Driedubbele veldslag voor de politiek in Marokko billotte naar marokko Weer muiterij onder Franse reservisten Groningen en Rotterdam Duitsers keren uit Rusland terug Fakkeloptocht en vrij kaartjes voor de gerepatrieerde gevangenen 6000 Marken per man Marokkaanse nationalisten willen bij de rebellen bemiddelen -V" Premier Harahap legt regerings verklaring af Nieuwe V.N.- postzegels Zacht weer met wat motregen Nieuw thuisfront nodig Hongerdood Vijfdagenweek voor het boek- en d rukkerijbedrijf Het weer itnüivi t '«v nederiani] 'Jee riUKKIO bejeteycu buy! ZATERDAG 8 OKTOBER 1955 79sfe JAARCANC No. 26418 Brand in zuurstof- fabriek bedwongen Vaticaanstad In de Osservalore Romano van heden is het volgende be richt verschenen: Z.H. de Paus heeft zich welwillend gewaardigd in Neder land op le richten de twee volgende nieuwe bisdommen, namelijk dat van Groningen en van Rotterdam. Door het territorium af le scheiden resp. van het aartsbisdom Utrecht en van het bisdom Haarlem en door ze tegelijkertijd op te richten als suffraganen van de mefropolifane zeiel van Utrecht. MIG-straaljagers voor Egypte °r de PWil»* <A:,„ iC EDER.LA.NlJ Masjumi thans op de tweede plaats Brits voorstel in de ontwapeningscommissie Suède jasjes in kleuren f110.- Veel bewolking Sociaal commentaar vem06DE bouwkosten, vmóóoDE budragen BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM 'elefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. VV. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIfclARIfcf- 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Premier Faure geeft de moed niet op (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen De regering Faure levert een drie- ubbele veldslag voor haar Marokkaanse Politiek en haar bestaan. Gisteren heeft 'J achter de coulissen dank zij de grote Beslistheid van minister Pinay, die so- 'dair blijft met Edgar Faure en ondanks o pressie, door zijn geestverwanten op ?öi uitgeoefend, een nieuwe overwin ds behaald. De manoeuvre van de te enstanders van de Marokkaanse politiek aö de regering om nog tijdens de de- atten deze ten val te brengen door een 0 groot mogelijk aantal ministers te be ogen terug te treden is mislukt. Mi nister Pinay heeft gistermiddag slag geleverd met de vier fracties van het centrum der onafhankelijken, namelijk die der onafhankelijken, de boeren en de ARS. Pinay heeft hen gevraagd geen besluiten te willen nemen voor de be raadslagingen ten einde zouden zijn. De afgevaardigden van deze vier fracties besloten om niets te besluiten, 's Avonds kwamen zij weer afzonderlijk bijeen doch eveneens zonder enig resultaat. De nieuwe minister van defensie, generaal Billotte, is evenals minister July door zijn fractie verzocht uit te treden uit de fractie. Het resultaat van al deze activi teit achter de coulissen is een lichte stijging van de papieren der regering. Soldaten van het Vreemdelingenlegioen begraven een in Marokko gevallen kameraad. De tweede slag wordt door minister- President Faure in Marokko geleverd Mn nog deze dager tot oprichtnig van ®en troonraad te geraken, hetgeen de so cialisten misschien milder zal stemmen. Faure heeft gisteren de nieuwe minis- cr van Defensie, generaal Billotte, die «eneraal König opvolgde, naar Marok- K<> gestuurd teneinde zich op de is kanonnierskazerne te Rouaan onder J^crdag muiterij uitgebroken ^nord-.Afn. groep reservisten, die naar 'ka moesten. Ongeveer 100 man weigerden in de vracht- Va" de 700 «ufo'- - **t\) K i -«»«**» nci^oiucu au uo «ravuir kazerne staP£en- Zü sloten zich in de muiterij zich versnrhemanieUWS va" de Zich ongeveer ""seveer 1.500 biire-ers kazernes, onder wie enkele c tische burgemeesters van voorsteden. Er werd niet stenen geworpen en men schreeuwde en zong de internationale. Er ontstonden gevechten met de poli