Geflatteerde nederlaag van Oostenrijkers: SCHC en BREDA lijden verrassende nederlagen MARY KOK eerste op de 100 meter vlinderslag BLACKPOOL WINT ZONDER STANLEY MATTHEWS Él Veel belangstelling en boeiende strijd bij wherry-westrijden Sterke Nederlandse Iioekeyploeg in Wenen Coupe d'Europe voor hockeyers Wielrenner maakt dodelijke val Iloches competitie DKS, Union en Meppel ongeslagen Rik v. Steenbergen verslaat Van Est Japanners breken es wereldrekords zwemmen Van Vliet ongenaak baar in Antwerpen m i 1 -ï MAANDAG 3 OKTOBER 1955 PAGINA 9 Eerste wedstrijden in 1957 In Ronde van Kampen Veld in nieuw stadion 5 meter te smal WEST ^oszavolgyi: nieuw record op 2000 meter ^oatste record van Gaston Reiff gesneuveld OOST Dames-hockeyteam NOORD Proefneming in een extra warm bad Z Russische invitatie voor de zwembond Kleine ploeg naar Moskou „Kring Midden Neder land" wint van militaire zwemmers Leaguekampioen Chelsea heeft eindelijk succes ÈÊMsm ENGELAND VEEL TE STERK VOOR DENEMARKEN Willem III boekt successen Coppi weer kampioen van Italië op de weg Voor een klein, maar uitgelezen publiek het bestuur van de internatio nale hockeyfederatie was aanwezig hebben de Nederlandse hockeyers zater dag in Wenen gedemonstreerd, hoe Zij sedert het Europese to'ernooi te Brussel vooruit zijn gegaan. Alle leden van het elftal, zonder uitzondering, waren beter dan hun tegenstanders en in tactisch en technisch opzicht kregen de Oosten rijkers menie lesje. Dat de score niet hoger dan 01 is geworden, is bijna uit sluitend te danken aan het werk van de Oostenrijkse doelverdediger Jerabek, die in vele gevaarlijke situaties door uitlopen, wegschoppen en.veel geluk doelpunten kon voorkomen. Een van de belangrijkste besluiten van de bestuursvergadering van de in ternationale hockeyfederatie (FIH) onder leiding van onze landgenoot jhr. L. J. Quarles van U ffordis geweest het instellen van een hockeytournooi om de „Europa Cup". De wedstrijden om de „Coupe d'Europe" zullen steeds over twee jaren worden verdeeld. Aangezien in het ko mende jaar de Olympische wedstrijden op het programma staan, zal pas in het voorjaar van 1957 worden begonnen met deze Europese competitie. De competitie zal worden gespeeld volgens het Davis Cup-systeem, waarbij voor de eerste ronde Europa verdeeld wordt in drie zones: Noord, West en Oost. De 17-jarige nieuweling-wielrenner T. Veldhuis, die zaterdag deelnam aan de Ronde van Kampen, is bij een valpartij zo ernstig gewond, dat hjj in de loop van de avond in een van de Zwolse zie kenhuizen is overleden. Hij reed in het peloton, viel door nog niet opgehelderde oorzaak en kwam daarbij met zijn hoofd op straat te recht. In eerste instantie constateerde men slechts enige schaafwonden aan armen en hoofd. Het slachtoffer, dat een valhelm droeg, had echter het be wustzijn verloren en werd in de loop van de avond van het ziekenhuis in Kampen, waar hij was opgenomen, overgebracht naar een van de Zwolse ziekenhuizen, waar hij later is over leden. In de dubbele landenwedstrijd van de Franse atleten tegen Polen en tegen Finland, hebben de Fransen van beide tegenstanders verloren. Polen versloeg gastheren met 108 tegen 103 punten eh Finland won met 120 tegen 91 pun ten. Toch hadden de Oranjemannen met een nadelige factor te kampen. Want in dit nieuwe hockeystadion te We nen de landenwedstrijd betekende tevens de feestelijke inwijding bleek het veld bijna 5 meter te smal te zijn. De Nederlanders, die gewend zijn het spel te spreiden en veel in de breed te te combineren, stonden hierdoor voor de taak dichter bij elkaar te blij ven en hun speltype te wijzigen. Zij hebben zich goed aangepast en door de geringe tegenstand kon de voor hoede zich volledig ontplooien. In te genstelling tot andere wedstrijden, waarin meestal het middentrio uit