Kritieke toestand in Tasikmalaja Sovjet-Unie stelt bijna 9000 Duitsers in vrijheid Schat in de villa van Perón KLAKSVIKINGS WILLEN DEENSE POLITIE EEN „WARM WELKOM" BEREIDEN Houdt drank gescheiden Mevrouw Benedicto bekent baby te hebben ontvoerd Duitse treiler op Noordzee gezonken Inconsequente houding Indonesië ging vandaag ter stembus Weer staat van oorlog in delen van Java Marcus is terecht Tentenkamp voor daklozen Poujade morgen voor gerecht Kranten duurder in Engeland Eisenhower laat zich voorlezen Moeder van tien kinderen omgekomen „Ik wilde er slechts één" Politieman kreeg achterdocht wifwimy! Het weer Partijraad K.N.P. heeft laatste woord ORKAAN „JANET" EIST TWEE- HONDERD DODEN „Westerns", mysterie- verhalen en Shakespeare-selecties Een huilende vrouw met een slapende baby op de arm heeft gisteren een priester van een katholieke kerk te Stockton Californië) meegedeeld, dat zij het kind een week geleden had ontvoerd. Daarmee is een einde gekomen aan de uigebreide speurtocht naar Robert Mar cus, de zoon van dr. en mevrouw Sanford Marcus uit Dale City, die vorige week maandag, drie dagen na zijn geboorte, uit een ziekenhuis te San Francisco verdween. Vijftien opvarenden nog vermist Mooier najaarsweer Sturka teddy-gev windjackets DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1955 79ste JAARGANG No. 26410 K.V.P.—K.N.P. Hel is weer herfst en binnen enkele maanden zal de winterse koude weer heersen. Om een aantal dakloze Parijzenaars althans enige beschutting tegen het weer te geven, heeft de organisatie van Abbé Pierre aan de oever van de Seine een tentenkamp opgebouwd. Voor de bezitters van een „echt" huis moge het kamperen in de winter waarschijnlijk weinig aanlokkelijk zijn ontelbare Parijzenaars zullen het linnen huisje evenwel als hun paleis beschouwen. De Sovjet-Unie heeft bekend gemaakt 8.877 Duitse gevangenen te zullen vrij laten. In een bekendmaking van het Presidium van de Opperste Sovjet werd voorts gezegd dat bovendien nog 749 Duitsers aan Oost- en West-Duitsland zul len worden overgedragen als oorlogs misdadigers. Het besluit is het gevolg van de verzoeken hiertoe van de rege ringen van Oost- en West-Duitsland. Volgens de bekendmaking zijn deze 9.626 Duitsers alle militairen en bur gergevangenen t.ie zich thans nog in Rusland bevinden. De gevangenen zul len, al naar gelang van hun woonplaats, naar Oost- ot West-Duitsland worden teruggezonden. (Rtr.-UP) PIERRE POUJADE Pierre Poujade, de leider van de Fran se anti-belastingbeweging, is opgeroe pen morgen te Parijs voor een rechter van instructie te verschijnen ten einde gehoord te worden over de vraag, of zjjn organisatie al dan niet in strijd met de wet is. De openbare aanklager heeft een klacht tegen Poujade opge steld wegens het organiseren van een actie onder zakenlieden om collectief te weigeren belasting te betalen. Reeds in maart j.l. was een onderzoek naar deze kwestie geopend, doch dat was toen gericht tegen ,,x" of „onbekende personen". Thans is Poujade met name genoemd. De politie van de Argentijnse hoofd stad heeft bevestigd dat een schat ter waarde van 20 miljoen Amerikaanse dollars is gevonden in de voormalige villa van ex-president Perón in de vil lawijk Palermo van Buenos Aires. De schat bevond zich in kisten die waren gevuld met gouden munten en Argen tijns bankpapier. De ex-president zelf bevindt zich nog steeds op de kanon neerboot van Paraguay in afwachting van zijn vrijgeleide. (UP) In Engeland worden de kranten duur der. Een viertal populaire Britse dag bladen hebben reeds de prijs van hun losse nummers van anderhalve tot twee penny verhoogd. Het zijn de bladen: Daily Herald, Daily Sketch, Daily Mir- ro; en News Chronicle. De Daily Wor ker gaat vanaf 10 oktober twee