Kruispunt Rijksstraatweg-Zaanen- laan moet nog een paar weken wachten op het verkeerslicht VïzfcZx. Wiener Sanger knaben zongen en acteerden in Haarlem Mr. Jack is een crazy-magic goochelaar RECREATIECENTRUM BIJ DE KOP ZEEWEG Offer aan Bacchus kost meer dan een taxi Papegaai assisteerde Haarlemse amateurs op congres te Amsterdam Kerstzegelactie in Haarlem t.b.v. tuberculose-bestrijding de grote mode bij HAARLEMSE POLITIERECHTER DINSDAG 27 SEPTEMBER 1955 PAGINA 3 SIP OORTlR E IiN'EN* EXPOSITIE Haagsche Comedie komend weekend in Haarlem Burgerlijke Stand Haarlem Van fiets gevallen grote houtstraat 98 - haarlem Uw Kaar is uw kroon C. J. OERLEMANS Rijwiel-groothandel aan het Sipaarne geopend Hopeloos geval' Twist in Laurensz Costerstraat „Het Witte Paard" Klein meisje door ziekenauto aangereden Oud-adjudant Van Zijl over Verkeersveiligheid HEEMSTEDE Bekroningen in fotowedstrijd van Kon. Wilhelminafonds BLOEMENDAAL AANRIJDING OP O O STE R D U INWEG Beurs van Amsterdam - Beurs van New York TEGEN DE T B C Op 31 augustus van dit jaar heelt de wethouder van Openbare Werken de heer W. Happé de gemeenteraad mede gedeeld dat de gemeente een verplaats baar verkeerslicht had aangeschaft en dat dit binnen vier weken geplaatst zou kunnen worden. Wij vernemen evenwel dat de fabrikant, de Machine fabriek Van der Lande te Veghel (N.B.), het apparaat nog niet gereed heeft en waarschijnlijk eerst over veer tien dagen kan leveren. Het kruispunt ZaanenlaanRijksstraatweg, waar het verplaatsbare verkeerslicht zal worden opgesteld, zal het dus nog enige weken zonder verkeerslicht moeten doen. Het verplaatsbare verkeerslicht is enige jaren geleden ontworpen door de technisch opzichter Diepstraten en de garagechef Buizert, die beiden in dienst zijn van de verkeerspolitie te Eindhoven. Drie jaar geleden besloot de Eindhovense verkeerspolitie het ver plaatsbare verkeerslicht in de praktijk te gaan beproeven. Het apparaat vol deed, al openbaarden zich na betrekke lijk korte tijd de eerste kinderziekten. Philips heeft daarop het toestel over genomen en er een andere schakeling voor ontworpen, de zogenaamde ver- De speelgoedfirma A. W. Korstjens hield gisteravond in de Kroonzaal van café-restaurant Brinkmann een exposi tie van speelgoed, vooral treinen met toebehoren, die aan het talrijke publiek, waaronder zeer vele jeugdige spoorlief- hebbers, in verschillende variaties wer den getoond. Enkele deskundigen, kuns tenaars op de rails, demonstreerden hun „waar". Wij hebben verrast gestaan van de Zwitserse kabelbaantjes, de locomotie ven met puntgelageerde wielen, de tun nels, wissels en stations en de dirigen ten van dit alles. Rond de grote tafels, waarop de ma terialen een plaats hadden gevonden, verzamelden zich elkaar verdringende geestdriftige zwijgzame insiders met aan het hoofd van de tafel een vertel ler, die tegelijk, geassisteerd door een paar helpers, de knoppen en hendels zonder moeite hanteerde. De emplace menten stonden in geheimzinnig avond licht, terwijl rode, gele en oranje kleu ren de juiste entourage gaven. Het was om de kluts kwijt te raken. De al dan niet puntgelageerde wielen draaiden met flinke snelheid langs de baantjes en schoten volgens de regelen der kunst de stations binnen. „Romeinse drie, vier blauw, zes geel, ja mijn fout", deze en dergelijke uitroe pen vlogen over en weer. Zij zorgden voor de echte sfeer, die mede door het rumoer en het geluid van overslaande wissels en denderende spoorwagons zeer interessant was. De firma Korstjens heeft met deze tentoonstelling van haar speelgoed velen geboeid en daarom een goede beurt gemaakt. Zaterdag- en zondagavond zal De Haagsche Comedie in de Stadsschouw burg twee voorstellingen