BMHC-LARENonbeslist fraaie, spannende strijd na NEDERLANDSE DRAVERS weer sterker dan BELGISCHE POOLSE atleten op vele fronten superieur Manchester City bezorgt Blackpool eerste verlies Kampioen O WO verliest van „de rest van Nederland TOGO verliest ook van SCHC DKS is weer de oude OPVALLENDE SUCCESSEN VAN BREDASE EERSTE KLASSERS Succesvolle sportieve prinsessen Engelse league Matthews gewond WEST DE HOCKEY-COMPETITIE OOST NOORD ZUID J .-A - Ar--y: MAANDAG 26 SEPTEMBER 1955 PAGINA 9 Schaaktwaalfkampen in de hoofdstad Paus krijgt sport terrein cadeau Pirie wint 10 kilometer in Turku Courses Groningen Nieuw wereldrecord 800 meter dames Prinsessen up vierde en vijfde plaats in springconcours Van Scheltinga haalt V2 punt uit twee partijen Zatopek verslagen op de 10.000 meter Zeiler tijdens wed strijd overleden Een weinig voor komend verschijn sel op de Neder landse hockeyvel den kon men aan schouwen in Bloemendaal. In de ont moeting BMHCLaren waren over het algemeen de verdedigingen zwakker dan de voorhoedes. In de eerste speeihelft was het de aanval van Laren, die het de achterhoede van BMHC te moeilijk maakte en na de rust bleek ook de defensie van de bezoekers niet al tijd voor haar taak berekend. Het grote verschil tussen de voorhoede van de Bloemendalers en die van Laren lag daarin, dat de kracht van laatstgenoemde voornamelijk uitging van individuele acties, ter wijl bij BMHC de grote kracht schuil de in het gezamenlijk opereren met gebruikmaking van prachtige combi naties, waartoe telkenmale Bouwman de grondslag legde. 8 enorme stickvast heid en zijn nauw- keurig afgepaste passes deze wed strijd tot zijn wed-" Daarmede mag ech- den gedaan aan de een zeer fraaie par- Aanvankelijk was BOUWMAN de wedstrijd aan Léren. De defensie Van BMHC zag nauwelijks kans de zeer moeilijke situaties die Vorfeld en Van der Valk schiepen te beheersen en het viel op hoe keeper Dalmeijer telkens weer aarzelde in te grijpen. Het eerste doelpunt was dan ook een direct gevolg van slecht opstellen van de Bloemendaalse verdediging. die zich concentreerde op de stick van Vorfeld, doch vergat ook Schölvinck in de gaten te houden, waardoor deze volkomen vrijstaande hoog kon in schieten (01). Het leek er op dat BMHC met grote cijfers ging verliezen. Zeker toen ook Van Erven Dorens snel naar Dalmeijer optrok en deze juist te laat uit zijn doel. kwam om het tweede doelpunt te kunnen voor komen (02). Maar toen kwam de kentering. De aanval van BMHC, die reeds een maal een keihard schot had afge vuurd, hetwelk door Gouka echter prachtig werd gestopt, kwam op toeren. Men begreep elkaar beter en de combinaties brachten talrijke gevaarlijke momenten in de Laren- se cirkel, doch Gouka wist van weg werken. Het is aan zijn uitstekend reageren te danken, dat doelpunten Uitbleven. Totdat de derde strafcor- ner voor BMHC succes opleverde. Op onnavolgbare wijze jaagde Bouw man de bal in het net en onmiddel lijk daarna floot scheidsrechter Don selaar voor de pauze (12) Na de rust ontstond een geheel ander ïpelbeeld. Van Laren was vrijwel niets meer over. Het eerste kwartier be reikte geen der aanvallers de middel lijn. Allen waren teruggeroepen tot de verdediging om de uiterst gevaar lijke aanvallen, die Bouwman zo schit terend construeerde, te keren Doch tevergeefs. Want dezelfde Bouwman, die zag dat het gezamenlijk niet ging, ondernam zelf een poging en in de dichtbevolkte cirkel wist hij alle ver dedigers achter zich te laten om daar na met een prachtige schijnbeweging de uitgelopen Gouka te passeren (2—2). Tegen het einde