subcom missie voor toewijzingen voor de de fensie van het Huis, Mahon, zei er te gen te zijn, dat de Sovjet-Unie gege vens worden verstrekt, die zij voor militaire doeleinden zou kunnen ge bruiken. In een verklaring heeft het Ameri kaanse ministerie van Defensie gezegd, dat het project voor de kleine satelliet het begin is van het onderzoek van de wereldruimte door middel van satellie ten. Het ministerie heeft plannen voor een kunstmatige satelliet, die „weken, maanden of zelfs jaren" in de wereld ruimte kan blijven. Van bevoegde zijde te Moskou is ver nomen, dat ook de Sovjet-Unie voor bereidingen treft voor het lanceren van een kunstmatig hemellichaam, maar het stadium waarin de werkzaamheden verkeren, is niet bekend. Deze voorbe reidingen worden getroffen door de dit jaar opgerichte „commissie voor inter planetaire verbindingen". Het Russische project wordt „atoomlaboratoriupi voor de kosmos" genoemd. (AFP-Belga-Reuter-UP) Het vijfjarige Willemientje Timmer mans uit Maliskamp, gemeente Ros malen, is Vrijdagavond op de spoor baan tegenover haar woning door een dieseltrein naar Den Bosch gegrepen en vrijwel op slag gedood. Het meisje was achter de spoorbaan aan het spelen ge weest met onder meer haar twaalfjarig broertje. Om half zeven gingen zij sa men naar huis en zij moesten daartoe de spoordijk oversteken. Op hetzelfde moment naderde uit Oss de dieseltrein. Het jongetje kon nog precies van de baan wegspringen, maar het meisje werd gegrepen. Zeshonderd meter ver der kwam de trein tot stilstand. t>-|| r De Bulgaarse regering heeft in een nota aan de Israëlische zaakgelastigde te Sofia aangeboden een deel te ver goeden van de materiële schade, die is aangericht door het neerschieten van het Israëlische passagiersvliegtuig na dat deze schade behoorlijk zal zijn vast gesteld De Israëlische regering heeft gisteren evenwel volledige schadever goeding en bestraffing van de verant woordelijke Bulgaarse militairen geëist. Bulgarije heeft verder aan drie van de zes leden van de Isoaëlische commissie van onderzoek toestemming gegeven hedenmorgen om negen uur de Bul gaars-Griekse grens te overschrijden. De directeur van de Israëlische lucht vaartmaatschappij „El Al" heeft giste ren verklaard, dat het achterhalen van bijzonderheden omtrent de ramp zeker niet bevorderd wordt door de ver traging, waarmee Bulgarije Israëlische deskundigen toelaat. De maatschappij heeft fflle gezagvoerders opgedragen om voortaan het grondgebied van com munistische landen zo ver mogelijk te mijden. De route van Londen via .Ze nen naar Lydda wordt thans over Ro me geleid en niet meer via Istamboel. De Zuid-Afrikaanse luchtvaartmaat schappij heeft een Constellation ter be schikking van de „El Al" gesteld, ten einde het de getroffen maatschappij mogelijk te maken alle diensten nor maal te blijven vliegen. Via Praag wordt uit Sofia vernomen, dat het identificeren vai. de 58 slacht offers grote moeilijkheden baart. Tal van paspoorten en andere documenten zijn verkoold. (Reuter-UP) ■iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiTiniiiiiiiiiitimiiiiiiiiiiiiiiiii imiiiiiiiiiii (Van een Jijzondere medewerker) Zelden is een aangelegenheid van economische aard zo in de algeme ne belangstelling geweest als de laatste jaren het kopen op afbetaling. In enkele jaren tijds heeft dit systeem in Nederland zulk een fantastische vlucht genomen, dat niet alleen de neringdoende middenstand zich er in tensief mee gaat bemoeien, maar ook de regering, onder meer op dit ver schijnsel geattendeerd door funeste bij verschijnselen, kon aan deze zaak niet voorbijgegaan. Reeds vijf jaar geleden werd een commissie inzake het afbetalingswe zen ingesteld onder voorzitterschap van mr. W. F. Lichtenauer. Sinds het ver schijnen van het rapport van deze com missie zijn de beschouwende