blonk, waren het ditmaal de vijf aan vallers, met vooral Bouwman, Van Grimbergen en Van Erven Dorens, die het spel in handen hadden. Aanvoerder Log gere behoefde zich niet om de verde diging te bekom meren en kon zich nu volledig wijden aan de opbouw van de aanvallen. Een taak, die hij gaarne vervulde en die hem weer tot de ster van het veld maakte. De condi- tie van Dick Log gere, die nu zijn 69ste interland wedstrijd speelde, was weer verwon derlijk goed en hij oogstte de volle bewondering van zijn tegenstanders. De Oostenrijkse ploeg, die eveneens sedert Brussel verjongd is en zeer ze ker beter spel demonstreerde dan het vorig jaar, moest zich bepalen tot de verdediging, die voortdurend onder druk stond. En de enkele keren, dat de bal naar de Nederlandse helft van het veld verdween, schoot de Oosten rijkse aanval, waarbij vooral de buiten speler faalden, te kort. Van de openingsbully af toonden de Nederlanders zich meester van het veld. Reeds na vijf minuten schoot Van Erven Dorens op het vijandelijke doel, waarbij Jerabek door uitlopen nog tij dig kon ingrijpen. Onze landgenoten bleven echter op de Oostenrijkse helft opereren. Een doelpunt als bewijs voor de overmacht leek onvermijdelijk. Een schot van Van Erven Dorens leverde een strafcorner op, welke zonder resul taat bleef. Nog had Jerabek zijn doel LOGGERE 69ste interland (Van onze hockeymedewerker) De enige hockey-ontmoeting, die voor deze zondag in het westen was vastge steld, heeft een grote verrassing opge leverd. Groen Geel, dat als een zwakke broeder genoteerd staat, kwam op be zoek by SCHC, dat tot nu toe alleen biaar het zoet der overwinning had ge proefd. De bezoekers tapten echter deze teedstryd uit een geheel ander vaatje en zegevierden verdiend met 02. Ook in het zuiden struikelde een lei der. Breda kon het n.l. tegen de nieuwe eerste-klassegenoot Push, eveneens uit «reda, niet bolwerken (1—2). DKS en Union, evenals Meppel in het noorden, handhaafden zich ongeslagen op de eerste plaats. Het Haagse Groen Geel heeft 5 nieu we spelers in haar ploeg opgesteld en met succes. Het sterke SCHC, dat in vele perioden een ffoot veldoverwicht had, was niet in taat te scoren, vooral door het uitste kend verdedigen van de debutanten °°t en keeper Daniëls. Hagenaars daarentegen, die tot «oede combinaties kwamen, opereer- o hiet meer succes en zowel Koot als te v wisten langs de SCHC-keeper Vr, men, hetgeen een 02 overwinning °r Groen Geel betekende. De stand luidt: versum Amsterdam Groen Geel BMHC TOGO Breda en Push hebben voor de ge bruikelijke span- ning, die er aan een gez0r derby gepaard gaat, fid. Het werd een betrekkelijk ge- ril? felle stfijd tussen de Hongaren We T1 en Roszavolgyi is het laatste pe,! ec°rd van de Belg Gaston Reiff ««sneuveld. Twee records, de 2000 en 3ooo meter, had de Belg reeds jaren "P zijn naam staan, maar in Mei van hit jaar nam Iharos hem de 3000 meter T K6n thans bleven diens landgenoten xabori en Roszavolgyi ruim beneden he recordtijd van de Belg op de 2000 "teter. Roszavolgyi liet een totaaltijd van 5 min. 2.2 sec. voor zich afdrukken daarmee bleef hij bijna 5 sec. be neden de tijd van Reiff. De naam van he Hongaar prijkt thans driemaal op he wereldrecordlijst. In de halve finales heren enkelspel van het tennistoernooi van de Pacific heeft heixas met 6—8, 4—6, 7—5, 6—4, 64, van Larsen gewonnen. Trabert bleef in drie ■ets: 64, 6264, Brown de baas. hjkopgaande wedstrijd, waarvan in de eerste speelhelft Push iets in de meer derheid was. Het doelpunt, dat Ben van de Berg dan ook scoorde, was volkomen in overeenstemming met de spelverhou- ding. Na de pauze wijzigde deze zich echter. Nu was het Breda, dat de toon aangaf. Telkenmale ontbrak het echter aan het beslissende schot en zo moest het nog tot 7 minuten voor het einde duren, eer