Kerkvervolging in Joegoslavië weer verscherpt Israëlische leger bezet Egyptisch hoofdkwartier Weinig regen 111 LU IlL I Iflfll ILLIVI vvl IL Uüwl Inll 1 PERÓN Doorzichtige manoeuvre Vervoerpersoneel van de hoofdstad staakt niet door vakbonden „gedwongen" om ontslagaanvrage in te trekken Argentijnse dictator vraagt strijd tot het uiterste tegen de oppositie Bello5 s stoomfluit blaast Last Post Uitgebreide politiemacht onderzoekt de rails meter voor meter op sabotage Prinses Wilhelmina verjaart Sinds Sovjet-bezoek Jee. riUKKIQ oefoteyw muj! Het weer Slechts vier kerken in de Sovjet-Unie doen nog dienst Nieuwe tactiek van Indonesië in VN Chinezen bouwen vliegveld in Tibet Bloemen voor de Prinses Na rumoerige nachtvergadering; „Elke Argentijn mag mensen doden die de orde willen verstoren" „Zeervolle vermelding" Geen jenever Nieuwe SUS-actie op komst DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1955 e 79ste JAARGANG No. 26386 Vele bloemen en gelukwensen Russische schade vergoeding aan Noorwegen CHOLERA-ZIEKTE IN PAKISTAN yAan zee) NOORSE SPORTTRUIEN 29.50 Katholicisme in Rusland Kwestie Nieuw-Guirnea Noodremmen tijdig buiten werking <- (Van een verslaggever) Nogal opgewonden taferelen speelden zich vannacht voor en in het gebouw „Frascati" in Amsterdam af, nadat bij een schriftelijke stemming bekend ge worden was, dat het grootste deel van de aanwezige conducteurs geen nieuwe staking wenste te beginnen. Verschil lenden grepen naar de microfoon of om de gemoederen te kalmeren, of hun te leurstelling uit te schreeuwen over de afwijzende beslissing. Het viel op dat juist twee leden van het tramcomité, zoals Oomen en De Vente, tot de eersten behoorden. Gaandeweg echter waren de meeste van de aanwezigen vertrokken en slechts enkele groepen zetten hun discussies voort. Het heeft er overigens nog wel even om gespannen of het gemeente-vervoer stil zou liggen of niet. Van de gemeen telijke Haven- en Handelsinrichtingen, die 's avonds hun vergadering hadden gehouden, was bekend geworden dat zij onmiddellijk in staking zouden gaan als het trampersoneel tot hetzelfde mocht besluiten. Nu dit niet is gebeurd, is er reden om aan te nemen, dat de diensten Stadsreiniging en Publieke Werken, die De 75e verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina is Woensdag niet in stilte voorbijgegaan. Reeds in alle vroegte trok de Nederlandse jeugd, getooid met oranje, naar paleis Het Loo dat fel wit in een stralende zon lag te pronken. Vele kinderen droegen bloemen in hun knuistjes als een hul debetoon voor de jarige prinses, bou- ciuetten, die in grootte en samenstel ling onderling nogal eens verschilden. De post bracht al vroeg een grote sta pel schriftelijke gelukwensen met extra zegels vgor het Koningin Wilhelmina- fonds voor de Kankerbestrijding. Al enkele dagen had men op het Apel- doornse postkantoor de stapels kaar ten, afkomstig uit alle delen van het land, verwerkt. De burgemeester van Apeldoorn, de heer A. L. des Tombe, en zijn echtgenote behoorden tot de eersten die de felicitatieregisters op Het Loo tekenden. Namens het gemeen tebestuur werd een fraai veldbouquet aan het paleis bezorgd, en talrijke par ticulieren, verenigingen en instellingen brachten eveneens een bloemenhulde. Het Koninklijk Gezin bracht de dag op Het Loo door. De Russische regering heeft beslo ten een schadevergoeding van vier honderd duizend kronen te betalen aan de families van de tien leden van een Noorse vrouwendelegatie, die op 6 Au gustus j.l. bij een vliegongeluk nabij W'oronesj in de Sovjet-Unie om het leven kwamen. Dit is gisteren aan het Noorse ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld door de Russische zaakgelastigde in Noorwegen, Moljakov. 