Gevraagde gelden voor St. Bernardus- school niet geheel toewijzen Agenda ën voor Haarlem omgeving Jongetje op driewieler doodgereden Visserijgolf Voorstel van Haarlems B. en W. Pro Ecclesia et Pontifice voor J. B. H. Klein Schiphorst Wegens voortreffelijk werk in dienst van katholieke reclassering DIRECTEUR HOLLAAR VIERT 25-JARIG JUBILEUM Conservator Bisschoppelijk Museum Benoeming van deskundige leek te verwachten 120 woningen in Delftwijk Bussumse chauffeur voor de Amsterdamse rechtbank VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1955 PAGINA 3 A DAT WEER DAMES- en HERENMODES KRUISWEG 72 - HAARLEM Bioscopen Stadsschouwburg Burgerlijke Stand Haarlem Concertgebouw f.rnte of Sint Bavokerk Tentoonstellingen Grootse huldiging in „Dreefzicht van Haarlems Waterman DOITS MANNENKOOR IN HAARLEM OPENING SPORT- V ELD'EN Q OMIPLIEX Sanctus R a vo - X Receptie Mevr. J. E. Heiloo-Wisse vandaag honderd jaar Burgemeester op felicitatie- bezoek Inbraken in Santpoort opgelost HEEMSTEDE Burgerlijke Stand! Te bouwen door „St. Jozef" Achterstallig onderhoud Concert voor f schooljeugd Drie goederenwagons uit de rails gewipt Waterstanden H.V.B.-programma Mevr. van Draalen verlaat „De Groene Tuin" Beurs van Amsterdam Beurs van New York B. en W. hebben de Haarlemse ge meenteraad voorgesteld een bedrag van 18.900,- beschikbaar te stellen voor het kerkbestuur van de parochie van de H. Joannes de Doper, een en ander voor de verdere aanschaf van meubilair, leer- en hulpmiddelen voor de St. Bernardusschool. Het bestuur had de raad verzocht om een bedrag van 20.116,18. De raad heeft op 22 december 1954 besloten medewerking te verlenen tot het oprichten van de St. Bernardusschool. Eerder werden reeds credieten van 10.710,- in totaal ter beschikking gesteld. In afwachting van het optrekken van een eigen gebouw, is de Bernardus school deels ondergebracht in de St. Franciscus Xaveriusschool aan de Nagtzaamstraat, deels in de St. Ge- rardus Majeliaschool aan de Richard Holkade en de Kleine H. Theresia- school aan de Bernard Zweersstraat. De eerder verleende credieten waren bestemd voor de eerste aanschaf van meubilair, hulp- en leermiddelen. Het thans aangevraagde crediet geldt de verdere inrichting van de school. B. en W. zetten in hun pre-advies uiteen, dat zij accoord gaan met het verzoek van het kerkbestuur, mits het gevraag de bedrag tot 18.893,83 wordt te ruggebracht. De raad wordt daarom gevraagd een crediet van 18.900,- ter beschikking te stellen. Aan het bestuur van de stichting Noorderkerk en school te Haarlem, verzoeken B. en W. de raad mede werking te verlenen tot het aanvullen van de outillage en tot het veranderen van de inrichting der gymnastiekzaal in de lagere school aan de Velser- straat. De kosten zullen 70.567,- be dragen. B en W. stellen de raad voorts voor 2000,- ter beschikking te stel len van het bestuur der vereniging tot stichting en instandhouding van Scholen met do Bijbel te Haarlem, teneinde een lekkage in de kelder vloer van de centrale verwarmings ruimte in de lagere school aan het Roerdompplein te herstellen. De lek- Advertentie waar we 't allemaal altijd over hebben, veranderen we toch met. U doet alleen erg verstandig er rekening mee te houden, dat het in ons landje heel vaak „van dat weer" is. LIPPITS heeft fantastisch mooie mantels en jassen voor elk weer. kage is het gevolg van een te kleine zetting van het schoolgebouw, waar door niet verwachte, grote spanningen zijn opgetreden. Inmiddels heeft het bestuur van de St. Luciastichting de gemeenteraad ook verzocht om medewerking voor het uitbreiden van zijn lagere school aan de Velserstraat. De Vereniging voor Christelijk uitgebreid lager on derwijs heeft de raad verzocht om overdracht van een stuk grond aan de Slauerhoffstraat ten behoeve van het stichten van de Louise de Colig- nyschool. Het bestuur van de R.K. Jongensscholen voor ULO heeft om medewerking gevraagd bij het aan schaffen van boeken voor de scholen aan de Gedempte Oude Gracht en aan de Overtonstraat en de Haarlem se Vereniging tot verspreiding van Bij belkennis heeft de raad om subsidie verzocht teneinde een aantal leer krachten te kunnen aanstellen. Advertentie EUROPE'S FAVOURITE AIRLINE Dit is vliegend genieten, per VISCOUNT in een goed uur naar LONDEN. De snelle VISCOUNT met lijn 4 sterke turbo-prop motoren laat U genieten van het modernste comfort. Diepe gemakkelijke fauteuils...., grote ovale ramen Uw vlucht vliegt