KHROESJTSJEV: Het communisme blijft atheïstisch Ontvoerder van baby vraagt f 5000 losgeld Westerling Drie ongevallen in Haarlem met een bromfiets Zakelijk overleg maakt akkoord mogelijk Uitbreiding van de uurdiensten bij de Spoorwegen Marinier niet naar Nieuw- Guinea Malenkov is ernstig ziek BUENOS AIRES maakt zich op voor ontvangst van dc nieuwe^ president Wrak van Renate Leonhardt gevonden Indonesische volk kan daden van Westerling niet vergeten Eis: levenslang gewijzigd in vijftien jaar F orensenverkeer verbeterd „Vergeten" Rus krijgt asyl Snelle jongedame De gay-look voor auto's Uruguay erkent nieuwe bewind Onvoltooide Eva Bergingstoren ligt scheef in haven van IJmuiden Staking stagneert treinverkeer ffee. MORRIS iefeteycu iinj! Het weer Wanhopige vader wacht tevergeefs 90 minuten ANAK AGUNG Carlo Schmidt: VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1955 79sfe JAARGANG No. 26405 Dat ex-kapitein Westerling er in geslaagd is zonder officiële papieren ons land te verlaten, zal wel niet een al te beste indruk in Indonesië maken. Gerechtvaar digd is dat echter niet, want min der avontuurlijke figuren dan Westerling is hetzelfde in andere landen gelukt. Ook in Indonesië. Niettemin blijft het te betreuren, dat juist thans, nu er een nieuwe en meer betrouwbare, in menig opzicht goedwillende regering in Indonesië het roer in handen heeft, Westerling een eerste stap heeft gezet op een weg, waarvan de richting en het einddoel zo duister en vaag zijn, dat vélen zich met bezorgdheid afvragen, waar hij heen wil. Westerling heeft ver klaard te zullen wachten op de uitslag van de Indonesische ver kiezingen en slechts de bedoeling te hebben Indonesië te helpen vor men tot een werkelijk democrati sche staat. Het klinkt heel mooi en geruststellend, maar hij zal daar toe de kans niet krijgen, omdat Indonesië om heel begrijpelijke redenen van deze ongevraagde hulp allerminst gediend is. Trou wens wat moeten wij van de ver klaringen van de heer Westerling gelovenHet is een merkwaardige coïncidentie, dat zijn clandestine Vertrek uit ons land samenvalt Wet het plan van zijn medestander ln de Evipan-affaire om een aan klacht wegens verduistering en Valsheid in geschrifte tegen hem \n te dienen. Wat Westerling ook 'n zijn schild voert, het is duidelijk, dat zijn optreden alleen maar ver ontrustend kan werken op de toch zo precaire en noodzakelijk al ^'betering behoevende verhou- dwg tussen Nederland en Indo nesië. -- Moord te Eindhoven berecht Vader weigert handtekening voor minderjarige te zetten Franse forensen in het nauw DAMESPÜLLOVERS-VESTEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: 7. 3. W. Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVlKltNTIEIARIth 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f2.17 per maand, f 6-50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. ItiitiitiiiiiiiitiiiiiimiiiiiiiiimiiiiititimiiiiiiiaiifiiiiHiimi Dr. Sanford Marcus, de Amerikaan se medicus wiens vijf dagen oude zoon deze week werd ontvoerd, heeft een brief ontvangen waarin gevraagd werd losgeld van 5.000 gulden op een be paalde plaats te deponeren. Hij heeft aan het verzoek van de ontvoerders voldaan en het geld op de afgesproken plaats gedeponeerd. Doch na 90 minu ten gewacht te hebben kwam er nog niemand opdagen om het in ontvangst te nemen. De politie was van de ontvangst van de brief op de hoogte, maar had alle nieuwsdiensten, de radio en televisie stations verzocht het nieuws niet be kend te maken totdat dr. Marcus aan het verzoek had kunnen voldoen. De radeloze vader heeft opnieuw via de radiostations en couranten laten be kend maken dat wanneer de ontvoer ders in angst verkeerden, zij de baby in de dichtsbjjzijnde kerk bij een gees: telijke moeten achter laten en dat hij verder geen maatregelen tegen hen zou doen ondernemen. Ook riepen de radio stations een mededeling om waarin de instructies waren vervat voor de voe ding van het pas geboren kind. In de