In de „kinderkamer" van Zandvoort Verloren kinders komen terecht A N. Ph. 0. -concert in Openluchttheater Parkeren binnen 10 meter van hoek: fout! TAXI 18000 I w HET NOORDHOLLANDS PH1LHARM0N1SCH ORKEST IN HET SEIZOEN 1955-1956 Uitgebreid repertoire vermeldt vermaarde solisten en belangrijke noviteiten DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL H LET OP IN HET VERKEER SLEUTEL WEG? INLEIDING ENIGE DAGEN VOORAF De N.Z.H. corpsen in „Dreefzicht" iél Drieduizend vermiste kleinen „thuis" gebracht Mooi spel in een idyllische omgeving Inboedelveiling 30/31 Aug. '55 ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1955 PAGINA 3 li ne' kla,nkd°e re'van0alS d* langzamf .."E SLEUTELSPECIALIST" WIJ ETALEREN Macoré SLAAPKAMER Kruisstraat Haarlem Telef. 11491 Verkooplokaal NOTARISHUIS ..X» U' „Hoe heet je, Elsje, Tony, Rietje Annie?" (Van onze speciale verslaggever) Is het een dag erg mooi weer is aan het Zandvoortse strand, raken er immer een paar honderd kin ders zoek. Gewoon zoek. Ze gaan on der in de krioelende massa. Meestal gaat het zo. Pietje loopt even naar de zee, om een emmertje water te ha len. Dat mag van moeder. „Maar meteen terug komen", heeft ze gezegd. Nu, wanneer Pietje z'n emmertje ge vuld heeft, gaat hij meteen terug. Al leen, als hij zich omkeert, vergist hy zich een paar meter in de juiste rich ting en ineens is voor Pietje het aan schijn van de wereld veranderd. Hij is verward geraakt in het woud van bad stoelen en uit al die badpakken-mensen kan hij echt geen wijs meer worden. Papa en mama zijn er in elk geval niet bij. De meeste Pietjes maken nu een keus uit drie mogelijkheden: öf zij gaan ergens zitten en beginnen een kuil te graven, öf zij gaan zonder meer een eindje in het wilde weg wandelen, öj zij zetten het op een huilen. Dat laatste is het beste, wat zij kunnen doen. Want huilende Pietjes wekken op het strand immer de aandacht en het medelijden van de grote mensen op, spelende of wandelende Pietjes zelden. Huilende Pietjes komen altijd wel weer terecht, zich geïsoleerd di verterende Pietjes ook wel, maar met hen kan het wel erg lang duren. Maar hoe dan ook, de Stranddienst van de Zandvoortse Politie is de oplossing voor alle verdwaalde Pietjes; en voor hun ouders niet minder. Er is sinds enkele jaren door de ooms agenten in Zandvoort een speciale „kinder kamer" ingericht voor de strandkinders, die het juiste spoor bijs ter zijn geraakt. En zij werkt voortreffe lijk, dat hebben wij mogen constateren, toen wij er gistermid dag enige tijd hebben doorgebracht. Er wa ren daar twee agen ten en een dame druk in de weer met het identificeren en re gistreren van de „ver loren schapen", die werkelijk bij stromen binnen kwamen. Meestentijds werden de kleinen binnen gebracht door vreem den, die Elsje of Klaasje in opperste verwarring op het strand hadden aange troffen. Sommige kin ders echter kwamen zich ook zelf melden. En daar waren dan de ouders, die met onthutste gezichten kwamen vertellen: „Me zoontje is zoek. Hij heb een -groen broekje aan en hij heeft wit haar". Toen wij er binnenkwamen in de kinderkamer, werd net de 189ste vermiste van die dag ingeschreven. Daar vielen dus ettelijke drama's-in- zak-formaat te beleven. Er stonden, toen wij arriveerden, reeds een twaalf tal blote kinders te bibberen en te rammelen van onbehagen, gebukt als ze gingen onder het noodlot, dat hen plotseling alleen op de wereld deed zij n Er zat een radelc s moeder te wenen, wier droefenis om het verlies van heur kind nauwelijks te stuiten was door de verzekering van de agent, dat nog nooit één kind aan het Zand voortse strand verloren was gegaan. „Ze komen allemaal terecht", zei hij „al blijven ze zeven of acht uur weg" En daar speelden zich dan allerlei touchante taferelen