Scherper optreden tegen de kartels Economische groei zal in langzamer tempo verlopen er iets verkeerds aan Russische wapens?" Zuidpool 's werelds koelkast Tussen neus en lippen Grootste vliegtuig dat ooit op Schiphol landde Beter een B.B. zonder oorlog, dan een oorlog zonder B.B. Olie ontdekt in de Negeb BEGROTING ECONOMISCHE ZAKEN O.F.M.t SHUKAIRY OP SCHIPHOL p— PAGINA WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1955 Pater S. Bennenbroek Oud-provinciaal der Minderbroeders Motorrijder in Duits land verongelukt JONGEN VERMIST IN ENSCHEDE DODELIJK ONGEVAL IN BEVERWIJK Derde van deze maand Schippersknecht in België verdronken helpen direct I Weer ingebroken bij Rotterdamse juwelier Voor f20.000 ontvreemd A Dinsdagmiddag is te Megen bjj Oss in de leeftijd van bjjna 91 jaar over leden de zeereerw. pater S. Bennebroek, oud-provinciaal van de orde der Min derbroeders. Pater Bennebroek werd geboren te Someren op 15 oktober 1864, ingekleed in de orde der Minderbroeders in 1884 en 22 maart 1890 priester gewijd. Hij was achtereenvolgens kapelaan te Nijmegen, Wychen en Rotterdam, in 1903 gardi aan te Maastricht en 1909 pastoor te Nijmegen, van 1910-1916 provinciaal van de Nederlandse Minderbroeders, in 1916 pastoor te Gorkum, van 1919-1925 we derom provinciaal O.F.M. Van 1925 tot 1945 was hij pastoor te Oudewater, waar na hem zjjn emeritaat werd verleend. „Egypte is een volledig soeverein land. Het heeft wapens nodig en moet er aan zien te komen ongeacht waar ze vandaan komen", zo verklaarde de tweede secretaris-generaal van de Ara bische Liga, Shukairy, gisteravond toen hij op weg naar New York enige tijd op Schiphol verbleef. Gevraagd naar com mentaar op het nieuws over de Russi sche en Tsjechische wapenleveranties aan Egypte antwoordde hij vinnig met de wedervraag: „Is er misschien iets verkeerds aan de Russische wapens?" De berichten over de levering van Russische wapens aan Egypte waren overigens geen nieuws voor hem. „Ja, ik weet ervan", verklaarde Shukairy met een glimlach en op de vraag of De 67-jarige J. Geldhof uit Rotterdam die met zijn stiefzoon een vacantiereis door Duitsland maakte, waarbij elk der mannen gebruik maakte van een mo tor, is nabij Neuwied op nog onver klaarbare wijze om het leven gekomen. Toen de stiefzoon op een zeker ogen blik bemerkte, dat zijn vader niet meer achter hem reed, is hij teruggereden. Hij vond zijn vader toen ernstig gewond aan de kant van de weg. Op weg naar het ziekenhuis te Neuwied is de heer Geldhof aan zijn verwondingen bezwe ken. De 64-jarige H. Slaper te Stadskanaal is door een autobus overreden. Het slachtoffer, dat op een bromfiets reed, is bij aankomst in het Academisch zie kenhuis te Groningen overleden. Sinds zaterdag wordt in Enschede de dertienjarige Jan v. d. Heuvel vermist. Volgens verklaringen van de Enschede- se paragnost Gerard Croiset zou de jon gen in de omgeving van een zijtak van de Enschedese haven zijn verdwenen. Tot nu toe zijn alle opsporingspogingen, o.a. met behulp van een speurhond, zon der resultaat gebleven. Ook het dreg gen in de havenzijtak leverde niets op. Voor de derde maal deze maand had dinsdag te Beverwijk een ongeval plaats met dodelijke afloop. Wederom betrof het een oude man. De 65-jarige G. W. Gertenbach uit de Grensstraat stak na melijk rond het middaguur vanuit de Kerkstraat de Alkmaarseweg over. De man werd op dat ogenblik gegrepen door een auto van de Beverwijkse firma De Duif en tegen de grond gesmakt. Hij werd naar het Rodekruis Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht, waar hij in de loop van de middag aan de gevolgen van de opgelopen verwondingen is overleden. De schippersknecht A. van Geel uit Rotterdam is, toen hij te Gellik in Bel gië aan boord van een Nederlands schip speelde met de kinderen van de schipper, te water geraakt. Onmiddel lijk werd hulp gehaald, doch toen men er in slaagde Van G. op te halen was hij reeds verdronken. Advertentie De bekende Amerikaanse zuidpool- vorser admiraal Byrd. heeft de Ameri kaanse regering voorgesteld een deel van het zuidpoolgebied te gebruiken als gigantisch koelhuis voor de grote Ame rikaanse agrarische overschotten. Op de zuidpool zouden deze voorraden voor onbeperkte tijd houdbaar zijn. De over schotten zouden dan in tijden van schaarste en misoogsten gebruikt kun nen worden voor landen, die hierom het meest verlegen zouden zitten. Terwijl de Russen het fantastische plan koesteren door het afdammen van de Behringstraat en het pompen van