brief, die ondertekend was met ,,de kidnapper", werd gezegd dat de baby het goed maakte. (U.P.J Nikita Khroesjtsjev, secretaris generaal van de Russische communis tische party, heeft gisteren in het Kremlin tegenover een Franse parle mentaire delegatie verklaard, dat het communisme atheïstisch blijft en al het mogelijke doet het Russische volk van de „opium" van de godsdienst te be vrijden. Tijdens het onderhoud, dat drie uur duurde en door premier Boelga- nin werd bijgewoond, zeide Khroesjt sjev in antwoord op bepaalde vragen, verder, dat: 1) Frankrijk meer een satelliet van de Verenigde Staten was dan Hongarije van de Sovjet-Unie. 2) Rusland schepen en machine werktuigen van Frankrijk zou kopen wanneer dat land zijn embargo op stra tegische goederen zou laten vallen. 3) Frankrijk „vroeger of later" toch communistisch China zou moeten er kennen. 4) De Sovjet-Unie het betreurt, dat Frankrijk het Franco-Russische pact heeft losgelaten. Premier Boelganin deelde de Franse delegatie welke uit twaalf afgevaar digden en zeven senatoren bestaat mee, dat de Sovjet-Unie 23 Franse bur gers zou vrijlaten, welke nog gevangen werden gehouden. De leider van de Franse delegatie, Pierre Sehneiter, vroeg Khroesjtsjev of deze een opheldering kon geven over de officiële Sovjet-politiek ten aanzien van de godsdienst. Khroesjtsjev antwoordde: „De rege ring van de Sovjet-Unie erkent de vrij heid yan geweten en iedereen kan die godsdienst aanhangen, welke hem goed dunkt. Kerk en staat zijn echter ge scheiden. Daarom mengt de staat zich ook niet in de aangelegenheden van de verschillende godsdiensten (in de Sov jet-Unie) en wij staan deze godsdien sten ook niet toe zich te mengen in de politieke en wereldse zaken van ons landDe Sovjet-macht is zo groot geworden, dat de meeste priesters hun oppositie tegen de Sovjet-regering gestaakt hebben." Hij voegde hier echter aan toe „Maar u moet uit dit feit niet de conclusie trekken, dat het communis me zijn standpunt ten aanzien van de religie gewijzigd heeft. Wij blij ven atheïsten en doen alles, wat in onze macht ligt om een zeker deel van het volk te bevrijden van de als opium werkende aantrekkingskracht van de godsdienst welke nog steeds bestaat." „In woord en geschrift wordt anti godsdienstige propaganda gemaakt, waarbij er zorg voor wordt gedragen de priesters niet te kwetsen", zo deelde Khroesjtsjev nog mede. Drie maal was gisteren een brom fiets betrokken bij een verkeersonge val in Haarlem. Over het algemeen wa ren de bestuurders der brommers hun voertuigen niet de baas en wisten zij, wanneer er moeilijkheden dreigden, niet snel genoeg te reageren, wat het gevolg was van de waarschijnlijk te hoge snelheid, waarmee zij over de weg snorden. Arnsterdamscvaart ter hoogte "station kwamen 's avonds 22 h„-u,iilletn minute" voor half tien de bestuurster en duozitter van een bromfiets op het plaveisel terecht door- j ^fuJn hWfrv,eti, zl]n hroek tussen de spaken bleef haken. Zjjn echtgeno te, mevrouw M. A. van K. verloor de macht over het stuur en béiden vielen. De slachtoffers moesten naar het Gro te Gasthuis worden overgebracht, waar bleek, dat zjj alle twee een hersen schudding hadden opgelopen en verwon dingen aan benen en armen. Na be handeld te zijn werden zij per zieken auto naar hun woonplaats Amsterdam vervoerd. Een ander ongeval met een bromfiet ser gebeurde op het Houtplein. Om kwart voor zes 's avonds kreeg daar de 49-jarige dame J. F. een vuiltje in haar oog. Zij Wiide het verwijderen en raak te daardor de macht over het stuur van haar bromfiets kwijt. Zij viel en werd naar het Grote Gasthuis ter ob servatie overgebracht. Het slachtoffer klaagde over pjjn jn de rug. „T.pP>-kruispunt van de Jansbrug- Nieuwe Gracht geraakte een derde bromf iets berijder in moeilijkheden. Het was de -5-jarige kantoorbediende R. V. uit Velsen, die plotseling moest remmen voor een vrachtwagen, welke de Jansstraat overstak naar de rich ting Kruisstraat. De Velsenaar