om Inlichtingen en boekingen bij Utv reisbureau of bij de BEA, LeidsepUin 29, Amsterdam-C. Tel. 64848. BRITISH EUROPEAN AIRWAYS' Gisteravond is de heer J. B. H. Klein- Schiphorst, voorzitter van de R.K. Re- elasseringsvereniging, afdeling Haar lem, pauselijk onderscheiden met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Ponti fice". Mr. P. H. G. M. Brugman, direc teur van het centraal bureau der R.K. Reclassering, spelde het draaglint op," waarna de heer H. de Boer, ambte naar van de Reclassering te Haarlem, het gouden draagkruis overhandigde. De heer Klein Schiphorst is reeds 25 jaar bestuurslid van _de Reclasserings- vereniging en heeft sinds de oprichting bijzonder veel gedaan om dit werk van naastenliefde en opoffering in de Spaar- nestad beter mogelijk te maken. Sinds enige jaren is hij voorzitter van de af deling Haarlem. Nadat de jubilaris onder luid applaus in het feestelijk versierde vergader zaaltje van het verenigingsgebouw aan de Jansstraat was gearriveerd, sprak mr. C. F. M. van Koppen, vice-voor- zitter van de Haarlemse R.K. Reclas sering, een hartelijk woord van welkom en wel in het bijzonder tot de genodig den mr. B. van de Burg, officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. M. Stokvis, secretaris van de Haar lemse Reclasseringsraad, pastoor L No- teboom van de parochie H. Antonius van Padua, mr. Brugman en kapelaan W. J. Dekleermaeker, aalmoezenier van de strafgevangenis. Mr. R. F. H. Laane, secretaris van de vereniging, schetste in het kort de verdiensten van de heer Klein Schip horst, wiens 25-jarig bestuurschap van de R.K. Reclassering als een buitengewone prestatie mag worden CINEMA PALACE: „Terwijl Parijs slaapt" ■tr volw., 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 u FBANS HALS: „Sex appeal", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 U. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Zo lang je nog een moeder hebt", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: ,,Si Versailles m'était conté", 14 j., 2 en 8 uur. MINERVA: za. en zo.: „Soldaat Boem", a. 1., za. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur< ma„ di. en do.: „Als de dauw hangt komt er regen", str. volw., 8.15 uur. REMBRANDT: „Gejaagd door de wind", 14 jaar, 2 en 7 uui. ROXY„De mijnen van koning Salomo", 14 jaar, vr. en za. 2.30, 7 en 9.15 u„ zo. 2 4.15, 7 en 9.15 u.. ma. tot en met do. 230 7 en 9.15 uur: „Sensatie op rijks- STu£lO01":GrUaerweiden". 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. GEBOREN: W. h. Horst—Zomer, M. E. van der Tas-van den Broek, E. P. Pel—Horn, K. Koeleveld—Schouten, A. J. M. Bos—Voorbij S. Henkes—Velt- man, W. van der Aar—Schippers, M. E. Brassem—de Regt, W. p. ooster- meij er—Beers, allen een zoon. GEBOREN: G. P. Grimbergen—Wou- terlood, A. E. Fortgens-van der Horst, J. GerritsSchultz, A. Kleinhout Meinders, S. M. C. Burger—de Loor, alleen een dochter. GEHUWD: J. van Zon en A. C. M. de Lange, F. Meulman en A. A Groe- nendaal, P. J. van Bogget en M. Chr. Huljboom, A. de Boer en G. E van Vuure, F. C. Conijn en G. J- van Beek, W. J. Reijnders en B. R°est- T OVERLEDEN: P. C. Boet, 88 3-, Leid- sevaart; H.R.H. van Affelen van Saemsfoort, 60 j., Hazepaterslaan, c. J. van Eskert, 76 j., Zakstraat; A. van den Berg, 68 j.„ Vooruitgangstraat, ïvi. H. van der MeulenQuatfass, oo J-. Gasthuisvest; E. W. de Nijs, 90 j-, Kerk straat. ONDERTROUWD: L. S. Kouwenho- ven en M. C. M. Raadschelders; H. Voerman en S. M. Th. Lindeboom; P. H. J. Goudriaan en M. J. van Ra- vensberg; J. A. Schouten en B. C. Wil- lemse; G. Nipshagen en M. C. Slebe; F. J. van Leuven en J. L. Adamse; B. van de Haar en B. Chr. Stringer; J. M. Handgraaf en A. M.' A. Coppens; F. Jansen en C. P. Cammenga; F. Korzelius en J. Sebregts; B. A. P. Winnubst en P. M. Jansen; F. Eshuis en W. S. Steenhoek; D. H. van den Ham en H. val. Tongeren; A. Baas en B. de Groot; G. Rozendaal en G. Thijs- sen; J. J. Hartevelt en S. C. Zoetemelk; G. Verburgh en W. A. H. Leferink; M Bottelier en C. E. van Alphen; J. van Loosen en A. M. Loerakker; A j. de Blom en G. Beverdam. GEHUWD: W. Böhm en A. Th. Zand bergen; A. A. van de Pas er, J. J. P. Maat; J. C. Blom en A. H. S. Smit; W. M. van den Eijkhoff en P. P. van Leeuwen; T. Kulk en H. van der Sluis; S. H. Mulder n G. J. M. Kilian; P. W. Botellho en D. J. Ponder; G. W. A. Martens en W. van Keulen; H. J. Kamper en J. Sombroek; J. Kuil- boer en M A. Cassé; Th. J. Kouwen- hoven en