geven en wel op zaterdag 1 oktober „In de schaduw van twijfel" (The Shadow of Doubt) van Norman King onder regie van Jan Re- tèl. De vertaling is van Alfred Pleiter en de medewerkenden zijn: Ida Wasser man, Paul Steenbergen, Marie Meu nier, Dick van Veen, Pim Dikkers, Jo ris Diels, Do van Stek en Wim de Haas. Guus Korrubel heeft het decor ontwor pen. Op zondagavond 2 oktober volgt dan het charmante muzikale blijspel „Pas op! Kijk niet om" (Salad Days) van Dorothy Reynolds en Julian Slade. Mu ziek: Julian Slade. De regie is van Cees Laseur en de choreographie van Albert Mol. Myra Ward, Hetty Blok (a.g.), Enny Meunier, Luc Lutz, Jo- han Valk, Gjjsbert Tersteeg, Ooen Flink Frans Vorstman, Kathenka van der Werff, Pieter Lutz, Maria de Booy en Bas ten Batenburg zijn de medewerken den aan deze musical, die eveneens vertaald is door Alfred Pleiter. Niet 27 december, zoals wij giste ren meldden, zullen de heer G. A. de Vogel en mevrouw C. Vogel-Blonk hun gouden huwelijksfeest vieren, maar dinsdag 27 september. Dinsdag 27 september Stadsschouwburg: Cabaret van Wim Sonneveld, 8 uur. Concertgebouw: Haarl. Kunstgemeen schap. Concert door het N. Ph. O., 8 u. Grote Kerk: Orgelbespeling door de «tadsorganist George Robert. Van 2021 u. GEBOREN: D. C. de Jongh-Vrolijk, d.; C. Knape-Stolvoort, d.A. G. Nijen- kamp-Buys, d.; M. J. Chr. Heering-Mul- der, d.; F. H. Joolen-Loerakker, d.; A. Oskam-Tibbesma, d.; C. Mouter-Nieuw- koop, d.; C. J. Velterop-Wassenaar, d.; C. J. Oerlemans-Heinsen, d.; Chr. H. Blom-Oerlemans, d.; W. Peters-van der Linden, d.; M. H. Biere-Berens, d.W. Schmitz-Seders, z.; E. C. Schoenmakers- de Lange, z.; P. van der Linden- Snoeks, d.Th. Hoes-Dekker, d.; Th. J. M. van Zwieten-Blom; H. L. Th. van den Bosch-Frie, d. ONDERTROUWD: W. van der Genug- ten en M. J. IJlstra. GETROUWD: F. J. Kuypers en A. L. Geeris; P. Nuyens en C. Bastiaanse; A. A. M. Hermann en E. J. Wals; J. A. Zagt en J. C. Booiman; C. Sprey en A. Hoorweg, R. van Rijsbergen en W. A. van den Nouwland; H. G. Wolf- fenbuttel en A. J. Kuipers; W. Knoop en B. J. Cornwall; C. J. Westerman en E. C. de Vendt; J. S. Veen en G. Plagge. OVERLEDENC. Koning-Schreuder, 58 j., Gedempte Raamgracht; H. Hes- sen-Souverein, 56 j., Timorstraat; Chr. G. Boer, 81 j., Kenaupark; W. Bogt- man, 73 j., Emmakade; G. van Veller- Haverlach, 77 j., Kamperstraat; J. H. Duivenboden, 71 j.Kamperstraat; J. H. Rössing, 64 j., Kamperlaan; A. de Mon, 68 j., Generaal Cronjéstraat; C. J. Walker-Alders, 76 j„ Gedempte Oude Gracht; Fl. A. de Boer, 45 j., Kleine Houtweg; F. de Haas, 54 j., Havik straat. Rectificatie: OVERLEDEN: M. Th. Hacken-Kop- pen, 68 j., Mr. Cornelisstraat. grendeling, waardoor eventuele fouten van de bedienende agent automatisch worden gecorrigeerd. De Eindhovense politie heeft het verplaatsbare ver keerslicht daarop wederom overgeno men en een verbetering van het relais tot stand gebracht. Daardoor is het uit gesloten, dat ue lichten voor de beide gekruiste richtingen beide op veilig staan. Bovendien heeft Philips een nieuwe lamp ontworpen, die zodanig is geconstrueerd, dat zij zelfs bij volle zonsinval voor iedere weggebruiker duidelijk zichtbar r is. De Eindhoven se politie heeft thans volledige zeker heid omtrent de praktische bruikbaar heid van het toestel. Enige tijd geleden heeft de Machi nefabriek Van der Lande te Veghel de vervolmaakte uitgave van het ver plaatsbare verkeerslicht in produktie gebracht. De politie te Eindhoven heeft reeds een drietal van deze apparaten in gebruik en enkele andere gemeenten hebben reeds een exemplaar besteld. In de maand augustus, toen Rijkswa terstaat het gemeentebestuur van Haar lem toestemming gaf voor een gedeel telijke