Verdrag met de Verenigde Staten voor gebied van de Stille Oceaan Adenauer gaat in September naar Moskou Russische troepen verlaten Oostenrijk rumoer in marrakesj Sinds 14 Juli 63 doden Perón's val verwacht Het neergeschoten Israëlisch vliegtuig Verenigde Staten eisen een passende schadeverg oeding Ook Engeland en Frankrijk zenden Sofia een krachtige protestnota Door jagers neergeschoten Opa Schram weer gezond in het land Nieuw brugdeel Utrechts huisvrouwenorkest Initiatief van Tsjoe en-Lai „Vreedzame bevrijding" 1leis naar Genève Van Duitse moeder heeft resultaat Menon in Genève Vroege winter in Argentinië Belangwekkende ontwikkeling in de zaak- Dominici? Dirigente met deegrollen Worden Hongarije en Roemenië ook ontruimd? pi Sovjetsoldaten egen roofmoord in Oostenrijk Op Mohammedaanse Augustus begint met zomerweer Het weer ƒ25.000 op nr. 12331 Russen zullen haar zoon vrijlaten Suede Damesjasjes f 110.- MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 79sfe JAARCANC No. 26360 Premier Tsjoe en-Lai heeft zich Za terdag uitgesproken voor een door com munistisch China, de Verenigde Sta ten en andere landen in Azië en het ge- "ed van de Stille Oceaan te onderteke- nen verdrag voor collectieve vrede. De eerste-minister, die bij vorige gelegen heden had aangedrongen op het sluiten van een niet-aanvalsverdrag tussen Uisluitend Aziatische landen, deed dit v'oorstel in een rede over de buiteniand- Se politiek tot het Nationale Volkscon gres in Peking, aldus een bericht van ™e.t persbureau „Nieuw China". Tsjoe *e« dat de Chinese communisten zuilen bveren voor verder overleg met de Amerikanen, wanneer vandaag te Ge- reve hun ambassadeurs besprekingen beginnen over de repatriëring van de A'nprikaanse en Chinese staatsburgers i'e nog resp. in China en de V.S. wor- J'en vastgehouden. Het streven van Pe- *5'ng moest echter niet beschouwd wor den als een teken van zwakte. Sprekend over de spanning in het ge bied van Formosa zei de premier, dat hp bereid was met de plaatselijke auto riteiten van Forrma te onderhandelen over de „vreedzame bevrijding" van het eiland. Met nadruk voegde hij er aan toe, dat dit een overleg zou zijn tussen de „centrale regering" (van Pe king) en „plaatselijke autoriteiten". Het Chinese volk, aldus Tsjoe, is sterk gekant tegen denkbeelden omtrent het bestaan van twee China's. De kansen voor het „bevrijden van Formosa langs ^reedzame weg" namen zijns inziens toe, mits de V.S. „zich niet in de bin nenlandse aangelegenheden van China «lengen". De voorstellen van premier Tsjoe en- Pai zijn door functionarissen te Wash ington koel ontvangen. Het plan voor De reis van de 65-jarige Duitse moe der naar Genève is niet vergeefs ge bleken. Zij had zich naar Genève bege ren met een smeekschrift aan premier fioelganin om de vrijlating van haar in '945 krijgsgevangen genomen zoon. Zij Ki enige dagen voor de woning van premier vertoefd in. de hoop, dat zij hm de brief zov. kunnen overhandigen. Op het moment, dat zij verwijderd zou m°rden, was er een Sovjet-Russis functionaris gekomen, die haar beloota «ad de brief aan de premier te overhan digen. «Thans heeft zij van de consul der «°vj et-Unie in Zwitserland de medede el gekregen, dat haar inmiddels 40- ^rige zoon eerlang in vrijheid gesteld u gerepatrieerd zal worden. (DPA). een grootscheeps verdrag voor collec tieve veiligheidbeschouwt men als een propaganda actie met het oog op de onderhandelingen, welke vandaag te Genève tussen vertegenwoordigers van Peking en Washington zijn begonnen. De reactie in kringen van het Congres en het State Department is dat niet ver wacht kan worden, dat de V.S. zullen instemmen met het opheffen van de be staande regionale organisaties zoals de Z.O.A.V.O. De officiële