Wijkcomité „Oud-Schoten" is dankbaar maar heeft nog vele wensen is TEMPO Sassenlieimer met mes in buik gestoken Nieuwe films in Haarlem Groentehandelaar bromde onder invloed van alcohol Pastoor C. Pouw verwelkomd in feestend Heemstede Triomfantelijke intocht en plechtige installatie Installatie Rapport wijkgebouw deze week naar B. en W. Voor verhuizingen Ernstig ongeluk op spoorbaan bij de Pijlslaan R. Verbeek nam afscheid van Provinciaal Ziekenhuis Uit STAD I Blake helpt een handje Geladen zaterdag The Americano De 13e passagier l Helm Wagensporen naar het westen Mrs. Miniver Der Vogelhandier Gejaagd door de wind HAARLEMSE POLITIERECHTER en Studio Cruys Voorbergh in „Van licht en donker" Roxy Lido ZATERDAG 1 OKTOBER 1955 PAGINA 2 VEiR. KATHOLIEKE DAMMERS Biljarten Rozenstr.l3,tel.20020enl2525 Burgerlijke Stand Haarlem Rangeerder met zijn voet onder goederen trein „WIENER GRINZING' HANS FEXTH Vergadering Vereniging „Het Bijgoed" IDEALE LUIERS Luxor RADIO MOORS Stoel op hoofd „WIENER GRINZING' HANS FEXTH Feest bij Kamer van) Koophandel Haarlem J. M. G. van Sèggelen viert 25-jarig jubileum „WIENER GRINZING" HANS FEITH Professiefeest pater Van S'traaten Palace Frans Hals de kerkuil ploegstoffen Completen St.-Joseph- kerk ZANDVOORT Reprise van „Sprookjes" Minerva Rembrandt WASSERIJ DUYN Apotheken en dokters diensten SANTPOORT Zondagsdienst Op de vrijdagavond in de kleuter school aan de Tesselschadestraat ge houden openbare vergadering van het wükcomité, Oud-Schoten, heeft de voorzitter, de heer B. J. A. Steentjes in zijn openingswoord vele verbeterin gen in Oud-Schoten gememoreerd zo als de nieuwe verlichting in het Vogel- kwartier waar het comité zowel de ge meente als het G.E.B. zeer erkentelijk voor is. Alleen is daar de bestrating nog minder goed en gehoopt wordt, dat ook daarin spoedig verbetering zal worden gebracht. De dienst voor Hout- en plantsoenen kreeg een pluim voor de prima wijze, waarop de plantsoenen worden onder houden, welke „een juweel voor het oog" zijn! Dat er hard gewerkt wordt in Oud- Schoten bewezen de eerste bouwactivi teiten, ontplooid in Delftwijk en de te kening, welke komt in het sportcom plex Noord Akendam, terwijl een be gin is gemaakt met de werkzaamhe den aan de r.-k. Begraafplaats en de gymzaal aan de P. H. v.d. Ley- school snel vordert. De voorzitter hoop te voorts, dat ook aan de bouw van het gymnastieklokaal bij de Dom. Sa- vioschool spoedig kon worden begon nen en dat de 10-jarige speeltuinvere niging D.V.S., die nu een ander ter rein heeft toegewezen gekregen, tot nog grotere bloei zou mogen komen. Oud-Schoten toch de handen uit de „Zo ziet U", aldus spr. „dat in mouwen gestoken worden. Als nu Delft- wijk ook vol gebouwd is, wordt Oud- Schoten een mooi afgerond gedeelte van Haarlem." Hij heette in het bij zonder het raadslid, de heer Blokdijk, hoofdinspecteur Davidson, de beide wijkagenten en oud-adjudant J. van Zijl welkom. Bjj de behandeling der ingekomen stukken, kwam naar voren, dat aan de wens tot plaatsing van een wachthuis je op de Rijksstraatweg door de N.Z.H.V.M. zou worden voldaan. Op 3 april hadden bewoners van Const. Huijgen- en Vollenhovenstraat zich met een van 50 handtekeningen voorziene klacht gewend tot de Direc teur van Bouw en Woningtoezicht, daar op een open terrein vodden en oud roest werden opgeslagen, een paard in een vervallen stal onderdak had, waardoor de ratten vrij spel hadden en omwonenden overlast ondervonden van ganzen ,die hen uit de slaap hiel den. Men vroeg maatregelen, om hier een einde aan te maken. Op 2 september eerst kwam er ant woord. De betrokkenen waren aange schreven, om de hinderlijke voorwer pen te verwijderen, terwijl hierbij werd aangetekend, dat