„St Bavo-Oost veertig jaar werkzaam voor bouw van woningen Belangrijk werk verricht voor de volkshuisvesting in Haarlem Muziekweek Haarlem VAN LENT-HEEMSTEDE O Portierster96 jaargaat Haarlem verlaten I ALBERT BROSENS maakt voor de visserman Eerste opdracht van Ministerie voor Visserijen film NIEUWE FILMS IN HAARLEM H I E D TAXI 180 WO Opel Rekord Een journalist is toch erger dan een biechtvader" Prolongaties en „Grazige weiden" Zolang je nog een moeder hebt Sex-Appeal reprises De nieuwe NV. P. GEERVLIET SPREIDT UW BED gestikte deken 25.25 24.90 19.15 20.25 38.50 AFSCHEID „IN DE GROENE TUIN" HOE VIS MOET WORDEN BEHANDELD Studio Lido SPORTAGENDA hSS, Sri,??"-' - ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1955 PAGINA 2 "Y" 1 Arj f Koperblazers musiceren op de toren van de oude St. Baaf T.Y„B B. (SOFTIBiAL) VIERT KAMPIOEN- SQHiAPPEN is gearriveerd het grote u/onder n de nieuwe IRTOESTELLEN-*^ KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 CHENILLE SPREI GEVULDE SPREI ZIJDEN SPREI WOLLEN DEKEN Demonstraties van B.B. in Haarlem-oost Veertigjarig jubileum Verbetering rijksweg HaarlemSassenheim „RENOVA" BEGINT SEIZOEN MET H. MIS Burgerlijke Stand Haarlem Jongens Op zee WASSERIJ DUYN Frans Hals Apotheken en dokters- diensten HEEMSTEDE Zondagsdienst SANTPOORT Zondagsdienst De oudere bewoners van het Bavo- dorp zullen zich nog kunnen her inneren de Amsterdamse buurt van veertig jaar geleden. De sfeer was nog echt landelijk en dorps, de huizen die er stonden werden omring door weiland waarop het vee rustig stond te gTaien. De toren van de St. Janskerk stak boven de huizen uit, maar thans is heel dit gebied volgebouwd met wo ningen, scholen en andere gebouwen. Dat is onder meer te danken aan het feit, dat op 30 Juli 1914 enkele mannen uit de gecombineerde vakbesturen van de toenmalige R.K. Volksbond een com missie vormden om te komen tot het oprichten van een R.K. Woningbouwver eniging op coöperatieve grondslag. Hoe wel de commissie spoedig een voldoend aantal gegadigden voor de woningen had gevonden, duurde het toch nog tot 8 oktober 1915 voor de eerste vergade ring met de aanstaande leden kon wor den gehouden, waarop feitelijk de grond slag werd gelegd voor de woningbouw vereniging St. Bavo in Haarlem-oost. Op 3 november van het zelfde jaar werd de definitieve oprichtingsvergade ring gehouden en een bestuur gekozen. Dat werd gevormd door de heren M. Klein, (voorzitter), W. Knape (secre taris). F. Bakker (penningmeester), L. van Gemert, P. Dijt, J. Eekhout, J. v.d. Post, F. v.d. Burg, A. Hubers, E. Voets, en A. Ruigrok. Deze mannen schrokken niet terug voor de moeilijkheden, die met het rea liseren van de plannen gepaard gingen. Met toewijding hebben zij zich aan hun werk gewijd. In dat werk hadden ook de commissarissen uit die tijd: Mr. Heerkens Thijssen, Mr. J. Bomans, Mr. F. Hagemeyer, dr. C. Kuen en de he ren J. Visser, G. Braakhuis en J. Brink man een belangrijk aandeel. Spoedig na de oprichting nam de heer J. van Zeggelen de plaats in van de heer Kna pe en bijna veertig jaar is hij secre taris-penningmeester geweest. De statuten werden tenslotte ontwor pen maar er werd van afgezien om op coöperatieve grondslag te bouwen. Op 7 februari 1916 werd de heer Prinsenberg benoemd tot architect en op de aanvraag van de vereniging bij B. en W. van Haarlem om 182 wonin gen te