zagen zowel Vorfeld als Van der Valk kans om vanuit de ver vooruitgeschoven posi tie tot vlak voor Dalmeijer door te dringen, doch deze bleek thans pa raat, waardoor het einde kwam met 2—2. sterker dan de vorige week en won nen dan ook verdiend. De ruststand 01 werd aanvankelijk vlak na de rust door Van Balen genivelleerd, doch Fleming zorgde tenslotte voor de vol le buit voor de Amsterdammers. (12). Op Klein-Zwitserland hadden de buren HHYC en TOGO elkaar niets te verwijten. Eerstgenoemde kwam uit tegen Hilversum, die tóch niet in staat was het succes te prolongeren. De Ha genaars waren evenmin als de vorige week in Amsterdam in grootse con ditie, doch een mooie pass van Roepie Kruize naar Piet Bromberg was juist voldoende om deze laatste te doen scoren en daarmede de volle buit te bemachtigen. Het harde werk van de Hilversummers bezorgde hun wel het overwicht, doch niet het verdien de tegenpunt. (10). Ook TOGO kwam niet boven en zelfs niet tot het gemiddelde spelpeil, hetgeen in ieder geval niet te wijten is aan het meespelen van Dick Esser, die nog een zeer snel en vaardig hockeyer bleek te zijn. SCHC, dat energiek en doortastend te werk ging, verdiende de zege, die het dank zij goed werk van Zwier in de wacht sleepte (12). De stand luidt thans: HHYC SCHC Laren Hilversum Amsterdam 2 2 BMHC 2 1 TOGO 2 0 Groen Geel 2 0 (Van onze hockeymedewerker) De grote ontmoeting BMHCLaren is achter de rug. Beide ploegen kun nen zowel wat de uitslag als het bereikte spelpeil aangaat tevreden zijn. Vooral Henk Bouwman heeft in deze wedstrijd getoond welke kwaliteiten als hockeyer in hem schuilen. Men mag wel zeggen, dat juist door zijn prach tig spel deze ontmoeting zo'n boeiende is geworden. Helaas kan dat van de overige wedstrijden niet gezegd worden. In Den Haag was het al zeer matig jes, wat aan hockey-schoons geboden werd. HHYC was blij met de twee punten tegen Hilversum en TOGO haalde het juist niet tegen de energieke Bilthovenaren. Ook in het Zuiden lag een grote ontmoeting in het verschiet, n.l. HTCCVenlo. De landskampioenen hebben echter voorgoed aan alle rivaliteit een einde gemaakt en de Eindhovenaren overtuigend met 41 geklopt. In Eindhoven beleeft trouwens ook EMHC een crisis, welke dit maal ten goede kwam aan het Bredase Zwart Wit (03). DKS met Kristen als grote man sloeg het lastige Zwolle met 53 en in het Noorden zette ook Meppel zijn zegetocht voort, waar thans GHBS de dupe van werd (31). DKS draait weer op volle toeren. Na de ontmoeting te gen Zwolle zal een ieder hef daarover wel eens zijn. Mannen als Kristen en Koenderink staan hun mannetje en van hun stick vielen er deze zondag liefst 5 doelpunten. De voorsprong, die Zwolle aanvankelijk had genomen door Foster en Albers werd hiermede volkomen teniet gedaan en het derde doelpunt van Ottevanger kon ook niet meer baten. (53). Union gaf echter geen krimp. Ook de Nijmegenaren behaalden de volle buit al was het niet overtuigend en had het op bezoek zijnde PW meer verdiend, alleen al om de grote meer derheid, die de Enschedeërs in het laatste half uur hadden veroverd. (20). Arnhem behaalde een moeilij ke overwinning op Deventer, dat een harde dobber dit seizoen zal hebben. (1—0). De stand luidt: Union 2 4 Zutphen 0 0 DKS 2 4 Nijmegen 1 0 Zwolle 2 2 PW 10 Arnhem 2 2 Deventer 2 0 Groningen is de schrik goed te bo ven gekomen en het moeilijke Gro ninger Studenten werd met 10 verslagen door een doelpunt van Van Bodegom. Meppel deed het ook deze week weer goed en kwam van het bezoek aan GHBS met een overwinning van 3—1 thuis. Zoals te