omtrent die ganzen nooit klachten waren ontvangen. De secretaris van het Wijkcomité, de heer J. Kampman, had op dit schrijven per 4 september geantwoord en bedankt voor de „vlotte" behandeling van de zaak. De directeur werd uitgenodigd om de d.a.v. zaterdagmiddag met enige le den van het comité eens ter plaatse te gaan kijken, alvorens men zich tot B. en W. zou wenden. Die bewuste zaterdag ochtend kwam als antwoord, dat de di recteur aan B. en W. verzocht had, dit open terrein te bebouwen en dat er nu geen reden was aan de uitnodiging, om mee te gaan kijken, gevolg te geven. Het dagelijks bestuur van het Wijk comité is over deze kwestie deze week gaan praten met de loco-burgemeester; een moeilijkheid bleek de afwezigheid van de burgemeester en enige wethou ders, maar toch werd voor de toekomst de toezegging ontvangen, dat bij derge lijke gevallen getracht zal worden, een soepeler weg te bewandelen. Men had nog meer vragen, o.a. hoe het stond met het rapport van prof. De Quaay over de wijkgedachte en ook over de bouw van een wijkgebouw, 'doch door de afwezigheid van de betrokken wethou ders, werd niet aan beantwoording toe gekomen. Wel zal het rapport dat de commissie-wijkgebouw deze week aan B. en W. zal doen toekomen, de nodige aandacht zal krijgen, evenals de finan- De vriendschappelijke damwedstrijd Hillegom - V.K.D. I is voorlopig ge ëindigd in een 126 zege voor V.K.D. A.s. woensdag speelt het tweede tiental zijn eerste wedstrijd voor de bondscom- petitie. De uitslagen van de onderl. comp. luiden: G. Hesselman - J. Luiten 02; D. Rump - G. Faaij 1—1; V. Andringa - A. Masteling 0—2; R. Kok - P. Hollen- berg 0-2; J. Sassen - J. Kramer 20; H. Rump - J. Lucas afgebr. F. Visser - Th. v. Wort afgebr. G. Faaij - P. Hol- lenberg 02; J. Lucas - Th. v. Wort afgebr. J. Kramer - V. Andringa 02; G. Hesselman - J. Sassen 02; F. Vis ser - D. Rump afgebr. J. Kramer - P. Beelen 02; Th. v. Wort - P. Mul 02; J. Lucas - P. Hollenberg 20; V. Andringa - G. Hesselman 02; H. Rump - F. Visser afgebr. D. Rump - R. Kok 02; A. Masteling P. Bee len 2—0. Gisteravond speelde de B.V. „Hof van Hollènd" een biljartwedstrijd tegen de B.V. „Groenendaal" te Heemstede. De strijd, die ging om de „Zilveren bal" eindigde in remise, zodat „Groenendaal" thans na twee avonden de leiding heeft met 139. Advertentie .■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a het vertrouwdste en voordeligste adres. Transporten door geheel Nederland. Goederen zonder prijsverhoging verzekerd. GEHUWD: F. Groenendaal en W. C. Weterman; E. Jajaonah Rabezandrina en S. A G. van Nüss. GEBOREN :C. M. Nooij-De Lange, z.; M .Flipphi-van der Veen, z.; L. J. Lagerweij-Plukker, d.: E. van Kampen- Folkersma, d.; M. C. Tb. Floris-Van Egmond, d.; C. van der Raad-Pijp- OVÉRLEDEN: W. J. Lamoraal Wi- chers, 76 j. Eindenhoutstraat; J. J. VVeijers-De Jong, 45 j., Graaf van Wiedstraat. ciering, doch het zal eerst na 23 oktober in behandeling genomen kunnen worden. Het lid van het wijkcomité, de heer Winter, zou wel gaarne een verlichte klok in de wijk aangebracht. De heer Kampman merkte op dat er wel sprake van is, de Rijksstraatweg te gaan verbreden tussen Soendaplein en V. Nesstraat, maar dan blijft men toch meer naar de brug toe de „mui zenvallen" houden en de voorzitter zag ook de noodzaak om aan deze zijde van de brug (ten noorden dus) veiligheids maatregelen te nemen. Deze verkeerskwestie was een voor loper op het praatje dat oud-adjudant J. van Zijl, als vertegenwoordiger van het Verbond van Veilig Verkeersactie voor Haarlem en omstreken vervolgens hield. Hij verklaarde zich bereid, als is het nog 2 of 3 keer deze winter, een lezing over „Veilig Verkeer" te komen houden. Voor vijftig jaar was