's avonds 1 September een vergadering zouden beleggen, tot een dergelijk be sluit zullen komen. Wel is besloten om binnen korte tijd met al het daartoe bereid zijnde ge- meentepersoneel te demonstreren tegen de beslissing van het scheidsgerecht, waarbij het beroep van de 61 ontsla genen van de Aprilstaking ongeldig werd verklaard. En bovendien vóór de aanvankelijke eis, n.l. her classificering der loongroepen. Na het bezoek van de Sovjet-leiders aan Joegoslavië, zo bericht het persbu reau Kipa uit Triëst, is de kerkvervol ging in het land van Tito weer ver scherpt. De regering heeft onder meer een uitermate strenge controle ingesteld op de inkomens van de geestelijken en het toezicht op het priesterlijke woord dat vanaf de preekstoelen de gelovigen bereikt, is eveneens veel nauwlettender geworden. Het aantal gevallen van be straffing voor anti-nationale handelin gen wordt met de dag groter. Het groot ste gevaar echter voor de toekomst van de Katholieke Kerk in Joegoslavië is de systematische, nu weer opnieuw aange bonden strijd tegen de groei van het aantal priesters. Door een aantal maat regelen, die de opleiding van jonge priesters bemoeilijken, demonstreert de Joegoslavische regering duidelijk haar opzet de Katholieke Kerk langzaam maar zeker in dit land te willen liqui deren. Een maatregel die de klein-semina- ries zwaar getroffen heeft, is de veror dening volgens welke geen leerlingen onder de veertien jaar meer aangenomen mogen worden. De seminaries werden zodoende gedwongen een groot aantal van hun leerlingen naar huis te sturen. Een tweede maatregel die gelijktijdig werd bekend gemaakt, verplicht alle seminaristen in militaire dienst te gaan, terwijl toch de studenten in Joegoslavië tot na het beëindigen van hun studie niet in het leger behoeven dienst te ne men. Er is echter een bijzondere veror dening gemaakt voor de seminaristen, waardoor zij tijdens de studie hun mili taire dienstplicht moeten vervullen. Op alle mogelijke manieren probeert men dan in het leger de jonge mensen er toe over te halen hun theologische studie op te geven. In het „Officiële blad van het Joegoslavisch volksleger" worden talrijke verklaringen van ex-se minaristen opgenomen, waarin op cy nische en belachelijk makende manier tegen de katholieke scholen wordt stel ling genomen. Een millioen doses vaccin zijn gister avond per vliegtuig naar Oost-Pakistan gebracht om te worden gebruikt bij de bestrijding van een toenemend aantal cholera-gevallen in het gebied rondom Dacca, dat sinds 15 Augustus door over stromingen onder water is komen te staan. Majoor Dan Gov, de officiële woord voerder van het Israëlische leger heeft vanmorgen in Tel Aviv meege deeld, dat het Israëlische leger het Egyptische hoofdkwartier te Khan Fu nis op de grens van Israël en Egypte heeft aangevallen en bezet. De stad ligt twintig kilometer ten Zuid-Oosten van Gaza. Daarna hebben de Israëli sche strijdkrachten het Egyptische hoofdkwartier opgeblazen en zijn ten slotte naar Israëlisch grondgebied te ruggekeerd. De Israëlische verliezen bedroegen een dode en acht gewonden. Ook hebben Israëlische strijdkrachten de wapenstilstandsgrens nabij het dorp Abasan overschreden en artillerie- en mortiervuur tegen de Egyptische stel lingen geopend. Het Britse ministerie van Buiten- September is vandaag met een rustige dag en op de meeste plaatsen ook met droog weer begonnen. Het is er wat wisselvalliger op geworden nu de hoge druk gebieden boven het vasteland van West-Europa zich naar Rusland hebben teruggetrokken. Een storingsfront van een depressie ten Zuiden van IJsland kan morgen vrij dicht bij ons land ko men te liggen en tijdelijk wat lichte regen en meer bewolking veroorzaken. De wind blijft zwak tot matig, en voert nog vrij warme lucht aan. De tempe ratuur zal dan ook nog geen grote ver anderingen ondergaan. Bij de Azoren ligt een krachtig hogedrukgebied, waar van een uitloper zich in de richting van Zuid-Engeland uitbreidt, hetwelk over enkele dagen weer een meer bestendig weertype tot gevolg kan hebben. Tijdelijk meer bewolking met wat lichte regen of motregen. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richting. Tempera tuur irr de middag omstreeks 20 gr. C., zeewater 19 20 gr. C. landse Zaken heeft gisteren officieel bekend gemaakt, dat het bjj monde van zijn ambassadeurs in Cairo en Tel Aviv er bij de Egyptische zowel als de Israëlische regering op heeft aange drongen „matiging" te betrachten ten aanzien van de licht ontvlambare situa tie rondom Gaza. Engeland had er bij beide landen op aangedrongen zoveel mogelijk zelfbe heersing te tonen, omdat er door de toegenomen spanning in het gebied van Gaza „een ernstige toestand" was ont staan. Tegelijkertijd liet het Foreign Office weten, dat het van betrouwbare zijde ervan op de hoogte was gesteld, dat de Sovjet-Unie wapenhulp aan „een Arabisch land" had aangeboden, waarbij het ministerie liet uitkomen, dat dit land Egypte was. Maar een woordvoerder van het ministerie ver klaarde, dat er geen reden was om te veronderstellen, dat dit Russische aan bod reeds was aanvaard. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Foster Dulles, heeft Dinsdag verklaard, dat de Verenigde Staten gegevens hadden ontvangen, waaruit bleek dat de Sovjet-Unie wa pens aan Arabische landen had aan geboden. Dulles achtte deze Sovjet- stap niet bevorderlijk voor het vermin deren van de internationale spanning. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A DAM TEL 717162 (Tot Vrijdagavond) Vrü veel bewolking met plaatselijk wat regen of motregen. Overwegend matige wind tussen Zuid en West. Iets lagere temperaturen. Zon; 5.53-19.30. Maan: 19.02-6.07. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM hooJtl' Omroe^rl ifcenu oe^m m-hooa%" Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 De administratie behoudt zich he' recht voor yinnuc ui adi cMcrw pmipaut Directie: J. J. Bowrigte^n Hl 1 3 1W JI F Iwl 1 Ïj I II I I I| EL N 1 ^^^rTaand. fóJSo'per kwartaa^6*' ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiii Als de tekenen niet bedriegen is het aanbod van generaal Perón om af te treden als president van Argentinië een Politieke kunstgreep van het zuiverste water. In de eerste plaats richtte de Argentijnse dictator zijn aanbod nota- bene tot de perónistische partij en de Perónistisch gezinde vakbond, de C.G.T., dus niet tot de volksvertegenwoordi ging, die, hoe zeer zij ook is gegoten in de door Perón gewenste vorm, formeel toch de meest aangewezen instantie is. Dat de perónistische partij en de C.G.T. het aanbod van Perón met veel vertoon zouden afwijzen, kon de president van tevoren op zijn vingers uitrekenen. De rest was een kwestie van massa-regie. Het enige risico zou zijn, dat bepaalde outsiders ernst zouden maken van deze Politieke stunt. Maar dat heeft Perón er blijkbaar op gewaagd. Wie waagt, die wint, zal hij gedacht hebben. En wat hij wil herwinnen is de revolutionnaire gezindheid, die hem op 17 October 1945 uit de gevangenis bevrijdde en hem tot de machtigste man Van het land maakte, een gezindheid, die in sterke mate heeft geleden van de economische roofbouw, die het Peró nistische bewind de laatste jaren heeft toegepast, en vooral ook van het sterke onbehagen, dat Perón door zijn roeke loze strijd tegen de Kerk in brede krin gen heeft gewekt. De keuze van het tijdstip tenslotte hangt nauw samen met de komende Parlementaire behandeling van een con tract, dat is geparafeerd tussen de Ar gentijnse regering en de California Ar gentina N.V. (een voor de gelegenheid gecreëerde dochtermaatschappij van de Standard Oil). Het debat wordt op 30 September a.s. gehouden. Perón hoopt door dit contract, zoals b.v. ook de Ara bische landen dat hoopten, met één slag zijn economische zwarigheden te boven te komen. De Standard heeft geëist, dat de ar beiders van de California Argentina niet aangesloten zullen zijn bij de C.G.T. Dat was voor Perón blijkbaar geen bezwaar en hij schijnt ook de tegenzin van de Vakbondsleiders al te hebben overwon nen. Maar nu dreigt de oppositie van de radicalen merkwaardig genoeg een spaak in het wiel te steken. Zij komt hu nog nationalistischer uit de hoek dan de Peronisten zelf en beschuldigt de regering ervan deArgentijns^zelfetan- digheid Je verkwanselen,speeit