Minimumprijsregeling voor kappers bedrijven '(l W DAN^ i^noop Gr/c de 'A/horman, °r-T De familie P. van Uzzel SPORT r ZWAARD-, Het raad sel van Tv In publiekrechtelijke sfeer bij een excessieve prijsconcurrentie voor de mijnen Tweede Kamer wil bezitsvorming jaim M Groot succes van Ned. zwemsters fsCHEEPVAARTBERlCHTEN) ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955 PAGINA 13 V-DKIfFT S.r/r. Arbeidsvoorwaarden voldoende aantrekkelijk? Kinderbijslag en -aftrek Leeftijdsgrens invalide kinderen op 27 jaar MARKTBERICHTEN Overheid' moet aan sporen door eigen voorbeeld Arts ontduikt belasting f 500 boete Hockey Nederlandse militairen verliezen in België r a, 1 1 T" li Wedstrijden in België OlpIossing kruiswoordiraadse 1 van vrijdag POiST WINT IN BRUSSEL (Van onze Haagse redactie) De SER behandelde in zijn vrijdag Behouden vergadering de vraag of het eventueel in te stellen bedrijfschap voor het kappersbedrijf de bevoegdheid mag hebben, minimumprijzen vast te stellen. In het kappersbedrijf bestaat momen teel reeds een minimumprijsregeling, maar deze is een privaatrechtelijke. De vraag was dus alleen of deze bij het in stellen van een bedrijfschap omgezet moet worden in een publiekrechtelijke. De organisatie-commissie van de SER was het over deze kwestie intern niet eens geworden. De kappersorgani saties hebben er op gewezen, dat de kostprijsopbouw in hun bedrijf zeer bij zonder is. De arbeidskosten worden dik wijls voor een groot gedeelte bepaald door de ondernemer en zijn gezinsle den; als de concurrentie ernstig wordt zijn deze dikwijls bereid om met min der genoegen te nemen dan normale ar beidskrachten. Hierdoor ontstaat een sterke druk op de prijs. Daarbij komt, dat de klanten in de kapperszaak ver schijnen wanneer dit hun het best schikt. Hierdoor ontstaan voor het kap persbedrijf veel improductieve uren. Beide factoren leiden ertoe, dat vrije mededinging niet tot een aanvaardbaar prijspeil leidt. Een deel van de organisatie-commis sie vond hierin voldoende aanleiding, het bedrijfschap zonder meer de be voegdheid om minimumprijzen vast te stellen toe te kennen. Een ander ge deelte echter was er niet van over tuigd, dat deze bevoegdheid noodzake lijk zou zijn omdat het prijspeil in het kappersbedrijf geen gevaar zal lopen zolang er nog niet van een overbezet ting in deze branche sprake is. De ves tigingswet heeft er voor gezorgd, dat de bezetting in deze bedrijfstak zelfs gunstiger geworden is. Van een hevige prijsconcurrentie is geen sprake. Men wees er op dat de adviezen tot het in stellen van hogere prijzen zelfs door practisch alle bedrijven gevolgd wor den, waaruit afgeleid kan worden dat er van een neerwaartse druk op de prij zen geen sprake is. Een derde groep die er evenmin van overtuigd was, dat er duurzame be hoefte aan een minimumprijsregeling zou bestaan, bepleitte, dat deze be voegdheid verleend zou kunnen worden in geval van excessieve prijsconcurren tie, waarbij men het dan aan de Kroon wilde overlaten om te bepalen wanneer er van een dergelijke toestand sprake is. Dit laatste voorstel heeft de raad met 27 stemmen voor en 17 stemmen tegen aanvaard. Een voorstel van prof. Van der Grinten om de bevoegdheid tel kenmale voor een periode van twee jaar toe te kennen werd met een kleine meerderheid verworpen. De heer Charbo uitte bezwaren tegen het voorstel op grond van het argu ment, dat de kappersbedrijven door het vaststellen van lagere prijzen op stille uren de leegloop zouden kunnen verminderen. Hij werd hierin gesteund door de heer Berger, doch hun sugges tie vond geen bijval. Ook professor De Vries voelde, uit opportunistische over wegingen niets voor het toekennen van de minimumprijsbevoegdheid. Hij was het echter niet met prof. De Roos eens, die tegen was omdat naar zijn mening het prijsmechanisme een zodanige sa nerende