het heel wat rus tiger op verkeersgebied. Er waren toen nog geen auto's, lang niet zoveel fiet sen en verder karren en paard en wagen Dat gaf toen een heel ander straatbeeld en de jeugd kon rustig midden op de straat spelen. Daarna heeft men voor de verkeers veiligheid drie wetten moeten maken: de wegenverkeerswet met het wegen verkeersreglement, de wet op het auto vervoer en de rijtijdenwet. Daar de meeste ongelukken gemaakt worden, omdat men niet weet, waar en wanneer men voorrang moet verlenen, behandelde spr. aan de hand van mee gebrachte afgedrukte voorbeelden, de betekenis van de verkeersborden, -lich ten en tekens, welke men moet weten, om een goed weggebruiker te zijn. Nadat vele vragen bevredigend beant woord waren, bracht de heer Steentjes dank voor deze klare uiteenzetting, met de wens, dat de heer Van Zijl bij een volgende gelegenheid een heel wat tal rijker gehoor voor dit uiterst nuttige onderwerp zou aantreffen. Vanmorgen omstreeks elf uur is een rangeerder van de Ned. Spoorwegen van een goederenwagon gevallen, met zijn hoofd tegen de betonnen paal van een bovenleiding en met zijn rechtervoet onder de trein terechtgekomen. De man heeft waarschijnlijk een schedel- basisfractuur. terwijl zijn rechtervoet is afgeklemd. Het ongeluk geschiedde op de spoor lijn Haarlem-Leiden In Haarlem, ter hoogte van de Pijlslaan. De man stond op de treeplank van het tweede wagen tje van zijn goederentrein, die hij aan het rangeren was. Hij keek om of de wissels goed rangeerden, waarbij hij zich opzij boog. Op dat moment kwam hij met zijn hoofd tegen een paal van de bovenleiding en viel met zijn rechter voet onder de trein. Advertentie Maandag 3 oktober, des namiddags om 4 uur, wordt in de scheidsgerecht zaal van het Krelagehuis een alge mene ledenvergadering gehouden van de vereniging „Het Bijgoed". Aan de agenda ontlenen wij o.m.: Behandeling en vaststelling van een reglement op de Keuringsdienst van crocussen en andere bijgoedgewassen, alsmede een bestuursvoorstel om aan de minister van landbouw, visserij en voedselvoor ziening te verzoeken de vereniging te erkennen als instelling ter bestrijding en voorkoming van ziekten in crocus sen en andere, nader door het bestuur aan te wijzen bijgoedgewassen. (Art. 1,5 Bloemb.ziektewet 1937). De bewoners van Lisse en Sassenheim hebben donderdagavond een felle jacht ontketend op twee inbrekers, waarvan de een in de hitte van de strijd niet aar zelde om een achtervolger, de heer De Jong, wonende in de derde Poellaan te Sassenheim, met een dolkmes te steken, waardoor deze nog dezelfde avond moest worden geopereerd. De aanleiding tot dit alles waren de duistere praktijken van twee jonge man nen, die eerst trachtten in te breken bij de heer Th. Hoogkamer, te Lisse, waar zij waarschijnlijk hun arbeid niet kon den voortzetten. Zij versaagden echter niet en gingen naar de woning van de heer H. H. S. Verdegaal, Hoofdstraat 363 te Sassenheim. Daar sloegen ze een ruitje in en ontvreemdden een vulpen in etui. Inmiddels hadden buren argwaan op gevat en werd er een jacht georgani seerd op de beide onverlaten. Ook de politie nam hieraan deel. De heer De Jong was een van de voorsten en wist een der mannen vast te grijpen. Deze draaide zich plotseling om en stak zijn dolkmes in de buik van zijn aanvaller. De politie arresteerde later twee ar beiders, de betonwerker H. en de los- werkman D. J. D., die in het bezit waren van inbraakwerktuigen. Zij ont kenden nochtans niets met de zaak te maken te hebben en D. beweerde zelfs van een alibi voorzien te zijn. Advertentie Advertentie Baby kan tevreden zijn. Z'n Teddy's zijn in prijs verlaagd. Van de acht misbruikers van sterke drank, die gisteren voor de Haarlemse