beveiliging van de Rijksstraat weg, is burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers zich in Eindhoven op de hoogte gaan stellen van de praktische bruik baarheid van 't verplaatsbare verkeers licht. Het is een inderdaad eenvoudig te bedienen toestel, geplaatst op een paal, die door de bedienende agent in de grond wordt geplaatst, waardoor het toestel ondergronds contact maakt met het electrisch net. Gistermiddag omstreeks vier uur reed een wielrijder op de Leidsevaart in zuidelijke richting met zijn vader, de zes en zestigjarige D. P. v. S. M., uit de Spaansevaartstraat, achterop. Ver moedelijk kwam de laatste met zijn been in aanraking met een langs het trottoir geparkeerde bromfiets, waardoor hij zijn evenwicht verloor en van de fiets op straat viel. Hij werd met waar schijnlijk een hersenschudding opgeno men in de Mariastichting. Advertentie 0 LEVLE Wij prijzen ons gelukkig U de nieuwe Naj aars-collectie van de vermaarde Vetrix modellen te kunnen presenteren. Een apart genoegen omdat de meesterlijke coupe aan elke Vetrix creatie een superieure elegance verleent. Advertentie Permanent wave ls een kwestie van ver trouwen en.... zeer goed model knippen. Wij brengen U de nieuwste, voor ons klimaat geschikte draagbare modellen naar Uw smaak en type gevormd. Medisch gediplomeerd haarknndige Gierstraat 69 - Haarlem - Tel. 21736 - 18462 Vergelijken wij het optreden van de beroemde Wiener Sangerkna- ben, gisterenavond in de gemeen telijke concertzaal, met dat van enke le jaren geleden, dan valt de verge lijking ontegenzeggelijk in het voordeel van het laatste uit. Dat de jongens ge leerd wordt nooit te zingen, is vanzelf sprekend. Toch hebben wij van menig vroeger optreden een onaangenaam bijsmaakje bewaard, vanwege hun soms geaffecteerd zingen. Eerlijk gezegd, hadden wij ook van de uitvoering op maandagavond geen grote verwachtin gen. Het is echter anders uitgekomen. De huidige muzikale leider Gerhard Track, bleek er een frisse opvatting inzake zingen op na te houden. Een tweede voordeel was de goede program makeuze. Dit keer waren er nu eens niet de geijkte succesnummertjes als Wiegeliederen en andere sentimenteel gevooisde gezangen. Hoewel de moei lijkheid blijft om voor een jongenskoor een orgineel programma te vinden, vol deden de transcripties van de klassieke werken uitstekend. Het was een lust om te luisteren naar het vierstemmige motet Jubilate Deo van Giovanni Ga- brieli, Una kora van Vittoria en As- cendit Deus van Palestrina. Alles klonk kristalzuiver en bovenal uiterst muzi kaal. Het Ave Verum van Mozart, Re- gina coeli van Brahms en Pueri conci- nite van Johann Ritter v. Herbeck wa ren even subliem van klank. Wel had den wij gaarne in de drie eerstgenoem de motetten hier en daar een iets rusti ger tempo willen horen en tevens een minder drukke directie van Gerhard Track. Dat de knapen muzikantenbloed heb ben, bewezen zij in de éénacter van Franz Schubert's „Vrolijke streken". Op komische wijze werd weergegeven hoe het er in 1812, dus tijdens het verblijf van Schubert, soms op het in stituut van Sangerknaben in Wenen toeging. Er werd lustig gezongen en gespeeld, met een ontwapenende flair en acteertalent. Na de pauze volgden enkele volks liedjes waarna twee werken van Jo hann Strausz, de Pizzicatopolka en de wals An der gchönen blauwen Donau meer als succesnummers het program ma afsloten. Men kan natuurlijk be denkingen maken tegen de koorbewer king van de Pizzicatopolka. De uitvoe ring hiervan, evenals van de wals An der schonen blauwen Donau, was ech ter zo geraffineerd muzikaal dat beden kingen niet eens aan de orde kwamen. Het succes was bijzonder groot, en een toegift in de vorm van