verwachten viel eindigde de ontmoeting LHCDaring met een draw (22). HVA viel uit de toon en sloeg GCHC met niet minder dan 7—1. Meppel LHC Daring HVA Groningen 2 2 GHBS 2 2 Gron. Stud. 2 0 GCHC 2 0 Voorlopig kun nen de ontmoe tingen Venlo-HT CC niet meer als bigmatches worden gekwalificeerd. De krachten blijken zich, als de voortekenen niet bedrie gen, te verschuiven naar andere oor den in Noord-Brabant. De lichtstad Eindhoven straalt wat hockey aangaat niet veel licht meer af en momenteel is het zelfs tot een bedroevend nacht pitje teruggebracht. De eerste speeihelft van bovenge noemde wedstrijd hield nog geheel an dere beloften in. Toen was er immers een zeker evenwicht te constateren en de Eindhovenaren hadden zelfs een voorsprong weten te veroveren van 10 door een fraai doelpunt van A. van Grimbergen. Totdat na de rust op nieuw de sticks gekruist werden en onmiddellijk Reyntjes een hoog in de cirkel gebrachte bal (mag dat?) even zo hoog op zijn stick ving (ook dat mag niet) en desondanks een toege kend doelpunt maakte. (11). Dit was voor de gastheren teveel. Venlo profi teerde direct van deze desillusie en van de vele strafcorners die zij kreeg toegewezen, wist spil Gerrits er 2 te benutten. (13). Tenslotte liet Reynt jes nog eenmaal zien, dat hij ook weet hoe het hoort waar overigens geen mens aan heeft getwijfeld waar- door de eindstand op 14 kwam. De andere eerste klasser uit deze staci, EMHC, bracht het er niet beter af. Ondanks het feit, dat Drijver die thans naast meester hockeyer ook meester in de rechten is geworden weer stond opgesteld, zag het Bredase Zwart Wit tot drie maal toe kans de Eindhovense verdediging te passeren, terwijl van de andere kant de Bre dase defensie stug volhield en het overwicht van EMHC gedurende het laatste half uur van de wedstrijd de baas wist te blijven. (03). En hiermede zijn wij meteen in Bre da beland, waar thans drie eerste klassers huizen. In deze stad ontwik kelen zich de nieuwe hockey krachten, oie in Eindhoven sterk teruglopen. Naast de fraaie overwinning van Zwart Wit, kwam ook „Breda" tot een uit stekend resultaat door Tilburg met 3—1 terug te wijzen. al heel snel op gelijke voet en Ver heem stelde vast, dat de ruststand 21 moest worden, hetgeen gebeurde. In de tweede speeihelft zagen beide aanvallen geen kans tot scoren. Een strafbully kwam ook toen nog Bre da echter te hulp, waardoor van Pelt het eindresultaat op 31 kon brengen. Push, de derde uit Breda, liet het er deze keer lelijk bij liggen. Na het verrassende resultaat van de voorgaan de zondag leek het alsof deze debu tanten het ditmaal wat kalmpjes aan deden, in de veronderstelling aan het op bezoek zijnde Rapidity een gemak kelijk slachtoffer te nebben. Niets was echter minder waar en de mannen uit Oss hebben deze houding onmiddellijk afgestraft. De zege belandde zodoende op de juiste plaats en de uitslag werd 12 in het voordeel van Rapidity. De stand luidt: Zwart Breda Venlo Tilburg Wit Rapidity Push HTCC EMHC Op initiatief van het Verenigd Am sterdamse Schaakgenootschap zullen deze winter in de hoofdstad een viertal twaalfkampen worden verspeeld met een sterke bezetting. De hoofdgroepen IA en IB tellen onder de deelnemers de internationale meesters Cortlever en Van Scheltinga uit Amsterdam en Bouwmeester uit Gouda. Verder als genodigde spelers o.a. prof. Wertheim, Koomen, Been, v. Min- deno en Orbaan en uit het eerste tien tal van het VAS, welk tiental kampioen is van Nederland, o.a. Wolthuis, Withuis, Crabbendam, Frits Roessel open kampioen van Nederland en Addicks. De