de Haas de verdiende gelijk maker kon scoren. Daarmede zou de juiste stand bereikt zijn, doch van de Berg dacht daar anders over. Hij was nog juist bijtijds met bal en al in het Breda-doel beland, om nog vóór het eindsignaal de volle winst voor Push in de wacht te slepen (1—2). Tilburg heeft op eigen terrein de grootste moeite gehad om Rapidity er onder te houden. Uiteindelijk is het dan ook gelukt, doch niet met meer dan d O. De stand luidt: Zwart Wit 2 4 Push 3 3 Breda 3 4 Rapidity 3 2 Tilburg 3 4 HTCC 2 0 Venlo 2 3 EMHC 2 0 Tegen een jonge snelle ploeg is het altijd 'n hele kracht toer. Dat heeft - Union deze zondag weer ervaren toen het Arnhem op be zoek kreeg. De Arnhemmers zijn lang met mals, doch helaas ontbreekt het deze jonge spelers nog aan afwerking en balbeheersing, want daarmede ver loren zij de wedstrijd. Met hun enthousiasme hadden zij nu nog de ruststand op 00 kunnen hou den, doch daarna ging het technisch overwicht van de kampioenen spreken. Eerst was het Jos Leenen en daarna midvoor Vergoossen, die het Arnhem- doel vonden, en de stand dus op 20 brachten. Nijmegen heeft zijn juiste combi natie nog niet gevonden en verloor ook nu met 4—3 van Zwolle. DKS blijft op de goede weg, al ging het wel heel moeilijk tegen Zutphen (1—0). Deventer zal nog heel wat moeten doen om de rode lantaarn kwijt te - ken. PW stuurde de Deventenaren met 4—2 naar huis. De stand luidt: schoon gehouden, maar na een kwartier spelen brak Van Grimbergen door. Hij verraste de uitgelopen keeper, wist de back Straka te passeren en schoot in het lege doel (10). Niemand verwachtte, dat het bij deze magere voorsprong zou blijven. Bouw man en zijn mannen bleven druk uit oefenen. De Oostenrijkse verdedigers Knoll en Straka met de spil Kleiber za gen zich voor schier onoverkoombare moeilijkheden geplaatst, maar zij hiel den stand. Weer drong Van Grim bergen gevaarlijk ver in de cirkel door, maar Knoll hield hem tegen. De rechtsbinnen gaf de bal toch nog af aan de naar voren gelopen Loggere, maar deze schoot precies tegen de lat. In de tweede helft was het spel zo mogelijk nog eenzijdiger. Het Neder landse elftal speelde bijna volledig op de Oostenrijkse helft. De Oostenrijkse doelman was echter in prima vorm en liet zich niet passeren. De bekende ge vaarlijke schoten van Bouwman werden door hem gestopt, maar hij had ook bet geluk aan zijn zijde. Want toen hij gepasseerd was en Bouwman wederom op het doel vuurde, was het Knoll, die op de lijn stond en de bal nog juist kon stoppen. Ondanks het tot in de laatste minuut durende Nederlandse offensief bleven de Oostenrijkers voor een grotere nederlaag gespaard. Het Nederlandse dameselftal voor de hockeywedstrijd tegen W.-Duitsland op 30 oktober te Berlijn, is als volgt sa mengesteld: doel: J. Jurrissen (BDHC); achter: S. de Greve-Dudok van Heel (Laren) en J. Hogestijn (Be Fair); midden: Th. Glasz (Gooi), B. Terlingen (Be Fair) en I. den Tex (Amsterdam); voor: E. Bleekemolen (Be Fair), H. van Vroon (Were Di), N. van Nierop (Amsterdam), M. Vigeleyn (Kieviten) en T. Nelissen (EMHC). De estafetteploeg van Thor uit Roosendaal heeft Zaterdag een singel estafetteloop te Vlissingen gewonnen in 13 min. 52 sec. 1 Jones, de doelman van Aston Villa, geeft een staaltje te zien van zijn kunnen, als hij een aan val van de middenvoor van Ar senal, Roper, weet af te slaan en de bal met een stevige stomp uit het gevaarlijke gebied werkt. Deze opname werd gemaakt tij dens de eerste helft van de zater dag gespeelde wedstrijd op High bury, tussen Aston Villa en Arse nal. Union DKS Zwolle PW Arnhem Zutphen Nijmegen Deventer 3 2 1 0 2 0 3 0 Meppel staat nog ongeslagen op de eerste plaats, doch LHC was een ge duchte tegenstan der. De uitslag 10 spreekt boekdelen. Groningen volgt goed en is de eerste nederlaag al lang