Bejaardentehuis in Zandvoort officieel geopend lan ontworpen voor torenhotel bij de Rusten burger brug Haarlemse wolkenkrabber met 120 bedden café-dansant en terrassen Afscheidsrecital Theo in Minerva Bestuur dierenbescherming ziet af van appèl in kort geding MARTINI Door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting EERSTE INITIATIEF VAN DE „STICHTING UTILITEITSBOUW" berlijk en bewogen s°s Onderzoek naar klacht tegen bestuur duurt nog voort ANTOON OOMS DONDERDAG 27 OKTOBER 1955 PAGINA 3 HET PIJPENHUIS ang van mil|oenen slachtoffers Haarlemse rechtbank veroordeelt winkelier KNVB-Haarlem vraagt ontheffing vermake lijkheidsbelasting Voor amateurvoetbal- verenigingen BLOEM EN DA AL Expositie van kleuter schoolmateriaal Geen spreekuur Advertentie Onze rijke exclusieve collectie ook de beste buitenlandse merken zullen wij U gaarne tonen. Beslist deskundige voorlichting. Komt U eens geheel vrijblijvend kijken Grote Houtstraat 133 - Tel. 12905 (De in deze rubriek ge-ploatste BRIEVES. VAN LEZERS vallen buiten de verant woordelijkheid der Redactie Anoniem in gezonden brieven worden terzijde gelegd.) U hebt natuurlijk, naar wij mogen veronderstellen, bij herhaling kennis ge nomen van berichten, betrekking heb bende op het onmenselijke concentra tiekampsysteem. dat nog altijd in de tyranniek geregeerde landen bestaat. Om de actie daartegen op een brede grondslag te kunnen voeren in het be lang van de miljoenen slachtoffers, die nog steeds in deze kampen gevangen zitten, is ons comité aangewezen op financiële steun. Daarom doet het een beroep op allen, die met het comité op de bres willen staan voor de verdedi ging van de Rechten van de Mens. Het Nationaal Comité ter Bestrijding van het Concentratiekampsysteem heeft voor dit doel een rekening lopen bii de Hollandsche Bank Unie N.V. te 's-Gra- venhage onder no. 14632. Bij de over schrijving moet worden vermeld: Be stemd voor Comité ter Bestrijding van het Concentraliekampsysteem. Voor het,Hoofdbestuur Mr. C. van Rij, Voorzitter. K. R. van Staal, Secretaris. De affaire rond de sigarettenautomaat in Haarlem heeft nog geen definitief bc;luit gekre^r Conform de eis van de officier van justitie heeft de Haar- R—se rechtbank de tabakswinkelier uit de Spaarnwouderstraat. de heer P. J. S., tot e<-" geldboete van f 1,- of 1 dag hechtenis veroordeeld, omdat hij e°n sigarettenautomaat aan zijn winkelpui had laten aanbrengen, hetgeen krach tens een gemeentelijke verordening ver boden is. Dit betekent dus dat het ho ger beroep van de heer S. van het von nis, door de kantonrechter indertijd ge wezen, geen genade heeft gevonden bij de hogere instanties. De kantonrechter legde hem toen een geldboete op van f 11.-. Wij vernemen van de heer S. dat hij nog niet besloten heeft in appèl bij het Gerechtshof te gaan. aangezien het dan ongeveer drie maanden zal duren voor dat de zaak in behandeling wordt ge nomen. Hem blijft nog een termijn van 8 dagen voor het aantekenen van ho ger beroep. Architect Jacq. van Velsen te Haarlem, die dit ontwerp maakte voor een nieuw hotel bij het begin van de Schipholweg, veronderstelt, dat het bouwerk zal harmoniëren met de omgeving. Reeds van verre zal het complex de gasten tot zich lokken door zijn vooruitstrevende lijn en imposant front. Het bestuur van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. heeft zich tot de ge meenteraden der twaalf tot deze afde ling behorende gemeenten gewend met het verzoek de vermakelijkheidsbelas ting op de entreegelden voor voetbal wedstrijden van amateurverenigingen op te heffen. Het bestuur zegt in zijn schrijven, dat tengevolge van het invoeren van semi- professional-voetbal de belangstelling voor de amateurvoetbalwedstrijden