TABAK JViemeijcr tafcafo MEERDERHEID IN KAMER VINDT INSTELLING VAN PRODUKTSCHAP ZUIVÈL WEL WENSELIJK Harlekijn-kapsel en Napoleon-coiffure voor de komende winter Het geluk Opticiens beraden zich over de te nemen maatregelen Vandaag feest in Rome x Erkend de beste a Mits controle op kwaliteit in fabriek gehandhaafd blijft Niet verwacht dat Amsterdams initiatief navolging sal vinden Mgr. Jos Damen DE OPTIEK WINKELS VAN ZIEKENFONDSEN WOENSDAG 26 OKTOBER 1955 PAGINA -» wmw< Geen positieve uitspraak SHEAFFER3 &*ne&nï500" M. P. VOüTEt President-commissaris Stoomvaartmaatschappij Nederland Waardige viering van de nationale feestdag Kamer over de rijksvoor lichtingsdienst (Van onze Haagse redactie) Ae nationale feestdag in 1956 en de 0ttiende wereldtentoonstelling te Brus- -!1 zijn o.m. het onderwerp van een JHtal opmerkingen in het voorlopig ®rslag van de Tweede Kamer op de M.W.O. en Neder landse Leeuw Gevraagd naar verdubbeling van de toelagen Geen consumenten in het bestuur Volgende maand Zaak der verwisselde baby's voor rechtbank Na vijf jaren Ambonese gezinnen herenigd Gevangenisstraffen wegens vrouwenhandel Indonesische wens: Nieuw-Guinea als een autonome provincie Migratie van Javanen naar andere eilanden Indonesische H.C. Ambonezen worden niet gedwongen MR. KESPER NEEMT ONTSLAG Als regeringscommissaris van het radiowezen Arbeider verdronken Magnetiseur veroordeeld een accordeon-vouw in de zijkant van Niemeijer's Patent accordeon tabakzak waardoor de extra grote oiio-stop-rui mte ontstaat! in (Van onze parlementaire redacteur) De beruchte moeilijkheden, die de zuivelindustrie van het begin af heeft opgeworpen over de samenstelling van het bestuur van een nog op te richten produktschap voor zuivel, zijn hi de Tweede Kamer aan de orde ge komen. Dit geschiedde bij de behan deling van een wetsontwerp dat deze zaak wil oplossen door in afwijking ^jan het advies van de SER het pro duktschap dan maar bij wet in te stellen. Een meerderheid in de Ka- Jher is het over de wenselijkheid van deze instelling met de regering wel eens, al betreurt men dat er geen overeenstemming is bereikt en al wil Hen met het amendementensnoeimes Saan werken op enkele belangrijke onderdelen. Een minderheid sputter de met vele argumenten tegen. h Wet meest hartstochtelijk deed dit de C. v. d. Heuvel (AR). Hij stelde ich éon brio achter de principiële be waren van de organisaties van het t'hristelijke Nationaal Vakverbond, die d?Ze instelling van boven af om princi piële redenen hebben afgewezen. ,,Een •Veupel geval", noemde hij het komen- p® produktschap, en een „regerings- V oatuur", dat de bedrijfsorganisatie in "et algemeen volgens hem zou scha- tn Minister De Bruijn, die met minis- ®r Mansholt deze zaak in de Kamer al verdedigen, kwam tegen de heer v. u- Heuvel reeds aanstonds met inter- upties in het geweer. Terwijl de heer v. d. Ploeg namens oe KVP opmerkte dat in de vele adres sen van de tegenstanders van her pro duktschap die de Kamer hebben be- *e'kt toch nergens de positieve uit spraak is te vinden dat men tegen het Dedrijfschap zou zijn, meende de heer d. Heuvel dat wij beter kunnen na gaan wie er eigenlijk nog vóór zou zijn. Hij had veel liever gezien dat de rege- Hhg het bedrijfsleven zelf over zijn aversie tegen een produktschap had Advertentie Advertentie De niet te evenaren ball point met het verfijnde precisie-mechanisme Lekt en vlekt nooit. Schrijft gegarandeerd 5 x langer dan elke andere k ballpoint. Veeleisende mensen kiezen een FINELINE „500"! In alle stilte is in Baarn het stoffelijk overschot begraven van de zondag op 12-jarige leeftijd overleden president- commissaris van de Stoomvgart-Maat- schappij „Nederland" N.V., de heer M. Voute. In 1924 werd de heer Voute commis saris van de maatschappij „Nederland" in 1954 volgde hij de heer P. E. Te- ïon op a*s PresMent-commissaris. In 