S. Herder; D. K. Bosman en D- H. van der Velden; A. Cramer en W. Ch. M. E. van Loon; P. A. Mark- Enan en J. Krikke; H. Rabbers en W. C. Dingenouts. OVERLEDEN; H. van den Bosch, 63 j.; K. van den Duin. 72 j.; B. A Nieuwkoop, 83 j.; G. Wezenaar, 84 j.; van den Berg-Hout, 67 i. Zaterdag 17 september: De Nederlandse Comedie met „De man, de vrouw en de moord" van Roussin, een op het dwaze plan getrokken comedie over echtelijke strubbelingen, welke maar liefst door een gehuurde moordenaar moeten worden op gelost. Niet voor te jeugdige oren. Mary Drcsselhuys en Ko van Dijk treden er o.a. in op, 20 uur. Zondag 18 september: De Nederlandse Comedie met „De man, de vrouw en de moord", 20 uur. Woensdag 21 september: De Nederland se Jeugdgemeenschap: „Figaro's Hochzeit" (besl.) 8 uur. Optreden van het nieuwe operagezelschap Forum uit Enschedé. Donderdag 22 september: Toneelgroep „Theater" met „Bushalte" van Will. Inge. Allerlei visies op leven en huwelijk ko men tot uiting bij een verzameling bus passagiers. die in een ingesneeuw bus station zijn gestrand. Niet voor de jeugd. Goede rollen o.a. van Anny de Lange en Rich. Flink, 8 uur. Zaterdag 17 september: Jeugdkoor In- ter Nos". Concert o.l.v. Jan Booda. Met medew. van Haarl. gem. koor. Als gast Manner Gesangverein Glocke uit Duits land 8 uur. Donderdag 22 september: District Noord- Holland Nederlandse Boksbond. Bokswed strijden, 8 uur. ling door de stadsbeiaardier Arie Peters. Van 15.30—16.30 uur. nroelhecnelint. Dinsdag 20 september. Orgelbespeling door de stadsorganist George Robert. Van 2021 uur Donderdag 22 september: 0r£®ikespeling door de stadsorganist George Robert. Van 15-is uur ,-Vriiöag 23' september: Beiaardbespeling ff™ stadsbeiaardier Arie Peters. Van 11.30—12.30 uur. *'"!1n0^th"is: Vrijburglaan 17, Overveen 16 uur werkdagen van 9—12 en 14— Grote maquette van waterstanden en overzicht overstromingsramp 1953 Teyler's Museum: Schilderijen XlXe en XXe eeuw. Tekenmgen Hollandse, Ita liaanse en Franse School, o.a. Rembrandt, Michel-Angelo en Claude Lorrai. Fossie len en mineralen, historische natuurkun dige instrumenten. Geopend: iedere werk dag behalve ma. van 11—5 uur. Frans HalsmuseumExpositie van pop penhuis anno 1750 met inventaris van meer dan 3000 voorwerpen. Geopend van 10—17 uur; zo. van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum: Middeleeuwse en latere schilderijen, sculpturen paramenten, kantwerk, handschriften, munten e. d. Ge opend van 1017 uur; zo van 131 f; u De Waag: Historisch gebouw, schilders milieu. Geopend za.-avond en elke morgen van 111 uur. Huis met de Kogel, Spekstraat 12. Te bezichtigen: portefeuille met Haarlemse stadsgezichten van de hand van de Haar lemse kerkinterieur-tekenaar Willem Hors man. Schilderijen en schetsen van Dirk Breed (t/m 24 september). Geopend van 1018 uur. Leffelaar: Tekeningen en grafiek van lna Rahusen t.g.v. haar 60e geboortejaar. Ge opend van 10—18 uur (tot 24 september); zo. gesloten. De Vleeshal: Architectuurtentoonstelling 19451955. Nationale tentoonstelling, tot 26 september internationale expositie t/m 2 oktober. Geopend van 1.305.30 en' s avonds van 710 uur Huis Van Looy: Jubileumtentoonstelling „Van Looy en zijn tijdgenoten". Geopend dag. van 1012.30 en van 1.305 uur; zo. van 1417 uur. aangemerkt. Juist in deze tijd, nu iedereen klaagt over te weinig gele genheid om zich met charitatief werk bezig te houden en er dan ook helaas een ontstellend tekort valt te consta teren aan werkelijke actieve bestuur- deren van dergelijke verenigingen, is het wel zeer verheugend, dat iemand een kwart eeuw lang alle energie en interesse heeft gegeven aan de re classering. ,,U bent er bovendien in geslaagd als bestuurslid van de Haar lemse afdeling een grote vooruitgang in de vereniging, zowel op financieel ais op maatschappelijk gebied te rea liseren. U bereikte dit door tact, door zettingsvermogen en een rijp inzicht." De heer Brugman, die het woord voerde namens het hoofdbestuur van de R.K. Reclassering, zei het zeer te waarderen dat de jubilaris met de Pro Ecclesia-onderscheiding wordt erkend voor zjjn duizenden ren van onver moeibaar werken in gevangenissen, tuchthuizen en verwaarloosde gezinnen. Ook de kerkelijke overheid was dit niet voorbijgegaan, hetgeen de toekenning van het pauselijk ereteken wel bewees. Als ambtenaar van de Haarlemse Reclassering uitte de heer H. de Boer vooral zijn lof over de financiële orga nisatie, waardoor