BOSCH J. A. KOK - Kruisstraat 5 - Tel. 18908 - Haarlem Bespreking van het wegenvraagstuk rondom Haarlem Het voorstel van en W. ongewijzigd aangenomen Boulevard centrum te Zandvoort Zaterdagavond om 7 uur gaat het bloemencorso in Haarlem varen NYGEN k*rk"s) thee I 25 cent GOEDKOPER JONAS JONAS -JONAS— Het zwarte Goud Het caravankamp Dorpsomroeper Klaas Zwemmer legt taak neer Spel van duizenden lichtjes en bloemen A A HUISHOUD-KOELKASTEN N.V.Willem van Rijn GEMEENTERAAD VAN ZANDVOORT IS De raad sal de plannen volgende week bekijken P.T.T.-jubilea R.K. AVOND-MULO „ST. AUGUSTINUS" een WINKELJUFFROUW GENERAL BtireB dcGruytcrs oEBscmm t EEN PAKJE faillissementen HAARLEM BOTERMARKT Op de grootste vrachtwagen van Europa T5J0EM.'. WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1955 PAGINA 6 JUWEELTJES V TECHNIEK: Gering stroomverbruik Type 120 S: Type 160 S: Prii* F. 895.— Type 210 S: Prii* F. 1165.- F. 1375.— Verkrijgbaar bij j. H. SCHOUS - Oude Groenmarkt 16-14-Tel.11266-Haarlem KELLER MACDONALD c.v. - Zijlstraat 56 - Tel. 11828 - Haarlem W egenvraagstak Waterskieën HOOiFD AKT E-EXAM ENS Afscheid bij P.T.T. Pro Juventute HAARLEM INSCHRIJVING van nieuwe leerlingen SCHOOLGELD NAAR DRAAGKRACHT Gr. Houtstraat 113 vraagt voor spoedige indiensttreding NlEG'EN GOUDEN KRUISDRAGERS BIJ „JAN PASSTOORS" Waterpolo D.W.T.DE ZIJL 2-0 bij elke aankoop van 250 gram koffie CITROëN 1951 Donderdag 4 Aug. Vrijdag 5 Aug. 10-22 van uur Tentoonstelling Ivis reuzen-wa Het grootste zoog dier ter wereld in zijn enorme afmetingen 20 meter lang en zo zwaar als 1000 mensen Augustus DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE 87 Wie js die jonge, vreemdeling* Dat is mijn neef Aivaro Kom, ik zal hem aan alle dienaren van het paleis voorstellen Yrienden.ik heb het genoegen jullie mijn neef Alvaro voor testellen die juist uit Portugal is aangekomen ...Het is een weesArme kleine.* Ik heb hem opgenomen... Onder ons gezegd en qez wegen, hij is een beetje "simpel.Dat is trouwens niet verwonderlijk na alles wat hij heeft beleefd. ..Den vreselijke geschiedenis'.!!.,.Denkeenl aan...Zijn vader was een groot slak' A en kwek er. ..Wacht een ogenblikje." Wees Hef.m'n kleine Al va - varo...tk moet me met de - zekeren bezighouden.Ga In de tuin spelen ...Ik zal je straks roepen... oom Maar braaf zijn,'hé .'Maak geen lawaai want de pro - fessor werkt in zijn bu - reau op de eerste ver die ping.Stoor hem niet... Goed, oom 't Gaat best... Hij zat die he ren een vertellinkje opdissen zonder einde en intussen mag ik geen tijd ver/ie - Advertentie Leverbaar in drie types en wel; IMP. inhoud 120 lüer met 2 bergrekjes, 1 eierrek en 1 botervak aan de binnenkant van de deur inhoud 160 liter met 2 bergreltjes, 1 eierrek en 1 botervak aan de binnenkant van de deur inhoud 210 liter met 3 bergrekjes, 1 eierrek en 1 botervak aan de binnenkant van de deur HAARLEMMERWEG 475 - AMSTERDAM (W) TELEFOON 8 621 1 (4 LUNEN) De gemeenteraad van Zandvoort heeft Dinsdagavond uitvoerig besproken het vraagstuk van de wegen rondom Haarlem. Het eind van het lied was, dat het voorstel van B. en W. ongewijzigd werd aangenomen. Aan het begin der vergadering heeft de burgemeester de onlangs over leden oud-wethouder v. d. Moolen herdacht en diens grote verdiensten voor Zandvoort in herinnering gebracht. Bij de ingekomen stukken bracht de heer Lindeman (KVP) de classificatie der gemeente ter sprake; de raad heeft zich herhaaldelijk uitgesproken voor in deling der gemeente in de klasse van gemeenten met 1400018000 inwoners. De voorzitter kon mededelen dat terzake gunstig bericht verwacht mag worden. Enige discussie ontstond over het voor stel om voor de politie twee auto's aan te schaffen. De heer Paap (PvdA) wilde f 1000 