te boven. GCHC werd met 40 geklopt. HVA en de Groninger Studenten deelden de punten (11) evenals Da ring en GHBS (2—2). De stand luidt: Meppel Grohingen Daring LHC HVA GHBS Gron. Stud. GCHC 3 3 3 3 3 1 3—0 Onder zeer fraaie weersomstandighe den hebben de zwemsters en zwemmers die zijn geselecteerd voor de Olympische Spelen zondagmiddag in het Kolpa-bad te Vlaardingen aan wedstrijden deelge nomen. Uitzonderlijke tijden vielen er niet te noteren, maar met deze proef mag men toch tevreden zün. Nog nooit in de zwemhistorie van Ne derland is het voorgekomen, dat men in oktober nog in een openluchtbad wed strijden kon houden. Het Kolpa-bad, zeer aantrekkelijk en in moderne stijl aangelegd, was voor deze wedstrijden verwarmd. Het water had een temperatuur van 21 graden, terwijl de bovenlucht een 18-tal graden was. Het ligt in de bedoeling om het volgend jaar van begin oktober af dit bad opnieuw te doen verwarmen en er dan de deelnemers voor Melbourne tot het vertrek naar Australië te laten trai nen. Het belangrijkste nummer van deze wedstrijden was de 100 meter vlinder slag voor dames, waarvoor de Robben- zwemsters Atie Voorbij, Mary Kok, Le- nie de Nijs en de MZPC-zwemsters Fientje Wintjes en Margriet Verstegen waren uitgenodigd. Het werd een span nende strijd tus sen de wereldre cordhoudster Atie Voorbij en haar rivale Mary Kok. Laatstgenoem- vlinderde haar club- genootje zelfs voor bij en met 0,3 sec. fjliitt voorsprong tikte jHSii1 Mary als eerste aan (1.16.7). Atie Voor bij bezette de twee de plaats met 1.22.2. De prestatie van Mary Kok is ver meldenswaard wan neer men bedenkt, dat zij een kwartier tevoren was gestart op de 100 meter vrije slag, waarop zij als tweede was geëindigd (1.08.9). Door slecht baan houden was de overwinning haar ont gaan Jopie van Alphen was juist 0,1 fee. sneller dan het Robben-zwemster- tje en werd 'eerste. Cockie Gaste laars eindigde als derde in dezelfde tijd als Mary Kok. De 200 meter schoolslag leverde een gemakkelijke overwinning op voor de Nederlandse kampioene Ada den Haan. Dit 14-jarige meisje, dat vanaf het be gin de leiding had, tikte aan in 2.58.4. hierbij Rika Bruins, Hannie Boon en Rita Kroon achter zich latend. Bij de heren werd de Nederlandse MARY KOK eerste Voor de 25e Trophée des Routiers, die zaterdagavond over 60 kilometer in het Brusselse sportpaleis gehouden is en die eindigde met de zege van Rik van Steenbergen voor Wim van Est en Van Geneugden, gingen 32 renners van start. In het begin van de wedstrijd zorgde een groepje, bestaande uit Bran- kart, De Bruyne, Van Geneugden en Van Genegten, voor de nodige span ning. Maar deze renners werden nog tot de orde geroepen voor het eerste klas sement. Daarna probeerden achtereen volgens Van Cauter, Van Genechten, Impanis en De Rycke weg te komen, maar ook hun pogingen werden ver ijdeld. Een groep van negen man, waarbij Ockers, Impanis, Van Steenbergen en Van Est nam vervolgens een ronde voorsprong, waarna een nieuwe uitloop poging van Impanis aanleiding gaf tot een verwoede strijd. Het resultaat was dat een kopgroep van zeven man werd gevormd, t.w. Ockers, Van Est, Van Steenbergen, Impanis, Van Geneugden, De Bruyne en Van Kerckhove. De kop groep bleef een hoog tempo rijden, zo dat de voorsprong gehandhaafd werd. Rik van Steenbergen plaatste zich eerste in de eindrangschikking met 18 punten en een tijd van 1 uur 18 min. 20 sec. voor de 60 kilometer. Van Est werd tweede met 15 punten en Van Geneug den derde met 10 punten. kampioen Herman Willemse op de 100 meter vrije slag verslagen door Theo Hoogveld, die 1 min. 0,5 sec. voor zich liet afdrukken en door Ad Boxem (1 00.9). Ton Jaspers, nationaal kampi oen op het nummer 200 meter school slag, won in 2.47,1 en Gerrit Korteweg, Nederlandse kampioen op de 100 meter rugslag, zegevierde