en een halve inplaats van twee ïenny kosten. De Daily Herald heeft in een hoofdarti kel verklaard dat de andere Britse dag bladen wel eveneens spoedig in prijs zullen stijgen. De toestand van president Eisenho wer blijft op bevredigende wijze vooruit gaan. De behandelende geneesheren hebben gisteren opdracht gegeven de zuurstoftent uit de kamer van de pa tiënt te verwijderen. De nacht heeft de president evenwel weer in de tent doorgebracht. Gedurende tweemaal een half uur heeft de president naar muziek geluis terd, die op de band was opgenomen. De daarvoor gebruikte gramofoonpla- ten waren door zijn vrouw en zoon uit gekozen. Eisenhower heeft ook de wens te kennen gegeven later gedurende zijn verblijf „voorgelezen" te worden, via de band. Hij heeft gevraagd om „wes terns", mysterie-verhalen en selecties uit het oeuvre van Shakespeare. Vanmorgen, bij het begin van de dag der eerste algemene verkiezingen in In donesië, bood de hoofdstad Djakarta een beeld van ongewone rust. Het anders overstelpend drukke ochtendverkeer j ontbrak vrijwel volkomen. Degenen, die zich naar de stembureaux begaven, deden dit vrijwel allen te voet en had den zich in reeds aanzienlijke aantallen verzameld voor de 1352 stembureaux I in alle delen van de stad. Het normale leven was volkomen stilgelegd, geen kantoor, fabriek of winkel was geopend, de passars lagen verlaten. De openba- j re diensten, zoals de postkantoren, die normaal werkten, hadden merkbaar minder toeloop dan normaal. Pas later op de ochtend begon iets meer van het verkeer merkbaar te wor den en verschenen enkele straatven ters met sigaretten en dranken, die an ders op alle hoeken van de straat te vin den zijn. Verder vertoonde de stad in het centrum, zowel als in de buiten wijken, een beeld, gelijk dat van een stille zondag. President Soekarno begaf zich een half uur voor de opening van de stem bureaux te voet van het paleis naar zijn stembureau in het ministerie van voor lichting. Hij ging achter in de lange rij staan, doch werd later uitgenodigd vooraan te gaan staan. Met instemming begroetten de aan wezigen de sugestie van de voorzitter van het stembureau om de president, in verband met zijn gezondheid, het eerste te laten stemmen. Na zijn stem plicht vervuld te hebben, hield de pre sident een kleine toespraak voor de mi crofoon, waarin hij dankte voor de hem geboden gelegenheid, hoewel zijn plicht in niets verschilde van die van andere staatsburgers. In Tasikmalaja, in het oostelijk deel van West-Java, zijn de verkiezingen in een gespannen sfeer begonnen. Bij de regering zijn rapporten binnenge- De orkaan „Janet" heeft zich gisteren een pad van dood en verwoesting door het schiereiland Yucatan in Mexico ge baand. Officieel is bekend gemaakt, dat er tenminste 200 doden te betreu ren zjjn. Opstandige Klaksvikings hebben besloten de gecombineerde politie- en marinemacht van het Deense fregat „Rolf Krake" een „warm welkom" te bereiden, zo hebben „rebellen"-kringen in Thorshavn aan United Press medegedeeld. Het nieuws over het plan van actie van de Deense regering heeft zich als lopend vuur over de eilanden verspreid en de heethoofdige Klaksvikings hebben onmiddellijk besloten tot een totale verdediging van hun kleine gemeenschap. Zoals bij het eerste „staat van beleg" in april-mei van dit jaar, toen het Deense politieschip „Parkeston" met een „invasie" op Klaksvig dreigde, is het oude, maar goed ingestudeerde verdedigingsplan weer in werking ge steld, met inbegrip van het afgrendelen van de door de natuur bewaakte toegang tot het plaatsje. De gehele nacht zijn tientallen burgers bezig ge weest met de heroprichting van het „Klaksvig fort" en het blokkeren van de fjord op punten van waar het fregat het geschut niet kan