van het crediet afdoen, men kan dan twee Volkswagens kopen. De heer Lindeman (KVP) refereerde zich aan het rapport van de korpschef, die één Volkswagen en één gewone personenwa gen nodig acht. De voorzitter lichtte het voorstel toe met te wijzen op het doel van de Volkswagen: patrouillediensten. Voor langere tochten heeft men een gro ter type nodig. Met 7 tegen 7 stemmen staakten de stemmen over het voorstel- Paap. Op voorstel van de heer Siegers (KVP) werd besloten teneinde ver traging te voorkomen al vast een cre diet te verlenen voor de aanschaffing van één Volkswagen. Over het voorstel om een andere personen-auto aan te schaffen, zal in de volgende vergadering worden beslist. Tot onderwijzeres aan de Dr. A. Ples- manschool werd benoemd mevrouw P. Giltaij te Zandvoort. Het voorstel tot het invoeren van een verplichte vacantiesluiting voor bakkers ontmoette bedenking bij de heer Weber (AZB) die de voorkeur gaf aan onder linge vrijwillige regeling door betrokke nen zonder inmenging van de overheid. Wethouder v. d. Werff (CH) wees op de sociale belangen van de werknemers en ook van de middenstanders. De verorde ning werd tenslotte door de raad vast gesteld. De bespreking van het wegenvraag stuk rond Haarlem werd ingeleid door de voorzitter, die verklaarde uiteraard begrip te hebben voor de bezwaren van Bloemendaal tegen de weg die ten Noor den van Aerdenhout is geprojecteerd. Spr. had daar aanvankelijk drie bezwa ren tegen, namelijk dat deze aan de bei de uiteinden ongunstige aansluitingen gaf: ten Westen bij de manege op de Zandvoortselaan; deze geeft grote ver keersmoeilijkheden, vooral voor wielrij ders. De Oostelijke aansluiting zou bij de „Blauwe Brug" omslaan naar de Dreef. Anders zou meh daar een nieuwe door braak moeten forceren via een tweede drug over het Spaarne. Een tweede bezwaar is, dat de ver breding van de Zandvoortselaan - waar voor Zandvoort al grond had gekocht - zou worden uitgesteld. Ten derde: de kans op een Zuidelijke randweg vol gens plan-de Ranitz zou door de Noor delijke randweg aanzienlijk worden ver traagd. Aan deze bezwaren is nu tege moetgekomen door de suggestie van Gedeputeerde Staten om het westelijk einde van de Oost-Westverbinding aan te sluiten op de Herman Heyermansweg welke, als die geheel is aangelegd, een snelle verbinding met de Boulevard geeft. Wat het Oostelijk einde betreft, dit ligt buiten Zandvoorts territoir, maar spr. vertrouwde dat men daar tijdig een goede oplossing voor zal vin den. Spr. verklaarde zich ook thans nog voorstander van een verbreding van de Zandvoortselaan. Men kan dan tevens de Zuidelijke randweg in studie nemen, al gaf spr. toe dat hier grote bezwaren - ook uit oogpunt van natuurschoon - zullen rijzen. Spr. was voorstander van een grondige bestudering van de Zuide lijke randweg. Hij wilde dit in het voorstel sterker tot uitdrukking brengen. De verbetering van de verbinding van Zandvoort zag spr. in deze drie phasen: 1. Zo snel mogelijke verbreding van de Zandvoortselaan; 2. Zo spoedig als mogelijk is aanleg van de Noordelijke randweg; 3. Grondige bestudering van de Zui delijke randweg. Wethouder Kerkman (P.v.d.A.) deelde mede dat B. en W. Maandagmiddag dit voorstel bij wijze van compromis heb ben vastgesteld. Hij was daarom tegen de door de voorzitter voorgestelde amendering. Wethouder v. d. Werff (C.H.) constateerde dat Ged. Staten aan Zandvoort als het ware een weg aan, bieden: de Oost-West-verbinding ten Noorden van Aerdenhout. Het is een Zandvoorts belang dat de raad daar volkomen achter zal gaan staan. De heer Tates (V.V.D.) constateerde dat de leden van B. en W. een compro mis hebben gesloten. Het toenemende verkeer eist het dienen van het alge meen belang en niet van plaatselijke