woordvoerder van het State Department wilde echter nog geen commentaar op de voorstellen van de Chinese premier geven. Ook in Engeland is de rede van Tsjoe koel ont vangen, aangezien men ook daar voor het opgeven van de Z.O.A.V.O. weinig voelt. In politieke kringen te Nieuw Del hi zijn de Chinese voorstellen evenwel met enthousiasme ontvangen. Dit geldt vooral voor het plan voor een collectief veiligheidsverdrag, dat, zoals Tsjoe en- Lai het uitdrukte, moet worden geslo ten „volgens de grote lijnen zoals die zijn voorgesteld door de Indische eerste minister". Vooraanstaande Formosa- nen zeiden dat het aanbod van Tsjoe „goedkope propaganda" is, „bedoeld om een wig te drijven tussen de Chine se nationalisten en de Formosanen". Krisjna Menon, Indië's reizende am bassadeur, is gisteravond onverwacht in Genève gearriveerd. Menon, wiens recente besprekingen in Peking Wash ington en Londen de bijeenkomst o_p ambassadoriaal niveau, die vandaag is begonnen, hebben helpen voorbereiden, zei dat zjjn bezoek „een volkomen par ticulier karakter, droeg." Hü zou mor gen naar Indië reizen en het feit dat hij in Genève was op dit tijdstip was „een pure coïncidentie." Als eerste onderwerp zullen de am bassadeurs de kwestie aansnijden van de repatriëring van de Amerikaanse burgers en vliegers die in communis- tisch-China gevangen worden gehouden, maar de Chinezen hebben zowel hier als in Peking gewaagd van de hoop dat ook andere geschilpunten aan bod zul len komen. Johnson, de Amerikaanse ambassadeur in Tsjechoslawakjje die de Amerikaanse delegatie zal leiden, arriveerde vier uur voor Menon. Hij is een 46-jarige expert betreffende aange legenheden die het Verre Oosten raken. De besprekingen zullen mogelijk drie weken duren. Inmiddels verklaarde de Chinese afgevaardigde Wang in een on gebruikelijk vraaggesprek met Ameri kaanse journaalfilmers dat „het Chine se volk het Amerikaanse vriendschap- pelyk gezind is en geen oorlog wenst roet Amerika". (Reuter, A.F.P., U.P.) nulpunt. In Rio Negro was dat niet min der dan 15 graden onder nul terwiil het in het middendeel van Argentinië 8 tot 10 graden onder nul was. In het Noorden was het iets minder koud na melijk 6 tot 8 graden onder nul. In de Uspallata-pas in het Andesge- hprete werd een recordkoude van 21 graden onder nul gemeten. a9 is bij Baanhoek, op de lijn Dordrecht-Nijmegen een nieuw brugdeel met een gewicht van 540 ton ingevaren. De West-Duitse kanselier dr. Konrad Adenauer zal volgens welingelichte kringen te Bonn begin September een bezoek aan Moskou brengen om be sprekingen te voeren met de leiders van het Kremlin. Natuurlijk hangt het bezoek af van een gunstig Russisch ant woord op de West-Duitse nota van 30 Juni, waarin de Russische uitnodiging in principe werd aanvaard, alhoewel een aantal onderwerpen tussen Russi sche en West-Duitse diplomaten in Par rijs zouden moeten worden voorbereid. Het Russische antwoord wordt thans op korte termijn tegemoet gezien. Rechter-commissaris Georges Batigne heeft, aldus berichten uit Marseille, te genover de pers verklaard, dat de oude boer Gaston Dominici, die vorig j°ar veroordeeld is wegens drievoudige iroord op het gezin van de Britse voedsel deskundige sir Jack Drummond in Au gustus 1952, in de Baumettes-gevangems (te Marseille), verklaringen heeft afge legd tegenover de bekende Franse speur ders Charles Chenevier en zijn eerste assistent Charles Gillard, welke volgens hem kunnen leiden ,.tot nieuwe belang wekkende ontwikkelingen". De oude „leeuw van Lurs", zoals Dominici wel genoemd wordt, heeft in een cel in het gevangenishospitaal, waar hij is opge nomen, drie uur lang met de beide de tectives gesproken. De rechter-comis- saris was hier eveneens bij tegenwoor dig. De hoofdinspecteur