Hartspecialist dr. White: President in staat tweede ambtsperiode te vervullen k P.v.cLA. kritiseert de fusie tussen de K.V.P. en K.N.P. Ongedeerd Ze dééd het Mislukte roofoverval in Nijkerk Britse jagers in botsing boven Bonn FANTASTISCH PLAN VAN DE RUSSEN OM KLIMAAT IN NOORDPOOLGEBIED TE VERANDEREN Franse kabinet dreigt schipbreuk te lijden op Noord- Afrikaanse politiek AlgerijnseTweedeKamer5 weigert de hervormingen in overweging te nemen SCHAT-EILAND Kouder herfstweer Lunch samen met echtgenote Fotowedstrijd Auto door trein gegrepen Sterke koersdaling te New York Blikken toren in Buskirk Oudste inwoonster van Moskou Kostbaar schip is zoek Nog 15 personen in ziekenhuis Nieuw feuilleton Spanje vraagt VN. om lidmaatschap Het weer Eén dodeéén zwaar gewonde GEERT RUYGERS TE MAASTRICHT rfmifcuwuj! DINSDAG 27 SEPTEMBER 1955 79ste JAARGANG No. 26408 i 'mmmïsmMËrnmïsmmï I »11 1 i i I -vs. i.Ë: l Rode doek voor het gelaat, bajonet in de hand Het ongeluk in Den Haag Kans voor bergingstoren zo goed als verkeken Drieling in Duitsland tachtig jaar geworden DUFFEL MONTY COATS 59 50 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERrkNIIblAkltk 48 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor «dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, 12.17 per maand, f6.50 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Toestand van Eisenhower gaat vooruit Dr, Paul Dudley White, de voor naamste hartspecialist die president Eisenhower heeft onderzocht, is van mening dat wanneer er zich geen on voorziene complicaties voordoen de Amerikaanse president redelijk goede vooruitzichten heeft om van zijn hart aanval te h rstellen. Wanneer de ge zondheidstoestand van Eisenhower zich zoals op het ogenblik het ge val is gunstig blijft ontwikkelen, dan zal hij fysiek in staat zijn de even tuele candidatuur voor een tweede ambtsperiode als president te aanvaar den, aldus verklaarde dr. White. De Vrijdagnacht om 12 uur is de derde en laatste ronde van onze grote zo- mer-fotowedstrijd ten einde. Inzen dingen die daarna binnenkomen kun nen in geen geval meer meedingen. De derde ronde heeft tot onderwerp: „Hoedt U voor Uw eigen stad". Deze keer gaat het dus om de gevaren die u in uw eigen gemeente bedreigen, b.v. de toenemende gevaren van het zich steeds uitbreidende verkeer. Benut dus de laatste dagen die ons van de sluitingsdatum gescheiden houden om het gevaarlijke aspect van uw gemeente in beeld te brengen. Herinner u het succes van de tweede ronde en stuur uw „plaatje" in. U hebt niet alleen kans op een bekro ning in de derde ronde, maar ook in de finale, waarbij de jury uit de vijf beste inzendingen der drie onder scheiden ronden wederom de vijf beste kiest. Het is dus kort dag: Zorgt dat u erbij bent. Op de onbewaakte overweg te Nieuw- klatering tussen de Halerbrug bij Hoog halen en het station Beilen is maan dagmiddag een vrachtauto uit Gronin gen door een uit de richting Assen ko mende electrische trein gegrepen. bestuurder, J. Luiken uit Gro ningen, alsmede de medeinzittende H. J. Sipsma, eveneens uit Groningen, werden zeer ernstig gewond en zijn per ambulancewagen naar het Wilhelmina- ziekenhuis te Assen overgebracht. Lui ken is daar inmiddels overleden. De trein was aan de voorzijde zo ernstig beschadigd, dat hij niet op eigen kracht kon doorrijden. Maandagmiddag is op de spoorbaan tussen Gouda en Den Haag een man aangereden door een trein, die hem met een van d treeplanken raakte en tien tallen meters meesleurde. De man, die werkzaamheden verrichtte voor het hoogheemraadschap Schieland, werd aan het zitvlak gewond en is in een ziekenhuis in Rotterdam opgenomen. De trein ondervond enige vertraging. specialist is inmiddels weer uit Denver in Boston teruggekeerd. Indien zich een complicatie zou voordoen dan zal hjj onmiddellijk weer naar het Fitzsim- mons legerhospitaal in Denver terug keren. Maar wanneer alles goed ver loopt dan zal hjj de