tie, waardoor 36 politiemannen en een "og onbekend aantal betogers werden gewond. De demonstranten konden, na dat de politie traangnsbommen had gebruikt, uiteen worden gedreven. Po- li tie versterkingen zijn onderweg uit Ar ras, Rijssel en andere steden in Noord- Frankrijk om eventuele relletjes te onderdrukken. Dij het politie-onderzoek naar de omstandighed- van de hongerdood van een dezer dagen in Palermo ge vonden 80-jarige kluizenaar is ge bleken dat hij eigendommen bezat waarvan de waarde op een half W'lioen gulden geschat wordt.... De politie zegt dat niemand ooit vermoed heeft dat Salvatore Aguglia een rijk man was. Hü woonde alleen m een krot aan de rand van Palermo en had een uiterst armoedig bestaan. politie vond de oude man nadat buren gemeld hadden dat zij hem misten op zijn gebruikelijke plekje in de zon voor de deur. Gebleken Is dat Aguglia een groot huis en ette- Uike grote boomgaarden bezat. De brand die vrijdagmorgen in de Fturstoffabriek De Graafstroom te Al- Masserdam onstond, waarbij met fonderend lawaai honderden gevulde flCetyieencilinders ontploften, is 's mid- hoogte te stellen van de politieke en militaire toestand. Naar verluidt heeft Faure aan Billotte verzocht generaal De Latour te overtuigen van de nood zaak van een spoedige oprichting van de troonraad van Marokko. De Latour zou invloedrijke groepen Franse kolo nisten hebben beloofd niet de door de nationalisten gesteunde troonraad van drie man op te richten. Indien Billotte de resident-generaal De Latour er toe kan brengen het regeringsplan onmid dellijk uit te voeren, zou de socialis tische fractie wel eens kunnen terug komen op haar verklaring Faure niet te steunen. De derde slag wordt in de vergader zaal zelf geleverd. Dit is in hoofdzaak een woordenveldslag die soms maar al te duidelijk demonstreert hetgeen Le Monde eergisteren schreef: „Talrijke parlementsleden schijnen het einde van hun vacantie afgewacht te hebben om het Marokkaanse probleem te ont dekken. Men hoort hen over deze za ken spreken met een opgewekte on kunde over de jongste ontwikkeling". Twee nieuwe bisdommen De tweede groep van de 8.800 Duitse krijgsgevangenen, die Rusland beloofd heeft vrij te laten, is gisteravond in West-Duitsland gearriveerd. Deze twee de groep bestond uit 32 man, onder wie 25 generaals en een admiraal. De eerste groep, die donderdag is terug gekeerd, bestond uit 24 generaals. Bij de tweede groep zijn ook vier inge nieurs van de para-militaire organisa tie „Todt", die de „Wehrmacht" volgden om wegen en bruggen te bouwen. Vandaag worden weer 32 man ver wacht. Bondskanselier Adenauer, die vandaag naar het kamp Fried- land had willen reizen om er de teruggekeerde krijgsgevangenen te be groeten, heeft een zware verkoud heid opgelopen. Wegens de hoge leef tijd van de kanselier en zijn vatbaar heid voor kou willen de dokters niet het risico lopen, dat de verkoudheid in een longontsteking ontaardt, en heb ben ze voorgeschreven tot tenminste be gin volgende week het bed te houden. De uit Rusland teruggekeerden hoe ven echter over gebrek aan belangstel ling niet te klagen. Een lawine van berichten over specia le hulpacties komt uit vrijwel alle Duitse steden. Zij varieert van berich ten over ijlings op touw gezette fakkel optochten tot aankondigingen, dat de terugkerenden vrijkaartjes voor bio scoop en tram zullen krijgen. De Duitse spoorwegen zullen de terugkerenden een half jaar lang voor een kwart der tarieven laten reizen, zodat zij de kennis making met 't herleefde vaderland kun nen hernieuwen. Voorts zijn er talrijke aanbiedingen voor drieweekse verblij ven in Kurplaatsen, waarvan niet alleen de terugkerenden, maar ook hun fami lies zullen kunnen profiteren. Stedelijke autoriteiten hebben aanwijzingen gekre gen om de nieuwe burgers zonder