Oud-K.N.I.L.-adjudant eigent zich electrische materialen toe 0B1 Bloemendaalse gemeenteraad korte tijd in vergadering In de schaduw van twijfel N voor Haarlemse Rechtbank j Damesjaponnen Noordhollandse burgemeesters bekampen elkaar op circuit van Zandvoort y&A oxford abr.meijer Wrok tegen werkgever wegens niet vergoede snipperdagen en te laag loon Haarlem gaat één miljoen lenen De Eerste in zijn Klasse Raadslid Fijen: „In twee commissies géén katholiek GAS- EN ELEKTRATARIEVEN MOGELIJK BINNENKORT OMHOOG Moeilijkheden voor jeugdbeweging Huuradvies commissie Jaarlijkse gezelligheidsbijeen komst van onbevangen karakter HAARLEMSE RECHTBANK J. G. MARTIN ZN. Boeiende voorstelling van interessant stuk B. en W. antwoorden raadsleden SHERRY r J 528ste STAATSLOTERIJ 4eKias i7eijSt VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1955 PAGINA 6 HAARD of KACHEL A. v. d. BOGAARD Floresstraat 15 Elisabeth's gasthuis wil geld lenen. De meeste waarde voor Uw geld! lAOLENAAR'S NEDERLANDSE AUTOMOBIELFABRIEKEN 't Dans-seizoen begint 15 October...! DANS.ACADEMIE DANSACADEMIE MARTIN Schagchelslraa! 29 Telef. 10806 Badminton in Haarlem NBDiEIRjLAiND tegen lESRiLA'ND Riolering aam de Nassau- laan wordt vernieuwd Nieuwe plaatselijke commissie N.P.V. Verkeersaanduidingen in Grote Houtstraat souden onduidelijk sijn GROTE HOUTSTRAAT 16 5 Jersey en Wevenit f 49.75 Grondruil in Haarlem GEMEENTEZAKEN Speeltuin Wilsoniplein Bouwvallig Werkplaats antieke textiel Gemeenteraad van Haarlem gaat nieuwe stichting formeren VOETBALSCHOENEN GRETHA DE BRLH3N Subsidieverhoging voor kleuterhuis „Margriet" Wiinterprogramma van KA.V.-ri'oord Bobadilla Sherry wordt geleverd in verschil lende types en smaken, alle oude, belegen Sherrywijnen. cnpN A .55 Advertentie De oud-K. N.I.L.-adjudant J. S., oud 46 jaar, moest zich gistermorgen voor de Haarlemse Rechtbank verantwoor den wegens het verduisteren van een aantal electrotechnische materialen. De waarde der verduisterde goederen be liep volgens de benadeelde, een winke lier in electrotechnische materialen, waarbij verdachte als magazijnmeester in dienst was, een waarde van 1500- 2000. De verdachte ontkende dit even wel. S., die een snelle carrière in het K.N. I.L. had gemaakt en een voortreffelijke staat van dienst had, verklaarde zich te hebben willen wreken op zijn werk gever, die hem moeilijkheden bezorgde DÖ het opnemen of vergoeden van snip perdagen. Hij had spijt van het gebeur de en hoopte snel de schade te kunnen herstellen. Hij voerde aan in een impuls gehandeld te hebben. De officier, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, geloofde daar niets van. Daarvoor hadden ae verduisteringen te herhaaldelijk plaats gevonden. Hij wees in dit verband ook op een andere on eerlijkheid en meende dat iemand die op deze leeftijd voor de rechter ver schijnt wegens oneerlijkheid, heus wel vaker in deze fout vervallen zal zijn. Hij eiste een gecombineerde straf van acht Advertentie DE KOUDE IS OP KOMST MAAK UW HUIS BEHAAGLIJK warm met een Inventa - Jaarsma - Etna a TEL 16.548 Betaling in overleg. Wanneer de gemeenteraad met een desbetreffend voorstel van Haarlems B. en W. accoord gaat, zal de ge meente per 1 november van dit jaar een geldlening van 1.000.000,- aan gaan. De looptijd van de lening zal 20 jaar bedragen en de rentevoet 3 pet. De lening wordt a pari afgelost in twintig jaarlijkse termijnen van f 50.000.- en de rente in halfjaarlijkse termijnen. De eerste tien jaar mag de lening niet geheel of gedeeltelijk vervroegd worden afgeschreven, na 1965 alleen met een opzeggingstermijn van drie maanden. Het geleende geld zal wor den gebruikt voor de financiering van de kapitaalsuitgaven van de gemeente. De regenten van het St. Elisabeth's Gasthuis hebben de Haarlemse gemeen teraad verzocht een lening bij de ge meente te mogen aangaan van 156.950,46, ter bestrijding van de ka pitaalsuitgaven over het jaar 1954. De raad zal woensdag over dit verzoek beslissen. De lening zal o.m. worden gebruikt voor het financieren van de verbouw