mogen bouwen werd tenslotte goedgunstig beschikt. De woningen kon den 18 september 1918 worden aanbe steed en zij kwamen te liggen aan de Zomervaart, Kruistochtstraat, van Keu lenstraat, Bisschop Ottostraat, Graaf van Wiedstraat, Graaf Willemstraat en Da- miatestraat. De firma Metzelaar en De Paus bouwden de woningen voor de som van 1.076.000. Op 11 novem ber 1918 werden 441 woningen ge bouwd gelegen aan de EmostraatDa- miatestraat voor de som van f 296 000. Drie jaar later volgden er 70 woningen en een werkplaats aan de Graaf van Wiedstraat, Zwaardstraat, Barbarosse- straat, Byzantiumstraat, Saracenen- straat en Cornells van Noordstraat voor ƒ88.750. In december 1933 ging men over tot de bouw van 52 woningen aan de Bastiaanstraat o.l.v. architect Stevens en in 1938 werden er nog 26 woningen gebouwd aan de Dunkier- straat. Door de oorlog kwam er een stilstand van jaren maar in 1948 werd Advertentie Vulpenhouders met 14-ka- raats Gold-Plated pen met extra ingezette harde punt, vergulde clip en ring en vacuum- vulsysteem. Dit zijn eigenschappen die U van werkelijk goede vul pennen kunt verwachten van vulpennen die aanmer kelijk meer kosten dan de prijs die U er voor gaat bétalen. Want alleen door het feit dat dit een postorderaan bieding is en onze postorder afdeling op minimale kosten werkt, is het mogelijk zo'n volslagen vulpen van 1.75 te verkopen voor nog géén gulden. v\ |>T Bestel (en word daardoor lid van onze postorder- ciub) zo'n vulpen in de kleuren zwart ot bor deaux, die U omgaand wordt toegezonden voor 9oê. De leden van onze postor derclub ontvangen bovendien iedere week opnieuw, per soonlijk aan hen gerichte aanbiedingen per post. WIKKELCENTRUM BINNENWEG TFI K 1900 - 117630 R'DAM weer met nieuwe moed begonnen, zij het onder zeer moeilijke omstandighe den. In dat jaar konden er 68 woningen worden aanbesteed aan de Zomervaart, Prins Bemhardlaan en Dirk Schaféf- straat. Op het ogenblik heeft de ver eniging dus 439 woningen in beheer. Vorig jaar werden er nog 181 wonin gen, gelegen aan de Hajmie Schaftstraat aanbesteed zodat de vereniging het vol gend jaar 620 woningen zal beheren. Het huidige bestuur kwijt zich vol ijver onder voorzitterschap van de heer A. Roos van zijn taak en er is voor de vereniging alle reden om het 40- jarig bestaan feestelijk te vieren. Dat zal op zondag 16 oktober geschieden waartoe een feestprogramma is samen gesteld. De dag wordt ingezet met een Hoog mis zowel in de kerk van St. Jan in de Amsterdamstraat als die van de O. L. Vrouwe Rozenkrans aan het Spaarne. In eerstgenoemde kerk is de H. Mis om half tien en in de andere om half elf. Des middags is er van twee tot half vier een officiële receptie in het paro chiehuis St. Jan aan het Teylerplein voor genodigden en van half vier tot half vyf voor de bewoners. In gebouw St. Bavo is er op woensdag 19 en don derdag 20 oktober een feestavond, waar op de R.K. Rederijkerskamer Alber- dingk Thijm het spel „Bonaventura" zal opvoeren. Het huidige bestuur van Sint Bavo- oost. Zittend van links naar rechts: J. W. Luiten, A. Rood, C. Vreene- goor. Staand van links naar rechts: H. Zonneveld, W. Wigman, H. J. H. Puts en F. Veenings. Wanneer maandag 19 september de „Muziekweek Haarlem" een aanvang neemt, treft ons bij de beschouwing van het programmaboekje reeds direct het buitengewone aantrekkelijke mu- ziekprogram