eerste ronde zal op 4 October wor den gespeeld in het Amsterdams Schaak huis, waar ook de volgende ronden plaats vinden. De twaalfkampen zullen tot be gin Maart duren. Het Italiaans Olympisch Comité heeft Z.H. Paus Pius XII een sportterrein ten geschenke aangeboden. Het veld, dat nog moet worden aangelegd, zal verrijzen nabij de oude katakombe van Sint Calix- tus en het „Quo Vadis"-kerkje aan de zelfkant van de eeuwige stad. Het ter rein zal worden gebruikt tijdens de Olympische Spelen van 1960. Het was de president van het comité. Giulio Onesti, die het cadeau aanbood op 's Pausen zomerresidentie te Castel Gandolfo. Mede aanwezig was de voor zitter van de Italiaanse katholieke actie en voorzitter van het katholieke Italiaan se sportcentrum, prof. Luigi Gedda. Aan de hand van een plastic model kon de H. Vader zich een beeld vormen van het geprojecteerde plan. Bij internationale atletiekwedstrijden te Turku heeft Gordon Pirie de 10.000 meter gewonnen in 29 min. 32 sec. Na hem ging de Fin Ilmari Taipale over de eindstreep in 29 min. 38.4 sec. Eino Oksanen (Finland) kwam op de 25 km dicht bij het wereldrecord van Emil Zatopek. De Fin legde deze afstand af in 1 uur 19 min. 13.6 sec., waarmede hij slechts 1.8 sec. boven Za- topek's record bleef. Het Nederlands militair voetbalelftal zal zondag, 20 november te Lissabon een wed strijd spelen tegen het militaire elftal van Portugal. Aanvankelijk zorgde Taminiau voor In Den Haag zijn de drie overige e,en, v<^01'SU'°ng jVan de Tilburgenaren, ontmoetingen gehouden. Groen Geel doch Breaa onder leiding van Harry ontving Amsterdam. De hoofdstedehn- Dercxk nam nier geen genoegen mee. gen toonden zich in deze ontmoeting Midvoor van Pelt bracht de stand De Oost-Duitse atleet Hermann lieeft voor de tweede maal in één week een overwinning behaald op de Brit Wood op de mijl. Het Nederlands militair hockey-elftal zal vrijdag 11 november te Brussel een wedstrijd spelen tegen het militaire hockey- elftal van België. (Van onze paardensportmedewerker) De jaarlijkse strijd tussen de 3-, 4- en 5-jarige paarden van Nederland en Bel gië is wederom op overtuigende wijze door onze dravers gewonnen. Ofschoon België deze keer met goed materiaal voor de dag kwam, getuige de overwin ning in de course voor de 5-jarigen van het Belgische paard Komagne, waren onze dravers toch ver in de meerder heid. Mary Frisco en Luma Bloc kon den het bij de vijfjarigen niet verder brengen dan een 3e en 2e plaats. In de course voor de 3-jarigen won Tira op overtuigende wijze. Die voor de 4- jarigen werd gewonnen door Sir Mes- gidor. In de Benelux-prijs, een continentale draverij vooi amateurs, ging Quicksil ver S van start tot tinish aan de kop. Het Belgische paard Guy Madden kwam bij het uitgaan van de laatste bocht in een geweldige sprint naar voren en wist de tweede plaats te veroveien. Nellie Gregor toonde weer eens haar grote klasse door ondanks haar 60 me ter achterstand en een iicnte aanrijding, waardoor zij nog meer terrein verloor, het eerst de finish te bereiken in de Prijs van Sterrebeek. in de Grote Ama- teurprijs, een ren voor paarden van '6 jaar en ouder, lag het Belgische paard Orb lange tijd aan de kop. Er werd fel gejaagd en het tempo bleek uiteindelijk te hoog voor haar. Bij het uitgaan van de laatste bocht kwamen Aquavit en Dicky snel naar voren. Ze gingen als eerste resp. tweede door de finish. De uitslagen van de draverijen te Duindigt luiden: Prijs van Dilbeek: 1. Nooit Gedacht km tijd 1.25.1; 2. Sir Parisien O; 3. Sammy Mars. Tot. w. f 5.60, Pl. f 2.10, f 