werking op het bedrijfsleven uitoefent, dat een ingreep daarop in slechts een uiterste noodsituatie ge rechtvaardigd zou zijn. De raad was het er over het algemeen over eens, dat het prijsmechanisme deze invloed in de betreffende bedrijven niet teweeg brengt. r NADRUK VERBODEN (Van onze Haagse redactie) In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer op de begroting der Staatsmijnen gewaagt men algemeen van twijfel, of de geldende arbeids voorwaarden voldoende zijn om het aantal arbeidskrachten beschikbaar te hebben voor het bereiken van de ge raamde netto produktie van 7,5 mil joen ton. Het mijnbedrijf stelt zeer hoge eisen aan lichamelijke en geestelijke gesteld heid van de arbeidskrachten en het is daarom in het verleden altijd zo geweest, dat slechts door het toekennen van ar beidsvoorwaarden, die liggen boven die in het normale bedrijf, men in de be hoefte aan personeel heeft kunnen voor zien. Vele leden kregen de indruk, o.m. uit reacties uit de Ned. Kath. Mijnwerkers- bond, dat deze voorsprong van het mijn bedrijf lang niet meer in voldoende mate aanwezig is. Men pleit voor een aantal maatregelen, die hierin verbete ring kunnen brengen. Hierbij wordt ook de verkorting van de werktijd ter sprake gebracht, welk vraagstuk echter naar het oordeel van vele leden in het kader van de K.S.G. moet worden behandeld. Vele leden hebben met grote voldoe ning kennis genomen van het streven van de directie om de bezitsvorming on der het personeel te bevorderen. Het heeft hen bevreemd, dat in de memorie van toelichting bij de begroting dit on derwerp niet ter sprake is gebracht, hoe wel toch de financiële verwachtingen ook voor dit jaar gunstig ijn. Zij zou den de minister in overweging willen geven aan dit punt alle aandacht te schenken. (Van onze Haagse redactie) In een wetsontwerp stelt de rege ring aan de Tweede Kamer voor de Leeftijdsgrens voor kinderbijslag en kinderaftrek ten behoeve van invalide kinderen te verhogen van 21 tot 27 jaar. Aanvankelijk had minister Suur- hoff tegen een dergelijke wijziging bezwaar gemaakt, voornamelijk omdat het moeilijk is een grens te trekken, maar nu ook voor studerende kinde ren de grens tot 27 jaar is verhoogd, is de minister van zijn aanvankelijk ingenomen standpunt teruggekomen. KAASMARKT LEEUWARDEN 11 nov - Gouda volvet f 2.13—2.17, Edammer 40 pl. f 1.98—2.—, broodkaas 40 plus 2.00—2.02. VEEMARKT ZWOLLE 11 nov. Aanvoer: versgekalfde koeien f 650950, dito schot ten en vaarzen f 525—790, gustekoeien f 500700, gustevaarzen f 400625, voor- jaarskalvende koeien f 600—750, pinkstie- ren f 400—625. pinken 325—525, lokkal veren 190—325, nuchtere kalveren 38— 54, vette schapen f 85—115, lammeren 65 90, zesweekse a tienweekse biggen f 36 —54, veertienweekse biggen f 6075, drach tige varkens 240—340. Per kilogram: vet te koeien en ossen aan bouten 2.15— 2.75, vette stieren aan bouten f 2.10—2 60, vette kalveren t 1.80—2.90, vette varkens t 1.48—1.74. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer wil weten waar om de mogelijkheden tot vrijstelling van sociale verzekeringspremies, ver eveningsheffing en loon- en inkomsten belasting beperkt blijven tot bouwfond sen. Waarom is de regering niet be reid positieve steun te geven aan het particulier bedrijfsleven door een spaar regeling zoals deze met regeringssteun voor de staatsmijnen is verleend, zo wordt in liet voorlopig verslag op de begroting van economische zaken ge vraagd. De regering wordt uitgenodigd wat uitvoeriger te spreken over de vele suggesties welke de commissie bezit- spreiding in haar rapport heeft opge nomen. Gevraagd- wordt of de overheid niet in bedrijven waarin zij sterke belangen heeft, de uitgifte van kleine aandelen in stukken van 25 gld. kan stimuleren. Dit zou een voorbeeld zijn voor het bedrijfsleven. Over het verlenen van een premie