te trt „Taptoe-Unique geslaagd muzikaal feest op het Haarlem-terrein Verrukkelijke tam-tam en prettige show St. Caecilia en Euphonia samen voortaan: St. Bavo I m L.T.J.-Landdag op seminarie Hageveld te Heemstede De stad is niet slechtmaar wat de mensen ervan maken LSportfestijn van Kampioen op circuit van Zandvoort ere Haarlemse Feestweek begonnen REUMABESTRIJDING? EEN NATIONALE ZAAK! Renault Frégate Garage Den Hout MISVERSTAND m ...Wie zorgt lijdt geen kou. SOFTBAL Henk Buis wint de N.H.Crt.-beker SANTPOORTSE FEESTWEEK MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 PAGINA 3 6-pers. sedan geefi 12 maanden garantie Wagenweg 166-168 Burgerlijke Stand Haarlem i A. J. KAAN „Se Wolbaai" V olleybalcompetiitie bijna tem einde R.K. Leeszaal H.VJS. kam,pioen Umans-beker-tourniooi Sport, spel en dans Examen Handenarbeid Akte r Uitsliaglen H.C.B. Raad van Zandlvoort komt 2 Augustus bijeen Kilometerwedstrijd te Heemstede (Burgerlijke Stand Haarlemse tram stroomloos Beurs van Amsterdam •- Nog nimmer is een Haarlemse feestweek met zoveel verrukkelijke tam tam en me* zoveel prettige show ingezet als laatstleden Zaterdagavond. De ruim 2500 belangstellenden, onder wie vele autoriteiten, kunnen geen spijt gehad hebben van die wonderlijke zomeravond, vol van klank en kleur, gedom peld ook in een zekere romantiek, die pretentieloze muzikanten gelukkig altijd nog met zich meedragen. Het Haarlem-terrein bood gelegenheid voor een verrassende muzi&ale show en dat is het feest ook geworden onder auspiciën van „Haarlems Bloei" en onder de vaardige regie van de heer W. van der Peyl. Eén ding moet ons echter van het hart: onze teleurstelling over de op komst van Haarlem-Noord. Bij tal van algemene festifiteiten, die na de oor log in Haarlem werden georganiseerd, viel uit Noord de klacht te beluisteren, dat dit stadsdeel met zijn meer dan 60.XKM) inwoners niet of karig werd be deeld. Teveel zo betoogde men werd het accent naar het Centrum verlegd, een klacht, die naar onze mening niet ten onrechte geuit werd. Daarom deed het ons plezier, dat het populaire mu ziekfestijn in Noord was georganiseerd. Noord heeft echter een slechte beurt gemaakt, want wij hadden toch mogen verwachten, dat de Noordelingen min stens met enkelen duizenden naar het Haarlem-terrein getrokken zouden zijn. Dat is nu niet gebeurd en voorlopig is er voor Haarlem-Noord geen reden tot klagen meer. Het feest is er overigens niet min der om geweest, want de „Taptoe-Uni- que", onder welke naam het werd gevierd, bleek inderdaad enig te zijn, in alle opzichten en toeschouwers heb ben enthousiast en spontaan gereageerd op ieder nummer, dat hun werd gepre senteerd. Evenals van een draaiorgel kunnen wij nooit jgenoeg krijgen van een mu ziekkorps.' Wjj hebben dus Zaterdag avond met volle teugen genoten, temeer daar er maar liefst vijf korpsen aan de taptoe deelnemen, wier tamboers met een ver-dreunende roffel voor een mar tiale omlijsting zorgden. Wij hebben vurig in de Handen ge klapt, telkens wanneer een nieuw korps het veld op marcheerde en zich voor de ere-tribune aandiende: ,,Adest Mu- sica" uit Sassenheim, fijntjes gestoken in het blauw-grijs, „Harmonie" uit Zaandam, pittig marcherend, „Crescen do" uit Hillegom, ware muzikanten in hun rode tunieken met gouden tressen, „Canite Tuba", degelijk en zelfbewust, en „Hoogovens" uit Beverwijk, bravou- reuze muzikanten, die van wanten wis ten. Hartelijk