Smash schijnt regelrecht kampioe nschap af te stevenen Wifra blijft op eerste plaats Het verkeer wordt steeds drukker en gevaarlijker ?nc7me£an<s Nobelprijzen voor drie Amerikanen *"i4rj,Lï" Doden in het verkeer in oktober Belgische militairen veel sterker: 5-2 We moeten winnen 9: .9 -EILAN© TAFELTENNIS-COMPETITIE IRRITEX CtYCfl LANOLENE CREME Achilles heeft succes Programma O/ hst beironwbars zelfwerkend wasmiddel voor de huist/re iu&s die weet wat haar wasgoed waacd is! DONDERDAG 3 NOVEMBER 1955 PAGINA 7 D/N Voetbal Filippijnen niet tegen Chinese volksrepubliek Stadion Feijenoord had gunstig jaar ENGELAND—IERLAND 3—0 KRUYVER: HHYG begint ijshockey- seizoen met zege op Preussen (93) Rapid heeft succes in Groningen (31) door ROBERT L. STEVENSON VIERDE BOEK De strijd om de palissade De stier van het veld Wijziging uitslag West-Nederland-rit SALARISSEN BIJ HET U.L.O. nini Peanut butter Examens J °P (Van onze tafeltennis-medewerker) De r.-k. overgangsklassers in de tafeltenniscompetitie noteerden het voor bije weekend weer enkele uitstekende resultaten, waarvan vooral de zege Van 100 van Smash op AMVJ wel genoemd mag worden. De hoofdstede lijken schijnen voornemens regelrecht op de titel aan te stevenen. Ook Achilles echter kwam weer tot winst, terwijl HBC er in slaagde de volle Winst in huis te houden tegen Disnie II. Alleen Smash II moest met een nederlaag genoegen nemen en raakt daardoor nogal wat achterop. In de hoofdklasse A handhaafde Wifra zich zonder veel moeite aan de kop door ruime winst op Sparta 2, terwijl Nedlloyd en LuckRaek goed blijven vol gen. In B zette Povac zijn zegetocht voort door winst op Treffers, en kreeg Wibo tegen Sparta 1 zijn eerste nederlaag te incasseren. Scylla raakte twee punten achterop, doordat de wedstrijd tegen Sparta 4 tot 3 december werd uitgesteld. Advertentie Geneest puistjes, jeuk en irritaties. Als Dag- en Nachtcrème te gebruiken. HELPT DIRECT I Tube f 2.25 honden, Geneest een droge huidt Pot f 1.50 Tube f L /'v; '4 m:. VERZORGT UW HUID MET DR SWAAB'S SPECIALITÉ S (Van onze sportcorrespondent) Op niet mis te verstane wijze hebben de Belgische militairen gisteren op het terrein van Sparta te Rotterdam re- v&nche genomen voor de in het begin van dit jaar te Brussel tegen hun Ne derlandse collega's geleden nederlaag ®n 3".t- Met 5-2 bleven de Belgen dit maal in de meerderheid, een overwin ning die hun dubbel en dwars toekwam, want het Nederlandse team maakte er niet zo heel vee! van en alleen Van Woerden (Feijenoord) en bij wijlen Dahrs (Blauw Wit) speelden een goede partij. Niet alleen de voorhoede speelde zwak, maar ook de verdediging was ver re van betrouwbaar en Feyt, onze re servedoelman voor zondag a.s. tegen Noorwegen, had bepaald zwakke mo menten en ging bij enkele van de vijf treffers stellig niet vrijuit. De Belgische Ploeg domineerde dan ook zowel voor als achter en vormde een hechter ge heel dan de Nederlanders. Vooral rechts buiten Van der Eist was bijzonder snel, doch ook zijn collega op de linkervleu gel, Vercammen, was onze verdediging vaak te vlug af. Binnen tien minuten Was het door Van der Eist 0-1 en nadat de Nederlandse voorhoede enkele ver geefse pogingen had gedaan gelijk te maken zorgde middenvoor Schellens Voor het tweede Belgische doelpunt. Tien minuten voor de rust profiteerde Oonk van een fout in de Belgische ver dediging en voordat er werd gepauzeerd had Van Elderen in eigen doel ge schoten en Lacrois in het