van de operatiekamer en de bouw van $en operatiekamer in het Gasthuis en aan medische installaties, transport middelen en de technische dienst van het Gasthuis, „Eykengaarde" en de Clarastichting. Verzocht is de lening voor een deel over 30 jaar, voor een ander deel over 20 jaar en een derde deel over 10 jaar te laten lopen. maanden, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de Reclassering. De verdediger, mr. C. Arts, vond .dit geen gewone diefstal. Hij nam aan, dat verdachte inderdaad gehandeld had uit wrok tegen zijn werkgever, maar zag ook een oorzaak in het feit, dat S., in 1950 met zijn Indonesische echtgenote uit Indië teruggekeerd, zich moeilijk aan kon passen aan de omstandighe den in Nederland. Enerzijds door de intriges van zijn moeder, anderzijds doordat hij hier te lande niet dezelfde staat kon voeren als hij in Indië ge wend was geweest, voelde hij behoefte om zich te doen gelden. Door moeilijk heden in zijn huwelijk en gezien het klei ne pensioen, bezat hij weinig geld. De verduisterde goederen vormden zijn be zit en hij bewaarde ze in een koffertje op zolder. Hij heeft de goederen niet verkocht, slechts gaf hij af en toe een kleinigheid weg. Daarbij gerekend, dat de meeste verduisterde goederen volko men onbruikbaar zijn en afzonderlijk weinig waarde hebben en gezien ook de voortreffelijke staat van dienst van ver dachte, die als betaalmeester vaak dui zenden guldens te beheren had, meende mr. Arts dat volstaan kon worden met een straf gelijk aan het voorarrest. De verdediger wees erop, dat ver dachte de schade vergoeden wil en her innerde eraan, dat de vertrouwensposi tie, die S. altijd als magazijnmeester bekleed had. nauwelijks gehonoreerd werd met 35.- wekelijks, die hij als loon ontving. De comfortabele Oxford heeft een 4 cyl. kopklep- pen motor, fantastisch acceleratie-vermogen, is snel, solide enzuinig Er is ook 's werelds grootste kleine wagen, de MORRIS Minor en de onberispelijke 6 cylinder MORRIS Isis. Fabr. -afdeling van J. J. Molenaar's Automoblelbedr.N.V. Amersfoort muiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiuiinwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiii Agentschappen door hei gehele land o.a. AMSTERDAM i AUTOMOBIELBEDRIJF D. v. i. MARK G. v. LEDENBERGHSTR. 108-112 TEL. 1246S6 ROTTERDAM AUTOBEDRIJF KOOYMAN, JUFFERSTRAAT 16-18 TEL 117620 DEN HAAG N.V. AUTO. «.MOTORHANDELMIJ. BOLLAND 8. C». BEZUIDENHOUT 16a TEL. 724242 HAARLEM i GARAGE BRINKMAN, SMEDESTRAAT 22 TEL. 11025 GRONINGEN: GARAGE J. K. OOSTERHUIS, WESTERKADE 11 TEL. 28817 HILVERSUM (voor 't gehele Q00I) Fa. J. L. KROYMANS, SOESTDIJKERSTRAATWEG 66 TEL. 6306 In nog geen uur werkte de gemeente raad van Bloemendaal zich gisteren door een 25 punten tellende agenda heen en ware het niet, dat een verzoek van de Openbaar Onderwijsraad aanleiding gaf tot enige discussie, dan zou het rond dienen van de thee het besluit van de vergadering betekend hebben. De be handelde punten waren dan ook niet van schokkend belang en alle voorstellen werden conform aanvaard. Voordat de raad overging tot het be noemen van de schoonheidscommissie en de vorderingscommissie woonruimte, merkte de heer Fijen (KVP) op, dat het hem was opgevallen, dat in geen van beide commissies een katholiek op de voordracht stond. De heer Tirion (WD) herleidde deze opmerking tot de vraag, of dus wel alle groeperingen voldoende vertegenwoordigd waren om dat „katholiek" politiek opgevat moest worden. De heer Fijen zegde toe niet temin de voordracht te zullen steunen. Tot lid van de schoonheidscommissie werden derhalve benoemd de architec ten K. J. Aanstoot, ir, B. Bijvoet, H. W. van Kempen, A. P. Smits en B. J. J. M. Stevens. De samenstelling van de vor deringscommissie woonruimte onder ging geen verandering. De voorstellen tot steunverlening aan scholen inzake het aanschaffen van leermiddelen bleken hamerstukken. Zo werden credieten verleend aan de St. Jozefschool in Vogelenzang en Maria- school in Overveen. Overeenkomstig de suggestie van B. en W. werd de mede