Garnalenkotter „Annie eindelijk vlot Cr/'c de TVoorman. Zandvoort wil hogere uitkering uit het gemeentefonds m1 Muziekuitvoerin vanaf de toren gen in museum, en in de kerk Modeshow voor Haagse hoge heren Neger-mannequin toont Afrika-print Het raadsel vanTvaim Mor- Havenarbeidersschipper en vracht wagenchauffeur hielpen Douwe Broek spontaan Moeder en kind bij botsing gedood J. C. MARTIN ZN Zaak-Blauwkapel Vervoersstaking in Parijs ten einde LAST VAN DIARRHEE? Uitspraak: twee jaar gevangenisstraf WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1955 PAGINA Aanrijding in Heemstede MOTORRIJDER GEWOND Bridgen in dienst van de ka nkerbestrij ding Bromfietser lette niet op Brand in een hooischelf 60 JAAR. GETROUWD RECEPT VERKEERD BEREID Boete voor apothekers assistente Oplossing kruiswoordlraadisel van Dinsdag FAILLISlSiEMENlTEN 't Dans-seizoen begint 15 oktober... I DANS. ACADEMIC (Anno 1875) Sovjet-diplomaat uit Australië geweerd Baby van drie dagen in Amerika ontvoerd? Waterstanden De zaak-Schmidt iegen maag- en darmsioornissen Rood-China laat weer 2 Amerikaanse burgers vrij Gisteravond om elf uur vond op de Herenweg, hoek Adriaan Pauwlaan, hoek Laan van Rozenburg te Heemstede een aanrijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door de Heemstedenaar F. W. v.d. B. en een uit de richting Bennebroek komende motorrijder, P. N. E. uit Abbenes. De motorrijder werd tegen het wegdek geslingerd en liep een hersenschudding op. Hij moest wor den overgebracht naar het Gfote Gast huis te Haarlem. Beide voertuigen wer den zwaar beschadigd. Pas zijn de laatste klanken van de muzikale collecte voor de kankerbestrij ding weggestorven of de aandacht voor deze actie wordt opnieuw gevraagd, ditmaal aan de beoefenaars van het bridgen. De afdeling Heemstede van het Koningin Wilhelminafonds organiseert zaterdagavond a.s. een grote bridge drive in hotel-restaurant „Boekenrode". Gezien de belangstelling, welke bij vo rige drives is betoond, rekent het ac tieve bestuur er op, dat de opkomst ditmaal niet minder zal zijn, integen deel. Men kan zich tot en met zaterdag opgeven bij de secretaresse, mevrouw Timmers-van Straaten, Maasstraat 14, tel. 38245. De algehele leiding is ook nu weer toevertrouwd aan de heer S. Prins, voorzitter van de Ned. Bridge bond, afd. Noord-Holland. Dinsdagmiddag om half vijf reed de 63-jarige bromfietser T. K. uit Overveen op de Zandvoortselaan. Over de Leidse- vaartbrug rijdend, wilde hij linksaf de Asterkade oprijden en schijnt daarbij niet voldoende op het hem tegemoet komend verkeer te hebben gelet. Juist op dat moment passeerde een scooter, bestuurd door R. M. G. D. uit Zand- voort met als duopassagier A. de G. uit Haarlem. Een botsing was onver mijdelijk en het gevolg was, dat de duopassagier met een diepe vleeswonde naar een ziekenhuis te Haarlem moest worden vervoerd. De scooterberijder kwam er goed af, evenals de brom fietsrijder; de scooter werd licht be schadigd, maar de bromfiets liep voor al aan de voorzijde grote schade op. Dinsdagmiddag was men bezig met het verbranden van vuil op een ter rein van een bloembollenkwekerij, gele gen tussen Raadhuisstraat en Heren weg. Vermoedelijk sprong een vonk op het stro van een in de omgeving staan de stroschelf, die direct vlam vatte. De brandweer die ogenblikkelijk ter plaatse was, kon niet verhinderen dat de schelf geheel uitbrandde. Het stro zou worden gebruikt om de bollen in de winter af te dekken. 