Belgische. Al heel kort na de hervatting bracht De- Wael met twee treffers de stand op 2-5. De Belgen behielden daarna het beste Van het spel en Feyt kreeg nog enkele moeilijke schoten te verwerken. Veel kansen wisten de Nederlanders zich niet te scheppen evenmin als de Belgen. Het departement van buitenlandse zaken te Manilla heeft aan het natio nale Filippijnse voetbalelftal verboden tegen de ploeg van de Chinese volks republiek aan te treden. Het gold een Wedstrijd in de voorronden van het Olympische voetbaltoernooi te Mel bourne. In haar jaarverslag over het boekjaar 1954'55 deelt de directie van Stadion Feijenoord te Rotterdam mede, dat de resultaten tot bevrediging stemmen. De Wedstrijden van de R.V. en A.V. „Feijen oord" brachten hogere opbrengsten. Dit Was deels te danken aan het feit, dat ha de in september aangevangen en in hovember afgebroken competitie weer ®an een geheel nieuwe competitie begon nen werd, deels een gevolg van de om standigheid, dat het gemiddelde bezoek hoger was dan in de voorafgaande ja ren. Nu Feijenoord in het a.s. seizoen in een va,n de twee hoofdklassen zal uit komen, yerwacht de directie, dat de be- angstelling nog zal toenemen. De ex- P tatie-opbrengst bedroeg f 227.566 (f918 68)2 sa4(4owinst f 1.186 In het Wembley stadion te Londen js.rn tegenwoordigheid van 60.000 toe- chouwers ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de Ierse voetbal oond een wedstrijd gespeeld tussen rmgeland en Ierland. De uitslag werd j 0 voor de Engelsen. Bij de rust was oe stand 0—0. In groep A van de hoofdklasse hand haafde Wifra opnieuw zijn ongeslagen record door een ruime overwinning van 8-2 op Sparta 2. Chef d'Hotel en Battenburg zorgden bij de thuisploeg voor de beide punten, door resp. van Mosterd en Willemstein te winnen. LuckRaek en Nedlloyd bleven de tweede plaats delen door beide te winnen. De Amsterdammers deden het ruim tegen Sparta 3 en zegevierden met 9-1, waarbij de eer gered werd door Berkel die Den Breejen klopte. LuckRaek had met VTV meer moeite, want het werd slechts 7-3, daar Posno, kennelijk de zwakke man in het Weertse trio, driemaal verloor. Voor de bezetting van de laatste plaatsen was de strijd tussen Barna en PSV uitermate belangrijk. De Philipsploeg won met 6-4, zij het dan ook wel op het uiterste nipper tje. Schep zorgde voor drie punten, maar Schoof verloor evenzovele ma len. Schreurs boekte tweemaal winst en verloor van De Vries. Het dub belspel moest dus de beslissing bren gen en dit eindigde in winst voor de Eindhovenaren, echter met mini maal verschil. De tweede game werd gewonnen met 23-21 en de derde met 22-20 Wifra Nedlloyd LuckRaek Sparta 2 Sparta 3 PSV Barna VTV In groep 3 3 3 3 3 3 3 3 1 2 2 3 3 24- 6 24- 6 20-10 17-13 11-19 9-21 8-22 8-22 stond Povac met twee man tegen Treffers, daar Gompelman niet verscheen. Dit belette de koplo pers niet te winnen, want het werd 7-3. Wel een duidelijk bewijs van groot krachtsverschil dus. Sparta 1 werkte zich naar de derde plaats door een ruime overwinning op Wibo, zodat ondanks het zwakke begin de lands kampioenen dus wel weer een grote rol zullen gaan spelen. Bij de gasten won v. d. Spek het enige enkelspel tegen Jaap du Buy en werd het dub belspel het tweede winstpuntje. Bat- swingers leed geheel volgens verwach ting zijn derde nederlaag en wel tegen Quick. Hoefnagels e. Leurs wonnen van Van Ham, maar daar bleef het bij, zodat de eindstand dus 8-2 werd. Povac Scylla