reed naar het station en moest voorrang verlenen aan de auto. Hij probeerde darom te stoppen maar door de vaart van zijn voertuig begon hij te slingeren en verloor hij het evenwicht. Hij kreeg een bloedende hoofdwond aan het voorhoofd en vermoedelijk een hersenschudding. De man werd ter ver pleging naar het Grote Gasthuis over gebracht. Tenslotte had er gistermiddag om tien minuten voor half zes een ongeval plaats op de Pijlslaan, waarbij een negen jarige wielrijdster betrokken was. Zjj wilde linksaf de Thomsonlaan inslaan, maar sloeg geen acht op de haar tege moetkomende personenauto, die reeds vlakbij was. Het meisje werd zeven me ter van haar fiets geslingerd en klaagde over inwendige pijnen aan heup en buik. Ter observatie werd zij in het Grote Gasthuis opgenomen. Het rijwiel was zwaar beschadigd. i, v v ■- -4 4 -v s Wat het gevolg kan zijn van een korte staking bij wijze van onprettige verrassing aan het einde van een werkdag in de Franse hoofdstad, toont deze foto, gemaakt in de „Salie des pas per dus", oftewel de „kamer der ver loren schreden", in het Parijse station St. Lazare, waar ontelbare bewoners van de voorsteden in de tijd van slechts één uur samenge stroomd zijn, om mopperend te wachten op een kans de tocht naar de avondmaaltijd alsnog te maken. Tot nu toe zijn de trein stakingen gelukkig van korte duur geweest, hetgeen aan het grenze loze ongemak er van evenwel wei nig afdoet.... De Franse resident-generaal in Ma rokko, generaal Boyer de Latour, die woensdag met instructies van zijn rege ring uit Parijs in Rabat is terugge keerd, heeft donderdagmiddag een be zoek gebrac.it aan sultan Ben Arafa. Het was een onderhoud onder vier ogen, waarbij zelfs geen tolken aanwezig waren. Over het gesprek, dat een uur duurde, is niets bekend geworden. „Wanneer hij Indonesië en Neder land de bereidheid aanwezig; is hun verhouding zakelijk te bezien en de emotionaliteit en het sentiment weg te werken, dan ben ik ervan overtuigd, dat de vraagstukken die tot dusverre onoplosbaar leken, tot een oplossing kunnen worden gebracht," aldus ver klaarde gisteravond de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, mr. Anak Agung Gde Agung, bij zijn aan komst op Schiphol op doorreis van Djakarta naar New Fork. „De Indone sische .legering is bereid de verhouding niet Nederland zo zakelijk mogelijk te bezien en er naar te streven de „ge- irriteerde betrekkingen op een norma le basis te stellen," zeide mr. Anak Agung, die tijdens de reeds begonnen tiende Algemene Vergadering van de V.N. de Indonesische delegatie zal leiden. Minister Anak Agung zeide het te be treuren, dat Westerling weer van zich heeft doen spreken. „Het Indonesi sche volk kan d- daden van Wester ling en zijn onmenselijk optreden in Celebes niet vergeten. Zijn vertrek uit Nederland zal de geïrriteerdheid in Indonesië weer opwekken." Vragen beantwoordend over enkele vraagstukken in de Nederlands-Indone sische verhoudingen, zeide mr. Anak Agung, dat men zich niet moet vastleg gen op één facet. De verhouding om vat een geheel complex van problemen, dat indien zakelijk en met voorbij gaan van sen menten wordt besproken kan worden opgelost. Ook de kwes tie van de nieuwe Nederlandse advo caat voor de arrestanten in Indonesië en de opheffing van de Nederlands-In donesische Unie behoren hiertoe. „Belangrijk is het, dat in Nederland begrepen wordt dat er een nieuwe situ atie in Indonesië is." Tijdens de vijfde zitting die de recht bank te s Hertogenbosch gisteren wijd de aan de zaak tegen een Eiudhoven- se. opperman heeft de officier van jus titie, mr. J. Houben, de aanvankelijke eis tof levenslange gevangenisstraf wegens moord gewijzigd in een eis tot een gevangenisstraf van vijftien jaar wegens doodslag. De opperman wordt ervan beschuldig zijn vrouw in de avond van 9 oktober van verleden jaar door een messteek om het leven te hebben gebracht. Ver dachte blijft het hem ten laste geleg de hardnekkig ontkennen. Mr. Van