van de eerste dag. Van kwart over zeven tot kwart over acht musiceren vanaf de toren van de Grote St. Bavokerk het Kennemer Koper sextet en de beiaardier Arie Peters. In deze korte voorbeschouwing willen wij volstaan met het noemen van enke le namen van componisten, wier mu ziek vanaf de toren over de stad uit gestrooid zal worden. Uit de Engelse school gaan werkers van Simpson, Byrd, Buil en Purcell, terwijl Duits land is vertegenwoordigd met repre sentatieve componisten als Schein, Krie- ger en Telemann. Verder is daar de Franse componist Gervaise (plm. 1550), en Nederland o.a. met werken uit het ..Musyckboexken" van Tielman Susato. Zo të zien dus een grote aantrekke lijkheid in programmasamenstelling. Om kwart over acht wordt het mu siceren voortgezet in de Ridderzaal van het Stadhuis. De Muziekkring Obrecht (een ensemble van een sopraan, ve dels, fluiten, gamDa, kleine harp en een portatief d.i. een klein draagbaar orgel) zal een uitgelezen programma van oude muziek ten gehore brengen. Voor de ware muziekliefhebber dus veel om te genieten. In het kader van de Haarlemse Mu ziekweek zullen koperblazers vanaf de toren van de oude St. Bavokerk dage lijks van maandag 19 september tot vrijdag 23 september musiceren om plm. 8 uur, 12.30 u. en 17.30 u. Mede werkenden zjjn leerlingen van het Haar lems Muziekinstituut. Trompet: de he ren Witjes en Wijnands; trombone: de heer Rozenlant. De muzikanten zullen iedere dag drie nummers spelen uit het volgende repertoire: Non nobis Domi- ne (W. Byrd); Am Grabe (G. C. Clau dius) Alme Deus (Bartholomeos Cor- dans); Die Abendglocken rufen (Fr. Abt); Das einsame Röslein (Ed. Her mes); Die Nacht (Fr. Schubert); Er- munterung (C. M. von Weber) en Er- denschlummer (H. F. Muller). Vanavond om acht uur zal de softbal- afdeling van de R.K.S.V. „TYBB" in café-restaurant Brinkmann aan de Gro te Markt te Haarlem feest vieren. Zo als bekend wisten twee negentallen, het eerste en het tweede, kampioen te wor den en te promoveren naar een hogere klasse. Advertentie Dreel 203 Raadhuisstraat 53-65 Telefoon 38810 Advertentie M KONINGSTRAAT 11 TEL. 16171 HAARLEM Vraagt uitgebreide brochures Wethouder W. C. Bakker zal dins dag 20 september geen spreekuur hou den. Advertentie met fijn bewerkt, 2-pers. in vele kleuren met mooie volants, 2-persoons van fraai gebloemde damast, 2-persoons enorm warmte-houdend, 2-persoons in diverse kleuren, 2-persoons De Bescherming Bevolking, wijk 5, te Haarlem, organiseert op donderdag 22 september demonstraties van het red den van gewonden en blussingen, ten gevolge van een bomaanslag. Tevens zullen verschillende oefeningen worden gegeven door brandweer, redders en EHBO. Het schouwspel, dat met schijn werpers en een geluidsinstallatie nog interessanter zal zijn, vindt plaats bij de Amsterdamse Poort en Herensingel. Maandag 19 september hoopt de heer M. van Beek, Kruistochtstraat 14 in Haarlem, de dag te herdenken, dat hij sedert 1915 als monteur-bankwerker in dienst is bij de firma De Lugt Serné, Kampervest 3. Gedurende die veertig jaar heeft hij zich laten kennen als een plichtsgetrouw en bekwaam vakman, die zowel bij de cliëntele van het bedrijf als bij zijn patroons in hoog aanzien staat. Onge twijfeld zal het de jubilaris op die dag niet aan belangstelling ontbreken. De directie Noord-Holland van de Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het maken van een deklaag op de asfaltver. hardingen van gedeelten van de rijksweg no. 8, HaarlemSassenheim onder de ge meenten Heemstede en Bennebroek. De laagste inschrijving werd gedaan door de N.V. De Geruischlooze Weg te Heem stede met 133.300. Zondag om negen uur zal pater B. Sluys, geestelijk adviseur van de R.K. S.V. „Renova" in de school aan de Wes tergracht te Haarlem een H. Mis op dragen voor de leden van „Renova" ter opening van het nieuwe voetbalsei zoen. n de Warmoesstraat gaat achter een indrukwekkende gevel, getooid met gebeeldhouwde achtenswaardige kop pen, het hofje „In de groene tuin" schuil. Een deftige deur met koperen klink geeft toegang tot een royale hal, die uitkomt op een groene tuin, waar rondomheen vriendelijke huisjes ge schaard staan. Het is rustig in de tuin, twee bewoonsters genieten op een bank nog even van de laatste zonnestralen en een meisje, dat het beeld is van Hol lands welvaren, schrobt de fraaie vloer in de hal als was er een groots feest op til. Er is echter van geen feest sprake, want wie zou er willen feesten als een van de sympathiekste en vriendelijkste bewoonsters de „Tuin" gaat verlaten? Wij hebben u reeds verteld,.dat zon dag 18 september mevrouw M. van Draaien-Waagemans het hofje gaat ver laten en zich zal vestigen ten huize van een kleinzoon in Breda. Mevrouw van Draaien is een bekende figuur in het hofje en in de naaste omgeving, want zij fungeert reeds jaren als portierster van „De groene tuin". Voor haar vertrek uit Haarlem zijn wij haar gaan opzoe ken in de stilte van het hofje en temid den van de romantiek in de oude stad Eerste deur links in de hal, zei het meisje. En met een bescheiden klop stapten wij een verrukkelijk kamertje binnen, dat tintelde van Roomse blijd schap en waar wij bij het raam een kwieke oude dame troffen, die eerst wat onderzoekend, later met een ver rassend gebaar informeerde, wat wij kwamen doen. „Afscheid nemen", zeiden Wij een beetje tragisch, maar onze gastvrouw zag het zo tragisch niet in. Zij legde haar breiwerk neer en vroeg zich met verwondering af, waarom er nu over haar een stukkie in de krant moest. „Kijk, mijnheer", betoogde zij, „ik ben pas 96 jaar (ze zag de ongelo vigheid in onze ogen en herhaalde: ja, 96 jaar, op 30 augustus geworden) „en ik vind, dat er over vier jaar wel wat geschreven mag worden." Maar over vier jaar bent u niet meer in" Haarlem," repliceerden wij. „Dat is weer waar," antwoordde zij. „Dan mag u mij wel interviewen." Er viel voor ons niet veel te vragen, want onze gastvrouw bleek vlot van de tongriem gesneden en zij haalde duizend en één herinneringen op, niet in het mist aan Amsterdam, waar zij geboren en getogen is en vele jaren gewerkt heeft. Want werken moest ze, vooral toen haar man op 30-jarige leeftijd gestor ven was. Zij ging „onder de mensen" en werkte tenslotte vele jaren bij de Ca- tharina-vereniging, die zoals ze dat uitdrukte de behoeftigen spijzigde. Zij kookte er daar flink op los. „Soms moest ik wel driemaal per week honderd pond rosbief klaarma ken en soep koken van dertig pond schinkels. En het was altijd mijn taak het eten op te scheppen. Ja meneer, dat was wat. Als om 1 uur 's middags de deuren open gingen, dan stroomden de' soëpéters 'naar binnen, en soms maakten zij zo'n gerucht, dat ik uit riep: „hé, scheppen jullie