Weinig voortvarend Overwinning van de opstandelingen Militaire Junta neemt bewind over Rebellen legden Lucero vuur aan de schenen BORD VERDWIJNT Tekort op de begroting van 580 miljoen s T 0 ■s^Si P H. M. de Koningin in de Troonrede V Bouwnij verheid moet produktie opvoeren De regering hoopt op een verbetering in de verhouding tot Indonesië Ione teistert Oostkust van Amerika Nederlandse straaljager neergestort d;\ Perón naar Chili? r~ R4JAYYÖHYKE 6RXNSI0M FRONTIER ZONE Het weer jee riUKKio üefeteym mjj! DINSDAG 20 SEPTEMBER 1955 79ste JAARGANG No. 26402 Onder de steeds toenemende dreiging van de vuurmonden van de opstandige vlooteenheden in de Rio de la Plata heeft Juan Domingo Perón gisteravond tenslotte toege geven aan de eis van zijn rebellerende strijdkrachten en zijn ont slag genomen ais president van Argentinië. Ook generaal Lu- cero, minister voor het leger en opperbevelhebber der rege ringsstrijdkrachten, die de Argentijnse president tot het laatste toe heeft bijgestaan, is afgetreden. Hij heeft een dertien leden tel lende militaire junta ingesteld, die het bewind heeft overgenomen en de eerste maatreglen heeft getroffen voor onderhandelingen met de opstandelingen om, zoals in een proclamatie tot het volk wordt gezegd, te komen tot een einde van de strijd „opdat nutteloos bloedvergieten tussen broeders worde vermeden". Vice-president Alberto Teiseire en alle ministers van het bewind Perón zijn eveneens afgetreden. De burgeroorlog, die vier dagen heeft geduurd, is geëin digd in een overwinning van de opstandelingen. Desondanks is de rust in Argentinië nog niet weergekeerd. Vooral de hoofd stad, Buenos Aires, is nog het toneel van betogingen, terwijl het herhaalde malen tot botsingen is gekomen tussen voor- en te genstanders van Perón. Z.Em. Santiago Luis, kardinaal Copello, de primaat van Argentinië, heeft in een radiotoespraak een beroep gedaan op het Argentijnse volk kalm te blijven en zich vrede lievend te gedragen, opdat een nationale verzoening tot stand kan worden gebracht. Volgens onofficiële schattingen zijn gedu rende de opstand twaalfhonderd Argentijnen om het leven ge komen. Over de verblijfplaats van Perón is nog steeds niets bekend. Berichten dat hij zijn toevlucht had gezocht in de ambassade van Paraguay zijn later officieel tegengesproken. Volgens ande re berichten zou hij zich reeds in de hoofdstad van Paraguay, Asuncion, bevinden. L pAA$r iusAs mustrr anmiddag heeft H.M. de Koningin in de Ridderzaal te 's-Gra- venhage de zitting van de Staten-Generaal geopend met het uitspreken van de volgende Troonrede. LEDEN DER STATEN-GENERAAL. In de tien jaren, die verstreken zijn sinds het einde van de tweede wereldoorlog, is, met hoeveel vreugde Nederland ook de bevrijding heeft kunnen herdenken, de wereld niet tot rust en tot een gewaar borgde vrede gekomen. De fundamentele tegenstellingen, die de volkeren verdeeld hébben gehouden, zijn blijven bestaan. Nieuwe hoop is echter geput uit de bijeenkomsten der Vier Grote Mogend heden, die onlangs te Genève plaats vond. Deze besprekingen hebben de weg gebaand tot ernstig overleg over vraagstukken, waarvan de oplossing tot ontspanning van de internationale verhoudingen kan leiden. Ik wil hier uiting geven aan de diepgevoelde wens van het Neder landse volk, dat dit overleg ondanks de moeilijkheden, die zich onge- twijféld nog zullen voordoen, tot zegenrijke resultaten zal leiden. De voortzetting van een eensgezind beleid der westelijke landen blijft intussen van het hoogste belang. In dit opzicht vervult de Noordatlantische Verdragsorganisatie een onmisbare functie. Krachtigste orkaan sinds tal van jaren (nu! NOORSESPORTTRUIEN 2950 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Hooggespannen