werden zij begroet, en vurig speelden zij er op los, met aan de kop onvervalste tambour-maïtres, die als om strijd hun virtuositeit wilden be wijzen. Wij zullen hier niet op de muzikale prestaties tot in details ingaan; het karakter van' de avond leende zich daartoe niet en bovendien was de voortreffelijkheid van ieder corps ge garandeerd. Wat dat betreft, was de keuze uitstekend en elke critische op merking zou detoneren in de muzikale sfeer van de taptoe. Genoten hebben wij van de gezamen lijke taptoe, waarin met veel stemmig heid ieder gezelschap zijn aandeel had en die herhaaldelijk afgelijnd werd door een indrukwekkende roffel, welke op die bladstille avond tot ver in de om trek verklonken moet zijn. De heer Van der Peijl had dat stemmige gedeelte uitstekend geregis seerd en de vele variaties, waarvan wij de echo-effecten met name willen noe men, zorgden er voor, dat alles kleur en leven kreeg. Later op de avond, toen de schijn werpers hun licht het veld instuurden, kreeg het feest de glans van een avond lijk sprookje, waarin de Bato-meis-- jes, twaalf in getal, haar vendels in rood, blauw, geel en groen zwaaiden. Helaas werd het omstreeks tien uur voor sommige toeschouwers wat te fris op de tribune, maar degenen, die tot het einde toe bleven, hebben hun ge noegen beleefd aan een gslaagde pro- Advertentie Prijzen in diverse uitvoeringen van 7500.— tot 8875.—. Telef. 12138 en 15056 GEBOREN: M. M. van der PeetI Oudendijk, z; E. C. Wiegel—Goeting, z; W. M. VernoutKoppies, z; J. Smits- de Rue, d; C. M. GroenendaalNeu teboom, d; C. Jonkman—Burger, d; P. HoutkampVersteegen, d. GETROUWD: G. Beun en A. J. Zwaanswijk; D. Kalf en M. Cruijff; J. A. Wuhl en E. G. Hoogkamer; J. Bonsel t:i C. M. A. Kruyff. OVERLEDEN: I. M. Abrahams Draijer, 46 j., Hazepaterslaan; A. van Cappelle—Zeekat, 77 jaar, Parklaan; B J. Schreinders, 65 jaar, Esschilder- straat; G. J. H. W. van de Worp, 62 j., Schouwtjeslaan. menade. „Adest Musica" voerde de slangenmars uit, „Crescendo" bracht de W-formatie en „Harmonie demon streerde veel fantasie in haar spiraal figuren. „Hoogovens" draaide en speel de de „Caroussel" een sterk aanspre kend nummer, doordat de schijnwer pers werden gedoofd en alleen de licht jes op de petten der muzikanten ble ven branden. Dat gaf een speels effec.t op het donkere Haarlem-terrein en de sfeer van de caroussel scheen levende werkelijkheid. „Canite Tuba" tenslotte maakte de formation-varieté, een vlot nummer, waarbij de tienjarige Hans Winsen als tambour-maitre een speciaal applaus in ontvangst mocht nemen. Achteraf bezien mocht het een geluk kige gedachte woorden genoemd, dat bij voorbaat de turndemonstraties van Bato waren afgelast; men zou anders pas tegen het middernachtelijk uur huiswaarts zijn gekeerd. De directeur van „Haarlems Bloei", de heer W. van Willige, betuigde zijn hartelijke dank voor de fraaie „Taptoe Unique", die enig in den lande was, en hij overhandigde de deelnemende corp sen een vaantje ter herinnering. Met het spelen van het „Wilhelmus" werd het feest afgesloten. Zaterdagavond is in het Haarlem-sta dion de Haarlemse feestweek geopend. Vijf tamboer- en muziekcorpsen zorgden voor een daverend begin. Advertentie niet aanwezig. Het Nationaal Rheumafonds heeft nog VERRASSINGSCOUVERTJES. Giro 842 en bij Uw winkelier. Goedgek. Min. v. Just. 22-ll-'54 LO 520/052. Toen kort geleden de fusie tussen de R. Harmoniën St. Caecilia