spaarregeling zijn de meningen ver deeld. Sommigen vragen zich af of het rechtvaardig is om de ene, die toeval lig tot sparen in staat is, wel een extra bijdrage te geven, en de andere, die aan hogere uitgaven vastzit, niet. Ook worden suggesties gedaan over een middel om prijsstijgingen tegen te gaan. Een loonsverhoging zou de vraag nog verder opvoeren en de opwaartse druk op de prijzen dus doen toenemen. Daartegenover wordt gesteld dat voor de financiering van de premies voor de komende ouderdomsvoorziening en voor de hogere huurverhoging reeds nu noodzakelijk moet worden gereser veerd. Om enige ruimte hiervoor te scheppen en tegelijkertijd de welvaart te verdelen wordt geen ander middel dan winstdeling mogelijk geacht. Ook verzet de Kamer zich tegen in vesteringen door de overheid. Aan merking wordt gemaakt op plannen voor de bouw van een nieuw pand voor het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Gevraagd wordt om een overzicht van de uitbreiding van het personeel van de directie middenstand. Gewaar schuwd wordt tegen voortijdige uit breiding van het ambtelijk apparaat voor het kartelonderzoek. De Kamer wil weten, waarom begin oktober een bijeenkomst op Drakenburgh is georga niseerd, welke zich met de ontwikke lingsplannen heeft beziggehouden, en welke kosten daarmede gemoeid waren. De Utrechtse rechtbank heeft een arts uit Culemborg wegens overtreding van de wet van de inkomstenbelasting ver oordeeld tot f 500,- boete of 25 dagen hechtenis. In de periode 1946 tot 1953 had de medicus verzuimd een deel van zijn jaarlijkse inkomsten in te vullen op de aangifteformulieren, waardoor hij onge veer 5300 te weinig belasting had be taald .Moeilijkheden bij de opbouw van zijn praktijk ware i hiervan de oorzaak. Geeist was een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf en 1.000 boete of een maand hechtenis. Te Brussel is een hockeywedstrijd gespeeld tussen militaire elftallen van België en Nederland. De Belgen won nen met 1-0. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De Belg Tahon scoor de het doelpunt. Voor de herfsttocht van de KNAC, de twaaif-uursrit die in de nacht van 18 op 19 november verreden wordt, heb ben in totaal 92 equipes ingeschreven. L 66. Zonder zijn vaart te minderen neemt Eric de situatie in zich op. Hij meet met zijn ogen de afstand tot de krijgers en tot de strijdwagen. „Het moet!" denkt hij verbeten, zijn inspanning verdubbelend. Juist voor de krijgers hem bereiken, weet hij in de strijdkar te springen en de teugels te grijpen. Het paard schrikt, steigert en springt dan zo hard vooruit, dat de vonken uit zijn hoeven spatten. Hij kan maar één richting uit: de graf heuvel op! Terwijl de speren gevaarlijk dicht langs hem heen vliegen, ment de Noorman het briesende paard tegen de helling omhoog, tegelijker tijd de wagen met zijn voeten in evenwicht houdend als een volleerde wagenmenner. De krijgers hebben de achtervolging intussen ai opgegeven. Bijgelovige vrees weerhoudt hen er van, gewapend de grafheuvel te bestij gen. Zo bereikt Eric even later ongedeerd de top. En dan ziet hij, wat er aan de andere zijde van de heuvel gaande is: daar wordt hevig gevochten. Maar het is niet de strijd op zich zelf, die Eric's verwondering opwekt en ook niet de krijgers van Monoch, die de ene partij vormen. „Dat dat is de helm van Svein", prevelt hij verbijsterd en dan herkent hij successie velijk ook zijn andere mensen. Hoe komen die hier? Tegelijkertijd ziet hij neg iets anders. Saran daalt met het levenloze lichaam van Monoch over zijn schouder langzaam de heuvel af. Eric's hersens werken als razend. Hij moet op een of andere manier een einde aan die strijd maken, voor deze in het nadeel van zijn mannen keert. „Houdt op!" brult hij, „staakt die nutteloze strijd". Zullen zij het horen? Erwin is de eerste, die in de