2.30, f 1.40, gek. f 9.30, cov. f 10.10. Beneluxpriis: 1. Quicksilver S 1.25.7; 2. Guy Madden; ,3. Ideal. Tot. w. f 6.40. pl. f i.80, f 1.40, f 2.60, gek. f 12.90, cov. f 4.30. Nederland-België prijs: 1. Tira (Ned.) 1.27.9- 2. Tizian (Ned.); 3. Mary Frisco (Belg.) Tot. w. f 2.40, pl. f 1.60, f 3.70, gek. f 10.20, cov. f 4.70. punten: Ned. 13, België 9. Prijs v. Waere- ghem: 1. Sir Messidor (Ned.) 1.24.8; 2. Luna Bloc (Belg.); 3. Sorento (Ned.) Tot. w. f 3.90, pl. f 2, f 1.90, gek. f 9.40, cov. f 4.50. Prijs van Ostende: 1. Komagne (Belg.) 1.24; 2. Roland (Ned.); 3. Romeo Spencer (Ned.) Tot. w. f 4.90, f 1.50, f 1.10, gek. f 3.20, cov. f 4.70. Punten Ned. 38, België 28. Prijs van Sterrebeek; 1. Nellie Gregor 1.23.3; 2. Insuline; 3. Emden. Tot. w. f 4.60, pl. f 1.20 f 1.60, f 1.20, gek. f 26.40, cov. f 6.20. Prijs van Kortrijk; 1. Pretty Boy 1.23; 2. Dou ble Six M; 3. Norton Williams. Tot. w. f 5.60, pl. f 1.20, f 1-10, f 1.20, gek. f 8.70, cov. f 7.90. Grote Amateur prijs; 1. Aqua vit 2.20.8; 2. Dickey; 3. Kaliban. Tot. w. f 18.40, pl. f 3.60, f 1.80, f 2.90, gek. f 5.40, cov. f 6.30. Lucas Bolsprijs: 1. Sans Valeur 3.05.8; 2. Sans Culotte; 3. Sagita. Tot. w. f 2, pl. f 1-40 f 3.40, gek. t 10.70, cov. f 7.40. Totalisator omzet f 155.191. De uitslagen van de zondag te Gro ningen gehouden draverijen luiden; Decimaprijs: 1. Tecla van Oranje km tijd 1.34.6; 2. Trekvogel S; 3. Sister Piuto. Tot. w. f 6.20, pl. f 2.10 f 1.30, f 2.40, gek. f 8.50, cov. f 4.70. Meigroet- prijs: 1. Sterntje S 1.33.2; 2. Reina JH; 3. Ramses. Tot. w. f 19.90, pl f2.60, f 1.70, f 2.70, gek. f 10.80, cov. f 6.70. Nelly H prijs: 1. Tector; 2. Speedy Lady; 3. Quick Magowan S. Tot. w. f 3.30, pl. f 2, f 2.90, gek. f 9.60 cov. f 6. Present H prijs; 1. Urubu S 1.36.5; 2. Ureka; 3. Umberto van Oranje. Tot. w. f 3.50, cov. f 8.90. Queen H prijs: 1. Queen Dillon 1.30.9; 2. Sam Spencer; 3. Querelle Spencer. Tot. w. f 3.20, pl. f 1.60, f 1.40, pl. f 1.40, f 1.90, f 2.—, gek. f 7.80, gek. f 3.20, cov. f 3.10. Sister Patrick H Prijs: 1. Or de Casindra 1.28; 2. Prinses Zora; 3. Pieter D. Tot. w. f 7.60, pl. f 2.10, f 2.30, f 1.80, gek. f 7.40, cov. f 7.40. Absyrtus prijs: 1. Rêve de Sophia 3.34.2; 2. Olympia B; 3. Princess Holly wood. Tot. w. f 5.60, pl. f 3.20, f 3.90, f 5.80, gek. f 30, cov. f 10.50. Tot. omzet f 48.174.50. II. K. H. Prinses Beatrix tijdens een fraaie sprong met Donaje. Onder ziet men, hoe Prinses Irene met Coralle een hindernis foutloos neemt. De athletiekwedstrijd PolenNeder land dames, die te Posen is gehouden, heeft voor onze landgenoten niet veel goeds opgeleverd. De nederlaag, waar mee ze de tweedaagse wedstrijd beëin digden, was aan de zeer ruime kant: 68—38 Al op de eerste dag liepen de Neder landse dames een flinke achterstand op. Puck van Duyne-Brouwer was de enige Nederlandse atlete, die een over winning wist te behalen. De 200 meter leverde met Puck als eerste in 24,6 sec. en Dicky van Dijk als laatste met 25,5 sec. een totaal van 6 punten voor onze ploeg op. Op de vier andere nummers werden de Nederlandse meisjes met grote verschillen verslagen en behaal den de Poolse dames het maximum aantal punten. Hoe ongelijk de krachts verhoudingen tussen beide ploegen waren blijkt wel zeer sterk uit de 800 meter, waarop Wil Grezel met 2 min. 19,2 sec. (2 sec. boven het Nederlandse record van Gré de Jongh) ver achter lag bij de Poolse dames Pestka en Gabor, die met resp. 2 min. 13,7 en 2 min. 14 sec. de race gemakkelijk won nen. Dat Ans van Overdam met 2 min. 22,2 sec., een prestatie waarmede zij nog haar