Spectaculaire brandweer demonstratie in Haarlem trok drommen publiek Dit jaar reeds 106 ongevallen op de Rijksstraatweg en de Schoterweg Tweede-Kamerlid Hooij stelt vragen aan de minister Haarlemse Muggenronde Slechts 28 renners bereiken finish van de tweede etappe Henk v. d. Geest wint moeilijke race Jonas op de Botermarkt Vliegfeest rond Soesterberg Paardenhoeven klepperden op de Santpoortse Hoofdstraat Tilbury's dokkerden er op de keien achteraan JACHTEN VAN „PAVILLON D'OR" IN HAARLEM TAXI 18000 LEVENSGELUK RHEUMA betekent PRODUCTIEVERLIES! Jm Turfmarkt was toneel van felle brandendie enorme rookkolommen de lucht injoegen De weg kwijt Ongeval Waarschuwing! EEN DEINEND WATERGORDIJN SANTPOORTSE FEESTWEEK ft WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1955 PAGINA 3 Nlieuwe muziektent op de Grote Markt R.K. Avond-M.u.L.O »St. Augustinus" Examen Handenarbeid Akte r BESCHERMING VAN DE VOETGANGERS Adre» in Provinciale Staten Haarlemse feestweek Sjors en Sjimmie voor 2000 kinderen A. J. Fortgienis 25 jaar bijP.WN. PenaaiIt Frégate 6-pers. sedan geefi 12 maanden garantie Garage Den Hout Wagenweg 166-168 Aanrijding op Houfepiein Twaalf fietsen verduisterd Spaar cijfers over Juli Burgerlijke Stand Haarlem Geslaagd Anderhalf uur lang hebben gisteravond duizenden Haarlemmers zich met eigen ogen overtuigd van de weerbaarheid en bekwaamheid der verschil lende brandweercorpsen van Haarlem en uit de wijde omtrek. Ongeveer 80 Vuurbestrijders gaven in een indrukwekkende show blijk van hun behen digheid, die al gauw bij het talrijke publiek enthousiaste reacties verwekte. Bij tijd en wijle stegen er van het operatieterrein, de Turfmarkt, grote blauwe of zwarte rookwolken op, terwijl het brullen van de vlammen aan de overkant van het Spaame, waar het zwart stond van de mensen, hoor baar was. De leiding van de Haarlemse brand weer had gezorgd voor een perfecte organisatie. Op het geringste teken stoven de wagens uit de Gedempte Oude Gracht met gierende sirenes de Turf markt op, waar de brandweerlieden al werden opgewacht door een brandend oliebad of een ander lekker „fikkie". In een oogwenk tijds werden dan de slangen uitgerold, en met water uit het Spaarne was de vlammen geen lang leven beschoren. De demonstratie kende verschillen de spectaculaire ogenblikken. Zo was bijvoorbeeld de brand in het huis op de hoek van de Turfmarkt en de Bur- retstraat aanleiding tot het ten toon spreiden van de diverse manieren, waar op de brandweer de gevolgen van een brand kan beperken. Met spanning werden de prestaties van de Haarlem se brandweer gevolgd en luid werd er gejuicht toen de spuit van de brand weerman, daar geheel boven aan de top van de ladder, een dun t straaltje water gaf. Uit een der ramen op de tweede verdieping verscheen toen een andere vuurbestrijder, die zich met een bewusteloze man tegen zich aangeklemd langs een reddingslijn naar beneden liet glijden. Met hun helmen, die hen deden ge lijken op Romeinse soldaten, liepen de brandweerlieden heen en weer. Ieder wist precies wat zijn taak was, en het vertrouwen in de corpsen zal onge twijfeld door deze boeiende show zijn verstevigd. Vertoonden de mannen soms gelijke nis met Romeinse soldaten in meer dere opzichten! meermalen ook moes ten zij bewijzen de capaciteiten van een circusartist te bezitten, zoals bleek uit de demonstratie door de Alkmaarse brandweer met de Haarlemse ladder wagen. Met een band om het lichaam lieten zij zich ongeveer tien