PRINSES WILHELMINA 75 JAAR Moeder des Vaderlands Gevechten in Gaz duren voort Werden twee Israëlische vliegtuigen beschoten? Nederlandse verpleegster om het leven gekomen Nederland zal elke resolutie over Nieuw-Guinea in de VN verwerpen Conferentie over Cyprus in Londen begonnen Franse regering accoord met plan- Faure voor Marokko Benoeming van nieuwe resident- generaal spoedig te verwachten Het blijft mooi weer Baron van Voorst tot Voorst bij Dulles Autobotsing in België Neutrale bestands- commissie moet ontbonden worden Honderdduizend op nummer 20997 Dreiging kabinetscrisis is geweken nuKKio pepte m m! Het weer Zes zwaar gewonden van wie vier Brabanders Gen.-majoor Parks ini Korea Amsterdammer kocht heel lot in Bloemendaal MOTOR BROMFIETSKLEDING DINSDAG 30 AUGUSTUS 1955 Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. 79ste JAARGANG No. 26384 Morgen viert Prinses Wilhelmina Haar vijf en zeventigste ver jaardag. Op Haar uitdrukke lijk verzoek zal deze heuglijke dag slechts in de rustige beslotenheid van de familiekring herdacht wor den. Vijftig jaar lang was de 31ste Augustus een dag van uitbundige vreugde voor het Nederlandse volk, waarop het zijn Koningin huldigde. Met het stijgen der jaren in steeds dieper bewondering en groter dank baarheid, omdat het steeds beter be greep, welk een zegen in een chao tische wereld deze Vorstin, roemrij ke telg uit het Huis van Oranje, voor ons land was. Na Haar afstand van de troon in 1948 ten behoeve van Haar dochter Juliana, geniet zij van een welverdiende rust, waarin het Haar gegeven is aan Haar levensavond een eigen zinvolle vorm te geven. Hierin past de rustige beslotenheid van de herdenking van Haar vijf en zeven tigste verjaardag. Wij respecteren die wens, maar onwillekeurig gaan onze gedachten op deze dag over die voorbije drie kwart eeuw vluchtig heen, waarin het aanschijn der wereld in zo vele opzichten totaal verander de en wel bijzonder in de vijftig jaar van Haar regering. Reeds op achttienjarige leeftijd droeg Koningin Wilhelmina de volle last van een constitutioneel koning schap, dat tijdens de eerste decennia van Haar regering, door le voltooi ing van de democratisch parlemen taire staat in 1917 zo'n hechte grond slag kreeg, dat het als een onwan kelbare rots bestand bleek tegen de woeste golven van twee wereldoorlo gen. Tijdens Haar koningschap ver anderde een wereld. Het begin Ha- rer regering kenmerkte zich door een ongekende bloei van handel en in het economisch stelsel van de ne gentiende eeuw voorgoed vaarwel werd gezegd, brak aan met al zijn zegeningen, maar ook zijn gevaren. De eerste wereldoorlog raasde over Europa, doch ons land bleef als door een wonder gespaard, tijdens de re voluties, die 1" tal van Europese lan id0n wnderland als een eiland van ruft tl bidden der woelige baren. Tin wat kinderlijke poging tot revo- hitie in ons land werd in de kiem gesmoord. Het Nederlandse volk schaarde zich rondom zijn geliefde Koningin met een trouw als nooit te voren. Maar in ons land mocht dan al rust heersen, in.de wereld rondom ons'heerste in die jaren na de eer ste wereldoorlog een chaot sche toe- stand De economische opbloei m de landen der overwinnaars sloeg op het einde der twintiger jaren in een crisis om, die in vele opzichten de verschrikkingen van de oorlog even- aarde. Millioenen arbeiders liepen doelloos rond, omdat hun handen geen werk meer konden vinden. De krachten der economie gingen hun eigen weg, waartegenover de mens machteloos scheen. De uitzichtloos heid op een betere toekomst gaf aan gevaarlijke elementen onder de zwaar beproefde volken hun kans. Zii rienen demonische krachten op, die S meer te beheerser Een tweede oorlog, verschrikkehjker nog dan de eerste, kwam m het ver schiet. Pogingen om de