en Eupho nia tot stand was gekomen, was men nog niet tot overeenstemming geraakt over de naam, waaronder deze samen smelting voort zou gaan. Intussen is men het ook daarover eens geworden en werd de harmonie gesteld onder patronaat van de bij uitstek Haarlemse Heilige, St. Bavo. Volledigheidshalve laten we hier de samenstelling van het nieuwe bestuur van „St. Bavo" volgen: J. Duinveld, voorz.; C. G. v. d. Stoop, 2e voorz.; Jac. Daan, Karei Doormanlaan 132, secr. we vermelden diens adres, om dat dit tevens in plaats van dat van de heer Tervoort voortaan het corres pondentieadres is Jac. Koelemij Sr., 2e secr.; Jos Jorna en J. Hensen, resp. Ie en 2e penningm.; Jac. Koelemij en F. v. Woensel, commissarissen. Als dirigent zal optreden de heer Wildschut. Advertentie Gen. Cronjéstr. 129 - Tel. 11385 - Haarl. De Zomervolleybal-eompetitie behoort nu bijna tot het verleden, Woensdag moeten er op het CIOS eerst nog en kele beslissingswedstrijden gespeeld worden want in sommige poules zijn enige teams gelijk geëindigd. Hierna wordt een aanvang gemaakt met de eindstrij den. Bij de dames plaatste Gios zich reeds, terwijl in poule A Sizo en Velox een beslissingswedstrijd moeten spelen. Dit is ook in poule C met Oranje Zwart en VVSH het geval. Bij de heren bleek Wilson de sterkste in poule D, en in poule E zal Sizo, met nog den wed strijd voor de boeg, wel met de eer gaan strijken. In poule F is de win naar nog moeilijk aan te wijzen. De uitslagen luidden: dames Sizo 2- Gios 04, Rap. A.W. 2 30, Sizo-H.B.C. 3—0, V.C.B.-V.V.S.H. 1—2, Oranje Zwart Tip Toppers 40, A.W-Velox 01, Gios- A.W. 3-0, A.W.-H.B.C. 0—3. Heren H.P.S. en S.V.-V.V.S.H 2—2, Rap-Wilson 2 31, Velox-A.W. 03, Oranje Zwart-Wilson 03, S.S.H.Sizo 03, Spaarnestad-S.S.H. 13. Voorafgegaan door tamboers en pij pers trokken Zondag ruim 1500 jonge mensen uit de katholieke boeren- en tuindersstand de poorten van het semi narie „Hageveld" te Heemstede binnen om daar voor de tweede maal hun dio cesane landdag te houden. Het waren leden van de L.T. J., (de Land- en Tuin bouw Jongeren) en van de L.T.M., (de Land- en Tuinbouw Meisjes), die van uit alle hoeken van het bisdom Haar lem naar Heemstede waren gekomen. Bezinning en gedachtenuitwisseling, maar daarnaast ook sport en spel, dat waren de punten, die het programma bepaalden. Een extra luister kreeg deze landdag nog door de viering van het 10-jarig bestaan van de L.T.J. en door het feit dat de L.T.M., die dit jaar werd opgericht, voor het eerst aan deze ma nifestatie kon deelnemen. „Geef ons een sterk geloof, een ge zonde stand en een schone toekomst, dit vragen wij U door Christus, onze Heer. Amen", zo luidde de laatste re gel van het L.T.J.-gebed, waarna spon taan het lied der L.T.J. opklonk. Zon der te zoeken was men direct in de goede stemming om deze dag tot een grootse demonstratie te maken van jeugdig enthousiasme voor de belan gen van kerk, staat en stand. Theo Mourits sprak het openingswoord, waar in hij zijn dankbaarheid ten opzichte van de „Heer van onze velden en de Bewerker van onze oogst" uitsprak voor hetgeen de L.T.J. in de tien jaar van haar bestaan had mogen presteren. De korte speech van de L.T.J.