in 1.10. De 4 x 100 meter vrije slag estafette voor dames werd gewonnen door een gemengde ploeg bestaande uit Jopie van Alphen. Greetje Kraan. Loes Zand vliet en Alie Homan, in de totaaltijd van 4 min. 43 sec. De snelste individuele tijd werd gemaakt door Cockie Gaste- lsars met 1 min. 8,2 sec. De jeugdige Japanse zwemmers Mazaru Furukawa en Tahashi Ishimoto hebben tijdens wedstrijden te Tokio niet minder dan zes wereldrecords op de schoolslag en de vlinderslag verbeterd. Ze verrichtten de volgende prestaties: Mazaru Furukawa; 220 yards schoolslag 2 min. 319 sec (oud wereldrecord Robert Gowbov Jr (V.S.) 2 min. 38 sec,); 100 yards school- slag 1 1-4 sec. (oud wereldrecord Lennart Broek (Zweden) 1.04.3) 200 meter schoolslag 2 min. 31 sec. (oud we- reldrecord Furukawa (Japan) 2 min. 33.7 sec.); 100 meter schoolslag 1 min. 8.3 sec. (oud wereldrecord Marek Petruse- wicz (Polen) 1 min. 9.8). Tahashi Ishimoto. 200 m. vlinderslag 2 min. 20.8 sec. (oud wereldrecord 2 min. 21.6 sec. Jiro Nagasawa); 220 yards vlinderslag 2 min. 21.6 sec. (oud wereld record 2 min. 26.1 sec. Phil Drake (V.S.) Furukawa en Ishimoto z«n beiden stu- denten a. a. Ninhon-universiteit. Ze ver- beterden de wereldrecords in een 25 meterbad te Tokio. *A?n KS november a.s. zal in Moskou oen landenwedstrijd zwemmen tussen Rusland en Frankrijk worden gehouden. De Russische zwembond heeft voor deze wedstryd tevens enkele van de beste Europese zwemmers en zwem sters uitgenodigd. Ook de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft zaterdag telegrafisch een invitatie ontvangen. Aangezien dit telegram niet duidelijk was\. rnen eerst nog het volgend schijven afwachten, alvorens een de finitieve beslissing zal worden genomen. In het sportfondsenbad te Amersfoort zijn zaterdagavond zwem- en polowed strijden gehouden in de vorm van een tweekamp tussen een sterke militaire ploeg en de beste zwemmers van de kring Midden-Nederland. De beste pres tatie leverde Theo Hoogveld door de 100 m vrije slag te winnen in de uitstekende tijd van 58.2 sec. De voornaamste uitslagen luiden: 100 m vrije slag: 1. Hoogveld (Neptunus- Amersfoort) 58.2 sec.; 2. Willemse (mil. ploeg) 1 min. 1.2 sec. 400 m vrije slag: 1. Willemse 5 min. 6.6 sec.; 2. Keizer (Robben) 5 min. 9 sec. 100 m vlinderslag: 1. Evertse (Neptunus-Amersfoort) 1 min. 14.4 sec.; 2. Spaans (mil. ploeg) 1 min. 16.7 sec. 200 m. schoolslag: 1. Bekkering (mil. ploeg) 2 min. 46.9 sec.; 2. Arnolds (mil. ploeg) 2 min. 55.6 sec. 100 m rug slag: 1. Demuth (Zwemlust-Utrecht) 1 min. 13 sec.; 2. Uitenbos (mil. ploeg) 1 min. 14.3 sec. 4x100 m wisselslag estafette: 1. kring Midden-Nederland 4 min. 54.1 sec.; 2. mil. ploeg 4 min. 56.5 sec 7x50 m vrije slag estafette voor polo-ploegen: 1. kring Midden-Nederland 3 min. 25.2 sec.; 2. mil. ploeg 3 min. 28.5 sec. Polowed strijd: kring Midden-Nederland-militair zevental 8-2. Einduitslag: kring Midden- Nederland 1899.1 punt.; militairen 1925.5 pnt. Bij de eerste selectiewedstrijden in het Kolpabad te Vlaardingen was Geertje Wielema niet van de partij. De Hiiversumse zwemster heeft nog steeds last van kinkhoest en het ziet er naar uit dat zij voor januari niet geregeld zal kunnen trainen. Blackpool, de leider van de eerste di visie in de League, demonstreerde za terdag zonder de geblesseerde Stanley Matthews een spel, dat geenszins tot buitengewoon grote hoogte steeg. Dank zij een penalty, welke benut werd, wist Blackpool in een thuiswedstrijd met 2—1 van Cardiff-City te winnen, nadat de rust met blanke stand was in gegaan. Blackpool heeft nu vijftien punten uit tien wedstrijden, één punt voorsprong op het Londense Charlton Athletic, dat het niet verder kon bren gen dan een gelukspel van 33 in een uitwedstyd tegen de Albion. Chelsea, de league-kampioen, en Ar senal, ook al verzeild