TOCH VRIJGELEIDE VOOR PERON? Nieuwe regering van Argentinië neemt bewind morgen over x JL - - Kind van drie jaar valt van2000meter uit een vliegtuig Reeds 144 doden in Mexico Beroep van Boelganin op Grote Drie Tunnel onder Parijs Kauw krijgt levenslang Weer een stakingsgolf in Frankrijk Tien personen in arrest Twee meisjes van vijftien 4 Ministerraad geeft toestemming Langer vakantie en meer toeslag BEVOLKING VAN HELSINKI IN REP EN ROER OVER HET AL OF NIET DRAGEN VAN EEN HOED Nieuwe huur- voorstellen na verkiezingen van 1956? Foch rijdt weer door Parijs Brits lijntoestel in Libve neergestort Engeland en Amerika overwegen erkenning der Roozenburg staat wereldtitel af Sleepboot naar het wrak nieuwe regering Ambonezen zullen ons land moeten verlaten 1 (muf J&. FIUKKIO Vefoteycii Mtj' Het weer DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1955 79ste JAARGANG No. 26404 Knob Lake, Quebec. - Een groep vliegers wacht sedert gisteren op gunstig weer om te gaan zoeken naar een jongetje van drie jaar, zonder dat zij hoop kunnen hebben het levend te vinden. De 3-jarige Harold Meier is gisterochtend uit een passagiersvliegtuig gevallen, toen het op een hoogte van 2000 meter boven het mijngebied van Noord-Quebec vloog. Zodra de weersomstandigheden het toelaten zullen drie vliegtuigen opstijgen om te trachten het kind te vinden. Bovendien zal een helicopter arri veren om aan het zoeken deel te nemen. Slachtoffers van orkaan Hele dorpen in zee gespoeld Vijftien doden Mgr. Baraniak geestelijk gestoord? Kwellingen hebben Poolse bisschop gebroken Economie in gevaar Renate Leonhardt /al bergingstoren morgen uitvaren Wegens diefstal van autobanden Minister Van Thiel Geen massale verzorging WARM EN ZONNIG ZaalbergTweedmantels 89 5C BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. ITimiiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERrENIIblAklbh 28 cents per mimmeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Hltllllllll III lltl III llllllllllllll III IIII UI lllllll Mil Mil Mil III lllllllllllltlHIIIlinnHIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIMfMIMIIII Hllllllltl llllHIIIIIIIMIIMIHIIHllltHIIIHIIIIIinilIIIIIIIIIMnilllHllllllMlIHMIIMIIttlllllll Voor de verfilming vnn de geschiedenis van Parijs houdt ie grote Franse oorlogsheld uit de eerste wereldoorlog, maarschalk Foch, opnieuw zijn overwinningsparade (augustus 1918), nadat hij de geallieerde troepen naar de over winning heeft gevoerd. Harold, zijn moeder en een broertje Van zes jaar zaten in het vliegtuig om Zich te voegen bii vader Meier, die en kele maanden geleden uit Duitsland alvast naar Quebec was geëmigreerd. Binnen enkele seconden veranderde de vreugde om het spoedig weerzien in een tragedie. Harold heeft blijkbaar met bet nood luik van het vliegtuig gespeeld ,iet door wolkenformaties vloog. 1 seiing. vloog het luik open en Harold werd naar buiten gezogen. Snel ingrijpen van een passagier wist te verhinderen dat de 6-jarige Helmut het lot van zijn Het aantal mensen in Mexico dat ten gevolge van de orkaan Hilda is om gekomen bedraagt volgens de laatste berichten 144. De autoriteiten vrezen dat men mo gelijk nimmer precies te weten zal komen hoeveel slachtoffers deze or kaan heeft geëist, want hele dorpen zijn weggespoeld in de Golf van Mexico cn de plaats Tampico is in zijn geheel overstroomd. Daar alleen al telde men zeker 74 slachtoffers doch langs de kust moet het aantal doden nog veel hoger zijn. Vele mensen die naar de toppen van