Spannende zwem tweedaagse eindigt in een revanche Twee nederlagen voor Nederl. waterpolozevental Twee dagen zwemmen in cijfers 17-jarig meisje zwemt over het Kanaal D Gouden zweep voor eigenaar van winnend paard O VVO afdelingskampioen in honkbal competitie Districtsathletiekkampioen- schappen van Nrd.-Holland Haarlemse Muggenronde gestart NederlandJoegoslavië: 118105 DAMES KOMT DE EER VAN DE OVERWINNING TOE Nederland verliest van België: 8-26 H 9 LENIE DE NIJS WINT IN BELGIë Techniek van Joegoslavië superieur Tennis Prins Bernhard op Mereveld ■PU Nek-aan-nek-race tussen VVGA en HHC MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 PAGINA 7 Marilyn Bell tijdens dankwoord ten aanschouwen van duizenden Britten de zee weer ingespoeld.... A Goede strijd van Schoten Om de Davis Culp Australië en Italië in de eindstrijd Canada met liefst 50 verslagen Om de Galea-beker DUITSLAND IN FINALE-POULE Sportweekeinde in cijfers P.S.V. speelt gelijk tegen München: 4—4 GEERTJE WIELEMA (Van onze speciale verslaggever) Nijmegen, Zondag. Het heeft er om gespannen. De Ne derlandse zwemgemeenschap, Zaterdag en Zondag verenigd in het Goffertbad, werd in de middag van de laatste dag waarlijk wat zenuwachtig. Want, met de polowedstrijd nog voor de boeg, was de voorsprong van onze landgenoten ge slonken tot niet meer dan acht pun ten. De revanche, waarvan zwemmend Nederland had gedroomd, dreigde niet door te gaan. Maar de kansen keerden weer. Ook al wonnen de Joegoslaven voor de tweede maal de polowedstrijd, van een succes, zoals ze vorig jaar in hun land tegen de bezoekende Neder landse ploeg hadden weten bijeen te zwemmen, kwam toch niets terecht. Het uiteindelijk resultaat van de twee dagen felle strijd, in cijfers uitgedrukt, komt neer op 118 tegen 105 punten. Op fluweel, zoals dat heet, heeft de Ne derlandse ploeg dus bepaald niet ge zeten. Traditiegetrouw, mogen we wel zeg gen, hebben de dames het grootste aandeel in de overwinning gehad. Alle zeven nummers van de dames lever den eerste plaatsen van Nederlandse meisjes op. Eigenlijk hadden de pro minenten van deze dames-zwemmerij geen tegenstand van betekenis. Het Joegoslavische meisje Vinka Jerevic was de enige van de bezoekende ploeg, die bij de strijd om een eerste plaats een serieuze rol kon spelen. Ze leverde op de 200 meter schoolslag een duel met Rika Bruins, die ze vorig jaar in Zadar verslagen had. Maar ditmaal was Rika Bruins toch snel ler. Bijna twee seconden sneller zelfs. Een van de interessantste nummers bij de dames was de 100 meter vlinder slag. Niet omdat er een strijd tussen Nederland en Joegoslavië zou worden gestreden, maar vanwege het met span ning verbeide duel tussen Aty Voorbij en Mary Kok. Mary Kok heeft even de leiding gehad, maar tot de felbe geerde revanche kwam het niet. Daar voor was de eindsprint van Aty Voor bij te vinnig. Met een verschil van 0,6 seconde werd Mary Kok verslagen. Ook Geertje Wielema zag haar hoop op een revanche in rook vervliegen. Jopie van Alphen was weer, als we het zo zeggen mogen, heer en meester op de honderd meter rugslag. Overigens was er voor Mary Kok toch wel een fraai sportief succes weg gelegd. Dat speelde zich af tijdens de eerste dag van de ontmoeting, op het nummer 400 meter vrije slag. Hettie Balkenende was de belangrijkste oppo- nente. Na 200 meter had ze een kleine voorsprong. Even na het vijfde keer punt begon Mary Kok echter langza-m nnnt.r'f in *e 'open. Tw?e keer- standsters r<Lop-ïvorI,rnen de fel,e t2?en" «.nfihoocoacof SDanning en het enthousiasme stegen. Toen kwam er Voor de tweede maal is in België de" lange afstandwedstrijd DammeBrugge gehouden over 4500 meter. Bij de dames, verschenen elf deelneemsters aan de start. De eerste zes plaatsen werden ingenomen door Nederlandse zwem sters Lenie de Ntjs (Robben, Hilver sum)' tikte als eerste aan. Zij deed er 1 uur 6 min. en 21 sec. over (vrije slag). Jans Koster van ,,'t Gooi noteerde 1.07.55 en werd tweede, terwul Judith de Nijs (Robben, Hilversum) zich als derde klasseerde in 1.09.34. Corry Schimmel ('t