persoonlijk record verbeterde (2,23,1) in dit milieu weinig te beteke nen had, blijkt wel duidelijk. Bij het verspringen bleef Imke Vaal helaas ver beneden haar kunnen. Het meisje was haar vorm kwijt, waardoor enkele kostbare punten verloren gin gen. Willy Scholtmeyer daarentegen Een ander beeld van het concours hippigue, dat Zaterdag te Soest- dijk is gehouden door de Soester sportfederatie en waaraan is deel genomen door de prinsessen Bea trix en Irene. Men ziet Prinses Beatrix op Donaje en Prinses Irene op Coralle met een ander mededingstertje tijdens een korte pttuze in het programma, wach tend op de dingen, die komen gaan. De Russische atlete Nina Otkalenko heeft tijdens wedstrijden te Zagreb de 800 meter in 2 min. 5 sec. gelopen. Zij verbeterde hiermee het wereldrecord, dat met 2 min. 6.6 sec. reeds op haar naam stond. Bij het concours-hippique te Soest- dijk, georganiseerd door de Soester sportfederatie, hebben de Prinsessen Beatrix en Irene deelgenomen aan het springconcours voor jeugdige amazones en ruiters t/m 17 jaar. Prinses Irene werd met Coralle vierde en Prinses Beatrix met Donaje vijfde. Winnaar werd Ton- ny Ernst uit Hilversum met Tanja (0 ft. 29.6 sec.) met op de tweede plaats Marijke Engelbert, Den Haag, met Pret maker (0 ft. 31 sec.). De uitslag van het springconcours voor ruiters, aangesloten bij de Nederl. Hip pische Sportbond, om de medaille, be schikbaar gesteld door de Koningin, luidt: 1. C. Engelbert, Den Haag, op Lady Jane 0 ft. 48.4; 2. K. Heybroek, Laren, op Doesjka 0 ft. 49.4. Een beeld van de strijd om de prijs van Waereghem. Winnaar werd sir Messi dor, gereden door W. H. Ceersen (tweede van links); op de tweede plaats eindigde Luna Bloc, gereden door P. Meijnen, links. verrichtte met 5,59 meter een normale prestatie en meer dan een derde plaats was voor haar niet te verwachten. Ook de Nederlandse recordhoudster discuswerpen, Corrie Huygen, kwam niet tot een topprestatie. Met 41,62 meter bleef zij achter de beide Poolse meisjes Dmowska en Sobocinska, die met 44,08 en 42,31 meter de acht winst punten in de wacht sleepten. Bij het speerwerpen leden Corrie Janse-Wen- dels en Dini de Haan bij voorbaat reeds een nederlaag. De worpen van 48.35 en 47.38 meter van de Poolse atletes Majka en Ciachowna waren voor onze dames onbereikbaar. Op de tweede dag was het niet Puck van Duyne, die de Nederlandse eer redde, maar het hoogspringstertjesduo Dini Hobers en Nel Zwier. Deze meis jes vergaarden op dit nummer het hoog ste aantal punten. Puck van Duyne- Brouwer bezette op de 100 meter de tweede plaats met 12,6 sec. en daardoor verkreeg Nederland op dit nummer 4 punten in plaats van drie zoals op de overige nummers het geval was. Het hoogspringen was een verrassing. De Nederlandse meisjes gingen op 1.61 meter over de lat, waarmede beiden hun persoonlijke prestatie verbeterden. Dam Hobers (D.O.L.) was nog nooit boven de 1.55 meter gekomen, terwijl Nel Zwier haar persoonlijke record van 1.60 meter, het vorig jaar gemaakt, met 1 cm ver beterde. Puck van Duyne-Brouwer viel op de 100 meter tegen. Dat zij door mej. Ku- sion verslagen zou worden ^met 12.5 sec., was niet verwacht. Puck ging 0.1 secon de later door de finish. Op de 80 meter horden bleef voor Selma Heystek en Imke Vaal niet veel meer over dan de laatste plaatsen. Mej. Wagner en mej. Slowinska behaalden met 11.6 en 11.8 sec. een gemakkelijke overwinning. Voor het kogelstoten gold hetzelfde als voor het speerwerpen. De prestaties van de Poolse atletes zijn op dit nummer te goed voor onze dames om zich daarmee te