„Ergste overstroming in de geschiedenis 45 MILLIOEN dakloos in Indië Pakistan mensen en Wervelstorm in Mexico wolkbreuk in Italië Fraai weer Geen grote sensaties F arnborough op D Moord op 14-jarige negerjongen Rood-China laat twaalf buitenlanders vertrekken Zandvoort had het beste zomerseizoen sinds mensenheugenis RUIM DRIE MILLIOEN BADGASTEN Kampeerterrein bleek te klein Een dubbele deur voor de Lord Mayor van Londen VERKEER EIST WEER DRIE DODEN Spoedig maatregel tegen hoge rente? Oost-Duitse waar- nemers naar Moskou Productie heeft achterstand bij technische vooruitgang de Het weer JOHNSON: Thans worden nog 28 Amerikanen vastgehouden -Hi Mr. Michael weer op vrije voeten? afbetaling ifmuf 'Jee riUKKk) Depteym WW ADENAUER'S VLUCHT NAAR MOSKOU yOENSDAC 7 SEPTEMBER 1955 r 79sfe JAARGANG No. 26391 Russische bemannings leden voor Adenauer's vliegtuig ^Aan zeey MINDER NEUTRALE INSPECTEURS IN ZUID-KOREA Handschoenen - Wollen Shawls Blanken in staat van beschuldiging Betere schaftruimte voor bouwvakarbeiders „Modelarbeider" in rood China veroordeeld Koor van O.-Duitsers: „Eventjes onder Adenauer!' Voorzichtige baders Kleine luvden Volgend iaar BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE! ARIEh Z8 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor «dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaaL Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (FGÏWfsH' INDIA Golf van Bengalen Madras Arabische Zee f^^^Rampgebied Grenzen 11 ^Rivier Nederland Nabij de steenfabriek ,,De Bremberg" tussen Etten en Liesbosch is een onge val gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan H. Vergruwen uit Sprund»l, arbeider aan de genoemde fabriek. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vqf kinderen. Het ongeluk geschiedde, toen V. plotseling de weg overstak, juist het moment, dat een auto, bestuurd door een arts uit Bergen op Zoom, pas- 8eerde. Deze trachtte nog een botsing te voorkomen, doch raakte V., die op «lag werd gedood. De 69-iariee L H. van Gaaien, tweede ^urmeester aan de Wateringse groen en. en fruitveiling, is op het veiling- Tein van een aanhangwagen, die aan auto was vastgemaakt, afgeste ld. Zwaar gewond is hij naar het £'P/)olytusziekenhuis te Delft vervoerd, ™aar hvj later overleed. 5-jarige Hendrika Klos,van de >iïadgensekade te Botterdam, is, toen J' de Beukelsweg plotseling overstak, t^dgereden door een auto, In het St. i ranciscus gasthuis is zij enkele uren Ster overleden. (Van onze Haagse redactie) ..De kans, dat nu binnen afzienbare *VQ maatregelen zullen worden genomen tegen de hoge rentepercentages bij af- uetalingstransacties, lijkt nu wel erg Sroot. Binnenkort (men spreekt over enige weken) is het rapport te verwach ten over het onderzoek, dat over deze Mvestie op het ministerie van Econo- Nche Zaken wordt ingesteld. f tHt maximale, wettelijk toegestane jemeöercentage van js door onder- ^'spraken van de handelaren te- riCns minimale percentage gewor- KnL in de radio-, rijwielen- en Kcchëlbranches wordt hierdoor concur- entie 20 al.s onmogelijk. De vraag A" d"-o afspraken een kartelvorming kan zien. In dat al Js het aan minister Zijlstra te beoorde- of er al of niet maatregelen moeten borden getroffen. Mocht dit wel het Be- jSl zijn (en dit is zeer goed mogelijk) dan kan de minister, eventueel na rug. gespraak met de Commissie Bedrijfsre gelingen de afspraken onverbindend Verklaren. Een delegatie waarnemers van het Uost-Duitse ministerie van buitenlandse *aken zal zich naar Moskou begeven 0rn de onderhandelingen van bondskan- 8^'-ier Adenauer met de Sovjet-rege- te volgen, aldus wordt uit goede r°n in Oost-Berlijn vernomen. Voorts speciale correspondenten van de J°ornaamste