Gooi) eindigde als vierde in 1.11.27; haar clubgenootje Ina van Heule (1.11.36) verzekerde zich van de vijfde plaats. De Robben-zwemster Dicky van Ekris kreeg de zesde plaats (1.17.11). Bij de heren werd Fack (Fr.) eerste. Hij legde de afstand af (vrije slag) in 1.07.51, de Antwerpenaar Anthoon werd tweede (1.07.52) en Visser ('t Gooi) derde (1.10.08). Weidijck (Hilversum) bezette met 1.13.32 de vijfde plaats; Rademaker (Hilversum) klasseerde zich twaalfde. ineens een bliksemende eindsprint van Mary Kok. Hier had Hettie Balkenende niet van terug en onder het gejuich van haar supporters tikte Mary Kok het eerst aan. 1,1 seconde verschil, con stateerden de tijdwaarnemers. Troost kwam er voor Hettie Balken ende bij de honderd meter vrije slag. Ze werd op dit nummer eerste in de goede tijd van 1.07.1, waarbij in aan merking moet wor'den genomen, dat het open Goffertbad er een van het zware soort is. Willemse op dreef Herman Willemse, zoals te verwach ten de sterkste van de mannelijke re- MARY KOK presentatie bij deze ontmoeting, heeft zichzelf overtroffen. De 1500 meter zwom hij namelijk in 19 minuten 40,8 seconde, tien seconden sneller dan hij tot nog toe ooit had gedaan. Het num mer 1500 meter had een heel ander verloop dan men verwachtte. Niet al leen de persoonlijke prestatie-verbete ring van Willemse was het verrassende element, maar ook de geringe tegen stand van de Joegoslaaf Flnci, die als een zwemmer van kaliber op deze af stand te boek staat. HU kon het tegen de goed op dreef zijnde Willemse besl st niet bolwerken. Hetzelfde overkwam Ten Thije, die aanvankelijk voor zijn concurrenten uitzwom, maar de tol voor zUn inspanning uiteindelijk met een fikse achterstand moest betalen. Herman Willemse won ook de 400 me ter vrije slag, in een tijd van 4.50.2. De Joegoslaaf Skanata wist hem echter de baas te blijven bij de 100 meter vrije slag. 59,1 seconde had de Joegoslavische specialist nodig. Ook bij de 200 meter vlinderslag en de estafette vlinderslag voerden de Joegoslaven de boventoon. Het schoonspringen, dat in ons land. eenmaal niet op hoog peil staat, meip de gasten aan een aantal punten. Maar de voorsprong, die ze nodig hadden om zegevierend uit het Goffertbad te ver trekken, was met schoonspringen met De waterpolo-wedstrijden tegen Joegoslavië brachten in Nijmegen veel spanning. Zaterdag kwam een verjongde Nederlandse ploeg in het water, met als „oude rotten" Smol, Bijlsma en Korevaar. Onze landge noten gaven zeer goed partij, maar de Joegoslaven, die de prominente speler Stakula in hun midden had den, hadden niet alleen een hoger tempo dan onze landgenoten, maar zjj zwommen zich beter vrij, plaat sten vaker en beter; in hun tech niek waren zij superieur aan de on zen. De Belgische scheidsrechter Bauwens stuurde voor de rust Stakula voor een zware overtreding het water uit, toen stond Joegoslavië echter al met 20 voor. Jecic had het eerste doelpunt ge scoord, terwijl kort daarna Radonic er 20 van maakte. Enkele kansen gingen voor beide partijen verlore met schoten tegen de paal. Na rust werd voor Ne derland Luchs een poosje op non-actief gesteld, doch dit duurde niet lang, want enkele minuten later scoorde Smol na Foe,4 samenspel met Bijlsma die voor treffelijk spel liet zien het eerste Ne- wrIa? se doelpunt. Radonic plaatste aT^rop een Prachtig flitsend schot, had naast £ing. Dadelijk hierna had hij opnieuw het leder in ziin bezit' dochCook ditmaal11 yan verre afstand' doen ook ditmaal ging de bal naa«;t Maar Radonic scheen zijn zinnen er on te hebben gezet te scoren Toen hil voo? de derde maal, kort voor het "einde een onverwacht schot afvuurde, had h l succes. Met 3—1 voor Joegoslavië ein digde de wedstrijd. Tijdens de polo-wedstrijd van Zondag hleken de Nederlandse spelers, die nu in een andere opstelling aantraden (al leen Lamme en Bijlsma hadden in het team van Zaterdag gespeeld) meer op Ann t UITSLAGEN VAN ZATERDAG: ende We" ".18,off D™alina m"7 Kok (NecU 516'9: 2' He*tie Blw (J.-Sl.) 6.06,2. anna Meznar (J.