van de afdeling detectives der politie in Edinburgh, E. W Ferrier, heeft gisteren verklaard, dat interpol de internationale politieorga nisatie de politie van Edinburgh heeft verzocht mee te werken bij het her nieuwde onderzoek in de Drummond- moordzaak. In het bijzonder werd de politie in Edinburgh verzocht de herkomst vast te stellen van een regenjas, welke in de nabijheid werd aangetroffen van de vermoorde drie Engelsen, sir Jack, zijn vrouw Lady Anne en hun tienjarig dochtertje Elizabeth. Vorig jaar November werd de „patri arch van de Grand' terre-boerderij" ter dood veroordeeld wegens het vermoor den van het gezin Drummond, dat dichtbij zijn boerderij in Augustus, 1952 een nacht doorbracht. De 78-jarige Do minici werd in verband met zijn hoge leeftijd niet ter dood gebracht; zijn straf werd omgezet in levenslang. De Franse publieke opinie was echter niet bevredigd met de gang van het pro ces en de veroordeling en van vele kan ten werd betoogd, dat tijdens het pro ces vele punten duister waren gebleven. De Sovjet-minister van defensie, ™*ar£chalk Zjoekov, heeft Zaterdag in OoKtpntm de Russische troepen uit zeed v.5. teruggeroepen en dank ge- hebhen «o diensten, welke zij daar ingevoiir» h'l V. De teruStrekkii»g zal drag tetre™ Oostenrijkse staatsver- Iu de da/ne". 1 °ct°her zijn voltooid. totale sterkte °°,k dat de krachten m»t k de Sovjet-stryd- ken militairen zal ^ord' t<5rUg *f Volgens het r-w worden verminderd. server^ zoudef a» A Zo?daSsblad „Ob- regeringen van Hongarije;0 en Riders d? hebben meegedeeld, dat zH van "ÏTi zijn tegen October alle Russische pen uit deze twee landen terug te trek ken, tegelijk met de militairen uit Oos- tenryk. Naar het blad verneemt, zouden de communistische bewindhebbers in Hnn garije, roet het oog hierop en met de bedoeling om zonder belangrijke wij zigingen aan de Vte bliJven, zijn overgegaan tot arrestaties en deporta ties op grote schaal van „allen, die ge durende de °n^panning van de laatste maanden belangstelling hebben getoond voor vriendschappelijke contacten met de Westelijke mogendheden of met Zuid- Slavië. ,De „Observer is van mening, Te Hatzenbach, in de Russische zone van Oostenrijk, ongeveer 35 km. ten Noord-Westen van Wenen, hebben drie soldaten van het Rode Leger in de nacht van Zaterdag op Zondag de 28-jarige caféhouder Johann Herzog met bijlsla gen gedood en diens moeder en zuster ernstig gewond. De drie Russen verdwe nen met medeneming van een porte feuille, waarin zich 600 schilling bevon den. De drie fietsen, waarop zij ontsnap ten, werden later teruggevonden in het d j t ewas naWj een kazerne van het Kode Leger. De Russische militaire auto riteiten hebben de Oostenrijkse politie aangeboden te helpen bij de opsporing - daders, maar zij weigerden de politie de toegang tot de kazerne. In Hatzenbach heeft men, uit vrees voor nieuwe incidenten, de vrijwillige dorps wacht weer opgericht. (UP). dat de Russen hun besluit om hun troe pen uit Zuid-Oost-Europa terug te trek ken, schijnen te hebben genomen in de zelfde tijd als zij besloten, het staats verdrag met Oostenrijk te tekenen. Ook zou dit voornemen een van de redenen zim geweest, waarom een verzoening met Tito noodzakelijk was. Naar verluidt, zo wordt verder in het hoofdartikel van het Britse blad gezegd, is dit besluit door de Russische leiders ook te Genève ter kennis van de re- geringsleiders van de Westelijke Gro? te Drie gebracht. Wanneer de Russen hun plan ten uitvoer zouden leggen, zou den Oost-Duitsland en Polen de enige Oost-Europese landen zijn, waar Sov jet-troepen blijvend zijn gelegerd, aan- eezien Tsiechoslowakije geen Russische garnizoenen heeft, aldus de „Obser ver." Zestien Utrechtse huisvrouwen trek ken, gewapend met