in de onderste regionen van de league, wonnen beide. Arsenal won van Aston Villa met 10 en dat was de eerste overwinning van Arsenal sinds 27 Augustus. Maar de moeilijkheden van de Londense clubs in de eerste divisie zijn nog lang niet over wonnen. Tottenham Hotspur kwam weer onderaan te staan door een nederlaag van 3—0 tegen Birmingham City in een uitwedstrijd. Wolverhampton Wanderers kwam op de achtste plaats terecht in verband met de nederlaag tegen Bolton Wanderers. Everton won van New Cast- Ie United, waarbij dient te worden aangetekend, dat Newcastle zijn mid voor Milburn miste. Tot nu toe was New Castle op eigen terrein nog niet verslagen. Zonder twijfel hebben de diverse clubs, die spelers afstonden voor het Engelse elftal tegen Denemarken, dit gemis scherp gevoeld. Bristol Rovers bijvoorbeeld, de leider van de tweede divisie, verloor met 20 van Lincoln City. De Rovers misten hun linksbin nen Geoffrey Bradford sterk. Niette min behield Bristol Rovers de eerste plaats in de tweede divisie, omdat Sto ke City de competitiewedstijd met 31 van Leicester City verloor, terwijl de ontmoeting tussen Swansea Town en Leeds United in een gelijkspel, 1—1 ein digde De Bristol Rovers hebben de lei ding met één punt voorsprong op Ful- ham, dat Woensdag a.s. te Rotterdam tegen het voorlopig Nederlands elftal uitkomt en de uitwedstrijd tegen Rotherham met 32 won. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalAston 10, Bir mingham—Tottenham 30, BlackpoolCar diff 21, BoltonWolves 21, Chelsea Manchester C. 2—1, Huddersfield—Preston 2—2, Manchester U.Luton 31, Newcastle .—Everton 12, PortsmouthSunderland 21, Sheffield U.—Burnley 1—2, West Bromw.— Charlton 33 Blackpool 10 15 Luton 10 10 Charlton 11 14 Burnley 10 10 West Bromw. 10 13 Preston 11 10 Manch. U. 11 13 Huddersfield 9 8 Portsmouth 9 12 Aston Villa 11 8 Sunderland 9 12 Newcastle 10 8 Everton 11 12 Chelsea 10 7 Wolves 9 11 Arsenal 10 7 Bolton 9 11 Sheff. U. 10 7 Birmingham 11 11 Cardiff 10 6 Manch. City 9 10 Tottenham 10 5 Tweede divisie: BlackburnDoncaster 11, Bristol CityMiddlesbr. 20, Hull Sheffield W. 2—2, LeicesterStoke 31, Lin colnBristol Rovers 20. LiverpoolPlym. 41, NottinghamNotts C. 02, Port V. Bury 11, Rotherham U.Fulham 23, Swansea TownLeeds 11, West Ham U. Barnsley 4—0. Bristol R. 10 15 Liverpool 10 11 Swansea 11 14 Doncaster 10 10 Fulham 11 14 West Ham 10 9 Stoke 11 14 Middlesbr. 9 8 Port Vale 0 13 Blackburn 9 8 Lincoln 10 13 Nottingham 9 8 Bristol C 10 13 Notts County 11 8 Sheff. Wedn. 11 12 Rotherham 11 6 Barnsley 11 12 Bury 11 6 Leeds 10 12 Plymouth 11 5 Leicester i 11 12 Hulj 10 3 Van Vliet: bijzonder snel. Arie van Vliet, in uitstekende vorm, heeft zaterdagavond in het Antwerpse sportpaleis het internationale sprint nummer gewonnen, gereden in 15 series a deux. Onze landgenoot won al zijn series en klopte achtereenvolgens de Fransman Bellenger met '/2 lengte (laatste 200 meter 11.85 sec.), de Italiaan Sacchi eveneens met i/2 lengte (11.43), de Zwitser Plattner met 5 centimeter (11.66), de Belg Gosselin met wiel (12 sec.) en tenslotte de wereldkam pioen, de Italiaan Maspes, met 1 leng te (11.27 sec.). Zijn tijd over de laatste 200 meter tegen Maspes was de snelste van de avond. De revanche-wedstrijd voor het we reldkampioenschap stayeren was voor de Belg Dolf Verschueren die 67.275 kilometer aflegde in 1 uur. Tweede werd de wereldkampioen Timoner (Sp.) op 60 meter, derde French (Austr.) op 200 meter, vierde Wagtmans (Ned.) op 1 ronde en 45 meter. Op de Oerlikonbaan te Zürich versloeg Maspes Van Vliet, Derksen en Plattner weer. De grote prijs van Zürich: 1 uur achter grote motoren had tot resul taat; 1. Bücher (Zwits.) 69.513 km., 2. Verschueren (België); 3. Zehnder (Zwits.); 4. op twee ronden: French jAustr.); 5. Timoner (Spanje); 6. op vier ronden; Bunker (Gr.