menshei waarschuwen voor de ramp, die men ging, werden door de dictator in de wind geslagen. Herinneren wi] ons nog de activiteiten van het Vati- caan en Koningin Wilhelmina om de ramp te bezweren. De hel brak los in 1939, in 1940. De orkaan ging over ons land; verbijstering sloeg ons volk, dat toch nog in zijn misschien te rustige zelfgenoegzaamheid de demonische krachten onderschat had. Vijf jaar bezetting gingen over ons heen. Maar waarom zouden we nog eens al die verschrikkingen in ons geheugen wakker roepen? Op deze 3iste Au gustus denken wij liever aan Haar, die in deze verschrikkelijke periode als een rots in de branding stond voor Haar volk: Koningin Wilhelmi na. Niet zonder reden gaf het Neder landse volk Haar spontaan de scho ne titels Moeder des Vaderlands en Moeder van het Verzet. Zij en de mi nisters verlieten het land en voerden in Londen de strijd verder tezamen met de Geallieerden. Veertig jaar lang had Zij reeds geregeerd tot zegen van Haar volk, nu zou Zij voortaan, tot de vijand verslagen was, voorgaan in het verzet. Haar moed, Haar on verzettelijkheid kenden geen gren zen. Zij spoorde in felle en bemoedi gende redevoeringen door de radio Haar volk, dat zuchtte onder de be zetter, tot volharding aan. Telkens opnieuw. Zelf onverschrokken, duld de Zij in Londen slechts diehards naast zich. Churchill, eenzelfde muur van onverzettelijkheid en moed, zag met diep respect en ontzag naar de ze Koningin van een klein volk. Vraagt niet wat deze onverzettelijk heid tot het uiterste van Haar krach ten geëist heeft. Vraagt ook niet naar de teleurstellingen, die Zij soms in naaste omgeving moest ondervin den, omdat sommigen van Haar volk niet eenzelfde moed konden opbren gen. Hoevele Engelandvaarders trof fen op hun wanhopige tocht naar Londen in Europa vertegenwoordi gers van onze regering aan, voor wie het woord verzet een begrip met wei nig betekenis bleek. Zij voelden zich eerst veilig in Haar omgeving. Geen inspanning was Haar te zwaar. Zij vloog over de oceaan en bepleitte het lot van ons volk voor het Congres der Verenigde Staten. Ongebroken hield Zij stand in verzet en volhar- Vervolg op pag. 5) Prinses Wilhelmina herdenkt morgen, volgens haar uitdrukkelijke wens, in alle stilte,haar 75ste verjaardag. En in grote dankbaarheid zal Nederland die dag gedenken alles wat deze vorstin in deze chaotische wereld voor haar volk betekend heeft en nog betekent. ,,.lt heeft gisteren gemeld, IsraëHsche vis6 ,^chtvliegtuigen twee fr™ hebben bescho- ten, omdat laats tg enoemde toestellen de bestandslijn zouden hebben geschon den. Volgens een communiqué van de Egyptische strijdkrachten vlogen twee Israëlische vliegtuigen boven het ge bied van Rafah, ten Zuid-Westen van de strook van Gaza, waardoor zij de bestandsovereenkomst schonden. De vliegtuigen werden door Egyptische ja gers onderschept en beschoten, waarop de Israëliërs in Oostelijke richting ver- dwenert. Aan geen van beide zijden vielen do- den of gewonden, aldus het communi qué. Een Israëlische militaire woord voerder had eerder meegedeeld, dat gisteren Israëlische jachtvliegtuigen twee Egyptische vliegtuigen hadden onderschept, die het Israëlische lucht ruim binnenvlogen. De Egyptische vliegtuigen waren vervolgens naar ei gen rechtsgebied teruggekeerd. De Is raëlische woordvoerder maakte geen melding van een beschieting. Volgens een woordvoerder van het Israëlische leger hebben in het gebied van Gaza Israëlische en Egyptische troepen gisteren de gehele dag scho ten gewisseld. De Egyptenaren waren vroeg in 4e ochtend met vuren begon nen, hetgeen door de Israëliërs werd beantwoord. Aan Israëlische zijde wer den geen verliezen geleden. 