Oost-Duitse en Oost-Ber- Uöse kranten en de radiostations naar °skou gezonden. het vliegveld Wahn, tussen Bonn A Keulen gelegen, zijn gisteren vier Zij8sische technici aangekomen. Het gfP twee navigators en twee radio-tele- Scj, lsten van de Sovjet-luchtvaartmaat- kPippij Aeroflot. Zij zullen deel uitma- pf,f van de bemanningen der beide Su- lijj. °hstellations, waarmee de eigen- >n„e West-Duitse delegatie naar Mos- ij zal vliegen, heeft fov3et-ambassade te Oost-Berlijn se de aanvragen van elf buitenland- Ade„Journaliste". die bondskanselier Ten ,ffUer naar Moskou willen vergezel allé vnni"®!1, met het argument dat reaux repri" bladen en persbu- diging in A .vaste vertegenwoor- ben. Russische hoofdstad heb- De 82 est-Duitse journalisten, die •llenVISUm i13000" aangevraagd, hebben een dergehjk document gekre- (AFP-Reuter-UP) De overstromingen in Indië en Paki stan, die door dr. Francois Daubenton, gedelegeerde van de Liga van Rode Kruisorganisaties is beschreven als ,,de ergste uit de geschiedenis van Azië, heeft, naar gevreesd wordt, reeds aan vele tientallen personen het leven ge kost. Alleen al uit de berichten van de gouverneurs van Orissa en Bengalen valt op te maken, dat daar 150 mensen zijn omgekomen in het kolkende water van de rivier de Mahanadi, toen te Dalai Ghai een dijk bezweek. En de overstromingen strekken zich verder Westwaarts uit tot aan de Afghaanse grens. De staat Orissa, die zo bijzon der zwaar is getroffen, had in de afge lopen twee jaar zozeer met droogte te kampen, dat verleden week nog een minister is benoemd om zich met de gevolgen van de droogte bezig te hou den. Dr. Daubenton raamde het aantal daklozen in de overstroomde gebieden van Indië en Pakistan op 45 millioen. Hjj heeft een beroep gedaan op alle landen om minstens twintig millioen dollar bijeen te brengen. Uit Geneve zijn gisteren zeven vliegtuigen met -8 ton voorraden naar de getroffen streken vertrokken. Het hoofdkwartier van de reddings werkzaamheden in Oost-Indië is geves tigd te Calcutta. Vandaar brengen vlieg tuigen rubberboten over naar de over stroomde gebieden en er zijn treinen onderweg met levensmiddelen en medi cijnen. Groot gebrek bestaat aan anti malaria tabletten. De wolkbreuk die zich heeft stort over het Italiaanse bergdorp Vil- la-San-Sebastiano, nabij Tagliacozzo in de Abruzzen, heeft al aan tien man- sen het leven gekost. Grote hoeveelhe den water, waardoor veel aarde en ste nen werden meegesleurd,bruisten door het dorp en vernielden 120 huizen. Red dingsploegen zijn bezig om het dorp te ontdoen van circa een millioen ku bieke meter modder en puin. De dor pen Tagliacozzo en Avezzano tellen vijftig gewonden en zeshonderd daklo zen. De wervelstorm „Gladys", die eerst uit Oostelijke richting de kust van Mexi co overtrok, is gisteren plotseling van koers veranderd en koos nu zijn weg over Tampico in Zuidelijke richting. De helft van deze stad kwam in het donker te zitten en alle verbindingen met net o^-cie i worde.verbroken. De hevige regenbuien, die met de wervel storm gepaard gaan, hebben ook hier enorme overstromingen veroorzaakt en volgens de meteorologen zijn nieuwe buien op komst. De overstromingen, die door „Gladys" zijn veroorzaakt, hebben in Texas en Mexico reeds elf mensenlevens geëist. Uit Mexico-stad wordt gemeld, dat het aantal daklozen is gestegen tot 60.000. Zuid-Californië zucht inmiddels al een week lang onder een hittegolf, waarin temperaturen van 100 graden Fahrenheit en hoger geen uit; mderin- g«n zij-. In het djsf' iet Los Angeles zijn al 50 personen als gevolg van de '"'ei/mte ov^neden. Bet aanta' mensen, dat aan de stranden van Californië verkoeling zoekt, bedraagt op sommige ogenblikken meer dan een