de daken waren gevlucht werden daar toch nog door het kolkende water mee gesleurd. De meeste doden vielen in San Luis Potosi, Vigia Chico, Isla Lo bos en Ciudad Victoria. Elders werden 10.000 personen dakloos. j Op het vliegveld Idris in Tripojitanië U-ibye) is gisteravond een viermotorig Brits lijnvliegtuig neergestort, dat van Londen op weg was naar Lagos in West- «ntaL Bij de landing raakte de ma chine een boom. Vijftien personen kwamen om het le ven en zeventien passagiers en vijf be manningsleden werden gewond. broertje moest delen. De passagier greep Helmut en sloot het luik. De piloot probeerde de positie te be palen van het ogenblik van de val, maar het wolkendek verhinderde een nauwkeurig onderzoek. Gisteravond is in dat gebied vijf centimeter sneeuv.- gevallen, hetgeen de kansen bet kind te vinden vermindert. Het gebied dat moet worden afgezocht is ongeveer 40 kilo meter lang en 25 kilometer breed. Vóór het gezin onlangs Duitsland ver liet, raakte het reeds een kind kwijt door ziekte. Toen de moeder gisteren de vader ontmoette, vertelde zij hem snikkend: „Ik weet niet hoe het gebeurd is. Hel mut schreeuwde naar me, maar het was al te laat". Het vliegtuig waarmee het ongeluk gebeurd, wordt door de autoriteiten voor onderzoek vastgehouden. °e Russische premier Boelganin, heeft een persoonlijke boodschap ge zonden aan zjjn Britse collega, Sir Anthony Eden, president Eisenhower en nremier Faure. Hierin spreekt hij er zijn teleurstelling over uit dat er zo weinig vorderingen worden ge maakt bij de huidige ontwapeningsbe sprekingen, welke momenteel te New York worden gehouden. De Russische zaakgelastigde te Lon den heeft de boodschap persoonlijk aan de woning van de Britse premier op 10 Downingstreet overhandigd, zo heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken medegedeeld. De tekst is vooralsnog Het bekend gemaakt. Diplomatieke Waarnemers achten dit persoonlijk be roep yan Boelganin op de ..Grote Drie h°ogst ongebruikelijk. (UP-Rtr.) Het Parijse gemeentebestuur heeft een bedrag van tien miljoen francs uitgeloofd als prijs voor het beste ont- werp voor een zeven kilc^^ter tunnel, die van noord naar zuid onder de Franse hoofdstad door zal moeten lopen. De tunnel maakt deel uit vgn een plan om het verkeersprobleem in Parijs op te lossen. Bij de Poolse katholieken bestaat ern- stige bezorgdheid over het lot van mgr. Baraniak, die aartsbisschop-coadju tor van kardinaal Wyszynski is, en die twee jaar geleden enkele dagen na de kardinaal, werd gearresteerd. Volgens uit Polen ontvangen berichten is de bisschop murw gemaakt voor het af leggen van een bekentenis. Hij zou zwaar gemarteld zijn, maar zijn blij ven weige, i te verklaren wat men hem in de mond wilde leggen. De gevolgen van deze kwellingen zijn .liet uitgebleven: de bisschop is geestelijk volkomen gestoord en is er physiek ook zeer slecht aan toe. Dit stemt overeen met reeds eerder ontvangen berichten, die meldden, dat de bisschop zich in het Hobierzyn-instituut bevindt. dat speciaal voor geesteszieken is ingericht. (KNP) Jacob, de sprekende kauw, dié be kendheid verwierf als „verkeers- vijand nummer een" in het Noord- Duitse plaatsje Varel is vandaag in de gevangenis opgesloten. De politie had aan elk lid van het korps het bevel gegeven het beest bij de eerste de beste gelegenheid dood te schie ten. Jacob, die enige wetten geleden uit zijn kooi op een boerderij in de om geving van het plaatsje was ontsnapt, heeft een lange lijst van verkeers