president pas over twee weken weer onderzoeken, alvorens Eisenhower naar zijn boerderij in Get tysburg zal gaan. Het laatste medische bulletin, dat vanmorgen vroeg is verschenen, ver meldt dat Eisenhower het gisteren zeer goed hoeft gemaakt. Tot twee maal toe werd gisteren de zuurstoftent rond de president verwijderd. De eerste maal gebeurde dit voor een medisch onder zoek, de tweede maal voor de lunch, die hij samen met zijn echtgenote ge bruikte. Na ongeveer een half uur werd de zuurstoftent weer over het bed teruggezet. Ondanks het gunstige verloop van de ziekte zal Eisenhower in de ko mende twee maanden niet in staat z\jn inspannende bezigheden te ver richten. Dr. White heeft verklaard dat de president op zijn minst twee weken in het ziekenhuis zal moeten verblijven en mogelijk zelfs 'n maand om een complete rust te verzekeren. Na ongeveer twee weken zal Eisen hower weer regeringsdocumenten kunnen bestuderen en mogelijk zelfs mogen confereren met Dulles en andere regeringsfunctionarissen, al dus dr. White. Ondertussen heeft vice-president Ni xon voor vrijdag het Amerikaanse kabinet en voor donderdag de Nationale Veiligheidsraad bijeengeroepen. Eisen howers secretaris, James Hagerty, heeft verklaard dat er niets in de on middellijke toekomst is dat het nodig zou maken dat de president zijn macht aan wie ook overdraagt. Deze kwestie wordt nog op het Witte Huis en het ministerie van Justitie bestudeerd. Aan Eisenhower is niet verteld dat Nixon zittingen van de Nationale Veiligheids raad en van het kabinet heeft uitge schreven. Men is van mening dat men hem niet met details lastig moet val len. De artsen van de president wisten reeds langer, dat diens drukke werk zaamheden nadelige gevolgen voor zijn gezondheid konden hebben. Zij bevalen daarom de rustperioden aan, waarop tegenstanders wel eens kritiek oefen den. De president bracht niet altijd naar eigen verkiezing hele middagen door op de golfvelden. Ook de lange weekeinden en de vacanties waren meer een gevolg van de zorg voor zijn gezondheid dan van de wens om de staatszorgen te ver,.eten, zo wordt ge zegd. (Rtr.-UF-AFP) De ziekte van president Eisenhower heeft gisteren op de New Yorkse ef fectenbeurs een sterke koersdaling tengevolge gehad. Koersverliezen, over het algemeen tot 10 dollar, moesten worden geïncasseerd, terwijl b.v. Beth lehem Steel niet minder dan 14 dol lar en Dupont zelfs 16 dollar moesten prijsgeven. Deze koersdaling is de scherpste re actie, die op de New Yorkse beurs sinds 1929 plaats vond. De ziekte van de president heeft grote onzekerheid doen ontstaan over de voortzetting van de Republikeinse economische po litiek. De minister van Financiën, Humphrey heeft inmiddels te dien aanzien al een geruststellende verkla ring afgelegd. mrmm v Een tankstationhouder in het plaatsje Buskirk in de staat New York heeft achter zijn station een flinke toren opgebouwd uit de lege blikjes van de olie, die hij in de loop van de tijd heeft gekocht. Wat eens een maatregel was om het rondzwerven van de lege blikken te voorkomen, is nu een bezienswaardig heid geworden. Men kan er dan ook zeker van zijn, dat er geen blikje meer verloren gaat! De 122-jarige mevrouw Lyubow Valentinova Puzhak, die reeds meer dan tachtig ]aar in de Russische hoofdstad woont en de oudste inwoonster is van Mos kou, tijdens een praatje met haar jonge vriendinnetjes. De krasse dame doet 'hog zelf haar huishouden, borduurt en wandelt nog graag en is, zoals ze ver telde, nog nooit in haar leven ziek geweest. De fusie van de KNP en de KVP heeft maandag op een vergadering van de PvdA in de voormalige Domini- canerkerk te Maastricht kritiek ont moet. Zowel de heer Geert Ruygers, voorzitter van de katholieke werkge meenschap in de PvdA, als Evert Vermeer, voorzitter van de PvdA, heb ben er een en ander over gezegd. De heer Ruygers was van oordeel dat de progressiviteit van de KVP voor zover aanwezig weinig gebaat zal