-voorzitter werd gevolgd door een volksdans-de- monstratie, die stofwolken maar ook bijval verwekte. Die bijval kreeg ook O. J. L. Albers: Het natuurrecht vol gens de wijsbegeerte der wetsidee; A. Buckinx-Luykx: De roman van een moe der; R. P. A. Desqueyrat: La crise religieuse des temps nouveaux; Ency clopaedic van het katholicisme. Dl I; Fortmann, H. M. M.: Een nieuwe op dracht; Herzberg, A. J.: Herodes; de geschiedenis van een tyran; Melchior, A.: Amazonas, hel en paradijs; Roth, L.: Morgen zal ik huilen. Het geloof van ons Doopsel. Dl I Eerste klasse: WGASchoten 87, EDO—HHC 0—29, HCK—Pinguins 9—4, SC Haarlem—WGA 8—1. Tweede klasse: DSBRCH 78, DEC—TYBB 0—25, OWO—SC Haar lem SCH n. o., HHC 2Rooswijk 512, Pinguins 2—OWO 2 5—3, Catchers— HCK 2 4-4, DEC—HCK 3 DEC n. o. Derde klasse: Rooswijk 2RCH 2 28, SC Haarlem 3—TYBB 2 2—34, Pin- guins 3Schoten 2 1112, HCK 5 Schoten 3 8—6, HCK 4EHS 18—8, HHC 3—THB 11—4, SC Haarlem 3—EHS 14—4, EDO 2—HCK 4 3—34, TYBB 3— THB 2 4—8. De eerste promotiewedstrijd voor een plaats in de eerste klasse tussen TYBB en het Amsterdamse T.I.W. zal Dinsdag om zeven uur worden gespeeld op het TYBB-terrein aan de Schalkwijkerweg in Haarlem-Oost, terwijl de return-ont moeting zal plaats hebben Vrijdagavond op het T.I.W. terrein te Amsterdam. In de derde klasse legden TYBB 2 en het Amsterdamse ABC reeds beslag op de titel, terwijl Schoten 2 door een overwinning tegen SC Haarlem 4 even eens kampioen van de derde klasse B zal worden. Pas in de vijfde game heeft de ve- teranenploeg van H.V.S. in een beslis singswedstrijd voor de derde klasse A van de wintercompetitie tegen Die Raeckse 4 het kampioenschap kunnen behalen. De tussenstanden van deze lang uitgestelde wedstrijd luidden: 158 1—15, 7—15, 15—12 en 15—5. Het tournooi van de Haarlemse vier de klasser DCO om de Umans Beker neemt a.s. Woensdagavond een aanvang met de wedstrijd EHSRCH 2. Donder dagavond a.s. spelen DCO en Bloemen- daal tegen elkaar. De wedstrijden vin den plaats op het DCO terrein aan de Schalkwijkerweg en vangen aan om kwart voor zeven. Woensdag en Don derdag 10 en 11 Augustus vinden de finales plaats. Advertentie Ter gelegenheid van haar 50-jarig be- staan hield de Haarlemse Sportvereni ging „De Kampioen" gistermiddag op het circuit van Zandvoort een groots jubileumsportfeest. Dit sportfestijn bood de toeschouwers van elck wat wils: boksen, volleyball, judo, gymnastiek, I rolhockey, rolschaatsen en tot besluit een wielerwedstrijd voor nieuwelingen. Voor de muzikale omlijsting van dit programma zorgde de fanfare „Wilhel- mina" uit Santpoort, die tussen de be- I drijven door pittige muziek ten gehore bracht. Omstreeks één uur werd het uitge breide en feestelijke sportprogramma van „De Kampioen" geopend met boks- demonstraties van „De Ring" uit Haar lem en het Amsterdamse DAB, waarbij het publiek op deskundige wijze werd voorgelicht door de heer A. J. Daane, I die ook bij het volleybal en gymnastiek tekst en uitleg van het gebeurde gaf. Het volleybal, dat werd gespeeld I door een heren- en een dames- 1 team van het Zandvoortse OSS, ver loor veel van haar aantrekkelijkheid door het grote overwicht van de heren. De judo-demonstraties werden op des- I kundige wijze uitgevoerd door leerlin- gen van de heer Nauwelaerts de Agé, die zelf de benodigde tekst en uitleg I gaf van het gebeurde op de mat en die tot slot een fraai staaltje zelfverdedi- I ging vertoonde met een zijner pupillen. Een bijzonder aantrekkelijk hoogte- I punt op deze sportdag vormde het num mer rolschaatsen. Vooral de show op rolschaatsen, w.o. een dansje van twee kleine meisjes, voorts een rumba-dans, een Hongaarse dans, een