gebruiken tegen het stadje. Bijna iedere volwassen man in Klaks vig bezit een geweer. Er is heel wat mu nitie beschikbaar en bovendien bezitten de rebellen twee oude machinegeweren, die zijn overgebleven van de Britse be zetting uit de tweede wereldoorlog. In een telefoongesprek zei een voor aanstaande „rebel", die om begrijpelij ke redenen anoniem wenste te blijven, dai het besluit van Kopenhagen om ge weld te gebruiken, allen in Klaksvig in woede heeft doen ontsteken. „De Deense politiemannen zijn welkom als zij als vrienden arriveren, maar als zij proberen geweld tegen ons te ge bruiken zullen zij met gelijk geweld tegemoet worden getreden. Wij zijn koel, maar vastbesloten," zei hij. De Deense minister van financiën en speciale bemiddelaar Viggo Kampmann is gisteren per vliegtuig te Thorshavn gearriveerd, maar hij heeft besloten op verdere ontwikkelingen en de aankomst van de „Rolf Krake" te wachten voor hij naar het „Klaksvig fort" gaat, zo verklaarden de kringen uit de omge ving van de autonome regering in Thorshavn. De gouverneur van de Faröer wordi door de bevolking van Klaksvik vastgehouden. Het Deense fregat „Rolf Krake", dat deelnam aan N.A.T.O.-oefeningen in het Katte gat, heeft opdracht gekregen met dertig politieagenten en met amb tenaren en journalisten aan boord naar de Faröer te vertrekken. Op deze telefoto geeft de bovenste een beeld, hoe de politieagenten en ge wapende mariniers aan boord van het schip gaan in de Koersöerha- ven: op de onderste foto staan de politieagenten en de mariniers aan dek van de „Rolf Krake", vlak voor het vertrek. Oostenrijk De Amerikaanse strijd krachten hebben gisteren grote hoeveel heden wapens en uitrusting overgedra gen aan het nieuwe Oostenrijkse leger, o.m. tanks, artillerie, vrachtauto's en tankafweerkanonnen. Volgens een Oos tenrijkse schatting bedragt de totale i waarde van materieel ongeveer vier I millioen dollar. I komen dat de toestand in dit gebied kritiek is. Gistermorgen zijn de eer ste vice-premier, Djanu Ismadu, en de minister van Binnenlandse Zaken, Sunarjo, naar Tasikmalaja vertrok ken om er de toestand in ogenschouw te nemen. De mogelijkheid bestaat, dai indien de toestand daartoe aan leiding geeft, de verkiezingen in het i betrokken gebied zullen worden uit gesteld. Voorts is in verscheidene de len van Java de staat van oorlog weer afgekondigd. Stockholm, Zweden. „Houdt drank altijd gescheiden", zo luidt een oud gezegde en de Zweedse regering doet haar best om het in ere te hou den. Zelfs na 3 oktober, wanneer de spiritualiën in Zweden vrij worden gegeven, zal de regering pogen te voorkomen, dat de Zweden de drank soorten mengen. Als u na 3 oktober in Zweden komt, en u wilt een glas „zwaar" bier, kunt u een restaurant binnen gaan, maar men zal u tevens een sandwich ser veren. Deze sandwich is een over blijfsel van het vroegere verplichte „eet-systeerp"- Nadat u uw sandwich hebt genuttigd kunt u echter zoveel bief drinken als u wilt. „Houdt drank echter gescheiden", blijft het advies. Als u de reeks van glazen bier wil onderbreken met een glas whisky, zult u een grotere sandwich moeten bestellen. En mocht u niet uit kunnen vin den, hoe en wanneer u een borreltje in een Zweeds restaurant kunt drin ken, raadpleeg dan de gérant. Deze zal u dan stof tot spreken vooreen paar weken geven. Als u er de voor keur aan mocht geven uw drank thuis te gebruiken, kant u naar een van de speciale regeringswinkels gaan en naar enige winkels, waar likeur wordt verkocht. Maar als u de Zweedse taal niet machtig bent, kunt u niet zomaar een fles aanwijzen, daar deze, om de suggestieve werking van kleurige etiketten tegen te gaan, met de bodem naar boven in kisten staan of op planken liggen. Als u wat flesjes bier