het Afri kaanse liedje „Mijn Sarie Marijs" bleef niet uit. JAN LAARVELD. Het groothandelbedrijf in rijwielen en schaatsen van de heer A. J. Balk, dat reeds 33 jaar in Heemstede en Leiden gevestigd is, heeft zich nu uitgebreid naar Haarlem. Aan het Spaarne 57, ach ter een schone voorgevel, die uit het jaar 1732 stamt, verbergt zich een ruim te van 450 vierkante meter, die over drie etages ordelijk en efficient verdeeld is. Gisteren had de opening plaats van het pand, dat vroeger een patriciërs huis is geweest. Vanaf februari heeft men het gebouw, dat voor kort een lo gement was, geheel moeten restaure ren. Beneden is de eigenlijke zaak ge komen, waar de bezoekers ontvangen kunnen worden. Op de twe'ede verdie ping' is een lunchroom ingericht en een ruimte \oor de materialen, terwijl op de derde verdieping plaats is voor mon tage en de schaatsenopslagplaats is ge projecteerd. Talloze tuilen bloemen en felicitaties kwamen de ganse dag binnen. De heer Balk bezit thans eenzelfde firma te Lei den, een rubberzaak in Heemstede en het bedrijf te Haarlem. Het laatste is uitsluitend afgestemd op de verkoop (en glosse) van rijwielen en bromfietson derdelen. „Dat goochelen van jou is allemaal kinderachtig gedoe", mopperde vader Bruyn 15 jaar geleden, als zoonlief weer zat te „frummelen" met kaarten, dubbele bodems of biljartballen. „Het is larie en ik schaam me voor je." Nu liggen de zaken iets anders. Zoon Jan, alias mr. Jack, heeft naam ge maakt als goochelaar. Hij won op het Internationale Congres, onlangs te Am sterdam gehouden, de Larette-prijs met een reeks gedurfde en geniale trucs en smaakte het genoegen collega-ma giërs te verbazen. Bewonderende bui tenlanders nodigden hem en zijn eerste assistent, een wonderlijke papegaai, uit, voorstellingen te komen geven; insi ders adviseerden hem „prof" te worden en geld te gaan verdienen. Maar mr. Jack, een sympathieke, bescheiden Haar lemmer met een zuiver gevoel voor humor, voelt daar niet veel voor. „Ik blijf amateur, de „prof"-status is met het oog op mijn gezin te riskant, ais ik nu vrijgezel was De vader van de heer Bruyn is in middels wat zijn „rommelende" en fan tasierijke Jantje aangaat een klein beetje van gedachten veranderd. Hij komt nog niet kijken als Jack optreedt, neen, dat niet, maar kinderachtig ge doe vindt hij het toch ook niet meer. En op die Laretteprijs is hij eigenlijk wel trots. Mr. Jack is een crazy-magic gooche laar, zo luidt het in vaktermen. Hij is van de „nieuwe" stijl, zijn conférence probeert hij met een humoristisch ef fect te „brengen". De vroegere man nen der zwarte kunst lanceerden hun trucs met behulp van hoge hoeden en veel hokus-pokus; het zilveren stafje moest geheimzinnig draaien en de meest merkwaardige geheimen aan het licht brengen. Konijntjes, muizen of desnoods kippen, schijnbaar uit het niet te voorschijn gekomen, ontlokten dan steevast „As je me nou" en „Hoe krijgt ie het voor mekaar". Van de capaciteiten dezer manipulators wil de heer Bruyn, die in het dagelijks leven technisch ambtenaar bij de Spoorwegen is, geen kwaad woord zeggen, maar hij kan de stijl niet bewonderen, „het is ouderwets en te gemakkelijk." Voordat mr. Jack ons in zijn woning aan de Leidsestraat 13 een repertoire voorschotelt, waarbij de papegaai assi steert, vertelt hij van zijn ambities in de magie. „Toen ik nog een jongen was, maakte ik al kunstjes, ik oefende dag en nacht om trucs machtig te worden en dan waren mijn broers proef konijn. Met kaarten ging het aanvan kelijk heel aardig en dat heb ik altijd vastgehouden." „Kent u het spelletje een, twee, drie, klaver aas?", glim lacht onze gastheer dan ineens. „Neen", schudden wij nadenkend alsof wij het wel