de heer Klein Schip horst de vereniging van een clubje van zes man met amper een sober verga derzaaltje heeft gemaakt tot een ge zonde, belangrijke en enigszins draag krachtige Reclassering. Spreker bood zijn voorzitter het gouden Kruis aan. Verder spraken nog de heer H. J. L. Klein Schiphorst, een broer van de ge ridderde, mevrouw Kaskers, lid van de vereniging, de heer W. de Beus, oud secretaris, de heer J. Uylings, oud voorzitter en pastoor I. Noteboom. De laatste zei getroffen te zijn door de intieme en prettige sfeer bij het R.K. Reclasseringswerk te Haarlem en hij voegde zijn gelukwensen bij die van de vele anderen. De onderscheidene zelf tenslotte con cludeerde, dat hij eigenlijk de onder scheiding niet helemaal verdiende, om dat de overige leden van de Reclasse ring ook veel doen voor het prachtige doel en een ereteken misschien even zeer verdienen. De heer Klein Schip horst verzekerde zijn gehoor alle kracht te zullen geven om het werk van de vreedzame bestrijding der misdaad voort te zetten. Temidden van bonderden belangstel- note vrijwel altijd worden begewoond lenden en omringd door een schat aan bloemen, heeft de directeur van het Gemeentelijk Waterbedrijf, ir. Hol laar, zijn 25-jarig ambtsjubileum ge vierd. De grote receptiezaal van „Dreefzicht" was welhaast te klein om ieder te kunnen herbergen, die in de loop van de middag de jubilaris wenste te feliciteren. Bloemen, geschenken en vele vriendelijke woorden getuigden van de grote sympathie, die men de kleine, vitale directeur allerwege toedraagt. Rond half vijf kwamen ook burgemees ter mr. O. P. F. M. Cremers en de wethouders A. Angenent en W. Bakker hun gelukwensen aanbieden. Al om half twee was het personeel van het Gemeentelijk Waterbedrijf sa mengekomen in de receptiezaal van „Dreefzicht" om de jubilerende direc teur te huldigen. Behalve het personeel waren bij deze intieme samenkomst ook de wethouder van bedrijven, de heer A. Angenent, ir. A. J. Gurck van de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven en de oud-direc teur van het Gemeentelijk Waterbedrijf, ir. F. graaf van Randwijck, die des tijds ir. Hollaar naar Haarlem haalde en uit welker samenwerking zulk een voortreffelijk bedrijf is gegroeid. De chef van de technische afdeling van het bedrijf, J. M. van Donselaar herinnerde aan het voltooien van de verschillende grote werken bij het wa terleidingbedrijf. Namens het perso neel bood hij de jubilaris een gouden polshorloge aan. De heer C. J. van de Linde, de chef van het pompstation, prees vooral het scheppend vermogen van de directeur en zijn organisato risch vernuft, getuige het beleid van ir. Hollaar tijdens de oorlog. De be drijfsadministrateur, J. J. C. Emans maakte melding van de diepe en per soonlijke belangstelling van de direc teur voor het partikuliere wel en wee van zijn personeel. Dat kon ook de heer N. Blokdijk getuigen, de voorzit ter van de personeelsvereniging „Per- wa", wier bijeenkomsten door de direc teur, meestal vergezeld van zijn echtge- Het Mannenkoor „Glocke" uit Velbert (Duitsland) dat a.s. zaterdag tezamen met het jeugdkoor „Inter Nos" o.l.v. Jan Booda in de Gem. Concertzaal een concert zal geven, zal met 3 autobus sen zaterdagmorgen 12 uur op de Gr. Markt arriveren, waarna zij door het gemeentebestuur van Haarlem om half één op het stadhuis worden ontvangen. Het nieuwe sportveldencomplex in Zandvoort heeft de naam „Duintjes- veld" gekregen. Het zal zaterdagmid dag 17 september om twee uur officieel door burgemeester H. M. van Fenema worden geopend. Daarna zal de Zand- voortse hockeyclub, die hoofdbewoon ster is van het veld, een demonstratie geven. Andere verenigingen die van het veld gebruik maken zijn de gym nastiekvereniging OSS en de Zand- voortse korfbalclub. Zaterdagavond vvoidt. in hotel Keur in de Zeestraat de jaarlijkse ledenver gadering van de Zandvoortse hockey club gehouden. Voor degenen die lid wensen te wor den van de Haarlemse Katholieke Stu dentenvereniging „Sanctus Bavo" be staat hedenavond vanaf acht uur gele genheid tot inschrijving in de sociëteit der vereniging „De Waag", hoek Dam- straat-Spaarne. v - «V «wr T v '■f-; 4 De heer P. Brugman speldt de heer J. A. B. Klein Schiphorstdie 25 jaar bestuurslid is van de R.K. Reclasseringsvereniging, afdeling Haarlemhet gou den kruis Pro Ecclesia et Pontifice op. Het ligt i'1 de bedoeling van het bis dom Haarlem om binnenkort over te gaan tot de benoeming van een nieuwe