Israël en Egypte beloven vuren te zullen staken Zeven uur later kwam het echter tot een nieuw treffen t)e Sovjet-Unie heeft Egypte wapens aangeboden Garenloods te Helmond geheel uitgebrand BONN zendt „rijdende ambassade" naar Moskou I Bittere woorden over het beleid van de regering Geest, waarmee de overheid tegenover eigen personeel bezield is, gelaakt AALSMEER TOONT EEN WEELDE AAN BLOEMEN Tienduizenden kijken hun ogen uit op de vele wonderen van sierkunst Zonnig weer d; Bloemenfeest in Zundert Terreur wacht de Kerk in Argentinië Trein met conferentie-zalen5 electrische centrale en radio-installatie Istiqlal-leider in Casablanca vermoord Veldslagje in de hoofdstad CONGRES VAN DE A.R.K.A. Bloeiend en boeiend corso In zee verdronken liet weer Schade: één millioen ADENAUER'S HERAUTEN Fransen in actie tegen opstandige Berbers Om dronken militair Achterstand benoeming katholieke ambtenaren Amerikaanse verlofganger slachtoffer ^Aan zeey MAANDAG 5 SEPTEMBER 1955 e 79sfe JAARGANG No. 26389 Kardinaal Gamara: Vice-kanselier Blücher naar Indië Tussen Canadese militairen en Amsterdamse politie -SU' DAMESPULLOVERS-VESTEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 ®]jkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 - Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIEIARIEE Z8 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. 9 De regeringen van Israël en Egypte "ebben gisteren aan het hoofd van de "ommissie der Verenigde Naties voor "et toezicht op het bestand in Pales- ï!,na, de Canadese generaal-majoor y^eson L. M. Burns, meegedeeld, dat *0 gevolg zouden geven aan zijn op- ,0ep om in het gebied van Gaza het Jyren te staken. Officieel werd dit her- hieuwde bestand om vier uur 's mid- «a?rs van kracht. De hele dag hadden "'ch toen nog gcr.i incidenten voor gedaan. Maar vannacht omstreeks 12 }jar is het opnieuw tot een treffen ge komen tussen Israëliërs en Egyptena- *en, waarbij volgens berichten uit Egyptische bron vier Israëliërs om het •even zouden zijn gekomen. De Israe- liërs, aldus een woordvoerder in Cairo, "ouden een Egyptische stelling in Tobat el Asra hebben aangevallen. Beide par ijen hadden zich bereid verklaard ge hoor te geven aan de oproep van gene raal Burns en alles te voorkomen, wat «et plaats hebben van incidenten zou hunnen vergemakkelijken. Maar zij stelden tevens de uitdrukkelijke voor- Waarde, dat zij het b. stand slechts zou den nakomen, zolang ook de andere Partij dat deed. Dit wederzijdse wan trouwen is oorzaak geweest, dat twee eerdere oproepen van generaal Burns Practisch onbeantwoord zijn gebleven. Zaterdagmiddag liet de generaal zijn derde oproep uitgaan en ditmaal dreig de hij de zaak voor de Veiligheidsraad •e zullen brengen, als hij niet vóór gis termiddag vier uur van beide partijen "en bevredigend antwoord zou hebben "itvangen. Het besluit van Israël en Egypte om het vuren in het gebied van Gaza te ?taken kwam overigens op een ogen blik dat de spanningen tussen beide ^rtden toch reeds ernstige vormen had- S aangenomen. Vorige week Woens- ondernam een Israëlisch bataljon .°"^r dekking van tanks een aanval i^en Khan Yunis, een Egyptische mi- 'haire post, die werd gebruikt als basis %r para-militaire overvalcomman- ,°'s. Khan Yunis werd nagenoeg met 5® grond gelijk gemaakt en 32 Arabie- wn vonden de dood. vier Egyptische politiemannen worden nog vermist. ■U'ezelfde dag 'ctl? "7. sraëlische ja gers twee Egyptische Vampires neer in he buurt van de Israëlische nederzet ting Yad Mordechai. Volgens sommige waarnemers is na de Israëlische operatie tegen Khan Yunis de bereidheid aan Egyp tische zijh® om in te stemmen met de voorstellen \an generaal Burns toegenomen. ppnkei^k trad in het Sebied van moracn r Revechtspauze in. Zaterdag- van nier ontstond er in de buurt p„-J-'eir el Ballah een artillerieduel. riu Partijen beschuldigden