figuur daarboven op de heuvel zijn vader herkent. Hij zet een gejuich in, dat ras door de andere Noren wordt overgenomen. Eric wendt zich nu spe ciaal tot de krijgers van Monoch. „Ziet", roept hij, naar Saran en de dode Monoch wijzend, „de macht der Druïden is gebroken. En daar is jullie ware heerser: koning Saran! Bergt de wapens op, voor de wraak van Saran je treft". In angstige spanning wacht hij af, wat de reactie van de krij gers zal zijn op zijn woorden. De Nederlandse zwemploeg, die vrij dag aan de internationale wedstrijden te Moeskroen in België deelnam, heeft ver schillende successen geboekt. Greetje Kraan tikte als eerste aan op de 100 meter vrije slag in 1 min. 8,1 sec. Mary Kok, die eveneens op dit nummer uit kwam werd geklopt door het Belgische zwemstertje mej. Sweyd, die met 1 min. 10,2 sec. op de tweede plaats eindigde. Mary Kok werd derde in 1.11,1. Judith de Nijs tikte als zesde aan met 1.16,1. De 200 meter schoolslag eindigde even eens in een Nederlandse zege. Hier was het Nel Wiegers, die op de ereplaats be slag legde in 3 min. 0:6 sec. Mary Kok won de 400 meter vrije slag in 5 min. 7.4 sec. voor haar clubgenote Lenie de Nijs, die 5.17,3 liet noteren. Judith de Nijs werd vierde in 5.32,5. Op de 100 meter rugslag verbeterde Lenie de Nijs haar V„B beste persoonlijke prestatie met nietvan een vriend gaan bewonderen en dat minder dan 1,3 sec door een tijd van heeft hij dus deze week gedaan. „Kom", 1.15,5 te laten afdrukken. Zij werd eer- - - ste voor Dicky van Ekris, die deze af stand in 1.17,5 aflegde. De 100 meter vlinderslag was weder om esn Nederlandse aangelegenheid. Atie Voorbij won de strijd in 1 min. 14 sec. voor Mary Kok (1.17.-) en Lenie de Nijs 1.21.6. Tine van Brenk werd vijfde in 1.30.6 sec. De damesestafetteploeg van de rob ben won de 4 x 100 meter schoolslag in 5 min. 16 sec. De 4 x 50 meter wis selslag eindigde in een dubbele over winning voor de Robben. Het A-team werd eerste in 2 min. 19.6 sec. en de B-ploeg werd tweede in 2 min. 21.1 sec. De Belg Honnay nam de 100 meter rugslag heren voor zijn rekening (1.12.5) Onze landgenoot Wim de Vreng werd tweede (1.13.4) en Arons (N) eindigde op de vierde plaats in 1.14.4. Pa van Uzzel is deze week op kraam visite geweest. Hij moest de jongste telg De Belg Julien van Oostende heeft de 5 kilometer met staande start gere den in 6 min. 27.8 sec. Dit is het eer ste wereldrecord op dit nummer voor amateurs op overdekte banen. Rusland heeft om toelating tot het lidmaatschap van de internationale ten- nisfederatie verzocht. /ons land zijn er thans naar schatting tussen de 4 en 500.000 sport vissers, waarvan ongeveer een zesde deel in plaatselijke verenigingen bij de „Algemene Hengelaarsbond" aangesloten is. Daarnaast kennen we de beroepsvissers, wier aantal ca. 2300 bedraagt. Voor hen allen speelt de visstand een belangrijke rol: voor de eerste categorie uit recreatie overwegingen, voor de tweede groep omdat haar dagelijks brood er mee gemoeid is. Tussen beide partijen bestaan helaas nogal wat onderlinge wrijvingen en ernstige meningsverschillen. In dit verband is het daarom nuttig kennis te nemen van een beschouwing in het laatste nummer van De sportvisser", waarin de redacteur, de heer E. Blok van Cronesteijn, 'voor een deskundig beheer van het viswater de noodzaak van samenwer king tussen sport- en beroepsvissers en andere experts bepleit. Hij schrijft o.m.: Hoe is nu de situatie in water waar zowel de sport als beroep toegang heeft? Bevredigend? Was het maar waar. Hoewel de vis stand vergeleken met die in water dat door verenigingen wordt geëxploi teerd, met uitsluiting van de beroeps vissers meestal een iets beter beeld geeft, goed is het daarom nog niet. Door gebrek aan wederzijdse waar dering, onderlinge naijver en soms zelfs openlijke vijandigheid is er mees tal weinig