Sparta 3 Wibo Quick Sparta 4 Treffers Batswingers 3 2 3 3 3 2 3 3 27- 3 14- 6 19-11 18-12 17-13 1-19 7-23 4-26 duchten, daar alle andere teams reeds een behoorlijke achterstand hebben, zoals uit onderstaande ranglijst blijkt. Smash Bempa Nedlloyd 2 Sparta 5 Maccabi KKK AMVJ Povac 3 3 3 3 3 3 3 3 3 29- 1 23- 7 16-14 12-18 11-19 9-21 8-22 12-18 In groep E zorgde HBC eveneens voor goed werk en logenstrafte hier mede gelukkig voor de tweede maal onze aanvankelijk wat sombere ver wachtingen. Disnie 2 werd thans im mers met 8-2 gelsagen en dit bewijst wel, dat wij met een gerust hart de overigee verrichtingen van de HBC- ers kunnen afwachten. Jan v. d. Dries had uiteraard het leeuwedeel van de ze punten en won drie maal. Echter ook Mense en Montanus deden geducht van zich spreken en moesten alleen in de zeer sterke Degenlijk hun meerdere erkennen. Het dubbel werd ten slotte ook nog gewonnen, zodat de uitslag 8-2 werd. De ranglijst geeft thans het volgende beeld: Disnie 1 TOG HBC GTTC Togido Heemstede Disnie 2 19-11 18-12 13- 7 12- 3 8-12 14-16 6-24 Achilles kwam in groep F weer goed voor de dag en klopte UBTV 2 met 7-3. Al vrij spoedig konden de Hilver summers hun aanhang gerust stellen omtrent het verloop van de strijd. Na dat Smits eerst Vos had verslagen, ver loor Engelberts van v. d. Haers, UBTV's sterkste man. Daarna werd het echter snel 4-1, waarop v. d. Haers tegen Messing zijn tweede overwin ning boekte, maar toen duurde het tot het dubbelspel alvorens de gasten opnieuw konden scoren. Zoals blijkt bleef Smits dus ongeslagen, al scheel de dit ter°n v. d. Haers maar weinig In de derde game moest hij een 12-3 achterstand wegwerken. Smash 2 verging het minder, maar ondanks de twee nederlagen in succes sie geloven wij toch wel dat de re serves zich zullen handhaven, daar zij al diverse sterke teams ontmoet heb ben. De uitslag tegen koploper UBTV 1 (7-3) wijst ongetwijfeld in de richting van een komend herstel, terwijl steun pilaar Henny Habes, een van de sterk ste Amsterdamse jeugdspelers, onge twijfeld zijn team verder in die rich ting zal helpen. De ranglijst is hier thans als volgt: UBTV AVGA Povac 2 Achilles Climax Smash 2 Chefana UBTV 2 3 3 3 3 3 3 3 3 26- 4 22- 8 23- 7 16-14 10-20 12-18 7-23 4-26 De overige uitslagen ir. de overg. klasse waren: D: BempaKKK 9-1, Sparta 5Maccabi 6-4, Povac 3Ned lloyd 2 5-5; E: Disnie-TOG 6-4, Togido Heemstede 6-4; F: Povac 2—Climax 9-1, AVGA—Chefana 8-2. In groep D van de overgangsklasse gaat het Smash wel heel bijzonder voor de wind. Dit weekend wonnen de hoofdstedelijken alweer met 10-0 en schijnen weinig minder dan van plan te zijn regelrecht op het kam pioenschap af te gaan. Ongetwijfeld is er concurrentie en wel voornamelijk in de vorm van Bempa, dat evenals Smash nog ongeslagen is. Gezien ech ter het veel beter gemiddelde van laatstgenoemd team moet dit echter toch niet onoverkomelijk zijn. Voor het overige valt er wellicht weinig te Deze week in A weer enkele belang rijke ontmoetingen en wel WifraNed lloyd 2 5-5; E: Disnie-TOG 6-4, Togido genoemde wedstrijd geven wij de thuisploeg wel de beste kans, maar wie er in de eerste ontmoeting zal winnen is een volledig open vraag. Voorts zijn hier Sparta 3Barna en PSVVTV van belang voor de onder ste plaats, met naar onze mening de beste kansen voor de thuisploegen. In B is de hoofdstedelijke derby Povac Sparta 1 de hoofdschotel, met een ge heel open vraag wie er zal winnen. Scylla, Wibo en Quick krijgen het resp. tegen Batswingers, Sparta 4 en Treffers niet moeilijk. Bij de r.