eikaar Q't incident te hebben uitgelokt. Aan vankelijk werd bericht, dat 22 Israe- liers het leven zouden hebben verloren, •haar dit werd tegengesproken. Volgens de Egyptenaren waren Israëlische pant serwagens de grens overgestoken. Zij "ouden het vluchtelingenkamp El Be- Jjegh hebben beschoten en daarna door Qe Egyptische artillerie zijn verdreven. Het artillerieduel duurde ruim een üur. Ondertussen C cd ook het bericht dfvis?e dedat een Egyptische pantser- leger r'iik is dle het Egyptische i, „I wes was van het Suez- kanaal naar het gebied Gaza De regeringen van Syrië, lrak en Jorda" nie gaven Egypte de verzekering het in geval van een oorlog kon rekenen. stel van generaal Burns, betrof een aantal Egyptenaren, dat erin slaagde door te dringen tot in de buurt 'van de Israëlische plaats Nitzania en daar een deel van een waterpijpleiding op te blazen. De Egyptische vice-premier, Gamal Salem, die thans in Indië verblijft na eerst een bezoek aan Indonesië te heb ben gebracht, heeft bevestigd, dat zjjn land van de Sovjet-Unie het aanbod heeft ontvangen tot het leveren van wapens. Egypte, zo zei hp, is van plan dit aanbod te aanvaarden, als de Wes terse landen de contracten, die zp met Egypte hebben gesloten, niet nakomen. Politieke waarnemers in Londen zpn van mening, dat uit de jongste span ningen in Palestina duidelijk is ge bleken, dat een militair bestand de vei ligheid niet garandeert, zolang een poli tieke consolidatie achterwege blijft. Daarom hoopt men, dat de weg thans vrp is voor een zakelijke bespreking van de voorstellen, die anderhalve week geleden door minister Dulles openbaar zpn gemaakt en die voorzien in zo'n politieke consolidatie. (AFP-Reuter-UP) Jaime kardinaal Camara. aartsbisschop van Rio de Janeiro, heeft in zpn we kelijkse toespraak voor de radio gezegd dat de Kerk in Argentinië een tjjdperk van terreur tegemoet gaat en hij vroeg de Braziliaanse katholieken daarom met overgave te bidden voor hun Argentijn se broeders. Mgr. Camara herinnerde er aan dat president Perón vorige week Woens dag in een grote rede het „oog om oog tand om tand," gepredikt had en zpn volgelingen had opgedragen geweid- daden met een veelvoud daarvan te be antwoorden. Niet-Perónisten zullen in Argentinië niet langer zeker rijn van hun leven, zei de kardinaal. (UP) Geassisteerd door eigen fabrieksbrandweer en de brandweer van de Koninklijke N.V. J. A. Raaymakers en Co. werd de brand in de textielfabriek Diddens en Van Asten te Helmond door de Helmondse brandweer met groot materieel bestreden. huizenhoog uit de geheel gevulde loods, welke ingesloten tussen de overige fa- brieksgebouwen lag. Vier volle uren (Van onze correspondent) j hebben de brandweerlieden moeten Een zware braud heeft Zaterdag de j zwoegen, voordat gevaar voor uitbrei- garenloods van Diddens Van Asten's i geweken was. De aangrenzende textielfabrieken te Helmond in de as gelegd. Ruim 200 ton gesponnen ga rens gingen verloren. Volgens voorlo pige schatting overschrijdt de schade de één millioen gulden. De brand is door nog onbekende oor zaak omstreeks tien uur in de garen- loods ontstaan. Na ontdekking kwam onmiddellijk de eigen bedrijfsbrand weer met een motorspuit en slangen op de waterleiding in actie, doch het vuur breidde zich zó snel uit, dat groot alarm moest worden gegeven. De Helmondse brandweer rukte met al haar materieel uit, zodat spoedig drie autospuiten in werking waren. De vlammen sloegen De West-Duitse vice-kanselier, Franz Blücher. zal dit jaar een bezoek aan Indië brengen, aldus wordt uit rege ringsbron te Bonn vernomen. Het be zoek, op uitnodiging van de Indische regering:, zaj waarschijnlijk eind Octo ber of in November worder afgelegd. (Reuter) op dat hen Hoe groot de spanning ook gister morgen was, blijkt wel uit het feit öat Israëlische jagers een toestel van öe Amerikaanse luchtmacht