22 Niet anders denkende dat dat zij het op zijn leven gemunt hebben, gooit Eric zich opzij in een vertwijfelde poging de dodelijke pijlen van Sa- ran en zijn hoofdman te ontwijken. Zijn ontzetting slaat echter om in ver bijstering als hij zijn twee bewakers naast zichlevenloos ineen ziet zakken, gedood door hun eigen koning. De Noorman heeft zo langzamerhand ge leerd zich over niets te verwonderen als het Saran betreft, maar dit is hem toch te bar. Hij is niet van plan Saran's verdere moorddadige streken af te wachten en zonder zich een moment te bedenken duikt hij de struiken in. Zonder op of om te kijken rent Eric voort, hoewel hij danig in zijn be wegingen wordt belemmerd door zijn op de rug gebonden handen, maar hij heeft de tijd niet daar iets aan te doen. De kans dat deze vlucht zal slagen is toch al uiterst gering. Zonder op of om te kijken rent Eric voort. Vaag hoort hij Saran's woedende stem ergens achter zich als hij zich hij- gend tussen het gebladerte laat vallen en vlug als een aal wegkruipt onder een dichte bramenstruik. De doornige taaie takken verwonden hem pijnlijk in het gezicht, maar zonder er op te letten werpt hij' zich dieper en dieper onder het bramenbos. De hoop dat zijn achtervólgers in deze wildernis zijn spoor bijster worden, gaat echter in rook op. Even later hoort hij hun voetstappen snel naderen en met ingehouden adem wacht Eric af. De heer A. van der Werff en mevr. H. van der Werff-Bolterse herdenken op zondag 25 september de dag, waarop zjj 60 jaar geleden in het huwelijk tra den. De bruidegom werd in Zandvoort geboren en woonde daar tot 1895, toen te Utrecht het huwelijk tot stand kwam. Hij was 58 jaar lang metselaar en werk te als leerling o.a. mee aan de tot stand koming van het ziekenhuis ,,St. Joannis de Deo". Gedurende de laatste 23 jaar woont het echtpaar in de Korte Laken straat te Haarlem. Een en ander zal voor de buurtbewo ners aanleiding zijn om vrijdag 23 sep tember voor het feestelijk versierde huis van het diamanten echtpaar een se. .made te brengen. Dit zal gebeuren door het harmoniekorps „Crescendo". De bewoners uit de omgeving zijn in middels verzocht van vrijdagmiddag 4 uur tot en met zondag 25 september de vlag uit te steken. Bij een autobotsing gistermorgen om streeks tien uur op de Hoofdstraat te Driebergen zijn een dame uit Veenen- daal, mevr. Van Kooten, en haar doch tertje van achttien maanden gedood. Het echtpaar Van K. was met hun dochtertje per auto op weg naar het ziekenhuis, waar mevr. Van K. zou wor den doorgelicht. Op de Hoofdstraat, nabij de buitenplaats „Sparrendaal", wilde de heer Van K. een voor hem rijdende mi litaire wagen passeren. Hij zag daarbij vermoedelijk een geparkeerde vracht auto van de gemeente Driebergen met, en reed op de achterzijde van dit voer tuig. Mevr. Van K. en haar dochtertje kwa men om het leven, de heer Van K. liep door glasscherven snijwonden aan het hoofd op. Zijn toestand is redelijk wel. De drie overige kinderen van de familie van K. waren thuis gebleven. De Amsterdamse rechtbank heeft een 48-jarige apothekersassistente, die met een verkeerd fabriekspreparaat een drankjes had laten klaar maken, veroor deeld tot f75 boete subsidiair 15 dagen. De eis luidde 100 boete subsidiair 25 dagen. Op het doktersrecept kwam een niet voorradig preparaat voor, dat van een fabriek moest komen. Er werd een min der duur loco-preparaat „diaethylendia- mine" besteld en de volgende dag kwam een flesje, dat volgens het etiket „diae- thylaminum" bevatte. De apothekers assistente meende, dat dit een afkorting was en het drankje werd door een jonge assistente volgens haar berekening be reid. De patiënt had een eetlepel van het drankje ingenomen en daardoor brandwonden aan de slokdarm gekre gen. Ze is vijf weken in het Wilhelmina- Gasthuis verpleegd. Horizontaal: 1. de dato, 3. de lezer heil, 5. uitstapje, 7. hoofddeksel, 8. en audere, 10. het romeinse rijk, 11. stof- maat, 13. soort vereniging. 