-k. ploe gen komen de Haarlemmers niet in actie, daar deze groep vrijaf heeft. Smash gaat op bezoek bij Nedlloyd 2 en kan zeker winnen, terwijl Smash 2 en Achilles elkaar gaan bestrijden. De Hilversummers hebben op papier de beste kansen, maar of dit bewaarheid gaat worden is nog een tweede. Advertentie Het verkeer bezorgt ons heel wat hoofdbrekens, in de eerste plaats na tuurlijk de verkeersonveiligheid. Door de steeds groeiende aantallen auto's, mo toren, bromfietsen etc. gebeuren er ook meer ongelukken. Het wordt steeds drukker op onze wegen want al die groeiende aantallen moeten een plaats vinden op onze wegen die wij nu een maal niet maar uit kunnen blijven brei den. Het verkeer blijft echter maar groeien en reeds thans bezitten wij en kele wegen die het autoverkeer eigen lijk niet meer „aankunnen". Deze wegen zijn overbelast en niet berekend voor een dergelijk groot aantal auto's per dag. In de eerste plaats denken wij hier na tuurlijk aan de grote rijkswegen. Echter ook de z.g. secundaire wegen spelen een zeer belangrijke rol in ons wegverkeer en het is juist het verkeer op deze „bin nenwegen" dat in de laatste 7 jaar is verdubbeld. Het aantal auto's blijft ech ter maar toenemen en al deze nieuwe auto's zoeken ook hun plaats in ons verkeersnet. Men heeft de te verwachten toename van 't autoverkeer berekend, en daarbij blijkt het dat men de grootste drukt in de intensiteit waarmede de we gen dagelijks worden bereden, in het zuiden en het gehele oostelijke deel van ons land moet zoeken. De toename van het verkeer in 1970 wordt hier be rekend op niet minder dan 240 pet. De toename van het verkeer in het westen zal minder zijn, hoewel de berekeningen altijd nog spreken van 150 pet. De uit gesproken landbouwgebieden van Neder land tonen de minste toename n.l. 50 pet. Verantwoordelijk voor de toename van het verkeer en de ongelijkmatige spreiding over Nederland zijn in de eerste plaats de Industrialisatie, de me chanisatie en het stijgende personenver voer. 5? Alle spelers, die aangewezen zijn om de Nederlandse kleuren te verdedigen in de wedstrijd tegen Noorwegen op 6 november, hebben woensdagavond deel genomen aan een lichte training op het nieuwe oefenterrein van het Olympisch Stadion te Amsterdam. Van de reser ves ontbrak alleen Feyt, vanwege de wedstrijd Nederlands tegen Belgisch mi litair elftal. Na de training volgde de gebruikelij ke bespreking in de „Kuil" van het sta dion. Voor de heer G. Kruyver, voor zitter van de technische commissie, het woord nam, kregen degenen die mee gespeeld hebben in de wedstrijd van 16 oktober tegen België een herinnerings medaille. De heer Kruyver liet duidelijk uitko men. dat Nederland zondag alles op alles zal moeten zetten om te winnen. „Im mers, de tegenstander weet. dat bij een nederlaag als excuus kan worden aan gevoerd, dat de amateur het heeft moe ten afleggen tegen de semi-prof. Wij daarentegen spelen onder de druk van te moeten winnen. Wij werken naar een climax de wedstrijd tegen Duitsland in het komende voorjaar en dat maakt het voor ons veel moeilijker", aldus de heer Kruyver. De ontmoeting HHIJC (Den Haag) Preussen (Krefeld), welke gold als openingswedstrijd voor het ijshockey- seizoen in Nederland, is door de Hage naars met 93 (51, 31, 21) ge wonnen. De tweede en laatste ontmoeting van Rapid in Nederland bracht de NOORD O UK QQCKF