sprake van nuttige samen werking. Het slachtoffer is altijd in de eerste plaats; de visstand. Is dit algemene beeld te somber? Wij tarten u om het tegen te spreken! Hoe komen we uit deze impasse? Wij stellen het volgende: Geen moderne sport is denkbaar zonder beroepselement. Juist dit ele ment Is de drager, de leidende en stuwende kracht. Het beroepselement moet ruim gezien worden. Niet al leen de beroepsvissers met zijn netten en fuiken. Ook organisatie, voorlich ting, researchwerk, toezicht, regule ren visstand, produktie pootvis, etc. Allemaal werk, dat, wil de toekomst beter kunnen worden dan het heden, in hoofdzaak gedaan zal moeten wor den door mensen die daarvan hun vak hebben gemaakt. Dus ook van het succes van hun werk voor hun levens onderhoud afhankelijk zijn. Yele sportvissers verheugen zich over het voortdurend dunner worden van de rijen der beroeps vissers. Ten onrechte. De sport heeft de kennis en het materiaal van de beroepsvissers broodnodig voor het onderhoud van het eigen water. Zoals de situatie zich thans dreigt te ont wikkelen is de vrees niet ongegrond, dat het in de toekomst moeilijk zai worden om deze hulp te krijgen. Het vrijwel verdwijnen van het be roep zal de sport voor een hoogst ernstige crisis plaatsen. Eer crisis, die alleen opgelost kan worden door het opnieuw scheppen van een levens mogelijkheid voor beroepsvissers. Het geen veel verlies aan tijd, geld en re creatiemogelijkheden met zich mee zou brengen. Wij mogen beide partij en zeer nadrukkelijk voor de gevol gen van een dergelijke crisis waar schuwen Thans is het nog tijd om in overleg een gezonde gemeenschappelijke basis te vinden. Een basis van samenwer king, die zal moeten uitgroeien tot een volledig samengroeien. Houdt het oog op de toekomst, vergeet uw ge schillen, luistert naar de raad van des kundigen Nog een speciale waarschuwing aan het adres van mijn collega's sport vissers: velen uwer denken het zon der het beroep te kunnen stellen. U vergist zich! het beroep kan ons mis sen, maar wij het beroep niet! dacht Pa „laat ik het maandag maar doen. Zo'n goed begin van de week werkt altijd inspirerend". Pa moest van de gelukkige vader het kind van alle kanten bekijken, hij moest en zou min stens vijf maal zeggen, dat het een dod dig kind was en moest zijn aandacht voor het kind uiten door talloze gekke gezichten te trekken en alsmaar „Waar is m'n liefje nou" te roepen. Ook de gelukkige moeder werd niet vergeten. Met een plechtig gezicht heeft Pa haar de hand geschud. Toen is hij met de gelukkige vader „iets gaan gebruiken" en dit vond Pa van Üzzei eerlijk het lolligste van het geheel. Tijdens dit toasten op de gelukkige vader heeft Pa iets geheel nieuws voor U ontworpen. Een nieuwe baby dus in de grote puizle- wereld. Pa hoopt, dat deze nieuwe püzzle ook mag groeien als kool. Hij verzoekt U vriendelijk hierop met hem te toasten. En nu de uitleg: In beide afbeeldingen staan in elk vakje letters, waaruit door omzetting goede woorden kunnen wor den gevormd. In de linkse figuur be hoort bij ieder woord een cijfer. Zo hoort bij 1 NKANEN. bij 5 behoort DIHU, bij 9 behoort FEIL, enz. Hetzelfde geldt voor de rechtse fi guur, echter met dit verschil, dat hier bij elk woord een letter hoort. U moet nu eerst de gevormde woorden uit de linkse figuur gaan combineren met woorden uit de rechtse figuur. Er zijn n.l. steeds twee woorden aan te wijzen, die bij elkaar behoren, omdat zij tezamen een vaststaande uitdrukking kunnen vormen. Heeft men aldus de twee met elkaar corresnonderende vakjes gevon den. dan weten we tevens welke letter- in de rechtse figuur correspondeert met een cijfer in de linkse figuur. U krijg dus voor ieder cijfer een be"aaMe et ter en indien U deze letters m de juiste volgorde (van 1 t/m 24) zet dan ont staat er een gezegde. Laat Pa U nog even een