politierechter terecht moesten staan, had de 63-jarige Beverwijkse groente handelaar een record geslagen. Zijn bloed bleek 2.35 pro mille alcohol te be vatten, hetgeen neerkomt op ongeveer tien borreltjes. De bloedproef werd op 11 juli van dit jaar in Beverwijk genomen, toen de verdachte met zijn bromfiets tegen de grond was geslagen, vlak voor een bus. Het ongeval was ontstaan, doordat de bejaarde man lustig tuffend de auto- Van ouds bekend. Tel, 14609 bus wilde passeren, ,maar hem schamp- Officieel Philips-reparateur te en niet meer dan één meter voor Kruisstraat 38 - Haarlem het gevaarlijke voertuig terecht kwam. Gisteren hebben de parochianen van de Heemsteedse Sint Bavo hun nieuwe herder, pastoor C. Pouw, begroet. Op bijzonder hartelijke wijze heeft de parochie van St. Bavo te Heem stede haar nieuwe herder verwelkomd. Om zeven uur gisteravond stonden de r.k. harmonie „St. Michael", de jeugdbewegingen en een groot aantal belangstellenden bij het begin van de Binnenweg opgesteld in afwachting van de'komst van de nieuwe pastoor. Precies op tijd reed een prachtige zwarte wagen voor met een wuivende en lachende pastoor Pouw en twee leden van het kerkbestuur. Onmiddellijk zette de muziek in en werd de stoet gegroepeerd. Voorop de mannen van „St. Michael", bijgelicht door fakkeldragende pad vinders, daarachter de welpen en kabouters, en daarna de wagen met pastoor Pouw. Rond de wagen liep een trots escorte van fakkeldragende jongens en meisjes van de verschillende jeugdbewegingen in de parochie. Achter de wagen kwamen nog de gidsen, de jongens van de jeugdaf deling van II.B.C. Terwijl de stoet werd gesloten door de meisjes van H.B.C. afdeling gymnastiek. Langzaam trok de optocht over de Binnenweg naar de Kerklaan. Overal langs de kant stonden rijen belangstel lenden, die de pastoor toewuifden, ter wijl ook de pastoor voor alles belang stelling toonde en geen groet onbeant woord liet. Hij wilde het niet bij wuiven en knik ken laten, want toen de wagen even moest stoppen wenkte hij al direct naar enkele kinderen die schuchter dichter bij kwamen en toen van de pastoor een hamd kregen. Temidden van het sprookjesachtige licht van de wapperen de roetelende fakkelvlammen draaide de wagen de Kerklaan op. Ook hier, evenals langs de Binnenweg vele hui zen met vlaggen getooid. Een speciale groet had de pastoor voor de zustertjes van huize „St.-Bavo", die zich voor de deur verdrongen om hun nieuwe geestelijke vader te zien en te begroeten. Aan de poort van het kerkplein werd de pastoor opgewacht door de geestelijk heid en de misdienaars. Tussen een haag van fakkeldragers en belangstel lende parochianen schreed pastoor Pouw, joviaal wuivend met zijn hoed, zijn nieuwe kerk tegemoet. Feestelijk galmden de klokken en het orgel speel de voluit toen de pastoor door het mid denschip, voorafgegaan door priesters, misdienaars en bruidjes, naar het al taar liep. Na even te hebben gewacht op de daarna binnenstromende parochianen, die bijna de gehele kerk vulden, heet te kapelaan C. Visser, namens de pa rochie, de nieuwe pastoor hartelijk wel kom. ,,U krijgt een mooie parochie. U krijgt een parochie waar u een her der zult kunnen zijn en parochianen die naar u zullen luisteren. Wij wensen u hier in Berkenrode vele gelukkige en vruchtbare priesterjaren toe", aldus ka pelaan Visser. Een grote schare van belangstellenden heeft vrijdagmiddag in Musis Sacrum van het Prov. Zièkenhuis te Santpoort de economisch directeur, de heer R. Verbeek, in verband met het bereiken van zijn 65-jarige leeftijd, een hartelijk en welge meend afscheid bezorgd. Een lange rij van sprekers heeft getuigd van waardering voor het werk van de man, die ruim 40 jaar geleden als klerk zijn