potten, pannen, ke tels, deksels en andere keuken-attribu ten, door het land. Niet om kookdemon straties te geven, noch om reclame te maken voor de kwaliteit van bepaalde huishoudelijke artikelen, maar om te musiceren. Zij vormen het Utrechts Huisvrouwenorkest, dat muziek nu ja. muziek.... ontlokt aan de keuken inventaris en zowaar kans ziet de con certbezoekers hiermee tot stormachtig enthousiasme te brengen. De dames treden niet alleen in haar eigen stad op, maar zelfs in Den Haag en Amster dam (Huishoudbeurs). En waar niet ontkend kan worden, dat een dergelijk keuken-concert veel energie vraagt, was het bijna vanzelfsprekend, dat de Utrechtse huisvrouwen ook op de E. 55, de nationale energie-manifestatie, ver schenen om haar muzikale kwaliteiten aan binnen-'en buitenlanders te demon streren. Niet dat de dames de grote concert podia betreden. Bescheidenheid weer houdt haar hiervan. Zij treden voorna melijk op tijdens buurt- en verenigings feestjes, een enkele keer ook voor pa tiënten van sanatoria e.d., zoals on langs, toen wij hen op een feestavond in het Oranje Nassau-oord te Renkum ontmoetten. Wie alleen maar hels kabaal ver wacht, onderschat de klankrijkdom van onze potten en pannen. De dames bren gen wel degelijk een melodie voort, zij het dan, dat deze voornamelijk ge dragen wordt door de begeleidende pia no. Met de keuken-inventaris wekken de huisyrouwen een krachtig rhythme op, terwijl de dirigente met brede zwaai en haar deegroller hanteert. Op de ach terste rij zit een dame de bodem van haar wasketel verwoed te bewerken met een houten lepel, een ander hanteert de poffertjespan als gitaar en weer een ander de flitspuit als trombone. De sa- xophoon is een schuimspaan en als bek kens fungeren twee deksels. Het verdere instrumentarium bestaat uit een was bord, snijbonenmolen, roomklopper, en fin, noem maar op. Zelfs een stoffer en blik blijken geluid voort te brengen. Met mirlitons, listig weggewerkt achter de keukeninstrumenten, wordt het ef fect van een echte melodie nog ver hoogd. Het Huisvrouwenorkest bestaat reeds anderhalf jaar. Het werd opgericht na afloop van 't jubileum van een Utrecht se mannenzangvereniging, omdat de da mes geen zin hadden haar feestcomité op te heffen. Onder leiding van mej. Frida Voorbeijtel reperteert het orkest wekelijks tot groot genoegen van de le den. De mannen halen er een beetje hun schouders voor op, maar maken geen bezwaar. „Wij hebben elke week onze Fepetitie-avond, waarom zouden onze vrouwen die niet mogen hebben?" Nadat er Zaterdag zowel in Marra kesj als in de heilige stad Moulay Idriss ernstige relletjes warenontstaan tijdens de viering van de Monamniedaanse feestdag Aid el Kebir, waarby minstens twaalf personen het leveri verloren, is het gisteren in Marrakesj opnieuw tot ongeregeldheden gekomen. De po litie heeft bekend gemaakt dat een Ma rokkaan gedood en een zwaar gewond werd. Er zyn echter nog geen bijzonder heden, over de nieuwe botsingen in de Marokkaanse stad bekend. Wel is bekend, dat de politie het vuur geopend heeft, op een menigte Marokka nen die de uitvaartdiensten voor de slachtoffers, welke Zaterdag vielen, trachtten om te .zetten in nieuwe demon straties. In de loop,van de ochtend wer den dertig personen gearresteerd. Za terdag waren al negentig mensen door de politie opgepakt. Uiterlijk was het gistermiddag in Marrakesj rustig, maar er heerste een gespannen atmosfeer. Elk ogenblik kunnen nieuwe relletjes uitbarsten. Zwaar gewapende patrouilles bewaken alle strategische punten in de stad. De autoriteiten hebben met ingang van gisteren zowel voor de inheemse als voor de Europese wijk een avondklok ingesteld. Sinds 14 Juli zijn er nu minstens drie en zestig personen om het leven geko men