meter naar beneden zakken in een houding, waar voor de gymnastiekleraar hun een hoog cijfer zou hebben gegeven. Een ander hoogtepunt was de brand van een houten huisje, dat tevoren in benzine gedrenkt was en dus meteen brullend aanschoot. De schuimblusstra- len veranderden het vlammende schuur tje al gauw in een sneeuwhut. De witte laag die het plaveisel bedekte na de operatie, werd met krachtige waterstra len het Spaarne ingespoten. Een watergordijn van ongeveer 50 stralen water, die tot ver over het midden van 't Spaarne reikten, vorm de een imposante apotheose van de show. Deinend op de maat van de muziek stonden de brandweerlieden langs de waterkant en de waterstra len beschreven dus een wijde boog door het luchtruim. Het publiek bij de Lange jprug stond compleet in de regen, maar dat had men er graag voor over. Aan de show, die o.a. grote aandacht genoot van de burgemeester van Haar lem, tevens hoofd van de brandweer, Advertentie mr. O. P. F. M. Cremers en de burge meester van Haarlemmermeer en Spaarnwoude, drs. J. J. M. Visser, werd deelgenomen door de corpsen uit Haarlem, Haarlemmerliede, Haarlem mermeer, Wormermeer, Beverwijk, Alk maar, Heemstede, Bloemendaal, Vel- sen, Zandvoort en Zaandam. Advertentie FILMS: CINEMA PALACE: „Richard Leeuwenhart"', 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Iedere och- tend 10.30 u.: „Donald Duck en ztJB vriendjes". FRANS HALS: „De laatste der Sioux" 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 u. LIDO: „O, mein Pappa" a. 1., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Jacht op blond", volw., 2, 7 en 9.15 uur. **1NERVA2.30 u.: „Charlie Chaplin's festi val" a. 1.; 8.15 uur: „Als de dauw hangt, «omt er regen" str. volw. Do. 8.15 u.: „Intermezzo" 18 jaar. REMBRANDT: „Meisjes van de kouseband", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Iedere och- 10^° u-: „Carnaval in Texas" "De vloot op stelten", a. 1 2 30 u 9.^5°uurfn een bleekeezicht", 14 jaar.' 7 en STUDIO: „De wonderman" a 1 i« en 9.15 u. Iedere ochtend' 10.3o''u nP pechvogel a. 1. "Tte Woensdag 3 Augustus Grote Markt: Tiroler en Bocr™v,„ Haarlem. Concert van 20.45—22.45uur* Donderdag 4 Augustus Grote Kerk: Gratis orgelconcert door rie •tadsorganist. Grote Kerk: Carillon-Glockenspiel door Henk Herzog. Van 20-21 uur. P Öoor Het Tweede Kamerlid Hooij (KVP) heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat van 1 Januari van dit jaar af op de Rijks straatweg en de Schoterweg in Haar lem-Noord reeds 106 ongevallen hebben plaats gehad, waarvan in de vorige week 2 met dodelijke afloop? 2. Is het de minister verder bekend, dat de steeds gevaarlijker wordende toesland op deze rijkswegen, die lopen door een dichtbevolkt stadsdeel met ruim 70.000 inwoners,bij de bevolking een toestand van grote onrust en angst heeft doen ontstaan, vooral met het oog op kinderen en ouden van dagen? 3. Wil de minister mededelen aan gezien de verantwoordelijkheid voor de veiligheid van deze weg berust bij het Advertentie door het kopen van Rheuma-verrassings- couvertjes voor Uzelf en Uw medemensen. Giro 842 en bij Uw winkelier. Goedgek. Min. v. Just. 22-ll-'54 LO 520/052. Ter ere van de deelnemers aan het Pavilion d'Or geven de Boeren- en de Tiroler-kapel vanavond een concert op de Grote Markt, waar in de loop van var.daag een nieuwe aluminium tent is gebouwd. De raad van Haarlem heeft voor deze tent nog g°en crediet beschik baar gesteld. Maar het college van B. en W. vertrouwt