wilt bestellen, kunt u een van de grote brouwerijen opbellen. Maar ook daar geldt het r.Houdt drank geschei den". Als u „zwaar" en „licht" bier bestelt, zullen twee man van de zelfde brouwerij, met twee wagentjes voor uw huisdeur stoppen. De een brengt het lichte, de ander het zware bier. Voor dit alles is geen redelijke ver klaring te geven, behalve dan dat het in Zweden gebeurt Woensdagmorgen is op de rijksweg 's-HertogenboschNijmegen, nabij het gemeentehuis te Heesch, een auto, be stuurd door de aannemer C. uit Ros malen, die kwam uit de richting 's-Her- togenbosch, tengevolge van het gladde wegdek geslipt. De wagen kwam in een heg langs de weg ten oosten van het gemeentehuis terecht. Hierbij werd mevrouw Wingens, die zich op het fiets pad bevond, aangereden en vrijwel op slag gedood. Mevrouw Wingens was gehuwd en moeder van tien kinderen. Het overgelukkige gezin Marcus weer herenigd, Volgens de politie heeft de daderes, de 27-jarige mevrouw Betty Bendicto, ver klaard, dat zij zelf een kind had verloren en geen kinderen meer kon krijgen. Zij had haar echtgenoot evenwel gezegd, dat zij een baby verwachtte. Toen zij haar moeder ging bezoeken had zij haar man verteld, dat zjj voor de „bevalling' naar een ziekenhuis ging. De man had dit verhaal geloofd. Daarom had zij tot elke prijs een kind willen bemachtigen. (Reuter) Vorige maand ging ik naar Zuid-Ca- lifornië, aldus mevrouw IJenedicto, en vertelde mijn man bij mijn terugkeer dat de baby was geboren, maar dat ik het kind bij moeder had achtergelaten omdat het dysenterie had en in een zie kenhuis zou moeten blijven. Maar Mark begon steeds meer aan te dringen. Hij wilde onze jongen zien. Ik vertelde dat ik hem zou gaan halen. Mevrouw Benedicto zei, dat zij toen besloten had naar San Francisco te gaan, waar zij maandag een week ge leden, de dag van de ontvoering, arri veerde. Zij ging naar het Mt. Zion zie kenhuis, waar twee dagen eerder de Marcus-baby geboren was. „Ik zag een paar verpleegsters en vroeg waar de kraamzaal was. Toen liep ik naar de kinderafdeling waar een zaal vol babies was, alle soorten babies. Ik wilde er slechts één. Ik zag een verpleegster in het wit en één in het blauw. Toen zag ik de naam van de Marcus-baby aan het bedje. Marcus De Duitse treiler „Elbe" uit Cuxhaven is vannacht op de Noordzee, ongeveer 180 kilometer ten noord-noord-westen van Den Helder, gezonken, nadat het vissersvaartuig in aanvaring was ge weest met de Noorse tankboot „Hav- prins". Het Noorse schip seinde, dat het geen schade had opgelopen en dat hel een sloep streek om de opvarenden van de treiler op te pikken. De bemanning van de „Havprins" slaagde er in twee mannen uit het water te halen. Er wor den vijftien opvarenden van de treiler vermist. (Van onze weerkundige medewerker) Aan de periode van koud en buiig weer is vandaag een eind gekomen. Een stormdepressie die van IJsland naar de Noordelijke IJszee is getrokken, heeft de aanvoer van koude lucht afgesne den. Een tweede voor ons gunstige ont wikkeling is het zich over West-Euro pa uitbreiden van een hogedrukgebied, waarvan het centrum boven de Golf van Biscaye ligt. Ons land is vandaag al in een zachtere luchtstroom komen te liggen. Hierin komen flinke opklarin gen voor en vooral de nachten zullen minder koud zijn. Het is niet onmoge lijk, dat de hogedrukgebieden de eerst komende dagen een belangrijke rol gaan spelen en het rustige najaarsweer lan ger dan een of twee dagen zullen doen voortduren. Overdag kan de temperatuur weer tot 16 a 18 gr. C. oplopen. is de naam van mijn man Mark en dit gaf me de ingeving hem te ne men. Ik nam hem toen niemand in de zaal was. Ik wikkelde hem in zijn gele dekentje. Ik liep de trap af. ïk was bang dat iemand me zou zien. Ik zag