misdaden op zijn jewel en. Zijn spe cialiteit was het aanvallen van wiel rijders. Hij maakte een landing op het hoofd van het aanstaande slacht offer en hakte vervolgens met zijn snavel op het hoofd. Twee wielrij ders werden bij een dergelijke aanval gewond, doordat zij van hun fiets vielen. Het zwarte dier ontzag zelfs op een keer twee paarden niet die voor een wagen liepen. Nu is het echter uit met de vecht lust van Jacob, want Jacob's eige naar slaagde er gisteren in het dier te vangen en naar het politiebureau te brengen. De politie ga) de man toestemming Jacob mee naar huis te nemen onder de voorwaarden dat hij het heest zou kortwieken en zijn kooi dag en nacht gesloten zou houden. Om Jacob's gevangenisstraf wat lichter te maken heeft zijn baas nu maar een vrouwtje voor hem uitge zocht en twee duiven, die hem ge- drieëlijk maar wat moeten verma ken. Het communistische algemeen vak verbond in Frankrijk, de C.G.T., gaat voort met zijn tactiek van „wisselsta kingen". Nu weer is aan het personeel van de gas- en eiectriciteitsbedrijven in Parijs verzocht morgen het werk neer te leggen. De afgelopen week heeff de C.G.T. om beurten tot staking bij de busdiensten, de métro en de buurtspoorwegen opgeroepen. De niet- communistische vakbonden zien deze stakingen als politieke manoeuvres, maar hebben dezelfde looneisen als de C.G.T. De staatsspoorwegen maakten giste ren bekend, dat over de gehele linie vijf percent 'oonsverhoging zal worden gegeven met terugwerkende kracht van 1 september. De loien zullen geleidelijk verder worden verhoogd, zodat de ver hoging in Juli 1957 negen percent zal bedragen. Ook de arbeiders bii het Parijse vervoer hebben viif procent ge kregen. De niet-commumstische spoorweg bonden zijn niet tevreden met deze loonsverhoging en een onafhankelijke vakvereniging met veel machinisten in haar gelederen, neeft opgeroepen tot een staking van 24 uur. die van middag om viif uur zal beginnen. De C.G.T. beeft /erklaard dit initia tief te steunen, hoewel zji graag wat meer „eenheid van actie" had gezien. Aan het C.G.T.-treinpersoneel is ver- zoehi zich vandaag oo het werk te be raden over een soortgelijke 24-uursta- king. Ook in de provincie doen zich hier en daar stakingen voor, zoals bij de postsorteerders in Nantes en de gas- en eiectriciteitsbedrijven in Lyon en Rouaan. Giste n hebben 1.500 arbei ders van een metaalfabriek te Le Havre het werk neergelegd uit ontevredenheid met loonvoorstellen. Zij richtten ver nielingen aan in de fabriek. Ook in een ander belangrijk staalbedrijf deden zich dergelijke incidenten voor. Gisteravond heeft het Franse kabinet een bespreking gewijd aan de stakings golf, die volgens waarnemers de natio nale economie in gevaar dreigt te bren gen. (Rtr-UP-AFP) Generaal Eduardo Lonardi, de 59- jarige leider van de zegevierende strijd krachten der opstandelingen in Argen tinië, zal morgen in Buenos Aires het bewind over het land van de door Pe- rón ingestelde militaire Junta overne men en een voorlopige regering vormen, waarvan zowel de Amerikaanse als de Britse regering de erkenning reeds overwegen. Aanvankelijk zou Lonardi de leiding van de regering vandaag reeds hebben aanvaard, maar vanmor gen is bekend geworden, dat de plech tigheid een dag is uitgesteld. De natio nale feestdag ter ere van de installatie van de nieuwe regering is eveneens naar morgen verschoven en vandaag is het voor de Argentijnen een normale werkdag geweest, terwijl ook de scholen geopend waren. Waarschijnlijk