niet zo op, ik schep hier wel op." Mevrouw van Draaien kwam tenslot te op 64-jarige leeftijd naar Haarlem, waar zij een vriendelijk huisje betrok „in de groene tuin". Haar zuster fun geerde als portierster en toen die kwam te overlijden, nam zij haar taak over op verzoek van de regenten. ,,'t Is niet de moeite waard, ik ben 78, heb ik toen tegen meneer Van Meeuwen gezegd. Maar die vertelde, dat volgens ONDERTROUWD; B. Cornet en M. Rflkkpr. GEHUWD: E. N. Jenks en G. C. Jun- cker; H. H. van der Horst en Chr. M. Westerburger. GEBOREN: M. E. W. S. Rol- van Eeden z.; A. H. G. van Zomeren-Kloos ter z.; M. H. Oerlemans-de Droog z. A. Hardesrneets-Rietveld z.: M. E. Jan- se-Griffieen, z; F. P. Hilders-Heidweil ier z,; C. V. Spruit-Degellng, z.; M. J. Brink-Vliegenthart, z.; M. C. Lommer- se-Van Roden, z; G. Baak-van Kloos ter, d.; A. E. Schilte-Merx, d.; H. L. M. van der Kujjl-Fabel, d.; P. van der Bijl-Eldermans, d.; F. A. Blank-vater- Breed, d.; Chr. P. M. Coule-van Kilss, donk, d.; M. J. Brink-Vliegenthart, d.; D. M. Rejjns-Roos&s d.: H. A. van Ga len-Be au jean, d.: OVERLEDEN: A. van der. Veer, 64 iaar; P. J. M. van Bakel, 46 j; J. de Jonge-Kolk, 75 j. Albert Brosens, een jonge Haarlemse ciheast, die een naaste medewerker was van Herman van der Horst tijdens de vervaardiging van ,,'t Schot is te boord" en „Vieren maar" hij maakte walopnamen heeft een prachtige opdracht gekregen van het ministerie voor Landbouw, Veeteelt en Voedsel voorziening. Hij werkt thans met veel plezier aan een smalfilm van vijftien minuten over de juiste methode voor het behandelen en bewerken van vis. Een film, die de directie van Visserijen in de week tussen Kerstmis en Nieuwjaar aan de vissers in Katwijk, Vlaardingen, IJmuiden, Scheveningen en elders hoopt te vertonen. Het is de eerste opdracht om een goede instruc tiefilm te maken voor de visserij, die door het ministerie wordt verstrekt. En Albert Brosens heeft reeds een reisje met de Wieringse kotter „Marian ne" moeten maken om aan het materiaal te komen, dat de grondslag zal zijn voor zijn film: vis behandelen en bewerken op zee en aan de wal. Het moet een prettig en tevens leer zaam filmpje worden. Daarom heeft Albert Brosens de .heer rJ. de Veen van het Rijksinstituut voor Visse- rij-onderzoek staat Rel™ voor tech- nische gedeelte ter zijde zijn film beurtelings laten spelen in de IJmui dense Visserijschool en op zee. De "lm laat zien hoe het dek moet worden schoongehouden, de vis moet worden gespoeld, gestript, gefjst en meer van dit soort zaken. En daarnaast: waar- om' deze behandelingen noodzakelijk zijn, door iets te laten zien van de ont wikkeling van bacteriën. Als het projectie-apparaat straks gaat snorren, ziet men op het witte doek een aantal jongens van de visserij- school met verlangende blikken langs de IJmuidense Vissershaven slenteren. Zij zien een kotter en willen aan boord. Dat mag. In de motorkamer staat de meester, die hen er op wijst, dat zij nergens aan mogen komen. Dat belo ven ze. Maar tóch gaat de motor draai en. En ineens verplaatst het beeld zich naar de bankwerkerü van de IJmui dense Visserijschool waar een stoom machine draait en meester A. J. Eiff de jongens vertelt, hoe ze op zee met deze machine moeten handelen. Alle facetten van de opleiding aan de Vis serijschool worden daarna belicht: het zwemmen, smeden, hoeten en