conservator van het bisschoppelijk mu seum aan de Jansstraat. Tot nu toe is deze functie feitelijk vacant sedert het overlijden van mgr. Henneman, die tevens archivaris van het bisdom was. In de laatste functie werd voorzien door de benoeming van pastoor P. M. Ver- hoofstad uit Heer-Hugowaard. De beheerscommissie van het mu seum heeft nu een brief gericht tot B. en W. van Haarlem met het ver zoek te willen bevorderen, dat een jaar lijkse subsidie van 1.000 wordt ver leend ten behoeve van de aanstelling van een conservator. De beheerscommissie wijst er op, dat het cultureel rendement van het mu seum thans onvoldoende is en dat haars inziens in dit opzicht een verbetering is te verkrijgen door het aanstellen van een leek als conservator, die zich uit sluitend aan de veeleisende taak van behoorlijke museale arbeid kan wijden. De beheerscommissie stelt zich voor een functionaris te benoemen, die over vol doende capaciteiten beschikt om het museum aan te passen aan de moderne opvattingen inzake inrichting en exploi tatie van mhsea, zodat het Bisschoppe lijk Museum als een levend instituut die piaats en betekenis tussen de musea van onze stad en ons land zal verkrijgen, waarop zijn collectie recht geeft. Dit houdt echter in, dat een conserva tor zal moeten worden aangesteld op een salaris, dat voldoende is hem aan het museum te binden. Het Bisdom Haarlem, dat het museum onderdak verschaft en een subsidie verleent in de exploitatiekosten heeft een extra subsidie voor het salaris van de conservator in het vooruitzicht ge steld, terwijl ook "e minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, fi nanciële steun heeft toegezegd. B. en W. zijn nu van oordeel, dat het door een reorganisatie meer toe gankelijk worden van het Bisschoppelijk Museum van een ..lgemeen en cultureel belang is. Zij stellen de raad voor met ingang van 1 Januari 1956 een subsidie van ƒ1.000 te verlenen ten behoeve van de aanstelling van een conservator voor het Bisschoppelijk Museum. Een magistrale fruitmand onderstreep te deze woorden. De heer F. Jansen herinnerde aan de goede verstandhouding, die er in vroeger dagen bestond tussen direc teur en het personeel. De heer Jansen sprak namens ae gepensioneerden van het bedriji. Hij bood de jubilaris bloe men aan. Ir. A. JGurck sprak zijn grote bewondering uit voor het Haariemse wateroedrijf, in het bijzon der voor het volledige metertanei oat hier worot geoeziga, waardoor vrij wel geen water nutteloos verloren gaat. De bedrijfsarts, de heer Kors, oe chef van de afdeling personeels zaken ter gemeentesecrelarie, F. van Egmond, de heer Thijssen van de rneassodienst en de neer i. Huoregtse van de Opleidingsstichting voor per soneel der waterbedrijven, auen Had den zij vriendelijke en prijzende woorden voor oe juoilans. Wat op de ze middag vooral naar voren kwam, was de grote, persoonlijke belangstel ling van directeur Hollaar voor zijn mensen, de goede verstandnouding tussen hem en zijn personeel, zoals die bleek uit de grote belangstelling P6r gelegenheid van zijn jubilee. Rond half vier, toen de personeels bijeenkomst ten einde liep, na mde ju bilaris zelf het woord, op de eerste plaats om zijn oude directeur ir. F. graaf van Randwijck, hartelijk, bewo gen haast, te danken voor de wijze waarop hij hem in het Waterbedrijf had binnengeleid. Directeur van Rand wijck had de thans jubilerende direc teur de vrije hand gelaten om datgene te doen wat nodig was. Daardoor had hij de kans gehad om zoveel zaken tot stand te brengen. Natuurlijk kunnen veel dingen nog beter bij het waterbe drijf, aldus de directeur. Het belang rijkste is echter, dat de bevolking van Haarlem vertrouwd wordt gemaakt met het water. Het zou goed zijn om, zo als eens een Amerikaan heeft voorge steld, gedurende een halve dag per jaar de waterleiding af te sluiten. Dan weet men pas wat men wist. Voor ie der die die middag het woord had ge voerd en voor al de anderen die hem persoonlijk de hand waren komen schu- den, had ir. Hollaar tenslotte een vrien delijk woord van dank. Om vier uur begon de officiële re ceptie voor personen buiten het. be drijf. Het werd een eindeloze rij van hoofden van gemeentediensten, ambte naren, collega's \an de directeur, le den van tal van commissies waarin hij zitting heeft en anderen die hem in de loop der afgelopen 25 jaar hebben leren kennen en waarneren. Honderden wacht ten hun beurt buiten de zaal, omdat er binnen te weinig plaats