werking aan het Tyo van Eegheninsti- tuut voor de reparatie van de verwar ming niet verleend. De reparatie was namelijk noodzakelijk geworden tenge volge van onvoldoende onderhoud. Op Advertentie (Anno 1875) Inlichtingen j /- jj12 xur Inschrijving J dagelijks 14—17 uur voor R.K. J I 19—21 uur orman King, schrijver van ,,In de schaduw van twijfel", dins dagavond door de Haagse kome die in een zeer verzorgde voorstelling onder regie van Jan Retèl in de stads schouwburg gegeven, heeft met op merkenswaardige objectiviteit en psy chologisch inzicht duidelijk gemaakt, dat ook in de felste strijd de motieven bij de tegenstanders volkomen eerlijk kunnen zijn. De geleerde, die aller belangrijkste wetenschappelijke ont dekkingen aan „de andere partij" door geeft, behoeft geen verrader te zijn; de man van de geheime dienst verdient respect, omdat hij loyaal blijft tegen over land en plicht en daarvoor zelfs verlies van alle respect riskeert. Ach ter alle schijnbaar gemis aan mense lijkheid, achter alle onbegrijpelijke ge dragingen schuilt het vat van tegen strijdigheid, dat mens heet: zelfs de man, die 'eigenlijk huichelt, blijft eerlijk en loyaal. Het stuk waarschuwt ons, dat wij niet te vlug moeten oordelen en veroordelen; het waarschuwt ook de onderzoeker, dat met alle belangstel lenden belangeloos zijn. Veroordelens- waardig is alleen de wroetende Intri gant, die alle eerlijkheid en goede trouw misbruikt voor eigen doel, bij Norman King is dat een onsympathiek heer met goede manieren, even onsympathiek gespeeld door Joris Diels. Door het ac cent vooral te leggen op de drijfveren bij de tegenstanders, op de achtergrond van het conflict, wordt het toneelstuk boven het Deil van de thriller geheven. Norman King is niet in de melodrama- tiek getuimeld, hij heeft zijn gegeven knap en dikwijls verrassend uitgewerkt, in enkele scènes van het goed geschre ven stuk bereikt hij een climax, welke toneel met sterke effecten levert. Paul Steenbergen is de geleerde, Ida Wasserman zijn vrouw een vrouw die méé lijdt en trouw blijft, omdat zij lief heeft. Een soortgelijke figuur als de echtgenote in „Kom terug, kleine Sheba", die men zich van- ida Was serman nog dankbaar herinnert. De ge hele avond spelen zij zeer knap, zeer boeiend en overtuigend; in enkele scè nes stijgen zij daarboven uit, dan komt, vooral bij Paul Steenbergen, de figuur in alle aangrijpende scherpte tot leven, dan ontroert het conflict in z'n tragi sche en schrijnende consequenties; dan komt het toneel, waaraan men zich zonder verstandelijke remmen over geeft, omdat het recht uit het hart komt en uit een groot talent. Dick van Veen, veel meer beheerst dan gewoonlijk, gaf ons een indruk van de koele man van de geheime dienst, die in alle koude onverbiddelijkheid even sterk door het werk en het doel bezeten is als de wetenschappelijke vorsers, die in het laboratorium eigen leven en vrouw vergeten. Men kan zich voorstellen, hoe de figuur door meer onaandoenlijke rust en kalmte nog ster ker zou worden. Bij Pim Dikkers kwam de strijd tussen menselijkheid en harde eisen van het werk niet voldoende door oppervlakte. In de mooie scène met Ida Wasserman verraste Do van Stek door het karakteristieke kleurtje dat zij aan de vlinderachtige charme van Liz gaf. De schouwburg dankte warm voor de mooie voorstelling van een interessant stuk, dat belangwekkend en boeiend licht laat vallen op de mogelijke ach tergrond van de koude atoomoorlog. Hk. A. de vraag van de heer Fijen, of eenzelfde lijn gevolgd zou worden ten. opzichte van de openbare scholen, antwoordde burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler, dat een slecht onderhoud van de verwarmingsinstallaties in principe fi nancieel nadeel voor het schoolbestuur zou betekenen. De gemeente zou er ech ter wel voor waken, dat dergelijke din gen op de openbare scholen zouden ge schieden. De heer Vliegen (PvdA) ging na de pauze in op een verzoek van de Open baar Onderwijsraad om over te gaan tot de aanstelling van concierge-echtparen aan de daarvoor