zijn met deze fusie. Het toetreden van de conservatieve Welterianen tot de KVP zal de rechtervleugel en der halve het conservatisme in deze partij nog versterken. Door twee leden van de Weiter- groep op verkiesbare plaatsen te zet ten op de KVP-lijst zullen de katho lieke kiezers twee candidaten gaan steunen die tegen de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie, tegen een ver enigd Europa, tegen de huidige be- lastingpolitiek en tegen de steun aan de onontwikkelde gebieden zijn. Dit, aldus de heer Ruygers, zijn immers de standpunten van de Weltergoep en hiervan heeft de heer Weiter nog geen afstand gedaan. Wat de propaganda van de KVP be treft verweet spr. de KVP-ers dat zij een vertekend en onwaar beeld van de PvdA geven. Wanneer prof. Jos. Gie- len beweert dat de PvdA indirect de onkerkelijkheid veroorzaakt, dan is dit onjuist. De onkerkelijkheid is immers een wereldvraagstuk en misschien wel veroorzaakt door verregaande verteqh- nisering of grote opeenhopingen van mensenmassa's. De KVP, die niet tot de kern der problemen durft doordrin gen, is blij in de PvdA 'n soort zonden- bok gevonden te hebben, aldus de heer Ruygers. Men schuift graag af omdat men zelf geen gerust geweten heeft. Openlijke en eerlijke discussie mijdt de KVP, nodig als zij het isolement acht om het vertekende beeld van de PvdA in stand te houden. Gaarne, zo ver volgde de heer Ruygers, wil ik met prof. Gielen samen op verkiezingspad gaan. Duizenden KVP-ers zouden dan wellicht de zijde van de PvdA kiezen, maar de KVP schuwt deze voorlichting op hoog niveau. Ook de heer Evert Vermeer achtte symptomen aanwezig die erop wijzen dat in de KVP het conservatieve ele ment sterk gaat overheersen. Waarom, zo vroeg hij zich af, haastte de heer Romme zich immers om na het bedan ken van de vooruitstrevende ir. Wijf fels als Tweede-Kamerlid de niet voor- De Egyptische havendienst heeft alle havens ter wereld ver zocht te helpen een schip op te sporen dat een waarde van mil joenen heeft. Een vrachtschip, genaamd „Dina", naar de nieuwe koningin van Jordanië, en dat eigendom is van een Saoedi-Arabische prins, is in januari van dit jaar uit Alexandrië vertrokken. Se dertdien is er niets meer van gehoord. De prins moest in januari uit Alexan drië naar Beiroet vertrekken en hij ver telde toen zijn Italiaanse kapitein, Milan Pace, dat hij het schip voor eigen reke ning kon gebruiken tot de emir naar Alexandrië zou terugkeren. In mei keer de de emir terug en sedertdien heeft hij zonder succes getracht het schip op te sporen. Eerst thans heeft hij de Egypti sche autoriteiten gewaarschuwd en op hun beurt hebben deze onmiddellijk aan alle havens verzocht de „Dina" te zoeken. uitstrevende jhr. Ruijs de Beerenbrock als Tweede-Kamerlid te nemen? De progressieve KVP van 1945 zou dit niet zonder meer genomen hebben. Na nog tal van vooruitstrevende maatregelen en verdiensten van de PvdA te hebben opgesomd, nodigde de heer Vermeer de KVP uit, een onpar tijdige commissie in het leven te roe pen die het gehalte van alle PvdA- pamfletten vanaf 1945 behoort te verge lijken met het peil van het ene KVP-ma- nifest 0-56. De 18 maanden oude Noël Caste- leyn uit Kortrijk heeft het zon der letsel overleefd dat de lo comotief en drie rijtuigen van de exprestrein BrusselKortrijk over hem heen gingen. Het kind was bij zijn naast de spoorbaan gelegen huis weggelopen en speelde tussen de rails toen de trein met een snelheid van 80 kilometer na derde. De machinist remde maar kon niet tijdig stoppen. Hij liep terug om naar het lijkje te zoeken, maar hij vond Noël met wat stof op zijn kle ren, maar overigens volkomen onge deerd. Anegla Mangano, 65 jaar oud en wonend te Messina op Sicilië, was het beu te moeten doorgaan voor de grootste kletskous van de stad. Niemand geloofde haar toen ze haar buren vertelde dat ze haar tong zou afsnijden. Gisteren deed ze het. In allerijl naar een ziekenhuis gebracht, konden