-Sl.) 5.56,2; 4. Madlena Stapic 200 meter schoolslag heren- i t„„ j 2 46,7; 3. Prodanovic (J.-Sl2 54 1 - ipe£s (NecU 2A5<6' 2- Bekkering (Ned.) 4. Bogunovic (T-'U'» 9 617 1500 meter vrije slag heren: 1. Willemse (Ned19 40 a- 9 .18,5; 3. Finci (J.-Sl.) 20.44,5; 4. Ten Thije (Ned.) 214M. Zuvela (J.-Sl.) Estafette 4 x 100 meter vrije slag dames: 1. Nederig Hettie Balkenende, Ria Vonk, Cockle Gastelaars)4392^*2JoS (Meznar, Mardesic, Stapic, Varga) 4.42,5. 4'39'2- 2- Joe« Alphen, Joego-Slavië Estafette 4 x 100 meter wisselslag heren; 1. Joego-Slavië (Skanata Pro danovic, Kambij en Jeger) 4.38,8, 2. Nederland (Schuier, Bekkering Évert- se, Hoogveld) 4.47,4. Waterpolo: Nederland—Joego-Slavië 1—3. UITSLAGEN VAN ZONDAG: 100 meter rugslag heren: 1. SchP®f JN,eTd'q, V°?'ïi 2' Kórteweg (Ned.) 1.09,7; 3. Skanata (J.-Sl.) 1.10,4; 4. Dorcic (J.-Sl.) 1.11,3. 8 400 meter vrije slag heren: 1. Willemse <Ned.) 4.50,2; 2. Jeger (J.-Sl.) 4.56.6; 3. De Jong (Ned.) 4.57,8; 4. Finci (J.-Sl.) 5.03,9. 100 meter vlinderslag dames: 1. A tie VoorbijWed.) 1.15,3; 2. Mary Kok (Ned.) 1.15,9; 3. Anja Neidhardt (J.-Sl.) 1.27,2, 4. Mira Madjarev (J.-Sl.) 1.30,7. 100 meter vrije slag dames: 1. Hettie Balkenende (Nèd.) 1.07,1; 2. Cockie Gastelaars (Ned.) 1.08,5; 3. Visnja Varga (J.-Sl.) 1.13,7, 4. Dusanka Meznar (J.-Sl.) 1.15,9. 200 meter vlinderslag heren: 1. Trojanovic M--S1.) 2.45,8; 2. Muller (Ned.) 2.48,2; 3. Cambj (J.-Sl.) 2.49,2; 4. Evertse (Ned.) 2.51,3. Schoonspringen dames: 1. Blanka Ibriks (J.-Sl.) 2" Annie Tenkink (Ned.) 95.14 punten; 3. Branka Rubinic (J.-Sl.) 88.43 punten; 4. mevr. J. DolsWolters (Ned.) 85.67 punten. Schoonspringen heren: 1. Dobrin (J.-Sl.) 118.37 punten; 2. Novae (J.-Sl.) 117.81 punten; 3. Kuitert (Ned.) 89.88 punten; 4. De Haas (Ned.) 89.26 punten. 100 meter vrije slag heren: 1. Skanata (J.-Sl.) 59,1; 2. Willemse (Ned.) 59,3; 3. Njegus (J.-Sl.) 59,4; 4. Hoogveld (Ned.) 59,9. Waterpolo: NederlandJ.-Slavië 24 Estafette 4 x 100 meter wisselslag dames: 1. Nederland (Jopie van Alphen, „Brljins; Atie Voorbij en Hettie Balkenende) 5.09,8; 2. J.-Slavië (Majda Majcen, Cinka Jericeio, Anja Neidhardt en Visnja Varga) 5.37,5. veMTen® TX 20£ m?ter vriJe sla« heren: 1. Nederland (Willemse, Hoog- Jrllacic) 9.28,0ye' 8 ,8; 2" J"Slavië (Njegus, Jèger, Franjkovic, Eindstand: Nederland 118 punten, J.-Slavië 105 punten. dreef. Het tempo lag hoger dan in de wedstrijd van Zaterdag. Bijlsma en Lamme lieten voortreffelijk spel zien. Stakula scoorde voor Joegoslavië het eerste doelpunt. Bijlsma plaatste na goed combinatiespel met Moesterd en Van der Toren, het leder in het net: 11. Na prachtig samenspel van Mos terd en Bijlsma wist laatstgenoemde op nieuw door een verrassend schot te doelpunten, waarmee de stand op 21 voor Nederland kwam en ook de rust inging Radonic maakte voor Joegoslavië na rust gelijk; hij was het ook, die uit een vrije worp van Kurtini het derde Joego slavische doelpunt maakte. De scheids rechter stuurde toen Van der Toren het water uit. Het laatste doelpunt kwam van de hand van Jecic (42). De tenniswedstrijd tussen België en Nederland, welke te Spa is gehouden, is in een grote zege voor de Belgen ge ëindigd. Zii wonnen n.l. met 268. De uitslagen zijn: Zaterdag: Heren enkelspel: Evalenko (B.) versl. Breukink (N.) 63 62; Brichant (B.) versl. Van Meegeren (N.) 64 63; Washer (B.) versl. Dehnert (N.) 64 64; Mezzi (B.) versl. Goris (N.) 61 2—6 60; Jamar (B.) versl. Karamoy (N.) 64 57 86; Vallez (B.) versl. Windt (N.) 6—3 6—2; Peten (B.) versl. Holt (N.) 16 62 64; Rooman (B.) verl. van Van Gaaselt (N.) 6i 57 0—6. Dames enkelspel: mej. Mercelis (B.) versl. mej. Grosveld (N.) 62 61; mevr. Van Cutsem (B.) verl. van Fenny ten Bosch (N.) 86 26 57; mevr. Coessens (B.) versl. mevr. Rouwenhorst (N.) 60 61; mej. Crowet (B.) verl. van Nel van der Storm (N.) 57 36. Gemengd- dubbelspel: mej. Mercelis en Brichant (B.) versl. Nel van der Storm en Dennert (N.) 61 46 75; mej. Crowet en Mezzi (B.) verl. van Fenny ten Bosch en Karamoy (N.) 36 06; mevr. Van Cutsem en Geelhand (B.) versl. mevr. Koopmans en Wiegers (N.) 60 63; mevr. Bedoret