in aanmerking komen de openbare scholen. B. en W. hadden voorgesteld het verzoek voor kennisge ving aan te nemen na hun voorstel ge motiveerd te hebben. De taak van de hoofden van scholen is te zwaar gewor den, aldus meende de heer Vliegen. Zo de door de Openbaar Onderwijsraad voorgestelde oplossing al niet juist was, dan had het gemeentebestuur toch nage laten een andere oplossing voor het pro bleem aan de hand te doen. Het zijn vooral de administratieve bemoeiingen, die de schoolhoofden overbelasten. De wethouder van onderwijs, mejuf frouw dr. M. E. Nolte was er ook niet enthousiast over om het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De oplos sing van de onderwijsraad achtte zij bezwaarlijk, omdat de toestand van de begroting het niet toeliet het onderwijs in Bloemendaal nog duurder te maken dan het al was. Zij beloofde echter de kwestie in de onderwijscommissie ter sprake te zullen brengen. Enkele raadsleden maakten gebruik van de rondvraag. De heer Van Holten (WD) memoreerde, dat de woning bo ven het postkantoor in Aerdenhout al sedert lange tijd leeg staat. Wethouder Hijszelen zegde toe te zullen trachten deze woning aan de gemeente toegewe zen te krijgen, maar hij vreesde, dat het Rijk de ruimte nodig zou hebben. Op voorstel van de heer Vliegen werden hij zelf en de heer Schulz als plaatsvervan gend lid van de woningwetcommissie en de commissie publieke werken aange steld in de plaats van ir. De Vassy, die nog steeds ziek is» In de grote zaal van het Krelagehuis organiseert de Nederlandse Badminton Bond donderdag 22 september de inter nationale badminton-ontmoeting tussen een Nederlands bondsteam en een team uit Ierland. Deze wedstrijd zal des avonds om half acht beginnen. Het Ne derlandse bondsteam is als volgt samen gesteld. DAMES; Robbé (Duinwijck, Haarlem) Nederalnds kampioene 1955 en Koch (Den Haag), reserve; G. van Kuyk (Den Haag). HEREN; Den Hoed (Den Haag) kam pioen van Nederland 1955 en Fortunati iDen Haag), Verhoef en Loo (beiden Duinwijck, Haarlem), reserves: Kramer (Amsterdam) en Luykx (Den Haag), Aangezien de wegindeling van de Nas- saulaan en van het Nassauplein binnen afzienbare tijd gewijzigd zal worden, ligt het in het voornemen van B. en W. tegelijkertijd van de gelegenheid ge bruik te maken de riolering te herstel len, opdat de sleuven nog enige tijd kun nen worden ingereden. Met de rioleringswerken is waar schijnlijk een bedrag van ongeveer 103.500.- gemoeid. Daarvan zal 6000.- worden gebruikt voor het verwijderen van eventueel in de grond aanwezige obstakels en 5000- voor het omleggen van kabels en leidingen. In restaurant ,,'t Bolwerk" zijn de leden van de districts-commissie Haar lem van de vereniging De Nederland se Padvinders, de heren mr. H. M. van Fenema, burgemeester van Zandvoort; D. J. A. Geluk, wethouder van Haar lem; G. A. Rietveld, notaris te Aerden hout; D. K. Heeringa, arts en G. Dui- ckinck Sander, beiden te Bloemendaal, dr. H. van der Loos, G. Ratsma te Haarlem en G. Dorland uit Heemste de, geïnstalleerd. Dit geschiedde door de districtscom missaris van de N.P.V. in Haarlem, ir. J. Pool. De officier van justitie bij de Haar lemse Rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, heeft donderdag middag tegen de 34-jarige W. G., eige naar van een autorijschool in Haarlem, in principiële kwestie een boete van 5 geëist wegens overtreding van de artikelen 29 en 7, respectievelijk van de wegenverkeerswet en het wegenver keersreglement. Verdachte was in be roep gegaan tegen een vonnis van de Haarlemse kantonrechter, die hem op 24 maart van dit jaar veroordeelde tot elf gulden boete. 