af. Een moeder drukte haar weergevonden kind aan de borst of zij het jaren instede van een paar uur had moeten missen. Maar de kleine Marcel en het frêle Fietje, helemaal onder het natte zand, stonden nog steeds zoetjes te schreien, gebukt als zij gingen onder een tomeloos ver driet. De kinderkamer beschikt over een ferme collectie speelgoed. Maar de poppen en de blokjes worden maar zelden aangeraakt, want de meeste kinders geven er de voorkeur aan voor Advertentie het raam uit te kijken of mama er al aan komt. En inmiddels is het een va-et-vient, waarbij mensen, minder koelbloedig en levenslustig dan de Zandvoortse stranddienstagenten, bepaald het hoofd zouden verliezen. Er komt een zenuw achtige vader binnen: „Is hier een jongetje met een wit zwembroekje ge weest?" „Nee, dat is er nog niet ge weest, maar komt u over een half uur tje maar eens terug". Daar is een klem meiske, dat voortdurend om Tante Greet schreeuwt en er wordt een man neke vermist, dat een zwart badpakje draagt met een geel scheepje er op. En daar heb je waarachtig Frank ie. Frankie komt zo maar, confuus met ae ogen knipperend, binnengewandeld. „Hoe heet je?" vraagt d- Tante die achter het grote boek zit. »F™?.nfc!e zegt Frankie, en dat vindt hij dan ruimschoots voldoende. Enfin, Frankie gaat bij zijn zuchtende lotgenootjes aan het raam "staan. En de agenten, vaders en moeders tegelijk, zeggen, dat mama d'r al geweest is en dat ze zo terug komt en ze geven Frankie een snoepje en aaien hem over het hoofd. De Tante wast een al te besmeurd meiske af onder de kraan en daar schreeuwt iemand naar binnen, dat Roosje al weer gevonden is. Maar het houdt niet op. Steeds zijn er weer nieuwe Cockies en Hennies en Maupies en Gerritjes en Elsjes, die helemaal van huis en haard zijn losgeraakt. Het ene brokje wan hoop na het andere wankelt het ver trek binnen. En de agenten verzekeren steeds maar weer, dat mama er al ge weest is en dat ze bij \het raam maar vast moeten gaan zwaaien. Onder zeer ideale weersomstandighe den concerteerde Vrijdagavond in het Openluchttheater te Bloemendaal het N. Ph. Orkest onder leiding van de di rigent Marinus Adam. Voor deze gele genheid had men een uitstekend pro gramma samengesteld, dat zich voor het karakter van een openluchtconcert voortreffelijk leende. Ondanks dit alles kunnen wij ons echter nog steeds niet volledig verenigen met de acoustische resultaten. Het verblijf op een avond als deze in het openluchttheater is uit vi sueel oogpunt een waar genot, maar ten slotte komen wij voor een concert om er naar te luisteren. Op de eerste plaats klinken bij een symphonie-orkest de strijkers hier totaal onvoldoende. Twee- dens is het blazerscorps ook nog te zwak, zodat het geheel dikwijls erg ma- ,ger klinkt. In deze omgeving is een har monie of fanfare-orkest zeer zeker te prefereren boven het symphonie-orkest. Reeds eerder deden wij een suggestie ten opzichte van een eventuele plaat sing van een schelp tegen de achter grond. Hoewel gaarne toegegeven dat dit van schoonheidsoogpunt bekeken misschien minder fraai zal zijn, zou dit het geluid waarschijnlijk zeer ten goede komen. Nogmaals, wij verheugen ons tel kenmale naar Bloemendaal in de unie- keschoonheid van het Openluchtthea ter te mogen gaan. Maar wij ergeren ons hier evenzovele keren aan de meest al armtierige klank van het sijmphonie- orkest. Merkwaardig is intussen dat de zangsoliste Greet Koeman hier wel goed klonk, beter zelfs dan somtijds in de concertzaal. Met fraaie stemmiddelen zong zij een aria uit Aïda van Verdi en de wals .Geschicnten aus dem Wiener- wald" van Joh. Strauss. Het orkest ex celleerde vooral in de Frühlingsstim- men-wals van dezelfde componist enin de Radetzky Mars van Strauss Sr. De acoustische tekortkomingen