boerendans etc. door oudere meisjes waren erg aar dig en werden enthousiast onthaald. Het spectaculairste onderdeel van het rol schaatsen was ongetwijfeld het rolhockey 'tussen de Haagse ploegen; Vredestein en Marathon. Hoewel het wegdek van het circuit voor de rolschaatsen te stroef was om tot grote prestaties te komen, zijn de Hagenaars er toch in geslaagd om de toeschouwers een spannende partij voor te schotelen. De eindstand werd 43 in het voordeel van Vredestein, dank zij de grote schotvaardigheid van de snelle en handige Van Beek, die alle vier de doelpunten voor zijn rekening nam en daardoor de favoriet van het publiek werd. Tot slot van deze door de jubileum commissie samengestelde sportdag werd een wielerwedstrijd voor nieuwelingen verreden op het kleine parcours rond om de pits. Deze race droeg een vrij levendig en spannend karakter door de strijdlust waarmede de renners bezield waren. Steeds weer waren er nieuwe demarranten die hun slag probeer den te slaan maar steevast werden zij door het op winst beluste peloton tot de orde geroepen. De beslissende slag in deze race viel 6 km voor de finish, toen Henk Buis en Van Noort wisten te ontsnappen. In het peloton liet men aanvankelijk de eer van de achtervolging aan elkaar over en hoewel Van Noort zich niet kon handhaven, zette Buis de opmars naar de overwinning alleen voort. De sprint van het peloton werd een prooi voor Arie Baart, die eveneens snelle Hein Koger achter zich wist te houden. Henk Buis kwam door zijn overwinning te vens in het bezit van de fraaie beker, die door de Nieuwe Haarlemse Courant voor dit sportfeest beschikbaar was ge steld. De uitslag luidt: 1. H. Buis (Vijf huizen) de 45 km in 1 uur, 3 min 22 sec.; 2. A. Braat (Aalsmeer); 3: H. Koger (Haarlem)4. J. Vonhof (A'dam) 5. C. Visser (Santpoort); 6. J. Boeljon (A'dam); 7. Th. Hoogkamer (Leiden); 8. W. v. Greuningen; 9. W. Smirren; 10. A. Hartman (allen Amsterdam). Alle deelnemende verenigingen kregen van „De Kampioen" een herinnerings vaantje aangeboden. „Jong Leven", het muziekcorps uit On- derdijk, dat met een vrolijke mars dit korte intermezzo besloot. Theo van Steen, de directeur van de volkshogeschool en het vormingscen trum „Ons Erf", vond zijn talrijk ge hoor letterlijk aan zijn voeten zitten. Jeugd en beweging waren vroeger twee gescheiden begrippen. Het is goed om nu, bij het tweede lustrum van de L.T.J. ons eens te bezinnen op de waar de van deze beweging, aldus de heer Van Steen. Hij wees op de noodzaak om de deugd te beoefenen. Deugd is virtus en virtus is kracht. Nog een ander probleem besprak hij: de stad. Te veel zien de jonge mensen van het platteland de stad als de bron van alle kwaad. De stad ontneemt grond. De stad heeft uitbreidingsplan nen, die voor land- en tuinbouw inkrim pingsplannen betekenen. De jonge boe ren en tuinders moeten van de grond, omdat de industrie „belangrijker" is. De stad is echter niet slecht, maar wat de mensen er van maken. Langzaamaan komen de boeren en tuinders nu uit een isolement, waarin zij zonder het te weten verzeild geraakt waren. De L.T.J. kan hierin een groot aandeel hebben. Ziet de beweging als een „civitas Dei", waarin men kan hel pen aan de verbetering van de wereld en zichzelf. En welk een steun kan hier bij de nieuwe L.T.M. zijn. Door samen werking, door omgang met elkaar en waar dat mogelijk is door gezamen lijke vorming kan men zich voorberei den op