er op, bij de raadsleden dezelfde muzikale gevoelens te vinden, waardoor de tent het meer legaal leven beschoren zal zijn. Voor het Mulo diploma A slaagden de dames: M. E. Al* j. M. Geukers.; A- M. Grol*, C. M. C. Kneppers, s. M. Knep- pers*, M. A. T-[onlP en de heren: R. J. v. d. Bergh*, N. L. P. Buis, R. h. M. Klous M* J* Rooseboom de Vries*, C J Wd schalk*, A.J. Stuvel, J. Winnubst*! M Weijers*, H. J- Wijers P. c. Willem- se'. De met gemerkten zijn tevens ge slaagd voor het middenstandsdiploma. VogorBslaagder1 deheren N B. G. M. van Baars, P. F. M. Ebbmg C J Faas, Th P van Kesteren, F. J* Ludding en J A van Paradijs. Zie advertentie s.v.p. HAARLEM: Geslaagd de dames: A K. Zaal, L. Vervoort, Ph. P. M. Kehze"> 71' M. Tekelenburg, T. J. Bout, F. de Wool, I. H. Burke, A. Haagsma, M. E. C. v. N°or P. J. M. Muller, L. C. Piso, J. C. Mejer, A. M. G. Hoogbergen, C. M. A. Benne P. W. Grootvelct, M. C. Haaker, H. G. M. Hol leboom, M. Habold, N. Rot, A. M. J. Schou ten, J. G. W. Schut, E. Kleiboer, G. M. Bolle. Afgewezen: 3. Een der hoogtepunten van de brand weershow door elf gemeenten uit Noord-Holland was de brand in een houten hokje, dat tevoren in benzine was gedrenkt en dus loeiend in vlam schoot. Met schuimblus stralen bestre den de mannen het vuur. Op de ach tergrond ontwaart men enkele jach ten, die deel uitmaken van de Pavilion d'Or. In het dichte uitgestrekte bos nabij de „Goudberg" vlak voor Lunteren heeft gisteren de Haarlemse Muggenronde een gevoelige klap gekregen. De cross-country over vier kilometer, die deze dag het slot vormde van een rit langs een fraai parcours door het Gooi stelde het jeugdige Haarlemse wielercorps voor zo veel obstakels, dat slechts 28 man de eindstreep haal den, van wie Henk v. d. Geest, de overwinnaar van gisteren, met tien minu ten voorsprong op een groepje van zeven, zegevierde. De overige 30 raakten de weg kwijt, terwijl een jongen. Leo van Norde van de Rozenprieel-equipe een grote verkeersweg wat onvoorzichtig opreed en door een buitenlandse auto werd gegrepen. Het ongeval liep gelukkig goed af. De course van Soest naar Lunteren was overigens een bijzonder prettige. Het tempo lag om verschillende redenen betrekkelijk laag (17 kilometer per uur) en de karavaan had weinig last van lekke banden. Slechts bij het vliegveld „Soesterberg'' kostte een gebroken wiel een uur oponthoud, maar het schouwspel van duikende en opstijgende straaljagers, dat daar te zien was, vergoedde veel. tn borgen en Vrijdag zal Jonas een reuze-walvis op de Botermarkt ten- ongesteld worden. Jonas is een geprepareerde walvis, die een grote hoeveelheid jormaline in zijn lichaam herbergt: 7000 liter. Het dier, dat in September van in „oiari J ten nooTden van de Noorse stad Trondjem werd gevangen, heeft versrhlr,™ Van West-Europa flink bekijks getrokken. In Parijs bijvoorbeeld aan de rik,JL ?en dag met minder dan 70.000 mensen, die zich vergaapten Welke srterinni etmetingen van Jonas, die een „kast" van een trailer bewoont, nV?» hem oebouwd werd. tuk vooEstuk ffinkJ5>/ffaSrf0betr°°rt tot de baard- °f baleinwalvissen: het zijn werd, woog hij maar liefst 55flOO W, 9e™.ass.en Heden. Voordat Jonas gevangen Jonas blijft slecht* iftï-'., -lm lengte bedraagt ongeveer 20 meter. versteek naar Zuid-Amerika mafcen? Nederland- °ver enige tijd zal hij de Departement van Verkeer en Water staat of alle redelijkerwijze te nemen maatregelen zijn genomen om aan de ze ernstige toestand, die reeds vele mensenlevens heeft gekost, het hoofd te bieden en waaruit deze maatregelen bestaan? 