tijdens betogingen ten gunste van de terugkeer van de voormalige sultan Sidi Mohammed ben Joessef, welke twee jaar geleden door de Berberhoofden met medewerking van de Fransen afgezet werd. (U.P.). De secretaris-generaal van de Argen tijnse christen democratische party, Ricardo Azocar, die een jaar ifa Ar- gentijnse gevangenissen heeft gezeten, zei gisteren in Santiago te ^verwachten dat president Juan D. Perón van Ar gentinië toch binnen enkele dagen zou aftreden. „Slechts enkele generaals steunen Perón nog, maar andere offi cieren van leger, vloot en luchtmacht verwachten, dat Perón zeer spoedig zal aftreden," zei hij. De Argentynse christen democrati sche leider zei voorts dat hp politiek asyl had gevraagd aan de Chileense ambassade in Buenos Aires en enige dagen geleden een vrijgeleide had we ten te verkrijgen en toen Argentinië spoorslags per vliegtuig had verlaten om naar Santiago uit te wijken. Ricar do Azocar voegde hier nog aan toe dat alhoewel de vorming van de overwe gend katholieke christen democratische partij in Argentinië slechts enkele da gen geleden werd aangekondigd, de or ganisatie reeds in feite een jaar gele den in stilte was opgericht. De ont dekking dat de katholieken een opposi tieparty aan het oprichten waren zou mede een der oorzaken zyn geweest van de breuk van Perón met de Kerk. De Verenigde Staten hebben van Bul garije geëist, dat het spoedig een pas sende schadeloosstelling betaalt voor het feit, dat twaalf Amerikanen om het leven zijn gekomen toen verleden week Woensdag een Iraëlisch passagiers vliegtuig door Bulgaars afweergeschut werd neergeschoten. Ook werd ge vraagd alle maatregelen te treffen om herhaling te voorkomen en de schul digen te straffen. Aangezien de V.S. het communistische bewind in Bulgarije niet erkennen, werd de nota via de Zwitserse vertegenwoordiger te Sofia gezonden. Ook Engeland heeft een nota aan Bulgarije gezonden, waarin krach tig geprotesteerd wordt tegen het ge beurde en bestraffing wordt geëist van hen die verantwoordelijk zijl. voor h^t incident. Het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft bjj de Bul gaarse legatie in Parijs eveneens een protestnota ingediend, waarin wordt gewezen op de ernst van het incident. In de nota spreekt de Franse regering haar verontwaardiging uit en noemt zij het incident een oorlogsdaad. Israël zal de Bulgaarse regering tien millioen dollar schadevergoeding vragen voor het neerschieten van de Constellation van de Israëlische vliegtuigmaatschappij El Al. Waar schijnlijk zal het Israëlische ministe rie van buitenlandse zaken nog eerst andere geïnteresseerde mogendheden, zoals de V.S., raadplegen voordat een nieuwe nota naar Sofia zal wor den gezonden. De leider van de Israëlische commis sie van onderzoek. Joel Palgi, zei bij zijn terugkeer vanuit Bulgarije in Athe ne, dat er geen twijfel over bestaat, dat de Israëlische Constellation door vuui van kleine wapens, „waarschijn lijk gebruikt door jachtvliegtuigen", is neergeschoten. Tijdens hun verblijf op de plaats van het ongeluk, dat zes urn- duurde, zagen de commissieleden de „verkoolde wrakstukken van de Con stellation, verspreid over een groot ge bied van een heuvel". De stoffelijke res ten der inzittenden waren reeds door de Bulgaren weggevoerd. Palgi zei zeer koel te zijn ontvangen door de Bulgaren, die „ons tijdens het gehele verblijf slechts een glas water aanboden." De commissie wacht in Athene op een Zuidslavisch visum om het onderzoek aan de Zuidslavisch-Buigaarse grens voort te zetten. Een lid van de com missie zei: „Wanneer wy ons onder zoek hebben voltooid en ons rapport ge publiceerd, zal de wereld geschokt zijn." Het Israëlische kabinet heeft beslo ten de lijken naar Israël over te bren