de doktoren alleen nog maar vaststellen dat Angela Mangano waarschijnlijk nooit meer zou kunnen praten. Een zeventienjarige Nijkerker heeft zondagavond bij de landbouwer E. L. aan de Jan Plassesteeg te Nijkerk een mislukte roofoverval gepleegd. De jeug dige onverlaat trof de boerin alleen thuis en bedreigde haar met een oude Duitse bajonet. De vrouw, die gillend wegliep, werd achtervolgd, maar zij kon toch nog ontsnappen om de buren te waar schuwen. De jongeman had een rode doek voor het gelaat gebonden. De Rijkspolitie, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in met behulp van een speur hond de jonge dader op te sporen, die 's nachts van zijn bed werd gelicht. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd, waarna hij is ingesloten. Twee Britse nachtstraaljagers van het type Meteoor NF 11 zijn boven de Westduitse hoofdstad Bonn met elkaar in botsing gekomen en brandend neer gestort. Drie van de vier inzittenden konden zich per parachute in veilig heid brengen, de andere kwam om het leven. Een van de toestellen, of een deel ervan, kwam op een woning aan de oostelijke Rijnoever terecht. Het huis raakte in brand, maar de bewoners konden zich in veiligheid brengen. Een vrouw moest ulf een raam op de tweede etage springen. (UP) Nog vijftien mensen, die zaterdag avond werden gewond bij het ernstige verkeersongeval in de Veenestraat ver blijven in ziekenhuizen. De slachtoffers zijn opgenomen in de ziekenhuizen aan de Zuidwal, het Westeinde, en Bronovo, De meesten hunner "hebben kwetsuren van uiteenlopende aard aan benen en armen. De werktoren van de Coöp. Bergings vereniging Renate Leonhardt ligt nog steeds aan de ketting. De mogelijkheid, dat het beslag spoedig opgeheven wordt, lijkt echter niet denkbeeldig, omdat het verschil van mening niet over de to tale rekening van de firma Genius gaat, doch slechts over enige honderden gul dens daarvan. Niettemin is de kans op een vertrek van de goudtoren zo goed als ver keken. De weersomstandigheden worden ongunstiger en de vergunning van de scheepvaartinspectie voor de sleepreis loopt 30 september af. Gezien de tijd van het jaar moet het zeer twijfel achtig geacht worden, dat daarna nog een nieuwe vergunning afgegeven zou worden. IIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIHHIlUinilllllllllMIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllllMHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIHII Radio-Moskou heeft dezer dagen in een voor Noord-Ameri- ka bestemde uitzending gezegd, dat Russische „in genieurs met durf en fan tasie" op het ogenblik een fantastisch fascinerend plan uitdenken om het klimaat af te dammen en warm water uit de Stille Oceaan door middel van enorme, krachtige pompen in de Noordelijke IJszee te pompen. De commentator zei, dat niet alleen de Sovjet-Unie, maar ook Noord-Amerika en Europa zeer veel voor deel zouden hebben bij het verwezenlijken van een dergelijk plan. In de uitzending werd gezegd, dat het zou zijn, alsof men nieuwe werelden ging ont dekken met een mild kli maat en rijke natuurlijke hulpbronnen. Een autoriteit van het instituut voor de leer van het arbeidsvermogen van de academie van weten schappen der U.S.S.R. be sprak dit plan in het ka der van een lezing over het mogelijk vreedzaam gebruik van atoomenergie. Hij zei o.a.: „Wij vragen ons af of wij niet de geolo gische geschiedenis van onze planeet met behulp van de machtige atoom energie kunnen wijzigen, of wij de rivieren en luchtstromingen niet naar eigen inzicht van richting zullen kunnen doen veran deren". „Ingenieurs, die durf en fantasie bezitten, denken op het ogenblik over een nieuw plan: de poort tussen de Noordelij ke IJszee en de Stille Oceaan met een reusachti ge dam over de Bering- straat af te sluiten". „Stelt u voor, dat honderden machtige pompen, die aan gedreven worden door een krachtstation van 2 miljoen kw, constant een enorme hoeveelheid water uit de