eveneens morgen zal de voorlopige regering een definitieve beslissing nemen over de wettelijke sta tus van Perón, die zich nog steeds aan boord van de Paraguese kanonneerboot „Paraguay" in de haven van de Ar gentijnse hoofdstad bevindt. De berich ten dat de militaire Junta had inge stemd met de eis van de opstandelin gen dat Perón zou worden uitgeleverd om te worden berecht, blijken onjuist te zijn geweest. De Junta weigerde dit volgens de ebellen „uit gevoelsover wegingen". Reuter verneemt uit goed ingelichte kringen, dat de nieuwe re volutionaire regering thans overweegt een vrijgeleide te geven voor het ver trek van de kanonneerboot met Perón. Het feit dat de door de opstandelingen ingestelde blokkade van alle Argentijn se havens gisteren is opgeheven wijst ook in deze richting. De Paraguese ambassadeur in Bue nos Aires, Chaves, heeft gisteren de Junta een verzoek overhandigd de ka nonneerboot toestemming te geven uit te varen, waarbij werd meegedeeld, dat aan Perón onder de Paraguese vlag asyl was verleend. De Junta nam het verzoek in studie maar besloot een de finitieve beslissing over te laten aan de nieuwe Argentijnse regering. De nieuwe Argentijnse president, Lo nardi, generaal van de artillerie, was in 1951 met pensioen gegaan. Hij stelde het plan op de opstand in Cordoba te laten beginnen, om gezagsgetrouwe troe pen uit Buenos Aires het bolwerk der Peronisten weg te lokken. Lo- nardi's twee voornaamste medewer kers in de geslaagde revolutie zijn ge neraal Julio Lagos, bevelhebber der opstandige strijdkrachten in de weste- Piet Roozenburg, de wereldkampioen dammen, heeft afstand gedaan van zijn titel en deze ter beschikking gesteld van de Internationale Dambond. Dit op merkelijk besluit heeft de IJmuidenaar genomen naar aanleiding van gerezen moeilijkheden na de geprojecteerde titel- match tegen de Canadees Raoul Dagenais, waartoe hij als titelhouder verplicht was gesteld. Zoals bekend ziet Roozenburg zich om studieredenen gedwongen het nastreven van sportieve successen in de damwereld enige tijd van de baan te schuiven. Vanmorgen vroeg is de sieepLoot Cy- c <op van bureau Wijsmuller naar de bergingstoren gestoomd die in de buurt van de noordersluis te IJmuiden in het Noordzeekanaal ligt. Een dui' »- snoer de hier de sleepdraad op. waarna de to ren in dieper water werd gebrreb >m te kunnen drijven. Later op de r.icigen zou de Cycloop naar zee vertrekken. Doel \an de reis is de olaats, waar in 1917 de Renate eonhardl gezonken moet zijn, op de Noorderhaaksgronden Daar zal vandaag gedt ken worden om de r t '■•an bet gezonken schip terug te vinden en voor h nemen van grondmonsters. Vertrouwend op het standvastige weer wil de heer p. Visser uit Wijde Wor- mer, die msdagmiddag enige uren geconferee: heeft met de rijkshavcn- meester te [Jmuiden, de heei G. A. Man, vrijdagmorgen bij hoog water met de toren naar zee. De kans hierop lijkt niet uitgesloten, hoewel een twee de si rt voor deze reis nog vrijge maakt moet worden. De heer Visser heeft haast, want na de springvloed van de vorige week is het nu afnemend tij zodat bij iedere vloed het water min der hoog komt dan bij de vorige. Om de bergingstoren zonder risico voor de sluizen buitengaats te brengc is juist een zo hoog mogelijke waterstand ge wenst. lijke provincie Mendoza en schout-bij nacht Isaac Rojas, commandant van de in haar geheel in opstand gekomen vloot. Verwacht wordt dat, buiten dit drie manschap, ook vice-admiraai Olivieri, die de mislukte opstand