1901 kwam hij in het bedrijf van zijn vader, de fa. Mirandolle, Voute en Co. In «1932 werd hij benoemd tot direc teur van de firma, die in dat jaar in een ■V. was omgezet. Hij was ridder in de orde van de Vaderlandse Leeuw. ëroting van Algemene Zaken. jnHezien de glansrijke wijze, waarop in St. 5 de nationale feestdag is gevierd, Vb en zeer vele leden de hoop en de Hvachting uit, dat in 1956 een even vredige viering zal worden bereikt. wr wordt verder gevraagd om nadere richtingen over de plannen der rege- ij) k voor de wereldtentoonstelling, die N rt te Brussel zal worden gehouden. begroting zijn hiervoor 6 miljoen hoosn uitgetrokken, terwijl daarnaast deelneming in het garantiefonds tot lijjj bedrag van llA miljoen noodzake de Zal zijn. Gevraagd wordt o.m. naar le^P'aats die Suriname, de Ned. Antil- Se Nieuw-Guinea in de Nederland- h'art rage zullen innemen. °vsr riere inlichtingen worden gevraagd vati ?e omvang en de werkzaamheden v°Orii rijksvoorlichtingsdienst en de HentHhtingsdiensten bij de departe- r.eeds T. Men vraagt of het juist is, dat Hsse,, 6hige tijd geleden twee functiona- Vf>rtrvan de R.V.D. naar de West zijn lirmj' kken ter voorbereiding van het §ewe2e^ '^voorlichtingsdienst aanwezig was VA- t- - Von (ew'il^ijk bezoek. Verder wordt er op rÜkxv n' -^at een twaalftal leden van de bij i.„l?orhchtingsdienst aanwezig was ^UBht nachtfeest op kasteel Maurick te Hen ter gelegenheid van de filmopna- Tenci'T de Hlm „Vincent van Gogh". Om hu if vraagt men zich af, waar- staamv. J1?1- bezoek van buitenlandse bisters iï fn Practisch uitsluitend mi- Be onL; ™ge ambtenaren buitenland- onderscheidingen ontvangen. (Van onze Haagse redactie) de^afï voorlopig verslag van de Twee- aanier op de be^rntïna voor Hp hnrp Kon;ge® van staat v-oninein i,m.n ningin °P de begroting voor de hoge en het kabinet der wordt er op aangedrongen, dat worat er op aangedrongen dan» t regering haar reeds in 1954 ge do ezegging tot verdubbeling van te vvf,,a®en> verbonden aan de Militai- deri=„iem50r<te en de orde van de Ne- nöse Leeuw zal uitvoeren. heengeholpen door tot het laatste mo-1 ment met een rijksbureau te blijven dreigen, dat bij ontstentenis van een schap de zuivelproblemen had moeten regelen. ,,Dan was men wel over de brug gakomen", meende de heer v. d. Heuvel. Reëler klonk het argument van de heer v. d. Ploeg, die het instellen bij de wet verdedigde, juist om een der gelijk apparaat van de overheid te voorkomen en niet deze kans op het dragen van verantwoordelijkheid door het bedrijfsleven zelf te verspelen. Ach ter hem schaarde zich de heer Groen (KVP), terwijl de heer Vondeling (PvdA) erop wees, dat de minister van Landbouw eigenlijk niets anders doet dan de bevoegdheden hanteren die hem bij de wet op de PBO zijn gegeven. De heer De Hartog (VVD) zag zelfs in het regeringsbureau geen ernstige bezwa ren. Met uitzondering van de heer Vonde ling wilde iedereen af van de vertegen woordiging van de consumenten in het bestuur van het produktschap, zoals het wetsontwerp voorstelt. Als wij consu mentenbelangen in deze schappen wil len brengen, dan moeten wij dat doen door een wijziging van de raamwet op de PBO en niet dit incidenteel hier in voeren, aldus de heer v. d. Ploeg. Met anderen was de heer De Ruiter (CH) van oordeel dat dit laatste alleen rem mend kan werken. De heer Vondeling speelde een rede van prof. v. d. Grin ten voor de centrale van Nederlandse verbruikscoöperaties uit, waarin deze zich onlangs voor een adviserende rol van de consumenten heeft uitgespro ken. Een andere moeilijkheid waarmee de ministers ernstig rekening zullen moe ten houden is de algemene tegenzin van de Kamer om de controle op de kwali teit van de zuivelprodukten uit handen van particulieren te geven en aan een produktschap toe te vertrouwen. Dat heeft vele jaren lang uitstekend gemar