breien, navigatie, splitsen en knopen en een op name van een les in het visbewerkings- lokaal. Hier verschijnt de heer J. J. Bronsveldt. die het nut van een goedi visbewerking helder en klaar uite nzet. in het beeld. Vele vissers zullen daar va, profijt kunnen trekken. Het idee om een film voor de Direc tie vart Visserijen te vervaardigen kwam naar voren, toen bleek, dat de hoeveelheid buitenlandse films van Vis serijen practisch uitgeput was. Het is niet onmogelijk, dat er in de toekomst wanneer deze eersteling een succes wordt meer zullen wor den vervaardigd. Er zijn onderwerpen genoeg en de visserij komt meer in de belangstelling. Met schipper Thijssen van de „Ma rianne" Wr, 7 is Albert Brosens naar de visgronden tussen Borcum en Helgo land getrokken. Hij heeft daar prach tige opnamen kunne., maken, maar de ze opnamen zijn niet alle gelukt. Met de „Anthonie van Leeuwenhoek", het onderzoekingsvaartuig van Visserijen, zullen de ontbrekende zee-opnamen gemaakt worden. Het is een moeilijk en tamelijk be grensd onderwerp, dat Albert Brosens bij de horens heeft genomen. Een les in goede visbewerking en een propagan da voor goed visserijonderwijs. Hij heeft echter al meer met dit bijltje gehakt. Voor „landbouw" heeft hij reeds vier films vervaardigd en zijn medewerker schap met Herman van der Horst staat borg "oor nauwkeurigheid en kwaliteit. Het gesproken co mentaar bij deze film de stem van de heer J. J. Bronsveldt wordt rechtstreeks opgeno men zal ditmaal niet door een vak man worden verzorgd. Men denkt eer der aan de stem van die andere vak man, de visserman zelf. De film wordt een 15 mm smalfilm, die niet voor roulering in de bioscopen is bestemd. 1 december moet ze klaar zijn. ue première gaat in Den Haag. Albert Brosens tijdens opnamen in de IJmuidense Visserijschool. dr. Proot ik zeker 85 zou worden. En nou ben ik toch maar 96, en die heren zijn al dood," glimlachte mevrouw Van Draaien triomfantelijk. Tot morgen blijft zij portierster, of schoon zij verzekert, dat haar taak niet zo zwaar is. „Allemaal vriendelijke men sen hier," zegt zij, „geen kwaad hart, allemaal nette mensen, pastoorshuis houdsters en zo. Wij zijn hier vrij en leven zonder druk. Geen last van de regenten en geen last voor de regenten, Advertentie Mevrouw M. van Draaien-Waagemans geniet voor het laatst van „De Groene Tuin'' AMSTERDAMSEVA ajrt20 teé.11053 MANGELWAS KANT EN KLAAR, binnen 4 dagen retour. want wij houden er ons strikt aan da' er geen mannelijke logé's komen. Ja, regel is regel." Vitaal en jong van hart praat onze gastvrouw door. Soms is het even stil m het kamertje, waar een oud koffiepotje staat te dromen en de snuisterijen vrome verhalen vertellen uit een heel ver verleden. Maar mevrouw Van. Draaien droomt niet, zij treurt ook niet, want zij gaat in Breda weer een nieuw leven beginnen. „Och meneer, eens moet je er toch mee ophouden. Als de bel gaat, moet ik iedere keer naar de deur. Vaak doen de andere mensen dat wel voor me, maar ik wil toch graag weten wat er aan de hand is. Nee, ik ben niet nieuwsgie rig. maar wel belangstellend, en pef slot van zaken ben ik portierster." Intussen is de voorzitter van he' regentencollege, B. M. Brans, en zijn echtgenote binnen gekomen. Wij ne men afscheid van mevrouw Draaien en zij voegt ons en passant toe: „Een journalist is toch erger dan een biechtvader, want