waren onze ver wachtingen niet van de troon rede, waarmede het derde ka- binet-Drees dit laatste parlementaire jaar zou ingaan. Dat de inhoud echter zó weinig zeggend, in de meest letter lijke zin van het woord, zou zijn, stelt wel in hoge mate teleur. Het heeft de schijn, dat het parlement, profite rend van de uitzonderlijk gunstige conjunctuur, rustig de staatszaken in goede banen zal trachten te houden zonder met gedurfde initiatieven te komen, die de politieke golven in be roering zouden kunnen brengen met alle risico's daaraan verbonden voor de Kamerverkiezingen in juni 1956. Daarom géén voorstellen over verdere belastingverlaging, de socialisten mochten nóg eens bozer worden. Daarom géén constructief plan om een uitweg te vinden voor de huren, met of zonder afroming. Blijkbaar zich de crisis van 17 mei j.l. nog maar al te goed herinnerend, zwijgt het kabinet over deze zaken. Weliswaar kan het kabinet er met aan ontkomen de loonpolitiek ter sprake te brengen, maar het beperkt zich in zijn verklaringen tot datgene wat op het ogenblik aan de orde is. Van enig perspectief is geen sprake. De S.E.R. zal wel advies uitbrengen, zowel inzake de toekomstige methode van loonvorming als over een even tuele wijziging in de arbeidsvoorwaar den. Het kabinet wacht zonder emo tie op de dingen, die komen zullen. Over de Benelux horen wij, zoals ieder jaar, weer de schoonste plan nen. Het merkwaardige is dat van al deze plannen tot dusverre maar bit ter weinig terecht is gekomen. Hoop doet echter leven en daarom thans maar weer gewacht op de gemeen schappelijke markt en het parlemen taire Benelux-orgaan. Over onze betrekkingen met Indo nesië spreekt de troonrede in termen, die getuigen van vage hoop op ver betering. Men werd daartoe waar schijnlijk geïnspireerd door het op treden van het kabinet-Harahap. De vaagheid van de hoop wordt echter gewettigd door de onzekerheid over Wat er na de a.s. verkiezingen in In donesië komen zal. De ramp van de woningnood werpt een donkere schaduw over ons land. De regering ziet uit naar nieuwe we gen om de productie op te voeren. Toch spreekt ook hier de troonrede geen verlossend woord. Het blijft bij enige algemene opmerkingen. Geen constructief plan. Waarom b.v. geen drastische overschakeling naar geme chaniseerde woningbouw? Jaar in jaar uit schreeuwen tienduizenden om een woning. Het tekort bedraagt nog steeds een kwart miljoenWaar is de minister, die niet aarzelt zijn toe vlucht te nemen desnoods tot de radi caalste maatregelen om aan deze nood zo spoedig mogelijk een eind te ma ken? Uit de troonrede blijkt duidelijk de ontevredenheid van de mi nister voor de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie over de trage gang van zaken bij de totstandko ming van bedrijfs- en productschap pen. De regering acht het niet bevre digend, dat in de industriële sector tot nu toe nog slechts enkele bedrijfs takken zijn tot stand gekomen. Inderdaad bestaat er bij de werk gevers in deze sector grote aarzeling. Maar is het zo verwonderlijk dat zij beducht zijn zich al te zeer aan ban den te leggen, rekening houdend met een mogelijke omslag van de conjunc tuur? En bovendien, evenals bij het vraagstuk der bezitvorming lopen de opvattingen van confessionelen en socialisten over wezen en uiteinde lijke structuur in deze kwesties, die de opbouw van de maatschappij zelf raken, verre van parallel, al bestaat er dan misschien een volgehouden fictie van eenheid. Teleurstellend achten wij ook het ontbreken van een visie op de grote veranderingen in het wereldpolitieke bestel van de laatste maanden en an nex daaraan de opvattingen der re gering over het toekomstige beleid van onzê defensie. Uit bovenstaande opmerkingen