was en om half vijf moest .de rij worden onderbro ken om de burgemeester en de beide wethouders de gelegenheid te geven hun gelukwensen aan te bieden. Burgemeester Cremers prees de kor te, zakelijke en efficiënte werkwijze van directeur Hollaar. Hij zag de ju bilaris op de eerste plaats als een bou wer in het algemeen belang, en voorts ais een man van emciëncy' en een man die werkt voor zijn personeel. In die drie hoedanigheden heeft ir. Hollaar uitgeblonken en de gemeente kan niet anders dan hem daar dankbaar voor zijn. De gebruikelijke enveloppe met mnoud en een oorkonde werden door de burgemeester aan de jubilaris over handigd. Toen rond half zes de stroom van belangstelling eindelijk begon te lu wen. nam ir. Hollaar nogmaals het woord om ieder hartelijk dank te zeggen op de hem eigen wijze: kort, zakelijk en doeltreffend. Hij maakte meteen van de gelegenheid gebruik om de burgemeester te verzoeken eindelijk eens aandacht te besteden aan zijn herhaalde verozken om ma gazijnen en werkplaatsen achter het hoofdkantoor van zijn bedrijf aan de Kampersingel en vooral om een - oed geoutilleerd schaftlokaal, dat tevens als ontvangstruimte kan dienen. Merk waardigerwijze beschikken de mannen van het waterbedrijf in hun schaft lokaal niet eens over een behoorlijke waterleiding. De direkteur van het waterbedrijf kan op een prachtig ge slaagde feestdag terugzien. Vandaag heeft mevr. J. E. Heiloo- Wisse, wonende aan 't Nauwe Geldeloze Pad te Haarlem, de dag gevierd, waar op zij honderd jaar geleden te Middel burg geboren werd. Haarlems burge meester. mr. O. P. F. M. Cremers, be zocht de jarige al om tien uur en was daarmee de eerste van een lange rij bezoekers. De burgervader bood na mens het gemeentebestuur een grote fruitmand aan en onderhield zich enige tijd met de feesteling, die nog zeer ze~ ker weet wat ze doet en zegt, doch wier gehoor niet best meer is. De verdere dag stroomden gelukwen sen, bloemen, fruit en andere geschen ken de kleine woning van de jarige binnen. Uit Zwitserland was de oudste zoon overgekomen. Van de Gereformeerde Kerk, waar van mevrouw Heiloo lid is, had de ja rige talrijke felicitaties en geschenken in ontvangst te nemen. Met medewerking van de hond van Rijkskeurhondgeleider heeft de Velser politie twee inbraken, die in Santpoort tijdens de kermisweek werden gepleegd, tot klaarheid kunnen brengen. Aan de hand van een opengebroken spaarbusje, dat een inbreker zes weken geleden in een Santpoorts huis achterliet, wees de hond feilloos de dader van de in braken aan. Het bleek de koopman H. C. M. te zijn zonder vaste woon plaats. De politie heeft hem in hech tenis genomgen. Hij heeft nog geen volledige bekentenis afgelegd. GETROUWD: A. C. Helt en M. C. Holthoff. GEBOREN: H. D. Vooren en J. A. van Gelder z; J. A. A. L. Elsenburg en T. F. Rekelhof z; S. A. T. Kapteijn en J. Klumperbeek z; F. Belterman en M. van Bakel d. OVERLEDEN: Wed. H. Ham-Poppen- burg, 87 jaar, v.d. Spiegellaan 24; mej. C. de Roojj, 84 jr. Wipperplein 14; mevr. M. C. S. Kuvener, 78 jr, Bali- straat 18; mej. C. G. Roder, 71 jr, Wip perplein 14. B. en W. van Haarlem stellen aan de raad voor aan de R.K. Coöperatieve Woningbouwvereniging „St. Jozef" G. A. een voorschot te verlenen van 1.743.300.- voor de bouw van 120 ar beiderswoningen <40 benedenwoningen en 80 boven- of etagewoningen) op ter reinen gelegen in „Delftwijk". Het plan is ontworpen in vijf blokken met vier woonlagen (met souterrain) van zestien woningen per blok en vijf blokken met twee woonlagen (zonder souterrain) van acht woningen per blok. De huren zullen vermoedelijk gemid deld 10.- per week en per woning be dragen. B. en W. van Haarlem willen maxi maal 5.275- ter beschikking stellen van de waningbouwvereniging „Bloe- mendaal". De woningbouwvereniging za) deze gelden besteden voor het ver richten van urgent geworden achter stallige onderhoudswerken aan een complex van 11 middenstandswoningen. Het gehele werk kost 10.275.-, maar de vereniging had afgelopen jaar een batig saldo van 5000.