4e voorzitter van de Vei ligheidsraad gisteren een brief gezon- hf?'e.i^ai?,rin llet aandacht vraagt voor eft fLhi fer w°r4en van de toestand in af E»si- Ven Gaza- Gezegd wordt dat j jvf regering, „alle zelfver dedigingsmaatregelen zal treffen voor d© bescherming van leven en eigen- dommen van haar burgers." Hoewel Israël voor het ogenblik geen optreden van de Veiligheidsraad vraagt, behoudt het zich het recht voor znlki mogelijk in de toekomst te doen Radio-Caïro heeft gisteren in een uit zending voor de Arabische landen ge zegd, dat de Amerikaanse plannen voor het Midden-Oosten ten doel hebben „de Arabieren over te leveren aan de genade van Israël". De verklaring van minister Dulles over oplossing van de Arabisch-Israëlische geschillen, die op het ogenblik door de Arabische landen wordt bestudeerd, houdt de volledige intrekking van de besluiten van de Ver enigde Naties inzake^ de Palestijnse kwestie in, aldus radio-Caïro. Ook ne geert dit Ariierikaanse plan de beslui ten van de conferentie van Bandung op dit punt volkómèn. Verder zei de Egyp tische staatsomroep nog, dat er nauw verband bestaat tussen de bovenaange- duide verklaring van minister Dulles en het bezoek van president Eisenho wers persoonlijke vertegenwoordiger in het Verre Oosten, Johnston, aan de Ara bische landen. Laatstgenoemde heeft voorgesteld een gezamenlijk Arabisch- Israëlitisch bevloeiingsproject in het stroomgebied van de rivieren Jordaan en Jarmoek uit te voeren. Een Nederlandse verpleegster, mej. P. van Dongen uit Roosendaal, is Maan dagavond om het leven gekomen bij een auto-ongeval op de weg Brussel- Luik, op de grens van de gemeenten Hakendover en Overhespen. Twee au to's kwamen daar met elkaar in bot sing waarna nog een derde wagen op de beide andere inreed. Het ongeluk gebeurde ongeveer vijf kilometer buiten Tienen. Een Neder landse auto werd aangereden door een auto, waarin twee Polen zaten. In de Nederlandse wagen zat een gezelschap van de familie Van Dongen, twee broers en drie zusters. Later reed nog een derde auto op de ravage van de twee auto's in. De 37-jarige verpleegster Petronella van Dongen uit Roosendaal, werkzaam aan het ziekenhuis op de Coolsingel te Rotterdam, werd zodanig bekneld, dat zij door de weinige omstanders, die hielpen, niet meer tijdig gered kon worden, zij stierf ter plaatse. De arts René van Dongen die werkzaam is als assistent aan het ziekenhuis te Tilburg kreeg een hersenschudding en klaagde over pijnen aan borst en schouder. Mej. Jeanne van Dongen uit Roosendaal had verschillende bles sures, waarbij een gebroken sleutel been, mej. Jo van Dongen, die lerares is in Roosendaal, heeft hoofdwonden en een gebroken pols. De weleerw. heer E. van Dongen uit Breda liep inwen dige kneuzingen, een dubbele dijbeen breuk en een gebroken pols op. De familieleden Van Dongen zijn allen in de Heilig Hart-kliniek te Tie nen ter verpleging opgenomen. Daar zijn ook heengebracht de beide Polen uit de andere wagen, die beiden even eens zwaar gewond zijn. De Nederlandse zaakgelastigde in Washington, Baron Van Voorst tot Voorst heeft gisteren op het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken een bezoek gebracht aan minister Dul les en de Amerikaanse minister nog maals de verzekering gegeven dat de Nederlandse regering iedere resolutie inzake Nieuw-Guinea bij de komende Algemene Vergadering van de V.N. zal verwerpeij, aldus wordt hier in diplo matieke kringen vernomen. De Neder landse diplomaat wilde de minister voor diens vertrek met vacantie nogmaals van het standpunt van zijn regering op de hoogte brengen. Momenteel laten de vijftien Aziatische en Arabische lan den in de V.N. een memorandum rond gaan waarin de Indonesische eisen op Nieuw-Guinea worden gesteund. Dulles zou geen Amerikaans standpunt aan Van Voorst tot Voorst in deze hebben meegedeeld. Van Voorst tot Voorst