en Van den Eynde (B.) verl. van mevr. Schol ten en VanMeegeren (N.) 36 63 810 Heren enkelspel: Mezzi (B.) versl. Karamoy (N.) 75 64; Jamar (B.) versl. Goris (N.) 6—1 4—6 6—2; Vallez (B.) versl. Breukink (N.) 6—0 6—1; Evalenko (B.) versl. Windt (N.) 62 61; Rooman (B.) versl. Holst (N.) 6-3 3-6 6-4; Brichant (B.) versl. Dehnest 60 64; Washer (B.) versl. Van Mee geren (N.) 6—2 6—4; Peten (B.) versl. Van Gaaselt (N.) 8—6 6—3. Dames enkelspel: mej. Crowet (B.) verl. van mevr. Rouwenhorst (N.) 16 26; mej. Mercelis (B.) versl. Fenny ten Bosch (N.) 61 61; mevr. Van Cutsem (B.) versl. mej. Grosveld (N.) 62 64; mevr. Cossens (B.) verl. van Nel van der Storm (N.) 2—6 6—4, 3—6. Heren dubbelspel: Brichant en Washer (B.) versl. Dehnert en Goris (N.) 86 63; Geelhand en Mezzi (B.) versl. Ka ramoy en Lodeizen (N.) 6—2 6—1; Van den Eynde en Peter (B.) versl. Breu kink en Van Meegeren (N.) 86 64; Rooman en Delire (B.) versl. Holst en Wiegers (N.) 6—2 64. e zeventienjarige Mari lyn Bell, volgens de speciale verslaggever van het persbureau United Press „een aantrekkelijk, slank, blond meisje van 1 meter 50 lengte", is de jong ste zwemster, die het Kanaal is overgestoken. Zondagmor gen om ongeveer vijf uur ging ze aan de Franse kust het water in, glibberig en wel, want ze had zich met een dikke laag vet inge smeerd. Ruim veertien-en- een-half uur later kroop ze er aan de Britse zijde van het Kanaal weer uit. En ze wa^ toen op het oog nog vrij fris, hetgeen te wijten zou zijn aan de goede voorberei ding van juffrouw Bell. De voortvarende zwemster, die van Canadese nationaliteit is, heeft al eens het vijftig kilo meter brede meer van On tario overgestoken. Ze was dus, ondanks haar leeftijd, geen groentje. De persbureaux weten al lerlei wetenswaardigs over de geslaagde poging van Ma rilyn te vertellen. Zo moet men weten, dat ze Zaterdag avond per vliegtuig in Frank rijk was aangekomen en daarna onmiddellijk naar bed ging. Haar coach was onder tussen druk bezig met het uitzoeken van de geschikste starttijd, hetgeen vakkennis vereist in verband met het ingewikkeld spel, dat eb en vloed met Kanaalzwemmers plegen te bedrijven. De coach vond tenslotte, dat de arme Marilyn om vier uur haar tienjarige arbeidster van een Nottinghamse sigarettenfa- briek, Shirley Dunbar, die vijf minuten vóór Marilyn van dezelfde plaats» Cap Griz Nez, was gestart. Ze crawlde ook dapper, zij het minder succesvol. Want na vijf uur crawlen moest Shirley zee- bed uit moest en om vijf uur het water in. Dat deed ze dan ook en, om de speciale verslaggever van United Press nog even te citeren, „met een stevige crawlslag verwijderde ze zich van de Franse kust". Juffrouw Bell droeg een zwart badpak, met een rode muts en een witte „waterbril". Haar ouders en een twaalfjarig zusje moe digden haar in een volgboot luide aan en dapper crawlde Marilyn voort. Op enige afstand crawlde een Engels meisje, de acht- ziek uit het water worden gevist. Tegen kwart over zes in de middag was juffrouw Bell nog maar twee mijl uit de Engelse kust. Ze dacht der halve haar kans schoon te zien om het record voor Kanaal-zwemmende dames te verbeteren. Dit record was 12 uur en 42 minuten. Maar de laatste loodjes wogen bij zonder zwaar. Het getij keer de en ze moest enkele uren ploeteren voor de grote scha re hevig enthousiaste toe schouwers aan de Engelse kust bij Abbotscliff, tussen Dover en Folkestone, het rode mutsje uit het water omhoog zagen komen. Juffrouw Bell wilde ter demonstratie van haar onvermoeibaarheid en kele dankwoorden spreken tot de enthousiaste schare. Maar och arm, de branding overstemde haar en toen kwam er ook nog een grote golf, die Marilyn onderste boven en weer de zee in gooide. De enthousiaste toe schouwers hebben zich ge haast haar uit het water te rapen en naar een hotelbed te brengen. Capri—Napels Margareth Feather mag er overigens óók zijn. We be doelen haar sportieve pres tatie in Italiaans water. Als eerste vrouw ter wereld heeft ze de 35 kilometer-race Ca priNapels gezwommen. Er waren nog meer zwemsters, die het