water uit de Stille Oceaan in de Noor delijke Poolzee het noordpoolgebied een gematigd klimaat te geven, waar landbouw en industrie mogelijk zouden zijn, wil admiraal Byrd dus het zuid poolgebied tot 's werelds koelkast ma ken. Byrd's voorstel zou gunstig zijn ontvangen. (UP) Waarom toch? Door een maatschappij in Israël, met Amerikaanse aandelen, is in de Negeb- woestijn olie aangeboord. Israël heeft grote verwachtingen van het vinden van olie, om zo te komen tot een zelfstandige economie. Op de bovenste foto staan enkele autoriteiten voor de boortoren, vlak voor het moment, waarop de olie woidt aangeboord. De derde van links is de Israëlische minister van ontwikke ling, Dov Yossef en de zesde van links is de Israëlische minister van Financiën (zijn gezicht is op de foto gedeeltelijk bedekt) Levy Eshkol. Op de onderste foto het moment, waarop de eerste olie spuit. een vinding van Westing- house Electric Corpora tion, maar een concurrent, Otis Elevator Co. heeft intussen iets dergelijks geïnstalleerd in haar fa briek te Harrison en als men deze maatschappij geloven mag, spreekt de liftstem desgewenst in Boston het Boston-accent, in Charleston het zuidelij ke accent en in Chicago met de tongval van het midden-westen. Otis Ele vator heeft de pers ver teld, dat zij thans voorne mens is een lift te ver vaardigen, die bovendien bij elke etage verkondigt, welke artikelen door te verkrijgen zijn. Vrouwtje weet meer Een 76-jarige zieke vrouw heeft tegenover de politie van het Californi- sche plaatsje El Centro verklaard, dat zij weet waar wijlen Pancho Villa, eertijds een bekende Me xicaanse bandiet en rebel, zijn schat, bestaande uit gouden munten ter waar de van 1.5000.000 dollar, heeft weggestopt. Volgens de oude vrouw zijn de munten in graven van verscheidene kerkhoven in Texas verborgen. Zij beschreef de politie tot in bijzonderheden de graf stenen van enkele naburi ge kerkhoven, waaronder de gouden munten verbor gen zouden zijn. Pancho Villa was een bandiet, die kort voor de eerste we reldoorlog op eigen hout je een „oorlog" tegen de Verenigde Staten begon. Hij werd verslagen en door de Amerikanen tot op Mexicaans gebied ach tervolgd. Villa, die door sommigen als een soort Robin Hood in het groot, doch door anderen als een wrede moordenaar werd beschouwd, werd in 1923 vermoord. Het vrouw tje beweert „kolonel" in Villa's strijdmacht te zijn geweest en bovendien zijn meest vertrouwde adju dant. Zij zou hebben ge zegd de opbrengst van Villa's schat te willen be stemmen voor verminkte Amerikaanse oud-strijders. Pratende lift In het gebouw van de Hachelijk dutje Raymond Lashley, een vrachtautochauffeur uit St. Louis in de staat Mis- sisouri, zal nooit de ma nier vergeten, waarop hij dezer dagen des nachts wakker werd in het hotel Woodbine. Toen hij in zijn slaap werd gestoord en op het punt stond uit te va ren, zag hij tot zijn schrik, dat de man, die hem ge wekt had een brandweer man was en dat hij te «la- pen had gelegen op de vensterbank van zijn ho telkamer op de vierde ver- pieping. Toen hij van de schrik was bekomen en uit het raam keek zag hij daar brandweerlieden met een vangzeil staan. Hij begrijpt nu nog niet hoe hij op die vensterbank in slaap heeft kunnen vallen. Nationale Distillerings- maatschappij in New York heeft de eerste „pratende lift" ter wereld zijn intre de gedaan. Een geheim zinnige stem, voortge bracht door een vernuftig elektronisch systeem, waarschuwt de gebruikers van de lift op de manier waarop een zorgzame moeder dit tegenover haar kinderen pleegt te doen. De „stem" wijst de passa giers erop, dat een knop moet worden ingedrukt om op de gewenste ver dieping te komen, zij doet het beleefde verzoek de deur niet te blokkeren, vertelt welke richting de lift uitgaat en heeft zelfs een woord van vertroos ting als de hele zaak vast loopt. De pratende lift is De laatste tijd -ijn er in Rotterdam nogal eens inbraken in juwelierszaken gepleegd. Dinsdagnacht hebben onbe kenden hun slag weer geslagen in de juwelierszaak van E. J. N. aan de Hoog straat. De etalageruit werd vernield en uit de uitstalkast werd voor een waar de van ƒ20.000 aan gouden ringen, bril janten oorknoppen, een wit gouden mandje met briljanten, een ring en een broche met briljanten alsmede horloges weggenomen. Onlangs werd, zoals gemeld, uit de etalage van een warenhuis voor 12.000 aan horloges ontvreemd, en uh een ju welierszaak ruim 10.000 aan gouden ■ieraden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 5