millioen. (AFP-UP) (Van onze weerkundige medewerker) Na de regen- en onweersbuien die gistermiddag vooral in het Zuiden en Oosten van Nederland voorkwamen, is het vandaag belangrijk rustiger gewor den in de atmosfeer boven ons land. De barometer is sinds gistermorgen flink gestegen. Bij Engeland en boven de Noordzee gaat zich een hogedrukgebied ontwikkelen, hetwelk zich over Zuid- Scandinavië uitbreidt. Een van. de eer ste gevolgen is dat de wind morgen naar Oostelijke richting draait Het weer blijft rustig en vrij zonnig. De temperatuur bleef vandaag als gevolg van de op de meeste plaatsen nog zwa re bewolking beneden de 20 gr. C., maar morgen zal de temperatuur en kele graden hoger oplopen. Ook op iets langere termijn bezien, menen wij enkele fraaie Septemberdagen te mo gen verwachten, met droog weer. Nadat in de afgelopen dagen journalisten en technici een kijkje hebben kunnen nemen op de Britse 'iliegtuiqtentoon- stelling en luchtvaartshow te Farnborough, krijgt morgen het publiek voor het eerst een kans. In de afgelopen dagen was de belangstelling al zeer groot. Op de voorgrond links ziet men nog net de neus van een Hunter-straaljager, waar de Nederlandse luchtmacht thans ook mee wordt uitgerust, daarnaast de kleine Gnat-straaljager en de Fairey F. D. 2, een vliegtuig met delta-vleugels, dat sneller is dan het geluid en voor proefnemingen wordt gebruikt. Daar achter, donker geschilderd, een Javelin-delta-straaljager, die onder alle weersgesteldheden kan opereren Meer zon, droog weer en een zwakke Oostenwind. Temperatuur in de mid daguren 20-22 gr. C. Acht en dertig inspecteurs van de neutrale commissie voor toezicht op de naleving van het Koreaanse bestand hebben Dinsdag de vijf grote havens van Zuid-Korea verlaten. Advertentie BARTELJ0RISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM - TEL 717162 Een „Grand Jury" voor het district Tallahatchie in de Amerikaanse staat Mississippi heeft gisteren twee blanken, de halfbroers Roy Bryant en J. W. Mi lan, in staat van beschuldiging geste id wegens moord op Emmett Till, een 14- jarige negerjongen uit Chicago. De twee mannen hebben bekend, dat zij de jon gen te Greenwood, waar hjj gelogeerd was, ontvoerd hebben. Maar zij houden vol dat zij hem ongedeerd hebben los gelaten, nadat zij tot de conclusie waren gekomen dat hij niet de persoon was die Bryants vrouw zou hebben beledigd door in een winkel naar haar te fluiten. Lt 1 j Personen bestaande jury- heeft twee dagen beraadslaagd over de vraag of Bryant en Milan in staat van beschuldiging gesteld moesten worden. Het is nog niet bekend wanneer de openbare behandeling plaats zal hebben De gevangenis, waarin de twee bJan- ken zijn opgesloten, wordt thans door militairen bewaakt, omdat men gedreigd heeft hen op hun beurt te lynchen. formatie „Short Seamews" aan het werk zién. eze week wordt te Farnborough wederom de jaarlijkse vliegtuig show gehouden door de Maat schappij van Britse vliegtuigconstruc- teurs. Deze show heeft sedert de oorlog menigmaal grote sensatie verwekt dank z>' de nieuwe vliegtuigen die gedemon streerd werden. Deze keer is de oogst aan de schrale kant, met de English Geen openbaring, maar altijd nog wel een opmerkelijk vliegtuig is de „Short Electric P.I., de eerste Britse straal- Seamew'', een machine, die voor de meest uiteenlopende doelen kan worden jager die degeluidsbarrière kan door- gebruikt en zowel op vliegdekschepen, normale vliegvelden als op een simpele breken in horizontale vlucht, en de qrasmat of het strand kan landen. Op Farnborough kunnen de bezoekers een Fairy F.D.2, een experimenteel vlieg tuig geconstrueerd voor het testen van de bruikbaarheid van de Delta-vleugel, ais de