wilden proberen, maar op Margareth Feather na faalden de dames. De heer Alfredo Camarero, een Ar gentijn, won de wedstrijd in 8 uur, 45 minuten en 40 se conden. Margareth Feather deed er 12 uur, 11 minuten en 49 seconden over. Prins Bernhard heeft Zondag een deel van de draverijen op Mereveld bijge woond, vergezeld van de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van San- denburg en de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. De Prins heeft de gouden zweep uitgereikt aan de Links vooraan berijder van „Roland" Strooper, daarachter, met de gouden zweep in zijn handen, de eigenaar van het paard, de heer Silver. Prins Bem- S, hard kijkt glimlachend toe. OWO is de eerste afdelingskam pioen geworden in de honkbalcompe titie. Door een 5-3 overwinning op Ajax, de gote concurrent, werd het pleit beslecht. In de andere afdeling is het nog niet zover want de nek-aan- nek-race tussen VVGA en HHC duurt onverminderd voort. HHC klopte DEC met 11-3 terwijl VVGA landskampioen EHS met 7-0 in het zand deed bijten. Schoten deed uitstekend werk door Sparta met een 5-0 nederlaag huis waarts te sturen maar TYBB week van het goede pad af en verloor ditmaal van Haarlem met 14-3. Een lichtpuntje was de 11-8 overwinning van Kenne merland over EDO waardoor de posi tie van Blauw Wit dat zeil niet speelde, bijzonder gevaarlijk is geworden. De 10-3 zege van HCK over ABC bracht deze club In veiligheid. De onderste DEC in 1 A ls thans definitief voor Door afwezigheid van werper Bak ker had TYBB veel aan kracht inge boet. Nu stono achtervanger de WUdt op de plaat maar deze gaf Haarlem te veel vrije lopen waardoor deze gemak kelijk tot scoren kon komen. Toch hield TYBB tot het laatste gedeelte van de strijd goed stand, want al had Haarlem acht runs bij elkaar vergaard, ook TYBB had het slaghout goed gehan teerd. De vier runs waren echter een pover resultaat voor de geleverde pres tatie aan slag. De twee laatste innings echter kreeg TYBB de genadeslag doordat Haarlem nog zes runs aan het totaal toevoegde en de stand op 14-4 bracht. De eerste klap is een daalder waard, was het devies van Kennemerland te gen EDO en een vijftal honkslagen op werper Kops had zes runs opgeleverd. EDO had daar één run tegenover gesteld en toen in de vijfde innings honkslagen van Feenstra en de Nieuwe weer twee runs voor EDO opbrachten kwam er gevaar voor de Kennemerlanders. Dat gevaar was een innings later weer ge weken want een falend EDO veld stond toe dat er vier runs voor Ken nemerland bij kwamen. Hiermee was het gebeurd met EDO al brachten zij het totaal op acht runs waartoe de homerun in de laatste innings van Leuven veel bijdroeg. Kennemerland scoorde ook nog een run in de laatste innings en won onbedreigd met 11-8. HCK nam tegen ABC geen halve maatregelen want reeds in de eerste innings werden er vier runs gescoord door evenveel honkslagen. Wel scoorde ABC op het werpen van Sar- gintinie ook twee runs en in de vijfde innings nog een run toen HCK er ook een gescoord had, een innings later was het pfeit beslecht doordat werper Marsland de HCK-slagploeg niet kon houden en vier runs werden gescoord. Dat de Haarlemmers in de laatste in nings nog een run scoorden kon alleen de overwinning maar groter maken, 3-10. EHS trok in het eerste gedeelte van de strijd tegen WGA aan slag hard Va nleer maar de GA-werper Brands genoot prima steun van zijn velders en kreeg de gelegenheid zich volledig te herstellen. Dat gebeurde dan ook en de Haarlemmers kregen na het goede begin dan ook niet veel kans meer terwijl de GA-ers in de tweede innings de score openden door een home run van Boers, Een innings later was het 3-0 door honkslagen van Koene en Ho- lewijn. In de zesde innings stortte het EHS-veld ineen met als resultaat drie runs voor VVGA en in de laatste in- nipgs werd de eindstand op 7-0 ge bracht. Schoten speelde een feilloze wedstrijd tegen Sparta en werper Keulemans en ziin velders boekten het opmerkelijke resultaat dat er maar 27 spelers van Soarta aan slag zijn geweest. Alleen Fa- hrie fen Ignatius