be langetjes. Er zijn echter grote plaatse lijke belangen: o.a. een snelle ver binding van Zandvoort met het achter land. Spr. kon zich voorstellen dat Bloe mendaal bezwaren heeft tegen de schending van natuurschoon te Aerden hout en de sloping van een school al- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiHiiiiiiiiiiiiii De plannen voor het grootse Boule vard-centrum te Zandvoort zullen tij dens een op 9 Augustus a.s. te houden befjenkomst door de gemeenteraad wor den bezichtigd. De architecten Wjjde- veld en Wils zullen dan toelichtingen geven. Dit deelde burgemeester Van Fene- ma tijdens de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering mede. Hij voegde hieraan toe dat het bestuur van de stichting Recreatie-oord Zandvoort" de plannen reeds heeft ontvangen en bekeken. De supervisor van de Zand- voortse wederopbouw, de rijksbouw meester ir. Friedhoff heeft een gunstig luidend voorlopig oordeel uitgesproken. imiiiHiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiii over. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. gezien de enorme toeloop van kampeerders hebben toege staan, dat laat aankomende kampeer ders op de „Branding" (het trekkers kamp) en in „Dennendal" (het cara van-terrein) tijdelijk ook buiten die terreinen mogen geplaatst worden. Maar a.s. Zaterdagmiddag om 2 uur moeten deze verdwenen zijn. De heer Koning (A.Z.B.) meende dat Bloemendaal zijn eigen boontjes moet De heer Klaas Zwemmer heeft aan doppen evenals Zandvoort dat moet j het gemeentebestuur van Zandvoort dofn- kenbaar gemaakt, dat hij gaarne met De heer Taters (V.V.D.) noemde het ingang van 1 September a.s. zijn taak een openlijke onvriendelijkheid jegens ajs dorpsomroeper zal beëindigen. daar. Als „goede buur" zou spr. het daarom betreuren instemming te betui gen mgt de geprojecteerde Oost-West- verbinding. Spr. is vóór verbreding van de Zandvoortselaan en het maken van een rijwielpad over de trambaan. Ir. van Kuijk (P.v.d.A.) achtte het gelukkig, dat Zandvoort zich kon aan sluiten bij het standpunt van Ged. Sta ten, een college dat - over de gemeente grenzen heen - het algemeen belang kan beoordelen. Spr. heeft uit de stuk ken gelezen dat het geenzins zeker is, dat de Vondelschool zal moeten ver dwijnen. De verbinding met Zandvoort moet bevrijd worden van „bottle-necks" zoals thans bij Aerdenhout. De heer Weber (A.Z.B.) achtte het een bezwaar, dat de aansluiting op de Oost-West-verbinding via de Herman Heijermansweg het verkeer buiten het dorp zal voeren, doch verzette zich niet tegen het voorstel van B. en W. De heer Siegers (K.V.P.) achtte het voorstel van B. en W. buitengewoon aannemelijk; Zandvoort moet met Ge deputeerde Staten medewerken. De heer Slagveld (Pl.B.) gaf in overweging, bij verdere onderhande lingen niet samen te werken met Bloemendaal en Heemstede. De be langen lopen daarvoor te veel uiteen. Lezing van notulen van een bepaalde vergadering had bij spr. de vraag doen rijzen of burgemeester Van Fe- nema nog wel burgemeester van Zand voort is! Bloemendaal als Zandvoort o n g e v r a a g d in deze kwestie zijn stand punt kensbaar gemaakt. De heer Lindeman (K.V.P.) meen de, dat een adhaesie aan het voor stel van Ged. Staten op zijn plaats is. Het vreemdelingenverkeer is voor Zandvoort een kwestie van staan of vallen en de toegangswe gen zijn van eminent belang. De noordelijke Oost-West-verbinding hebben Ged. Staten geprojecteerd mede ziende de belangen van Zand voort. Wethouder Kerkman (P.v.d.A.) zeide, dat Zandvoort o n gevraagd adhaesie gaat betuigen. Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort hebben een aantal bezwaren bij de Prov. Staten ingediend. Zandvoort heëft verklaard geen be zwaar te maken tegen de Oost-West- verbinding. Van de zijde van Bloemen daal is daarop een stuk geproduceerd (notulen van een bespreking), waarin gezegd wordt: Zandvoort zegt wel, dat het geen bezwaar heeft, maar dat be tekent nog niet, dat Zandvoort voor stander is. Om deze interpretatie van naar uitwerking te beroven is het noodzakelijk, dat Zandvoort nu positief zijn standpunt bepaalt. De voorzitter acht het een vraag of de Zandvoortselaan door Bloemen daal verbreed zal worden, als de noordelijke randweg er zou komen. Doch los daarvan is een spoedige ver breding van die laan op Zandvoorts ge bied noodzakelijk. Spr. pleitte voor voortzetting van het intergemeentelijk overleg. Hij waarschuwde tegen een Zandvoorts isolement. Zich tot de heer Slagveld richtende, meende spr. voldoende getoond te hebben de belangen van Zandvoort te dienen. Spr. poogt daarbij de belan gen van andere gemeenten in het oog te houden. Spr. was erkentelijk voor het plan van Ged. Staten, 'om de Oost- West-verbinding aan te leggen; dit voorstel doen Ged. Staten, om tege moet te komen aan de dringende eisen van het verkeer naar Zandvoort. De heer Tates (V.V.D.) wilde punt a (adhaesie aan plan voor een weg door Aerdenhout) schrappen en was voor stander van een onmiddellijke verbre ding van de Zandvoortselaan, maar hoe zal men Bloemendaal tot mede werking kunnen bewegen, als men de samenwerking door aanneming van punt a gaat verbreken? Het voorstel-Tates (punt a schrap pen) werd met 12 tegen 2 stemmen verworpen. De heer Breure (V.V.D.) l stelde voor, om aan de adhaesie aan de j noordelijke randweg toe te voegen „mits daardoor aan natuurgemeenten geen te grote schade wordt toege bracht". De voorzitter stelde een andere vriendelijke toevoeging jegens Bloe mendaal voor. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte ongewijzigd aangenomen met de stemmen van de heren Tates en Breure tegen. Bij de rondvraag besprak de heer Koning de toestand in het caravan kamp; er worden caravans tot buiten de omrastering geplaatst en de hygië nische toestand laat veel te wensen Hiermede zal dus opnieuw een oude Zandvoortse traditie verdwijnen. Het kan niet anders worden gezegd dan dat de heer Zwemmer onmiskenbaar door de jaren heen een vertrouwde fi guur in Zandvoorts stratenbeeld zijn functie steeds trouw en met ere heeft vervuld. Dikwijls dankbaar onderwerp voor fotograaf en cineast, mocht zijn stem ook enkele malen bij een reportage door de aether klinken. Burgemeester en wethouders hebben reeds van hun waardering voor meer dan 30 jarige diensten schriftelijk ge wag gemaakt. Het college heeft voorts de heer Zwem mer zijn erkentelijkheid betuigd voor het feit, dat deze het „omroepbekken" met stok aan de gemeente zal willen afstaan. „Het is niet de bedoeling een groots corso te brengen maar een spel van licht en kleur", aldus de heer W. van Willige, directeur van de Stichting Haarlems Bloei, over het bloemencor so, dat Zaterdagavond door het Spaar ne zal varen. Ongeveer 70 scheepjes, waaronder de Koningsgondel van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging ,,Het Spaarne", zullen aan het corso deelnemen, dat vorig jaar voor het eerst in Haarlem werd gehouden. Over de resultaten schijnt men toen bijzon der tevreden geweest te zijn, want kort daarop werd besloten van het corso een jaarlijks terugkerend festijn te maken. Van de week hebben de deelnemers de instructies, die in 24 punten waren samengevat, ontvangen. Er zullen niet minder dan 2021 lampen, 1850 fittingen, 75 accu's en 70 meter snoer worden gedistribueerd. Uit deze cijfers moge blijken, dat het corso meer het karak ter zal krijgen van een feeëriek licht- sprookje op het water, waaraan onge veer 12000 gladiolen en dahlia's en 10000 anjers een bijzonder