cheerd, ook al omdat het bedrijfsleven zijn eigen berechting kende. Als iemand met een produkt had geknoeid dan werd hij daarvoor gestraft door de ei- gen vakgenoten hetgeen buitengewoon preventief werkt. Om deze dringende eis van de Kamer kracht bij te zetten is reeds een amendement van WD en CH ingediend. Dezelfde fracties hebben ook een voorstel gedaan om de wet te amende ren op het stuk van de samenstelling van het bestuur. Daarin zullen volgens het ontwerp zitting hebben negen ver tegenwoordigers van werknemers en een even groot aantal vertegenwoordi gers van werkgevers. Men vindt deze verhouding onjuist, omdat de belangen van de werkgevers, die tussen de vee houders en de zuivelfabriek tal van gra daties kennen, niet op zo eenvoudige wijze in evenwicht te brengen zijn. De ministers zouden vandaag antwoorden. De volgende maand zal de Leidse zaak „der verwisselde baby's voor de rechtbank te 's-Gravenhage aanhangig worden gemaakt. De „verwisselde kin deren" hebben n.l. ieder een actie inge diend tegen hun werkelijke ouders, ten einde door de rechtbank vastgesteld te zien, dat zij uit het desbetreffende huwelijk zijn geboren. Een dergelijke procedure, zo werd van de zijde van de raadsman, dr. mr. W. Hugenholtz, uit Leiden vernomen, heeft zich sinds het ontstaan van ons burgerlijk wetboek in 1838 nog nooit voorgedaan. Het is de vraag, zo ver volgde hij, of ons burgerlijk wetboek deze procedure mogelijk acht. Mocht na de procedure blijken, dat de wet hier te kort schiet, dan zal wetswijzi ging noodzakelijk zijn. Het harlekijn-kapsel (Van onze redactrice) Arlequin is de naam van het nieuwe kapsel, dat geïnspireerd is op de harle kijnsmuts, met een punt naar boven en twee punten opzij. Het haar wordt daartoe midden voor wat hoog gedra gen en opzij even uitstekend. Gister avond in het Parkhotel te Amsterdam heeft de kappersclub Marcel, die in Parijs de nieuwe herfstcoiffures is gaan bestuderen, er enige staaltjes van ge toond aan een aantal vakbroeders en -zusters. Steeds meer wordt het kapsel een subtiel beeldhouwwerk met niets anders dan de vakkundige vingers, schaar, kam en fixeerspuit Bii de harlekpnhjn is het haar iets lanser de kuif mag speels overgaan in voorhoofdfranje, als de zijpartijen tich maar duidelijk aftekenen. Langs het achterhoofd kan het glad vallen, hartvormig tegen elkaar zijn gelegd of vlot opgeborsteld. Voor het vochtige Nederlandse klimaat dat spoedig uitzakken van het haar op zijn geweten heeft is het opzij al te breed uitge werkte haar niet erg geschikt, werd erbij verteld. Maar de harlekijncoiffure laat zich oo heel wat manieren inter preteren. Zoals op een groot aantal kunstig gekapte hoofden werd gedemon streerd. De eigen haarkleur komt er tegen woordig steeds minder op aan, want de techniek geeft 150 tinten om het haar mee te verven, te spoelen, te be spuiten, van hazelnoot tot heel licht zil ver. Twee tinten is oo'; erg in u i gratie. Zó kan het ook, maar het verdient aanbeveling er in deze dagen vol storm en regen niet mee op straat te verschijnen. Jarenlange correspondentie tussen Den Haag en Djakarta heeft geleid tot de hereniging van twee Ambonese ge zinnen. Toen in 1950 de Ambonese mi litair Tetalepta aan boord stapte van het schip, dat hem van Java haar Ne derland bracht, was zijn vrouw ziek. Zij bleef met hun een-jarig zoontje achter. Ook de Ambonese militair Mai- nake moest alleen vertrekken: zijn vrouw, dochter van tien jaar en een baby konden niet meer op tijd naar de ha ven komen. Vijf jaar zijn talloze brieven naar Indonesische instanties geschre ven met het verzoek hereniging van beide gezinnen toe te staan; medewer king is echter tot voor enkele maan den uitgebleven. Toen kwam plotseling het bericht, dat de twee vrouwen met hun kinde ren mochten vertrekken; de „Grote Beer" bracht hen naar Nederland. Bei de gezinnen zijn herenigd, dat van Te talepta in het woonoord Kleinbaal bij Haalderen en dat van Mainake in het woonoord Middelburg. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft een schoonheidsspecialiste uit 's-Gra- venhage veroordeeld tot een ge vangenisstraf van één jaar met aftrek van voorarrest, omdat zij schuldig werd bevonden aan vrouwenhandel en koppe larij De officier had twee jaar met af trek' gerequireerd. Haar medewerkers werden eveneens tot gevangenisstraffen veroordeeld. Een textielarbeider uit 's-Gravenhage kreeg één week hechte nis en negen maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De eis luidde, twaalf dagen hechtenis en één jaar rijks werkinrichting en een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorar rest. Een masseuse uit 's-Gravenhage werd veroordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf, met aftrek van voorar rest, waarvan drie maanden voorwaar delijk. Tegen haar was geëist: negen maanden met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Behalve het harlekijnkapsel is de Na poleon-coiffure voor deze winter ge liefd, met een geprononceerd lokje op het voorhoofd. Daar is de film .Napo leon" van Sacha Guitry schuld aan. Dagelijks komen er bij de kappers cliën ten binnen en vragen: kunt u me niet kappen als op het plaatje van déze film! Sin de gelagkamer van het sombere café waar ik die achtermiddag verzeild was geraakt stond een „Wur- litzer", zo'n schei-kleurige gramofoon-automaat, waar in je een penning moet gooien om „de plaat van Uw keuze" op gang te brengen. Ik raakte het ding niet aan. want voor mij was er niets bij. Er heerste dus een mooie, diepe stilte De waard, die achter de tapkast stond, en ik waren al een poosje in een stilzwijgend gesprek gewikkeld, toen er een man binnen trad. „Middag", zei hij. „Middag", antwoordden wij. De waard schonk met een routine- gebaar „een oudje" in; het was ken nelijk een vaste klant. De man nam een slok en hield stilzwijgend zijn hand op. Even later deed hij de pen ning in de „Wurlitzer", die aanstonds met een verschrikkelijk dom gerucht tot een oordovend leven kwam. De klant zakte terug op een kruk en hul de zich somber in de klanken van een woeste tango. Toen het stuk uit was nam hij nóg een penning. Wij leun den gedrieënlijk aan tegen het vette gegalm van een juffrouw: „Hold me in your arms". Het eboniet was op en wij tuimelden in een afgrond van stil te. „Effe afrekene", zei de man. Grommend ging hij de deur uit. Hij had zijn dagelijkse portie levensgeluk weer gehad. Advertentie In bussen voor ten minste 35 koppenf 2.60 Coffeïne-vrij, in bussen met rood etiketf 2.9) Grote bussen voor ten minste 140 koppenf 9-4) Coffeïne-vrijf 10.95 (Van een verslaggever) Aansluitend aan het reeds gepubli ceerde communiqué van de Federatie van Nederlandse opticiensorganisaties over het besluit van twee Amsterdamse ziekenfondsen om zelf optiekzaken te openen, vernemen wjj van de zijde van de federatie nog het volgende: De federatie, waarbij meer dan 90 pet. van de 1000 Nederlandse opticiens zijn aangesloten, acht het principieel onjuist dat bemiddelende en objectief controlerende organen gelijk de zieken fondsen zich gaan bewegen op terrei nen die tot de middenstand behoren. In dit geval op een terrein waarin spe cialisten, gevormd door een opleiding die deels in eigen handen is, een even wichtige positie tegenover het publiek hebben geschapen. Para-medische ob jecten als brillen mogen niet onderhe vig zijn aan een scherpe concurrentie strijd, die tot de verkoop van minder waardige produkten aanleiding zou kun nen geven. Vandaar dat de concurren tie slechts in het bieden van „service" gevoerd wordt. Juist vanwege de geboden „service" zijn de opticiens genoodzaakt hun prijzen aan te houden, die in overleg met de over heid zijn vastgesteld. Hierbij is het ook mogelijk het peil van het