konden door een honk- slae in de achtste innigns op het eerste honk komen maar beide gingen op het tweede uit Aan de andere kan liet het Sparta- veld zijn werper Koning enige malen in de steek en in de vierae innings resul teerde dat in twee runs voor de Haar lemmers. Een honkslag van Nanne en een prachtige stootslag yan Dinkelberg bracht een innings later weer een run op toen het vela in de zesde innings weer fouten maakte werd de stand op 5-0 gebracht- waarbij het bleef. DEC heeft zich tegen HHC prachtig verweerd en pas m de achtste ininngs moest het capituleren. In de eerste in nings nam DEC met 2-0 de leiding door honkslagen van Brouwer en Goosen maar de Haarlemmers scoorden in die zelfde slagbeurt door een viertal honk slagen drie runs. Een innings later werd het 4-2 door honkslagen van Vrenegoor en de Bruin maar werper Duinker, goed gesteund door zijn velders, kon tot de achtste innings elke scoringskans belet ten Zelfs wist DEC in de zesde innings de achterstand tot 4-3 te verkleinen maai' toen de zevende innings voorbij was stortte het veld ineen met het gevolg dat HHC zeven runs scoorde waardoor het nog een grote 11-3 zege werd. Een hoopvolle eerste innings bracht Aiax een 2-0 voorsprong toen Herre Kok nadat zijn broer Rud door een Australië heeft te Montreal Canada met 50 verslagen in de finale van de wedstrijden om de Daviscup (Ameri kaanse zone). Lewis Hoad (Australië) versloeg Don Fontana (Canada) met 97, 75, 61 en Ken Rose wall (Australië) verpletterde Henri Rochon (Canada) met 61, 62, 61. Australië komt nu uit tegen Italië, de winnaar in de Europese zone, op 12, 13 en 14 Augustus in Philadelphia. Italië zegevierde n.l. te Milaan over Zweden: 41. De Graafschap, die volgend seizoen in de hoofdklasse B zal uitkomen heeft vier nieuwe spelers gecontracteerd, n.l. Harm- sen, Selderhuis en Bovenius van Ensche- dese Boys en Lohuis van Quick '20 uit Oldenzaal. honkslag op de honken was gekomen, een home run sloeg. Doch OWO sloeg direct terug en de honkslag van Charles Urbanus was goed voor een run en in de tweede innings was het al gelijk door honkslagen van Rosendaal en Wey en toen een innings later Regeling 4 wijd kreeg en de Lugt met een home run volgde nam OWO met 4-2 de lei ding. Dat was genoeg voor OWO want Hannie Urbanus liet zich van die eerste innings niet afschrikken en stelde de ene na de andere Ajacied aan slag bui ten gevecht. Alleen in de achtste in nings scoorde Ajax nog een run toen het OWO-veld wat slordig werkte. Maar ook nu had OWO het antwoord klaar want ook zij scoorde nog een run waardoor het 5-3 werd. l A eigenaar van het winnende paard „Ro land" in het hoofdnummer, de heer R. C. N. Silver. Prins Bernhard hing de rijder P. A. Strooper een grote krans om. Hier mede getooid en met de gouden zweep hoog geheven maakte de jockey zijn ereronde langs de volbezette tribunes. Met het verrijden van de gouden zweep is op Mereveld een in 1887 beëindigde traditie hersteld. De in 1883 door Koning Willem III geschonken gouden zweep was als eeuwigdurende wisselprijs door het Koninklijk Huis uitgeloofd. De tro- phee, die in het bezit was gekomen van de Koninklijke Nederlandse Harddrave rij en Renvereniging (K.N.H. en R.V.) wordt nimmer definitief eigendom van de winnaars. Als herinnering aan het winnen van de gouden zweep wordt de eigenaar van het winnende paard in het bezit gesteld van een door Prins Bern hard beschikbaar gestelde gouden zweep, die driemaal in totaal door dezelfde eigenaar moet gorden gewonnen, alvo rens definitief eigendom te worden. De gouden zweep wordt in 1956 te Groningen verreden, in 1957 in Hilver sum en in 1958 op Duindigt. Te Mereveld De uitslagen van de gehouden draverijen te Mereveld luiden: Haarzuilen-prijs, afstand 2240 m.1. Stern tje S. (B. U. de jong), 3.29.8; 2. Theo Bas- com (J. van Dooyeweerd): 3. Sjakie Scott. Tot.: w. f 7.40. pl. f 2.20, f 1.90, f 2.80, gek. f 8.50, eov. f 5.40. Austeriitz-prijs, afstand 2200 m: 1. Sir Parisien O. (A. S. Tesselaar), 3.18.8; 2. Spen cer Nora; 3. Bita B. H. Tot.: w. f 12.60, pl. f 3.60, f 4.70, f 6.