van 16 juni j.l. leidde en vervolgens gevangen werd gezet, een leidende rol in het toekom stige Argentijnse bewind zal spelen. De militaire Junta heeft de politie reeds opdracht gegeven Olivieri op vrjie voe ten te stellen. Generaal Lonardi wordt beschouwd als een krachtig voorvechter der demo cratie. Het bestuur van de vakvereniging van havenarbeiders in Buenos Aires is af getreden en heeft een beroep gedaan op alle regionale commissies om dit voorbeeld te volgen, zodat de leden op geheime vergaderingen vrijelijk hun wil zullen kunnen uitspreken. In verscheidene delen van de stad is het gisteren nog tot botsingen ge komen tussen politie, grenswachten, militairen en Peronisten. Op het San Martinplein werden, na een korte schietpartij, circa 100 Peronisten sa mengedreven. Een aantal Peronisten dat in optocht naar de haven trok om „Perón te bevrijden", werd uit eengedreven. Ook elders in de stad werden Perónistische betogers uit eengejaagd door legerpatrouilles in pantserwagens. Maar desondanks is de gespannen sfeer in Argentinië voor het grootste deel verdwenen. In Hoogezand-Sappemeer zijn arres taties verricht wegens een omvangrijke diefstal van autobanden bij een expe ditiebedrijf in Sappemeer. Hierbij zijn verschillende personeelsleden van het expeditiebedrijf betrokken, alsmede en kele personeelsleden van een handel in afvalstoffen. Tien personen zijn reeds ingesloten. Het onderzoek duurt voort. In de Londense ,.Star" zijn de fo to's van twee vijftienjarige prinses sen naast elkaar afgedrukt, namelijk van de Deense kroonprinses Mar- grethe, die dezer dagen naar Londen is gekomen voor een verdere school opleiding, en van prinses Ira Fiirsren- berg, die gisteren met de 31-jarige prins Alfonso Hohenlohe-Langen- berg in het huwelijk is getreden. In het bijschrift wordt gewezen op de zo verschillende wegen, welke deze twee prinsessen thans inslaan: voor de een luidt de schoolbel, voor de andere luiden de bruiloftsklokken. Hieraan wordt toegevoegd: ..Wij we ten wel, welke foto wij de voor keur geven en wij geloven, dat velen onze mening zullen delen, na melijk dat vijftien jaar nog te jong is om boek en spel voor een trouwring te verwisselen en dat prinses Margre the de weg volgt, welke de meeste ouders voor mun dochters zouden wensen." Veertien jaar lang had de in Rusland geboren dr. Nicolas Lebedinoff, die mo menteel in Stockholm woont, zijn moe der niet meer gezien. Na de hoogste autoriteiten in oost en west te hebben geschreven, heeft hij eindelijk gedaan gekregen dat zijn oude moeder naar Stockholm mag komen. Hier omhelst de zoon zijn moeder Ludmilla Korovina, nadat zij is aangekomen op het Brom- mavliegveld te Stockholm. In een schrijven aan het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid medegedeeld, dat hij over eenkomstig een beslissing van de minis terraad aan het College van Rijksbe- middelaars aanwijzing heeft gegeven, goedkeuring te verlenen voor verlenging van de jaarlijkse vakantieduur met ten hoogste drie dagen en verhoging van de vakantiebijslag, verruiming van gra- tificatiemogelijkheid, verhoging van de bijdrage aan het bedrijfspensioenfonds, en-of invoering of verbetering van uitkeringen Een en ander geschiedt onder de vol gende voorwaarden Werkgevers- en werknemersorganisa ties in de desbetreffende bedrijfstak dienen overeenstemming over de voor stellen te hebben verkregen; de voor gestelde verbeteringen mogen niet tot prijsverhoging aanleiding geven; de voorstellen tot wijziging kunnen