9 Maart reed de verd. met zijn auto in de Gr. Houtstraat ter hoogte van het wa renhuis van V. en D. De stoplichten ter plaatse zijn links voorzien van het bord „snelverkeer links" en rechts „lang zaam verkeer rechts". De verdachte moest wachten voor het rode stoplicht. Omdat hij de Gedempte Oude Gracht wilde oprijden zette hij zijn auto op het rechterweggedeelte van de Grote Hout straat. Prompt werd hij geverbaliseerd. Zoals bij de kantonrechter betoogde verdachte ook gistermiddag dat deze borden onduidelijk waren: op een be hoorlijke afstand zijn ze niet te lezen en iedere weggebruiker, die in de Grote Houtstraat met de situatie onbekend is, weet niet waarvoor hij plotseling komt te staan. Maar wat, volgens verdachte erger was, is de onhoudbaarheid van de toestand. Wanneer auto's of andere motorvoertuigen de Gedempte Oude Gracht willen oprijden, moeten zij in de regel wachten totdat het langzame verkeer dat opgesteld staat op de rech ter weghelft voorbij is, hetgeen vaak tot gevolg heeft, dat het verkeerslicht weer op rood staat. Zowel de president als de officier ga ven toe, dat de aanduidingen daar ter plaatse onduidelijk waren, ofschoon de laatste van oordeel was, dat hetgeen verdachte ten laste was gelegd bewe zen was. Hij eiste een geldboete van vijf gulden. Over veertien dagen zal de Haarlem se Rechtbank vonnis wijzen. B. en W. van Haarlem hebben schriftelijk geantwoord op een aantal vragen die enkele raadsleden hadden gesteld, meest over geheel uiteenlig- gende onderwerpen. In antwoord op vragen van me vrouw E. Smitz-Peper en de heer J. Prikkel betreffende de mogelijkheid van tariefsverdaging voor gas en elek trische energie als compensatie voor de huur verhoging, delen B. en W. mede, dat de gestegen kosten van lo nen en materialen bij het gas- en elektriciteitsbedrijf mogelijk in de toe komst zullen leiden tot een wijziging van de tarieven. Het college zal de raad daarover nader berichten. Aan gezien het Rijk per 1 september als compensatie voor de huurverhoging de omzetbelasting op levering van gas en elektrische energie aan particu lieren heeft verlaagd, zullen B. en W. binnenkort de gemeenteraad voorstel len te besluiten, dat in de thans nog geldende tarieven sinds 1 september niet meer de omzetbelasting is be grepen. Mevrouw E. Smitz-Peper had het college van B. en W. op 25 augustus ook vragen gesteld over de voortdu rende stank en de vliegenplaag, ver oorzaakt door de stortplaats van vuil aan de Prins Bernhardlaan. De be woners van deze buurt hebben deze zomer vaak ramen en deuren geslo ten moeten houden. B. en W. delen nu mee, dat de enige radicale oplossing zott zijn het verplaatsen van de stort plaats in het ïteinaldapark. Dit is ech ter onmogelijk al hopen B. en W. spoedig met een dergelijk voorstel te kunnen komen. Er is inmiddels een nieuwe stort plaats in gebruik genomen, waar door de stortrand ongeveer 40 meter verder van de bebouwing af is komen te liggen en het storten zelf meer aan het gezicht onttrokken is. De klach ten, aldus B. en W., waren voorna melijk afkomstig van de bewoners van de onmiddellijke omgeving van de stortrand en dan nog speciaal tijdens de weekeinden. Daarom hebben B. en W. tijdens de weekeinden vanaf 29 Augustus de stortrand telkens met zand afgedekt. De klachten verdwenen Advertentie De gemeente Haarlem wil het com plex aan het Zuider Buiten Spaarne 12 overnemen van de N.V Grafische Bedrijven „Damiate" en de N.V „Lou- rens Coster" in ruil voor de percelen Klein Heiligland 12 en 17. De gemeen te moet dan nog 45.000,- bijbetalen. Het bezit van het complex aan het Zuider Buiten Spaarne is voor de ge meente van belang in verband met de toekomstige reorganisatie van het Rozenpriëel. De ter plaatse aanwezige opstal zal benut kunnen worden voor het opstaan van de materialen voor de Dienst Bescherming Burgerbevolking. De jeugdgroepen die thans gebruik maken van de bovenverdieping van het perceel Klein Heiligland 12, kunnen dat tot 1 oktober 1956 blijven doen. Zij, die van de benedenverdiepingen gebruik plachten te maken, hebben deels reeds een ander tehuis gevonden. Voor de anderen wordt nog een op lossing gezocht. B. W. van Haarlem hebben de raad voorgesteld 865 m2 grond aan de noordzijde van het Henriëtte Roland Holstplantsoen te verkopen aan de Stich ting Pensioenfonds voor de Grafische Bedrijven te Amsterdam, tegen een prjjs van f 23 per m2. Op het terrein zullen acht woonhuizen worden gebouwd, ieder voor één gezin. Ook wordt voorgesteld een terrein van 1500 m2 aan de Oostzijde van de Nijverheidsweg te verkopen aan de heer L. Commissaris te Haarlem, tegen f 20 per m2. Er zal een constructiewerk- plaats met kantoor worden gebouwd. Ter reconstructie van de wegbaan door het Prinsen Bolwerk willen B. W. een stukje grond ter grootte van 7 m2, toebehorend aan de heer C. de Vries, ruilen tegen een even groot stukje grond ter plaatse. Bij de speeltuin aan het Wilsonplein te Haarlem, die in gebruik is bij de speeltuinvereniging „Het Centrum", is dringend behoefte aan een W.C.