de tijd dat men als zelfstandige en volgroeide mensen midden in het leven zal staan. De heer Van Steen wekte zijn gehoor op om trouw te blij ven aar/ de tradities van de boeren stand, zonder daarvan een sleur te ma ken. Een langdurig en geestdriftig applaus was de reactie op ztn redevoering. Aal moezenier Mathijssen dankte de spre ker oprecht voor zijn stimulerende woorden en maakte toen plaats voor Annie Kortmann, de voorzitster van de L.T.M. die de L.T.J. namens haar or ganisatie feliciteerde met het 10-jarig bestaan en de jonge boeren en tuinders dankte voor de medewerking bij de op richting van de L.T.M. De meisjes verrasten de jubilarissen nog met een lied. Daarmee was dan voorlopig een einde gekomen aan het ernstige gedeelte van het programma en vroegen sport, spel en dans de aandacht. In bonte afwis seling demonstreerden de jonge boeren en boerinnen hun sportieve be kwaamheden. Er was een handbalwed strijd voor dames tussen vertegenwoor digende ploegen van Noord- en Zuid- Holland, welke door de Zuiderlingen met "—1 werd gewonnen. Over het al gemeen bleken die van Zuid-Holland wel tot de beste prestaties te kunnen komen. Zo eindigde de voetbalwedstrijd in een 8—4 overwinning en won de ploeg van Leiden zowel bij de heren als bij de dames de 4 x 80 meter es tafette. De 1500 meter werd echter een Noord-Hollandse aangelegenheid met een eerste plaats voor Siem Opdam uit Egmond a. d. Hoef en een tweede plaats voor Cor Meester uit Ursem. Bij het touwtcekken, blijkbaar een zeer po pulaire sport, te oordelen naar de re acties van het talrijke publiek, waren de eerste plaatsen voor de mannen van Zoeterwoude, Zeeland en Leiden. Tus sen deze sportieve bedrijvigheid door gaf een old-time-dancesgroep uit de Wieringermeer een tweetal demonstra ties en kwam de ruitersportvereniging uit Berkel-Rodenrijs een staaltje laten zien van hogeschool-rijden. Drie paar den, keurig in het gelid naast elkaar en op hun ruggen zes in het vit ge stoken jockeys die een drie man-hoge pyramide vormden. Aan applaus kwa men zij zeker niet te kort. Het paard HAARLEM. Geslaagd de heren: A. Verwey, Tj. Visser, H. Petiet, J. G. Wiessner, E. v. Witsen, J. J. Brugge, J. Ras, G. O. A. Gooiker, W. Pronk, P. K. Th. Goedvree, K. J. Kling, J. C. Weiten, J. H. den Brok, J. Brosius, A. Harkema, A. v. Heyningen, M Faassen. Afgewezen: 9, Rood en Wit 5b batte eerst tegen Haarlem 4 in Bloemendaal. Op een stand van 138 sloot de captain echter de innings'in de hoop dat een eventuele tweede innings zijn partij meer succes zou brengen. Ph. v. Dok 26, G. Lede- boer 63. Haarlem liet het zo ver niet komen en begon rustig te scoren. J. Meyer 25, R. v. d. Hoek 40 en W. Bom 11 leverden de grootste bijdragen voor het totaal van 108. J. Luining 426, H. Thon 423. CVHW 3 won aan de Spanjaardslaan met 1 wicket van Roed en Wit 5c. Rood en Wit 128, C. de Ruig 19, J. Molenaar 22, H. Frijns 23, H. West 20, F. Kottmao 219, Th. Kuenen 129, H. Steegstra 1—21, D. de Vos 5—24. CVHW 150—9, D. de Vos 39, A. J. Leyer 69, H. Lok man 11, J. Molenaar 343, J. Kersten 2—43. In Heemstede wist CVHW 2 de meer dere te blijven van Haarlem 3. Haar' lem 41, R. Heydeman 15, G. v. Lange- laar 2—19, C. Aronds 8—12, CVHW 105 7, G. v. Langelaar 45, A. v. Loenen 19, A. Visser 14, J. Bloem 19, G. Strik 2—24, R. Heydeman 231, S. Paagman 1—12, W. Feitman 15. B. en W. van Haarlem zullen Dins dag 6 September om 6 uur, des avonds