gekend hadden, maar allengs wa ren vergeten. Wij zagen drie reuze-kaar ten, die een paar keer op tafel ver schoven, doch aan onze argus-ogen niet konden zijn ontsnapt. „Dat is klaver-aas" beslisten wij resoluut. Het was Klaver-aas niet. „Ach, het is een voudig", verbreekt de heer Bruyn het verslagen stilzwijgen, „lukt het, dan vind ik het leuk, lukt het niet, dan vindt u het leuk, zo bekijk ik het". Het vakblad van de goochelaars be schrijft mr. Jack als een vrijmoedig conferencier, wiens papegaai-artiest een unieke en fantastische indruk heeft ge maakt. Een paar jaar geleden kwam de „toverende" technisch ambtenaar op het lumnieuze idee Lorre in zijn num mers te betrekken. Hoeveel geduld dat gekost heeft, kam mevrouw Bruyn zich nog als de dag van gisteren herin neren. „Een heidens werk was het, ik lag in die tijd zes weken ziek en heb toen mijn man iedere dag bezig gezien met die papegaai. Soms dacht ik wel eens, schei er toch mee uit. Maar hij wilde iets bijzonders brengen en daar in is hij geslaagd." Lorre is een meesterlijke vogel; hij praat natuurlijk (meestal verstandig) en volgt de wenken van zijn chef trouw en kundig op. Wanneer mr. Jack een touw stijf laat staan, klimt Lorre er in om een sigaret uit de „kraaienmast" te halen, rustig klautert hij vervolgens op een stokje om een ijsje te consu- sumeren, totdat zijn plicht hem weer roept. „Lorre, haal eens even een paar doekjes uit dat buisje". Terwijl de ver moeide assistent zijn lekkernij zit op te peuzelen hadden wij stiekum drie ge kleurde lapjes in een koker gedaan en afgesloten met een krant. De papegaai vloog zuchtend van zijn plaats af en tikte nijdig door het papier. Voldaan vertoont hij daarna de rood-wit-blauwe vlag, die zich dus schijnbaar aaneen had gesmeed. Het was een volkomen raadsel en een „kasstuk", voorzover msm Deze foto van de maquette geeft er een duidelijk beeld van, hoe de ontwerpers van het recreatieoord nabij de kop van, de Zeeweg in Bloemendaal zich het project in werkelijkheid voorstellen. Vanaf de weg kan men gemakkelijk het terras betreden boven het restaurant en de tearoom. Het daaronder gelegen terras kan men bereiken via het trapje geheel rechts op de foto, ofwel via de politiepost, welke rond de uitzichttoren is ontworpen. In de politiepost is namelijk een doorgang vrijgehouden. Op de eerste verdieping ontwaart men zes winkeltjes aan de rechterzijde. Daar onder zijn pl.m. 100 wisselcabines ontworpen ten behoeve van hen, die van de badgelegenheid voor aan het strand (op de foto dus niet zichtbaar) gebruik wensen te maken. Het restaurant bevindt zich links op de eerste verdie ping met een vrij uitzicht naar drie kanten. Aan de voorzijde van de toren, dus aan de kant van de Zeeweg, is een busstation gedacht. De commissie verwacht, dat het aantal bezoekers aan de badgelegenheid 55.000 a 60.000 zal bedragen, terwijl de maximale capaciteit van deze inrichting op ongeveer 2800 moet worden gesteld. Gedacht wordt aan een prijs per los bad van f 0.75. Voor de bouw van de badinrichting, politiepost, uitzichttoren, winkels en algemene zaken denkt men f 475.000 nodig te hebben, voor de bouw van café-restaurant, tearoom en strandbuffet f 275.000. De jaarlijkse baten worden geraamd op f 55.600, de lasten op f 52.650. Blijft dus over een winst van f 2950. Het bouw werk is gedacht in beton. men daarvan tenminste in het goochel- vak kan spreken. De stunt, waarmee mr. Jack op het Congres de grote bewondering oogstte van iedereen, zelfs van de kritische jury, verliep ook met ge kleurde lappen. In drie enveloppen, dicht en ondoorzichtig, stopten wij verschillende stukken zijde. Jack hing ze aan een miniatuur-Eiffeltoren met uitsteeksels en vroeg