alleen iemand de straat inkomen. Hij glimlachte tegen me toen hij de baby zag. Ik was bang op de brug te worden tegengehouden, daarom reed ik naar het zuiden op het schiereiland, om op hoofd weg 50 te komen". Mevrouw Benedicto vertelde verder, dat zij in minder dan geen tijd in San José (Californië) was, de plaats waar verscheidene dagen lang intensief ge zocht is nadat vrouwen gezien waren bij het stelen van luiers van waslijnen. Zij wierp de identificatiekaart van de baby weg, reed eerst naar Tracy (Cali fornië) en kocht een paar flessen en een babyrecept, en ging vervolgens naar haar huis in Stockton. „De volgende dag zag ik dokter Mar cus op de televisie. Hij was een aardige man. Ik schakelde over op de voeding die hij adviseerde. Indien dokter Mar cus niet telkens weer gezegd had, dat ik van de baby hield en dat ik hem daarom had meegenomen als hij in plaats daarvan gezegd had dat ik een slechte vrouw was zou ik het kind nooit opgegeven hebben". Mevrouw Benedicto zei, dat zij twee maal haar woning met de baby ver laten had eenmaal om naar een krui denier te gaan en dinsdagavond toen zij met haar man naar de worstelwed strijden ging, waar zij bemerkte, dat een politieman achterdocht kreeg. Zij zei dat zijn zondagavond reeds besloten had de baby terug te geven. „Maandag zag ik de films van me vrouw Marcus, die uit het ziekenhuis naar huis werd gebracht en ik besloot toen dat ik de moeder of de familie geen last meer zou veroorzaken dat ik contact met iemand zou opnemen en er voor zou zorgen dat de babv werd teruggegeven", aldus dit trieste ver haal. Volgens berichten uit Stockton zal mevrouw Benedicto wegens ontvoering voor het gerecht worden gedaagd. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD B0LSTR 48 A DAM TEL. 717162 (Tot vrijdagavond) Zwaar bewolkt met opklaringen en overwegend droog weer. Morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen west en zuid west. Zon: 6.3918.24. Maan. 17.24—5.02. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERttNittiAkitr lü cents per miiiimeter» hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f630 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds tel. 21544. Over één ding heeft men geen vragen te stellen, omdat men daarvan tevoren verzekerd kan zijn: de gretigheid, waarmee men van linkse zijde zal proberen wantrouwen te wekken bij de katholieke arbeiders en bij hen, die tot de gelegenheids stemmers op de P.v.d.A. horen". Al- dus schreven wij in een commentaar i zaterdag jl. op de beslissing van de K.N.P. de eenheid met de K.V.P. te herstellen. Dat dezelfde avond nog de com- mentator gelijk kreeg, wat de reac ties van Het Vrije Volk en Het Parool betreft, behoeft nauwelijks te verwonderen. Dat echter ook de voorzitter van de katholieke werkge meenschap in de P.v.d.A. de heer Ruygers zich gehaast heeft zich in de voorste gelederen te scharen bij het socialistisch streven wantrouwen te zaaien onder de katholieke arbei ders, zoals maandag Jl. op een bijeen komst van de P.v.d.A. te Maastricht geschiedde, bevreemdt ons toch wel even. Wij hadden zo gemeend, dat de ongetwijfeld moeilijke en van veel i zelfopoffering getuigende beslissing van het KNP-bestuur, waarmede het gevolg gaf aan de in het bisschop pelijk mandement uitgesproken wens de eenheid te bewaren, voor de Ka tholieke Werkgemeenschap misschien een reden zou kunnen geweest zijn tot rustige overweging van het des tijds door haar ingenomen stand punt, waarbij deze bisschoppelijke wens openlijk werd afgewezen. Wij blijken ons vergist te hebben. De heer Ruygers heeft te Maastricht het be sluit van de K.N.P. en de K.V.P. om de eenheid te herstellen scherp gekritiseerd. Weinig origineel overi gens, nam hij de propagandaleuze van de