17 voorzet sel, 18. herkauwer, 19. koor, 20. de oude re. 21. heilige, 22. groet, 24. vogel, 26. familielid, 27. meisjesnaam, 29. bloeiwij- ze, 31. keukengerei, 33. lengtemaat, 34. naamloze vennootschap (Fr.). Verticaal: 1. telwoord, 2. dat is, 3. lid woord (Fr.), 4. menselijk geluid, 6. voorzetsel, 7. onmeetbaar getal, 9. wa terhoogte, 10. file, 12. loterijbriefje, 14. vogel, 15. opstootje, 16. vogel verblijf, 17. zwaardvis, 21. deel van een boom, 22. uitroep, 23. deel van de Bijbel, 25. meis jesnaam, 26. titel, 28. voorzetsel, 30. maanstand, 32. spil. Horizontaal: 1. skelet, - solo, 2. no vene, - NOAD, 3. ezelin, - orde, 4.' lijn, - gobelin, 5. net, - rotan, 6. Eem, - Mgr., 7 wandelen, - ei, 8. etsen, - manna, 9. NL, - reu, - Aa, 10. tap, - es, - stut, 11. esperanto. Verticaal: 1. snel, - Twente, 2. kozijn, - atlas, 3. eveneens, - p.p., 4. lel. - te der, 5. enig, - meneer, 6. tenor, - USA.» 7. bodem, 8. snoet, - naast, 9. oorlam, - NATO. 10. ladingen, 11. oden, - riant. De rechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 20 september 1955 geen faillis sementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd Dins dag 20 september 1955 opgeheven het faillissement van: J. C. te Pas, winke lier in woning- en textielgoederen en stoffeerder te Badhoevedorp, gem. gem. Haarlemmermeer. Rechtercom missaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. J. Jansonius te Haarlem, De Wiener Sangerknaben, niet te ver warren met de Sangerknaben vom Wie- nerwald, komen weer terug, in Haar lem. Over de voortreffelijke kwaliteiten van dit gezelschap behoeven wij niet langer uit te weiden. Voldoende zij de mededeling, dat zij maandag 26 septem ber zullen optreden in het Concertge bouw te Haarlem, waar zij weer reke nen op een talrijke schare belangstel lenden. Zaterdag 5 november houdt de afde ling Kennemerland van de Nederland se Toeristen Kampeerclub haar jaar vergadering. 23 september wordt een sluitingskamp gehouden op het landgoed Beeckesteyn en op 19 november wordt het winterseizoen geopend met een le zing over Ceylon. Advertentie Inlichtingen i f 11—12 uur Inschrijving dagelijks 14—17 uur voor R.K. f 19—21 uur De Russische diplomaat Boris Tsjoe- dinov, die op weg is naar zijn nieuwe standplaats in Nieuw-Zeeland, is toe stemming geweigerd in Australië aan land te gaan. Tsjoedinov is de eerste Russische di plomaat die Australië bereikt, nadat daar de Sovjet-delegatie is teruggetrok ken in verband met het overlopen van de derde secretaris, Vladimir Petrov en diens vrouw. De Australische autoriteiten namen de passen van Tsjoedinov en zijn vrouw in beslag tijdens het verblijf van hun schip te Freemantle, Adelaide en Mel bourne. Zij kregen te horen dat zij niet aan land mochten. Een baby van drie dagen is verdwe nen uit het Mount Sion-ziekenhuis te San Francisco. Een grote blonde vrouw, die niet in het bezit was van een be- zoekerskaart, is kort tevoren in de kraamkliniek waargenomen. Men ver moedt, dat zij de baby, een zoontje van dr. Sanford Marcus, die aan het zieken huis verbonden is, heeft meegenomen. De politie van San Francisco onderzoekt, tot dusver zonder resutaat, de hele stad. IJMUIDEN Hoog water: 6.33 en 18.51 uur Laag water: 2.19 en 14.27 uur Donderdag 22 september Hoog water: 7.09 en 19.25 uur Laag water: 2.49 en 14.58 uur vrVdag j.l. bij IJ muiden gestrande garnalenkotter „Annie" IJm. 32 is dinsdag vlotgetrokken. Via een naar zee gegraven geul werd het scheepje door midael van een lier en met behulp van een vrachtwagen zeewaarts getrokken. Advertentie WITTE TABLETTEN Het gerechtshof te Amsterdam heeft «en bewoner van De Bilt, een der twee mannen die twee jaar geleden het plan hadden beraamd om een 54-jarige dame voor wie zij eerst een levensverzekering zouden afsluiten van het leven te bero ven door middel van een treinontspo ring bij Blauwkapel, veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de rege ring. De procureur-generaal had bevesti ging van het rechtbankvonnis: vier jaar met terbeschikkingstelling, geëist. De bewoner van De Bilt heeft bijna