demon streerden zich deze avond hoofdzakelijk vóór de pauze in de ouverture „II Bar- biere di Séviglia" van Rossini en in de Suite Algérienne van Saint-Soëns. In de Tot nu toe zijn er deze zomer drie- Slavische dans no. 8 in g kl. terts van duizend kinders in Zandvoort tijdelijk Dvorak waren enkele rhythmische on- verdoold, maar zij zijn ook alle drie duizend weer in veilige haven aanbe land. Werkelijk, die strandpolitie in Zandvoort heeft heel wat leed gelenigd en in vreugde doen verkeren. En soms gebeurt het dan wel eens, dat bij het sluiten van de markt het ganse strand moet worden uitgekamd, omdat één Pietje nog steeds niets van zich heeft laten horen. Maar dat wordt dan wel slapend in een badstoel aangetroffen of het wordt wandelend m Bloemendaal gesignaleerd. Maar gevonden worden ze allemaal. De Pietjes aan het strand gaan nóóit verloren. effenheden, die echter spoedig weder om werden overwonnen. De Rosamun- de-muziek van Schubert en de populai re ouverture „Dichter und Bauer" van Suppé verwierven wederom grote bij val van het talrijke publiek. JAN LAARVELD Advertentie De talrijke bezoekers van de idyl lisch gelegen terrassen van „Dreef zicht" en de wandelaars in de lanen rondom dit Haarlemmer Hout-Restau rant zullen gisteravond hebben be merkt, dat er N.Z.H.-corpsen bestaan, zowel in harmonie- als in tambour- en signaalhoorn-bezetting, die het publiek op aangename wijze in de openlucht kunnen verpozen. Is dit corps Haarlems? Ja en neen. De leden zijn namelijk gerequireerd uit N Z.H.-personeel, gestationneerd te Haarlem en Leiden. De repetities heb ben plaats te Leiden, waarheen de Haarlemmers (een derde van het 45 leden tellend corps) zich geregeld des Vrijdags begeven. Geregeld! Dit voorzover de dienst met zijn roulerend systeem en de extra zomerdrukte het toelaat. Neemt men dit in acht, dan staat men verbaasd, dat dirigent Baart, de °Pvolger van de bekende musicus Van vnnj'°t het klaar speelt behoorlijk men dag te kunnen komen. Zeker, inmtu t'.zoals gewoonlijk, eerst even instellen ZLCh ,°P de tent en omgeving alclra werd er door- bii gedragen lk .gemusiceerd. Vooral j' -«frit ^ht spel bereikte de dirigent een welluidend en evenredig onderdelen van v. <j. Glas' Jaeoba van Beieren Waren de clarinetten in Lortzing's Klompendans uit Czaar en Timmerman" met altoos precïes >hvth- misch, in menig ander strak-rhyth- misch onderdeel bewezen zij met de andere groepen ook oj dit punt een eenheid te vormen. Bisselmk's pittige nieuwe mars met de up to date-se naam „Naar de Efteling leverde hier van een doorslaand bewys- In forte-spel was de homogeniteit m klankvolume niet stef<?s. wezig. Dit zal wellicht grotendeels moeten worden toegeschreven aan de niet geheel complete bezetting tenge volge van dienst, vacantie ev. Behalve genoemde v. d. Glas"°°m~ positie stonden nog meer omvangrije werken op het programma, zoais „Fantasie-Tancr-de" van Rossini en Martin's „L'aurore d'un beau jour waarvan de dirigent een opvallend goede muzikale opvatting heeft. Marsen weerklonken natuurlijk voor en na de programma-delen. Door het corps met en zonder tambours en sig naalhoorns en ook door laatstgenoem de alleen. Deze afzonderlijke corps afdelingen zijn rhythmisch zeker van hun zaak. Jammer, dat de hoorns on derling niet geheel precies stemden en de trommels in samenspel met het harmoniecorps dynamisch zich niet onder de totaal-klank van het corps hielden. Ook op trommels kan men toch dynamische' schakeringen aan brengen! Veel luisteraars tevens muzieklief hebbers. Er heerste namelijk geduren- °e het spel een volkomen stilte. Iets nf Wijkbaar niet zo gemakkelijk verkri9rot.e Markt, wel in Den Hout laar. alwaar de rustige wande laars vertoeven! O. K. Advertentie ANGE VEERSTRAAX 10 TED, 11493 