Qp ge_ maar ook P°Jes in het contract met de ^andard waarbij Argentinië aan de v| militaire bases zou afstaan. Peron begint nu zijn toevlucht tot een enigs zins doorzichtige manoeuvre om de Wind weer in de zeilen te krijgen. Pater Georges Bissonnette, de uit Mos kou uitgewezen geestelijke verzorger van de buitenlandse kolonie in Moskou, t tv. berichten van het Amerikaan se Katholieke persbureau NCWC, volgens Welke in de Sovjet-Unie vijftienhonderd Katholieke kerken voor de zielzorg ter beschikking zouden staan, onwaar. Deze bewering was afkomstig van de presi dent van de Baptistische wereldgemeen te, dr. Theodor Adams, die twee weken in Rusland is geweest. De bewering van Adams is kennelijk gegrond op een me dedeling van het Sovjettouristenbureau alntourist", aldus pater Bissonnette. De employé's van „Intourist" hebben een uitgebreid repertoire van vastge stelde antwoorden op de meeste vragen cnHiirlH^,„bez^eker kan stellen ter be- Haf. Hoifnt,,., betekent echter niet antwoorden ook met de werke lijkheid m overeenstemming zijn „Ik ken slechts vier katholieke ker ken in de Sovjet-Unie, waar nog ker kelijke plechtigheden worden gehou den", verklaarde pater Bisonnnette „het zijn de St. Louis in Moskou en de' kerken in Leningrad, Kischinev en Ti- flis". Over het aantal katholieke ker ken in Estland, Letland en Litauen zijn geen nauwkeurige cijfers bekend. Dr. Abu Ha.nifah, hoofd van het di rectoraat Amerika van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, is gisteren per vliegtuig naar New ^°rK Vertrokken voor het bijwonen van de tiende Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. De minister van Bui tenlandse Zaken, Anak Agung gde Agung, zal hem over enkele dagen vol gen. Ook dit jaar zal Indonesië er naar streven Nederland door de Verenig de Naties te laten dwingen de onder handelingen over Westelijk Nieuw- Guinea te hervatten. Naar de corres pondent van de New York Times uit Djakarta meldt, zou dit gebeuren op een „nieuwe vriendschappelijke" manier. Abu Hanifah zou gezegd hebben, dat de regering van Burhanuddin Harahap Van plan is de Indonesische betrekkin gen met de Westerse landen te ver beteren. „Wij zullen niet vijandig staan tegenover Nederland. Ons doel is op de Algemene Vergadering te komen tot bilaterale besprekingen tussen onze Wee landen", aldus Hanifah. Volgens berichten die te Kalimpong On ontvangen, zijn genietroepen van e communistisch-Chinese leger begon nen met het aanleggen van het eerste vliegveld iv Tibet. Men verwacht dat het vliegveld over «es maanden gereed zal zijn. Volgens eze berichten zijn de Chinezen van plan 9 twee andere vliegvelden aan te leggen m Tibet. (A.F.P.) Voor de laatste rit van Bello was de belangstelling enorm; zelfs tot op de daken der rijtuigjes hadden koelbloedige passagiers plaats genomen. President Juan Domingo Perón van Argentinië heeft gisteravond de ont slagaanvrage ingetrokken, die hij eer der op de dag had ingediend. Perón deelde zijn besluit om president te blij ven mee in een toespraak tot duizenden volgelingen, die verzameld waren op het Plaza de Mayo. Het voornemen van de president om af te treden, „in dien hierdoor in het land de rust zou worden hersteld", bracht de perónisti sche beweging er to haar aanhangers in het gehele land op te roepen voor betogingen ten einde de president tot andere gedachten te brengen. Leden van de party, de vakverenigingen en de vrouwenorganisaties te Buenos Aires gaven gehoor aan deze oproep en verzamelden zich in het centrum van de stad, waar zij toegesproken werden door de leider van het perónistische vakverbond, Hugo de Pietro. Deze ver klaarde dat de partij en de vakbewe ging hadden besloten, dat zij op de Plaza de Mayo zouden blijven totdat Perón zijn ontslagaanvrage zou hebben ingetrokken. PERÓN „Wij willen de president zeggen, dat ons volk in rust voor de grootheid van het land wil leven en werken en dat wij niet zullen toestaan dat enkele luiaards de kalmte in deze stad verstoren Als de arbeiders deze