slechts bij afloop van de C.A.O. worden ge daan. terwijl voor bindende loonregelin- Uiteindelijk zal de oplossing van het toekomstvraagstuk voor de Ambonezen toch gevonden moeten worden in hun vertrek uit Nederland en vestiging in Indonesië of elders. Mede daarom moet het gevoel van verantwoordelijkheid voor eigen persoon en gezin worden bevorderd, aldus minister Van Thiel in de toelichting op zijn begroting. Daarom zal het huidige systeem t massale verzorging worden verlaten en zullen de gezinnen een eigen huishou ding moeten gaan voeren. Op het ministerie van Maatschappe lijk Werk wordt er echter wel reke ning mee gehouden, dat het vertrek van de Ambonezen uit >ns_ land niet spoe dig zal kunnen geschieden. In verband met de achttiende ver jaardag van prinses Beatrix op 31 ja nuari 1956 is op de begroting huis der Koningin 1956 voor het eerst als inko men van de Kroonprinses over dat jaar uitgetrokken: 275.834. 71 oet je een hoed op- /g/7 zetten als je uit- 1 '-*■ gaat?" is de vraag die de bewoners van de Finse hoofdstad al dagen lang bezig houdt. Toen enkele dagen geleden de mannen 's morgens naar hun werk gingen en de tram binnenklommen za gen zij tot hun verbazing dat achter elke rugleu ning een mededeling was geplakt. „Een ezel draagt geen hoedstond er op het papiertje. Het ge schrift werd opgeluisterd door de tekening van een ezel met een wortel in zijn bek. die de lezer on nozel aankeek. De mannen haalden hun schouders op en begon nen hun ochtendkrantje te lezen, waarin zij op de advertentiepagina een dergelijke uitdaging te zien kregen. Dit alles was het begin van een grote advertentie campagne van de geza menlijke hoedenwinkels. De winkels hadden even eens een dergelijk ge schrift in hun etalage. Het laat intussen geen twijfel, dat de Helsinkiërs niets over deze campag ne te spreken zijn. En kelen begaven zich on middellijk naar een hoe denwinkel en kochten zich een keurig hoofddek sel, maar de meeste man nen waren boos. In de rubriek ingezon den stukken van het groot ste Finse dagblad Hel- singin Sanomat poogden intussen tien mannen de advertentie te bestrij den. „De gehele zomer heb ben wij geen hoed ge dragen omdat wij het go fris en gezond vonden, doch nu worden wij als ezels uitgescholden", zo schreven de mannen. „Wij zullen een hoed gaan dra gen als het kouder wordt, maar, beste hoedenver- kopers, denkt u dat wij het hoofddeksel gaan ko pen bij degenen die ons beledigen?" De redacteur van het conservatieve dagblad Uusi Suomi vertelde in een commentaar op de hoedenkwestie dat hij een professor van de univer siteit met een vrijwel kaal hoofd en een roodharige onder-staatssecretaris zag staren op de „vriende lijke opmerkingen" in de tram. Hij voorspelde dat deze twee mannen en alle „blootshoofdigen", zodra de winter zijn intrede doet, een hoed zullen op zetten. „Daarom moet de volgende stap in de advertentiecampagne een stuk gematigder zijn, bij voorbeeld: hoedenverko- pers zijn in moeilijkheden. Beste ezels, koop een hoed", aldus de grappige redacteur. De redacteur van een ander dagblad, drager van een hoed, vindt het ge zond 's zomers zonder hoed te lopen maar dacht dat het eveneens gezond is blootsvoets te gaan, vooral in de hete straten. Hij vertelde dat in vroegere tijden een man die blootshoofd op straat wandelde een „kippen dief" genoemd werd en vervolgde: „Als u hoofd te heet wordt, dan is het beter uw hoed af te zet ten, maar we kunnen dit jammer genoeg niet altijd doen wegens ons kli