loopbaan hier begon en die tenslotte opgeklommen tot de hoogst bereikbare sport van de ladder, hier op zijn terrein belangrijk werk voor de drie provinciale ziekenhuizen en zijn bewoners heeft kunnen verrichten. Onder degenen, die de heer Verbeek een hand kwamen drukken, bevond zich Jan van Zutphen. Toen volgde het voorlezen van de bisschoppelijke brief, inhoudende het besluit tot eervol ontslag van pastoor C. Pouw als herder te Wijk aan Zee en zijn aanstelling als pastoor van de St. Bavo-parochie te Heemstede. Deken W. J. Zijlstra, die het schrijven voorlas, installeerde hierna de pastoor door hem achtereenvolgens het altaar, het missaal en de, paramenten als tekenen van zijn waardigheid en ambt, en de preekstoel, de biechtstoel, doopvont en sacristie voor de uitoefening daarvan, over te dragen. De deken sprak vanaf de preekstoel de nieuwe pastoor en de parochianen toe. Ook hij wilde de persoon van pas toor Chr. van Mierlo nog even geden ken en eren om zijn voortreffelijke wer ken in de 21 jaar van zijn pastoraat. Hij wees de nieuwe pastoor op de zwaarte van zijn taak en verantwoor delijkheid en hij vroeg zijn parochianen hem zowel geestelijk als stoffelijk alle steun te geven die hij nodig had. „Dit eerste contact is mooi geweest. Een dergelijk welkom is op vele andere plaatsen onmogelijk en ondenkbaar. Geef deze sympathieke geste in de toe komst echter diepgang, door naar- el kaar toe te groeien." Een kort plechtig lof besloot de ker kelijke installatie. De chauffeur kon ternauwernood rem men en wist zodoende erger te voor komen. Men poogde de aan het gezicht bloe dende Beverwijker op de been te bren gen, maar deze protesteerde heftig. Hij sloeg in het rond, schreeuwde, dat hij helemaal niet gewond was, maakte iedereen voor gek uit, kortom gedroeg zich buitengewoon recalcitrant. Een onmiddellijk gewaarschuwde arts trachtte het slachtoffer te verbinden, doch slaagde hierin bijna niet. De 63- jarige rukte de windsels en pleisters af en verklaarde met de hardnekkig heid van iemand die zeer diep in het glaasje heeft gekeken, dat „ze hem nog meer konden vertellen, want dat geen mens zich zo nuchter voelde als hij." Op een verstandige vraag van de bus chauffeur hoe hij heette, hoorden de om standers het geestige antwoord „Jan Klaassen." De officier van justitie meende ge voeglijk te mogen concluderen, dat de verdachte dronken was geweest en na een kleine fietstocht louter uit onmacht van zijn voertuig was gevallen. De eis luidde drie weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Aangezien de Beverwijker nog pas voor de eerste keer met de strafrech ter in aanraking kwam, meende de zit tende magistraat de uitspraak iets te kunnen verzachten en hem te veroorde len tot 100.boete (of 30 dagen hechtenis), twee weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en ontzegging van een jaar motorrijtuigen te bestu ren. „Deze man denkt, dat hii in een wil dernis leeft," zo sprak de officier van justitie in zijn requisitoir tegen een handelaar in bouwmaterialen uit Zwa nenburg.. Deze had in een café te Zaandam op 14 augustus een andere bezoeker met een stoel op het hoofd geslagen, tengevolge waarvan het slacht offer bewusteloos in elkaar zakte, een bloedende hoofdwond opliep en zeven dagen het bed moest houden. Het was kermistijd en de verdachte reeds drie vonnissen achter de rug kreeg ongenoegen met een man, die hem lastig zou hebben gevallen. Beiden hadden het een en ander gedronken en spoedig ontstond er ruzie. Die was snel afgelopen, want de Zwanenburger hanteerde het stoelhout zodanig, dat de tegenstander direct buiten gevecht was gesteld. De officier vond het een ernstig de lict en requireerde een gevangenisstraf van drie