AMSTERDAM verliest terecht van Stormvogels: 0-1 Aanwinsten inspireren niet bepaald tot grootse daden EDO brengt er in Utrecht niet veel van terecht VOORHOEDE HAARLEM OP SCHOT TEGEN V.S.V. VAN NELLE Duel om de AROL-beker met strafschoppen beslist W. Beeke neemt verrassend de leiding HBC heeft W allart-beker nu definitief f SCHEEPVAARTBERICHTEN m Ïïscw Elinkwijk wint met 3-1 HBS winnaar Noord-Hollands damkampioenschap Prominenten falen r zware shag! V. 528ste STAATSLOTERIJ 4e Klas 5e lijst cteVR® J MAANDAG 29 AUGUSTUS 1955 PAGINA 4 Er is over de uitslag van de onimoeiing Amsierdam- Siormvogels O1gistermiddag in hei Olympisch Sta dion gespeeld, zeker geen discussie mogelijk: de Zwarte Schapen hebben zij hei min of meer tegen de verwach ting in een verdiende nederlaag moeten incasseren. Want in tegenstelling tot de IJmuidenaren, die van hei begin af aan alles op alles zetten om een zo goed mogelijk resultaat ie boeken, kennelijk met de gedachte bezield, dat de eerste klap in deze zo uitermate belangrijke hoofd- klassecompetilie méér dan de spreekwoordelijke daalder waard is, bleven de Amsterdammers volharden in door zichtige en slecht kloppende combinaties,- een euvel, waar aan speciaal de voorhoede zich bezondigde. Zelfs toen Stormvogels succes had geboekt, viel er geen noemens waardige verandering ten goede in de Amsterdamse ge lederen ie bespeuren. De IJmuidenaren daarentegen roken hun kansen, schiepen talrijker gevaarlijke situaties in hei hoofdstedelijke doelgebied en bléven schoivaardiger. Voor hei overige was hei hoofdzakelijk doelman De Graaf, die met enkele meesterlijke staaltjes de weg naar een Am sterdamse gelijkmaker versperde. VOETBAL KWAM HARD AAN „Kennemer"-speler gewond Concours hippique Groningen Velseparen verhezen met 6—3 Draverijen1 Alkmaar IS VAN Jubileum in de H.V.B. hebben wij de oi'een-verl«>op gekregen van DE WERELDBEROEMDE ZWITSERSE NAAIMACHINE Wij openen het herfst-seizoen met een ELNA demonstratie op Donderdag en Vrijdag 1 en 2 September a.s. van 10-12, 2-5, en 7-9 uur, in Café-Rest. BRINKMAN/ Grote Markt, Haarlem. Onze geschoolde instructrices en monteurs waarborgen U een perfecte ELNA-service. ELNAFIL-garens en accessoires hebben wij in voorraad. v/ü duc* Tempeliers- straat 64-68 Haarlem Tijdens een Zondag gehouden voet- baltoumooi van EDO kreeg de 18-jarige L. K., speler van „De Kennemers" uit Beverwijk, een bal in zijn gezicht. Hij liep een lichte hersenschudding en een neusbeenfractuur op. Na in het zieken huis „St. Joannes de Deo" te zijn be handeld, kon hij naar huis terugkeren. Te Groningen is in het Stadspark het traditionele concours-hippique gehouden. Ditmaal stond in het teken van het ontzet van Groningen in 1672. Onder de toeschouwers bevond zich Prins Bemhard. De belangrijkste uitslagen luiden: Springconcours A: 1. J. L. van Win gerden met „Radja"; 2. H. Scheeren met „Valseuse". Springconcours 1: 1. W. Meuris met „Patrick"; 2. D. J. Mellema met „Ju weel". Springconcours Puissance: 1. J. L. van Wingerden met „Radja"; 2. W. Scheeren met ..Baltimore". Concours van eenspannen hackneys om het kampioenschap van Nederland: 1. R. K. Velstra met „Southdown Spring time Flash"; 2. J. H. van Heek Lzn. met „Basing Belle". Eenspannen tuigpaarden, limietklasse: 1. H. Westendorp met „Goudfazant". Idem open klasse: 1. D. E. Mellena met „Kurasoier". Tweespannen tuigpaarden. limiet klasse: 1. A. J. Platvoet met „Goud fazant" en „Prinses Irene". Idem open klasse: 1. H. Westendorp met „Robin" en „Melvira". Eenspannen dekhengsten: 1. D. E. Mellema met „Odium". Tandems tuigpaarden: 1. D. J. Mel lema met „Hans" en „Piet van Beerta". Individuele dressuurproef M. A.: 1. mevr. K. BenedictusLieftinck met „Kobolt". Geschiktheidsproef voor jachtpaarden: 1. S. M. Pruikenmaker met „Lady be good". Niet zonder enige reden waren de vrij talrijke bezoekers benieuwd naar het optreden van de nieuwelingen in het Amsterdamse team. De Brabander Weenink, de oud-speler van S.V.V., Geel, de populaire Wiertz, en Schen kel van De Volewijckers, zij allen moes ten toch in staat worden geacht, een redelijke partij voetbal ten beste te geven. Welaan, we kunnen kort zijn met