Stille Oceaan in de Noordelijke IJszee zou den overhevelen. Hierdoor zou een kunstmatige zee stroming verwekt worden, welke ongeveer gelijk zou staan met de golfstroom..." „Hierdoor zou men na tuurlijk een veel gematig der klimaat in het Poolge bied en het aangrenzende vasteland krijgen. Verder zou men door de beruchte Siberische anticycloon te „verbrijzelen" en de voor waarden, welke de grote massa's koude Poollucht vormen op te heffen, niet slechts Azië en Noord- Amerika, maar ook een groot deel van Europa van de koude adem van het Poolgebied bevrijden! „Waar nu een barre en bevroren wildernis is", zo zei de Sovjet-ingenieur, „zouden dan groene velden ontspruiten en boomgaar den opbloeien, terwijl in dat gebied miljoenen elek trische lichtjes zouden gaan schitteren". „Rivieren, die hun bed ding hervinden, zouden door eindeloze gebieden stromen, welke doorsne den zouden worden door grote autowegen. Duizen den nieuwe steden zouden ontstaan en de vruchten plukken van deze vreed zame arbeid Hoewel dit plan op het eerste gezicht te stout moedig lijkt om er zelfs aandacht aan te besteden, is dit plan voor de Russen toch minder vreemd dan op het eerste gezicht wel lijkt. Het is bekend, dat in Siberië de Sovjets door middel van atoomenergie bezig zijn met te trach ten de loop van grote ri vieren te veranderen, zo dat het water van deze ri vieren niet meer in de Noordelijke IJszee uit stroomt, maar door mid del van een ingewikkeld stelsel van dammen in te genovergestelde richting naar de dorre Siberische vlakten zal stromen Bo vendien zijn zij reeds ge. durende een aantal jaren bezig het klimaat in uit gestrekte gebieden van Europees en Aziatisch Rusland te veranderen door het vormen van reus achtige binnenzeeën of het aanplanten van lange, brede bosgordels, welke de droge winden moeten opvangen en de regenval moeten bevorderen. Dinsdag a.s. komt de Franse Natio nale Vergadering voor het eerst na het zomerreces weer bijeen en het ziet er naar uit, dat de Noordafrikaanse poli tiek van premier Faure en zijn minis ters dan nog steeds in dezelfde impas se zal verkeren als op het ogenblik. Het aantal waarnemers, dat de dagen van het huidige kabinet geteld acht, neemt steeds toe. De Marokkaanse kwestie is de laatste dagen geen stap nader tot een oplossing gekomen. Sultan Ben Arafa wordt door de Franse en de Marokkaanse tegenstanders van de „liberale" politiek in het zadel gehou den en resident-generaal Boyer de La- tour weet, dat hij de Franse regering van de steun van een gevaarlijk groot aantal rechtse politici berooft, als hij Ben Arafa met geweld dwingt heen te gaan. In Algiers tekent zich eveneens een crisis af. Daar heeft de geheel uit Algerijnen bestaande „Tweede Kamer" geweigerd de economische, sociale en onderwijshervormingen, waarvoor gou verneur-generaal Jacques Soustelle de goedkeuring van Parijs had weten te krijgen, zelfs maar in overweging te nemen. De Algerijnse nationalisten zijn woe dend over de uitlating van premier Faure, dat er geen sprake kan zijn van wijzigingen in de juridische status van Algiers. De bedoeling van de voorge stelde hervormingen is juist om Algiers nog meer dan voorheen een integre rend deel van Frankrijk te maken. Zelfs als de uit Europeanen bestaan de „Eerste Kamer" de hervormingen wel aanneemt, dan nog is aan het vertrouwen van de Algerijnen in Frankrijk een zware slag toege bracht. Men houdt rekening met het aftreden van Soustelle. Zowel in Algiers als Marokko valt een sterke opleving te bespeuren van terroristische actie. De Franse journalist Robert Barrat is gisteren in Parijs gearresteerd, omdat hij verzuimd zou hebben „misdrijven, die de binnen- en buitenlandse veilig heid van de staat in gevaar brengen" aan te geven. Barrat heeft n.l. een aan tal reportages over Algiers geschreven, waarin o.a. een vraaggesprek voor komt met de opstandelingenleider Amar Oeamran, die al verscheidene keren bjj verstek ter