dwongen te •anden op het vliegveld van Lydda, orn aat zij meenden, dat iet de vastgestel- "e luchtcorridor had verlaten. Het toe stel was op weg van Cairo via Beiroeth haar Ankara met leden van de Ameri kaanse militaire missie in Turkije aan "oord. Na enige tijd kreeg de piloot ja.h de Israëlische autoriteiten toestem ming om zijn reis te vervolgen. Het laatste incident, waarvan mel ding is gemaakt, vóór de beide re- Seringen accoord gingen met het voor- Donderdag a.s. zal bondskanselier Adenauer aan het niold van een zeven tien man sterke Vvestduitse delegatie naar Moskou vertrekken om daar zijn besprekingen met de leiders van de Sovjet-Unie te beginnen. Op de confe rentie van Genèvc hebben de Russen laten blijken, dat zij niets voelen voor een hereniging van Duitsland ten koste van de communistische Oostduiise volksrepubliek. En zeker na het be zoek, dat de Oostduitse partij secre taris UIbricht aan Moskou heeft ge bracht, is niet te verwachten, dat dr. Adenauer op dat punt veel succes zal boeken. Misschien, dat hij geluk kiger is ten aanzien van een ander punt: de vrijlating van de Duitsers, die zich thans nog in Russische gevan genschap bevinden. En in ieder geval kan hij spreken over datgene, wat de mt «51 hebben voorgesteld, name- «UroiL vestigen van diplomatieke, cul- ,®n economische betrekkingen tussen West-Duitsland en de Sovjet. *«ioe'kfrs' 'san Z°nda9 een bloemencorso gehouden, dat door meer dan 175.000 ingestroomd van beide zijden van de grens, werd gadegeslagen. Een der fraaiste werkstukken: „de philatelist". Unie. Omdat die diplomatieke betrek kingen er nog niet zjjn, omdat West- Duitsland dus nog niet beschikt over een officiële vertegenwoordiging in Moskou, is gisteravond uit Bonn een speciale trein, bestaande uit dertien vooroorlogse wagons, via Berlijn, Frankfort aan de Oder, Warschau, Brest-Uitovsk en Minsk naar de Russi sche hoofdstad vertrokken. Het is een .rijdende ambassade", die bovendien een kleine honderd man diplomatiek, technisch en administratief personeel vervoert. De trein wordt morgenavond in Mos kou verwacht, twee dagen voordat de buperconstellation van de Lufthansa met de „officiële delegatie" aan boord n?erstrÜken ,op een militair vlieg- veld 'nde buurt. Twee glanzende zwarte Mercedes au-o's hebben in een van de wagons een plaats gevonden. Verder heeft men in de trein geluid- dichte conferentievertrekken en een verbindingskamer gebouwd. De wagons zijn van het vooroorlogse type, omdat die nog beschikken over verwisselbare assen en de modernere treinstellen niet. De assen zullen in Brest-Litovsk worden verwisseld. De speciale trein heeft een eigen electrische centrale, directe verbinding per radio-teleprinter tussen Moskou en Bonn en grote koelkasten vol spijs en drank. De communicatiewager is uitgerust met radio-teleprinters en is tevens tele foon- en telegrafiecentrum. Alle wagons van de trein zijn telefonisch verbonden. De Duitse spoorwegen willen niet veel zeggen over de staat van dienst van de wagens die het treinstel vormen. Alleen werd verteld dat er een paar bij zijn die kort geleden Duitse suppor ters naar de voetbalwedstrijd in Rus land hebben gebracht. Sommige Duitse kranten hebben be weerd dat de wagens het eerst gebruikt zijn door hoge Nizi's op reizen naar Rusland gedurende de oorlog. Maar be vestiging hiervan is niet te krijgen. Zolang de Duits-Russische besprekin gen voortduren zal de trein op een zijspoor in het station te Moskou staan. De stafleden, die in een hotel te Mos kou ondergebracht zullen worden, zul len de conferentievertrekken en de eet- wagen gebruiken. Het is niet bekend of Adenauer in de trein zal eten, maar de spoorwegen hebben er voor gezorgd, dat een voor raadje van de Rijn. en Moezelwijnen, die hij prefereert, aan boord is. (UP) j smederij en het electro-technisch ma gazijn liepen enige schade