-ge- bouwtje. B. en W. van Haarlem heb ben de raad nu voorgesteld een derge lijke gelegenheid te doen plaatsen. De kosten van een en ander zijn f 3200.-. Op 23 april 1952 heeft de raa een bedrag van 11.350,- ter beschikking van B. en W. gesteld om de speeltuin te doen inrichten. Daarvan is, tenge volge van de bijdrage van „Het Cen trum", ongeveer f 2500.- over, zodat B. en W. de raad nu verzoeken het destijds toegestane crediet met eenzelf de bedrag te verminderen. daarmee. Het uitzonderlijke zomer weer heeft de ontwikkeling van stank in die omgeving zeker ook in de hand gewerkt. Op vragen betreffende de woningtoe stand van enkele percelen in de Ke- doestraat, de Djambistraat en de Ban- tamstraat, delen B. en W. mee, dat de slechte toestand hun bekend is en dat dit hun voortdurende aandacht heeft. De heer Hennevelt, die het col lege hierover vragen had gesteld, heeft ten antwoord gekregen, dat er nooit enige toezegging aan de bewo ners is gedaan betreffende het her stel. De eigenaars der woningen moe ten dit bekostigen. In sommige geval len willen zij niet, in andere kunnen zij niet. Pogingen om hiervoor een rijkspremie te krijgen 'hebben nog geen resultaat opgeleverd. Bovendien is er geen tijdelijke woonruimte beschikbaar voor de bewoners voor de duur van de verbouwing. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor opnieuw voor een periode van één jaar te benoemen tot lid van de huuradviescommissie: de heer A. van Driel, die tevens voorzitter wordt, de heren J. Bakker, Th. A. J. M. van Eyck, mevr. C. Koning-Stroink, de heer G. Koot, mej. W. J. C. Leenders en de heren A. Rood, D. J. van F'jn en H. Visser. Deze dames en heren waren allen reeds lid van de huuradviescommissie. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben overwegende bezwaren ge maakt tegen het ontwerp-stichtingsacte voor de Stichting tot beheer van de werkplaats tot herstel van antieke tex tiel te Haarlem. B. en W. van Haar lem hebben nu een nieuw ontwerp op gesteld, dat wel de goedkeuring van Gedeputeerden kan wegdragen en ver zoeken de raad nu opnieuw een stichting tot beheer van de werkplaats voor an tieke textiel in het leven te roepen. De raad had voor de eerste maal een dusdanig besluit genomen op 27 april van dit jaar. Gedeputeerden maakten evenwel bezwaar tegen het besteden van gemeentegelden zonder direct preventief toezicht van Gedepu teerden. Later heeft het College van Gedeputeerde Staten dit bezwaar inge trokken, maar op andere punten zijn B. en W. Gedeputeerden tegemoet ge komen. De raad wordt nu verzocht zijn vroe gere besluit in te trekken en opnieuw een stichting in het leven te roepen. Voor de stichting zullen tot 200.000,- kasgelden beschikbaar worden gehou den. Advertentie diverse merken, o.a. Quick 22.50 De bekende Adidas f 52.50 Het nieuwste model met zachte neus t 34.75 hockeysticks „Star of Pakistan" 20.75 De stick van het Nederl. Hockeyteam. BADMINTON-RACKETS diverse prijzen SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN 7 HAARLEM - TELEFOON 15116 100 SERVICE B. en W. van Haarlem hebben de raad voorgesteld het aan het kleuterhuis „Margriet" toegekende subsidie met in gang van 1 Juli 1955 te verhogen van 1,25 tot 1,50 per verzorgingsdag en per kind uit Haarlem, dat in „Margriet" te gast is. Het stichtingsbestuur van „Margriet" had een subsidieverhoging gevraagd tot f 1.75, maar B. en W. zijn van oordeel, dat de stichting dient te proberen ook elders subsidie te krij gen. De totale gemeentelijke subsidie aan „Margriet" zal nu van 21.250.