rust niet gegund wordt, zullen zij voor onbepaalde tüd het werk neerleggen", aldus de vak bondsleider. Dat de mogelijkheid zou bestaan dat Peron inderdaad zou willen aftreden werd zo geloofwaardig moge lijk gemaakt door bekendmakingen van vice-president Alberto Teisaire en Pe- rón's vertrouweling Carlos Aloe, de gouverneur van de provincie Buenos Aires. Ook de perónistische parlements leden deelden mee, dat zij bij stemming besloten hadden dat president Perón niet mocht aftreden. Zij verklaarden bovendien dat ze niet meer zouden ver gaderen, voordat Perón bekend maak te dat hij zou aanblijven. Als Perón zou aftreden, zouden de perónistische kamerleden allen hun ontslag nemen. Gistermiddag zag Buenos Aires er uit als een stad, waar de noodtoe stand is afgekondigd. De regerings gebouwen werden door sterke troe- peneenhedene bewaakt, terwijl de mi nister van het leger, generaal Frank lin Lucero, die na de opstand in Juni als „de sterke man" van Argentinië wordt beschouwd, verklaarde dat hij de orde ten koste van alles zou hand haven. Tot onlusten kwam het niet, maar wel hield president Perón 's avonds een rede, die als de oorlogszuchtigste van zijn loopbaan wordt beschouwd en waarin hij „Strijd" het nieuwe wacht woord noemde van de perónistische be weging. De strijd zou worden voortge zet, totdat de oppositie geheel zou zijn verdwenen. „Wanneer er een van ons valt, zullen wij er voor zorgen dat er vijf van hen vallen", aldus de president in zijn rede. Toen Perón het woord nam, waren ongeveer honderd duizend Argentijnen op het grote plein samen gestroomd. Ook van buiten de stad wa ren mensen met autobussen en treinen aangevoerd. Perón deelde de Argentij nen zijn besluit mee om zijn ontslag aanvrage in te trekken. Hij zei onder meer: „De verdraagzaamheid welke wij tot dusver aan de dag hebben ge legd, geeft ons nu het recht om met ge weld op te treden en van nu af aan heb ben wij een blijvende gedragslijn voor onze beweging vastgesteld: wie de orde poogt te verstoren door het gevestigde gezag of de wet aan te vallen mag door iedere Argentijn worden gedood. Deze gedragslijn, welke alle peronisten moe ten volgen, is niet alleen gericht tegen de uitvoerders, maar ook de organisa toren van opstandige acties". De algemene staking, waartoe de pe rónistische vakbeweging gistermorgen had opgeroepen, is, na de mededeling van Perón, dat hij zal blijven regeren, geëindigd. (Ü.P., Reuter) Velen zijn gisteren ter gelegenheid van de 75ste verjaardag vanprinses Wil helmina op Het Loo de felicitatie-registers gaan tekenen en tientallen kin deren kwamen een bosje bloemen brengen. Een paleiswachter wijst dit drietal, waar het zijn bloemetjes kwijt kan. (Van onze speciale verslaggever) Langs de route van Bergen aan Zee naar Alkmaar, die zwaar bewaakt werd, heeft Bello gisteravond laat zijn eigen begrafenisrit gereden. Hij was een uur te laat, maar dat heeft nie mand hem kwalijk genomen, want wie probeert niet zijn leven zo lang moge lijk te rekken? Het afscheid viel trou wens niet alleen Bello zwaar. Rond het station van Bergen dromden honderden Bergenaren en niet-plaatselijke liefheb bers van het merkwaardige tramtochtje AlkmaarKoedijkBergenBergen aan Zee de hele avond samen. Op het terras van „De Rustende Jager" vielen, voor dat Bello voor de laatste maal uit Alk maar arriveerde, harde woorden. De gene, tegen wie ze gericht waren, zou hij het definitieve vertrek van Bello naar zijn laatste rustplaats een toespraak houden. Maar lang voor het officiële tijdstip van vertrek gonsde het bericht al door de onrustige menigte, dat de burgemeester niet komen zou Wie mocht denken aan een feestelijke vertoning met bloemen en zo, had het aan het verkeerde end. Bello's onder gang werd kennelijk zeer ernstig op gevat. Geen bloemen, geen serpentines, geen toespraken. In plaats daarvan voet zoekers, plus een aantal plannen om bij de laatste rit een spaak tussen de wie len te steken. We hoorden van de opzet, om hele Bello tussen Bergen aan Zee en Bergen de rails uit te smijten en ook om een pop voor de wielen te leggen, die duidelijk zou moeten lijken op Ber gens meest besproken man van deze dagen. Maar de plaatselijke overheid voel de zich kennelijk niet gerust en had allerlei maatregelen getroffen. Een uitgebreide politiemacht onderzocht veler tevredenheid had voortgesjokt, de rails, waarover Bello zo lang tot meter op meter op „sabotage". De hele middag al reden politiemanen van de heer Den Hollander die slechts hierin van „gewone" agenten verschil len, dat ze andere knopen, het em bleem „N.S.