artikelen en ook de meningsuitingen van voor aanstaande Nederlanders over deze zaak niet van de lucht. Nog onlangs gaf de heer Middelhuis een tamelijk felle critiek weg en hief hij een na drukkelijk waarschuwende vinger tegen het gevaar van I ver- Nederland heeft gisteren in de Tour 5e France geen slecht figuur geslagen. tijdrit, een van de zwaarste onder delen van de wegrennerij, leverde een 'terde plaats aan Va.n Est en een achtste an Wagtmans op. Van Est deed over e 67 kilometer enkele minuten langer zetp grootmeester Bobet, die overigens leen een n0HaI smadelijke nederlaag Jea De ionge> veelbelovende Belg 'an Brankart won de tijdrit in bewon- ^nswaardige stijl. ti^Stmans is door zijn goede presta- 1>l'ntVeer °P de tweede plaats van het st^ynklassement gekomen. Van Est San' derde. Het komt er nu maar op dftrjadat de twee vooraar.sa: nde Ne il^ bdse renners vandaag aan de fi- rei>. l,e Parijs een goede plaats verove- dit inderdaad het geval, dan 'atirt aan de verdiensten van de Ne- ploeg nog eens tienduizend Op j taegevocgd. zen, asina kunt u er meer over le- Andrew die poogt ongeveer omvliegen bestaande W. Lerios, een reisleider, het bestaande record van 115 uur voor het werela- met gebruikmaking van lijndiensten te verbeteren is Woensdagavond Ned. tijd 22.01 uur met een K.L.M.-vliegtuig vertrokken uit Manila voor de volgende etappe van zijn vlucht. Hij was aangekomen om 's middags 15.34 uur en 19 minuten achter op zijn tijdschema. Bij zijn start verloor hij nog 6 minuten door tuig tne vertraging bij het vlieg- Lerios zal met de K.L.M. naar Bang- 7°,.n7legeS ,en vandaar via Rangoon, Londen1' Mar Rome. Parijs, c°sco York en San Fran" sehnnnbe6;^15® 2Harige Amerikaanse schoonheidskoningin, „Miss San Fran cisco" Susan Bryan, heeft tegelijker tijd een aanval op het record gelan ceerd, maar maakt de reis in tegen overgestelde richting 2hj is om 7.40 uur Dinsdagmorgen it San Francisco vertrokken naar New York en vandaar via Parijs naar Rome, waar ze Woensdag arriveerde Lerios was een uur vroeger Dinsdap om 6.18 Ned. tijd, van sin Francisco op weg gegaan naar Honoloeloe Miss Bryan, die ook op een reisbureau werkt, wil Zaterdag om 17.30 Ned tiid weer terug zijn: zij zou er dan 106 uur en 55 minuten over hebben gedaan Het tweetal zal elkaar vermoedelijk ergens boven India" kruisen. Miss Bryan ligt 50 minuten op haat reisschema voor en vertrok om 8.20 uur Donderdagmorgen van Karachi naar Calcutta. Lerios arriveerde om 0330 gmt in Bangkok en ligt thans vijf minuten achter op zijn schema. Hij vertrok naar Rangoon om 4.25 uur. Het record voor de vlucht om de wereld werd in 1952 gevestigd door Jean-Marie Audibert, die van Parijs minuten™*! Vl?,°9 in 115 uur en Bryan er 106 w en F doen en Leri™ riff n m™uten over iets minder anp'd ?,f* reis blV*baar uur en jf mirmten Heeft: 111 De Israëlische luchtvaartmaatsrhn „El Al" betwist de Bulgaar^ewS dat de neergeschoten constellation zich door het Bulgaarse luchtdoelgeschut werd veer gehaald. Deze bewering is volgens El Al" „onverenigbaar met de radio-"en grondberichten, die over de positie van het vliegtuig zijn ontvangen, voordat dit neerstortte. Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur leg den plotseling alle havenarbeiders in de Zaandamse haven het werk neer. Men wenste een extra-toeslag voor het zogenaamde dunne hout, waardoor een coaster langzamer wordt gelost dan wanneer het schip geladen is met dik hout. Daar de tarieven bij C.A.O. ge regeld zijn, gingen de cargadoors er niet op in. Hedenmorgen om 10 uur zouden de stakers een spoedvergadering houden. Reeds zijn twee coasters hout met bestemming Zaandam doorgevaren naar Amsterdam. De stakers hebben deze schepen „besmet" verklaard. Do communistische bootwerkersvereniging „Eensgezindheid", aangesloten bij het N.V.V., waarvan de