maanden. Blijkbaar zag_ de politierechter de zaak ietwat optimisti scher, hij bracht de straf terug tot tien dagen. Advertentie Vandaag hangt bij de Haarlemse Ka mer van Koophandel aan de Nassau- laan de vlag uit, die ervan getuigt, dat er binnen feest gevierd wordt. Van dat feest vormt de heer J. M. G. van Seg- gelen, Lambrecht van Dalelaan 54 te Haarlem, het middelpunt. Hij is van daag namelijk 25 jaar in dienst van de Haarlemse Kamer van Koophandel. Zijn jubileum werd vanmorgen hartelijk gevierd. Namens het bestuur werd hij toegesproken door de heer Ch. E. Vis ser, voorzitter van de Kamer, die de heer Van Seggelen een geschenk jonder couvert overhandigde. De secretaris, jhr. dr. J. C. Mollerus, hield namens het personeel een geestig toespraakje, waarin hij de verdiensten van de jubila ris schetste. Het geschenk was een vul penset. Vanavond wordt de heer Van Seggelen, die loketbeambte is en als zo danig ook voor het publiek geen onbe kende, een feestavond bereid in de ver gaderzaal van de Kamer. Advertentie De plechtige H. Mis in de dekenale kerk „Sint-Joseph" aan de Jansstraat, die maandag 3 oktober ter gelegenheid van het zilveren professiefeest van pa ter dr. Modestus van Straaten, rector van het Triniteitslyceum, zal worden opgedragen, begint om half tien. Het bestuur van de muziekvereniging „Harmonie Crescendo", het spoorkorps, dat 60 jaar bestaat, zal receptie hou den op zaterdag 8 oktober van 3 tot 5 uur in de grote zaal van „De Leeu werik". Jan P. Strjjbos zal voor de leden van de vereniging „Buurtbelang Aerdenhout Bentveld" vrijdag 7 oktober in restau rant „Boekenrode" een film vertonen over de kleurenpracht van Zuid-Afri- ka. De bijeenkomst wordt om acht uur geopend. In november zal de heer J. J. Delfos, chef van het reisbureau Lis- sone-Lindeman N.V. in Haarlem, een lezing voor de" vereniging houden over Mexico en Cuba. Maandagavond 3 oktober zullen 10 „groenen" in de sociëteit „De Waag" als lid van de r.-k. studentenvereniging Sanctus Bavo plechtig geïnaugureerd worden. Na de inauguratie zal Mi chel van der Pias een lezing houden over „De speelse Muze". De plechtig heid, die uiteraard een besloten karak ter draagt, begint om 8 uur. Eddie Constantine heet deze week Blake. Hij helpt een handje in een vreemde en ingewikkelde moordaffaire, die zó fantastisch is, dat zij niet na te vertellen valt. Eddie Con stantine raakt in de meest vreemde situaties, waar het lot hem steeds weer op de meest ongeloofwaardige wij2e uitredt. Dat doet er ook niet toe, want heel deze Franse film is er op gericht de draak te steken met de Amerikaan se gangsterfilms. „Blake helpt een handje" is knap gefilmd en houdt er de spanning van de eerste tot de laat ste minuut in. Het betimmeren van boeven en politie neemt bij tijd en wijle zulke afmetingen aan, dat per sonen beneden de achttien jaar beter thuis kunnen blijven. Anderen kun nen zich kostelijk amuseren. Een bende bereidt een overval voor op de bank in een klein Ameri kaans stadje. Via een lange, niet oninteressante inleiding maakt men kennis met enkelen der bewoners van het stadje, die later in de roofoverval een rol zullen spelen. De roof is goed georganiseerd, slaagt ten dele, maar loopt voor de boeven, die een onderne mende en lang niet bange inwoner van het stadje hebben onderschat, slecht af. Een spannend geheel, niet zonder verdienste gemaakt. In Cinema Palace voor volwassenen. In de eerste meters van de film „The Americano" blijft het nog wel rus tig. Mr. Dent sjouwt met drie kost bare stieren van Mexico naar Brazilië. Maar hij is daar nauwelijks aangekomen of de spanningen tusnen goed en kwaad ritselen reeds in de jungle welke als een extra boeiend element aan het ge bruikelijke