kunnen meten. Zij kwamen rond de 13 meter, terwijl voor de Nederlandse dames 12y2 meter al een recordverbete ring zou betekenen. Op de 4 x 100 meter estafette tenslot te versloegen de Poolse atletes de Ne derlandse dames met 0.8 sec. Van Scheltinga heeft in de zevende en achtste ronde van het internationaal schaaktoernooi te Kapfenberg totaal een halve punt veroverd. De stand na de achtste ronde luidt; 1. Tröger 6 punten; 2. en 3. Robatsch en Nedeljkovic beiden 5y? punt; 4. Auer 414 punt; 5. Scafarelli 4 punten plus een hangpartij; 6. Van Scheltinga 4 punten; 7. Busek 3 punten plus 1 hang partij; 8. Polzer 2Va punt; 9 en 10. Johner en Weghofer, beiden 2 punten. Twee doelpunten van Manchester City in de laatste 20 minuten tegen een ploeg, die nog maar uit tien man be stond. hebben een eind gemaakt aan het trotse record van Blackpool, dat als enige club nog ongeslagen was in de Engelse league. Blackpool leek in de wedstrijd de sterkste ploeg, zolang het nog op volle sterkte kon spelen. Tien minuten voor de rust verloor het echter zijn grote steunpilaar Stanley Matthews, die met een verrekte dijbeenspier het veld verliet en niet terugkeerde. Mat thews kan de volgende week niet van de partij zijn in de interland tegen De nemarken. Manchester City verdiende de over winning van 20 zeker. Het scoorde zijn eerste goal echter pas 20 minuten voor het einde, toen Don Revie een strafschop benutte. Het laatste doelpunt viel enkele seconden voor het eindsig naal. Ondanks de nederlaag blijft Black pool aan de kop van de ranglijst staan, want het heeft een beter doelgemiddel- de dan Charlton, dat aan een gelijk aantal van dertien punten kwam, door een overwinning op Birmingham. Het is wel frappant, dat. terwijl het niet zo bijzonder populaire Charl ton zulke verdienstelijke resultaten boekt, de drie zeer vermaarde Londense clubs uit de eerste divisie, Arsenal, Chelsea en Tottenham elkaar onder aan de ranglijst verdringen. Zij vergaarden alle drie vijf punten uit negen wedstrijden. Arsenal, dat de allerlaatste plaats bezet, heeft nog niet veel profijt gehad van de onlangs ge contracteerde vleugelspelers MikeTid- dy en Gordon Nutt. Zaterdag ver loren de „gunners" van Sunderland. Wel opende Arsenal de score, maar de nationale binnenspeler Len Shack- leton, de ster van dit duel, schoot alleen al met de twee goals van zijn voet de Londense illusies aan flar den. Op de derde plaats van boven staat Sunderland, met één punt achterstand op de leiders. Vierde is West Bromwich dat weer iets van zijn grootse vorm van twee jaar geleden toomde, door Lu- ton Town, dat nog geen enkele thuis wedstrijd had verloren, met 20 aan het kortste eind te laten trekken. De uitslagen zijn: EERSTE DIVISIE: Aston Villa—Bolton 02. BurnleyManch. U. 00. Cardiff Huddersfield 12. CharltonBirmingham 20. LutonWest Bromwich 02. Manch. CityBlackpool 20. PortsmouthEverton 1PrestonSheff. U. 02. Sunderland Arsenal 31. TottenhamNewcastle 31. WolverhamptonChelsea 21. Blackpool 9 13 Charlton 10 13 Sunderland 8 12 West. Bromw. 9 11 Wolves Manch. U. Portsmouth Luton Manch. C. Everton Bolton 8 11 10 il 8 10 9 10 8 10 10 10 3 9 Preston 10 9 Birmingham 10 9 Newcastle 8 8 Burnley 8 8 Aston Villa 10 8 Sheff. Utd 9 7 Huddersfield 8 7 Cardiff 8 8 Tottenham 9 8 Chelsea 9 S Arsenal 9 I TWEEDE DIVISIE: BamsleyBristol City 00. Bristol RoversBlackburn 10. Bury—West Ham 1—1. Don caster—Hull 30. FulhamPort Vale 14. Leeds Rotherham 41. LiverpoolMiddlesbrough 11. Notts CountySwansea 15. Plymouth —Leicester 0—1. Sheff. Wedn.