die vraagt tenmin ste niet zo veel.' Daar kunnen wij het voorlopig weer mee doen. „De groene Tuin" ligt nu verlaten en het carillon van de oude Sint Baaf speelt over de huisjes: „O Heer, die daar Uw tenten spreidt". et Studiotheater heeft deze week „Grazige weiden" in reprise genomen, een film, die jaren ge leden nogal beroering gewekt heeft, vooral onder de streng-christelijke groeperingen. Men moet er dan ook even voor gaan verzitten om Onze Lie ve Heer zelf in de gestalte van een eerbiedwekkende neger te zien rond wandelen en men moet zeker glimlachen bij de aanschouwing van de engelen schare, allemaal vriendelijke negers met vleugeltjes van papier maché. De film bedoelt te zijn een uitbeelding van de negerfantasie over de hemel en het ontstaan van de aarde. Kinderlijk als de mentaliteit van het zwarte volk je is, zo kinderlijk wordt ook de gehele bovennatuurlijke wereld voorgesteld, maar dan toch met een diep-religieuze intentie, die men voor het katholieke volksdeel ontwapenend zou kunnen noe men. De beelden op het doek danken hun ontstaan aan de vertelling van een oude dominee, die de leerlingen van het Zondagsschooltje een blik wil laten slaan in de hemel en op de aarde ge durende een groot deel van het oude testament. Het delicate gegeven geeft nochtans op weinig ogenblikken aan leiding tot ergernis. Zodra men zich gewend heeft aan de gestalte van God en überhaupt aan een uitbeelding van God, kan men de film met enig genoe gen, maar hopelijk ook met vrucht gaan zien. Boven 14 jaar. n de film „Zolang je nog een moe der hebt" is Paula Wesaely de vrouw, die de zware taak op zich neemt het gezin van vier kinderen te verzorgen nadat de vader door een o - geval om het leven is gekomen. zij doet zulks op haast onnavolgbare wijze. Diep is de teleurstelling voor deze moedige moeder als de kinderen haar tenslotte geheel alleen laten. Voor bo ven de achttien jaar in Lido. en detectivefilm zonder ®eel £^5 Jd niet meern« inste'een Fransen hebben er daani om dosis mooie vrouwen.™." het toch al gewilde 3 jammer genoeg tijtelijker te maken. importeUr er heeft de Nederlands meegegeven titel „Sex-appeacent verkeerd waardoor het Nederlan(Jse bliek blijk' doof dit soort lieden nog altiid erg laa® te w°rc*en aangeslagen. Het gaat om een Marseillaanse jour nalist, die via een reeks galante en drieste avonturen de moord op zijn collega weet op te helderen. Een dood gewoon verhaaltje, middelmatig ver filmd, maar niettemin pittig en humo ristisch verteld. Een enkele keer zijn de juffrouwen wel eens al te aanlokkelijk en zoals in de meeste films van dit soort schiet men bepaaldelijk tekort in eerbied voor het leven. Daarom r oeten jongeren er maar liever Wegblijven. In Frans Hals. 18 jaar. Advertentie HAARLEM: EDO—Sittardia, Scho ten—DEM, HFCHollandia, EHS CSV, Ripperda—TYBB, Ónze Gezel len—APGS, THB—DCO HEEMSTEDE: RCH—Veendam HALFWEG: NAS—WH HOOFDDORP: ETO—HALFWEG SASSENHEIM: Teylingen—DOSR WARMOND: Warmunda--SJC SANTPOORT: Velsen—HSV VELSEN: Stormvogels- HVC BEVERWIJK: VVB—De Kennemers, BeverwijkZaandijk, Kinheim— Alkm. Boys HEEMSKERK: ADO—Terrasvogels CASTRICUM: Vitesse—Alcm. Victrix e komende week worden er maar liefst drie films, welke wij reeds uitvoeriger hebben besproken, geprolongeerd. In Rembrandt „Gejaagd door de wind"(14 jaar); Cinema Palace „Du Rififi" (strikt volwassenen; Luxor „Versailles, vorsten en vrouwen" (18 jr.) In Minerva kunnen liefhebbers mor gen nog een „Soldaat Boem" (a. 1.) be wonderen. Maandag, Dinsdag en Don derdag wordt een reprise gegeven van „Als de dauw hangt, komt er regen" (str. volwassenen.) De film „Duel in the sun" is door de K.F.C. goedgekeurd, maar door onze re dactie evenwel ontoelaatbaar geacht- In Roxy is er een reprise van ,<u'e. Mijnen van Koningin Salomo" en vaha Maandag wordt de film gedraaid „Sen satie op Rijksweg 101"(14 jaar). CINEMA PALACE: „Terwijl Parijs slaapt' str. voiw., 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 u. FRANS HALS: „Sex appeal". 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Zo lang je nog een moeder hebt", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Si Versailles m'était conté", 14 j„ 2 en 8 uur. MINERVA, zo.: „Soldaat Boem", zo. 2 en 4.15 uur, ma., di. en do.: „Als de dauw hangt komt er regen", str. volw., 8.15 u. REMBRANDT: „Gejaagd door de wind", 14 jr., 2 en 7 uur. ROXY: „De mijnen van koning Salomo". 14 jaar, za. 7 en 9.15 u., zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u„ ma. tot en met do. 2.30 7 en 9.15 uur: „Sensatie op rijksweg 101", 14 jaar. STUDIO: „Grazige weiden", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9 15 uur. Zaterdag 17 september Stadsschouwburg: De Nederlandse Co- medie met „De man, de vrouw en de moord", 8 uur. Concertgebouw: Jeugdkoor „Inter Nos". Concert o.l.v. Jan Booda, met medewer king van Haarlems gem. koor. Als gast: Manner Gesang Verein Glocke uit Duits land, 20 uur. Van 20-21 uur^ Jg september Stadsschol»*01"'8:.De Nederlandse Com?,' die met -.E>e man' ae vro"w en de m°ord 20 uur. Maandag lg septeml)er Grote Kerk: Beiaardbespeling door d tadsbeiaardier Arie Peters. Van 1330 is.30 uur. Haarlem De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken wordt waargeno men door: Bosch en Vaart-Apotheek Bosch en Vaartstraat 26 tel. 13290, Centraal Apo theek voorh. Florijn. Grote Houtstraat 78, tel 10500—10502, H. Remmers Zoon, Kruisstraat 6, tel. 10354, Noorderapotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821. Voor de doktersdiensten in Haarlem belle men nummer 11990. ZIEKENVERVOER G.G.D.. Telef. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd„ Tel. 21400. Bloemendaal De zondags-, avond- en nachtdienst van de Bloemendaalse, Overveense en Sant- poortse apotheken wordt waargenomen door de Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, telè 22181; Apotheek De Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 2560—8284. Doktersdienst: dokter C. Eenhoorn, Bloemendaalseweg 17, tel. 25589. Overveen De zondagsdienst waargenomen door Rollandslaan 35, tel. voor artsen wordt dokter R. Holthuis. 11930. De zondagsdienst voor artsen wordt 18 september waargenomen door dr. A. L C v. Lier, Pieter Aertszlaan 6, tel. 39875 en dr O. D. Oe, Heemsteedse Dreef 275, tel. 34609. Wijkverpleging: Zuster B. G. Ba- dings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 39818. Geopende apotheek: Apotheek Schots man, Binnenweg 206-208, tel. 38320. Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort, tel. K 2560—8310. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel K 2560—8284, en Bloemendaalse Apo theek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500—22181.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2