te zeggen, dat dit viertal toch wel te genviel. Geel startte zeker verdien stelijk, doch naarmate de wedstrijd vor derde, kwam hü niet meer tot hoop gevende daden. Voorts deden zich de vreemde verschijnselen voor, dat Wee nink twee maal drie kwartier zonder enige reden en succes als rechts binnen achter de voorhoede opereerde, terwijl Wiertz bepaald een onfortuinlijk debuut maakte, zónder zijn altijd zo opmerkelijk, gunstig bedoelde, zelf verzekerdheid. Voorts lijkt het aanne melijk, dat Schenkel toch niet een ern stige concurrent van Van Houten op de spilplaats is. Als team toonde Stomvogels zich wat beter; geen uitgesproken technisch be gaafde ploeg, maar stuk voor stuk doorzetters, met Luppens, Snoeks jr. en Van Onselen in de voorhoede als de meest agressieve, en in het doel de onverzettelijke De Graaf. Hoewel beide partijen het eerste kwartier vrijwel tegen elkaar opwogen, bracht het doelpunt van Stormvogels een ingeschoten bal van Snoeks jr., die Van Raalte niet klemvast kon vangen, waarna de toegesnelde Wiertz zo ongelukkig was, Van On selen een niet te missen kans te pre senteren de nodige verandering. Amsterdam voelde zich geleidelijk aan onzekerder worden, terwijl de IJmuidenaren daarentegen hun zin nen steeds nadrukkelijker op een tweede succes zetten. Gestuwd door de middenlinie, schiepen zij in het hoofdstedelijke doelgebied talrijke ge vaarlijke situaties, zoals o.a. een ver raderlijke kopbal van de beweeglijke Luppens. De Amsterdamse defensie, met Mes man en Van Raalte als de besten, wist echter de moeilijkheden het hoofd te bieden. Pas kort vóór rust na dat de arbiter op uitdrukkelijk verzoek van spelers en publiek het spel had onderbroken, om zijn verwarrende witte shirt met een zwart tenue te bedek ken kwam Amsterdam tot enkele gevaarlijke tegenaanvallen, zoals een zuiver schot van Vonhoff, dat juist op de lijn door ingrijpen van Post zijn doel miste. Brom had pech kort na de her vatting, toen hij tegen de lat knalde. Een kapitale blunder in de hoofdstede lijke verdediging scheen tot 0-2 te lei den, maar Snoeks jr. beging de tacti sche fout, in gedroomde positie naar de off-side staande Van Onselen te plaat sen, die aldus ongeldig raak schoot. Pas nadat Brom vervangen was door Tolmeyer kwam er wat meer vaart in de Amsterdamse voorhoede. De Zwarte Schapen waren enkele malen niet ver van de gelijkmaker af, welke De Graaf keer op keer meesterlijk verijdelde, al dient meteen opgemerkt, dat Van Onselen tot tweemaal toe met iets méér veine eveneens succes had kun nen boeken. Zodat tenslotte één scha mel doelpunt de strijd, die zeker géén hoofdklasse-peil haalde, besliste. (Van onze sportcorrespondent) EDO heeft er in Utrecht niet veel van terecht gebracht. Het kan zich echter troosten met de gedachte, dat er althans in de eerste helft voor de Haarlemmers niet veel te verdienen was. Daarvoor speelde Elinkwijk aanvallend te sterk. Het werd 31, nadat de rust een voorsprong van 30 had gegeven aan de Utrechters, die met nieuwe spelers als Klein, Huntink en Onink wel een flinke duit in het com petitiezakje zullen doen. De machteloze voorhoede van EDO met de manhaftige zwerver Roodselaar was weinig gevaarlijk voor de sterke Utrechtse defensie, waarin Van Dijk weer een mees terlijke spilpartij vertolkte. Door een fa tale misgreep van keeper v. d. Berg, toen Westers een hoge bal inzond en Vonk net iets vlugger was, kwam Elinkwijk al na 5 minuten aan de leiding (10). Toen be gon een partijtje doelschieten en v. d. Berg pareerde heel aardig bij schoten ven Huntink en De Jongh, doch na 28 minuten werd hij verslagen met een lage schuiver van Huntink uit een pass van Westers. Tenslotte werd het kort voor de rust 30. Klein, die een geweldige versterking be tekent voor de Utrechtse ploeg, misleidde weer eens de gehele middenltnie en ach terhoede van de Haarlemmers, zette voor (Van onze verslaggever) In de lichtwedstrijd tussen Haarlem en V.S.V. is aantrekkelijk voetbal ver toond. Vooral de Haarlemse voorhoede bleek goed op schot hetgeen de zes doelpunten duidelijk aantonen. Ook de Velser aanval was van behoorlijke kwa liteit maar deze kwam niet verder dan drie doelpunten