hoofdschotel. Er zijn echter geen nieuwe bommen werpers en geen nieuwe straalvlieg tuigen voor passagiersdiensten. De Gnat, de miniatuurstraaljager, die vo rig jaar voor het eerst werd gedemon streerd, k,eert terug met een krachtiger motor, de Bristol Opheus-motor. De Comet UI zal eveneens worden voorge- vlogen om het publiek eraan te herinne ren dat de Comet niet dood is, maar over drie jaar, in de Comet IV, een nieuwe poging zal doen om de wereld te veroveren. Alle andere vliegtuigen die te Farnborough gedemonstreerd zul len worden, zoals de Javelin, de Swift, de D.H. 110, de Venom en de Hunter, zjjn oude bekenden evenals de bommenwerpers Valiant, Vulcan, Vic tor en Canberra. Doch men behoort niet te vergeten dat de afwezigheid van sensationele nieuwe vliegtuigen een onjuist beeld teeft van de huidige vooruitgang van e Britse vliegtuigindustrie. Engeland bouwt nog steeds 's werelds beste vlieg tuigmotoren, en fantastische nieuwe motoren zoals de Rolls-Royce Conway De ambassadeur van communistisch China in Warschau, Wang Ping Nan, die zijn land vertegenwoordigt bü de on derhandelingen met een Amerikaanse delegatie in Genève, heeft gisteren aan gekondigd, dat zijn regering bereid is twaalf personen, die zich in communis tisch China bevinden, toestemming te verlenen het land te verlaten. Onder hen bevinden zich negen personen van Ame rikaanse nationaliteit. Tot de anderen, die worden vrijgelaten, behoort mevrouw Peter Huizer. de in Amerika geboren echtgenote van een Nederlander, die manager was van de Bank of America in Sjanghai. Negen van de twaalf be trokkenen, onder wie in het geheel zes vrouwen, zullen volgens Wang onmid dellijk China kunnen verlaten, aange zien reeds gunstig is beschikt op een verzoek hunnerzijds om een uitreisvi sum. Twee Amerikanen kunnen het land verlaten, zodra zij uitreisvisa aanvra gen en de laatste zal kunnen ver trekken, zodra de zaken van de maat schappij, die hij vertegenwoordigt, zijn geregeld. De leider van de delegatie der Ver enigde Staten, de Amerikaanse ambas sadeur in Praag, Johnson, verklaarde met nadruk, dat de repatriërings kwestie, die als eerste punt op de agen da stond, met deze Chinese maatregel beslist niet is afgehandeld. Degenen, die thans worden vrijgelaten, hebben zich altijd op vrije voeten bevonden. Volgens Amerikaanse gegevens wor den er thans in communistisch China minstens nog 28 Amerikanen vastge houden, van wie er 25 in een gevan genis zitten. De andere drie hebben huisarrest. De Chinese communisten zeggen deze gevangenen te beschou wen als misdadigers, die slechts vrij gelaten kunnen worden na revisie van hun proces. Mr. A. L. S. Michael, de Djakartaan- se advocaat, die begin 1954 werd gear resteerd, is volgens gewoonlijk be trouwbare bron vorige week vrijgela ten. Het Nederlandse Hoge Commissa riaat en het hoofdparket wensten geen bevestiging te geven. Mr. Michael, die verdacht werd van medeplichtigheid aan ondermijnende activiteit, is nog steeds verplicht zich te melden. (P.i.A.) en de De Havilland Gyron liegen te wachten op nieuwe vliegtuigtypes. Engeland is op het gebied van vlieg tuigproductie nog lang niet uitgepraat, ofschoon achterstand van productie bij technische vooruitgang een van de gro te kwalen van de Britse vliegtuigindus trie blijft. (tot Donderdagavond) Vannacht plaatselijk mist, morgen overdag zonnige perioden met de zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Zon: 6.03—19.16. Maan: 21.54—13.53. Met het doel het beroep van bouwvak arbeider aantrekkelijker te maken, heeft de enige tijd geleden ingestelde com missie hygiënische voorzieningen een aantal richtlijnen vastgesteld, teneinde te komen tot betere voorzieningen op het gebied van