officieel ten stadhuize ontvangen de deelnemers aan het op 6, 7 en 8 Sep tember 1955 in Haarlem te houden con gres van de Bond van Nederlandse Schilderspatroons. De gemeenteraad van Zandvoort komt Dinsdag 2 Augustus bijeen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel voor de dienst van publieke werken een schaft- en directiewagen aan te kopen voor f2300.Voorts komt aan de orde een voorstel om de bezoldiging van het gemeentepersoneel te herzien conform de salarisverhoging voor het rijksperso neel. In het uitbreidingsplan achter de Brederodestraat zal pl.m. 3300 M2 grond worden verkocht voor ruim f41.000. Op het sportterrein, verhuurd aan „Zandvoortmeeuwen", zal een terrein verlichting worden aangebracht, waar door de leden dezer vereniging ook in de wintermaanden intensief kunnen trainen. De vereniging zorgt voor de arbeidskrachten, de gemeente stelt de materialen beschikbaar; hiermede is een bedrag van f2600 gemoeid. In navolging van de slagers hebben thans de Zandvoortse bakkers aan de raad gevraagd voor hun branche een gedwongen vacantieregeling vast te stellen. Aan de raad wordt voorgesteld daartoe over t» gaan. had hiermede zijn rol echter nog lang niet gespeeld. Nauwelijks hadden de touwtrekkers het veld geruimd of een achttal ruiters van „St. Bavo" uit Ur sem reden in formatie het veld op. Zjj zetten daar de wedstrijden voort, diè al een geruime tijd aan de gang waren geweest op een meer achterafgelgen veld. Dressuurwedstrijden voor achttal len, viertallen en individuele ruiters en een springconcours in twee klassen vul den een groot deel van de middag. Door enkele onverwachte technische storin gen raakte de organisatoren in tijdnood, zodat hun organisatie moest overgaan in een improvisatie, iets waar ze blijk baar toch ook wel in thuis waren. Het slot van het ruiterfestijn werd ge vormd door een formatierit van alle deelnemers, waarna de bekers en me dailles aan de winnaars werden uitge reikt. De uitslagen waren: Dressuur achttallen: 1. De Olden- bameveldtruiters uit Berkel-Rodenrijs; 2. „St. Hubertus", Lisse. Dressuur viertallen: 1. „St. Maarten", Schermerhom, 2. „St. Joris", de Beem- ster. Individuele dressuur Lichte klasse: 1. A. Wijsman, Lisse; 2. A. Hunneker, Alk maar. Midden en Zware klasse: 1. J. Vlaar, De Beemster; 2. P. Hoogeveen, Zoeter woude. Met haastige spoed trokken de aan wezigen nu naar het terrein waar het openluchtspel „Gastmaal der Kinderen" van Henri Ghéon werd gespeeld door enkele leden uit Kennemerland. De re gie werd gevoerd door Will. Seignette. De spelers kweten zich op een verdien stelijke wijze van hun taak en weder om waren hun vrienden en vriendinnen niet zuinig met applaus. De apotheose van de dag werd gevormd door de avondmis die werd opgedragen door de diocesane aalmoezenier, rector P. Ma thijssen, geassisteerd door de districts aalmoezeniers rector D de Wit uit Haar lem en kapelaan G. Schlatmann uit Voorhout. Onder de H. Mis was er al gemene H. Communie van alle aan wezigen. Zo kwam het slot van een dag waarop een grote menigte jonge agra riërs zichzelf en de buitenwereld heb ben laten zien, wat de jonge boeren- en tuindersstand betekent. Slechts en thousiasme, liefde en toewijding konden dit presteren. Deze geslaagde Landdag geeft tereoht moed en vertrouwen voor de toekomst. In tegenstelling met andere jaren wa ren het Zaterdagmiddag ideale weers omstandigheden waaronder de jaarlijkse één-kilometer zwemwedstrijd van de Heemsteedse Polo Club in de Van Mer- levaart in Heemstede werd gehouden. Bij de schoolslag zwemsters was Do Turkenburg, DWT, wederom de favo riet Zij zegevierde in 17 min. 48 sec., gevolgd door Carla Peters, HPC, 18.20 en Len Hölsken, Haarlem, 20.36. Bij de schoolslag heren zorgde De Watervrienden voor een verrassing daar ■L Vierhout de strijd won in 15 min- 26 sec. 2. H. Verleur HPC 15.35. 