zodat Haarlem 'n over winning met 6—3 behaalde. De ploeg van de Roodbroeken, waar mee de laatste weken intensief wordt getraind, begint aan homogeniteit te winnen. Speciaal de voorhoede krijgt er goed het oog in en vooral de beide vleugelspelers, Brussee (links) en Groe- neveld (rechts) vormen een groot ge vaar voor elke verdediging en wan neer straks de jeugdige Vreeken de aan val nog komt versterken, kunnen de Roodbroeken de strijd met het nodige zelfvertrouwen tegemoet zien. Tegen V.S.V., dat uiteraard de steun van Piet v. d. Kuil terdege miste, ging het be paald van een leien dakje en nadat de handige V.S.V.-linksbuiten De Graaf voor een doelpunt had gezorgd, scoor de eerst Jacob de gelijkmaker, waarna Piet Groeneveld met twee onhoudbare kogels Haarlem aan een 3-1 voorsprong hielp. De VSV-voorhoede werd enigszins geremd door een te trage Hazeveld en ovendien misten de bezoekers enige goede kansen. Met rust was de stand dan ook 3-1 voor Haarlem. Na de hervatting kregen de ruim drie duizend toeschouwers niet zo'n aan trekkelijke partij voetbal te zien als in de eerste helft. Speciaal het tempo lag wat aan de lagere kant maar over het RCH heeft in Delft tegen DHC een gelijk spel van 22 weten te bereiken. Het was een aantrekkelijke wedstrijd waarin de Racing, zonder van Braam, een. goede indruk achter liet. Ook DHC, dat een vijftal nieuwe spe lers had aangetrokken, speelde een knappe partij en de strijd ging over het algemeen aardig tegen elkaar op. RCH kreeg overigens de beste kansen maar paal en lat kwamen de Delftse doelman nogal eens te hulp. Nadat Otte voor RCH de leiding had genomen kon DHC nog voor rust de ge lijkmaker scoren. Kort na de hervatting gaf Kruyer RCH opnieuw de leiding en het duurde tot kort voor het einde voor aleer DHC de gelijkmaker ter wereld bracht, 22. RCH kreeg nog enkele goede kansen maar wist daar geen gebruik van te maken zodat de wedstrijd in een ge lijk spel eindigde. In de lichtwedstrijd Haarlem—RCH op a.s. Donderdag zal midvoor van Braam vermoedelijk weer van de partij zijn. algemeen bleef de totaal-prestatie op een vrij behoorlijk niveau. Haarlems voorhoede was ook nu weer veel ge vaarlijker dan die van V.S.V. en door doelpunten van Jacob en Brussee werd de stand 5-1 waarna De Graal voor het tweede tegenpunt zorgde. Nadat Jacob 't halve dozijn vol had gemaakt, scoor de de uitstekende Velser rechtshalf Van Tielrooy het derde V.S.V.-doelpunt zo dat de Roodbroeken met 6-3 wonnen. De Voogd was na rust door Schilp- zand vervangen en bij V.S.V. nam Van Zutphen de plaats in van Thoolen. De V.S.V.-doelman Geerlofs moest in de laatste tien minuten nog vervangen worden door Nelemans. De grote landenprijs motorcross bij Ko penhagen gehouden is gewonnen door Geof frey Smith (Eng.) met BSA. Zweden won de landenprijs, België weed tweede en Ne derland volgde als derde. Het Nederlandse team bestond uit Hietman (BSA), Clynk (BSA), Baudoin (Matchless) en Dirks (Matchless). naar De Jongh en deze stelde zijn buur man Vonk in staat, om te doelpunten. In de tweede helft kreeg EDO een beetje adem, omdat het flitsende en onbereken bare uit de Utrechtse aanvallen verdwe nen was. Er kwam door de hoge tempe ratuur een loomheid in de Stichtse ploeg geslopen en dat was een kolfje naar de hand van de als reohtsbuiten teruggeko men Roodselaar. Piet Kraak moest enige malen laten zien, dat hij zo ongeveer onze beste keeper Is, toen Spiers en Petterson het hem heel moeilijk maakten. Met nog 18 minuten te spelen verkleinde Petterson met een fraaie kopbal de achterstand (31) en toen werd de Utrechtse ploeg weer actief, vooral aan de achterzijde, waar opdringerige Haarlemmers als Kops en Roodselaar in bedwang moesten worden gehouden. Het bleef 31. De uitslagen van de te Alkmaar gehou den draverijen luiden: Kermisprijs: 1 The Flying Dutchman tijd 1.33.4. 2. Strange Story. 3. Sister Pluto. Tot. w. f5.20, pl. f 1.80, f 1.80, f2.40, gekop. f 416.0, cov. f 5. Carousselprijs 1ste afdeling: 1 Rita Bond 1.30.5. 2. Quinta. 3. Sally Harvester. Tot. w. 4,80, pl. 1,60, 2,30, 1,50, gekop. 20,20, cov. 9,70. 2de afdeling: 1 Seigneur Bascom 1.29.4. 