men hebben begrepen, dat wij we g enthousiast kunnen zijn over de - houd van deze troonrede. Maar mi schien wordt in de komende maan den, die het kabinet nog scheiden van de Kamerverkiezingen, de karigheid van voorstellen in de huidige troon rede tóch nog vergoed door een veel heid van daden. Prof. Romme schreef in juni 1.1., na de crisis: „Er is een hoopvolle grondslag gelegd voor het laatste parlementaire jaar van het derde kabinet-Drees, het laatste par lementaire jaar, dat een werkelijk oogstjaar kan worden." Met spanning' wachten wij het bin nenhalen van de oogst af. PERÓN WIJKT VOOR DE Over de verblijfplaats an Perón Is nog steeds niets bekend. Berichten dat hij zijn toevlucht had gezocht in de ambassade van Paraguay zijn later of ficieel tegengesproken. Volgens andere berichten zou hij zich reeds in de hoofdstad van Paraguay, Asuncion, bevinden. Vandaag wordt op de luchthaven tos Cerrillos hij Santiago een spe ciaal passagiersvliegtuig verwacht dat uit Buenos Aires komt. Er is niet onmiddellijk onthuld wie zich aan boord bevinden. Het gerucht doet de tonde, dat een van de inzittenden Pe rón zou zijn. Een hoge Chileense func tionaris zeide dat alle voorzorgsmaat regelen waren getroffen op de luchtha ven om een veilige landing te garan- eren, maar hij weigerde verder-, com mentaar te geven. DREIGENDE KANONNEN EN NEEMT ONTSLAG Vanmorgen zijn op een geheime plaats, vermoedelijk aan boord van de kruiser „La Argentina" onderhande lingen begonnen tussen de leiders van de opstandige beweging en de militai re junta, die ter vervanging van de re- gering-Perón is ingesteld. De junta heeft het ontslag aanvaard van gene- raai Felix Maria Robles als direc teur-generaal van de veiligheid en in zijn plaats benoemd Audelino Bergal- lo. Een groep opstandige mariniers rukt, zonder tegenstand te ontmoeten, op naar Buenos Aires. Coronel Dorre- go 40 km. van de hoofdstad, bevindt zich al in hun handen. Toen uit alle delen van Argentinië berichten binnenkwamen over steeds schoof te Mar del Plat» had genomen en nogmaals de bedrei- Sing werd geuit dat over weinige uren ook de Argentijnse hoofdstad zou wor- den beschoten, deed generaal Lucero z«n eerste concessie. Vroeg m de mid dag liet hjj de Argentijnse staatsradio bekendmaken dat de bevelhebber van de loyale Argentijnse strijdkrachten de leiders van de opstand uit naam van president Perón uitnodigde naar het ministerie van het leger te komen voor onderhandelingen over het staken van het vuren. Lucero gaf ronduit toe dat hiertoe was besloten omdat de op standige vlooteenheden anders om vier uur s middags de beschieting van de hoofdstad en de ilieraffinadertjen te Eva Perón zouden beginnen. Hij wenste verder bloedvergieten te voorkomen. De opstandige vlooteenheden deelden per radio m.ede dat generaal Lucero meer gedetailleerde voorstellen moest doen en voegden daar aan toe dat Mar del Plata zich kort na de beschieting door de kruiser had overgegeven. De radio van het opstandige leger ver klaarde evenwel dat zolang Perón niet zou zijn afgetreden er mets van onder handelingen kon komen. En ook het leger maakte daarbij een nieuwe over winning bekend. Toen het tijdstir waarop de beschie ting zou beginnen, naderde maakte Lucero bekend dat hÜ bereid was op de vloot van de opstandelingen te Buenos Aires te komen onderhandelen, indien de opstandelingen bereid waren hem per schip te tomen afhalen. Maar nog voor de opstandelingen op dit nieu we aanbod konden antwoorden las gene raal Lucero voor de microfoon van de staatsradio een verklaring voor van Perón, waarin deze aanbood de macht over te dragen aan het leger. In de boodschap waarin Perón zjjn aanbod tot aftreden deed, verklaarde hij zich steeds door zjjn