- komen op f 23.375.-. De subsidieverhoging is nodig gewor den door de hoge exploitatiekosten als gevolg van het in gebruik nemen van het nieuwe gebouw aan de Anna van Burenlaan. Het bestuur heeft een geld lening moeten aangaan om de uitbrei ding, de verbouwing en de inrichting van dit gebouw te financieren. Rente en aflossing eisen jaarlijks een groot bedrag. De salarissen zijn verhoogd, om dat dit dringend nodig was. Ook heeft me nnieuw personeel in dienst moeten hemen. Een en ander is de oorzaak dat voor dit jaar het exploitatietekort wordt begroot op 8.450.- Het stichtingsbe stuur is van mening, dat de bijdragen der ouders niet verder kunnen worden verhoogd. Vandaar dat het een verho ging heeft gevraagd van het gemeen telijk subsidie. Het winterprogramma, dat werd voor bereid door de K.A.V.-afdeling noord, bevat voor september een kienavond, bedoeld als steun voor het bouwfonds, in oktober is er een bijeenkomst, waarop „de Jeugd" en in november ..Loonarbeid der gehuwde vrouw" het onderwerp van een lezing zal uitmaken. Het is de bedoe ling bij elke bijeenkomst het resterend deel van de tijd aan ontspannin g te be steden. In december zal een Sinterklaas avond en in januari een Kerstavond wor den georganiseerd. In maart vindt ver moedelijk een tentoonstelling plaats van vervaardigde werkstukjes voor de fancy- fair van het bouwfonds, in april worden „radio en televisie" onder de loupe ge nomen, waarna in mei de sluitingsavond der traditie getrouw een Maria- en m0®- deravond zijn zal. Deelgenomen wordt aan de op 16 oktober door de gehele Haarlemse K.A.V. te houden bedevaart te voet of per rijwiel naar O.L. Vrouw van Fatima in haar kapel te IJmuiden- Oost en in maart 1956 aan de „Stille Om gang voor Vrouwen". De lijst- en buscollecte, die te Haar lem werd gehouden voor de vereniging tot behartiging der belangen van t.b.c.- patiënten, bracht een bedrag op van 5.723,49. Advertentie „Een gekkigheid je", zo kwalificeerde burgemeester Van Driel van Huizen de behendigheidswedstrijden, die donderdag op het Zandvoortse circuit gehouden werden en waaraan door een twintigtal burgemeesters uit Noordhollandse ge meenten deel genomen is. De railye vormde een onderdeel van de gezellig heidsbijeenkomst, die de burgemeesters van Noord-Holland elk jaar organiseren en die donderdag in Zandvoort werd be legd. Met jongensachtig enthousiasme na men de edelachtbare coureurs achter hun stuur plaats en stoven weg over het circuit. De officials van de RAC-West hadden de opgaven niet te moeilijk ge maakt. maar toch bleken sommige proe ven onverwacht lastig. De meeste wed strijden werden verreden voor de tri bune, waarop de andere twintig bur gemeesters vol spanning en geestdrift de verrichtingen, van hun collega's gade sloegen. Bij de railye waren in totaal twaalf auto's in gebruik. Het onbevangen ka rakter dat dit onderdeel van de bijeen komst kenmerkte, kon ook geconstateerd worden tijdens het daarop volgende ape ritief je in Hotel Bouwes, waar burge meester mr. H. M. van Fenema van Zandvoort de winnaars de prijzen uit reikte. Het was toen, dat burgemeester Van Driel, de eerste prijswinnaar, die de railye een allerplezierigst gekkigheidje noemde, waaraan hij met veel genoegen had meegedaan. De .prijs was een boek, getiteld „Ik kan auto rijden". Tijdens de lunch hield prof. H. Th. Wijdeveld, een der ontwerpers van het Zandvoortse boulevardplan, een cause rie getiteld „Regeren is vooruitzien". Hij behandelde daarin de taak, die de te genwoordige burgemeesters hebben te vervullen en roerde zijdelings de plan nen aan, die Zandvoort binnen niet te lange tijd hoopt te verwezenlijken. Bo&adiMd «to&us Voor de handel: JACOBUS BOELEN - AMSTERDAM ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.3Q gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.30 orgel, 8.55 huisvrouw. 9.00 gym. vrouw, 9.10 gram VPRO: 10.00 eaus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 continubedrijven, n.35 viooi en piano, 12.00 orgel en zang, 12.33 gram-, 13.00 nieuws, 13.20 dansmuz., 14.00 sport. 