op. De loods met z'n waardevolle inhoud brandde geheel uit. Door het verloren gaan van de grond stoffen voor de weverij zal het bedrijf vrij ernstige stagnatie ondervinden. Een van de meest gematigde leiders van de nationalistische Istiqlal-partq in Marokko, Si Mohammed Babi Berrada, is gisteren door onbekenden voor zijn woning in Casablanca neergeschoten. Hij overleed op weg naar het zieken huis. Babi Berrada stond op vriend schappelijke voet met verscheidene Franse ministers. De Istiqlal heeft Za terdag in Parijs een communiqué gepu bliceerd, waarin geprotesteerd wordt tegen ,,de collectieve vergeldingsmaat regelen, die twee weken lang meedogen loos zijn voortgezet in de gebieden Oued Zem, Koerigba en Kenifra". De Istiqlal vestigt de aandacht van de Franse regering en het Franse pu bliek op de „rampzalige gevolgen" die de methoden van „blind geweld" zullen hebben en eist, dat een commissie van onderzoek naar Marokko wordt gezon den om „de ware oorsprong en de wer kelijke oorzaken" van de gebeurtenis sen van 20 Augustus vast te stellen. De gezanjenlijke partijen en vereni gingen in Irak hebben in een telegram aan de politieke commissie van de Ara bische Liga in Cairo aangedrongen op het verbreken van de diplomatieke be- tr.kkingen met Frankrpk als „vergel ding voor wreedheden, die de Fransen in Noord-Afrika hebben gepleegd". Intussen zijn naar schatting 7.000 man Franse troepen een grote zuive ringsactie begonnen in het Atlasge bergte. Gesteund door tanks en vlieg tuigen opereren zij tegen 3700 Ber bers, die hebben geweigerd zich over te geven. Nationalistische leiders in Marokko hebben hun volgelingen bevolen niets te doen, wat de besprekingen met hun af gevaardigden in Parijs met de Franse regering in gevaar kan brengen. Acht Marokkanen, onder wie een kind van vijf jaar, zijn als gevolg van terro ristische acties om het leven gekomen. In Algiers werden vier rebellen en twee leden van de Franse veiligheidstroepen gedood. Verder kwamen vier Algerijnse burgers om het leven. (A.F.P.-Reuter-U.P.) Vijftien Canadese militairen, die Zon dagavond in de Warmoesstraat te Am sterdam een dronken landgenoot tracht ten te ontzetten, hebben, met de gum miwapenstokken van twee agenten, het veld moeten ruimen. Twee agenten wil den een Canadeze militair, die te diep in het glaasje had gekeken naar het politiebureau in de Warmoesstraat bren gen om hem daar zijn roes te laten uitslapen. Ongeveer vijftien verlofgan- Êers van het Canadese leger in West- luitsland wilden hun collega uit de handen van de agenten bevrijden en namen een dreigende houding aan. Toen zij de agenten beet pakten, za gen deze zich genoodzaakt de aanval lers met de gummistok uit elkaar te slaan. Toen dat al vrij spoedig gelukt was, vervolgden zij hun tocht, mèt de dronken Canadees. (Van onze speciale verslaggever) Naar aanleiding van de cijfers, die mr. Boot in zijn congresrede 1954 noemde met betrekking tot de ach terstand in de benoeming van katho lieke ambtenaren, deelde hij mede, dat de Arka het initiatief genomen heeft tot het instellen van een kleine wetenschappelijke commissie, die een historisch en sociologisch onder zoek naar de oorzaken van deze ach terstand zal instellen. Van hooggeleerde zijde heeft de Arka reeds medewerking toegezegd gekregen. Afgezien van enkele cor recties, vooral met betrekking tot de rechtsprekende macht, heeft men de Arka practisch niet bestreden in het constateren van de feitelijke achterstand, wel in de oorzaken hier van. „Wij willen wederom de toe geworpen handschoen opnemen", al dus mr. Boot. (Van onze speciale verslaggever) „Voor ons is de tijd nog niet aange broken, dat wij van strijdorganisatie zijn geëvolueerd tot organisatie van medebeheer en medezeggenschap, een evolutie, welke vele sociale organisaties in binnen- en buitenland reeds hebben doorgemaakt. Dit is het