plichtsgevoel te hebben laten leiden en het te be treuren In deze situatie te zijn geraakt. ,,Het is mijn plicht wet en grondwet te doen eerbiedigen, doch onder de hui dige omstandigheden moet het vasthou den hieraan niet boven het belang van EX-PRESIDENT JUAN PERÓN de staat zelf worden gesteld," aldus P.eron, die m herinnering bracht, dat h« reeds enkele weken geleden had willen aftreden, doch dat dit onmogelijk was geworden, nadat de vice-president en volksvertegenwoordigers hadden ver klaard zun voorbeeld te zullen volgen. „Doch ik ben er van overtuigd, dat thans slechts door klaar en juist han delen een oplossing van de ontstane toestand kan worden bereikt," ver klaarde hjj. Hij voegde hieruan toe niet te gelo ven, dat er één Argentijn was, die over voldoende gezag -schikte, om deze oplossing te bereiken en dat hij daar om had voorgesteld de macht aan het leger over te dragen, „mede omdat m.i. een hartstochtloos ingrijpen nood zakelijk is." De president zeide diep geroerd te zijn door de worsteling en het helden dom, waarvan blijk werd gegeven, hieraan toevoegend dat de bedreiging van een bombardement, die onschuldi- gen boven het hoofd hing en die nationa le eigendommen zou verwoesten, ook een factor bij zijn beslissing was ge weest. -v „Ik wens niet te sterven zonder een laatste poging te hebben gedaan om de vrede te doen terugkeren en weer rust en geluk onder het volk te doen heersen," aldus Perón. „Als soldaat zou ik wensen te strijden, doch als mens i ""et ik in de eerste plaats aan het landsbelang denken." Spoedig na het omroepen van Perón's verklaring begon regeringsomroep een beroep op de oevolking uit te zen den om „kalm te blijven, totdat leger, vloot en luchtmacht weer kunnen wor den verenigd". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiinimiiiiiiiiHiiiiiiiiiniiiiiiiiiii||iiii,i|"|1""|,",,,i||i|,i"""i""i""""""","i""1" In een aantal punten samengevat zijn de voornaamste aspecten van de Rijksbegroting 1956: 1. De Gewone Dienst, de Buitenge wone Dienst I en het Landbouw- egalisatiefonds vertonen een na delig saldo van f 30 miljoen, tegen f 7 miljoen volgens de oorspron kelijk vastgestelde begroting 1955 en f 361 miljoen volgens de ver moedelijke uitkomsten begroting 1955. 2. De Buitengewone Dienst II sluit met een nadelig saldo van f 550 miljoen tegen f 603 miljoen oor spronkelijk 1955 en f752 miljoen vermoedelijke uitkomsten 1955, zodat 3. 4. De gehele dienst een nadelig sal do aanwijst van f 580 miljoen te gen f 610 miljoen oorspronkelijk 1955 en f 1113 miljoen vermoede lijk 1955. De totale uitgaven bedragen f 6682 miljoen (oorspronkelijk '55 f 6625 miljoen, vermoedelijk '55 f7744 miljoen) en de middelen f 6102 miljoen (resp. '55 f 6015 miljoen en f6631 miljoen). De nieuwe begroting heeft als doelstelling, binnen de financiële mogelijkheden, bij te dragen tot een verdere evenwichtige expan sie van de Nederlandse volkshuis houding In haar economische, so ciale en culturele aspecten. 6. Het oordeel over de begroting '56 kan, ondanks het op zichzelf niet onbevredigend eindcijfer, niet on verdeeld gunstig luiden, gezien de verdere ontwikkeling van het uitgavenniveau. 7. Ondanks het voortduren van de hoogconjunctuur zijn er enige aspecten, die een waarschuwing kunnen zijn tegen een te gunstige beoordeling van de huidige toe stand. 8. De belastingraming voor 1956 be draagt f 6152 miljoen, tegen f 5963 miljoen oorspronkelijke raming 1955, maar f 6226 miljoen vermoe delijke uitkomsten 1955. 9. Voor 1956 wordt gerekend op een kastekort van f 550 a f 650 mil joen. Aangenomen wordt, dat de financiering van dit tekort, door langlopende leningen, geen moei lijkheden zal ondervinden. 10. Het voor defensiedoeleinden uit getrokken bedrag beloopt voor 1956 f1360 miljoen. 