14.15 gram., 14.45 streekuitz. 15.10 boek. 15.25 kamermuz., 15.45 lezing, 16.00 ka- merork. en solist, 17.00 act., 17-30 tram-, 18.00 nieuws. 18.20 operettemuf™rf Hammond-trio, 19.00 artistieke staalkaarr VPRO: 19.30 caus. VARA: 20.00 n:leuws, 20.05 gram., 20.40 licht progr- 2l' Weeri," conc., 22.00 soc. comm.. 2'; muz., 22.45 klankbeeld, 23.15 nlcuws' 23'30 gram. HILVERSUM H, 288 Q muz tival v. Luzern. nieuws, 7.10 8.u gra^ M°f- 10,00. kleuters, 10.15 gram 18 00 lichte muz-. 18^°, jazzmuz., 19.30 Henry Wood Prom. Ork., 21.10 Prom. Cone! 22.15 dansmuz. nordwestdeutscher RUNDFUNK. 309 m- 12-oo amus.muz., 13.15 lichte muz., 14.00 amus.muz., ig.oo ork.conc., 18.00 lichte muz., 19.25 kamerkoor, 20.00 ope- rettemuz., 22.10 koorzang, 22.35 ritm.- muz., 0.15 dansmuz., 1.00 jazzmuz., 2.15 gevar. muz. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S: 16.30 V. d. jeugd. 17.00-17.15 T.V.-dieren- luin en progr. 19.00-19.30 Sport. 20.00 Film. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Weekjouro. en caus. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m: 14.17 symfonie-ork., 15.40 operamuz., 16.55 kamermuz.. 20.02 lichte muz., 20.30 Fes- gengebed, 14.10 ^^vvv-d^t ^hafeifrsprogr KRO: 17.00 jeugd, 18.00 licht^muz'"wB ktnm!9U30ZAvondt h'euws' 19-lÓ Lichtba- toespraak d!or Ikh' p'45 g"m"„2°f 20 35 cram onGn Prins Bemhard. man On''J act" 20-55 de gewone gram 22 15 Inuz'' 2L40 gram., 22.10 nieuws, 23.15 Esper^a^ Xi'smuz! Muzikaal fUmprogr 22.15 Filmprogr. 2_2.45 ^«3.40 gram. NTs!Jin£IJKEN NAAR TELEVISIE. v,L.'»,7 ''5 Rep. 17-september-dienst .L Aiborne-Cemetry in Oosterbeek. 1,5-18.45 Eurovisie: Voetbalwedstrijd enoB Hongarije. NCRV: 20.15 Journ. y™ „De B.B. leeft", toespraak door ~.K.H. Prins Bernhard. 20.35 Weerber. 20.38 Gevar. progr. 22.05 Dagsluiting. NTS: 22.30-22.40 Epiloog vanaf het Air- borne-Cemetry in Oosterbeek. ENGELAND, BBC, home service. 330 m: 14.00 fabrieksfanfare, 15.30 ork.conc., 18.30 amus.muz.. 22.25 recital.. BBC, light progr., 1500 en 247 m: 12.00 pianospel, 12.15 dansmuz., 14.00 lich- Feiten v. d. da: te muz., 14.45 ork.conc., 15.25 mil. ork., 224 en 49 m). BRUSSEL, 324 m: 12.34 lichte muz., 15.45 accordeonrouz., 16.15 accordeonmuz., 16.45 Eng. les, 17.35 koorzang, 18.05 koor zang, 21.00 omr.ork. en sol. 484 m: 14.00 ork.conc.. 16.30 dansmuz., 17.15 dansmuz., 17.30 jazzmuz., 20.30 ork. conc., 22.15 lichte muz., 23.00 dansmuz. BELG. TELEVISIEPROGR. Vlaamse uitz.: 10.55-12.00 Relais v. d. N.T.S.: Rep. v. d. herdenking v. d. Slag om Arnhem. 16.55-18.45 Eurovisie: Relais v. d. Zwit serse televisie: Rep. voetbalwedstr. Zwit serland—Hongarije. 19.15 Gram. 19.31 V. d. jeugd. 20.30 Nws. 21.00 Journ. 21.30 Nws. 23.00-23.i0 Relais v. d. N.T.S.: Epi loog vanaf Airbome-Cemetry in Ooster beek. BELG. TELEVISIEPROGR. Franse uitz.: 10.55-12.00 Eurovisie: Relais v. d. N.T.S.: Herdenking van de Slag om Arnhem. 16.55 Eurovisie: Relais v. d. Zwitserse Televisie: Voetbalwedstr Zwitserland— Hongariie. 20.00 Act. 20.15 Nws 20.40 Ballet. 20.55 Filmprogr. 22.15 Journ. 22.25 Filmrubr. 23.00-23.10 Eurovisie: Relais v. d. N.T.S.: Epiloog vanaf Airborne-Ce- metry in Oosterbeek. ENGELAND, BBC. European Service Uitz. voor Nedprl. 22.00-22.30 Nieuws en Op de planken. (Op HOGE PRIJZEN 12179 niet, met premie van 3000; 400 9590 17374 200 3295 342Ó 16093 PRIJZEN VAN 80— 1067 3006 3065 5335 5649 7721 7767 10847 11783 11883 12504 14120 15718 16699 17423 19283 19485 NIETEN 1085 1258 1443 1555 1581 1715 1727 2369 2519 2547 2915 3323 3339 3485 3630 3941 444Q 5196 5210 6245 7172 7225 7682 7939 7947 8388 9397 9786 9823 10444 10547 10596 11121, 11166 11317 11384 11483 11677 12161 12192 12550 13443 13493 13625 13836 13858 13959 14152 14422 14967 15075 15441 15571 16220 16691 17380 17409 18168 18426 18940 18960 18984 19144 19318 19789 19900 20015 20067 20227 20303 20450 20563 21269 21457 21471 21607 21640

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 6