bu reaucratische omslag aan werk en woning te helpen. In München worden vrijgekomenen op stadskosten naar het fraaie Starberger See gestuurd om op Binnenkort is de benoeming te ver wachten van jhr. mr. P. de Teixeira de Mattos, tot voor kort ambassadeur te Moskou, tot ambassadeur te Luxem burg. fla: £s om vier uur geblust. *0] De brandweer van Alblasserdam, die leider assistentie het vuur had weten jj® doven, kon toen inrukken. De om- Sgende huizen, die als voorzorgsmaat- waren ontruimd, zijn daarna weer De assistent-secretaris-generaal van de Marokkaanse nationalistische partij, de Istiqlal, Mohammed Lyazidi, ver klaarde gisteren in Fez, dat zijn partij bereid is aan de opstandelingenleiders te vragen de strijd te staken, ,,als de Franse regering ons de politieke mid delen geeft om aan het werk te gaan." Deze politieke middelen waren, naar hij zei, de instelling van een troonraad en een verklaring van de Franse rege ring, dat zij van plan is Marokko naar onafhankelijkheid te leiden. Lyazidi zei, dat de opstand in het Rifgebergte een ,,daad van scepticisme en wanhoop" was. Het zou niet zover gekomen zijn als het beleid, waarover te Aix-les- Bains met de Fransen overeenstem ming was bereikt, zou zijn uitgevoerd, zo meende hij. Salah ben Youssef, secretaris-gene raal van de Tunesische Neo-Destour partij, de onafhankeiykheidsparty, heeft gisteren de recente Frans-Tunesische overeenkomst aangevallen en de bevol king opgewekt de strqd om volledige onafhankelijkheid voort te zetten. Het woord richtend tot verscheidene duizen den Tunesiërs in de grote Moskee, be schreef Ben Youssef de overeenkomst die Tunis interne autonomie moet ge ven, als ,,een geslepen stap van de r ranse regering om ons de in Franse unie te integreren." Tanks van het Franse vreemdelingen legioen hebben gisteren het beleg dat opstandelingen hadden geslagen voor Tizi-Ouzli en dat twee dagen geduurd heeft kunnen opheffen. Door beschietin gen uit de lucht door Vampire-straal- jagers werden de rebellen door de Franse troepen naar de omringende heuvels teruggedreven. De tanks wer den in het kleine fort op een bergtop verwelkomd door de dodelijk vermoei de verdedigers met een schor „Vive la France, vive la Legion Etran- gère". Het fort Tizi-Ouzli beheerst de Kert-vallei, waardoor de enige verbin- dingspassen lopen in die omgeving napr Spaans-Marokko, dat 8 kilometer noordelpker begint. Volgens een officieel communiqué, dat gisteravond te Rabat is uitgegeven, hebben de Franse troepen van 2 tot 6 oktober in totaal 17 doden verloren, 59 militairen werden gewond. Een stakingsactie van het rooms-ka- tholieke vakverbond heeft in de Kem pen de invoering van de vijfdagenweek in het boek- en drukkerqbedryf tot ge volg. Deze vijfdagenweek van 45 uur zal op 31 oktober van kracht wor den. De getroffen regeling staat gelijk met een loonsverhoging van 6.66 pro cent. (A.N.P.) Premier Nasser van Egypte heeft aan een correspondent van de New York Times meegedeeld, dat Egypte van de Sovjet-Unie ook straalvliegtuigen van het type „MIG" zal ontvangen. (A.F.P.) betrokken. bewoners fabri^^De^GraaUtrocmi'^nn^her^TtlinZZh01' n+U t°? onbekend^ oorzaak brand uitgebroken bij de Acetyleendissous- leencilinders die door üe S J® Alblasserdam. In de vulinrichting stonden honderden gevulde acety- leencumders, die door de brand ontploften Een groot deel van de fabriek werd door de explosies verwoest en een ontzettende ravage werd aangericht. Op 14 nov. a.s. zal op alle postinrichtingen in Nederlana een begin gemaakt worden met de verkoop van de kinderzegels 1955. De zegels zijn uitgevoerd in kleuren in koperdiepdruk. De waarden, voorstellingen en hoofdkleuren 2 3d. Willem van Loon, geschilderd door Dirck Dirckz. Santvoort -1680): groen. 