11. Het woningbouwprogramma voor 1956 is vastgesteld op 70.000 wo ningen, derhalve 5000 meer dan bet lopende jaar. 12. De Nationale Schuld is van 30 juni 195430 juni 1955 gedaald met 21.323 miljoen tot f 20.605 miljoen. (Voor uitgebreide berichtgeving over de begroting '56 zie pagina's 7 en 9). r»;tf»*8ï tiTMt t»u«f*«0 «**1000 SOT? WÏTSSVÏ SFÏCS&. PlSMiT Twee opgewekt kijkende Finse soldaten staan bij het bord, dat de grens van de vlootbasis Porkkala op ongeveer 19 km van Helsinki aangeeft. De reden van hun opgewekte kijken is, dat de Sovjet-Unie, die de basis na de oorlog voor de tijd van vijftig jaar had gehuurd, besloten heeft binnenkort tot teruggave over te gaan als gevolg van in Moskou gevoerde besprekingen. Streven naar stabilisatie en verlaging van de prijzen Verdere verinniging der Europese sa menwerking blijft geboden. Het stemt daarom tot voldoening, dat op initia tief van Nederland en de andere Bene- luxlanden de mogelijkheden van de vorming van een gemeenschappelijke markt thans worden bestudeerd met het doel te geraken tot nieuwe afspraken en overeenkomsten op dit gebied. Een overeenkomst met België en Lu xemburg tot instelling van een Inter parlementair Beneluxorgaan zal dit zit tingsjaar aan u worden voorgelegd. De formulering van een verdrag inza' de Economische Unie is door de R ringen in studie genomen. Het streven van de Regering blijft gericht op het totstandkomen van re gelingen, die een zo groot mogelijke vrijheid van het handels- en betalings verkeer waarborgen. Zij zal voortgaan samenwerking in het kader der Verenigde Naties te be vorderen ten aanzien van alle zaken, waarvan een benadering in wereldver- band de meest gewenste is. Zij denkt daarbij in het bijzonder aan het pro bleem der financiering van de hulp aan minder ontwikkelde gebieden. Daar naast is krachtige voortzetting van de technische hulpverlening noodzakelijk. Nederland vervult hierbij een naar ver houding belangrijke taak- De Regering noopt op een verbete ring in de verhouding tot Indonesië. Zjj bljjft overtuigd, dat een goede samen werking voor beide landen van grote betekenis zou zjjn. De wil om daartoe te geraken is in Nederland in brede kringen aanwezig. De internationale conferentie inzake de vreedzame toepassing van atoom energie heeft er toe bijgedragen meer vertrouwen te wekken in de ontwikke ling der internationale betrekkingen. Voor het eerst werd overgegaan tot een ruime uitwisseling van de resulta ten van onderzoek op het gebied der atoomkernwetenschappen. Het is dui delijk geworden, dat spoediger dan ver wacht werd de praktische toepassingen op verschillende gebieden nieuwe en verheugende perspectieven openen en economisch en .ociaal grote gevolgen kunnen hebben. In verband met de uiter mate snelle ontwikkeling op dit terrein zal bijzondere inspanning nodig zijn ter- wille van de plaats van ons land zowel wetenschappelijk als industrieel. Op dit ogenblik hebben wij een achterstand in te halen. Mede daarom worder contac ten met andere lander, gelegd en ver sterkt. De Regering zal de eerste bila terale overeenkomst op atoomgebied, gesloten me', de Regering van de Vere nigde Staten van Amerika, binnenkort inwoners gelegenheid krijgen zich voor te bereiden op de behartiging van eigen De volkshuishouding van ons land wordt gekenmerkt door een krachtige economische expansie. Terwijl de Re gering nog slechts enkele jaren gele den, in verband met toenemende werkloosheid, de werkgelegenheids- politiek a^s het central- punt van haar economische beleid zag, is er thans een zo ruime arbeidsgelegenheid, dat verschillende bedrijfstakken met een aanzienlijk tekort aan arbeidskrachten hebben te kampen. Hoezeer ook