Wild-West-décor is toege voegd en worden tenslotte tot bittere vuurgevechten, waarbij het kwaad ter aarde stort en het goede, te weten „The Americano", peinzend wegwandelt naar een smachtende Marianne. Zij krijgt voor haar romantische bijdrage aan de ze, niet slecht gespeelde en technisch welverzorgde film de traditionele belo ning. Teresa, een andere schone, doet al te Braziliaans, weshalve bepaalde scènes tot voorbehoud nopen. Toegang: volwassenen. De film draait in Frans Hals. H et gaat niet om de dertiende, maar om de zevende en achtste passagier van een vliegtuig crat van Hongkong naar Tokio vliegt. Een van de kennissen van een luchtmaar- schalk heeft in een droom gezien, dat dit vliegtuig, waarvan hij de passagiers duidelijk weet weer te geven, zal ver ongelukken. Enkelen van hen halen aanvankelijk de schouders hiervoor op, maar als geleidelijk aan blijkt, dat veel van de droom werkelijkheid is gewor den, tot het bij toeval stijgende aantal passagiers toe, bekruipt hen een be nauwenis om het lot dat hen te wachten staat. Het vliegtuig komt in de geschets te benarde omstandigheden, veronge lukt, maar er vallen geen doden. Regisseur Leslie Norman heeft de Advertentie Nw'. GRACHT23.TEL 17065 Sedert enige maanden is in de St. Josephkerk aan de Jansstraat de tradi tie van het zingen der Completen weer in ere hersteld. Iedere eerste zondag van de maand worden 's avonds de Completen in de kerk gezongen en dus morgenavond om zeven uur zijn de Completen in genoemde kerk. Uit de folklore van diverse landen heeft de bekende cabaretier Cruys Voorbergh een bouquet van miniaturen samengelezen, aangevuld met enkele moderne teksten. Diverse süjlstukjes bevat dit bouquet, in een aangename combinatie van gebaar, dictie en cos- tuum. Rake typeringen in de schetsen, zodat elke figuur een oude bekende wordt. De interpretaties zijn van Cruys Voorbergh, die het stempel van zijn persoonlijkheid op dit programma zet te, en Emmy Lopes Dias, terwijl Cor Lemaire aan de vleugel verrukkelijke melodietjes speelt. „Van licht en donker" heeft Cruys Voorbergh dit klein-kunst-programma genoemd. Donderdag 6 oktober treedt hij te Zandvoort met zijn ensemble op in theater Monopole voor liefhebbers van kleinkunst? van verfijnde allure. Dit optreden is mogelijk gemaakt door de Stichting culturele kring 't Helm, die met deze voorstelling haar winterseizoen opent. Het grote succes dat de r.-k. toneel vereniging ,,'t Voetlicht" heeft behaald met de opvoering van een cabaret-pro gramma onder de titel „Sprookjes", heeft haar tot een reprise genoopt. Deze wordt op zondag 2 oktober gegeven in het Patronaatsgebouw te Zandvoort. Aanvang kwart over acht. beklemmende sfeer suggestief opgeroe pen; speciaal de vlucht in het nood weer, zonder radio en zonder benzine is imposant weergegeven. In Studio voor boven de veertien. Een verhaal van de stoere manne lijkheid der Amerikaanse pio niers, die met onverstoorbare doorzettingskracht naar het westen trokken vertelt de film „Wagensporen naar het westen". De film, die tot en mét zondag in Roxy wordt vertoond, is een western van het goede soort, niet opzienbarend, maar ongetwijfeld span nend. Veertienjarigen en ouderen kun nen er zonder bezwaar heen. Vanaf maandag tot en met donderdag vertoont de Saint zijn dappere daden tijdens het opsporen van de dader van een laffe moordaanslag. „Een vrouw helpt de Saint" is toegankelijk voor achttienjarigen en ouderen. Slechts twee dagen wordt in het Ml- nervatheater te Heemstede de be roemde film „Mrs. Miniver" ver toond. Deze keer in onverkorte versie. De beminnelijke mrs. Miniver is het middelpunt van het leven, dat zich af speelt tijdens de laatste oorlog in een vrij rustig deel van