4. Is het waar, dat het (laatste) ver zoek van B. en W. van Hr.arlem, o.a. inhoudende hen in staat te stellen de li.i. juiste veiligheidsmaatregelen te nemen, is afgewezen? 5. Indien vraag 4 bevestigend wordt beantwoord, wil de minister dan: a. de redenen opgeven, waarom hij aan de meest geëigende en daardoor eerst verantwoordelijke autoriteit voor de veiligheid het gemeente bestuur het recht onthoudt om maatregelen te treffen, daardoor in de ogen van de bevolking aan dit be stuur een odium van schuldige nala tigheid opleggend. b. alsnog toestemming geven aan het gemeentebestuur om de h.i. meest noodzakelijke veiligheidsmaatregelen te treffen? 6. Indien vraag 5b ontkennend wordt beantwoord, wil de minister dan mede delen, welke maatregelen hij zelf denkt te nemen om aan deze noodtoestand zo spoedig mogelijk een einde te maken? Het hoofdbestuur van de „Nederlandse Vereniging bescherming voetgangers" te 's-Gravenhage heeft zich in een tele gram aan de Provinciale Staten van Noord-Holland geschaard achter de pro testen, die zijn opgegaan tegen de voor genomen aanleg van een snelverkeers- weg van Velsen naar Sassenheim, wes telijk van Haarlem. De vereniging meent, dat zo'n weg de veiligheid, het natuurschoon en de recreatiemogelijk heid ernstig bedreigt. Bovendien ver zoekt de vereniging de Provinciale Sta ten, maatregelen te nemen om in Haar lem-Noord de voetgangers te bescher men tegen het h.i. gevaarlijke snelver keer langs de Schoterweg en Rijks straatweg. WOENSDAG 3 AUGUSTUS Grote Markt: Om kwart voor negen optreden van de Tyroler- en Boerenkapel. DONDERDAG 4 AUGUSTUS Spaarne: Omstreeks 9 uur ver trekken .de jachten naar Spaarn- dam. Grote Kerk: Van 1516 uur gratis orgelconcert door George Robert. Van 2021 uur carillon- spel door Henk Herzog. De Haarlemse katholieke vereniging j voor het gezin organiseert Vrijdag 12 Augustus voor 2000 kinderen een voor stelling in het Openluchttheater te Bloemendaal. Opgevoerd zullen worden de Avonturen van Sjors en Sjimmie door de groep van Henri Straeter. Op Woensdag 10 Augustus doen 150 kinderen mee aan een viswedstrijd, welke wordt gehouden aan de Leidse- j vaart, vanaf de Zandvoortselaan rich ting Zuid. De wedstrijd staat onder lei ding van de Haarlemse Hengelaarsbond. De heer A, J. Fortgens heeft het feit herdacht, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van het Provinciaal Waterleiding Bedrijf van Noord-Hol land te Bloemendaal. Ingenieur W. H. v. Marie, adjunct-directeur, sprak de jubilaris toe en bood hem bloemen en een enveloppe met inhoud aan. Een afge vaardigde van het Jubileumfonds schonk namens dit fonds een fototoestel, ter wijl verder de directe chef van de heer Fortgens het woord voerde en een fototas overhandigde. De jubilaris maakt zich in zijn vrije tijd zeer verdienstelijk voor de licha melijke opvoeding. O.a. is hij lid van de Haarlemse Sportraad en voorzit ter van de gymnastiekvereniging Bato. Advertentie Prijzen In diverse uitvoeringen van 7500.— tot 8875.— Telef. 