welke kleur wij terug wensten te zien „Rood", dach ten wij te triomferen. Lorre, op ver zoek naar voren gekomen, spurtte de ladder op, aarzelde bijna niet en pikte van de drie grijze, nergens gemerkte of gekentekende enveloppen, die met het rode doekje er uit. Zelf een „leek" kan begrijpen, dat dit een schitte rende truc is. Dat „leek" klinkt mis schien wat vreemd, maar het is een feit, dat degenen, die te dom zijn om iets van de goochelkunst te bevatten, altijd direct zien dat „hij het uit zijn mouw heeft gehaald" of dat „die din gen verwisseld waren." Op het internationaal goochelcon- gres in Amsterdam won mr. Jack de eerste prijs in de afdeling „uit vinding". Hij en zijn papegaai slaagden er in de jury te verras sen met een serie originele trucs, die ook door de collega-magiërs zeer werden gewaardeerd. Mr. Jack goochelt met plezier, hij treedt dikwijls voor katholieke jeugd verenigingen op en „laat daar zijn experimenten op los." Bejaarden en zieken zijn het dankbaarste publiek, zegt hij, zij waarderen het en vergeten niet alles. Veelal kloppen bestuurderen van wei nig bemiddelde clubjes bij de woning van de begaafde amateur aan. Jack strijkt dan zijn hand weer over het hart en zegt op zondagavond tegen zijn vrouw: „Ik ben zo terug hoor". De jeugd belet hem echter meestal deze belofte na te komen. JEr trok gisteren een défilé van men sen, die te diep in het glaasje hadden gekeken, langs de Haarlemse politie rechter. Maar er waren ook andere delinquenten. Zeven sterke-dranklief- hebbers moesten zich verantwoorden voor hun handelingen, gedaan na de nuttiging van enige borreltjes en-of biertjes. Het feit op zich is niet zo erg, doch het kruipen op een fiets of ach ter een auto-stuur in deze staaf kan bepaald niet door de vingers gezien worden. Neem bijvoorbeeld de 65-jarige koop man, die de laatste paar jaar onophou delijk wegens dronkenschap werd ge straft. Nu had hij in de Grote Hout straat een fiets bereden en zodanig geslingerd, dat agenten hem alras in de kraag grepen. „Weken lang raak ik geen glaasie aan, edelachtbare", ver klaarde de verdachte ongevraagd. „Ik zit altjjd langs de weg en dan is het wel eens moeilijk stand te houden. Op die bewuste avond had ik, nou laten we zeggen, negen borreltjes op en ik dacht, het gaat nog wel." „Het is een volslagen hopeloos geval" concludeerde de politierechter. „Ik be grijp niet, waarom gaat u niet met de bus o£ met een taxi. Dat is veel veiliger en tenslotte nog goedkoper ook" De officier vond het wel gewenst, dat de koopman voor de zoveelste maal d^ gevolgen van zijn domme en gevaar lijke manier van doen zou ondervin den. Hij eiste een maand gevangenis straf, die door de politierechter tot drie weken werd gereduceerd. Een volgende aanhanger van de leer van Bacchus kwam er met 30,- boete af, omdat het de eerste keer was. Op de Lange Herenvest wist hij het rechte spoor van zijn fiets niet geheel te hand haven. Mannen der wet maakten een praatje met hem en vroegen hoeveel hij naar binnen had geslagen. 70 Bor reltjes, antwoordde de Haarlemmer in alle ernst. Dat was te gek. Op de zitting maakte de verdachte er twee borreltjes en drie glazen bier van. „Weet u waarom ik 70 zei, edel achtbare? Om van die agenten af te komen, ik mankeerde niets en ik dacht ze met een gekheidje kwijt te raken." „O, ik dacht aanvankelijk, dat de dagvaarding een tikfout be vatte", eindigde de politierechter het gesprek. De uitspraak was conform het requisitoir van de officier. Tot een maand onvoorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijk veroor deelde de politierechter een 35-jarige werkster uit Haarlem. Zij had in de huizen van haar werkgeefster geld en goederen gestolen. Dat