3. P. Versterre, Watervrienden 15.56. Hennie Band, HPC, was in de vrije slag dames onbetwist de snelste. Na een felle strijd met haar clubgenote Mar leen Smit zegevierde zij in 14 min. 53 sec. 2. Marleen Smit, HPC, 15.15; 3. Elly Scheuder, Haarlem, 15.35. De vrije slag heren was een Heem- steedse aangelegenheid. Nadat het veld uit elkaar kwam te liggen gingen Geurt- sen en Tjebbes aan de kop, om na 500 meter zwemmen gelijk te keren terwijl Prins op een afstand van 10 meter volgde. Na "600 meter maakte Tjebbes zich van Geurtens los en kort daarna zwom Prins Geurtsen voorbij. Tjebbes vergrootte geleidelijk aan zijn voor sprong, Prins handhaafde zich op de tweede plaats, op de hielen gevolgd door Geurtsen. De volgende tijden wer den genoteerd: 1. J. Tjebbes HPC 13.23; 2. R. Prins HPC 13.47; 3. W. Geurtsen HPC 13.52. HPC legde wederom voor een jaar beslag op de Haarlemse dagblad-Op rechte Haarlemse Courant wisselbeker met 28 punten. GETROUWD: W. G. Weijers en C. M. van der Vlugt; J. A. Jongh Visscher en H. de Vries; J. W. Doornebos en M. Ja ger; D. J. Boonstra en U. A. Dieperink; E. H. Kuhlmann en M. C. Diependaal; T. Nelis en H. A. M. van Vliet. ONDETROUWD: J. H. Hoeker en C. S. M. Heemskerk; H. G. Heemskerk en I. I. C. van Kampen; J .W. Westerkamp en G. E. M. J. Koedijk; H. J. Bos en E. J. Anneveldt. GEBOREN: H. Kuipers en A. J. v. d. Peijl z.; C. Simons en M E. Hennij z.; J. B. G. Stroij ekens en A. M. M. Kur- vers d.; H. J. Cornet en J. J. Blanke- stein z.; W. P. Snijders Blok en A. D. J. Eggerding z. MAANDAG 1 AUGUSTUS De W ey man. 8 uur: Inschrijving voor ringstekerij. DINSDAG 2 AUGUSTUS Hoofdstraat: Ringsteken: 9 uur op de fiets, 10.30 uur op het losse paard, 13.30 uur voor paard en tilbury. Na afloop rondrit door het dorp. Feestterrein. 1424 uur: Luna park. De tramdienst AmsterdamHaarlem Zandvoort vise versa van de N.Z.H.VM. heeft op deze zomerse vacantiedag in het vroege morgenuur ernstige vertra ging ondervonden, doordat in de Spaarnestad het traject Amtserdamse Poort-remise Leidsevaart een klein uur stroomloos is geweest. Van de hoofdstad tot de Amster damse Poort kon de dienst evenals op het traject voorbij de remise normaal onderhouden worden. Op het stroomloos staande traject moesten de reizigers met de toch al overvolle bussen worden vervoerd. (Niet officiële koersen) 8Ned 1958 3(4 Ned 1953 3(4 Ned 194f 3(4 pCt Ned 1950 3(4 Ned 1954 8(4 Ned 1955 3-3(5 Ned 1947 3 Ned 62-64 bel fac. Inschr. Grtbt 1946 3 pCt Ned. Handel Mi) cert AJK.U. Van Berkel's Patent Calve-Delft eert Van Gelder kon. Hoogoven» eert Unilever Cert Ned. Kabel Philips Kon Petroleum ..Amsterdam" Rubber HoU Amerika Lijn Kon Ned. Stoom b Ml) Ned Scbeepv Unle H.V.A. Deli MA. Cert Vorig Opening slot 1/8 102(4 102% 100(1 100ft 100ft 100ft 101% 101% 101% 99% 239 337% 346% 200 ('2 316% a— 326(4 349 468% 47144 309 4463,4 451 636 Va 640(4 135 V4 138(5 23914 250 214% 222(4 2O6V2 213 152 154 1S9% 161(4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3