twee jaar in voorarrest gezeten. De andere veroordeelde, een bewoner uit Zeist, heeft in zijn door de rechtbank opge legde straf: twee jaar met terbeschik kingstelling, berust. In Hongkong zijn Dinsdagmorgen weer twee Amerikaanse burgers aangekomen, die door communistisch China zijn vrij gelaten. Het zijn vrouwelijke Presbyte riaanse zendelingen, Dorothy Middleton en Sarah Perkins, die in 1951 werden gearresteerd. Thans wordt nog de vrij lating op korte termijn verwacht van één Amerikaanse burger. A.FP.) zomer, tot japonnen verwerkt door Ne derlandse ontwerpers, zullen niet licht meer vergeten, dat onze Nederlandse katoen naar Afrika (Goudkust en Ivoorkust) gaat. Want de bijzonder mooie, voor Afrika gedessineerde stof fen in de donkere bruinrode rustige tinten, werden getoond doör een ne ger-mannequin, die zich in de inheems gedrapeerde gewaden natuurlijk-graci eus voortbewoog met kleine pasjes. Deze „Afrika-print" hoorde tot het interessantste van deze geanimeerde show, die kennelijk met genoegen en belangstelling werd gevolgd door de genodigden. Het kijkspel, dat ge houden werd in de lounge van Ho tel des Indes, die fraai was versierd met grote boeketten oranje Afrika nen, was ingeleid door de heer Jan- ninir met een zakelijk woord, waar na de voordrachtskunstenaar Albert Vogel de poëtische sfeer opriep en daarmee de harmonische overgang vond naar het entrée van de eerste die elegant in het wit (Van onze redactrice) Gisteren, op Prinsjesdag, is er in Den Haag geschiedenis gemaakt op een zeer bijzondere wijze. Want het is nog nim mer voorgekomen, dat men Kamer voorzitter Kortenhorst vergezeld van zijn gade en in aanwezigheid van vele andere Kamer-, Staten- en Gemeente raadsleden met hun dames naar een défilé van mannequins zag kijken, op geluisterd met muziek en thé com plet, geheel zoals te doen gebruikelijk Het is plezierig te constateren, dat onze vaderlandse imprimé's in katoen, rayon, en katoen met enkalon, steeds aan distinctie winnen. Maar zoals ge zegd, het meest verrassend waren de Afrikaanse dessins. Er was bijvoor beeld een prachtig spin-dessin, met dikke grijze naturalistische spinnen op een fond van fijne webdraden. En een ritmisch kolkend motief, dat de vlucht verbeeldt van een oosterse sprookjesvogel, die zich in steeds klei nere cirkel doodvliegt. De ontwerper vertelde ons, dat hij telkens in Afrika zelf zijn inspiratie gaat zoeken en zich daar oude legenden laat vertellen. Alleen natuurmotieven worden door dit natuurvolk geaccepteerd. Wij kunnen hun smaak bewonderen en hopen, dat het plan van de fabrikant om deze mooie stoffen volgend jaar op de Ne derlandse markt te brengen werkelijk heid zal worden. Er zijn ook uitste kende westerse kleren van te maken zoals verschillende modellen lieten zien. De apotheose van de show was wederom een drietal mannequins in rood, wit en blauw fluwelen avond rokken, de witte dragend een sierlijke kleine kroon! Het was dan ook een show op Prinsjesdag. Dit wufte evenement ten aanschouwen van een zo serieus publiek, dat in tal en waardigheid groeide naarmate de middag vorderde en meer hoge autori teiten van staat binnendruppelden, on der wie minister Algera, was een ini tiatief van de Nederlandse textieldruk- kers, die in Hotel des Indes tijdens het theeuur op deze feestdag de aan dacht van dit selecte gezelschap had den gevraagd voor hun inheems pro duct. Onze katoendrukkers in Twente en Oost-Brabant produceren gezamen lijk jaarlijks 90 miljoen meter, waar van 60 miljoen meter wordt geëxpor teerd. De toeschouwers van deze show van katoentjes alweer voor de volgende mannequin, ü.c met een rode roos in het haar de trap afdaalde. Onmiddellijk gevolgd door twee anderen in rode en blau we imprimé-japonnen. Dat was de hulde aan de dagt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2