ambacht op te voeren. Wat de „service" aangaat meent de federatie, dat de ziekenfond sen allerminst een voorbeeld geven van goede behandeling van het publiek. Af gezien dus nog van het feit dat het besluit van de A.O.Z. en „Zie kenzorg" tegenover de opticiens be paald onbillijk is, zal ook het publiek bij de bediening door de ziekenfondsen er op achteruit gaan. Voorts stelt de federatie dat er van berekeningen, waaruit blijkt dat er van de gewraakte woekerwinsten geen spra ke is en dat ook de minder draagkrach- tigen zich met het huidige premiestel sel nog een redelijke bril kunnen aan schaffen. Bovendien hebben de zieken fondsen zelf regelmatig controle op de vastgestelde prijzen uitgeoefend. Volgens de opticiensfederatie zijn er noch in Amsterdam, noch elders in den lande ziekenfondsen van wie voorlopig een besluit als het onderhavige te ver wachten is. Alle zouden zij daar afwij zend tegenover staan. Advertentie BESCHERMT TEGEN VERKOUDHEID, GRIEP. KEELPIJN In buisjes a 20 en flacons a 50 tabletten Mgr. Damen is een man met meerdere roepnamen en een last van titels en predicaten. Zijn aanspreektitel is monseigneur, hel pauselijk annuarium en de Osservatore Romano heten hem illustrissimus et reverendissimus dominus, de krant schrijft Jos, zijn familie en vrienden in Ne derland noemen hem Jo en de intimi te Rome zeggen Joep, hun kinderen Oom Joep. Mgr. Damen volgde mgr. gras na diens dood in 1952 op in zijn uiteenlopende Romeinse functies. Een jaar later werd hij opge nomen in de prelatuur door zijn benoeming tot huisprelaat van Z. H. en werd hij erekapelaan van de Orde van Malta. Zo ver scheen hij in tal van jaarboekjes en achter zijn naam staan in het jargon dezer uitgaven vermeld, welke onderscheidingen hem, de midden veertiger, reeds ten deel vielen. Mgr. Damen heeft toegang tot de pauselijke staatssecretarie, hij kent de hoogste bestuurders van de Kerk en de vele uitvoerende instanties, hij is thuis op de Con gregaties, kortom mgr. Damen kent Rome en Rome kent hem. Maar het is hem in het leven heel anders gegaan, dan hij ooit gedroomd en gewenst heeft. Het bericht, dat hij na zijn priesterwijding in 1932 te Rome verder zou studeren in de wijsbegeerte, was een vreugde, als zon en blauwe hemel boven de weg, die men voor zich meent te zien. Later doceerde mijnheer Damen filosofie in Rolduc en als hij, priester en peda goog, die zijn hart verpand had aan de opleiding van jonge mensen, de rest van zijn loopbaan zelf had mogen bepalen, hij zou er misschien nog zijn. Kort na de oorlog moest hij echter Limburg en Rolduc vaarwel zeggen, met pijn. Mgr. Eras, sinds 1908 in Rome, werd een dag ouder en behoefde assis tentie. De aanlooptijd voor mgr. Damens huidig rectoraat van het priester college en voor zijn procuratorschap van het Nederlands Episcopaat is moei lijk en subtiel geweest. Er waren zorgen om mgr. Eras te adviseren hem werk uit handen te nemen, wat de oude prelaat toekwam maar door hem niet altijd, nodig gevonden werd. Alleen mgr. Damen weet, hoe dikwijls hij tussen 1946 en 1952 het spoedig gekomen paars van geheim kamerheer heeft willen ruilen voor de Rolducse klassetoog, gauw glimmend en versleten van al het geborstel om het krijtstof eruit te krijgen. Daar was het land van zijn hart en het priesterleven, dat hij zich had voorgesteld. Beziet men het ach teraf, dan is het jaren lang samengaan van wat spoedig werd: twee kapiteins op de brug, zegenrijk geweest. De eerste, die dit beaamt is mgr. Damen zelf, wanneer hij met grote liefde en eerbied spreekt over de vereerde Eras en de nog zo recente „oude tijd". Want de werkkring van mgr. Damen is voor de leek een hopeloos ge compliceerde: hij behartigt de belangen van het episcopaat en van onze kerkprovincie in Rome. Dat is reeds een dagtaak. Tegelijkertijd is hij be last met de leiding van het Nederlands