zou minister Dulles verder hebben meegedeeld dat de Nederlandse regering verlangend is te helpen met de slachtoffers van de orkaanramp „Diana" welke onlangs de New England staten van de V.S. heeft getroffen. De Nederlandse regering zou bijvoorbeeld de diensten van water bouwkundigen willen aanbieden om te voorkomen dat bjj toekomstige natuur rampen zulke ernstige overstromingen zouden ontstaan, gezien hun ervaringen met de overstromingsrampen in Neder land. (U.P.) Generaal-majoor Harlan Parks, de Amerikaanse chef van de delegatie van de Verenigde Naties bij de gemengde Koreaanse bestandscommissie, gisteren gezegd, dat volgens zijn oor deel de neutrale commissie van toezicht moet worden ontbonden. Hij zei dit te Panmoendjom op een vergadering van de gemengde commissie, die ter bespre king van beschuldigingen van inbreu ken op de bestandsovereenkomst door de communisten bijeen was. Generaal Parks zette uiteen, dat het opperbevel van de Verenigde Naties meent, dat de neutrale commissie moet verdwijnen, maar dat dit niet het offi ciële oordeel van de Verenigde Naties is. Door de communistische „obstructie en ongeoorloofde handelingen in de neutrale commissie van toezicht is ont binding van de commissie de enige op lossing van de moeilijkheden". In de neutrale commissie zitten vertegenwoor digers van Polen, Tsjechoslowakije, Zweden en Zwitserland. (Reuter) De leider van de Oost-Duitse commu nistische partij, Walter Ulbricht, van wie twee maanden lang niets was ge hoord, blijkt thans in Moskou te zijn. Het officiële Oost-Duitse nieuwsagent schap A.D.N. meldde, dat Ulbricht gisteren een bezoek bracht aan een ten toonstelling gewijd aan de ontwikkeling van Tsjechoslowakije gedurende de laat ste tien jaar. Met de ketenen van de „slavernij", als symbool van de toestand van haar land, om haar hals, loopt een meisje van Cyprus voor de drager van de Griekse nationale vlag, om te demon streren voor de ambtswoning van pre mier Eden in Downingstreet. Van daag vangen de besprekingen aan tus sen Griekenland, Engeland en Turkije over de toekomst van Cyprus. In de staatsloterij is vanochtend de hoofdprijs van 100.000 gulden uitgeloot. De prijs viel op lot nr. 20997. De se ries van dit lot zijn verkocht in Rot terdam, Groningen, Bloemendaal en Be verwijk. Te Rotterdam is het lot verkocht in twee halve loten en wel aan een Haag se kapper en aan een speelclubje van 23 R'damse kellners. Te Bloemendaal werd een heel lot verkocht, waarop de honderdduizend viel. De winnaar is een inwoner van Amsterdam. Te Be verwijk werd het lot verkocht in een kwart, een aantal twintigjes en tien tjes. De winnaars bevinden zich in Emmen (Drente), Heemskerk, Wijk aan Zee, Santpoort en Beverwijk. Het vorig jaar heeft de collecteur in Beverwijk vijf nummers bijge- kocht, waarop eveneens de honderd duizend viel. Ook te Groningen moet de honderd duizend door een aantal gelukkigen worden gedeeld. Er werden daar een half lot en een aantal tientjen en twintigjes verkocht. Een prijs van 10.000 gulden is gevallen op nummer 2742. iiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiimi De BritsGrieksTurkse conferentie over de toekomst van Cyprus is giste ren te Londen begonnen. De delegaties van de drie landen worden geleid door de ministers van Buitenlandse Zaken, respectievelijk MacMillan, Stefanopoe- los en Zorlu. De bijeenkomst van gas teren was gewijd aan technische kwes ties, aldus deelde een woordvoerder van het Britse departement van Buiten landse Zaken mee. De eerste „zakelij ke" vergadering is vanmorgen begon nen. Het gebouw waarin de conferen tie wordt gehouden, „Lancaster House", wordt bewaakt door een sterke politie macht. Ook op Cyprus zelf patrouil leerde gisteren de politie om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Een