12138 en 15056 De eerste nacht, die de jongens in een kampeerboerderij hebben doorge bracht, is uitstekend verlopen, ofschoon hooi en het altijd vreemde gevoel er gens anders te slapen, niet ieder direct onder zeil deden gaan. Al om vijf uur bij het kakelen van het kippenvolk was de hele meute klaarwakker en tegen zes uur viel er in het rennerskamp een grote activiteit te bespeuren. Eerts om half tien startte de groep en zoals verwacht ging het veel lang zamer dan de vorige dag, toen alle tijdschema's verkeerd berekend ble ken. In de buurt van Soesterberg, waar pijlsnelle straalvliegtuigen land den en omhoogschoten, brak een lid van de Station-ploeg zijn achterwiel. De reparateur had er heel wat werk aan en alles bleef wachten. Het was echter werkelijk geen verloren tijd, want de snelle vogels in het hemel ruim boeiden onafgebroken en het uur bleek zo om te zijn. Bij de aankomst in Lunteren verwel komde een groot aantal toeschouwers, o.a. honderden kampeerders) de groe ne, witte en rode rijders met enthou siaste toejuichingen. Tegen vijf uur kon pas worden be gonnen met de cross-country door een woud vol bomen, struiken, en paadjes. Op de groene stammen wezen witte pijlen de route aan en het parcours was stellig makkelijk te volgen. Na tien minuten zwoegen, beklimmen van „cols" (van elke categorieen zuchten, maakte Henk v.d. Geest zich eensklaps los van het peleton en nie mand slaagde er in de witte trui te stoppen. Ook de begeleidende politiemo tor ging met de uitloper naar voren en aangezien alle leiders aan de fi nish stonden (met stopwatch) waren de andere coureurs eenvoudig aan hun lot overgelaten. Bij de verkeersweg Ede-Otterloo sta ken een paar verdwaalden" de rijbaan over, omdat zij nog steeds meenden goed te rijden. Leo van Norde was In zijn geestdrift al te haastig en werd aangereden door een personenauto (geen Nederlandse) welke later haar weg vervolgde. De jongen had enige builen en schrammen opgelopen en klaagde over pijn in zijn rechterzij. In feen hotel er vlakbij onderzocht een mili taire arts hem en deze constateerde dat het nogal losliep. Binnen tien mi nuten arriveerde de onmiddellijk ge waarschuwde ploegleider Hartman en na de eerste consternatie in het kamp „De Wildwal" kwam toen weldra het bericht, dat het ongeval niet ernstig was geweest, zodat met een gerust hart orde kon worden geschapen in de tal loze werkzaamheden. Ondertussen verschenen er n.l. regel matig bestoven en vermoeide pedaleurs, die hun fietsen net als Henk een groot gedeelte van de vier kilometer hadden moeten tillen en nu geklasseerd dienden „Komaan, dames en heren, aansluiten. Houdt de gang er nog even in." Uit de in steigerpalen opgehangen luidsprekers schalt de stem van de onver moeibare voorzitter van Santpoort's Harddraverijvereniging, de heer J. W. A. Westerhoven. Met zijn mede-juryleden heeft hij van Dinsdagmorgen 9 uur tot 's avonds tegen zevenen in de jurywagen gezeten. De eerste twee uur trokken steeds maar fietsen langs en daarna is het paard gekomen, het boerenpaard onder de man, en 's middags aangespannen voor de tilbury. En langs de Hoofdstraat jong en oud om dit schouwspel niet te missen. Om 2 uur 's middags opende ook het lunapark haar poorten, kaatste schetterende mu ziek, vermengd met de draaiorgelbel tegen de huizen op. Op de Hoofdstraat, drukker nog dan anders, gaven de met banieren en gladiolen versierde masten fleur. Want Santpoort is weer aan zijn jaarlijkse feestweek begonnen. En wie het voor elkaar kon boksen heeft deze week vacantie om maar niets van de feestelijkheden te missen. rouwig om Integendeel. Het paard blijft er in het middelpunt van de be langstelling staan. Er is ook weer fel gestreden, al waren er heel wat paar den, die maar niet onder de schaats te krijgen waren, kennelijk huiverig van die grote jurywagen. Ook deze keer kwamen de