priesterconvict. Zijn diplomatieke bezigheden liggen hier weer buiten. En dan komt de rest: zijn appartemen ten zijn het trefpunt van de Nederlanders, die in de Eeuwige Stad wonen en er is een voortdurend komen en gaan van landgenoten, die Rome aan doen. De hele dag rammelt de telefoon voor dit zaakje, voor dat adviesje en de post brengt pakken vaderlandse brieven met de wonderlijkste verzoeken en vragen. Soms heeft hij het gevoel een privé reisbureau te zijn. Vandaag is het een dag van vreugde, niet van vrede voor hem. Het Col legio Pontificio Olandese Pio XI bestaat 25 jaar. Er komen kardinalen, bis schoppen, diplomaten en vele persoonlijke vrienden, er zijn plechtigheden en de gebruikelijke recepties: rode en paarse mantels en de deftige dracht der jacquetten. Maar mgr. Damen geeft er de overigens niet gewende rust gaarne aan en de hartelijkheid, onweerstaanbaar opgeroepen door zijn arbeid, zijn altijd klaar staan en zijn vriendschap, culmineert heden in een waarachtig verdiende warme hulde aan deze Limburgse mens, die bijna tien jaar geleden de fraternitas van het stille Rolduc kreeg te ruilen voor de solitudo in het overdrukke Rome. De voormalige minister van Buiten landse Zaken van Indonesië, dr. Mo hammed Roem. heeft vandaag in Can berra gezegd, dat zijn land wenst dat Nederlands Nieuw-Guinea een autonome provincie wordt, waarbij wat de ont wikkeling betreft de klemtoon gelegd zal worden op olie en mineralen. Dr. Roem, die aan het hoofd van een goodwill-missie naar Australië staat, deed ook enige mededelingen omtrent een project om ongeveer 20 percent van de Javaanse bevolking naar de andere eilanden te laten migreren, waaronder misschien Nederlands Nieuw-Guinea. Maar, zo vertelde hij op een pers conferentie, Indonesië is niet uit op verwerving van Australisch Nieuw- Guinea. Roem zei dat toen een vroe gere politieke leider, Yamin genaamd, zich vijf jaar geleden in tegenoverge stelde geest uitliet, die niet de Indo nesische gevoelens vertolkte, omdat de aanhang van Yamin maar zeer klein was. (UP) „Het is geenszins de bedoeling van de Indonesische regering, de in Neder land verblijvende Zuidmolukkers te dwingen naar Indonesië terug te ke ren." Dit heeft het Indonesische Hoge Commissariaat in Den Haag verklaard naar aanleiding van een communiqué van de voorlichtingsdienst van de R.M.S in Rotterdam. Hierin werd o.a. gezegd, dat „volgens in Zuidmolukse handen ge raakte Indonesische documenten de Zuidmolukkers in Nederland moeten worden overgehaald naar Indonesië te rug te keren, desnoods met geweld." Bij beschikking van de minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen is aan mr. L. A. Kesper te Rijswijk (Zd.h.) op zijn verzoek eervol ontslag verleend met in gang van 15 oktober 1955 als regerings commissaris voor het radiowezen onder dankzegging voor de door hem In deze functie den lande bewezen diensten. Met ingang van 15 oktober tot aan het tijdstip, waarop in de vervanging van de regeringscommissaris voor het radiowezen zal zijn voorzien, is belast met de leiding van het bureau van het regeringscommis- sariaat te Hilversum mr. A. W. Schade van Westrum te s-Gravenhage, hoofd van de afdeling radio, televisie en pers van het ministerie van onderwijs, kunsten en we tenschappen. (Van onze correspondent) Een van de arbeiders, werkzaam op een onderlosser van een baggermolen welke tussen Steyl en Tegen uitdie- pingswerk verricht, is dinsdagmiddag overboord geslagen en verdronken. De Cromvoirtse magnetiseur-schaapherder is door de Bossche rechtbank veroordeeld tot een geldboete van tien maal vijf gul den sub. tien maal één dag hechtenis. De officier van justitie had tegen hem be vestiging van het vonnis van de politie rechter gevraagd, waarbij hij tot zesmaal f 25 en een hechtenis van een maand was veroordeeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 5