schaftruimte, toiletten e.d. op de bouwplaats. Hieraan wordt door de commissie, die is samengesteld uit vertegenwoordigers van architecten, werkgevers en werknemers grote waar de gehecht voor de opvoering van de productiviteit en de uitbreiding van het aantal arbeiders in het bouwvak. Wan neer de arbeiders hun werk met plezier verrichten, kan dit een stap betekenen naar spoediger opheffing van de woning nood, aldus ir. H. Thunissen. Verschillende grote opdrachtgevers, waaronder het Rijk, hebben zich reeds bereid verklaard de officieel nog niet verplicht gestelde maatregelen in hun bestekken op te nemen. De „modelarbeider 1952" van commu nistisch China is volgens 'n officiële me dedeling veroordeeld „wegens contra-re- volutionnaire actie". Over de straf waar toe de arbeider, Soeng Teh Feng, is ver oordeeld, werd niets gezegd. Zijn titel van „modelarbeider" is hem ontnomen Zandvoort staat aan het eind van een zomerseizoen, zoals er, wat bedrij vigheid betreft, sedert mensenheugenis nog nooit een is voorgekomen. On middellijk trekt men vergelijkingen met het zomerseizoen 1947 met zijn 100 zomerse dagen. Deze zijn er in 1955 bij lange na niet geweest, maar Zandvoort had het geluk, dat het mooie weer viel in de periode van de grote en massale vacanties, in Juli en Augustus, zodat elke dag met zonneschijn tienduizenden naar de badplaats lokte. (Van onze Haagse redacteur) In de raadzaal aan de Javastraat te Den Haag heeft men in de afgelopen weken een grote dubbele deur aange bracht. De zaal had reeds twee ingan gen, die voor de raadsleden zeer wel voldeden, maar men achtte het gewenst over een royaler entree te beschikken in verband met het bezoek, dat de Lord Mayor van Londen deze maand aan Den Haag brengt. Deze geste van gastvrijheid wordt niet overal in Den Haag met enthousiasme begroet. De verbouwing is namelijk ge schied in een pand, dat mettertijd zal worden afgebroken. Het gebouw, waar in de Haagse raad vergadert, zal straks plaats moeten maken voor het nog te bouwen representatieve het nieuwe stadhuis. gedeelte van Men vraagt zich af waarom als de Lord Mayor dan door een dubbele deur moet schrijden men de Britse gast niet ontvangt op een andere plaats, bij voorbeeld in het oude stadhuis, dat ze ker gezien mag worden en in ieder ge val goed genoeg geacht werd om er de keizer van Ethiopië en de koningen van Zweden en Denemarken in te ontvan gen. Maar dit is thans nakaarten: de dub bele deur is er nu eenmaal en men kan slechts hopen, dat de Londense bezoeker de breedte van dit nieuwe entree niet zal ontgaan. Een zeer Haagse affaire. Was er op het eind van het seizoen 1947 sprake van een zekere verzadi ging, zodat het bezoek ging afnemen ook al bleef het stralend zomerweer, in 1955 bleef de stroom bezoekers on verminderd aanhouden. Dit verschijn sel kan verklaard worden door de gro tere welstand welke in Nederland se dert 1947 kan worden geconstateerd, maar ook door het feit dat de bad- plaats-accomodatie sindsdien aanmerke lijk is uitgebreid. Daar komt nog bij het zeer omvangrijke internationale toerisme dat voor een belangrijk deel op Zandvoort was gericht. Waren in het begin van de zomer de Zweden fre quente bezoekers van de badplaats, in Augustus vormden de Duitsers het grootste contingent der vreemdelingen. Het strand was vanzelfsprekend het middelpunt van de bedrijvigheid: naar schatting werd daar 300.000 maal een strandstoel verhuurd. Op basis van dit cijfer komt men tot een aantal strand- bezoekers van zeker drie millioen. In deze mensenmassa raakten de kleine kinderen wel eens hun oriën- teringspunt kwijt. Door behulpzame badgasten en politiemannen werden zij dan naar de kinderbewaarplaats bij de politiepost in de rotonde