deelnemers er niet zonder herkampen af. Maar tenslotte mocht W. Hendriks zich toch winnaar noemen, gevolgd door P. Bangma op de tweede plaats, A. de Boer als der de en G. Schipper, die de vierde prijs in de wacht sleepte. De deelnemers aan de wedstrijd voor paard en tilbury kwamen uit Santpoort en directe omgeving, als Haarlem en Spaarndam. De bekende spannetjes uit Jisp ontbraken op het appel. Maar de 52 sjeezen hebben toch een course van half twee tot half zeven gaande gehou den. Want toen om zes uur precies de stand opgemaakt was, bleek, dat zowel bij de dames als de heren her kampen onvermijdelijk waren. Nel Hagen en Joke Rutte hadden bij de dames ieder 9 ringen gestoken van de tien. Zij streden dus om de eerste en tweede prijs. Nel, die bijkans de ring onder de schaats vandaan keek, wist Woensdag 3 Augustus TERRASWEG, 6.30 uur: Wielerronde van Santpoort, voor amateurs over 80 km. Parcours: Terras weg, Dink- grevelaan, Middenduinerweg, Burg. Enschedelaan. FEESTTERREIN, 2—12 uur: Lunapark. Donderdag 4 Augustus WESTLAAN, 2 uur: Korebaan-draverij. FEESTTERREIN, 2—12 uur: Lunapark. Wij hebben ons niet aan een becijfe ring gewaagd van het aantal keren, dat onder de schaats doorgereden is. Dui zenden ritten zijn er gemaakt en evenzo- vele malen hebben de leden van de jury een staand of liggend streepje op de lijsten ingevuld. „Komaan mensen, door rijden alstublieft, dan zijn we mooi op tijd klaar. Vooruit Arie, doe je best. Nee, niet dat paard inhouden. Met een gangetje onder de schaats door." „Anno 1759" staat er op de schaats. Als de een of andere schilder niet ge smokkeld heeft, wordt dus al twee eeu wen lang ieder jaar op dezelfde plaats de ringrijderij bedreven. En van ouds her met het paard. En nog altijd bestaat er grote liefhebberij voor. Zie de getal len er maar op na: Ruim honderd da mes en heren op de fiets, 37 op het losse paard en 52 voor de wedstrijd met pard en tilbury. Bij de laatste wisselen bovendien man en vrouw nog van plaats zodat het er eigenlijk 104 zijn. De Santpoortse jongens en meis jes waren met het losse paard in grote getale opgekomen. Daar zit de laatste jaren een stijgende lijn in en de rechtgeaarde Santpoorter is daar niet bij de herkamp alle drie de ringen te steken en overtroefde daarmee haar ri vale. Zes dames kwamen met 8 gesto ken ringen uit de bus. Ook hier dus herkamp, waarbij mevrouw M. Witte- man de derde en Rie v. d. Veld de vierde prijs veroverde. De troostprijs ging naar Ria Uitendaal. En tenslotte de heren. Daar was de eerste prijs al bekend. De heer Chr. van Weelderen had geen enkele ring gemist en was daarmee onbetwist de beste. Maar na hem volgden zes can- didaten met ieder acht ringen. Diverse herkampen brachten tenslotte de be slissing. Kees Versluys werd tweede. Kees Schoo, die met de winnares bij de dames Nel Hagen, reed, kwam op de derde plaats. De heer Mees Witteman, die zijn vrouw de derde prijs had zien winnen, won zelf de vierde. En de troostprijs kwam in handen van Arie Schoorl, die eerst H. Ruyvoorn en daar na J. Dijkzeel onttroonde. In de Weyman, waar al eerder in de middag een uitgelaten stemming heerste, zijn de prijzen met de gebrui kelijke gelukwensen uitgereikt. Natuur lijk liet de heer Westerhoven deze ge legenheid niet onbenut om nogmaals zijn liefde voor het paard uit te spre ken. En daarna zijn de paarden en de tilbury's achter de open landauers met het bestuur gegaan om, bij muziek van Santpoort's „Wilhelmina" een fees