deze toestand moeilijkheden mede brengt, er is reden om er zich over te verheuger, dat thans vrijwel ieder een arbeid kan vinden, zodat ook vele oudere werkzoekenden en moeilijk plaatsbaren een plaats in het arbeids- prt es verkrijgen. Met alle geschikte middelen tracht de Regering een zo goed i mjelijke arbeids- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiimimiiiniimiiiiiiH lllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllMIIIMlllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHitiiillllltllllllllllll aan u ter goedkeuring voorleggen. Zo mogelijk zullen nog tijdens de komende zitting der Staten-Generaal een-ot naaer. overeenkomsten van wijder strekking volgen. Deze overeenkomsten zullen ten goede komen aan de in ons land op gang zijnde activiteiten, die de Regering met kracht zal steunen. Ook op ander terrein zal het weten schappelijk speurwerk grote aandacht eisen. Het verheugt mij, dat ik binnenkort met mijn echtgenoot andermaal een be zoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen zal kunnen brengen. Het bij de Staten-Generaal aanhangig gemaak te ontwerp inzake hulp bij de uitvoe ring van het tienjarenplan voor de ont wikkeling van Suriname is een uiting van de wil om te hand en in de geest van het Statuut. Overeenkomstig de verplichtingen, voortvloeiende uit het Handvest der Verenigde Naties, blijft het beleid met betrekking tot Nederlands Nieuw-Gui- nea gericht op de sociale, culturele, eco nomische en politieke ontwikkeling van de bevolking. Belangrijke volksziekten zijn en worden, oo. met behulp van gespecialiseerde organisaties der Vere nigde Naties, met kracht bestreden. Uitbreiding van de opleidingsmogelijk heden vindt gestadig plaats. Een aantal adviesraden is ingesteld, waardoor de Ione, de krachtigste en grootste or kaan van de laatste jaren en de ne gende van dit seizoen, teistert de Ame rikaanse oostkust. De bevolking van het kustgebied van Kaap Hatteras in North Carolina tot ver ten noorden van New York was gewaarschuwd toen de orkaan in de loop van de mid dag bij North Carolina met woest ge weld landinwaarts trok. De materiële schade bedroeg in de eerste uren al ettelijke millioenen dollars. De orkaan rukte een lichtschip van de ankers voor Kaap Hatteras. De bemanning kreeg per radio opdracht te trachten ten koste van alles aan boord te blijven om het schip te behouden. Het centrum van de orkaan bevindt 'ch nog boven zee. Inmiddels teistert Hilda, de achtste orkaan van dit seizoen, de oostkust van Mexico, waar men de recente over stromingsramp nog niet te boven is. Weerkundigen voorspellen dat Hilda koers zal zetten naar het zuiden van Texas. voorziening te verzekeren en de in enke le delen var het land nog bestaande resten van werkloosheid te doen ver dwijnen. Intussen moet er tegen worden ge waakt, dat de grote vraag naar goe deren en diensten in binnen- en bui tenland, gepaard gaande met de span ning op de arbeidsmarkt, ons kosten- peil zodanig zou beïnvloeden, dat de toekomstige structurele ontwikkeling in gevaar zou worden gebracht. De Rege ring streeft daarom naar een stabilisa tie en waar mogelijk naar een verlaging van de prijzen. (Vervolg op pagina 6) Een Nederlandse straaljager, met als piloot de 23-jarige sergeant-vlieger A. Koósterman uit Kapelle, is tijdens luchtoefeningen nabij Hannover neer gestort. De piloot kwam hierbij om het leven (U.P.) Advenentu BARTELJ0 RISSTR. HAARLEM TEL 13439. FER0. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 (Tot woensdagavond) Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Zwakke tot mati ge wind tussen oost en zuid. Iets hogere temperatnren. Zon; 6.24-18.45. Maan: 12.32-20.37.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1