5 3 ct. jongensportret, geschilderd door Jacob Adriaans- Backer (15081651): rood. 7 5 ct. meisjesportret van een onbekende Z -Nederlandse meester: bruin. 10 5 ct. Philips Huygens, geschilderd door Adriaan Hanneman (1601—1671): blauw. 25 8 ct. Constantijn Huygens, geschil derd door Adriaan Hanneman (16011671): paars. twee zijn: (1610- zoon In ztjn regeringsverklaring voor het parlement heeft de Indonesische mi nister-president, Burhanuddin Harahap, dank gebracht aan alle landen, die zich hebben uitgesproken ten gunste van het plaatsen van de kwestie Nieuw-Guinea op de agenda van de Algemene Verga dering van de Verenigde Naties. De mi nister-president voegde hier aan toe, dat zijn regering zal trachten de wereld te tonen, dat ,.de terugkeer van westelijk- Nieuw-Guinea tot Indonesië geen schade zal berokkenen aan de bevol king, die belang heeft bij deze over dracht". Harahap kondigde voorts aan, dat de Indonesische regering zal pogen de betrekkingen met Nederland te ver beteren. Hij zeide, dat men daartoe bezig was de Indonesische diplomatieke ver tegenwoordiging in Nederland te ver sterken. Aan het slot van zijn redevoering kon digde Harahap aan, dat de regering haar mandaat zal teruggeven op de dag, dat het nieuwe parlement zqn zitting begint. In het afgelopen etmaal zijn er weinig verkiezingsuitslagen uit Indonesië be kend gemaakt. De Mohammedaanse Masjumipartij is er gistermiddag in ge slaagd, behalve de communistische partij, ook de party van de Mohammedaanse schriftgeleerden, de Nahdatul Ulama, voorbq te streven. De Nationalisten lig gen nog steeds aan de kop, maar de voorsprong van de partij, die de sympa tic van president Soekarno heeft, be draagt thans minder dan een miljoen stemmen. De Masjumi heeft de belang rijke stemmenwinst te danken aan uit slagen die van Sumatra en Borneo zqn binnengekomen. Volgens U.P. was de voorlopige stand voor de vier grote par tijen gistermiddag als volgt: Nationalisten Masjumi Nahdatul Ulama Communisten 7.339.481 6.468.638 6.201.312 5.796.504 (P.I.A., A.F.P., U.P.) De posterijen van de Verenigde Na ties zullen ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de wereldorganisa tie op 24 oktober een serie van drie nieuwe postzegels uitgeven. De zegels zullen verschijnen in de waarden van 3 cent donkerbruin, 4 cent donkergroen en 8 cent donkergrijs. Zij zijn te Lon den gemaakt naar het ontwerp van de Franse telrenoQ1* Clon/lo RntOnu verhaal te komen. Serenades en op tochten staan overal op het program ma. De deelneming aan de ontvangst is algemeen. Alle politieke partijen en ook kerkgenootschappen doen er aan mee. De minister voor de vluchtelingen, Theodor Oberlander, heeft medege deeld, dat elke uit Russische krijgs gevangenschap teruggekeerde Duitser van de regering een bedrag van 6.000 marken ontvangt. Ook deelde de minis ter mee, dat de regering onderhan delingen met de Sovjets voorbereidt over de vrijlating van naar schatting 100.000 burgers, die naar aangenomen wordt nog steeds in de Sovjet-Unie ge ïnterneerd zjjn. De terugkeer der gevangenen heeft in de Bondsrepubliek de lang gevoerde actie voor vrijlating van de nog in Westelijke landen gevangen gehouden oorlogsmisdadigers weer aangewak kerd. Gisteravond reeds heeft het liberale lid van de Bondsdag, dr. Erich Mende, voor de Duitse ra dio gezegd, dat niet alleen de vijf Duitse oorlogsmisdadigers die nog in de geallieerde gevangenis te Spandau verblijven, maar ook alle 176 veroordeelden, die nog in handen der Westelijke mogendheden zijn dienden te worden vrijgelaten. De Westelijke lan den moesten zich volgens hem nu maar aan het voorbeeld der Sovjet-Unie spie gelen. 43 van deze gevangenen werden volgens Mende nog in Nederland vast gehouden. Hü verlangde van de Weste lijke landen, dat al deze gevangenen nog vóór Kerstr is worden vrijgela ten. Het hoofdstuk der veroordeling we gens oorlogsmisdaden diende volgens hem tien jaren na de oorlog definitief te worden afgesloten. Op de laatste büeenkomst van de V.N.