militaire woordvoerder te Nicosia zei, dat de vier duizend Britse militairen op het eiland in staat zijn aan iedere ordeverstoring het h- fd te bieden. Een Griekse journalist heeft de drie ministers van Buitenlandse Zaken gis teren doen schrikken uoor bijna de ge hele openingsvergadering van de con ferentie onopgemerkt bij te wonen. De man, wiens naam niet bekend gemaakt is, was de conferent.ezaal met een groep fotografen binnengekomen, die een kwartier lang gelegenheid kregen foto's te maken. Toen de fotografen weggingen, ging de journalist achter de Griekse afvaardiging aan de ronde tafel zitten. Kort voor het einde van de vergade ring, die anderhalf uur duurde, werd de man ontdekt. De Griekse minister, Stefanopoelos, bood zjjn Britse en Turk se collega's zjjn verontschuldigingen aan en beloofde, dat een dergelijk voor val zich niet zal herhalen. Een delega tielid zei later, dat de verslaggever geen goede dag had uitgezocht. Gisteren werd alleen over procedurekwesties gespro ken. Als hij het 'ater zou hebben ge daan, was hjj misschien met een wer kelijk belangrijk verhaal naar huis ge gaan, aldus de diplomaat. Te Wertenstein, in de omgeving van huzem, zijn twee Zwitserse gevechts vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Beide werden totaal vernield. De piloten kwamen om het leven. De foto toont de smeulende resten van een Vampire-straaljager, die waarschijnlijk midden in de lucht is geëxplodeerd. EDGAR FAURE Premier Edgar Faure van Frankrijk heeft gisteren de dreigende breuk in de boezem van zijn kabinet kunnen bezwe ren en zijn ministers kunnen overreden om in brede lijnen zijn plan voor het door bloedige onlusten geplaagde Ma rokko te aanvaarden. Welingelichte bronnen voegden bier nog aan toe, dat de benoeming van een nieuwe resident- generaal voor het protectoraat Marok ko binnen acht en veertig uur zal af komen. Desondanks blijven na een uit puttende kabinetszitting van in to taal dertien uur nog vele punten onop gehelderd. Premier Faure kreeg tijdens de vergadering, welke plaats vond in de ambtswoning van president Coty en welke door Coty persoonlijk voorgezeten werd, de goedkeuring van de ministers voor de volgende punten van zijn plan: 1) Vorming van een representatieve regering voor Marokko binnen vijftien dagen. 2) Het afstand doer, van de huidige sultan Mohammed ben Moulay ben Arafa van de rechten op de Marokkaan se troon. In ruil hiervoor heeft Faure er mee ingestemd om de tegenwoordige resident-generaal in Marokko, Gilbert Grandval, te laten vallen en onmiddel lijk in diens plaats iemand anders te benoemen. Volgens bovengenoemde bronnen zou het aftreden van Grandval vandaag of morgen openbaar gemaakt worden, terwijl men dan tegelijkertijd de naam van zijn opvolger bekend zou willen maken. Dit zal zeer waarschijnlijk de huidige resident-generaal van Tunis, generaal Boyer de la Tour, worden. In dien De la Tour deze functie weigert, zou de minister voor Marokkaanse en Tunesische aangelegenheden, Pierre July, of de politieprefect van Parijs, André Dubois, voor een dergelijke post (Van onze weerkundige medewerker) Augustus maakt zich deze laatste da gen niet al te druk en juist daarom is het weer rustig en mooi. Regen zal er hoegenaamd niet vallen, want de beide regenfronten welke zich over de Britse eilanden naar de Noordzee bewegen, verliezen steeds meer van hun activi teit. Alleen langs de waddeneilanden kan het morgen tijdelijk tot wat lichte regen of motregen komen. De hoge druk-gebieden trekken zich weliswaar uit onze omgeving terug, maar er is tot op heden geen enkele depressie die hiervan wil profiteren, zodat ook de laatste Augustusdag met zomers weer zal verlopen. Opklaringen en vrij rustig weer. Overwegend droog. Temperatuur in de