RK WSoude I \nolen DRACHTEN BAKKEVEEN HAULE RWIJK hoog e veen OALtN n a US f END A. M 0 DIENEN HA ARLEN DEN HAAS sorsr LOENER LEIDEN SLOOF LU N TE REN EDE OEN HAAG LOOSOUINEH A RN HE té *ROTTERDAN $C HIED AN 0 BOET EL HffH BERKEL EN SC HO' AARLt RU TEL 5 LU/SK/l Ais-V fA Elk figuurtje i% «en X W dode in het verkeer U S U m SCHINNER! A, j Deze kaart geeft een beeld van de onveiligheid van het Nederlandse verkeer. Elk figuurtje in deze kaart betekent een dodelijk slachtoffer van het wegverkeer in de maand oktober 1955. Oostenrijkers meer succes dan de be kerwedstrijd tegen PSV. Dit keer werd, in een aantrekkelijke lichtwedstrijd, die de 12.000 toeschouwers vooral van de zijde van Rapid goed voetbal bracht, een verdiende overwinning van 3—1 op GVAV behaald. Advertentie De zesdaagse van Dortmund is ge wonnen dor Koblet-Von Bueren (Zw.) 241 Punten. Zij hebben in 145 uur Ö588 km afgelegd. 8. Plantaz-Haan (Ned.) uL P1}4; 11 Van Vliet-Derksen (Ned.) 177 pnt. .:.v' Hl 'x-Av A B 5510-P 1 (Vertaald door Yge Foppema) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii Hoor es," riep ik uit, „de jonker is een man waar ie op kunt vertrouwen. En bovendien zullen we je hard nodig hebben aan boord, als we al die anderen „Ja," zei hij met een zucht, „daar heb je wel ge- lijk aan En hn deed bepaald opgelucht. Nu zal ik jou es wat vertellen, ging hij voort. „Ik vertel je net zoveel als ik kwijt wil wezen en geen cent meer. Ik voer op Flint z n schip toen hu dat goud heeft begraven, hp en nog es anderen zes stoere zeelui. Ze zijn zowat een week aan wal geweest en wij op de Walrus hielden de hel- tijd maar af en aan, aPf en aan. Toen op oen mooie dag hees ie de signaalvlag, en daar kwam Flint m z n dooie eentje aanroeien, met een blauwe doek om z n kop. De zon begon riet op te komen, en zo wit as-t-ie om de boeg zag, daar heb je geen idee van. Maar nu was d'r weer en de anderen waren alle zes dood, Be grijp me goed dood en begraven. Hoe-d-ie het klaargespeeld heeft, daar is bij ons aan boord nooit iemand achtergekomen. Vechten, moord en doodslag, da's al 't minste wat je d'r van kunt zeggen hij m z'n eentje tegen zes man. Billie Knekel was stuur man, en Lange Jan kwartiermeester, en ze vroegen hem waar de schat was. „Ha," zei-d-ie, „als je wilt kun je aan wal gaan en d'r blijven ook," zei-d-ie, „maar wij gaan hier-en-ginder weer varen om nog meer te halen." Dat zei-d-ie. „En toen kwam ik drie jaar geleden op een ander schip hier weer in de buurt en we kregen het eiland in zicht. „Jongens," zeg ik, daar ligt de schat van Flint, laten we aan land gaan en zien dat we 'm vinden." De kaptein voelde daar niet veel voor, maar de anderen waren 't er allemaal mee eens en zo zijn we aan wal gegaan, Twaalf da gen hebben ze zich de blubber gezocht, en elke dag scholden ze me harder uit, en op een morgen gingen ze allemaal weer aan boord. „En wat jou betreft. Benjamin Gunn," zeien ze, „hier heb ]e eenl musket, zeien ze, „en een schop, en een houweel, en nou blijf je maar hier en zie dat je zelf de schat van Flint vindt," zeien ze. „Zie je, Jim, en zo zit ik hier nou al drie jaar, en al die tijd geen hap Christelijk eten gehad, zo waar als ik hier sta. Maar nou moet je 's kijken, nou moet je me 's goed aankijken. ^ie ik er nou uit als een vent die voor de boeg vaart Nee, zeg je. Nou, en zo ben ik dan ook niet, wat ik je vertel. En intussen knipoogde hij maar en kneep me stijf in de arm. „Dat moet je maar