2 Spencer Nora. 3. Rosita. Tot. w. .210, pl. 1,30, 1,60, 6,90, gekop. 4,40, cov. 4,60. Zweefmolenprijs 1ste afdeling: 1 Rita Belwin 1.29.1. 2. Shadow 3. Rudl Trothan. Tot. w. 11.80, pl. 3.60, 2.10, 3.—, gek. 9.00, cov. 4,80. 2de afdeling: 1 Rosa Signal 1.27.2. 2 Spencer Gay's Zn. 3. Sir Parisien O.'Tot. w. 9,pl. 1,90, 1,50, 1,90, gekop. 8,30, cov. 5,80. Charmeprijs: 1 Our Volann 1.25.9. 2 O Mc Gregor. 3. O. Neddy Zora. Tot. w. 2.70, pl. 1,70, 2,90, gekop. 8,60, cov. 5,90. Draaimolenprljs: 1 Queen Mary 1.27.9. 2, Quick Jimmy. 3. Q. Bascom. Tot. w. 2.60, pl. 1,40, 2,1,60, gekop. 4,40, cov. 7.90. Grote Kermisprijs: 1 Quintus Harvester. 1.26.8. 2. Carlos. 3. Nellie Gregor. Tot. w. 1.80, pl. 1.50, 4.gekop. 21.—, cov. 7.50. Hoofd van Jutprijs: 1 Oiir Bonni. 2 Ma tador. 3. Radbout. Tot. w. 1.60, pl. 1.10, 220, 1,30, gekop. 10,cov. 15. Lachspiegelprijs: 1 Princess Hollyrood 1.33.6. 2 Rolls Royce. 3 Queen Ethel S. Tot. w. 7.60, pl. 2.70, 1.70, 4.0, gekop. 33.40, cov. 4,40. Tot. omzet 129.336,50. Advertenti* Vladimir Kuts, de wereldrecordhouder op de 5000 meter, heeft het Russische record over 10.000 meter gebracht op 29 min. 6,2 sec. Hij bleef daarmede slechts 12 sec. boven het wereldrecord van Zato- pek. Het is dezer dagen 25 jaar geleden dat de heer M. Ponsteen in de algemene vergadering van de Haarlemse Voetbal Bond tot bestuurslid werd gekozen. Onafgebroken heeft de heer Ponsteen, die jarenlang voorzitter is geweest van de bekende vierde klasser DIO, zitting gehad in het H.V.B.-bestuur en al die jaren heeft hij deze functie met ijver en nauwgezetheid waargenomen en daar bij bergen werk verzet. Dit unieke jubileum wordt vanzelf sprekend herdacht, al stelt de H.V.B. er prijs op dat zulks op eenvoudige wijze zal geschieden. Besloten is om de heer Ponsteen a.s. Zaterdag, na de jaarlijkse algemene ver gadering, die in Hotel de Leeuwerik wordt gehouden, een hulde te brengen, die hem ongetwijfeld toekomt en we menen te mogen veronderstellen dat het „Manus" Ponsteen die dag niet aan be langstelling zal ontbreken. (Van een onzer verslaggevers) Het geringe aantal bezoekers van de tweede A.R.O.L.-dag zal over de gang naar de Zuidelijke Wandelweg zeker geen spijt hebben. In tegenstelling tot vorige week werd er nu dikwijls aardig gevoetbald, terwijl het concours-hippi que voor een interessant en boeiend intermezzo zorgde. De vraag wie nu wel de beker van E.B.O.H. zou gaan overnemen is tot op het allerlaatste moment onbeantwoord gebleven. De H.B.S.-er Langelaan won toen namelijk een strafschoppen-duel van Homan (D.W.V.), waardoor „de Kraaien" voor de vierde keer de kostbare beker een jaar in hun prijzenkast mogen hebben. Dit na een finale, die weliswaar qua spel voor de twee andere ontmoetingen moest onderdoen, maar die toch door een grote dosis spanning zeker niet onaantrekkelijk was. Fris en levendig voetbal kenmerkte de wedstrijd D.W.V.H.F.C., de eerste halve-finale. Beide ploegen schiepen zich door goed open spel al direct enige kansen, die echter door goed ingrijpen der verdedigingen voorlopig nog op niets uitliepen. In het laatste kwartier van de eerste helft ging het beter. Door midvoor Den Tenter kwam het iets beter combinerende D.W.V. aan een voorsprong die echter binnen de vijf minuten te niet werd gedaan. Het was (Van onze dammedewerker) Het tournooi om de Noord-Hol landse damtitel is attractiever gewor den, omdat de eerste twee aankomen den zich een plaats verwerven in het eerstvolgend kampioenschap van Ne derland. Met het tournooi om de. we reldtitel 1956 in het vooruitzicht was de bezetting vanzelfsprekend kwanti tatief zeer groot. Opmerkelijk in de tot nu toe gespeelde partijen was het falen van de prominenten. Zo moest de IJmuidenaar Dukel te gen de verrassend Spelende Heemste- denaar Willemse zijn tweede nederlaag accepteren. Enigszins onthutst gaf Dukel zich hoofdschuddend gewonnen. Hij revan cheerde zich echter door zijn clubge noot Postma in de volgende ronde op overtuigende wijze te kloppen. Ook de Amsterdammer Stahlberg liet weer een veer. Tegen zijn clubge noot Van der Sluis had hij zich reeds geheel hersteld van zijn onfortuinlijke nederlaag in de eerste ronde. Het werd een vreedzame