maat." „Een moeder van twee kinderen" schreef tenslot te in nog een andere ru briek dat zij verheugd was, toen zij de adverten tie van de „hoedloze ezel" zag. „Ik hoop dat zijn verschijning invloed zal hebben op alle kaal- hoofdigen zowel ter- wille van de gezondheid als voor de schoonheid." gen een analoge regeling zal dienen te worden gevolgd: de voor te stellen ver beteringen mogen tezamen niet meer dan een verhoging met drie procent van de jaarlonen bewerkstelligen. Aan het verlangen van het bestuur der "lich ting de verruiming met drie procent ook voor de primaire arbeidsvoorwaar den derhalve voor de regelingslonen mogelijk te maken, is de minister raad niet tegemoet kunnen komen. De regering acht het niet juist in zo belangrijke mate af te wijken van de tot nu toe gevolgde gedragslijn in de loonpolitiek, omdat aldus voor uitgelopen zou worden op het belang rijke S.E.R.-advies, dat de regering dezer dagen hoopt te ontvangen aan gaande de toekomstige loonpolitiek. De regering acht het noodzakelijk, dit advies eerst te bestuderen.voordat zij aan wijzigingen in de huidige pro cedure van loonvorming medewerkt. Aan het College van Rijksbemidde laars is verzocht in overleg met het bestuur der Stichting op korte termijn de aangegeven verruimingsmogelijk heid in sommige secundaire arbeids voorwaarden nader uit te werken. Minister Suurhoff heeft aan de So ciaal Economische Raad verzocht van advies te dienen over de huidige en de te verwachten economische situatie van ons land in verband met de vraag of en in hoeverre een wijziging van het werk nemersaandeel in het nationale inko men mogelijk, c.q. gewenst is. waar bij in elk geval een tweetal te ver wachten maatregelen, t.w. een huurron- de en de nieuwe ouderdomsverzekering, in beschouwing genomen dienen te wor den. Weliswaar is het onwaarschijnlijk te achten, dat de regering nog vóór de verkiezingen van 1956 een voorstel tot huurverhoging aanhangig zal maken, doch de noodzaak van verdere huurver hoging wordt zó algemeen erkend, dat er volgens de minister van uitgegaan kan worden, dat na de verkiezingen van 1956 de indiening van nieuwe huur- voorstellen niet lang op zich zal laten wachten. Uiteraard zal ook rekening moeten yrorden gehouden met de ruimere mogelijkheden op het terrein van ue secundaire arbeidsvoorwaarden, waar van in de brief aan de Stichting van de Arbeid sprake is. (Van onze weerkundige medewerker) Er stroomt met zuidelijke wind warme lucht uit Frankrijk naar ons land. Woens dagmiddag werden in het westen, midden en zuiden van Nederland temperaturen van 25 gr. C. gemeten. De minimumtem peratuur, die gisternacht in De Bilt nog 7 gr. C. bedroeg, bleef in de afgelopen nacht 6 gr. C. hoger. Ook vanmiddag is het zeer warm geweest. Het hogedrukgebied boven midden- Europa, waaraan wij dit zonnige en warme weer te danken hebben, neemt intussen in kracht af. Het is waarschijn lijk, dat storingsfronten van actieve de pressies boven de oceaan de komende da gen tot dicht bij of tot boven ons land weten door te dringen. De regenkans neemt iets toe, maar er blijft ook de komende dagen vrij warme lucht toe stromen, want de wind blijft nog over wegend zuidelijk. Adoertentl» BARTELIORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 (Tot vrijdagavond) Toenemende bewolking, maar op de meeste plaatsen droog weer. Over wegend matige wind uit zuidelijke1 richtingen. Minder warm overdag. Zon: 6.28-18.41. Maan: 14.20-22.11.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1