-Br.). Engeland heeft In de tweede helft meer mét dan tegen de Denen gespeeld in de voetbalwedstrijd te Kopenhagen welke door de gasten met 5—1 is ge wonnen. De Engelsen, die technisch zeer superieur waren, zouden de d 'b- bele cijfers behaald hebben indien zij van alle kansen hadden geprofiteerd. Toch was het spel van deze ploeg in menig opzicht een teleurstelling en de problemen, waarmee de keuzecommissie worstelt, zijn dan ook geenszins opge lost Walter Winterbottom, de manager van het elftal, gaf zijn indrukken als volgt weer: „Wij misten verschrikkelijk veel kansen, vooral in de tweede helft". Aanvankelijk bleven de verdedigingen de baas, totdat in de 26e minuut een flagrante overtreding in het Deense strafschopgebied werd begaan en de Italiaanse scheidsrechter Barnardi, die overigens niet in zijn beste vorm was maar wel onpartijdig leidde, naar de witte stip wees. Don Revie. de rechts binnen van Manchester City, plaatste zich achter de bal en maakte geen fout. Daarna sloeg de balans door in het voor deel van de Britten, ofschoon zij meer kregen dan zij verdienden. In de 33e minuut werkte Lofthouse de bal van korte afstand in het Deense net, en vier minuten voor rust maakte deze zelfde speler er 30 van. In de tweede helft draaiden de En gelsen kringetjes rond hun tegenstan ders en werden de Deense amateurs van het kastje naar de muur gestuurd. Het was wel aardig om te zien, maar het zette geen zoden aan de dijk want het zuivere schot, dat al dit fraais moest afsluiten, ontbrak. Herhaaldelijk lieten Lofthouse c.s. prachtige kansen onbenut. Negentig minuten na de her vatting echter ging Don Revie er op z'n eentje van door. Hij bracht de Deense verdediging van de wijs met zijn onverwachte manoeuvres, gaf de bal daarna af aan een medespeler en kreeg hem terug op het juiste moment. Tegen zijn schot stond keeper Henriksen mach teloos. In de twintigste minuut redden de Denen door Lundberg de eer, maar daarna hervatten de Engelsen hun spel van kat en muis. Pas tien minuten voor het einde, nadat Milburn tegen de paal geschoten had en Finney een prachtige kans verknoeid had, bracht Bradford de stand op 51. Advertentie enigs Want Silvtflx bevat Puur SU- vikrin. de na tuurlijke haar- voeding I Het verfraait het haar. geeft mooie diepe glans en houdt het haar de hele dag keu rig in orde. Voor het haar van Gentlemen (Van onze roeimedewerker) Het voortbestaan van het Comité voor Wherrywedstrijden heeft verleden jaar aan een zijden draadje gehangen. De zeer geringe deelname in de na-oor- Iogse jaren heeft aanleiding gegeven om bij de verschillende roeiverenigingen te informeren of zij alsnog het Comité levensvatbaarheid voor de komende jaren toedachten. Niemand wilde echter van" opheffen weten en het resultaat was, dat er dit jaar totaal 22 ploegen inschreven tegenover verleden jaar 16. Niet alleen wedstrijdroeiers kunnen inschrijven. Er is dit jaar ook een toer- klasse gecreëerd voor het traject Ab coudeAmsterdam, terwijl veteranen hun krachten kunnen benroeven op het traject Clubhuis Willem IIIOuderkerk. Dit nummer was een onderonsje van Willem III, waarbij Palboom/Van Ede meer fut in hun body bleken te bezit ten dan Uw roeimedewerker/Jan Wit. Het verschil bleef beperkt tot 56,3 se conden. De dames van Willem III won nen gemakkelijk hun nummers resp tegen De Hoop en Poseidon. In de middaguren vond in Abcoude de start plaats voor de dubbelwherries over een afstand van 12'A km. De nieuw gecreëerde combinatie Corn. Tromp/De Hoop met Dr. Boesschoten en Rob van Mesdag bleek niet opgewassen tegen de fantastisch hoog rtartende en fel van leer trekkende Willem ïll-combinatie Reiding/C. v. d. Brekel. Zonder moeite roeide deze laatste ploeg zijn eigen race. De andere ploeg van Willem III en die van Het Spaarne (Mulder