-subcommissie voor ontwapening in New York voor de conferentie van de Grote Vier in Genève heeft de Brit se afgevaardigde Anthony Nutting voor gesteld een groep van vijf vooraan staande geleerden, vertegenwoordigers van de Westelijke mogendheden en de Sovjet-Unie, te belasten met een onder zoek naar de vraag of het mogelijk is ciandistine opslagplaatsen van atoom bommen op te sporen. (Van onze weerkundige medewerker) De barometer is gisteravond en In de afgelopen nacht flink gaan stijgen. De depressie, die vrijdagavond ten westen van Schotland lag, trekt nu naar het noordoosten weg. Vandaag kan een zwak warmtefront, met wat lichte re gen of motregen, het westen van ons land bereiken. De neerslagactiviteit neemt echter af. Achter dit front stroomt zachtere lucht van 15 a 17 gr. C. naar ons land. Koud zal het morgen niet zijn, al zal er wel wat meer bewolking overdrijven, waaruit nog een weinig motregen kan vallen. In de afgelopen nacht daalde de temperatuur in het bin nenland dicht bij de grond al tot een a twee graden boven het vriespunt. Op het weerstation bij Brussel werd de eerste nachtvorst van 1 gr. C. waar genomen. Boven Scandinavië en noord west-Rusland ligt al enkele dagen een krachtig hogedrukgebied, waarin tij dens heldere nachten in het noorden van Zweden al meer dan acht graden vorst voorkomt. Advert entte BARTELJ0 RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM - TEL. 717162 Verwachting tot zondagavond: Veel bewolking met plaatseiyk wat motregen en hier en daar mist. Zwakke tot matige wind, in hoofd zaak zuideiyk. Weinig verandering in temperatuur. ZONDAG: Zoti: 6.54-1804. Maan: onder 15.06. MAANDAG: Zon: 6.56-18.02. Maan: 0.29-15.33. (Van een bijzondere medewerker) Over veertien dagen zal het weer missiezondag zijn. Er zullen pre dikaties worden gehouden, er zal gecollecteerd worden, er zal hier en daar misschien wat extra worden gebeden voor het werk van de zwoegers in verre landen. Past een beschouwing over het missiewerk in een sociaal commentaar dat als regel aandacht schenkt aan bin nenlandse verhoudingen en toestanden? Op 18 juni van dit jaar hield de Ko ningin een toespraak in de Leidse St.- Pieterskerk tot de Nederlandse jeugd over de toestand der wereldbevolking; de Paus wijde de encycliek „Evangelii Praecones" aan de katholieke missie actie; een aantal Nederlandse belasting betalers besloot het bedrag, waarmee de belasting onlangs is verlaagd, ter be schikking te stellen voor de nood van de lijdende mensen in de z.g. onderontwik kelde gebieden. Het wereldgeweten gaat ontwaken. Langzamerhand begint het tot velen door te dringen, dat maat schappelijke rechtvaardigheid niet al leen een kwestie is van loonverhoudin- gen in het Nederlandse bedrijfsleven, dat het niet aUeen een aangelegen heid is, die „mij en mijn portemon- naie" aangaat maar dat het ook betrekking heeft op de mensen in Azië en Afrika, die letterlijk sterven van de honger. Wij hebben hier het voorrecht ons felle debatten te kunnen veroorloven over de verdeling van de welvaart, wij volgen angstvallig elke prijsbeweging en protesteren fel wanneer er ook maar iets dreigt af te gaan van ons bevoch ten goed. En we zouden niet graag het goed recht hiervan betwisten. Maar hoe te denken over het feit, dat jaarlijks miljoenen mensen van honger sterven; dat in bepaalde streken van Azië en Afrika 50% van de kinderen dood ge boren wordt; dat de gemiddelde levens duur van 360 miljoen mensen in Indië slechts 27 jaar is, waartegenover hier in Nederland een ievenspeil van 69 jaar staat. Hoe te denken over het feit, dat zelfs de mensen, die naar de fabrieks- centra in de achtergebleven