gen, waar zij een massagraf zullen vinden. Men meent dat dit besluit is geno men naar aanleiding van berichten, dat de lijken zo verminkt zijn, dat zij niet kunnen worden geïdentificeerd. De Israëlische luchtvaartmaatschap pij EI Al stelt familieleden van e ge nen, die bij het ongeluk met het vlieg tuig van deze maatschappij in Bulga rije zijn omgekomen, in de gelegen heid van Amsterdam uit per vlieg tuig gratis de plaats te bezoeken, waar de stoffelijke resten worden begraven. (Reuter AFP, UP) Opa Schram, de 68-jarige tippelaar uit Almelo, is Zaterdagmiddag met de trein kerngezond, maar zonder zyn baard, in Almelo gearriveerd. Na al zü'n belevenissen piekert Opa, wiens voetreis naar Lourdes drie en een hal ve maand heeft geduurd, reeds over een nieuwe trip. Hij wil, zo zegt hij, nu eerst de ronde ,-an Nederland gaan maken. Opa, die volgens bepaalde berichten aan een geheugenstoornis moest lijden, herinnert zich echter nog byna de ge hele reis. Hij weet alleen niet precies wat hem op de weg tussen Dijon en Lyon is overkomen. Waarschyrdyk is hij wel beroofd, want hy weet nog wel, dat hij, toen hij aan de kant van de weg een beetje rust zocht, plotseling tussen drie kerels stond, van wie er een een knuppel in zijn zak had. Eerst werd hem zyn baard ruw afgeknipt en „toen was ik plotseling alles kwyt", zo ver telde opa. Ze hebben me zelfs myn sokken uitgetrokken, waarschijnlijk om te zien of er iets in zat. Inderdaad be waarde opa hier zyn waardepapieren. De tippelaar had, toen hij van Dijon naar Lyon vertrok, net een kwade veer tien dagen achter de rug. Om onna- speuriyke redenen lukte het hem niet om voedsel te kopen en hü was der halve totaal uitgehongerd. Toen opa Schram na het incident weer verder kon, is hy doorgelopen naar Lyon. Hij is toen bewusteloos ge raakt en in deze toestand werd hü in een Lyons ziekenhuis opgenomen. In het ziekenhuis heeft de vermagerde en zeer vermoeide opa heef goed gehad. De zusters waren bijzonder vriendeiyk en zorgzaam. Opa is in het ziekenhuis gebleven tot de ambtenaar van buiten landse zaken hem is komen ophalen. In vier dagen Is hy toen onder de zorgzame leiding van deze mynheer naar huis gereisd. Israel heeft een commissie van onderzoek naar Bulgarije gezonden, om d» wrakstukken van het vliegtuig, dat is neergeschoten en waarbij 58 mensen om het leven kwamen, nader te onderzoeken. Liet de zon gisteren bijna de gehele dag op zich wachten, wat niet was ver wacht, vanmorgen scheen zij in het grootste deel van ons land. Augustus be gint vandaag met een mooie, vrij warme zonnige dag. Ons land ligt in een hoge- drukgebied, waarvan het front ten Noor den van de Azoren ligt. In deze toestand zullen geen grote veranderingen komen, zodat ook morgen droog, zonnig en vrij warm zomerweer mag worden verwacht. In Noorwegen en Zweden is zelfs weer sprake van een hittegolf. De tempera tuur liep daar zelfs van 30 tot 33 graden C. op. Ook de vacantiegangers in ons land kunnen de komende dagen van deze week hoopvol tegemoet zien. Overwegend zonnig, zwakke wind tus sen Noord en Oost bij een middagtem- peratuur van 21 tot 24 graden C. Mooi strandweer. Op lot no 12331 van de 528ste Staatsloterij, eerste klasse, is vandaag een prijs van f 25.000.gevallen. Advertentie (tot Dinsdagavond) Droog weer met over het alge meen weinig bewolking en onge veer dezelfde temperaturen als van daag. Zwakke tot matige wind tus sen Noord en Oost. Zon: 5.03-20.34. Maan: 19.36-3.36 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM 'Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuident Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE1ARIEF- 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, 12.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1