es aan die jonker van je vertellen, Jim," ging hij voort. „Zo een is ie dan ook niet precies z. moet je t zeggen. Drie jaar is ie de man van dit eiland geweest, dag en nacht, mooi weer of lelijk weer, en soms dacht ie d r misschien wel es an om te bidden, zeg je maar, en' soms dacht ie misschien wel es an z n ouwe moeder, as die ten minste nog leeft, zeg je dan, maar veel tijd had Gunn voor zulke dingen niet dat zul je m vertellen, hè? want de meeste tijd was le 11164 le4s heel anders bezig. En dan geef je m een klein kneepje, kijk, zo en hij kneep me weer heel vertrouwelijk in de arm. „En dan zeg je dit, ging hij voort: „Gunn is een beste vent, zeg je dan, en hij heeft veel en veel meer vertrouwen veel en veel meer, dat moet je goed onthouden Yee' en meer vertrouwen in een echte meneer die een gebo ren jonker is dan in alle boekaniers bij mekaar, want hij is er zelf een geweest." „Hoor eens," zei ik, „ik snap geen woord van al wat je me daar hebt staan vertellen, maar dat doet er ook niets toe, want hoe moet ik ooit weer aan boord komen?" „Tja" zei hij, „dat is natuurlijk de kwestie. Maar mijn boot is er ook nog; die heb ik met eigen handen gemaakt en die ligt onder de witte rots. Als de kat een heks wordt, zouden we 't daarmee kunner. pro beren als het donker is. Hé!" iep hij plotseling uit, „wat is dat?" Want op dat ogenblik donderden van alle heuvels van het eiland de echo's van een kanonschot, hoewel het nog een paar uur voor zonsondergang was. „Ze zijn aan het vephten geslagen!" riep ik. „Kom mee!" En ik zette het op een lopen in de richting van de ankerplaats. Al mijn angst was ik vergeten, en naast me draafde licht en lenig de man in lompen, die drie jaar geleden hier was achtergelaten. „Links links," zei hij, „linko houen, Jim! Onder de bomen! Kijk, daar heb ik m'n eerste geit ge schoten. Tegenwoordig komen ze met meer zo laag, ze zitten allemaal daar boven op de bergen, zo bang zijn ze voor Benjamin Gunn. Ja -fcQ daar heb je 't herkof" kerkhof bedoelde hu blikbaar „Zie je die walletjes? Daar kwam ik wel es een en- kele keer om te bidden, als ik dacht dat t wel zowat Zondag kon wezen, 't Wa: nou wel niet_ precies een kerk, maar 't was toch net of 't een beetje plechtiger was, en dan moet je wel bedenken, Ben Gunn had ook niks geen dominee, zelfs geen Bijbel en geen vlag, moet je denken." Zo liep hij maar te praten, terwijl ik voortholde; hij kreeg geen antwoord van me, maar dat ver wachtte hij blijkbaar ook niet. Het kanonschot werd na geruime tijd gevolgd door een salvo met hand vuurwapenen. Toen kwam er weer een hele poos niets, en ineens zag ik, geen vierhonderd meter voor me uit, de En gelse vlag boven de bomen uit wapperen. HOOFDSTUK XVI. De dokter vervolgt het verhaal: Hoe het schip verlaten werd. Het was omstreeks half twee drie glazen, in zeemanstaal toen de twee boten van de Hispaniola afstaken naar de wal. De kapitein, Trelawney en ik bespraken in de kajuit de toestand. Indien er ook slechts een weinig wind was geweest, zouden wij de zes muiters, die met ons waren achtergebleven overvallen hebben; vervolgens zouden wij het anker gekapt en het ruime sop hebben gekozen. Maar er was geen wind, en tot overmaat van ramp kwam Hunter beneden met het bericht, dat Jim Hawkins zich in een van de boten had laten glijden en met de anderen aan land was gegaan. IWordt vervolgd) Een woeste stier heeft in Comacchio (Italië) als spelbreker gefungeerd tijdens een