fleurig cachet zul len verlenen. De lichtcapaciteit is veel groter dan vorig jaar, toen de voorbe reidingen wegéns tijdnood wat in het gedrang gekomen waren. Dit keer is het anders: men heeft ongeveer een jaar de gelegenheid gehad om over het corso te prakkizeren. In het bloemencorso zullen 'vier sche pen meevaren, die met duizenden bloe men zullen worden opgetuigd, o.a. de Koningsgondel. Klokslag zeven uur wordt ter hoogte van de haven van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging het startsein gegeven. De scheepjes zullen dan nog niet verlicht zijn; eerst bij het draaipunt, dat gelegen is ter hoogte van de Zaanenlaan in Haarlem Noord, wordt de verlichting ontstoken. Om on geveer tien over negen wordt de terug tocht aanvaard en ter hoogte van de Buitenrustbrug zal de stoet ontbonden worden. Drie Haarlemse harmonieën, geze ten op enkele dekschuiten, zorgen voor de muzikale noot in dit programma van licht en kleur, dat ongetwijfeld vele Haarlemmers naar het water van het Spaarne zal trekken. Wanneer om zeven uur het corso gaat varen zullen in het water van het Spaarne in Haarlem-Noord demonstra- HAARLEM Geslaagd voor de gehele akte: H. Hofstee, Slootdorp; mej. J. Ne ven, Bloemendaal; mej. A. Wester, Bergen; L Scholten, Enkhuizen; P. Rijswijk, Hoorn; DAN van der Pol, Heerhugowaard. Voor gedeelte A; J. van Zwieten, Amster dam; C. Broersen, Anna Paulowna. Voor gedeelte B: A. Y. de Jong, Haarlem; J C M. Janus, Heemstede; B. A. Odijk, Blokker; S. Mulder, Z. O. Beemster; W. Prins Schagen; A. M. Lammertsma, Amster dam; R. H. Kettenis, Amsterdam; B. G. Overkamp, Hilversum; A. A. Ooijevaar, Alk maar; F. J. Jansen, Alkmaar; N. C. v. d. Idsert, Alkmaar; J. H. M. Geurts, Heerhu gowaard J. Pereboom, Enschede; M. E. Th. G. Vis, Abcoude; H. C. Jacobs. Amsterdam, J. J. V. Meijer, Amsterdam; M. E. Groot, Bergen N.H. ties op waterskies worden gegeven, waaraan vier Haarlemmers, onder wie een dame, hun medewerking zullen verlenen. De demonstranten starten van de haven van de Kon. Ned. Roei en Zeilvereniging. De kijkers kunnen genieten van het schouwspel, dat drie speedboten ten beste geven, die het wa ter van het Spaarne met een snelheid van ongeveer 80 km in tweeën zullen splijten en dat alles omdat de Haar lemse feestweek wordt gesloten. Dit waterfestijn duurt tot ongeveer kwart over acht, want dan zal de baan vrij gemaakt moeten worden voor het cor so, dat een adempauze zal betekenen voor de kijkers, die ongetwijfeld met veel spanning de verrichtingen van de Haarlemmers-op-het-water hebben ga degeslagen. Maandag was het veertig jaar geleden, dat mevr. A. W. BeekSmits en de heer J. de Vries bij de P.T.T. te Haarlem in dienst traden. Mevr. BeekSmits werd in haar woning gehuldigd, waar de waarnemend directeur van het postkantoor Haarlem woorden van waar dering sprak voor de prachtige staat van dienst der jubilaresse en haar een oorkonde en het draaginsigne overhan digde. De voorzitter van het jubileum fonds bood bloemen en een tafelkleed aan. In het postgebouw aan de Ver- spronckweg werd de heer De Vries hul de gebracht. Namens de directeur voer de de heer B. J. van Barneveld het woord, die de oorkonde uitreikte. Als afgevaardigde van de collega's bood de heer A. Nederstigt een mooie vulpen aan. Ten slotte verraste de voorzitter van het jubileumfonds de jubilaris met een rookfauteuil en mevrouw de Vries met een ruiker bloemen. Maandag heeft de heer C. Dekker, Bslr. 1, na 39 dienstjaren, van het PTT- bedrijf te Haarlem afscheid genomen. De heer J. J. Zandbergen, chef van de afdeling luistervergunningen, waar de heer Dekker werkzaam was, sprak hem toe en overhandigde de oorkonde voor 39 jaar trouwe dienstbetrachting. De heer P. Koomen, voorzitter van het ju