Engeland. Deze film, waaraan menigeen zo'n goede herinnering bewaart, munt uit door een voud en juiste weergave van de oor logstijd. Achttien jaar. Woensdag en donderdag wordt voor de zoveelste maal de film „Als de dauw hangt komt er regen" vertoond. Zo is Carl Zeller's operette „Der Vogelhandler" dan weer eens ver filmd; dit keer door de routinier Arthur Maria Rabenalt. Er zitten amu sante gedeelten in. Het ballet is van een imponerende schoonheid. Dat de ver houding film - operette met deze Vo gelhandler in een nieuw licht is komen te staan zouden wij niet durven bewe ren. Daarvoor is te veel het geijkte pro cédé gevolgd. Overigens biedt de film een gezellige tijdspassering. In Lido. Voor 14-jarigen zegt de KFC. Voor de derde week is de film „Ge jaagd door de wind" in Rembrandt ge prolongeerd. 14 jaar. Advertentie AMSTKR I>A MSEV AART 20 TFI..11QW MANGELWAS KANT EN KLAAR binnen 4 dagen retour. CINEMA PALACE: „Geladen zaterdag", volw. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 u. FRANS HALS: „The Americano", 18 jaar. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. LIDO: „Der Vogelhandier", 14 jaar. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 u. LUXOR: „Blake helpt een handje", 18 jaar. Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. MINERVA: „Mrs. Miniver", 18 jaar. Za. 7 en 9.30 uur, zo. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Wo. en do. 8.15 uur: „Als de dauw hangt, komt er regen", str. volw. REMBRANDT: „Gejaagd door de wind", 14 j. Tijden: 2 en 7 uur. ROXY: „Wagensporen naar het westen", 14 jaar. Tijden: za. 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Van ma. tot en met do.: „Een vrouw helpt de Saint", 18 jaar. Tij den: 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „De dertiende passagier", 14 jaar. Tijden: 2.15, 7 en 9.15; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 1 oktober Stadsschouwburg: De Haagse Comedie met „In de schaduw van twijfel", 8 uur. Zondag 2 oktober Stadsschouwburg: De Haagse Comedie met „Pas op, kijk niet om", 8 uur. Concertgebouw: Bonte avond met o.a. Willy Vervoort en Cees de Lange. Maandag 3 oktober Minerva (Heemstede): „Potasch en Perle- moer met vakantie" met o.a. Johan Kaart en Johan Boskamp, 8.15 uur. Stadsschouwburg: Kon. Letterlievende ver eniging „J. J. Cremer" met „Wie zal ik ver moorden", 8 uur. Concertgebouw: N. Ph. O. Extra concert o.l.v. Toon Verhey. Sol.: Hans Richter-Haa- ser, piano, 8 uur. Grote Kerk: Beiaardbespeling door de stadsbeiaardier Arie Peters. Van 15.30— 16.30 u. Haarlem De zondags-, avond en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken wordt waargeno men door: Th. A. Klinkhamer, Koningin neweg 69, telefoon 11596, Gryseels en v. Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Frans Halsapotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180. ZIEKEN VER VOER G G.D Telef14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd.', Tel. 21400. Voor de doktersdiensten in Haarlem belle men 11990. Bloemendaa! De zondags-, avond- en nachtdienst van de Bloemendaalse, Overveense en Sant- poortse apotheken wordt waargenomen door de Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, tel. 2218:1; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp» tel. K 2560—8284. Dokters dienst: cloktee J. H. M. Egberts. Zuider Stationsweg 12, tel. 22263. Overveen De zondagsdienst voor artsen zal worden waargenomen door P. M. Wijkmans, Ju- lianalaan 136, tel. 10071. Artsen: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoost. tel. K 2560 8410. Apoteken (ook nachtdienst): Apoteek De Wilde, Éroekbergenlaan 42, Sant poort, tel. K 2560 8284, en Bloemen daalse Apoteek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2