Bestaande uit: 130 br. ledikant m. toog, 2 nacht kastjes, tafel en stoel ij willen onze serie „Let op in het verkeer" waarop wij van de zijde van onze lezers vele zeer gunstige reacties hebben mogen ontvangen niet besluiten, alvorens gewezen te hebben op het parke ren van voertuigen op hoeken van straten, lanen en dre ven. Herhaaldelijk ziet u in uw stad, dat een auto. een bak kerswagen of een ander voertuig dicht op een hoek staat geparkeerd. Tot grote ergernis en verbazing van de weg gebruiker, die plotseling bij het nemen van zo'n hoek ge confronteerd wordt met een situatie, die hij daar niet zou verwachten. Om een botsing te voorkomen, moet hij een grote behendigheid aan de dag leggen en daarbij tegelijk uitkijken, dat hij geen brokken maakt. Zo'n weggebruiker heeft het op dat ogenblik niet gemakkelijk. De wetgever heeft het bezwaar ingezien en in artikel 32 van het wegenverkeersreglement zegt hij dan ook, dat het verboden is bij kruisingen of splitsingen van wegen voertuigen (auto's, bakkerswagens, melkbakfietsen enz.) binnen een afstand van tien meter van het snijpunt van de rijbaankanten te laten staan. In ons geval kruising Gierstraat—Breestraat en Nieuwstraat is de bestuurder van de geparkeerde be stelauto fout. Wanneer hij zijn wagen nog een goede negen meter verderop had neergezet, was er geen vuiltje aan de lucht geweest. Het excuus „ja, maar ik moet hier los sen of laden" neemt de politie niet, omdat de verkeers veiligheid op het spel staat. Een agent in de kinderkamer van de Zandvoortse Politie is, behalve vader en moeder tegelijk. oom Zoals wü enkele dagen geleden heb ben gemeld volgt thans een meer gedetailleerde beschrijving van het programma, dat liet N. Ph. O. in het komende winterseizoen hoopt te brengen. Bij het beschouwen hiervan valt ons oog op de eerste plaats op en kele noviteiten in de programmakeuze. Wanneer de D-serie op Dinsdag 4 Oc tober geopend wordt, vinden we reeds direct bij de aanvang de.ouverture „de Vogels" van de Nederlandse componist Diepenbrock vermeld. Ongetwijfeld be tekent dit een eerbetoon tegenover deze componist, die hier in Haarlem nog veel te weinig gespeeld wordt. Het zal ver- krant leven in deze dagen van komkommers. Er valt weinig te beleven, het is een rustige boel, kortom, het is komkommertijd. Kom, kom, zult nnsschien zeggen, de krant is tóch iedere dag vol. Jullie weten W 20 te versieren, of er is altijd nog wel iets ter vermel ding waard. Ik zal dat niet tegenspreken, maar het is een trieste ervaring de haak van de telefoon te nemen om vertrouwde relaties aan te boren ter verwerving van nieuws. Ge kunt alle Haarlemse instanties afbellen, de resultaten zijn bedroe vend. „Is meneer Jansen misschien aan wezig?" „Ik verbind u door", klinkt de lieve stem van de telefoniste (klik). „Ah, meneer Jansen, ik wilde eens een praatje met u maken over die oude kwestie". „Het spijt me, meneer Brik ik heb geen tijd; morgen ga ik met vacantie". Dan maar bij meneer Pietersen geprobeerd. „Is meneer Pietersen misschien aanwezig?" >;Nee meneer, die is met vacan tie", bromt een vriendelijke portier. Zou het lukken met meneer Klaassen? Via een stijlvolle chef- lijn eau k*. eeg ik hem aan de "Dag rneneer Klaassen, ik zou „™graa^ even langs willen komen i ^er de gastvrijheid der Haar lemmers te praten". efJe, Brli wacht een paar we- "U van vacantie uit Zwitserland en ik moet eerst pro beren weer Haarlemmer te wor den U ziet het, de mensen gaan, zijn of komen op-van vacantie en de echte thuisblijvers zijn buiten de deur om vreemdelingen te ontvan gen. Dat is een vak en vooral een kunst apart, en het deed mijn hart goed vorige week de muzikanten en dansers uit Beieren te horen zeggen, dat de Haarlemmers zo bijzonder gastvrij zijn. Het was een schoon