—, gek. f 61.—, COV. f 18.10. Montfoort-prijs, afstand 1260 m, eerste afdeling: 1. Üne Casindra (M. Vergay), 1.58.3; 2 Ureka; 3. Untrepid. Tot.: w. f 12.70, pl. f 2.—, f 1.40, f 1.70, gek. f 20.70, cov. f 2.90. Montfoort-prijs. afstand 1260 m, tweede afdeling: 1. Uhlan Erebus (J. Hof). 2.03.5: 2. Ultra; 3. Ukas. Tot.: w. f 7.30, pl. f 1.50, f 1.30. f 1.60, gek. f 4.70, cov. f 3.60. Record-prijs der 4-jarigen, afstand 1610 m: 1. Spencer Gay's Zoon (R. van Wierin- gen). 2.14.4: 2. Sorento; 3. Sir Messidor. Tot.: w. f 2.20, pl. f 1.50. f 1.80. gek. f 5.50. cov. f 3.40. U.P.V.-jubileumprijs, afstand 2200 m: 1. Oscar (W. J. A. van Schijndel), 3.09.2: 2. Pepsi Cola: 3. Oiseau. Tot.: w. f 2.20. pl. f 1.50. f 1.80, gek. f 5.50, cov. f 3.40. De Gouden Zweep-prijs, afstand 2600 m: 1. Roland (P. A. Strooper), 3.37.8; 2. Peter hof; 3. Narciso van Zora. Tot.: w. f 3.60, pl. f 1.30. f 1.30, f 1.60, gek. f 4.90, cov. f 5.—. Sportpark Mereveld-prijs. afstand 2200 m. eerste afdeling: 1. Rebecca (J. van Dooye weerd), 3.09.1; 2. Reine d'Aster; 3. Rhea Hollandia. Tot.: w. f 11.80, pl. f 3.60. f 2.80. f 2.30, gek. f 6.50, cov .f 5.20. Van Gend en Loos-prijs, afstand 2200 m: 1. Double Six M. (J. van Dongen), 3.03: 2. Carloh; 3. Oranje. Tot.: w. f 1.90, pl. f 1.60. f 3.20. f 3.50. gek. f 4.50, cov. f 12.70. Sportpark Mereveld-prijs, afstand 2200 m. tweede afdeling: 1. Reine Neosho (K. Wit- teveen), 3.11.3; 2. Quitewell S.;' 3. Ruth Buffington. Tot.: w. f 5.8,0 pi. f 1.70, f 3. f 1.60, gek. f 10.90, cov. f 11.70. Totalisator-omzetf 152.452.50. Te Duindigi De uitslagen van de rennen te Duindigt luiden Romi-prijs, afstand 1200 m: 1. Sylvia (H. Pije), 1.15 zeker gewonnen, twee lengten; 2. Roche Fleurie; 3. Nicolas: Tot.: w. f 1.80, pl. f 1.40. f 2.20, gek. f 5.—. cov. f 4.20. Miss Winki-prijs. afstand 1700 m: 1. Sun rise (H. J. v. d. Kraats); 2. Flying Gal; 3. Baccarat. Tot.: w. f 4.90, pl. f 1.90, f 2.70, gek. f 13:70. cov. f 6.80. De Gouden Zweep-prijs, afstand 2400 m: 1 Troc (F. van Deum), 2.47.2, na strijd, 1U lengte: 2. Kaliban; 3. Felix. Tot.: w. f 2.20, pl. f 1.90, f 2.40. gek. f 7.20, cov. f 3.20. De Hoefslag-wisselbeker, afstand 2000 m (handicap A)1. Aquavit» (D. Wagenaar), 2.12.3, na strijd, 1V4 lengte: 2. Sakina: 3. Koridon. Tot.: w. f 6.70, stal. pl. f 6. f 2.20. gek. f 48.—, cov. f 3.40. Collardprins-prijs, afstand 1350 m: 1. Grande Lolotte (L. Rance), 1.24.4, na strijd, l'/i lengte: 2. Mardi Soir- 3 Margriet. Tot.: w. f 9.80, pl. f 3.50, f 1.40, f 2.60, gek. f 20.20. eov. f 3.10. Majesto-prijs, afstand 3000 m: 1. Dicky (H. J. v. d. Kraats), 3.26.6, in handgalop vele lengten; 2. Le Cheuvreuil. Tot.: w. f 1.70. gek. f 4.cov. f 3. In de hordenren kwam de Belgische ama teurrijder A. Hespel met het paard Auber gine II ten val. Hij is met een shock naar het ziekenhuis vervoerd. Totale omzet f 20 536.50. Duitsland heeft zich geplaatst in de finale» poule van het tournooi om de Galea-beker. Op de laatste dag van de wedstrijden in de zogenaamde Belgische zone, welke te West- ende in België zijn gespeeld. hebben de Duitsers Meya en Kapfhammer het dubbel spel van onze landgenoten Van der Weg en Maris met 46 75 61 62 gewonnen. De eindstand in deze ontmoeting werd 41 in het voordeel van Duitsland. De Belgen wonnen eveneens het dubbel spel van de Nederlanders. Andries en De Keghel versloegen Van Eysden en Van der Wegt met 6—1 86 6—1. De wedstrijd werd door de Belgen met 32 gewonnen Het dubbelspel van de ontmoeting Duitsland— België eindigde in een Duitse zege. Meya en Kapfhammer klopten Van de Keghel en Andries met 46 64 46 97 75. Deze wedstrijd eindigde in een 32 overwinning voor de Duitsers. De eindstand van de Belgische zone luidt: 1. Duitsland 7 pnt.; 2. België 5 pnt.; 3 Ne derland 3 pnt. Noord. Promotie eerste klasse: Stads kanaalFrisia 71. Promotie derde klasse: VAKONAB 52, Hunsingo—Olyphia 22. ZATERDAGVOETBAL Om het kampioenschap van Nederland: Blauw Wit '34IJsselmeervogels 110, Sportclub GenemuidenHoogvliet 20. HONKBAL Eerste klasse A: ABCHCK 310. HHC—DEC 11—3 (DEC