voorbeeld geven: In figuur links: NKANEN is KANNEN (vakje met cijfer 1). In figuur rechts: KIENKRU is KRUI KEN (vakje met de letter E). De eerste letter van het gezegde is dus een E. Zendt in, vrienden, terwille van deze spruit. Pa wil weten of U hem van harte heeft verwelkomd. Oplossingen uitsluitend op briefkaart in te zenden tot en met 21 november aan 't Kasteel van Aemstel, afd. prijs raadsel, N.Z. Voorbugrwal 65, Amster dam, met vermelding: ouder of jogner dan 18 jaar. HORIZONTAAL: 1. last; 4. eg; 6. of; 7. kers; 10. na; 12. ets; 15. pa; 16. stroom; 19. manege; 22. pi; 23. arena; 24. ei; 25. peer; 26. lood; 27. n.l.; 29. ik; 31. et; 32. ne; 33. sop; 35. maandag; 38. tol; 39. olie; 41. mud; 42. rare; 44. smal; 45. a.p.: 46. ad; 48. gans; 50. stel; 52. oJ.; 54. tetra; 57. revolutie; 61. we; 62. ar; 63. bereke- I nen; 67. stang; 70. oe; 71. lama; 73. klip; 76. kg; 78. V.V.; 79. koel; 81. inkt; 83. ido; 85. pool; 86. lee; 87. toronto; -90. mal; 92. id: 94. r.o.; 95. dr; 97. n.o.: 98. gong; 100. emoe; 101. a.e.; 103. einde; 104, r.i.; 105. nestel: 108. strook; 111. lt; 112. pro; 114. ot; 115. atap; 116. s.g. 117. r.k.; 18. list. VERTICAAL: 2. anti; 3. sar; 5. ge; 6 os; 8 epe; 9. rage; 11. po; 13. tiel; 14. ja; 16. spons; 17. ober; 18. maria; 19. mal ta; 20. noor; 21. eikel; 28. loom; 30. kam peren; 31. edda; 32. noen; 34. plaat; 35. me; 36. nu; 37. gr; 38. trant; 40. 11; 43. a.g.; 44. set; 45. at; 47. door; 49. sie; 50. s.a.; 51. Ie; 53. 1.1.; 55. ere; 56. roe; 58. vanavond; 59. uit; 60. ion; 61. week; 63. bok; 64. reine; 65. ko; 66. el; 67. s.a.; 68. atoom; 69. gil; 72. mv.; 74. lied: 75. p.k.; 77. giro; 79. k.o.; 80. elan; 82. t.t.; 84. do; 85. po; 86. liaan; 88. orgel; 89. trees; 91. lopik; 93. roet; 96. roer; 99. snor: 102. eelt; 104. rots; 106. sta; 107. e.k.; 109. tij; 110. ooi; 112. p.g.; 113. or. In het paleis des sport te Brussel zijn ter gelegenheid van de herdenking van de wapenstilstand internationale wie lerwedstrijden gehouden. De grote prijs van de wapenstilstand, een stayerwed strijd achter grote motoren over drie manches, werd gewonnen door de Belg Impanis voor French (Austr.), Ver- schueren (B), Queugnet (Fr), en Mar- tino (It.). Onze landgenoot Peter Post en de Belg Lauwers, die een koppel vorm den, veroverden de eerste plaats in een koppelwedstrijd over 15 km voor ama teurs. ALNATI 11 te Montevideo. AMSTELPARK p. 11 Dungen. n. Hampt. R. BREDA 11 v. Curagao n. Antwerpen. ARDEAS 11 te Amsterdam. ALCETAS 11 te Rotterdam. AMYNTAS 11 te Rotterdam. BORNEO 11 v Penang n. Colombo. CAMEROUNKUST 11 te Takoradi. KEYPTOS p. 10 St. Helena n. Durban. LINGE p. 11 Las Palmas n. Dakar. PRINS WILLEM IV 11 te Chicago. SAIDJA 10 te Pladju. SAROENA 11 te Poelau Boekon. SINGKEP 10 op 200 mijl N. Guardaf. n. Damman. STRAAT MOZAMBIQUE 10 v. Durban n. Mauritius. SUNETTA 11 te Poelau Boekon. TANKHAVEN II 11 te Soengei Gerong. TANKHAVEN III II te Tantjong Uban. TJIPANAS 10 v. Hongkong n. Shanghai. TJISADANE 11 op 470 mijl NO B. Aires n. Buenos Aires. VAN CLOON p. 11 Kp. Padar. n. Singap. WONOSOBO 10 op 120 mijl W. Goa n. Madras. IJSSEL 10 te Messina. ZEELAND p. 10 Madoera n. Singapore. AKKHUMDI.'K 12 te Vera Cruz verw. AARDIJK 11 v. Galvest. n. Corp. Chr. ALWAKI 11 op 400 mijl ZW Kar. n. Kar. BREDA 11 v. Willemstad n. Antwerpen. BACCHUS 12 te Paramaribo verw. CORYDA 11 te Curagao. CISTULA 11 op 75 mijl NO Martinique n. Marseille. GOOILAND 11 v. Gdynia n. Hamburg. HAULERWIJK 10 op 480 mijl ZZO Kaap Race n. Hampton Roads. HELICON 10 v. San Salvad. n. Philadelph. HESTIA 11 te Carupano. HATHOR 11 te Izmir. JASON 11 te Pto Cabello. KOPIONELLA 11 v. Curac. n. Bullenb. KOROVINA 11 v. Stockh. n. Rotterdam. LANGKOEAS 11 op 600 mijl O. Ceylon n. Djeddah. MENTOR 12 te New Orleans verw. NIAS 12 te Zamboanga verw. OVERIJSSEL 11 op 320 mijl OZO Kaap Leeuwin n. Aden. OSIRIS 