gezicht die hupse mensen in hun Tiroler kledij op het blinkende asfalt van de Grote Markt te zien. Nog schoner was het die mensen samen te zien op de binnenhof van het stadhuis. Maar hoe schoon zou het geweest zijn, als iedere belangstellende Haar lemmer vrij de hof had kunnen bin nenstappen om de ontvangst door het gemeentebestuur bij te wonen. Natuurlijk waren er nog genoeg door dé mazen van de poort heen- geslipt, maar wie niet onder de politionele arm kon doorduiken, moest genoegen nemen met een heel verre blik. Intusr n is het mij opgevallen, dat de binnenhof van het stadhuis een ideaal rustoord is in het woelige centrum van de stad; een mij dierbaar geworden plekje grond omsloten door de oude kloos tergangen en met een foei-lelijke keukendeur, die toegang geeft tot een gang voor dakloze boeken. Zou er werkelijk met onze stad huishof niets anders te doen zijn dan zo maar te laten liggen? De vereniging „Haerlem" heeft deze week voor de tweede maal het lumineuze idee verwerkelijkt om haar leden bijeen te roepen in de tuin achter het Kantongerecht. Al leen en niet minder om ongestoord naar het carillonspel in de toren van de Sint Baaf te luisteren. En wat zou men denken van de oude kloosterhof? Te weinig nog kennen wij de dromerige plekjes in een razende en woelende stad; wij moe ten onze stad opnieuw gaan verken nen als speurende vacantiegan- gers. De teleurstelling, dat ik u dan niet aan de telefoon zal tref fen, neem ik graag op de koop toe. a - oe woelig ook onze brave stad kan zijn, is de laatste weken wel gebleken. Het ver keer mocht als een duivel te keer gaan, de Haarlemmers, met burge meester Gremers aan kop, hebben er niet voor onder gedaan. De aanhouder wint, en hij heeft ge deeltelijk gewonnen. U moet zich toch eens de moeite getroosten de vreemdelingen te ob serveren, die het verkeer in Haar lem gade slaan. Zij doen dat name lijk met stijgende verbazing en niet aflatende bezorgdheid, die tenslotte in bewondering overslaat voor al die handigerds, die met zoveel zwier en vaardigheid letterlijk de moei lijkste klippen weten te omrijden. Maar een diep medelijden hebben zij met de voetgangers, en dus met zich zelf, die naar hun mening aan de nand van de dood de weg moeten oversteken. Misschien zijn wij duivelskunste naars op de weg, mensen, die dage lijks meermalen de dodensprong wagen, zonder dat het net van de zekerheid onder ons gespannen ligt. De vreemdeling blijkt de meeste angst te hebben voor het massieve gevaar van de bus, welke met zijn paradijselijk groene kleur voor hen een straatmerry vormt. Wij weten al niet beter, al ver heugt het, ons, dat zware bustractie op korte termijn uit het stadsbeeld zal verdwijnen en vervangen wordt door een soepele grijze collega, die zich wat hoofser en met meer char me weet te bewegen. Voor velen was het een verrassing, dat de grij ze bus in het verkeer verscheen. Het was allemaal een beetje te mooi om waar te zijn en ik heb pleizier gehad om bijna een bejaarde dame, die eens precies wilde weten, of zij met de grijze bus accoord kon gaan. Zij stond de afgelopen week 's avonds in een der Bloemendaal- se lanen en zonder schroom stapte zij in de bus voor Velserend. „Waar moet heen", vroeg de chauffeur vriendelijk. „Dat weet ik feitelijk niet", ant woordde de dame. „Ja, ik moet u toch een kaartje verkopen", repliceerde de chauf feur. „Nou, ik zal u maar eerlijk ver tellen", aldus de dame, „ik wil wel eens zien, hoe deze bus rijdt. Geef maar een kaartje". Parmantig maar met een criti- sche blik ging zij vooraan zitten, verwisselde tijdens de rit nog ver schillende malen van plaats, en ten slotte verliet zij de bus met de op merking: chauffeur, ik mag niet mopperen. Breng de complimenten maar over. Kijk, dat zijn de reizig(st)ers