Ever- dingen, die in eerste aanleg als officier in de zaak optrad, had op 24 maart in de eerste zitting levenslang geeist. Bij de vijfde zitting deelde de offi cier mee, dat er onvoldoende bewijs materiaal kan worden aangevoerd ter staving van het primair ten laste ge legde. Hij meende, dat het subsidiair ten laste gelegde, namelijk doodslag, wettig en overtuigend bewezen is en eiste vijftien jaar gevangenisstraf, zon der aftrek van het voorarrest. Mr. Scheefhals, meende dat de offi cier niet beschuldigen kan omtrent zaken, waarover in het lijvige dossier met geen woord wordt gerept. Hij acht te het wat vreemd, dat een eis tot levenslang zonder voldoende argumen tering teruggebracht wordt op een eis tot vijftien jaar. Zijn verzoek tot on middellijke invrijheidstelling van ver dachte werd afgewezen. Uitspraak 16 oktober. Zondag 2 oktober gaat de winter- dienstregeling van de Spoorwegen in. De voor de komende wintermaanden geldende reisgids betekent, volgens de Spoorwegen, een nieuwe stap nader tot de verwezenlijking van het beginsel: „op ieder uur van ieder station naar ieder ander station". Van een uitbreiding der uurdiensten profiteren ditmaal vooral de belang- De minderjarige dpi. marinier P. c. L. te Rotterdam, die naar Nieuw-Guinea zou worden gezonden, heeft aan dit be vel geen gevolg kunnen geven, omdat hij niet in het bezit was van een pas poort. Zijn vader heeft geweigerd de daarvoor vereiste handtekening te zet ten. In afwachting van berechting door de Zeekrijgsraad zit de jonge marinier in voorarrest. Een 68-jarige Rus, een zekere Gre- gori Bojkov, die door zijn eenheid was „vergeten" toen de Russische bezet tingstroepen Oostenrijk verlieten heeft op zijn verzoek asyl gekregen. Hij zal onderdak krijgen in een tehuis voor ouden van dagen in Wiener Neustadt. Tijdens internationale atletiek wedstrijden in het Londense White Citystadion heeft het Engelse meisje Diana Leather de mijl ge wonnen in de snelste tijd, welke ooit door een vrouw op deze afstand werd gemaakt. Zij liet een tijd noteren van 4 minuten 45 se conden. rijkste steden in het oosten des lands Zo is de twee-uurdienst met stoptrei nen Utrecht-Arnhem tot een uurdienst aangevuld. Met het oog hierop wordt de dienst Amersfoort-Ede-Wageningen- Arnhem ingekort tot Ede-Wageningen, waar de reizigers uit Amersfoort aan sluiting vinden op de stoptrein naar Arnhem. Voor reizigers uit Arnhem geldt hetzelfde in omgekeerde richting. Deze regeling wordt niet doorgevoerd op de spitsuren. Dan blijft de door gaande verbindin Amersfoort-Arnhem v.v. gehandhaafd. Ook op het traject Amersfoort-Zwolle wordt voor de stop treinen de volledige uurdienst inge voerd. De enkele thans nog te Nun- speet eindigende treinen zjjn doorge trokken tot Zwolle. In omgekeerde rich ting beginnen deze treinen voortaan in Zwolle. Op het baanvak Deventer-Almelo is wederom een aantal stoptreinen aan de dienst toegevoegd. Deze treinen rijden van en naar Enschede, zodat thans op het traject Deventer-Almelo-Hengelo- Enschede een volledige uurdienst met stoptreinen geboden wordt. Voor het onderling verkeer tussen deze steden is hie" nu een halfuurdienst. Al naar gelang de aflevering van nieuw materieel voortgang vindt, wirden in de interprovinciale snel- treindienst Den Haag-Rotterdam-Am- sterdam - Amersfoort - Groningen - Leeuwarden-Enschede de stroomlijn- treinen vervangen door uit door gangsrijtuigen bestaande getrokken treinen. De dienstregeling van de treinen van en naar Eschede werd met het oog hierop aangepast. Daar door is het aantal stoppingen op tus- sengelegen stations beperkt. Het forensenverkeer tussen Rotter dam C.S. en Maassluis, tussen Baarn en Hilversum, Nijmegen-Den Bosch, A. .nem-Nijmegen, Maastricht-Roer mond-Eindhoven en tussen Almelo en Rjjssen wordt verbeterd. Prof. Carlo Schmidt, de Westduitse socialistische leider die deel uitmaakte van de Westduitse delegatie naar Mos kou, heeft op een diner in Bonn ver klaard, dat