11 te La Guaira. POLYDORUS 11 te Beaumont. POSEIDON 11 te Trinidad. PRINS PH. WILLEM p. 11 Kape Race n. Montreal. STRAAT SOENDA p. 11 Kp. Polon. n. Sant. STAD BREDA 11 op 400 mijl O Belle Isle n. Seven Islands. SHERATAN 10 op 400 mijl N. Tristan da Cunha n. Santos. TRITON p. 11 IJmuiden n. Antwerpen VAN NOORT 12 te Tientsing verw. WOENSDRECHT 10 op 1700 mijl O. Svdney n. Sydney. ZONNEWIJK 10 op 1500 mijl ZW ten W. Toeopilla n. Tocopilla. ALWAKI 13 te Karachi verw. AALSUM p. 11 Goa n. Colombo. AXELDIJK 10 te Boston. AMSTELDIJK 11 op 450 mijl W. Landsend n. Antwerpen. AMSTELLAND 11 v. Las Palmas n. Amst. AMSTELSTAD p. 11 Kreta n. Napels. ALBIREO p. 11 Recife n. Las Palmas. AGAMEMNON 11 te Ciudad Trujillo. ADONIS p. 10 Gr. Cayma nn. Maracaibo. AMSTELKROON 11 op 500 mijl O Belle Isle n. Europa. ALMKERK 12 te Suez verw. ARGOS p. 11 te Tel Aviv. ALKAID p. li St. Pauls R. n. Rio Jan. ALCYONE p. 11 Perim n. Port Said. AMOR p. 11 te Rotterdam. BUSSUM p. 11 Malta n. Ras Tanura. BANTAM 11 te Basrah. BLOMMERSDIJK 11 te Antwerpen. CALTEX DELFT r,. 11 Gibralt. n. Sidon. CALTEX PERNIS p. 11 Perim n. R. Tanura CORILLA 11 te Havre. CORYDA 11 te Curagao. CARDLE OF LIBERTY 11 te Port Said. CALTEX NEDERLAND p. 11 Oporto n. Rbtterdam. CRRONJA IQ v, S&itazakl rt. B. Papan. CONGOSTROOM p. 11 Dakar n. Hamb. CAMITIA 11 te Punta Cardon. CHARIS 11 op 1000 mijl NO Guadal. n. Guanta DELFT 11 te Rotterdam verw. EEMLAND 11 te Cabbedello. ENA p. 11 Azoren n. Rotterdam. EEMDIJK 10 op 550 mijl ONO Bermuda n. Havre. ESSO AMSTERDAM p. 10 R. E. Hadd n. Antwerpen. ETREMA p. 11 Trinidad n. Rio Janeiro. ZONDAG 20.15 Nieuws. 20.40 T.V.-roman. 21.10 Ge- HILVERSUM I, 402 m. NCRV- 8 00 var. progr. 22.30 Journal, nieuws, 8.15 orgel, 8.30 prot. pr., 9.15 ge mengd koor. KRO: 9.30 nieuws 9 45 MAANDAG gram., 9.55 Hoogmis, 11.30 gram 1140 HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 viool en piano, 12.10 forum, 12.40 gram nieuws, 7.10 muz.. 7.30 gram., 7.45 prot. 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws 1310 Pr- 8.00 nieuws. 8.15 sport, 8.25 gram., gram., 13.40 boek. 13.55 gram.. 14.00 jeugd 9-00 zieken, 9.30 vrouw, 9.40 mastklim- 14.30 Concertgeb.ork. en solist. 15.15 men, 10.10 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 gram.. 15.30 luchtvaartpraatje 15 40 gram., 11.20 gevar. progr., 12.25 boer en gram., 16.15 sport, 16.30 Vespers' IKOR- tuinder, 12.33 lichte muz., 12.53 gram.. 17.00 prot. pr., 18.00 hoorspel, 18 45 rn-ot' 13 00 nieuws. 13.15 banjo-ork., 13.45 gram., pr. NCRV: 19.00 boek, 19.10 prot pr 19 15 14.05 schoolradio, 14.35 gram., 14.45 vrouw, vocaal ens., 19.30 caus. KRO: 19 45'nws 15-15 amus.muz., 15.45 gram., 16.00 prot. 20.00 de springplank, 20 20 act 20 35 de Pr- 16-30 houtblazerstrio, 17.00 kleuters, gewone man, 20.40 roulette 2105 'hoor- 1715 jeugd. 17.30 gram., 17.40 koersen, spel, 21.50 gram., 21.55 Promenade-ork. 17-45 regeringsuitz.. 18.00 mannenkoor, en sol., 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws, 18-20 sport, 18.30 gram., 18.40 Eng. les. 23.15 gram. 19.00 nieuws, 19.10 orgelconc., 19.30 caus., 19.45 beiaardspel, 20.00 radiokrant, 20.20 HILVERSUM II, 298 m. VARA: 8.00 Negro-spirituals 20.40 hoorspel, 21.35 nieuws, 8.18 Ijs en weder dienende. 9.45 gram., „21-40. prot'. f''? w 4?r°™e,na^" S& ^Ta^m-.^oCt. pr.' af rekenen,SHeren l"f« S?£'l. n% ZZ .HI™S™ 2f15m„ ^gram" 13.10 gram., 13.15 jeugd, 13.25 militairen, ™euw.s- 7-l° fram- J^,5 Jf*8n}'- 14.00 boek, 14.20 viool en piano, 14.40 3.00 nieuws, 815 gram, 910 vrouw 9.15 amus.muz., 15.05 hoorspel. 15.30 kamer- gram.. 9.40 prot. pr., 10£0 gram., 11.00 ork. en sol., 16.10 gram., 16.30 sport, tuj^ouwpraatje. nJ5 kamerork. ll.45 vi-nu: 17.00 gesprekkenmmet luiriera^ ^r^achit 12.00 Metropole-ork en so- 17 15 ran*; VARA - 17 ipncrrl 17 50 snort hst, 13.00 nws., 13.15 gram., 13.20 amus.