-. Het buitenverfwerk van de woningen moet worden vernieuwd, evenals de kozijnen, ramen, deuren en zinken go ten en negen aanrecht bladen. Onder auspiciën van de Commissie ter bevordering van de culturele en aesthetische vorming van de rijpere schooljeugd geeft bet Instrumentaal Sextet „Alma Musica" op Woensdag 21 september om 3 uur een concert van Kamermuziek voor scholieren in het gebouw van de Protestantenbond aan de Jacobstraat te Haarlem. Hiermede worden de scholieren in de gelegenheid gesteld muziek van een uitstekend gehalte te horen. Uitgevoerd worden werken van Bach, Frescobaldi, Locillet, Mozart, Coupe- rin, Bartók e.a. De leider van het Sextet zal de wer ken inleiden. Behalve scholieren hebben ook ande re belangstellenden toegang tot het con cert. Vanmorgen vroeg zijn drie goederen wagons uit de rails gewipt op het spoorwegemplacement aan de Wester gracht. Het ongeval gebeurde door on oplettendheid van een rangeerder, die met een aantal andere wagons achter uit reed en de drie stilstaande wagens zijdelings ramde. Het drietal ontspoor de en werd licht beschadigd. Het kostte betrekkelijk weinig moeite de wagens weer op de rails te plaatsen. IJMUIDEN Vrijdag 16 september Hoog water: 3.31 en 15.55 uur Laag water: 31.40 en 23.37 uur Zaterdag 17 september Hoog water: 4.10 en 16.31 uur Laag water: 12.17 uur IA- Concordia-DSK; DSS-BSM; Geel Wit-IEV; Hoofdd. Boys-VI. Vogels; Spaarndam-EDO 3: IB: EDO 4-HFC 3; Haarlem 3A-ADO 2; Schoten 3-RCH 5; Stormvogels 4-TYBB 2; Zandvoortm. 2- Velsen 2; Wijk aan Zee 2-HBC 3. 2A: Nw. Vennep-Alliance; WD-DIOS: SVY-DSB; Vogelenzang-TZB; 2B: EDO 5-Beverwijk 3; HFC 4-DSS 2; Kinheim 2-OG 2; Stormvogels 5-RCH 6; VSV 4 -Zandvoortm. 3. 2C: Beverwijk 4-Bloe- mendaal 3; DCO 2-DEM 3; Haarlem 5- DIO 2; Zandvoortm. 4-Velsen 3; Kenne- mers 4-VI. Vogels 2. 2D: HFC 5-Haarlera 6; Hillegom 3-NAS 2; Ripperda 2-RCH 7; TYBB 3-Terrasvogels 2; VSV 5-Zand- voortm. 5. 3A- EHS 2-ETO 2; HBC 4-Haarlem 7; Concordia 2-HFC 6; DSOV-Ripperda 3. 3B: Geel Wit 2-Haarlem 8; Kinheim 3- OG 3; WH 2-Renova; Kennemers 5- Schoten 4. 3C: Spaamdam 2-NAS 3; Spaarnevogels-HFC 7; Schoten 5-EDO 7; TYBB 4-Halfweg 2. 3D; DSK 2-RCH 8; DSS 3-Hillegom 4; WD 2-Zandvoortm. 6; v. Nispen-Geel Wit 3. 3E: DIOS 2- BSM 2; Spaarnestad-HFC 9; Geel Wit 4-Hillegom 5; DCO 3-Heemstede 2. 3F: ADO 3-Kinheim 4; IEV 2-Terrasvogeli 3; DEM 4-Waterloo 2; Kennemers 6- Stormvogels 6. 3G: Bloemendaal 4-DCO 4; Concordia 3-DIOS 3; DSB 2-HFC 10: Vogelenzang 2-Haarlem 9. 3H: Velsen 4-DIO 3; OG 4-DSS 4; TYBB 5-V1. Vo gels 4; Kinheim 5-DSB 3. 4B: DEM 5-ADO 4; IEV 3-Wijk aan Zee 3. 4C; Halfweg 3-Renova 2; TZB 2- WH 3 4E- DEM 6-Velsen 5; OG 5-EDO 9. 4F: DCÓ 5-DEM 7. 4H: Alliance 3- TYBB 7; Halfweg 4-Hoofdd. Boys 3. 41: Bloemenzaal 7-DEM 8. Jeugdafdeling. A: DSS a-Haarlem a; TYBB a-HBC a; RCH a-Geel Wit a; Stormvogels a-Schoten a; VSV a-Hoofdd. Boys a. B: OG a-ADO a; Kennemers a-K'land a; Alliance a-DEM a; Velsen a -EDO a: Kinheim a-HFC a. Junioren. 1B: NAS a-Geel Wit b; Concordia a-DSS b; TZB a-TYBB b; HBC b-HBC c. 2C: OG b-ADO b; TYBB c-Alliance b; Velsen b-IEV a; DEM b- DEM c. 3A: BSM a-HBC d; BSM b- HBC e; DIOS a-Concordia b; v. Nispen a-TYBB d; 3C: DEM d-DEM e; Velsen c-NAS b. Adspiranten. IB: ADO a-Alliance a; DSS a-DEM a: Geel Wit a-Velsen a; OG a-TYBB a. 2B: HBC a-BSM a; HBC b-DIOS a; Hoofdd. Boys a-v. Nispen a. 3B: OG b-TYBB b; DEM "b-Geel Wit b; DEM c-NAS a; IEV a-TZB a. 3D: ADO b-Alliance b; DSS b-DEM d; TYBB c-DEM e; Renova a-Velsen c. 3F: HBC c-DSS c: HBC d-TYBB d; DSOV a-Hoofdd. Boys b. 4B: DSS d- DEM g; Geel Wit c-Velsen d; DEM f- ADO c; IEV b-OG c. 4D: NAS b-HBC f; Renova b-OG d; TZB b-TYBB e; Allian ce c-HBC e. 4G: TYBB g-DEM i; TYBB h-DEM j; OG e-Geel Wit d. Zaterdagmiddagcompetitie. 1; RCH- IJmuiden 2; ETO-K'land 3; VEW-Umu-i den 3; Tweede Jeugd-SMS. 2: Energie- J. Hercules; K'land 4-WRA: SVJ 2- Telefonia 2; Kinheim 2-VEW 2. 3: Con- cordia-IJmuiden 4: J. Hercules 2-K'land 5; TYBB 5-SIZO 3; Zandvoortm. 2- WSV. Mevr. M. van Draaien-Waagemans gaat het hofje „De Groene Tuin" in de Warmoesstraat, waarvan zij reeds vele jaren portierster is, verlaten. Zij is thans 96 jaar. overigens nog vitaal en levenslustig, maar zondag neemt zij toch afscheid en vertrekt zij naar Breda, waar zij zich bij een kleinzoon zal ves tigen. „Deze man doet op een gegeven mo ment het gevaarlijkste wat er met een auto gedaan kan worden; achteruit rij den zonder zicht". Dit zei woensdag middag de officier van Justitie voor de Amsterdamse rechtbank, toen deze de zaak behandelde tegen een 45-jarige chauffeur uit Bussum, die 23 december j.l. met een trommelauto van de ge meentelijke reinigingsdienst te Bussum een twee en een b "f-jarig jongetje overreed, tengevolge waarvan het kind is overleden. De officier eiste een week voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en 50,- boete. Daags na Kerstmis reed de chauf feur met zijn twee bijrijders de Van Speyklaan te Bussum in. Achterop de plank zaten met toestemming van een Twee trawlers. Allan Water IJm. 34 met 1220 kisten verse vis en Maria van Hattum IJm. 10 met 1270 kisten verse vis, zeven loggers en 32 kotters zorgden er donderdagmorgen voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 4.980 kis ten verse vis, 120 stijve kabeljauwen, 800 kleine kistjes haring en 8.000 kilo tong. Er waren 1400 kisten verse ha ring, 1.100 kisten makreel. 