gevolg van het feit, dat de regering heeft nagelaten met de nodige breedheid van opvatting die maatregelen te treffen welke ons in staat stellen inderdaad in de volle om vang medeverantwoordelijkheid te dra gen. Het gaat hier vooral om de geest, waarmede de regering tegenover het eigen personeel bezield is". Deze bittere woorden werden hedenmorgen gespro ken door mr. G. A. A. M. Boot, toen hij als voorzitter van de Algemene Rooms- Katholieke Ambtenarenvereniging in „De Vereniging" te Nijmegen het jaarlijks congres opende, dat tjn. Woensdag zal duren en dat door tweehonderd afge vaardigden van de plaatselijke afdelin gen wordt bijgewoond. Waarom moeten de ambtenaren in zo'n ernstige mate blijk geven van hun ontevredenheid? Mr. Boot voerde als antwoord twee redenen aan. Ten eer ste heeft de regering nagelaten maat regelen te treffen, die een consequent, rechtvaardig en modem personeelsbe leid moeten waarborgen. Ten tweede zijn de gezamenlijke organisaties van overheidspersoneel verantwoordelijk voor een gebrek aan de nodige daad kracht. „Zelfs de socialistische Algeme ne Bond van Ambtenaren, die in de laat ste jaren eer de indruk geeft deel uit De staf-chef van het Chinese natio nalistische leger op Formosa, generaal Peng Meng Tsji, heeft gisteren op een persconferentie verklaard, dat zijn le ger nu geheel gereed is voor de her overing van het door de communisten bezette Chinese vasteland. Een „Perzische markt" in het Aalsmeerse bloemencorso. Met zijn overvloedige, laatzomerse oogst heeft Aalsmeer Zaterdag de hoofd stad en wie er maar kwam kijken, be toverd. Een kilometerslange bloemen slinger trok naar het Olympisch Sta dion voor het spel „Klank en Kleur" en vandaar door de straten van het Zuidelijk stadsdeel. De sliert van luxe auto's, wier transcontinentale lijnen pas met de sierlijke bloementooi tot hun recht kwamen; daarachter een stoet van vijf en twintig praalwagens, die het oog verrukten met een bloeiende kleuren pracht, een weelderig figurenspeL Naar schatting 32.000 mensen bevon den zich in het stadion. In het midden stond een bouwsel van notenbalken, die als schots en scheve trappen omhoog liepen. Aan weerszijden van de gras mat een prachtig bloementapijt in don kerrood, rose, geel en herfstbruin, be haaglijk geschikt. Het spel was een uit beelding van de klank en kleur, die le ven wil in ieder mensenhart. Het werd ons zo verteld met een tekst die samen gesteld was uit verkleurde knipsels van het stoffige gemeenplaatsenarchief. De warreling om het notenbalkpodium was ons liever. Hierna reden statig èn be haagziek de praalwagens binnen. Even zovele sprookjes uit nooit- vergeten platenboeken. Elk stelde een beroemd muziekstuk voor: Strawinsky's „Vuurvogel" als von ken schietende champagne, „Ma dame Butterfly" als een wandtapijt van Lurqat, Lorzings' „Klompen dans" met tere rose anjers, als ston den de fruitbomen weer in bloei. En vele andere pronkstukken, bela den met bossen dahlia's, rode en gele gladiolen als ontploffende vuurpijlen, chrysanten in heerlijke overdaad, zich warmend aan de zon. Bij de komst van de wagen „Les Patineurs" ontstond op de grasmat een massale winterse stoei partij, sneeuwballen vlogen door de lucht. Sleden, schaatsenrijders, arresle- den doorkruisten het veld, omstuwd door de jeugd in dassen en truien. Een Breughel-tafereel in een jonge techni- colortijd. Met één ijzige windvlaag was alles verdwenen. Hoofs werd er nu ge danst op een menuet in een grote lust tuin. Kinderen en groten met pruiken, hoepelrokken en kuitbroeken. Even la ter verschoof het beeld naar een Hol lands molengebied voor een opgewekte volksdans. De buitenlandse bezoekers filmden hun dure toestellen „gloeiend" Tot slot draaide de schitterende stoet nog enige malen over de sintelbaan om toen langs tienduizenden Amsterdam mers te paraderen, die hun ogen uitke ken op