meerderheid der havenarbeiders lid is, zou niet achter de staking staan. Bij het rangeren is Vrijdagavond om streeks acht uur op het stafionsempla cement van Amersfoort een leeg die seleleetrisch treinstel ontspoord. Een aantal sporen raakte daardoor versperd, twee draaistellen van het ontspoorde treinstel stor.den naast de rails. Door de ontsporing was slechts één zijde van het perron bruikbaar voor het treinverkeer en de spoorwegen zagen zich daarom genoodzaakt een aantal trei nen op de lijn Amersfoort-Utrecht te laten uitvallen. Andere treinen onder vonden vertraging. 0e In het halfjaarlijkse rapport van Amerikaanse commissie voor atoomenergie aan het Congres wordt meegedeeld, dat begonnen is met de aanmaak van ver scheidene typen nieuwe atoomwapens aan de hand van de gegevens, die vorig jaar ziin verkregen de proeven met wa terstofbommen in de Stille Oceaan. Ver der wordt in het rapport gezegd, dat de vooruitzichten voor. het bouwen van een vliegtuig met atoomaandrijving aan zienlijk beter zijn geworden. (Reuter) Turkije. Fatin Rushtu Zorlu heeft gisteren de portefeuille van buitenland se zaken aanvaard, die na het aftreden van Fuad Koprülü door premier Adnan Menderes werd beheerd. Koprülü is nu inplaats van Zorlu vice-premier gewor den. Het Actiecomité Haarlem-Noord dat reeds herhaalde malen tever geefs een beroep heelt gedaan op' de verschillende overheidsinstanties in den lande, teneinde een veiliger verkeerssituatie te bereiken op de Rijksstraatweg te Haarlem, heeft thans een persoonlijk beroep gedaan op H. M. de Koningin. Dit beroep, dat telegrafisch naar het Paleis Soest- dijk is verzonden, is als volgt geformuleerd: „Majesteit, Aan H. M. de Koningin, Paleis Soestdijk Het Comité Actie Veilig Verkeer, Schoterweg en Rijksstraatweg te Haarlem-Noord, wendt zich namens70.000 inwoners van genoemd stadsdeel eerbiedig tot Uwe Majesteit met verzoek Uw aandacht te willen schenken aan de groeiende angst, ongerustheid en verontwaar diging onder de bevolking van Haarlem-Noord, als gevolg van het uitblijven van doeltreffende maatregelen tot haar beveiliging. De tot dusver door het voormelde comité ondernomen stappen bij de betrokken overheidsinstanties .zijn helaas vruchteloos gebleven. Verzoeken Uwe Majesteit dringend aan deze noodtoestand een einde te maken." e Sovjets, die bij de revolutie practisch alle kerken confiskeer- den en van de kerk van de hei lige Basilius op het Rode Plein te Moskou een Museum der Goddeloos heid maakten, zijn gaan inzien, dat de kerk grote historische waarde heeft. De kathedraal, een der fraaiste voor beelden van de Byzantijnse bouwkunst in Rusland, wordt thans grondig ge restaureerd. Een legertje vaklieden zijn aan de arbeid, om de kerk in oude glorie te herstellen. Bij het werk, dat onder leiding van enkele bekwame architecten staat, zijn ook een aantal restaurateurs van oude fresco's en enkele beeldhouwers werkzaam. Ook de oude tapijten, die de bakstenen wanden versierd hebben, worden ge restaureerd of naar oude voorbeelden vernieuwd en zullen weer in de kerk worden opgehangen. Het is overigens niet de eerste maal, dat een christe lijke basiliek gerestaureerd wordt in Sovjet-Rusland. Ook in Kiev, waar de kathedraal in de oorlog werd verwoest, zijn grootscheepse restauraties verricht. Of hiermede groter mogelijkheden -voor de Kerk in Rusland ontstaan, is echter nog geenszins bewezen. In Argentinië heerst op het ogenblik grote opwinding over de verdwijning van de communistische arts en party- leider Juan Ingalinella na een verhoor door de politie te Rosario op 16 Juni j.l. Aanvankelijk deelden de autoritei ten mee, dat Ingalinella na het verhoor op vrije voeten was gesteld en sinds dien verdwenen. Eergisteren verklaar de de regering-Perón, dat de arts tijdens het „strenge verhoor" aan een hartver lamming