remise. Maar tegen zijn andere clubmakker, de schabloon-spe- lende Van Heerde, liet hij weer een steekje vallen. In een stelling van 5 om 5 schijven keek Stahlberg over een winstgevende voortzetting heen.Zijn Voor de derde maal achtereenvolgens heeft HBC in het tournooi van Bloe- mendaal de Wallart beker gewonnen en is nu eigenaar geworden van deze prachtige trophee. De eerste wedstrijd ging tussen Bloe- mendaal en EHS en deze strijd werd verrassend met 31 gewonnen door Bloemendaal. Bloemendaal had al snel de leiding genomen door Veldkamp maar nog voor de rust werd het gelijk door v.d. Ham. Na de hervatting kon Bloemendaal de volle winst binnen halen door doelpunten van Veldkamp en Gaartman. De strijd tussen HBC en Schoten was van beter gehalte en het was te voor zien dat de -vinnaar ook tournooiwin- naar zou worden. Schoten speelde op het middenveld wel aardig maar de nodige stootkracht miste de voorhoede en de HBC-verdediging kon het dan ook wel aan, al kreeg Schoten wel enige scoringskansen. Doch ook de voorhoede van HBC zat met Duivenvoorden aan het hoofd niet stil maar de Schoten verdediging besteedde genoeg aandacht aan Duivenvoorden zodat ook deze speler niet zo gevaarlijk kon worden. De rust kwam met dubbel blank en na de rust ging de strijd gelijk op. Toen Duivenvoorden vijf minuten voor het einde zijn kans kreeg was het raak ook en had HBC zich in de finale gespeeld. Voor de finale speelde Schoten en EHS voor de derde prijs en deze strijd werd met 52 door de Schotenaren gewon nen. Voor de rust werd er niet ge scoord al moest Schoten alle zeilen bij zetten om de EHS-ers van het lijf te houden. Doch daarna was het met EHS gedaan en door drie treffers van Tjeer- tes en twee van Berendrecht scoorde Schoten vijf doelpunten waartegen EHS er twee stelde. In de finale kon Bloe mendaal door vinnig spel aanvankelijk tegen HBC een Jicht overwicht uitoefe nen wat ook resulteerde in een prachtig doelpunt van Gaartman, 10. Wel pro beerde HBC het spel te verplaatsen maar slaagde daar maar gedeeltelijk in en voor de rust konden de HBC-voor- waartsen niet totdoelpunten komen. Na de hervatting was het alles HBC wat de klok sloeg maar het duurde toch nog tien minuten voor de gelijkmaker kwam. Deze kwam echter nog op geluk kige wijze toen er een misverstand in de Bloemendaal verdediging ontstond en Klooster inkopte. Even later was het Delissen die er 21 van maakte en toen Duivenvoorden met een prach tig schot er 31 van maakte was het pleit beslecht. Nadat Duivenvoorden nog eens tegen de staander had geschoten kwam het einde. partner pikte er nu juist nog één puntje uit. Het beste resultaat in dit weekend boekte de oud-Weespenaar Beeke. Deze oudere broer van de reeds tot het kam pioenschap van Nederland toegelaten J. H. Beeke was in bijzondere vorm. De Haarlemmer Van Berk werd zonder meer „weggedrukt", terwijl de Castrj- cumse kampioen Van der Himst reeas door een openingsslagzet werd ver schalkt. Dat waren vier belangrijke punten, waarmede Beeke zich voorlopig van de leiding in dit tournooi verze kerde. Toch veroverde de v^eJac{n Aebe de Jong een beter gemiddelde Dat hij van zijn stadgenoot Van Berk won, was al een bijzonder meevaller tje, maar dat hij tegen de IJmuidenaar Postma eveneens nog een punt behaal de, grensde aan het ongelofelijke. De uitslagen van de tweede cu derde ronde waren: B. DukelH. C. Willemse 02, Aebe de Jong—T. Postma 1—1, W. H. Beeke—H. van Berk 2—0, J. H. AnsemsC. van der Himst 1—1, A. den DoopO. van Dijk 11, M. R- C. StahlbergW. F. van der Sluis 1—1, T. Postma—B. Dukel 0—2, H. van Berk— Aebe de Jong 0—2, C. van der Himst— W. H. Beeke 02, O. van DijkJ. H. Ansems 02, W. F. van der Sluis— A. den Doop 11, P. van HeerdeM. R. C. Stahlberg 1—1, W. H. Beeke—O. van Dijk 1—1. Reus die voor H.F.C. gelijk maakte en kort daarna zelfs door een tweede doel punt de bordjes verhing. Het was voor „de Good Old" dan ook een beetje sneu dat vlak voor rust Homan nonchalance van Molenaar afstrafte en de partijen weer op gelijke voet bracht. De tweede helft begon met een duide lijk overwicht van de Amsterdammers. Van der Lee c.s. kwam onder druk te staan en moets tenslotte