- 18.15 nieuws, 18.30 amus.muz'., 19.00 dis- muz- 1?j5Lk°®.^en,14 ^amus mifz^l's^O cussie, 19.30 cabaret. AVRO: 20.00 nws.. piano, 1L30 caus„ 14 50 amus.mu^ 15.z0 20.05 45-jarig jubileum Henk Stuurop. hers®"£ymn15.40;SraiT," 20 50 vnnrrir 91 o*ï Hi^rn-caus.. 21.45 waardigheden van alle landen uit de ritm.muz., 22.20 journ., 22.30 gram., 23.00 oude en nieuwe wereld, 17.10 grana.,17_30 nieuws. 23.15 gram. 181» nieuws. 18.15 orgel,18.30 dansmuzl! ENGELAND, BBC, home service. 330 IM0 muz. caus.,19.15'kamerork. en so- m: 16.00 symf.ork. en solist, 19.30 amus.- list. 19.45 regeringsuitz., muz., 22.45 gevar. muziek. BBC, light progr., 1500 en 247 m: 18.30 dansmuz., 21.15 pianospel, 21.30 sa- menzang, 22.00 amus.muz.» 23.45 variete- ork. 20.00 nieuws, 20.05 gevar. progr., 22.30 gram., 23.00 nieuws, 23.15 act., 23.25 frontloge. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m: 12.00 ork.conc., 13.10 gevar. muz. ENGELAND, BBC, home service, 330 m: 13.20 gevar. muz., 17.00 ork conc., 19.30 gevar. muz., 20.30 symf.ork. en so liste. BBC. light progr., 1500 en 247 m: nn „u rnnr- 21.15 12.30 dansmuz., 13.15 fabrieksfanfare, 13.45 amus muz 0 15 ork- ork.conc., 16.00 Weense muz., 16.45 amus.- strijkkwartet, 22.15 amus.muz., 0.15 or*. 17 30 ork.conc„ i8.30 amus.muz.. conc., 1.15 gevar. muz. 23.15 amus.muz.. 23.45 jazzmuz., 0.15 dans- FRANKRIJK, nat. programma, 347 m: muz- 12.00 ork.conc., 15.30 Fra Diavolo, opera, 17.45 ork.conc., 20.00 lichte muz., 22.45 moderne muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m: 12.00 lichte muz., 13.15 operette- muz., 16.00 ork.conc., 17.45 gevar. muz., RRUSSEL 324 m' 12.00 operettemuz.. 19.30 ork.conc., 23.30 dansmuz., 0.25 lichte 14 00 operamuz., 17-35 Filmmuz. 18.05 muz., 1.15 gevar. muz. pianorecital, 19.45 Weense muz., 20.30 Weense muz., 23.05 dansmuz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m: 484 m: 12.15 lichte muz., 15.00 kamer- 12.OO ork.conc., 16.50 kamermuz., 20.00 ork. en solist, 20.00 operettemuz., 23.00 ork.conc., 23.20 gevar. muz. lichte muz. ENGELAND BBC^European s ^BRUSSEL.^ ^W'orkiotc! ^7.10 lefv ™°ginrSfngèn" les 15 en een uit- "<*te muz,. ,81» Franse les, 20.00 ork, v. oegmi s conc.. 22.1o ork.conc. iR^Nieuws Feiten v. d dag en De Én- 484 m: 12-°° lichte muz.. 15.00 omr.ork., gelse geschiedenis: The Glorious Revolu- 46 05 lichte muz., 17.30 kamermuz., 20.00 Hon door dr. A. Noach. (Op 224 en kamerork., koren en sol. '9 m' ENGELAND, BBC, European Service. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S: Uitz. voor Nederland. 8.00-8.15 Engelse 12.00-12.30 Intern, borreluurtje. 17.15-18.30 les v. beginnelingen, les 5 en een uit- Progr. t.g.v. de rouwdag. 20.00 Film spraakles, deel 1. (Op 464 en 76 m). 17.45- 20.30-22.00 T.V.-spel. 18.15 Nieuws, feiten v. d. dag en Engelse les v. beginnelingen, les 80, deel 4. (Op BELG. TELEVISIEPROGR. Vlaam e 224 en 48 m). uitz.: 14.30 T.V.-Juniorsclub. 14.55 Als een wereld zo grootdat is Kongo. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S: 15.30 De week in beeld. 19.00 Testbeeld 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Spiegel v. d. 19.15 Gram. 19.30 Openingsbeeld, 19.31 week. 17.25 Opsporingsdienst, hierna T.V-nieuws. 19.50 Wat 'n stiel. 20.25 progr.overz. 20.00-20.20 Journ. en weer- Oorlog in de lucht. 20.55 Bastien en ber. 20.25 Documentaire. 21.15-22.00 „Mo- Bastienne, zangspel. 21.45 T.V.-nieuws en bile", progr. met muz. sportact. BELG. TELEVISIEPROGR. Franse uitz-: BELG. TELEVISIEPROGR. Franse uitz-: 18.45 Testbeeld. 19.00 Sport. 19.30 Kook- 15.15 Testbeeld. 15.30-16.15 Bezoek aan praatje. 20.00 Act. 20.15 Nieuws. 20.40 Palais Royal. 18.45 Testbeeld. 19.00 Kath. Boksrep. 21.40 Lectures pour tous. 22.30 uitz. 19.30 De week in beeld. 20.00 Act Boksrep. 23.15 Journ.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 13