ge bracht. Men heeft daar dan ook een record-drukte van huilende kinderen en verontruste ouders en verzorgers te verwerken gekregen: 3600 ver dwaalde kinderen werden weer aan de ouders teruggegeven, meer dan driemaal de „omzet" van 1954! De kinderbewaarplaats onder de toegewij de leiding van mevr. Verhaag en de supervisie van hoofdagent Stouthamer stond dan ook herhaaldelijk in de publieke en journalistieke belang stelling. Deze zomer was ook de vuurproef voor de maatregel van het bestuur van het strandschap Zandvoort, dat het ge hele strand voor baden en zwemmen had vrijgegeven. Men was bezorgd voor de veiligheid van het publiek, namelijk of dit de nodige voorzichtigheid in acht zou nemen. Gezegd kan worden dat deze vuurproef goed is doorstaan. Wel iswaar zijn er helaas 3 verdrinkings- gevallen voorgekomen maar dit aantal is. gezien het massale aantal personen dat zich in zee heeft begeven, zeer ge ring. De grotere vrijheid die het strand schap aan de strandbezoekers heeft ge geven, is alierwege gewaardeerd. De rode en zwarte waarschuwings- verband de politie toe. Als tengevolge van windrichting of zeestroming ge vaarlijke situaties ontstonden ging de gemeentepolitie met de jeep het strand langs en gaf per megafoon waarschu wingen en aanwijzingen aan de baders. De rijkspolitie te paard deed het zelfde met gebruikmaking van een toeter. De ze voorzorgsmaatregelen werden door de badgasten zeer gewaardeerd en de politie is op haar beurt vol lof over de wijze waarop aan de aanwijzingen door het publiek werd voldaan.. Voor de buitenlanders, die de gevaren van de Noordzee gauw onderschatten, be raamt men de uitgifte van een druk werkje in verschillende talen met wen ken en raadgevingen. In Zandvoort ondervond men ook de enorme uitbreiding welke het kampe ren heeft ondergaan. Het waren vooral automobilisten welke met een tent in de bagageruimte op trektocht gingen. Het trekkerskamp „de Branding" kon evenmin als het caravanterrein „Den nendal" deze toevloed verwerken zodat tenslotte op verzoek van de gemeente het Kennemer sportpark als toevluchts oord voor kampeerders werd openge steld. Onnodig te zeggen dat ook de ho tels, pensions, café's, ijsbars, en ande re seizoenzaken maar ook de bakkers, slagers, kruideniers en andere verzor gende bedrijven een uitermate drukke zomer achter de rug hebben. De mid denstand had vooral aan de buiten landers goede klanten. Het is onmo gelijk een schatting te maken van de kapitalen welke in de afgelopen maan den in Zandvoort zijn binnenge stroomd. Eén enkel cijfer ter illustra tie: op de rijkspostspaarbank te Zand voort werd in Augustus bijna f 150.000 ingelegd. Dit betreft besparingen door de „kleine Luyden", de zakenmensen hebben allen een bankrekening. Eco nomisch bezien heeft Zandvoort deze zomer een prachtig seizoen gemaakt. De Zandvoorters zijn zeer tevreden, maar ook de badgasten zijn voldaan. Op het bureau van „Touring Zand voort" (waar men in het afgelopen weekend zeldzaam verschijnsel in September nog talrijke gasten aan onderdak heeft geholpen) toonde men ons een dankbetuiging van een badgast waarin wij lazen: „Waarom wij in het vervolg aan Zandvoort de voorkeur ge ven? Dat is moeilijk onder woorden te brengen, het is de sfeer, de gezellige winkelstraten, de omroeper, de gemoe delijke stoelenman, het stapelterras Ro tonde, de muziek op het plein, de Vij verhut. de oude steegjes, die hopelijk niet afgebroken worden.... enz." Vele gasten dachten reeds aan het seizoen 1956 en sloten bij hun vertrek korven hebben goede diensten gedaan, uit Zandvoort reeds een huurcontract Een bijzonder woord van lof komt in dit 1 voor de volgende zomer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1