-politie" en geen revolver hebben op de krakende wagens van Bello mee. Laten we nu maar meteen vertellen, dat er van alle snode plannen dank zij de straffe werkwijze van het gezag niets terecht is gekomen. Het enige succesje was de bevestiging van een grote me daille aan de roetmopneus van Bello, zijnde een „zeervolle vermelding" van „de B. v. B.", officieel uitgelegd als Boertjes van Buuten, maar in besloten Bergense kring geldend als de afkorting van Burgemeester van Bergen. Toen er alsmaar niets gebeurde, zouden de Ber genaren dan maar het laatste retourtje naar Zee meemaken. De arme, op ster ven ligende Bello werd tot een enorme uiterste krachtsinspanning aangezet, een rit met Bergenaren in, aan en op de wagens. Bello bleef lang weg. Een uur te laat gilde hij Bergen tegemoet, dat hij nog altijd op zijn sterfbed lag en geen vroeg tijdige dood gestorven was. Overigens leken de passagiers het hier wel op te hebben aangestuurd. Na de ontdekking van ten eerste, dat de heer Den Hollan der het alleroudste materieel had ge stuurd en ten tweede, dat de noodrem men alle buiten gebruik waren gesteld, hadden ze zich op de wagens van Bello gewroken. De ruiten waren er met vaar digheid uitgeslagen, van de banken van één wagon was een hoop brandhout in de hoek overgebleven. Hetgeen niet wegnam, dat stationschef F. Proost glim lachend op de schouders van Bergense jongelieden over het perron werd ge dragen. Zonder verder officieel vertoon gaven de machinisten W. Heinen en K. Wen- neker Bello hierna voor de Laatste keer de sporen. Hij reageerde moeizaam, schichtig geworden van de telkens aan- en uit-floepende lampjes van voor bom men of anderszins bevreesde politie mannen, die zich op de treeplanken hadden opgesteld. De weinige belangstellenden in Alk maar zelf zagen en hoorden Bello bin- nenzeulen, de stoomfluit hoog over slaand doende om de Last Post van Bello te blazen. Op het perron stonden goede Alkmaarders klaar met twee kruiken jenever voor de machinisten. Maar de zwarte ruiters van Bello namen de kruiken niet aan. Van balorigheid hebben Alkmaarse jongens tenslotte maar 'n paar voetzoekers gegooid, waar na de politionele deputatie van de heer Den Hollander iedereen dringend ver zocht „nu maar door te lopen". Toen we kwart over een op het Sta tionsplein stonden, liet Bello een lange kreet over slapend Alkmaar los en was niet meer. Naar wij vernemen zal op het eind van dit jaar onder leiding van de heer A. M. Bergers wederom een SUS-actie („slaat uw slag") worden gehouden. Ze start op 1 November a.s. en zal in Ja nuariFebruari 1956 worden afgesloten. Het wordt, evenals bij de eerste SUS- ondernemlng, die in het begin van dii jaar groot succes oogstte, een actie met genummerde loten. Men verwacht een bruto-opbrengst van f 1.600.000, Deze opbrengst zal ten goede komen aan de volgende organisaties en instel lingen: Het Centraal Comité van de Sint Radboudstichting te Utrecht (15%), het Centraal Orgaan van het Katholiek Blindenwezen in Nederland te Den Bosch (10%), het landelijk secretariaat van de Katholieke Actie te Heemstede (15%), de Stichting Katholiek Gemeen schapsoord Drakenburgh te Baarn (10%), het Landelijk Comité Stichting Bouwfonds Vinea Domini te Utrecht (2'/,de Nationale Stichting Mens en Samenleving te Nijmegen (7)4%) en de Missie, gerepresenteerd door het bureau van mgr. H. J. J. van Hussen te Den Haag (40%).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1