capitu leren. Zegers, Homan en Den Tenter hielpen D.W.V. aan drie fraaie doel punten en daarmede' tevens aan een plaats in dé finale, want het antwoord van H.F.C. beperkte zich tot een enkel tegenpunt van rechtsbinnen van der Heyden. Bij H.B.S.A.F.C. vormden de Hage naars de betere ploeg. Steunend op het raffinement van Küneman en Lange laan waren zij over het algemeen in de meerderheid en doelman Briedé had dikwijls al zijn talen nodig om de score in de eerste helft te beper ken tot een doelpunt dat invaller-links binnen Wolf na een combinatie had ge maakt. Nog geen minuut later maakte Wildschut voor A.F.C. gelijk. Wat de Reds daarna lieten zien was niet veel bijzonders. Het verband was volledig zoek en toen H.B.S. in de tweede helft door rechtsbuiten Jasperse een voor sprong nam was de zaak eigenlijk al min of meer bekeken. Spil Zoutendijk en keeper Van der Land konden het in de H.B.S.-verdediging wel klaren, ook toen A.F.C. met een soort wanhoopsof fensief waaraan practisch de hele ploeg deelnam, de gelijkmaker wilde forceren. Zowel H.B.S. als D.W.V. hebben in de finale fel om de overwinning gestreden, zo fel dat af en toe de adem volledig op was. De eerste helft toonde een gelijk op gaande strijd met wisselende kansen, doch na de rust werd H.B.S. gedeci deerd sterker. Keer op keer lanceerden Schwencke, behaard a la Kon-Tiki, en Küneman voorzetten waaruit tal van gevaarlijke situaties ontstonden en uit een er van zelfs een doelpunt. Na der tien minuten zag Wolf zijn kans schoon en tussen twee tegenstanders loste hij een droog schot dat doelman Meyer te machtig was. Dit doelpunt was voor D.W.V. de aanleiding om nu dan maar het alleronderste uit de kan te halen, hetgeen reeds direct succes had. Homan rondde een gave combinatie met Den Tenter af, door hard en zuiver langs v.d. Land te schieten. Bijna waren de Noord-Amsterdammers nog aan een voorsprong toe, doch het houtwerk stond de goede bedoeling van Den Tenter in de weg. In de stand kwam geen wijzi ging meer,' zodat strafschoppen de be slissing moesten brengen. Zoals hier boven gemeld was H.B.S. hier de ge lukkige en kon aanvoerder Küneman breed glimlachend uit handen van voor zitter Holtzappel van A.F.C. de beker in ontvangst nemen. Deze eer viel ook ten beurt aan de beer B. Arts uit Amsterdam die met het paard Katjana winnaar werd van het concours-hippique dat uitgevoerd werd door de Noord-Hollandse Ruiter- vereniging. Opvallend was het rijden vin de 17-jarige amazone Mady Koster uit Bussum, die in het gezelschap met haar tweede plaats een bijzonder goed guur sloeg evenals trouwens de 12-jari- ge Jantje Scheepstra die in A.F.C.-tenue een foutloos parcours reed. Ia ?Ie 's oen internationale athletiek- ^„li1 over 20 kr" gehouden. De Ne- aeriander Huygens werd tweede in 1 uur IX min. 50 sec. dinsdag HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.30 vrouw, 9.40 prot. pr., 10.00 gram., 10.50 kleuters, 11.00 gram., 11.15 kookpraatje, 11.30 alt-mezzo en piano, 12.00 Marinierskapel, 12.35 piano, 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.25 amus.muz., 13.55 koersen, 14.00 Les Saltimbanques, opera, 14.50 gram., 15.00 vrouw, 15.15 cello en piano, 15.45 gram-, 16.30 jeugd, 17.15 caus., 17.30 dansmuz., 18.00 nieuws, 18.15 piano, 18.30 RVU, 19.00 Paris vous parle, 19.05 gram., 19.15 lichte muz„ 19.50 journ., 20.00 nieuws, 20.05 The Mikado, operette, 21.30 hoorspel, 22.30 kamerkoor en -ork. en sol., 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.40 Lichtbaken, 10.00 kleuters, 10.15 gram., 11.00 huisvrouw, 11.30 gram., 11.50 caus., 12.00 Angelus, 12.33 gram., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 Prome- nade-ork. en solist, 14.00 kamerork14.45 gram., 15.30 Ben je zestig?, 16.00 zieken. 16.30 Ziekenlof, 17.00 jeugd, 17.40 beurs- ber., 17.45 regeringsuitz., 18.00 Dit is le ven. 18.15 gram., 18.20 sport, 18.30 dans- ork., 19.00 nieuws, 19.10 instr. trio, 19.30 Avondgebed, 19.45 gram., 20.40 act., 20.55 de gewone man, 21.00 caus., 21.15 alt en piano, 21.40 kamermuz., 22.20 gitaartrio, 22.55 gram., 23.00 nieuws, 23.15 gram. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. NCRV: 20.15 Journ. en weerber. 