socialistische pers over, dat het toetreden van de conservatieve Welterianen tot de K.V.P. de rech tervleugel en derhalve het conserva tisme in deze partij zou versterken. Wij voelen er weinig voor nog eens te gaan discussieren over de begrip pen conservatisme en progressiviteit. Het lijkt ons nogal afgezaagd. Wij weten immers al lang, dat alles wat de P.v.d.A. onderneemt progressief is en wat elke andere partij doet bij de socialisten conservatief heet. Wij laten de socialisten gaarne deze hobby. Wel komt het ons voor, dat de kritische houding der socialis ten ten opzichte van het her stel der eenheid tussen K.V.P. en K.N.P. een zekere logica mist. Im mers: de K.V.P. is volgens de aan hangers der P.v.d.A. conservatiever geworden. Dat zou alleen maar ten gevolge kunnen hebben redenerend volgens de socialistische gedachten- gang dat de aantrekkingskracht van de P.v.d.A. zou toenemen. Welnu, waarom dan al die kritiek? Dit moet voor de P.v.d.A. toch een reden tot vreugde zijn. Maar er is nog iets belangrijkers de P.v.d.A. heeft het altijd zo heil zaam geacht voor de Nederlandse de mocratie, wanneer de partijen in po litiek opzicht een duidelijk ge zicht zouden vertonen. Het moge dan een conservatief of een pro gressief gezicht zijn. Welnu, de K.V.P. zoü in de ogen der P.v.d.A. conservatiever zijn geworden. Dit zou toch wederom tot verheugenis moeten strekken. Het zou immers betekenen, dat duidelijker was geworden, waar de K.V.P. in politiek opzicht stond. En verder. De heer Ruygers heeft maandag ter verduidelijking van wat hij met conservatief bedoelde ge- Wezen op het afwijzende standpunt van de K.N.P. ten opzichte van de Europese integratie en de P.B.O. Het is hem misschien ontgaan dat de toe komstige volksvertegenwoordigers der K.V.P. ook zij die uit K.N.P.- kring afkomstig zullen zijn zich verplicht hebben zich te houden aan het werkprogram der K.V.P., in welk program duidelijke passages over bedoelde onderwerpen voorko men. Dat er in details afwijkende meningen bestaan in katholieke kring over P.B.O. en Europese integratie willen wij graag toegeven. Maar is dat nu zo erg? En is het bij de P.v.d.A. anders? Wij menen met het bovenstaande te hebben aangetoond, dat er aan de logica in houding en redenering van de P.v.d.A. nogal iets ontbreekt. In plaats van te juichen roepen zij ach en wee over de vermeende con servatieve instelling der K.V.P. Er is voor deze houding o.i. maar één conclusie: de socialisten voelen zich lang niet zo gerust met hun progressiviteit als zij voorgeven. Zij weten dat eenheid der katholieken in de politiek, ook de politieke macht betekent om het katholiek werkprogram te verwezenlijken. Dit laatste vrezen zij of misgunnen zij de K.V.P. Daarom is juist nu de wer kelijke bedoeling van hun gebazel over conservatisme en progressivi teit al heel doorzichtig. Door onvoorziene omstandigheden is de vergadering van het dagelijks be stuur van de K.N.P., waarin over het bijeenroepen van de partijraad beslist zal worden, uitgesteld tot vrijdag. Van de zijde van het dagelijks bestuur ver nemen wij, dat de berichten omtrent moeilijkheden in de partij klaarblijke lijk afkomstig zijn van leden, die het met de getroffen overeenstemming niet eens zijn en thans verwarring willen stichten, zij zijn in het algemeen niet afkomstig van personen, die represen tatief voor organen van de K.N.P. kun nen worden geacht. Het bestuur staat op het standpunt, dat het volgens de statuten heeft gehandeld. De overeen- «temming met de K.V.P. is slechts ge troffen onder het voorbehoud, dat over de opheffing van de K.N.P. de partij raad het laatste woord heeft. ïiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimmui

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1