bileumfonds der P.T.T., bood bloemen en een enveloppe met inhoud aan. On der de belangstellenden bevond zich de heer F. Smit, oud-directeur van het Postkantoor Haarlem. Maandagmorgen zijn door de zorg van de vereniging Pro Juventute in het arrondissement Haarlem 45 jon gens van het Schapenpleintje vertrok ken naar het zomerkamp in Bilderdam. Het vertrek was heel wat minder spec taculair dan dat van de Muggenronde, maar toch even belangrijk. De jongens gaan een heerlijke week tegemoet. Ditmaal brengen zij ook een bezoek aan de Stoomvaartmaatschappij Neder land. Opleiding tot de officiële Mulo-diploma's A en B door examinatoren. voor het Mulo-diploma A (met vrijstelling voor het Middenstandsdiploma) voor het aanvullingsdiploma B voor bezitters van Mulo-diploma A met wiskunde. Prospectus, inl. en aanm. dagelijks bij de directeur J. H. UTTIEN, Rijksstraatweg 149, Haarlem-Noord, Telefoon 22712. Spreekuur: Zaterdag 23 uur en bij de administratie, Voorduinstraat 38, Haarlem-N. Telefoon 12222 (aan het laatste adres niet van 7—14 Augustus). Telefoon 13151 Ontwiekt 1881 OBLICATB88EN Advertentie Alleen General biedt Nygen in vrecht- en personenwagen banden I Dit jaar volbrachten dertien leden van de Haarl. Wandelsport vereniging „Jan Passtoors" de Vierdaagse Afstands marsen te Nijmegen. Ook deze keer kwam er in de vereniging een nieuwe gouden Kruisdrager bij n.l. J. J. Rotte veel, die voor de 10e maal de Vier daagse heeft gelopen. De andere leden zijn: P. Wiedijk (15), J. W. Schorfhaar (14), H. van Oorschot (11), Mej. R. Olydam (1"), F. D. Kui per (7), S. Bandstra (5), Mevr. C. M. van Oorschot (6), Mej. A. van Tonge ren (5), Mevr. Ch. R. Kat (3), D. Beu- mer (2), Mej. J. H. v. d. Peet (2), M. de Vendt (2). Met J. J- Rotteveel telt de vereni ging „Jan Passtoors" thans negen Gou den Kruisdragers. In haar laatste polowedstrijd voor d8 tweede klasse A heren wist DWT De Zijl de baas te blijven en eindigde daar door op de middelste plaats van de ranglijst. De Leidenaren hebben van de DWT-keeper veel tegenstand ondervon den waardoor hun aanvallen zonder succes bleven. Vooral in de eerste helft werd er over en weer veel gezwommen en was DWT overwegend sterker. Uit een door Molenaar genomen hoekworp schoot Fons Roozekrans in. In de twee de helft probeerde De Zijl de gelijkma ker te forceren, maar de zege kwam an derhalve minuut voor het einde aan de andere kant, toen een schot van Fons Roozekrans van de lat terugkwam en Meijer inknalde: 20. De eindstand is: DAW 1 De Zijl 1 DWT 1 Kroosduikers Neptunus 1 16 8 7 6 3 THEE 10 24 26 29 44 De promotiewedstrijd, dames reser ve tweede klasse, DWT 2DWT 3 eindigde in een 22 gelijkspel. Voor de eerste klasse dames van de Kringcompetitie zijn de laatste ontmoe tingen gespeeld; Haarlem 2 bleef DWT 5 met 72 de baas en werd ongeslagen kampioen. DWT 5 kreeg Hillegom 1 op bezoek en won de strijd met 5—1. De Rechtbank te Haarlem heeft Dins dag 2 Augustus geen faillissementen uit gesproken. Wegens het verbindend worden van de enige, tevens slot-uitdelingslijst is 27 Juli geëindigd het faillissement van: J. J. Kapiteyn, bloembollenhandelaar, te Heemstede. Rechter-com'missaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. H. Eke- ring. Gevraagd LEERLING TIMMERMAN 16 jaar. Burgerwerk. Aanm. Dond.av. 6—7 uur Zomervaart 80 - Haarlem 1 THOMAS A. EDISON zei: "Genie is één procent inspiratie en negen-en-negentig procent transpiratie." Een woord als dit is ook van toepassing op Neêrlands krachtsontplooiing na de oorlog en op het levend getuigenis daarvan, de boeiende en attractierijke Eindigt Rotterdam 3 september definitief Te koop: 2750.—. Korte Zijlweg 17, Overveen. (Copyright Casterman

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 6