ta nende is. Daardoor zijn deze verenigin gen niet meer bij machte het zo be langrijke jeugdwerk te financieren uit de ledencontributies en de donaties. De opheffing van de vermakelijkheidsbe lasting zou voor de amateurvoetbalver- renigingen een belangrijke verlichting brengen, terwijl deze vermindering van inkomsten voor de verschillende ge meenten vrijwel te verwaarlozen valt. Het bestuur wijst tenslotte op het be langrijke werk, dat de jeugdleiders der verenigingen belangeloos verrichten in het belang van een gezonde vrije-tijds- besteding van de jeugd. Donderdag 3 en vrijdag 4 novemhpr wordt er in enige lokalen van de Ken- nemer Streekschool voor kleuteronder wijzeressen aan de Raaks een exposi tie georganiseerd van materialen en artikelen ten dienste van het moderne kleuteronderricht. D' tentoonstelling geeft een inzicht in de veelheid van mogelijkheden, die de hedendaagse kleuteronderwijzeres ten dienste staan. "Zo zijn er geëxposeerd een klimrek en ander buitenmateriaal, dat ten doel heeft naast de lichamelijke ontwikke ling de jonge mens het eerste zelf vertrouwen te bezorgen. Daarnaast is er een collectie van de nieuwste tel- methoden bijeengebracht, terwijl het moderne constructiemateriaal, de kleu terhuishouding, de poppenhoek en het zgn. Wereldspeelmateriaal niet zijn ver- geten. Ook op het gebied van de hygiënische en doelmatige meubilering van de hedendaagse kleuterschool is er het één en ander te zien, zodat een bezoek aan deze tentoonstelling de moeite werke lijk zal lonen. De entree is vrij en staat voor onderwijskrachten open op beide avonden vanaf 8 uur. Voor belangstel tenden buiten de onder\ 4iswereld, b.v. de ouders is de expositie vrij toegan kelijk op de donderdag, en wel van 3 tot 7 uur. De Bloemendaalse wethouder van Publieke Werken, de heer A. van Geluk, is morgenmiddag verhinderd zijn spreek uur te houden. Advertentie blijken te voldoen aan een bepaalde behoefte. Deswege omvatten haar be moeiingen een wijd terrein en het hotel is slechts één van de projecten, die zij wil helpen verwezenlijken. Voor de bouw van het hotel is uiteraard behal ve een bouwkundige ook een stevige financiële constructie noodzakelijk. Daarom onderhoudt het stichtingsbe stuur nu reeds contacten met instel lingen over geheel Nederland, terwijl zo spoedig mogelijk bij het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting zal worden aangeklopt om na. te gaan, of het hotel op de lijst kan worden gezet van bouwwerken, waarvoor in een onlangs verschenen nota een be drag van vijf miljoen gulden is gere serveerd. Voorts zal men trachten de industrieën in Haarlem en omstreken het zal op de eerste plaats immers een streekhotel zijn te interesseren om zo te komen tot een hechte finan ciële basis. t 7.7 7 theater reeds Volgens het ontwerp van de archi tect komt het complex te staan met de frontzijde aan de Schipholweg .Het bouwwerk bestaat uit een rijzig mid dendeel, dat de eigenlijke hotelruim te bevat, met aan weerszijden vrijwel gelijkvormige, lager gehouden ruim ten voor een café en een restaurant. De wolkenkrabber, die aldus in het midden ontstaat, zal 14 verdiepin gen tellen, waarvan er tien in beslag genomen worden door hotelkamers. Iedere étage kan acht kamers be vatten en in totaal zal het hotel plaats bieden aan 120 bedden, ver deeld over veertig kamers met elk één bed en 40 kamers met elk twee bed den. De kamers zullen zeer luxueus Na het beluisteren van het Chopin- programma, waarmee Theo van der Pas gisteravond afscheid nam, kan men slechts gissen naar het waarom dat hem tot het besluit bracht zijn loopbaan als optredend kunstenaar te beëindigen. We hebben in het Minerva-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3