is overleden. Kort tevoren waren enkele hoge poli- tie-ambtenaren in Rosario ontslagen en gearresteerd. Zij zouden hebben toege geven, dat zfj het lijk van Ingalinella in de Parana, hebben laten werpen. Een commissie uit het Argentijnse Congres heeft zich naar Rosario begeven om een onderzoek in te stellen. Een speciale bijeenkomst in het Huis van Afgevaar digden kon gisteren niet doorgaan, om dat slechts negen van de 140 Peronisti- sche afgevaardigden aanwezig waren en het quorum niet werd bereikt. Wel waren er 300 belangstellenden op de pu blieke tribune. De Argentijnse artsen zullen Dinsdag a.s. uit protest tegen de dood van Ingalinella 24 uur staken. Al leen de ernstige patiënten worden ge holpen. (Reuter-UP) (Van onze weerkundige medewerker) De wolkenvelden gaan langzaam ver dwijnen en dan zal de zon voor een mooi zomers weekend zorgen. Ons land komt n.l. in de onmiddellijke nabij heid van een sterke rug van hoge luchtdruk te liggen, zodat er niets meer dan een zwakke wind tussen Noord-West en Noord zal voorkomen. Ook dit weekeinde, zoals de meeste van deze maand, zal er geen regen valk i. Als gevolg van luchtaanvoer uit Noordelijke richting, zal het nog niet veel warmer worden, maar wan neer de zon doorkomt, zal in de mid dag de temperatuur tot boven de 20 graden oplopen. Rustig en droog weer. Langzaam verdwijnen van de wolkenvelden, temp. 19 22 graden Celsius. Zeewater-temp. aan het strand 17 a 18 gr. Celsius. het afbetalings stelsel. Tegelij kertijd evenwel publiceerde Het Parool een rap port van de Ne derlandse Bedrijfs-coöperaties. waarin tot de wenselijkheid van verkoop op afbetaling wordt geconcludeerd. Dit laatste is dan toch wel heel erg opmerkelijk. Een levensprincipe immers van de verbruikscoöperatie is altijd geweest: uitsluitend levering a con tant. Men behoeft er de principes van de mannen van Rochdale (de eerste coöperatoren) nog maar eens op te her lezen om te weten, dat het kopen naar koopkracht met daarbij de contante be taling onmisbaar werd genoemd voor het bereiken van een juiste consumenten- moraal. Wanneer men zich nu plotseling van dit principe zo beslist afwendt, dan is het de moeite waard kennis te nemen van de motieven, die er toe hebben geleid. Welnu het inleidende stuk dat tot deze conclusie voert zegt on omwonden, zij het dan met enigszins andere woorden, dat de concurrentie die vele verbruikscoöperaties ondervinden vele afbetalingszaken, hen dwingt even eens de z.g. gemakkelijke betalings voorwaarden in te voeren. Een zuiver economisch motief derhalve. Wel wordt gezegd dat zulke leveranties op afbe taling uitsluitend dienen te geschieden t.a.z. van meer duurzame, grotere en daardoor meer kostbare gebruiksgoede ren. En voorts dat om dit soort trans acties verantwoord te kunner. leiden een behoorlijk apparatuur, in de ruimste zin van het woord genomen, onontbeerlijk is. Wanneer men naast het afwijzend standpunt van de heer Middelhuis, die toch ook geacht mag worden de belan gen van de werknemers als consumen ten te kennen en op de beste wijze te willen behartigen, het standpunt legt van een instituut dat destijds speciaal is ontstaan om de belangen van de werk nemer-consument te behartigen, dan is het wel duidelijk, dat aan het afbe talingswezen voordelen zijn maar even eens nadelen, waaraan men niet straf feloos kan voorbijzien. (Vervolg op pag. 6) Advertentie Dinsdag is het precies tien jaar gele den, dat het toen nog Prinselijk gezin op het vliegveld Teuge weer voor het eerst voet op Nederlandse bodem zette. (Tot Zondagavond) Droog weer met op de meeste plaat sen opklaringen. Iets hogere tempe raturen. Zwakke wind, hoofdzakelijk uit Westelijke richtingen. Zondag: Zon: 5.00-20.36. Maan: 18.32-1.32. Maandag: 19.05-2.29. Zon: 5.02-20.34. Maan:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1