voetbalwedstrijd. Hij liep het terrein op en zag zich omringd door spelers die rode shirts aan had den. Het elftal in de rode shirts, „Comacchio", zocht een goed heen komen. De wedstrijd, werd na 20 mi nuten hervat nadat een aantal toe schouwers de stier hadden overmees terd. (United Press) De sportcommissie van de RAC west heeft de protesten behandeld welke naar aanleiding van de officieuze uit slag van de West-Nederland-Rit wa ren binnengekomen. Het protest van de Delftse equipe van Dun-Quant werd toegewezen, zodat deze equipe 30 straf- punten werden kwijtgescholden, ter wijl het protest van de Hagenaars RijkeDonk werd afgewezen. Een en ander bracht enkele wijzigingen in de uitslag, zodat het officiële klassement van de A-klasse er als volgt uitziet: 1. Van Beers—Jansen (Amsterdam) 49 strafpunten; 2/3 De Lintmevr. De Lint-Jansen (Rotterdam) en van Dun- Quant (Delft) elk 70 strafpunten. 4. Ebelingmevr. Henderson-Kuipers (Rot terdam) 78 strafpunten; 5, Seegers— Leenheer (Den Haag) 113 strafpunten; B-klasse: 1/2 Sollart—Hulsker (Rotter dam) en Mutsaerts—mevr. Verrijn- Stuart (Amsterdam) 351 strafpunten; 3. mevr. Weezel-Errens-Eykeiboom (Sche- veningen) 433 strafpunten: 4. Tims— Von Jessen (Rotterdam) 451 strafpun ten; 5. TolmeyerVerkuyten (Rotter dam) 465 strafpunten. Voor de kampioenschappen betrouw- baarheidsritten van de KNAC zien de klassementen er, rekening gehouden met de wijzigingen in de uitslag van de West Nederland Rit, volgens een of ficieuze becijfering als volgt uit; Bestuurders: 1. J. van Nieuwenhuizen (Den Haag) 66 pnt.; 2. M. van Beers (Boxmeer) 60 pnt.; 3. M. v. Dun (Delft) 59 pnt.; 4. P. Jetten (Boxmeer) 50 pnt.; 5. J. Alsem (Den Haag) 46 pnt.; Kaartlezers: 1. C. Verlaan (Den Haag) 66 pnt.; 2. G. Jansen (Amsterdam) 60 pnt.; 3. J. Quant (Amsterdam) 59% pnt.; 4. A. Jetten (Boxmeer) 58 pnt.; 5. J. Smulders (Breda) 57 pnt. Op schriftelijke vragen van het Eer ste Kamerlid de heer Algra betreffende verhoging der salarissen bij het uitge breid lager onderwijs heeft minister Cals geantwoord, dat een voorstel van de regering tot verhoging van de sala rissen van de ULO-onderwijzers, die in het bezit zijn van een of meer zg. ULO- akten, thans in bespreking is bij de bijzondere commissie voor georganiseerd overleg voor het onderwijzend personeel bij het Lager Onderwijs. DE INTENSTEIT V.H. AUTOVERKEER PER DAG IN 1970^ urn iocnfnnngS0% Toeneming 240 y Een dergelijke toename van ons ver keer, als ons de kaart toont, zal voor verschillende wegen in ons land moei lijkheden kunnen opleveren daar deze wegen bij hun bouw niet op een derge lijke intensiteit waren berekend. Ver schillende wegen zullen „te licht" worden bevonden voor de steeds zwaarder wor dende druk van de vrachtwagens etc. Ook zal er gezien de te verwachten stij ging van het bromfietsverkeer zonder twijfel behoefte ontstaan aan meer rij wielpaden in ons land. Van de wegen die „overbelast" drei gen te geraken komt het zwaartepunt in de provincie Utrecht te liggen en in het zuiden van ons land. Dat wij in dit verband niet de gehele randstad Holland horen noemen komt door de grotere capaciteit die de wegen aldaar bezitten. Men ziet, ons verkeer wordt een leg- puzzle en naast de problemen rond de verkeersonveiligheid gaan wij nu zo langzamerhand ook te maken krijgen met de „plaatsruimte" voor ons verkeer. Advertentie (Pindakaas) is rijk aan vitamine en een bron van kracht en gezond, beid. De fijnste pindakaas komt van De