middag 20-23 gr. C., zeewatertempera- tuur bijna 20 gr. C. in aanmerking komen. Faure zou slechts Grandval hebben durven laten vallen, indien ook de huidige, door de inheemse bevolking gehate sultan Ben Arafa heen zou gaan en tegelijkertijd een aanvaardbare opvolger van Grand val bekend gemaakt zou worden. In Frankrijk bestaat namelijk de gerecht vaardigde vrees, dat het opnieuw tot bloedige onlusten zal komen, wanneer de Marokkaanse bevolking verneemt, dat de liberaal ingestelde Grandval, die een open oog had voor de eisen der nationalisten, voor de aandrang van rechts in Frankrijk heeft moeten wij ken. Het Franse kabinet stemde even eens in met het voorstel van I aure om een troon- of regentschapsraad in te stellen, welke de macht aan zich zou moeten houden totdat er een nieuwe sultan gekozen zou zijn. Volgens goed ingelichte bronnen heeft het bestaan van het Franse kabinet dikwijls aan een zijden draadje gehan gen. toen namelijk de rechtse ministers nauw verhulde bedreigingen uitten om te zullen aftreden. De hevigste opposi tie kreeg premier Faure te verduren van de minister an buitenlandse za ken, Antoine Pinay, een onafhankelijk minister en van de gaullistisch gezin de minister van defensie, generaal Pierre Koenig, die beiden het on middellijk heengaan van Grandval eis ten. Het staat nog te bezien of de prin cipes van het plan-Faure, wanneer zij in de praktijk worden gebracht, ook nog de goedkeuring van de ministers van de rechtervleugel zullen kunnen weg dragen. Elke nieuwe uitbarsting in Ma rokko, waar de toestand uitermate ge spannen is, zou dit „laatste kans"-plan van Frankrijk om zijn positie in het. belangrijke protectoraat te handhaven, kunnen doen schipbreuk lijden. De Franse socialistische afgevaardig de Marcel Naegelen, oud-gouverneur- generaal van Algiers, heeft gisteren ge neraal Rafael Garcia Valino, de Spaan se Hoge Commissaris in Marokko, be schuldigd van „ontoelaatbare inmen ging in Frankrijks betrekkingen met Marokko." Hij heeft in de Nationale Vergadering een interpellatie aange vraagd, waarin de minister van buiten landse zaken, Pinay, gevraagd wordt, „of de Franse regering de Spaanse re gering heeft verzocht, een einde te ma ken aan deze ontoelaatbare interven ties door haar vertegenwoordigers in de betrekkingen tussen Frankrijk en Marokko". Volgens Naegelen heeft generaal Garcia in een rede te Te- toean, ter gelegenneid van het moham medaanse feest Aid el Kebir. „Frank rijk er van beschuldigd, de hoop van alle Marokkanen te hebben teleurge steld en een schaduw geworpen te heb ben over hun vreugde en geluk tijdens dit mohammedaanse feest". Generaal Garcia zou verder in zijn toespraak tot de verbannen sultan zijn beste wensen hebben gericht. Koning Saoed van Saoedi-Arabië heeft bij de Franse regering geprotesteerd tegen de Franse militaire operaties in Noord-Afrika, aldus heeft de Saoedi- Arabische legatie in Amman (Jordanië) gisteren meegedeeld. De Jordaanse re gering heeft gisteren ingestemd met een Iraaks voorstel voor een bijeen komst van de ministers van buiten landse zaken der Arabische landen te Beiroet, Libanon, de volgende maand, over de toestand in Frans-Noord-Afrika. Aavertentta BARTELJORISSIR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR 48 A DAM TEL. 717162 (tot Woensdagavond) Veranderlijke bewolking met van nacht en morgenochtend plaatselijk mist. Voornamelijk in het Noorden van het land wat lichte regen of motregen. Aanvankelijk weinig wind. Later zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Zon: 5.50-19.34. Maan: 18.24-3.40. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF Z8 cents per miliimeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, 12.17 per maand, f 6-50 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1