ging nogal goed, want het bleef niet bij een enkele maal, terwijl de bedragen soms 100,- waren. De belangrijkste oorzaak van dit af- keuringswaardige gedrag vormde de afbetaling. De echtgenoot van me vrouw B. kocht een motor van 2000,- en zo maar een dure haard en waar devolle kleren, alles op afbetaling. De officier van justitie noemde het lopende handwerk en eiste vier maanden ge vangenisstraf niet onmiddellijke gevan genneming. Met de laatste voorwaarde was de zittende magistraat het eens. In de Laurensz Costerstraat werd op 23 juli, 's nachts om twee uur iemand beledigd. Het ging om meubeltjes, die de verdachte J. v. d. W. van zijn voormalige verloofde, met wie hij zeven jaar verkeerd had, terug wilde hebben. Van wie die meubeltjes nu precies wa ren, viel moeilijk te zeggen, maar vast stond dat V. d. W. er prijs op stelde en zijn lest deed ze te „veroveren". Overigens had dit niets met de beledi ging te maken, ofschoon het er wel een voorspel van zou blijken te zijn. Nadat n.l. de ex-verloofde, een Haarlemse cas- sière geweigerd had de meubeltjes af te staan, trok de verdachte zich terug onder het uiten van enige woorden, zo als dieven, oplichters, schooiers enz. Men hoorde het vijf huizen verder, be weerden de getuigen. Dus zei de officier het niet erg „heer achtig" te vinden. Eis: 40 gulden of 12 dagen hechtenis. Van die veertig gul den besliste V. d. W. hoger beroep te zullen aantekenen, het recht van het laatste woord daarmee gebruikend. Kennelijk meende de politierechter, dat dit wel een beetje kinderachtig was en hij legde er een tientje (of drie dagen) bovenop. Uitslagen onderlinge competitie: v. d. SpekHoogland (4'A, Huyboomv. d. Velde 10, v. EgmondHopman AAt, Reeuwijk—de Lange KAt, Bleeke- molenBanken 01, v. d. StoopHolt- kamp AtAi, KroonHuneker 01, Komenv. d. Berg AtAt, Lunen burgDraaisma 1—0, de VosKuyper 0—1. Gistermorgen tegen elf uur wilde de tienjarige Eleanora Claus de Dreef oversteken, ter hoogte van het grif fiegebouw. Zij keek echter in haar geldbeursje en lette daardoor niet op het verkeer. De bestuurder van een naderende ziekenauto van de G.G.D. kon het meisje niet meer ontwijken en reed haar aan. Met een gebroken rech terdijbeen werd zij naar het Grote Gast huis vervoerd. Het wijkcomité Oud-Schoten belegt vrijdag een bijeenkomst, die gehouden wordt om 8 uur 's avonds in de Kleu terschool aan de Tesselschadestraat 4 in Haarlem-Noord. Tijdens de bijeen komst zal oud-adjudant J. v. Zijl van de Haarlemse Verkeerspolitie een praatje houden over „Veilig Verkeer". Men zal zich herinneren, dat in de afgelopen zomer de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelminafonds een fotowedstrijd heeft uitgeschreven. Op 31 augustus sloot de termijn van inzending en kort daarop is de jury, bestaande uit mr. A. G. A. ridder van Rappard, burgemeester van Heemste de, mevrouw L. A, Timmers-Straats- ma, secretaresse afd. Heemstede van het K.W.F., en de heren J. L. Veen, Dick Boer, J. A. Heupers, Drs. A. J. Lohr en Jan Wiegman, aan het werk gegaan om uit meer dan 200 ingezonden foto's de zes prijswinnaars, de meest originele en bovendien nog zes exem plaren uit te zoeken die voor een eer volle vermelding in aanmerking kwa men. Tijdens een bijeenkomst werd ons het resultaat bekend gemaakt. Ons is ge bleken dat Heemstede niet alleen heel mooi is, maar dat er in alle kringen van de bevolking mensen zijn, die met een fototoestel, zelfs met 'n eenvoudig, goed kunnen omgaan. Met het bekendmaken van de uit slag is echter deze wedstrijd nog niet ten einde, want dit is pas het begin van een nieuwe actie. Alle foto's zullen in de foyer van het Minerva-theater worden tentoongesteld en wel van 27 oktober tot