—Nottingham 12. StokeLincoln 30. Bristol Stoke Swansea Port Vale Fulham Bamsley Lincoln Leeds Bristol C. Sheff. W. Leicester 9 15 Doncaster 9 8 in 14 Liverpool 9 9 10 13 Middlesbr. 8 8 8 12 Nottingham 8 8 in 12 West Ham 9 V in 12 Blackburn 8 7 9 11 Rotherham 10 8 9 11 Notts County 10 6 9 11 Bury 10 8 10 11 Plymouth 10 b 10 10 Hull 8 2 (Van onze honkbalmedewerker) Een zeer sterk team van „de rest van Nederland" heeft met moeite kunnen zegevieren over de kampioenen van Ne derland O WO. Hanni Urbanus en zijn mannen hebben kranig partij gegeven maar moesten toch met een nederlaag van 21 het hoofd buigen. De strijd had een eentonig verloop want zowel Urba nus by O VVO als Jan Smidt bü de rest waren te sterk voor de slagploe- gen. Alleen Jole had geen ontzag vooi Urbanus en steeds joeg hij de bal het veld in. Doch het veld van OVVO was paraat en slechts in de laatste innings was de bal die hij het veld in sloeg voor de velders van OVVO onbereik baar. Ook Kok wist in de achtste in nings een honkslag te plaatsen en het werd voor OVV O gevaarlijk, omdat er twee honken bezet kwamen, maar Ur banus wist de juiste oplossing te vin den. Aan de andere kant was een machte loze slagploeg van OVVO een prooi voor de curves, die Smidt afvuurde. Hier was het Charles Urbanus die in de tweede innings een honkslag plaat ste, echter zonder tot resultaten te ko men. Doch toen Smidt in de achtste in nings wat ging verslappen dachten wij dat de OVVO-ers de leiding zouden overnemen. Wey opende met een honk slag en Broersma liet een slag van Hanni Urbanus vallen. Het veld van „de rest" stond zijn werper ook in deze innings bij en zonder kleerscheuren kwamen zij er door. De laatste innings gaf een sensationeel slot want Keulemans die deze innings voor de rest opende, kreeg 4 wijd en op weergaloze wijze stal hij niet alleen het tweede maar ook het derde honk. En al ging Kok voor 3 slag aan de kant, Jole plaatste zijn honkslag en Keulemans kon scoren. Toen Heems kerk een korte slag plaatstewas de reactie van Roozendaal te langzaam en de bal kwam later op het eerste honk dan Heemskerk, Jole die ondertussen op het derde honk was beland trok ver van dit honk; Regeling stapte in de val die gezet werd en wierp de bal op het derde. In plaats dat Jol terug ging snelde deze naar de thuisplaat en scoorde het tweede punt voor de rest. Toch gaf OWO zich nog niet gewonnen. Meyer plaatste een honkslag, „stal" het tweede honk en bij zijn poging om het derde te bereiken liet v. Lieshout de bal glip pen waardoor Meyer een tegenrun kon scoren. Daarbij bleef het, want de rest liet de overwinning niet uit handen ne men. De resultaten waren voor OWO 10 x 3 slag, 2x4 wijd en 2 honkslagen tegen en voor de Rest 14 x 3 slag, 4 x 4 wijd en 3 honkslagen tegen. Op het nummer 10.000 meter van de atletiekwedstrijd Tsjechoslowijkije-Hon- garije is Zatopek verslagen. De Hon gaar Kavacs nam na de start de lei ding, terwijl Szabo en Zatopek om de tw: ::de plaats vochten. In de voorlaatste ronde verhoogde Szabo onverwacht zijn tempo en hij stormde ongeveer 60 meter voor Zatopek uit naar de finish. Zatopek eindigde bijna uitgeput als derde. De tijd van Kovacs. 29 min. 2.6 sec. betekende een nieuw Hongaars record. Szabo no teerde 29 min. 31.2 sec. en Zatopek 29 min. 46 sec. Tijdens nationale zeilwedstrijden op de Braassemermeer had zaterdagmiddag een droevig incident plaats. Kort na de start in de Valkenklasse werd de 41-jarige heer C. M. H. Nauta uit Oegsgeest die in deze klasse uitkwam, plotseling onwel en overleed in zijn boot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 9