en Van der Liet) zagen geen kans iets in te lopen t~ zakten verder af. 1. Willem III (L. Reiding/C. v. d. Brekel) 54 min. 51,5 sec.; 2. Corn. Tromp/De Hoop (Dr. F Boesschoten/R, v. Mesdag) 55 min. 37,4 sec.; 3. Willem III (H. v. d. Meer/A. den Hartog) 56 min. 24,9 sec.; 4. Het Spaarne (P. G. Mulder/A. M. v. d. Liet) 59 min. 55,2 sec. Neumeier (Willem III) had weinig moeite met Jan Zeegers die voor Wet- terwille startte. In de vaste banken-wherry kon de Amstelploeg van Hienkes en Bakker zich onbedreigd aan de kop nestelen door halverwege al twee minuten voor sprong te boeken. Er ontstond een felle strijd tussen De Hoop en Willem III, welke ploegen voor 'de tweede plaats op 500 meter voor het einde nog practisch gelijk lagen. In de eindsprint bleken de Hoopmannen Broekman en ie Coultre over meer kracht te beschik ken en liepen in een hoger tempo dan ook nog 27 seconden uit. 1. De Amstel 61 min. 46,2 sec.; 2. De Hoop 64 min. 40,4 sec.; 3. Willem III 65 min. 07,— sec. De Nederlandse zeiler Jan Schooneveldt Is met „Duysz ter Ghast" zesde geworden in een internationale zeilwedstrijd in de Flying Dutchmanklasse. De race werd ge wonnen door het Duitse jacht Evita II. Fausto Coppi is weer kampioen van Italië op de weg. Hij won de laatste wedstrijd, die voor het behalen van de titel meetelde, op het circuit der drie valleien van Varese, een tijdrit over 100 km. Hij noteerde een tijd van 2 uur 30 min. 1,6 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 39.992 km./uur. De uitslag luidde verder; 2. Aldo Moser 2.32.46.8; 3. Giuseppe Minardi 2.35.23.4; 4. Nino Defilippis 2.26.28.4; 5. Angelo Conterno 2.37.17.6; Austrua werd tiende in 2.42.11.4; Bruno Monti twaalf de in 2.45.11.4; Fornara en Gianneschi staakten de strijd. Magni verscheen niet aan de start. Roks wint in Brussel Bij de heropening van het Brusselse sportpaleis heeft Thijs Roks zaterdag avond een individuele omniumwedstrijd tegen Van Cauter (B.) en Ernzer (Lux.) gewonnen. De omnium bestond uit de nummers sprint, een ronde tegen het uurwerk, achtervolging en puntenrace De Nederlandse amateur Post won de Prix des Abonnes, gereden in drie series en een finale over 12 ronden. De uit slag van de finale was: 1. Post (Ned 3 min. 26 sec., 2. Mortiers (B.)- 3 Lau- wers (B), 4. Renuart (B.); 5. Danis (B In een ploegomniumwedstrijd kwam een Belgisch team, bestaande uit Ockers Van Steenbergen, Impanis en Brankart uit tegen een internationale ploeg waar toe Darrigade (Fr.), Preiskeit en Heinz Muller (Did.) en Wim van Est (Ned behoorden. Eindklassement, 1. België 3 pnt 2 intern, ploeg 6 pnt. De prijs voor wegrenners, een wed strijd over 60 kilometer, bracht een zege voor Rik van Steenbergen vóór Wim van Est en Van Geneugten. Roks werd 29ste. Pronk vierde Oud-wereldkampioen Walter Lohmann heeft tijdens een internationale stayers wedstrijd te Bielefeld over 100 km (in drie manches) een uitstekende vorm ge toond. Hij werd winnaar en legde in to taal 99.785 km af. Tweede werd Queug- net (Frankrijk) 99.535 km. derde Mar- tino (Italië 99.070 km vierde Pronk (Nederland) 98.105 km, vijfde Impanis (België) 96.524 km en zesde Besson (Zwits.) 95.625 km. Op de Gentse wielerbaan is een om nium BelgiëNederland gehouden. Voor België reden Brankart en De Bruyne, voor Nederland Wout Wagtmans en Wim van Est. Een puntenwedstijd werd door de Belgen met 24 tegen 20 punten ge wonnen. In een achtervolging over 20 ronden wonnen de Belgen eveneens, n.l. met vijftien meter. Tijd 4 min. 7.8 sec. Eindklassement: 1. België, 3 pnt., 2. Nederland 6 pnt. In een koppelrace over 60 km zegevierde het koppel Van Steenbergen/Severyns in 1 uur 14 min, 2. Van de Voorde/Sorgeloos, 3. Bran- kart/De Bruyne, 4. op 1 ronde: Van Est/ Wagtmans, 5. Ockers/Van Daele.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 9