gebieden trekken, er geen woningen vinden, maar slapen in de open lucht of in een zelf getimmerd hok aan de rand van de steden. We spreken dan niet over het analfabetisme, niet over het gebrek aan behoorlijke kleding, niet over de ziekten die hier zijn overwonnen, maar elders jaarlijks nog honderdduizenden slachtoffers vragen. En dan komt er een broeder bij ons aan de deur. Het is een eenvou dige boerenjongen, die wel graag priester had geworden, maar daartoe niet voldoende verstandelijke capacitei ten had. Hij vertelt van de armoe der mensen, waaronder hij hu 28 jaar onaf gebroken werkzaam was. Zqn boefen dialect is hij nooit kwijtgeraakt, want slechts zelden had hij in de missie om gang met blanken. „Als ik nou maar vast een tractor had om het land te bewerken, een motor met een cirkel zaag, een paar ouwe naaimachines, dan was er van onze missiestatie nog heel wat te maken en dan zouden we met heel wat meer gemak kunnen spreken over de zegeningen van het christen dom." Ais wij veronderstellend zeggen, dat deze mensen waarschijnlijk hun ar moede niet zo ervaren als hier, omdat er minder scherpe tegenstellingen zijn, kijkt hij ons meewarig aan. „Wat denkt U mijnheer, als een missionaris over liefde praat en even later loopt een communistisch propagandist zo n mis- sionarissengesprek aan te vullen met hun te wijzen op hun armoede in tegen stelling tot de rijkdom van de z.g. chris tenen, denkt U niet dat ze dan in heel hun primitiviteit opstandig worden?" Maar dan komen we met een nieuw bezwaar. Och, broeder, we zouden U wel een tientje kunnen geven en mis schien zien we ook nog wel kans om een heleboel mensen te bewegen ook een tientje te geven, zodat U uw dertig duizend gulden voor uw tractor en zaag- installatie bij elkaar kunt krijgen, maar wat dan? Vandaag is het een broeder, morgen een pater die een ambachtsschool nodig heeft, hier zit men verlegen om een kerk, ginds om een vliegtuig en ga zo maar door. „Ik ken uw bezwaren, mijnheer", zei broeder Arnoldus. „Maar is dit nu een vrijbrief om nu maar hele maal niets te doen?" De Kerk is begon nen als de kerk der armen. De wezen lijke en feitelijke maatschappelijke ont wikkeling en sociale vooruitgang is eerst begonnen met de komst van het christendom. Dat immers pleitte voor de universele toepassing van rechtvaar digheid en naastenliefde, dat herplaatste de vrouw op de plaats die haar toe komt, dat practizeerde het verkondigde beginsel van de zedelijke gelijkheid tus sen alle mensen, dat voerde tot een geleidelijke afschaffing van de slavernij Aan deze invloed moet de Paus wei hebben gedacht toen hy in de encycliek „Evangelii Praecones" schreef: „Dezelf de omstandigheden, die de Kerk heeft gekend in vroeger eeuwen, heersen van daag nog in vele gebieden waarin de missionaris arbeidt. Minstens kent het volk er behoeften, waarin in de naaste toekomst hoognodig moet worden voor zien." De eerste christenen hadden nergens een achterland waarop zij konden steu nen. Niets dan de Goddelijke steun zelf en de offervaardigheid, die de liefde en het geloof hun gaven. Datzelfde christendom inmiddels heeft het moge lijk gemaakt, dat er meer algemeen menselijke gedachten zijn gegroeid, ook bij de moderne heidenen. En ook die moderne heiden, die overigens een wereld zonder God verkondigt, is be reid om door middel van wereldhulp organisaties aan de noden van de ach tergebleven gebieden tegemoet te ko men, Hoe veel te meer moeten wij die onverdiend de genade van het christen dom ontvingen, ons verplicht weten te helpen wat wjj kunnen. Toen duizenden van onze jongens hun vaderlandse plicht vervulden in Indonesië, hebben we hier een thuisfront opgericht. Waarom ook niet zulk een thuisfront gesticht voor onze missio narissen?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1