telijke tocht door het feestvierende Santpoort te maken. te worden. Henk v.d. Geest won dus evenals gisteren en hij behoudt daar door het witte tricot. De verdere uit slag luidde: 2 Wim Blommaetr (Gem. Ploeg), 3 R. Hessels (Vogelenbuurt), 4 R. Stijnman (Indische Buurt), 5 J. Lippus (Amsterdamse Buurt), 6 A. van het Hof (Transvaalbuurt)7 A. Hoger- vorst (Leidsebuurt), 8 L. Schrama (Am sterdamse buurt). In het algemeen klassement kwam practisch geen wijziging. Het ploegen- klassement veranderde weinig, alleen de positie van de Bomenbuurters ver zwakte iets. 30 Renners „verdwaalden" of hadden bij het vernemen van de aanrijding zo snel mogelijk het eindpunt opgezocht. Onder het avondeten klaarde de stem ming weer flink op, in de eerste plaats was het eten voortreffelijk en de leger tenten, die als slaapplaatsen dienden, beloofden een heerlijke nachtrust. Om half negen zagen de jongens de start van hun eigen ronde op het televisie scherm en weinig ogenblikken daarna was het stilte geblazen. Vandaag trekt de karavaan naar Beekbergen, waar een ploegentijdrit wordt 'georganiseerd. Vanavond zullen er volleybalwedstrijden worden gespeeld, als tenminste de lichaamsconditie het toelaat Drie kleine kleutertjes kuierden Maandagmiddag in de Noorder hout. De zon scheen stralend en er was geen wolkje aan de lucht. Plot seling aangeland bij de grote vijver, boog het meisje van het prille drie tal zich te ver naar voren, zodat zij in het water verdween en kopje on der ging. Prompt zette zij het op een gil len, hetgeen een 26-jarige jongedame hoorde. Samen met haar tienjarig logeetje rende zij naar de vijver en wist het kind nog behouden op het droge te brengen. Men moet er niet aan denken, wat er gebeurd zou zijn, wanneer er toevallig niemand in de buurt was geweest. Het lijkt ons een goede waarschuwing voor de moeders, die al te gemakkelijk besluiten hun kleine peuters zelfstandig en zonder geleide de wijde wereld in te stu ren. Intussen alle hulde voor de ybeide redsters. j Op het Houtplein is gistermiddag kwart over vier een Franse personen auto zowel van voren als van achteren ernstig beschadigd, doordat de bestuur der van een vrachtauto, die achter de Franse wagen reed, niet tijdig kon rem men en er tegenaan botste. De perso nenauto kwam daardoor weer in aanra king met een voor haar rijdende auto. Er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. De politie verzoekt even tuele getuigen zich te willen melden aan het bureau in de Lange Wijngaard straat De Heemsteedse politie arresteerde de vorige week de 25-jarige werkman E. A. uit Lisse, omdat hij er van werd ver dacht enkele fietsen te hebben verduis terd. Een nader onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat hij in totaal 12 fiet sen heeft verduisterd, namelijk in Haar lem, Heemstede, Hillegom, Sassenheim, Oegstgeest, Voorhout en Katwijk. De fietsen huurde hij en bracht hij niet terug. Een gedeelte van de rijwielen is achterhaald. De man bevindt zich nog steeds in arrest. Bij de Nutsspaarbank werd in de afgelo pen maand ingelegd een bedrag van. f 1.825.354.06 en terugbetaald f 1.496.350.91, zodat het spaaroverschot f 329.003.15 be droeg. In Juli werden 658 nieuwe spaarder» ingeschreven. Gedurende de eerste 7 maanden van het jaar groeide het inieggerstegoea met een bedrag van f 3.822.688,23 tot een totaal van f 38.719.531. Het aantal inleggers bedroeg per ultimo Juli 74.886, terwijl per dezelfde datum 9873 spaarbusjes in omloop