van het goede soort. Ze willen waar voor hun geld hebben. De koop mansgeest is in ons nog niet gestor ven.... der vele concertbezoekers een plezier doen in ditzelfde programma Bruckners derde symphonie aan te treffen. Het concert van 15 November in deze serie is wel buitengewoon aantrekkelijk. De vermelde werken zijn dan: Diverti mento voor strijkorkest van Béla Bar- tok. de Ballade van Fauré en de Sym- phonische Variaties van Franck, terwijl tot slot de brill ante partituur van de Spaanse Rhapsodie van Ravel ten ge hore wordt gebracht. Een stuk waar we reeds lang op gewacht hebben, n.l. de klassieke symphonie van Frokofieff, is op de 29e November geprojecteerd. Op hef laatste Dinsdagavondconcert in 1955 staat het Ricercare van H. Andriessen vermeld en de Symphonie in C van Strawinsky. De vermaarde soliste Guila Bustabo De biengt op 17 Januari een voor Haarlem Foujneau nog onbekend vioolconcert van Jean Si- bellus ten gehore, terwijl de bekende Nederlandse pianist Theo van der Pas op 7 Februari in Haarlem afscheid komt nemen met Griegs bekende a moll con cert. Het laatste concert in de D serie op 13 Maart brengt ons de prachtige sopraan Irma Kolassi in het grootse o- pus Schéhérazade van Maurice Ravel. De overige solisten in de programma s in bovengenoemde serie zijn de pianis ten Hans Richter-Haaser, Marie There- se Fourneau en Andor Foldes, terwijl de 2 violisten Johanna Martzy en Betty- Jean Hagen tezamen met de cellist Pierre Fournier dit aantal completeren. Franse pianiste Marie Thérèse zal dit seizoen Fauré en Franck spelen. Doen wij enkele grepen uit de Vrij dagavond-concerten, dan vallen hierbij op de allereerste plaats het grote aan tal Nederlandse solisten in het oog. Een gelukkig verschijnsel. Ook de pro gramma's zijn van hoog gehalte. Naast het klassieke repertoire ook hier werken uit latere en hedendaag se tijd. Janagek is vertegenwoordigd met zijn suite voor strijkorkest; Henk Badings met zijn serenade en een pia no-concert. Van Benjamin Britten tref fen we aan de Simple Symphony, ter wijl de oud-Haarlemmer Hans Ösieck zijn eerste piano-concert speelt. Pro- kofieff is ook in deze serie vertegen woordigd met zijn vioolconcert, dat door Theo Olof vertolkt gaat worden. Hans Henkemans speelt Mozart, met welke vermelding reeds genoeg ge zegd is. Met bijzonder veel vreugde treffen wij verder aan de cantate „Ich habe genug" van J. S. Bach en de „Lieder eines fahrenden Gesellen" van Gustav Mahler, beide gezongen door de voortreffelijke zanger Herman Schey. Al bij al biedt het komende con certseizoen dus voor wederom veel moois. de liefhebbers Tot slot nog iets over de inleidingen dié vorig jaar gehouden zijn vóór de concerten. Deze trokken naar verhou ding vrij veel belangstelling. De tijd (7.15-7.55 uur) was echter voor velen een bezwaar. De Volksuniversiteit wil hier in echter tegemoet komen, door inplaats van de inleidingen direct vóór de con certen te geven, deze te laten plaats vinden op vier avonden vóór de Dins dag- en vier avonden vóór de Vrijdag concerten. Op elke avond worden dan twee concert-programma's besproken. Deze toelichtingen worden gegeven door Paul Chr. v. Westering. Zij vinden plaats in het Frans Halsmuseum. Eén en ander zal door de docent geschieden aan de vleugel en met gebruik van gra- mofoonplaten. De data hiervoor zijn de Dinsdagen 27 September, 8 November, 13 Decem ber en 24 Januari. Verder de Vrijdagen 7 October, 18 November, 6 Januari en 10 Februari. LAN LAARVELD Advertentie Directeur W N. WOL.TER1NK Büderdiikstraat bil de Zfllweg Haarlem Tel (K 25001 11928 Inzendingen van huisraad worden dage lijks aangenomen. Eigen afhaaldienst. De jonge, reeds wereldvermaarde violiste Johanna Martzy.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3