oud-premier Malenkov, die hij tijdens zijn bezoek aan Moskou ont moette, ernstig ziek is door een hart kwaal. Malenkov hijgde en blies als hij een trap op ging, aldus Schmidt. Schmidt geloofde, dat deze ziekte wel licht de beste verklaring voor Malen- kovs aftreden als premier is. Hij zei, dat Malenkov gerespecteerd wordt en dat hjj een van de weinigen was bij wiens binnenkomen in een vertrek de andere Sovjet-leiders opstonden. Het Britse Rootes-automobielconcern heeft aangekondigd, dat het de 1956 mo dellen naar Amerikaans ontwerp en uit voering zal vervaardigen in 15 ver schillende kleuren en kleurcombinaties, variëerende van geel en rood tot bour- gondie en magnolia. Sir William Rootes, die de mededeling deed, voegde er aan toe: „wellicht zijn we in het verleden te conservatief ge weest. Zoals onze Amerikaanse vrien den gaan we de snit veranderen. Ik hoop dat de „gay-look" het aanzien van ver keersstromen wat minder somber zal maken". Onder de merken van Rootes, die volgend jaar in de new look zullen verschijnen, vallen, de Hillman Minx, de Humber Hawk en de Humber Su per snipe. Talloze inwoners van de Argentijnse hoofdstad hadden vanmorgen gevolg gegeven aan de opwekking, die gister middag herhaalde malen via met luid sprekers uitgeruste auto's tot hen werd gericht, om zich vandaag langs de we gen te scharen en generaal Lonardi toe te juichen wanneer hij Buenos Aires zou binnenrijden om de leiding van de regering te aanvaarden. Hef was van daag nog drukker in de straten van de hoofdstad dan gisteren, toen betogers van alle openbare gebouwen de por tretten en beelden van ex-president Pe- rón en zijn overleden echtgenote Evita verwijderden onder luide ovaties van duizenden enthousiaste Argentijnen, die de gehavende beelden en schilderijen verder vertrapten. Te Buenos Aires en in andere steden hebben zich gisteren ook ontroerende tonelen afgespeeld, toen de gevangenis deuren werden geopend voor politieke gevangenen. Zij werden opgewacht door van ontroering snikkende familieleden, die hun verwanten soms in jaren niet hadden gezien. Overigens werden de vrij gekomen plaatsen onmiddellijk weer ingenomen door nieuwe politieke ge vangenen; vooraanstaande Peronisten, die door de politie zijn gearresteerd. Generaal Lonardi heeft gisteren in Cor doba, de voorlopige hoofdstad, de Ar gentijnse volksvertegenwoordiging ont bonden en bekend gemaakt dat hij de grondwettelijke bevoegdheden had aan vaard. Algemeen verwacht men dat Lo nardi ingrijpende veranderingen zal aanbrengen in het staatsbestel. Generaal Lonardi heeft de volgende verklaring via de staatsradio laten om roepen: „Ik beloof mijn medeburgers plechtig, dat zich onder mijn bewind nimmer een situatie zal voordoen, welke het volk zou verplichten de wapens ter hand te nemen. Politieke meningsver schillen, die zich beperken tot het stre ven verbetering in de gang van zaken te brengen, moeten geen invloed uitoe fenen op persoonlijke verhoudingen', aldus de nieuwe president. Een militair woordvoerder heeft op een persconferentie verklaard dat alle censuur in Argentinië is afgeschaft dat de nieuwe regering alles zal doen om de verzending van nieuwsberichten uit het land te vergemakkelijken. Hij zei dat het „aftappen" van lijnen tot het verleden behoorde en dat elke journa list de telefoon zou kunnen gebruiken met de volledige zekerheid dat zijn ge- De val van Perón heeft een vroegtijdig einde gemaakt aan het werk van de Italiaanse beeldhou wer Leone Tommasi, ''ie in opdracht ■an de afgezette Argentijnse rege ring een kolossaal monument ter verheerlijking van Eva Perón aan ,et maken was. Tommasi heeft ree drie jaar aan het monument gewerkt in zijn atelier in de om geving van Pisa. Het monument zo. 137 meter hoog worden en er zou 43.000 ton marmer van Carrara in worden verwerkt. sprek niet tezelfdertijd op> de band werd vastgelegd. Uruguay heeft als eerste land het nieuwe bewind in Argentinië erkend. Een K.L.M.