750 kisten schelvis, 150 kisten gul, koolvis en kabeljauw, 150 kisten wijting en 10 kis ten stokkebit. Stijgende prijzen waren het gevolg var. het koudere weer van de laatste dagen. Vooral donderdagmorgen wer den alle vissoorten tegen goede prijzen door de handel afgenomen. Grote schol noteerde 70.- tot 60.-, groot middel 62 - tot 58,-, klein middel 67.-, schol I 54,- tot 50.- en schol II f 40,- tot 31,- per kist van 50 kilo. Schol III was ietwat goedkoper met 30,- tot 13,- per kist van 50 kilo. Haring zat ver boven de „gevarengrens" van de opvangregeling en noteerde 17,- tot 13,- per kist van 50 kilo. Makreel deed 18,- tot f 15,-. Grote schelvis noteerde 46,- tot 34.-, groot middel 48,- tot 30,-, Klein middel 36,- tot 26,-, pennen 25,- tot 16,- en braad 20, tot 11,- per kist van 50 kilo. Grote regels kabeljauw deden 100,- tot 90,- en grote kisten kabeljauw 138,- tot 120.- per 125 kilo. Grote koolvis deed f 62,- tot j 57,- en kleine witte koolvis 44.-. Grote tong noteer de 4.50 tot 4,30, groot middel 3.40 tot 3,30, klein middel 3,20 tot f 3,05, tong I f 3.30 tot f 3,20 en tong H 2,74 tot 2.68-per kilo. De loggers langs de kust vingen nu meer tong. Er werden gemiddelde nachtvangsten van 180 tot 40 kilo ge meld, waarbij 5 a 6 manden schol. Overdag vingen deze schepen 20 tot 30 kilo tong en 5 tot 6 manden schol. Bij de Pittboei visten vijf loggers, die in de nachtelijke visuren gemiddeld 13 manden verse vis vingen: schol, wijting en tong. van de bijrijders een aantal kinderen. Van het trottoir kwam plotse'ing het jongetje op een driewielig kinderfietsje aangereden en bleef met de auto mee rijden. Aan het einde van de Van Speyklaan hield de auto stil en daar de straat een dode hoek heeft, begon de wagen achteruit te rijden om zo de Piet Heinlaan in te kunnen slaan. Op een teken van een der vuilnismannen waren de kinderen bijtijds van de plank gesprongen. Het jongetje echter niet. Hij kwam met zijn fietsje tegen het rechterachterwiel aan. waar hij onder schoot. Het kind was op slag dood. De bijrijders vertelden, dat zij door geroep en geschreeuw nog de aan dacht van de chauffeur poogden te trek ken. maar het lawaai van de zware dieselmotor had alles overstemd. In zijn requisitoir zei de officier dat dit afschuwelijke ongeluk voor de chauffeur bijna even erg is. als voor de betrokken ouders. Toch was Mi van me ning, dat de man nog strafrechtelijk vervolgd diende te worden, want dage lijks maken chauffeurs van autobussen, vrachtauto's en andere grote voertui gen deze manoeuvre. Dat verdachte geen contact is blijven houden met de bijrijders noemde de officier een kapi tale fout. De verdediger verklaarde tenslotte dat zowel de verdachte als de bijrijders hun voorzorgsmaatregelen hadden ge troffen. „Men moet in het verkeer rekening houden met het normale, met het abnormale is dat niet mogelijk". Uitspraak 28 september. (Niet officie icoersen) Ned 1953 3Vfc Ned 1953 3V4 Ned 1948 BV* pCt Ned 1950 31/4 Ned 1954 314 Ned 1955 3-31/2 Ned 194? 3 Ned 62-64 Pel fac Inschr Grtbk 1946 3 pCt Ned Handel Mt1 cert A K U Van Berkel'* Patent Calvé-Delft eert Van Gelder Kon Hoogovens cert Unilever Cert Ned Kabel Philips Kon Petroleum ..Amsterdam" Rubber Hol] Amerika Ltln Kon Ned Stoomh M« Ned Scheepv TTnle H V A ■Deli Mil Cert Vorig Opening slot 16/9 102A loiA 99!s loo A 100,-, 100(4 100 V4 ioo'A 101 99(4 249 370 (4 3683; 210'igl 345 344gb. 42844 427 4984s 49814 343'jgb 49614 495 670 66534 l«3t 165 24644 243 2I2'4 2llft 205*4 2031a 176 V. 17614 182(4 17614 14/9 15/9 Anaconda Copper 79% 79% Bethlehem Steel 160% 159% Chrysler Corp 89% 89% General Electric 53% 53% General Motors 139 136% Kennecott Copper 126% 127i; Montgomery Ward 87% 86% Radio Corp 48% 49% Republic Steel 54% 52 %e Royal Dutch 87% 87i 2 Shell Union Oil 61 61% Southern Pacific 62% 94% Southern Railway 94% 61% Tidewater 32% 32% U.S. Steel 59% 59% Stemminggedrukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3