20.35 Filmprogr. 20.50 De man van de kleine lettertjes, spel. 22.05 Dagsluiting. ENGELAND, BBC. home service, 330 m: 12.00 lichte muz., 13.40 pianorecital, 14.00 ork.conc., 15.45 marsen en walsen 18.20 mil. ork., 21.45 recital. BBC, light progr., 1500 en 247 m- 12.00 ork.conc., 13.00 dansmuz., 15.00 lich te muz., 15.45 mil. ork., 17.00 lichte muz 17.45 accordeonmuz., 18.00 dansmuz21.20 ork.conc., 22.45 lichte muz., 23.20 dans muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m: 12.00 amus.muz., 13.15 lichte 14.30 operaconc., 16.00 lichte muz-. 16.20 kamermuz., 17.45 lichte muz.. 19-15 sous tenconc., 20.00 ork.conc,, 23-00 bchte muz. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S: 10.00-13.00 Filmprogr. 14.00 Groeten uit Düsseldorf. 15.00 V. d. kind. 15.30 V. d. vrouw. 13.00 Dansmuz. 17.35 „Wer will der kann". 19.00 Kookpraatje. 19.15-19.45 „Heute auf der Ausstellung 20.00-Z2.UD Sportprogr. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m: 20.00 symph.ork. en sol. BRUSSEL, 324 m; lZ.OO ork.conc., 13.15 Porgy and Bess, opera, 16.02 lichte muz., 21.15 ork.conc.. 22.15 clavecimbelconc. 484 m: 12.00 ork.conc., 16.05 dansmuz. BELG. TELEVISIEPROGR. Vlaamse uitz.: 19-15 Gram. 19.30 Openingsbeeld. 19.31 Culturele en educatieve uitz. 20.00 Nieuws. 20.10 Filmprogr. 21.40 Nieuws. BELG. TELEVISIEPROGR. Franse uitz.: 20.00 Act. 20.15 Nieuws. 20.40 Filmprogr. 22.10 Voordr. ENGELAND, BBC. European Service Uitz. voor Nederl. 22.00-22.30 Nieuws. Feiten v. d. dag en Waar het hapert. 3: De nieuwe steden. Boeken en schrijvers. (Op 224 en 49 m). HOGE PRIJZEN 2000 8626 11559 14643 18027 ƒ1500 7056 ƒ1000 9681 13020 14630 14676 15320 15799 18083 21424 ƒ400 1966 4175 5265 11302 16740 17154 18480 19419 21840 200 1111 1130 1627 2518 2587 2620 2716 5557 7139 7995 8618 S821 8995 9673 9859 10470 11157 12055 12831 13273 14879 15446 15605 16172 16288 16290 17143 17629 18417 18627 19125 19522 21075 PRIJZEN VAN 80 1017 104 2067 087 911 3322 466 4121 162 655 690 6043 172 919 6093 156 914 7035 489 8073 120 9069 125 822 869 10060 072 736 769 242 304 130 179 475 493 271 317 783 928 218 253 331 589 262 288 531 665 431 503 956 269 404 600 619 368 574 807 882 550 561 431 446 302 467 469 520 547 659 495 563 123 140 219 231 911 977 093 215 871 910 645 699 227 260 280 442 291 299 940 834 279 308 477 597 363 626 707 716 800 816 638 759 935 574 639 810 913 743 808 697 833 629 640 11094 210 797 877 12032 035 538 567 13066 124 901 916 14043 060 505 669 15014 023 16100 309 17163 475 18178 256 19043 053 927 951 20043 429 21018 131 878 900 348 362 456 462 503 509 571 792 038 069 648 675 195 322 937 164 171 840 377 414 483 499 513 602 304 531 054 432 Q09 508 595 146 258 920 946 097 145 199 280 396 441 745 801 839 847 991 415 424 530 657 738 804 196 205 255 348 440 443 448 488 606 620 729 932 518 567 667 704 775 697 738 910 579 469 589 733 785 795 881 679 690 813 902 941 977 291 297 454 558 565 829 971 NIETEN 1040 233 575 862 2030 282 475 809 3008 219 435 667 4021 307 540 785 944 5082 389 669 6018 407 733 7022 290 608 713 986 8014 263 591 816 9007 211 579 762 10066 328 551 830 11007 446 881 12002 057 073 321 337 592 617 883 914 052 057 290 297 501 578 969 971 014 024 223 243 436 441 688 689 090 119 339 354 586 602 814 820 086 154 390 403 679 698 036 109 531 541 796 832 043 080 295 298 622 627 761 805 992 999 020 062 294 383 687 713 842 900 016 020 250 261 595 598 787 789 096 106 346 383 559 564 881 908 100 122 488 495 913 917 064 075 078 089 345 373 646 714 940 955 068 111 321 342 579 644 990 068 130 244 248 458 459 690 782 123 131 355 383 612 653 852 866 163 225 406 412 699 759 140 142 560 584 834 847 120 133 331 342 628 653 846 879 094 102 400 405 730 738 962 998 033 067 314 355 599 616 883 924 175 176 395 398 584 611 916 928 216 226 556 586 927 934 094 095 095 133 148 178 380 422 463 465 725 760 832 844 964 968 998 120 124 139 150 371 388 392 459 648 681 686 691 163 164 256 268 478 496 834 861 171 181 391 429 681 682 891 893 250 292 452 456 770 808 239 241 606 608 876 940 140 177 413 426 657 684 885 895 110 160 414 491 766 770 9000 073 102 383 407 637 642 202 262 434 440 660 