waren. Vanmorgen 11 uur hebben B. en W. van Haarlem in de historische ridder zaal de deelnemers ontvangen aan het Pavilion d'Or, de verzameling jachten die sinds gistermiddag in het Spaarne gemeerd liggen. Burgemeester Cremers sprak zijn gasten hartelijk toe. Hij me moreerde een eerste kennismaking met Haarlem, een bezeok aan de oude St. Bavo en de ridderzaal. Hij sprak de hoop uit, dat de jachtbezitters de smaak van Haarlem te pakken hebben gekre gen en dat zij zullen besluiten nog een keer te komen voor een nadere kennis making. De voorzitter van de Kon. Ned. Motorbootclub, de heer G. Verwiel, dankte de burgemeester die namens het gemeentebestuur voor ieder deelnemen de boot een vaantje in de kleuren van Haarlem en een boekje van „Haarlems Bloei" over Haarlems stedenschoon be schikbaar stelde. Gistermiddag tussen 2 en 6 uur arri veerde het Pavilion d'Or in Haarlem. Ligplaats werd gekozen tussen de Bui- tenrustbrug en Gravensteinenbrug. Het Pavilion kwam twee uur te vroeg, om dat de spoorbrug, waarvoor men ge meend had te moeten wachten, open was, en men meteen kon doorvaren naar Haarlem. De havendienst en de ver keerspolitie hebben heel wat moeite gehad om de schepen een goede lig plaats te bezorgen. Er moest voort durend gemanoeuvreerd worden, waar door de bruggen soms enige tijd open moesten blijven staan. Een en ander veroorzaakte weer lange file auto's, vooral rond 5 uur. Helaas heeft het sombere weer van vandaag wel een deel van de feestelijk heid* ontnomen aan de fleurig opge tuigde boten. Maar een wandeling langs het Spaarne is niettemin meer dan ooit gezellig. Tal van jachten zijn de moeite van een nadere bezichtiging ten volle waard. Het grootste schip is „Allebo", dat een lengte heeft van 36 meter en ligplaats heeft gekozen ter hoogte vqn de Gedempte Oude Gracht De luxe jachten, die deelnemen aan de pavilion d'Or", een internationale stertocht voor motorboten, zijn gisteren naar Haarlem opgestoomd, waar de fraaie boten veel bekijks hadden. Op bovenstaande foto varen de jachten in de Ringvaart. GEBOREN: J. C. BarnhoomSpigt, z.s A. HageboutLeonhardt, z.; J. G. Pierik— Bevelander, z.; A. A. DuwelNederpelt, z.; M. E. Keller—Kuneman, d.; M. P. Niesink Knoops, d.; H. J. van der BeekKoopal, d.; G. B. FrankenBakker, d. ONDERTROUWD: L. W. Bouma tal D. J. S. Vergaij, K. H. Blauwijkel en A. C. van Turnhout, J. G. M. Clous en I. S. Latte. GETROUWD: W. Snoeks en H. Loerakker. OVERLEDEN: J. Vlind, 74 jaar. Wester houtstraat; J. C. Aartsen, 86 j.. Westerhout- park; S. C. Muller, 46 j., Kamperlaan; P. van de Velde, 23 j., Kamperlaan; H. Duin kerken, 78 j.. Rollandslaan; H. L. Kniese, 81 jaar, Westerhoutpark. Van de cursus Heemsteeds Handelsonder wijs slaagden voor het examen Midden standsdiploma de volgende candidaten: Rens Bakker, Fred Bertholee, Jan Dol, Wout Geer- lings, Koos Janmaat, Martien van Lierop, Jan Nederstigt, Adri van Ombergen, Wim Rooyers, Henk Verbeek, Piet Vink, Rob Wester, Jan WiUemse, Aad van Dongen, Greet Doodeman Nel Driessen, Joop van Duin, Ben van Eek, Bart Heemskerk, Al- bert Jansen, Tinie Kraak, Lyda Maerten. Bep Milatz, Dick Milatz, Jan Nielen, Trees Pijpers, Han Sanders, Ben Stals, Thea Ver vloed, Lia Verdonschot, Rinus Weijers, Piet Zantvoort. Van deze candidaten behaalden Janmaat, Vink en Wester de prijs die door het Eco nomisch Instituut voor de Middenstand be schikbaar is gesteld voor de best geslaagde leerlipgen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3