Nobelprijs voor natuurkunde is van het jaar toegekend aan twee Ameri kanen, prof. W. E. Lamb van de univer siteit van Stanford in Californië en aan prof. P. Knsch, van de universiteit van Columbia te New York. Aan prof. Lamb wegens zijn ontdekkingen aan gaande de fijne structuur van het water stofspectrum, aan prof. Kusch wegens zijn precisiebepaling van de magneti sche beweging van het electron. De Nobelprijs voor scheikunde is toe gekend aan prof. Vincent du Vigneaud, hoogleraar in de biochemie aan de uni versiteit van Cornell, New York. AMSTERDAM, 2 nov. G.U. docto raal Spaanse taaL en lett.mevr. C. C. E. de Smit—Kromer (A'dam). AMSTERDAM, 2 nov. G.U. prop. theologie: W. Jurg, Almelo. AMSTERDAM, 2 nov. Bevorderd tot arts: mej. J. Paul, J. J. M. Luykx, O. Lieffijn, T. Niessing, G. P. van Buuren (allen Amsterdam) en J. H. A. van Bas ten Batenburg (Tegelen). Artsexamen le ged.: mej. Y. H. Ybema, mevr. T. WeitznerSeidmann, mevr. O. G. Za- nenLim, F. v. d. Weide, M. Th. Mool- huyzen en C. M. Magendans (allen Am sterdam) AMSTERDAM, 1 Nov. (G. U.) Doc toraal rechtsgeleerdheid: H. Rozelaar (Amsterdam) en J. W. M. Wagenaar (Alkmaar) AMSTERDAM, 1 Nov. (G. U.) Doc toraal geneeskunde. 2e ged.: L. A. On- kenhout, Haarlem, J. Varenbrink, Am stelveen; W. de Graaf, Zaandam; D. van Leeuwen Overveen; J. A. Bernards, J. ten Brink, J. P. Heemels, J. C. Bel- derok, A. van der Wilde, H. S Pias, Thio Sie Heng, H. H. Souwerbren, A. J. Philipszoon, A. Zwaan, J. A. Jenner, mej C. A. Remmen, K. J. H. Gare, G. H. Smals, P. J. Poppers, H. Oliver. M. N. Wejsman, L. A. Scherpenisse, mej. L. Duyzend, S. Kizner, allen te Amster dam; G. A. B. J. W. Teunissen, Nuland (N.-Br.). DELFT, 2 nov. cand. werktuigkun dig ing.: J. E. Avis, Nieuwer-Amstel, A. A. Cappellen van Walsum, Velp, M. G. Herz, Haarlem, G. Koppenberg, Utrecht, J. N. C. v. d. Lans, 's-Graven- hage, F. E. Mathysen Gerst, 's-Graven- hage, J. G. Maurer, Rotterdam, R. J. M. Nagel, Amsterdam, H. van Oosten, Leiden, C. R. Stillebroer, Voorburg, W. F. Timmerman, Delft. Cand. elektro technisch ing.: H. W. ten Bosch, Oegst- geest, W. C. H. A. Botter, Delft, M. F. v. Donselaar, Delft, J. H. Geels Alk maar, F. Gerzon, Delft, H. H. J. M. Gradus, Berlicum (N.B.), P. A H Hart, Delft, K. I. Kolev, Delft, C. Kraaij, Delft, W. Mueller, Rotterdam, F. J. Rutz, 's-Gravenhage, J. P. Scholtz, Am sterdam, J. G. Schothorst, Delft, H. G. Smits, Delft, A. van Tussenbroek, Delft, A. Vermeer, Haarlem, S. Wolff, 's-Gra venhage. Ingenieursex. elektrotechnisch ing.: W. Baars, Oegstgeest, J. G. Ban nenberg, Roermond, P. F. Binkhorst, Haren, A. J. W. Borghout, Groningen, F. Bregman, Haren, A. G. C. v. Brug gen, Enschede, E. F. Buys, Rotterdam, B. Corts, Zeist, C. L. van Dam, Hen gelo (O.), P. H. J. F. v. Ginkel, Delft, F. M. v. Gogh, Voorburg, J. P. de Groot, Hilversum, O. J. Grosch, 's-Gra venhage, A. W. Guinee, Boxmeer, G. O. W. de Jong, Voorburg, A. v. d. Kaaij, Delft, W. R. Kollewijn (met lof), Lel den, A. Korpel (met lof), Rotterdam, H. J. v. d. Laan, Maastricht, J. G. T. Luijpers, Well, A. Maat, Rotterdam, D. Nederlof, Leiden, Ong Sing Han, Hil versum, G. H. Plantinga, Bolsward, M. T. Rubajj Bouman, 's-Gravenhage, J. A. Samwel (met lof), Wateringen, J. H. M. Scholten (met lof), Tubbergen, G. J. Schot, 's-Gravenhage, A. F. Schwarz, Delft, T. I. Sprenger, v/ageningen, J. J. G. Warringa, Vught, F. J. Wassink, Schiedam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7