de wonderen van de sierkunst. te maken van de regering dan dat zij bijzonder critisch tegenover haar is in gesteld," aldus de voorzitter, „schrijft thans: De leiding van de rijksdiensten en de regering dienen te beseffen, dat het hoog tijd wordt met bekwame spoed voorzieningen te treffen op punten waar dit al lang had moeten gebeuren." Mr. Boot wees er op, dat nu eens, en nogal op essentiële punten, het beleid ten aanzien van het overheids personeel wordt bepaald- door het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dan weer, en nog al veel, door het Ministerie van Fi nanciën, ook wel eens door het Mi nisterie voor de P.B.O. en de Bezits vorming en tenslotte dan uiteraard ook nog door het Ministerie van Bin nenlandse Zaken, „waarvan w.j de in druk hebben, dat daar de afdeling, welke zich met de autonomie van de gemeenten bezig houdt, beter bezet is dan die, welke de belangen van het overheidspersoneel moet beharti gen. Van deze afdeling althans zien wij geen grootse initiatieven, zien wij vervolgens geen vlotte behandeling van de door anderen genomen initia tieven". De voorzitter hoopte, dat in de toe komst geen minister van Binnenlandse Zaken tevens vice-president, die belast is met andere staatszaken op nationaal, maar ook op internationaal niveau, wel ke op zichzelf reeds de gehele mens cpeisen, nog de verantwoordelijkheid zal willen aanvaarden voor het beleid t.a.v. het gehele overheidspersoneel, in dien hij niet de beschikking krijgt over een betere outillage, welke hem in staat stelt met bekwame spoed aan de essen tiële noden en wensen van dit personeel tegemoet te komen. Niet schieten is altijd mis. Dat was het grondthema van de openingsrede en de uitroep, die mr. Boot ook tot prof. Beel richtte. Men zie hiervoor een uitvoe rig verslag op pagina 5. Een 19-jarige Amerikaan, die met verlof in Amsterdam vertoefde, is Zon dagmiddag in Zandvoort ter hoogte van de Trompstraat in zee geraakt en verdronken. De militair, die in Heil- brunn (Duitsland) gelegerd was, was de zwemkunst nauwelijks machtig. Hij wilde met zijn vriend naar het strand terugkeren, toen de vloed kwam opzet ten. Zij slaagden niet en slechts door de waakzaamheid van een Duitse bad gast, de heer H. W. Fielthaus, gingen er niet twee levens verloren. De Duit ser wist één Amerikaan op het droge te brengen, maar kwam voor de an dere drenkeling te laat. In het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem heeft men nog getracht de levensgeesten op te wekken door het toepassen van hart massage. Daarin slaagde men echter niet. (Van onze weerkundige medewerker) Over Schotland en Oost-Engeland trok vanmorgen een regenfront in Noordoos telijke richting de Noordzee op. Dit front kan vanavond en komende nacht hier en daar een buitje wat lichte regen brengen, maar het zomerse karakter van September wordt er niet door aan getast. Wel kan het morgen iets koeler zijn, maar tijdens flinke opklaringen kan de temperatuur opnieuw tot 20 a 22 gr. C. stijgen. Het gunstige weer hebben wij te danken aan een hogedrukgebied.dat zich van de Azoren tot boven Europa uitstrekt. Ook Zondag was het een mooie Septemberdag, evenals dit in het grootste deel van ons land vandaag het geval was. Tijdelijk meer bewolking, maar mor gen weer flinke opklaringen. Tempe raturen in de middag omstreeks 20 gr. C. Matige Zuidwestenwind, goed na- zomerweer. Advertentie BAR1ELJ0RISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 (Tot Dinsdagavond) Vanavond of vannacht plaatselijk wat regen en over het algemeen iets minder koud dan de afgelopea MWht. Morgen overwegend droog wear Met opklaringen en ongeveer deeiiMe temperaturen als vandaag. Aanvanke lijk matige Zuidelijke wind. Later zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. Zon: 6.00—19.20. Maan: 20.31—11.19

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1