degradeert), SchotenSparta 60, WGAEHS 70. Eerste klasse B: EDOKennemerland 811, OVVO—Ajax 53 (OWO kam pioen), TYBBHFC Haarlem 414. Overgangsklasse A: RCHHHC II 4—9. UW—DWV 2—16. Overgangsklasse B: The Catchers— SC Haarlem 04, Schoten HRooswijk 7—1. Tweede klasse A: Blue LionsBase ball Pais 910, PSVAllen Weerbaar 19—5. Tweede klasse B: Kennemerland II SW 1—12. Schiedam—RCH n 3—0, Sparta n—EDO II 33—1. USC—HFC Haarlem II 65, EDO IIKennemerland II 3—3. Tweede klasse C: SC Haarlem II HCK II 8—8, THB—Rood Wit 4—5, TIW IHSchoten III 275 (Schoten III de gradeert). Tweede klasse D: De Spartaan II— WGA in 33—1, Ajax II—TIW II 2—14, HEDW—OWO TI 7—3, APGSJOS 10—14. De te München gespeelde voetbalwed strijd tussen München I860 en PSV is geëindigd in een gelijk spel, 44. De rust ging in met de stand 22. Van Elderen was de beste speler bij de Nederlanders. De doelpunten van de Eindhovenaren werden gescoord door Dillen en Smulders. WGA 13 23 Schoten 12 11 HHC 13 22 EHS 12 10 Sparta 12 12 HCK 13 8 ABC 12 11 DEC 13 3 1 B OVVO 12 22 TYBB 13 12 Ajax 12 17 EDO 13 11 Haarlem 13 17 Blauw Wit 12 4 TIW 12 13 K'land 13 4 Zondagmiddag zijn op de Sintelbaan te Amsterdam onder matige publieke be langstelling- de kampioenschappen van het district Noord-Holland der K.NA.U. gehouden. De kampioenen op de verschillende num mers werden: Heren: 100 meter: Westphal, AAC, Amsterdam 11.4 sec. 200 meter: Schrik, Hollandia, Hoorn 22.9 sec. 400 meter: Rem. Lycurgus, Wieringerwaard 50.6 sec. 800 me ter: Van Platingen, AAC, Amsterdam 2.00.4 sec. 1500 meter: Bohle, De Volewijckers, Amsterdam 3.59.4 sec. 5000 meter: Verra, HAF Haarlem, Haarlem 15.25.2 sec. 25 kilo meter: Muurlink, AAC, Amsterdam, 1 uur 33.59.4 sec. 110 meter horden: Van Boven, Zaanland, Zaandam 16,2 sec. 400 meter hor den: Buys, AAC, Amsterdam 57.6 sec. Hoog springen: Plattel, AAC, Amsterdam 1.75 m. Verspringen: Sieffers, HAF Haarlem. Haar lem 6.39 m. Hinkstapsprong: Van Egmond, DEM, Beverwijk 13.06 m. Polsstokhoogsprin gen: Ellenga,. AV '23, Amsterdam 3.30 m. Discuswerpen: Van Deuren, HAF Haarlem. Haarlem 38.62 m. Kogelstoten: Kluft, HAF Haarlem, Haarlem 12.86 m. Speerwerpen: Van Ossewaarde, AAC, Amsterdam 50.22 m. Dames: 100 meter: D. v. Dijk, Sagitta, Amsterdam 12.7 sec. 200 meter: D. v. Dijk, Sagitta, Amsterdam 25.7 sec. 800 meter: W. Grezel. Sagitta, Amsterdam 2 m. 18.6 sec. Hoogspringen: T. Zwier, Flevo, Enkhuizen I.55 m. Verspringen: M. Schenk, Olympia, Wormer 5.35 m. Discuswerpen: C. Aafjes, Lycurgus, Wieringerwaard 35.88 m. Kogel stoten: A. Wormsbecher, Hollandia, Hoorn II.44 m. Speerwerpen: C. Wendels, ADA, Amsterdam 38.03 m. Vanmorgen om half tien zijn aan de Planetenlaan te Haarlem 58 jongens gestart voor de „Haarlemse Muggenronde", een zesdaagse fietstocht door Nederland over ongeveer 300 kilometer. De „tour" is georganiseerd door de heer H. Hart man, hoofdagent van politie. Zijn pupillen hebben heel wat uren getraind om deze week een goed figuur te slaan, want de winnaar van het individuele klassement verdient een complete racefiets. Het is in de „Muggenronde" niet de bedoeling, dat er louter om het hardst wordt gereden. Iedere dag leggen de rennertjes op hun gemak een afstand af van circa 55 kilometer en eerst bij de finish rijden ze een tijdrit, een ploegen- of bosrit, waarvan een rang schikking wordt opgemaakt. Ook voor de ploegen (10 in getal, uit verschil lende buurten) geldt een klassement. Alle coureurs dragen truien van bepaalde firma's. Adam Spoor, lid van de gemengde ploeg, is al direct met de witte trui gestart, omdat hij de naam „Haarlemse Muggenronde" heeft bedacht. De karavaan trok vanmorgen door de binnenstad, waar honderden toeschouwers de rennertjes uitgeleide deden. In Heemstede draaiden de reclamewagens om en kon het peleton (met mecanicien, verzorgers en een motorescorte) rustig de weg vervolgen. Op Zaterdag 6 Augustus komen de jeugdige wielrenners in de Spaarnestad terug. De etappeplaatsen zijn resp.: Soest, Lunteren, Beek bergen, Barneveld en Tienhoven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7