661 939 967 228 262 696 706 197 213 376 423 519 627 870 915 186 219 457 459 736 745 917 936 324 360 484 583 827 852 353 366 620 687 943 963 185 218 463 510 700 703 900 910 171 184 493 529 787 806 144 158 480 547 672 702 280 282 468 475 685 719 971 297 374 718 766 222 505 845 163 474 718 218 429 628 967 223 492 750 938 376 603 978 369 695 273 588 706 965 258 535 809 188 569 730 316 506 727 408 768 101 105 119 121 143 167 392 533 738 995 13067 344 569 707 800 14012 210 554 742 950 15004 172 403 672 16084 250 509 725 17007 243 411 578 888 18017 148 515 823 19014 255 645 826 20011 210 503 755 21005 308 557 816 184 189 195 218 254 323 338 349 360 397 429 443 444 450 451 496 521 525 556 580 600 618 633 634 677 722 730 740 747 792 796 805 929 930 953 979 078 079 348 378 576 578 715 731 813 841 125 135 217 235 588 600 766 780 961 972 031 033 181 210 417 431 675 685 088 089 327 332 513 523 735 749 033 053 250 255 440 456 593 600 893 941 055 064 159 180 613 658 828 832 029 070 273 277 646 655 828 960 022 028 229 241 515 582 800 806 040 069 333 347 598 602 821 892 136 153 158 383 384 466 583 585 622 733 758 761 851 872 958 155 158 165 276 351 349 612 613 648 790 796 885 995 078 079 087 218 230 272 475 481 510 712 751 765 135 138 191 377 380 386 549 583 619 772 780 883 067 089 095 259 293 310 491 492 515 620 665 686 981 067 078 086 244 301 313 689 699 708 838 939 959 078 126 165 303 337 339 672 699 726 990 20000 050 099 136 251 261 282 591 593 607 828 855 870 085 105 182 348 403 407 620 654 655 935 938 253 282 303 321' 472 520 536 568 631 676 690 695 771 775 785 789 167 182 201 203 376 468 486 518 683 708 733 736 898 900 903 948 096 119 308 363 538 542 769 966 206 214 393 399 625 665 933 934 115 128 325 352 526 532 709 716 127 140 370 384 557 641 971 216 217 409 426 677 705 956 979 135 195 357 410 557 572 757 827 087 090 107 111 408 415 436 487 776 794 820 822 964 968 174 192 232 249 348 463 535 630 730 759 809 813 146 153 156 169 299 369 373 457 615 642 665 668 919 921 925 982 208 220 287 293 506 514 527 533 724 751 802 811 SINGKEP 27 te Bremen. STAD DORDRECHT p. 27 Finisterre naar Rotterdam. TALISSE p. 27 Ceylon n. Belawan. TANKHAVEN II 27 te Sg. Gerong. TIBERIUS 26 van Cuidad Trujillo n. Curag. VAN HEUTZ 26 van Manilla n. Hongkong. WESTLAND p. 27 Kaap Frio n. Montev. WESTERTOREN p. 27 Aden n. Spezia. WOENSDRECHT p. 27 Aden n. Suez. WONOSOBO 27 te Philadelphia. ZUIDERZEE p. 27 Scilly n. Middlesbrough. AALSDIJK 30 te Antwerpen verw. AENEAS 26 van Patras n. R'dam. ALWAKI p. 27 Malta n. Barcelona. ALIOTH 27 te Bremen. ALBIREO 27 te Hamburg. ALGENIB p. 27 St. Pauls Rock n. L. Palm. ALBLASSERDIJK 26 op 350 mijl N. Azoren naar Rotterdam. ALKAID 27 te Pto. Alegre. ALTAIR 26 van Santos n. Montevideo. ALUDRA 26 van Marseille n. Gibraltar. AMSTELVAART p. 27 Malta n. Prt. Said. AMSTELVEEN 26 te Marseille. ARMILLA p. 27 Billiton n. Sorong. AMOR 27 van Crotone n. Algiers. ARDEAS 26 van Tanger n. Palermo. ATLAS 26 te Amsterdam. ARIADNE p. 27 Finist. n. A'dam. BENNEKOM 27 te Cerro Azul. BORNEO p. 27 Gibr. n. Port Said. BILLITON p. 27 Sabang n. Colombo. BRITSUM 27 te Horta. BAARN 29 te Havre. BAWEAN 26 op 350 mijl O. Iwojima naaf Manilla. CAMITIA 2 Sept. te Curagao verw. CALTEX THE HAGUE p. 27 Gibraltar n. Rotterdam. CINULIA 26 op 400 mijl Z.W. Azoren naar Curagao. SCHERPENDRECHT p. 27 Key West Cor pus Christi. CONGOSTROOM 26 van Calabar n. Takor. DELFLAND 27 te Ilheos. DIDO p. 27 Ouess. n. Tanger. DUIVEN DIJK 27 op 200 mijl W. Azoren naar Antwerpen. DORESTAD 24 te B. Aires. ENA p. 27 Paramaribo n. Recife. ESSO AMSTERDAM p. 27 Gibr. n. Antw. ETREMA p. 27 Fortaleza n. B. Aires. FALCO 28 te Napels. GOUWE 27 op 550 mijl Z.O. Cape Palmas naar Monrovia. HELDER 27 op 750 mijl W. Z. W. Azoren naar A'dam. HELENA 26 op 750 mijl Z. W. Azoren naar Barbados. HECUBA 26 te Antwerpen. HERSILIA 26 van Port au Prince n. Ciud. Trujillo. HOOGKERK 27 te Kaapstad. HOUTMAN 27 te Bangkok. h ITTERSUM 27 op 900 mijl N. O- Mozamo. naar Lorenzo Marques. ILOS 26 van Lattaka n. Volas^ N York. WESTERDAM p. 27 Cape B^fore' n. Belaw. WILLEM RUYS 27 van Sms de i\<Jï9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 4