dood is veroordeeld. De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Martinaud-Deplat, zei, dat Barrat gepoogd heeft zekere opstandelingen voor te stellen „als werkelijke vertol kers van de verlangens van de Alge rijnse bevolking, die slechts militairen eu geen Europese burgers willen be strijden." Tegen de arrestatie van Bar rat is van verschillende kanten verzet gerezen, o.a. van het weekblad „Témoig- nage Chrétien", waarvan Barrat redac teur is. Men schat het aantal Franse mi litairen, dat in Algiers bet „Leger van Allah" in bedwang moet houden, op 125.000 man. (AFP-Reuter-UP) Het meest verfrissende avon turenverhaal dac ooit aan zeerovers gewijd is, en dat vandaag nog al de honderden imi taties die er op volgden met stukken slaat; zo mag terecht het verhaal genoemd worden, dat wij van vandaag af als feuilleton gaan publiceren. „SCHAT-EILAND" is de titel; het is geschreven door Robert L. Stevenson en vertaald door Yge Foppema. Het is geen nieuw verhaal. In tegendeel, het is oud en beproefd genoeg om de erenaam „klassiek avonturenverhaal" te verdienen. Maar wij wilden het met opzet opnieuw in de belangstelling plaat sen, omdat het dat verdient riskerend, dat sommigen onzer le zers het al zouden kennen. Het speelt in het begin van de 18e eeuw. Sinds jaar en dag heb ben Engelse piraten gejaagd op de rijkdommen van Spaans Ame rika. In de havens van Europa wordt gefluisterd van fabelachtige schatten, door legendarische ka perkapiteins verborgen op onbe woonde eilanden. Dan valt door een toeval aan enkele lieden uit de buurt van Bristol de kaart in handen, die de weg wijst naar de schat van een beruchte kaper. Een schip wordt uitgerust en bemand; zes en twintig man varen uit naar „Schat-eiland", slechts vijf keren maanden later terug. Daartussen ligt een geschiede nis van ruig avontuur, van moed ROBERT L. STEVENSON en schurkachtig verraad. En dat alles in de geest waarvan een oud zeemansliedje getuigt: „Op de dooie z'n scheepskist zat zeventien man, Johoho, en een goeie fles rum! De rest daar wist enkel de duvel wat van Johoho, en een goeie fles rum!" (Van onze weerkundige medewerker) Het is herfst geworden. Het nieuwe seizoen kondigt zich niet aan met zware regens en stormweer, maar op beschei den en rustige wijze. De temperatuur is van zondag af belangrijk gedaald. Overdag werd 15-17 gr. C. gemeten; in het binnenland daalde 's nachts de tem peratuur al tot 5 a 8 gr. C. Ook in de bovenlucht is het belangrijk kouder ge worden, waardoor de lucht onstabiel is en zich vooral in de kustprovincies bui en ontwikkelen, 's Avonds begint het al kil in de huiskamer te worden. De war me lucht is naar zuid-Europa terugge dreven, waar gistermiddag nog tempa- raturen van 23-26 gr. C. voorkwamen. Een terugkeer van deze warmere lucht is niet te verwachten, maar wij mogen zowel over de zomer als ook over sep tember niet anders dan tevreden zijn en zullen ons op de herfst moeten gaan in stellen. Overdag zullen ook morgen op klaringen voorkomen, maar, zoals ge zegd, blijft onder invloed van het war me Noordzeewater de kans op buien in het kustgebied groot. Anna, Emma en Johann Bensemann, de oudste Duitse drieling, hebben in Lüneberg hun tachtigste verjaardag ge vierd. ITJ.P.I De regering-Franco heeft een offici eel verzoek ingediend om toelating tot de Verenigde Naties. De Spaanse waar nemer bij de V.N. heeft hiertoe for meel een verzoek ingediend bij de secre taris-generaal van de wereldorganisa tie. Tot nu toe is Spanje uit de volke renorganisatie geweerd. (UP) Advertentie BARTEU0RISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B01STR. 48 A DAM TEL. 717162 (Tot woensdagavond) Wisselende bewolking met aan vankelijk hier en daar een bui, maar later op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige noord westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.3618.29. Maan; 16.47—2.34.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1