-viieg uig was het eerste buitenlandse toestel, dat Buenos Aires na de opstand gisteren weer aandeed. De passagiers werden door de Argen tijnse vliegveldbeambten begroet met de woorden „welkom in vrij Arge. tinië. Het vliegtuig was afkomstig uit Mon tevideo. Na de landing begaf een Ar gentijnse ambtenaar zich in het vlieg tuig om een korte toespraak te houden, waarin hij onder meer zei: „U bent thans in een land aangekomen, waar De agendacommissie van de V.N. heeft gistera^.nd de plaatsing van de kwestie-Algiers punt van behande ling op de agenda van Algemene Ver gadering verworpen. De uitslag van de stemming was 8 tegen 5, bjj twee ont houdingen. V.-VX /v-'-' v Indien het weer gunstig zal zijn, hoopt men morgen de werktoren voor de berging van het goud aan boord van de „Renate Leonhardt" naar de plaats van het wrak te slepen. „Aan boord" van de toren is alles voor het vertrek in gereedheid gebracht. Hier zien we het ietwat scheef hangend ge vaarte in de haven van IJmuiden. In een radiotelefonisch gesprek heeft de heer Visser, voorzitter van de coöp. bergingsmaaschappij „Renate Leon hardt". donderdagavond medegedeeld, dat de duikers die op de bodem van de zee hebben gezocht naar de „Renate Leonhardt", het wrak van dit schip hebben gevonden. De bergingstoren, die vandaag naar het wrak van de „Renate Leonhardt" zou vertrekken, is donderdagmiddag ti; lens het oppompen van het or der- stel, gaan hellen en scheef in het water van de IJmuidense haven komen te liggen. De in de toren aan het werk zijnde mannen konden tijdig vluchten. Een sleepboot van de firma Goedkoop heeft tegen de avond ver geefs pogingen gedaan de goudzoekers toren vlot te trekken. Deze radiografisch van Buenos Aires naar New York en van deze stad naar Londen overgebrachte foto, welke bo vendien nog als gewone telefoto ran Londen naar Amsterdam werd gezon den, is het eerste beschikbare portret van de Argentijnse opstandelingenlei der, generaal Edvardo Lonardi. eindelyk iedereen kan denken en zeggen wat hij wil." De ambassade van Paraguay in Mon tevideo (Uruguay) heeft bekend ge maakt, dat ex-president Perón van Argentinië zich aan boord van een Paraguese kanonneerboot bevindt en dat hem het traditionele asyl-recht is verleend. Toch is het nog niet duide lijk, waar Perón precies verblijft. De kanonneerboot „Paraguay" ligt nog steeds met een of ander defect in de haven van Buenos Aires. Een zuster schip yan de „Paraguay", de „Huma- nita", is uit Asuncion naar de Argen tijnse hoofdstac" vertrokken. Volgens bepaalde geruchten bevindt Perón zich met verscheidene honder den van zijn aanhangers in de ambts woning van de president of, volgens andere geruchten, in het ministerie van oorlog. Beide gebouwen staan on der zware bewaking. De nieuwe presi dent, generaal Eduardo Lonardi, zei gisteren: „Ik maak mij niet druk over Perón. Het gaat er mij alleen om te zorgen, dat hij niet in staat zal zijn het land opnieuw schade te berokke nen." De gistermiddag begonnen 24-uurs- staking bij de Franse spoorwegen heeft het treinverkeer in het grootste deel van het land tot stilstand gebracht. Van vjjf van de grote Parijse stations vertrok na vijf nur gistermiddag geen enkele trein meer. Duizenden forensen zagen geen kans meer per trein naar huis terug te keren. De spoorweg-auto riteiten hebben nog enkele treinen kun nen laten rijden. Er is name.lijk een deel van het trein personeel aan het werk gebleven. De stakers, leden van een onafhankelijke vakbond, eisen loons verhoging. Zij zijn niet tevreden met de 5 pet. die zij aangeboden hebben gekregen. De staking is als een waar schuwing bedoeld. Advert entte BARTEIJORISSTR HAARLEM «TEL. 13439 FERD RniSTR 48 A DAM TEL. 717162 (Tot zaterdagavond) In de nacht en ochtend hier en daar mist. Overigens veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele re gen- of onweersbuien. Zwakke wind. Lagere middagtemperaturen. Zon: 6.29-18.38. Maan: 15.01-23.10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1