en met 2 november. Op 27 oktober, des avonds 8 uur, wordt de tentoonstelling geopend. Van debekroon- de foto's zullen prentbriefkaarten wor den verkocht. De tentoonstelling is dage lijks geopend van 10-12, van 14-17 en van 19-23 uur. Men zal niet slechts het moois zien van het tegenwoordige Heemstede, maar ook oud-Heemstede kan men bezichtigen, dank zij de mede werking van de vereniging „Oud Heem- stede-Bennebroek" en het gemeentebe stuur. Het hgt voorts in de bedoeling de schooljeugd in de gelegenheid te stel len deze tentoonstelling te bezoeken. Dit zal geschieden onder leiding van de heer J. Waldkötter. Op de officiële ope ningsavond zullen voorts de prijzen wor den uitgereikt. Hieronder volgt de uitslag van de wedstrijd. 1. A. M. Lohman-Wentholt Rembrandts- laan 20; 2. J. G. Knijnenburg, Lom bokstraat 24; 3. M. Flohil, Binnenweg 102; 4. J. de Peer, Delftlaan 77, Haar lem; 5. W. C. Ladiges, Jac. van Cam- penstraat 7; 6. C. J. de Groot, Heem stedeplein 23. Eervolle vermeldingen: meest origi nele foto, voorstellende „Zomerbad in wording aan de Sportparklaan met het motto: ..Geduld is zulk een schone zaak" Th. Rabenberg Heemsteedse Dreef 29. J. de Peer, Haarlem: E. P. Bakker, Heemstede; mej. A. Ritsmes, Heemstede; A. H. Marwitz, Haarlem, J. H. Meijer, Heemstede en J. H. Sie, Heemstede. Op de Oosterduinweg te Aerdenhout had gistermorgen om 11 uur een aanrij ding plaats tussen een bromfietser en een personenauto, die in Noordelijke richting gingen. De eerste wilde rechts af de Rijnegomlaan afslaan, maar zwenkte weer terug de Oosterduinweg over, waardoor hij in botsing kwam met de auto. Hij sloeg tegen de grond en moest met een hersenschudding wor den overgebracht naar het Marinehos pitaal te Overveen. Het slachtoffer is de 64-jarige Hagenaar C. S. van K. (Niet officiële Koersen) Vorig Opening slot 27/9 3% Ned 1953 102A 3',i NV' 1953 102 3'/« N. 948 93% 3(4 P< -«3 1950 100,4 3(4 Nea 1954 100,4 3(4 Nea 1955 3-3(4 Ned. 1947 100,4 100(4 ioo(4 3 Ned 62-64 bel. fac. 100(4 Inscbr. Grtbk 1946 3 pCt 98(4 Ned Handel Mij eert 245 A.K.U. 377(4 .173 Van BerkeJ's Patent 204 Calvê-Deift eert 345(4 Van Gelder 340* Kon Hoogoven» eert 4165 Unilever Cert. 494(4 483(4 Ned. Kabel 333 Philips 367% 366 Kon Petroleum 635 620'4 „Amsterdam" Rubbei 159(4 15614 Holl Amerika Min 237(2 236(4 Kon Ned Stoomb Mil 211(4 210(4 Ned Scheepv Unie 199% 199 H V A 178% 174(4 fieH Mt1 Cert 179(j 175% Claims Philips 424 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutcb Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S Steel Stemmingzeer flauw. 23/9 26/9 75% 67% 164 150 99% 91% 51(4 48(4 143% 135 122% 110 92% 85 50% 43% 53% 48% 86 79% 62% 59 >4 61% 56 >2 98% 91% 31 >4 30 62% 57 De afgelopen week is er te Haarlem en omstreken, zoals elk jaar, wederom een aanvang gemaakt met de verkoop van Kerstzegels ten bate van de tuberculose bestrijding. De verkoop wordt geleid door het comité „Kerst zegelactie 1955", in welk comité vertegenwoordigers van de Vereniging tot behartiging der belangen van tbc-patiënten in Haarlem en de Haarlemse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose zitting hebben. De t.b.c.-Kerstzegels 1955 zijn bijzonder fraai uitge voerd, het ontwerp is vervaardigd door de kunstenaar Dirk van Gelder. De prijs van de Kerstzegels bedraagt slechts f 0.03. Men kan de zegels verkrijgen door overschrijving van het te besteden bedrag op giro-rekening no. 63200. Door het kopen van deze Kerstzegels wordt de bestrijding van de tuberculose gesteund, alsmede de nazorg van tbc-patiënten. Het comité „Kerstzegelactie 1955" is gevestigd in de Wilhelminastraat 39 te Haarlem. NEDERLAND 1955

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3