DROMENLANDzilveren jubileum Mariacongregatie HEEMSTEDE Prof. Romme over het doel van de politieke eenheid der katholieken in ons land Echtpaar gearresteerd Centrale verwarming In 66 woningen in plan „De Glip" Speeltuin aan Jac. Perk- laan wordt opgeheven PICKWICKCLUB, het Engeland van Charles Dickens ff grootste I DETECTIVE CALLAGHAN GRIJPT IN D Tweede scholierenconcert door het N. Ph. Orkest D 0 Tijdb Gezamenlijke Militaire Fondsen KUTPFRS /n PualUUf Katholieke politiek in de praktijk m Deze week in Studio 's Werelds kleine wagen A star is born Meisjes voor Tanger Ciske de Rat om De mooiste vrouw ter wereld MGINA 2 - Feest in St.-Liduinaparochie UWE HENGST" Collecte op donderdag 24 november Brandje in dakkapel aan Kleverparkweg Burgerlijke Stand Haarlem 10.285 gevraagd voor politie-auto (Raadlsve rgadcri n g S|p reek,uur bu rgeimeeste r Verdacht van diefstal Biljarten Kampioenschap 5e klasse „Het Noord-Westen" H.H. MISSEN OP ZON- DAG ZWEMMEN Ouders tonen geen belang stelling voor het werk van speeltuinvereniging „Heemstede-W est" Winkels in Heemstede tot 10 uur des avonds geopend Minerva Lido. Rembrandt. Spannende film in Frans Hals MOLENAAR'S NEDERLANDSE AUTOMOBIELFABRIEKEN Roxy Palace K.A.V. Kring Centrum Apotheken en dokters' diensten w°r' OOR* Zondagsdienst Na het eerste en geslaagde Carna-, valsfestün van de Sint Liduina-parochie Is er een parochiële coördinatiecommis sie gevormd, onder wier auspiciën in het vervolg verschillende parochiële evenementen tot uitvoering zouden hun nen worderf gebracht. De commissie kon onlangs tot bruisende activiteit komen, toen er bij gelegenheid van het zilveren jubileum van de Mariacongre gatie en Gardes een buitenkerkelij ke avoiid moest worden belegd, waar aan verschillende groeperingen zouden deelnemen. Onder leiding van de heer Fr. v.d. Wildt werd nu gisteravond in de grote zaal van „De Leeuwerik" d erevue „Dro menland" opgevoerd in het kader van het zilveren jubileum. Het is een prettig feest geworden, waarvan'zowel de leden van de jubile rende congregatie als de ouders heb ben kunnen genieten. Na een kort woord van Welkom, gesproken door mej. Marjo van der Heijden, werd het programma geopend met een beschei den maar goede Maria-hulde. Mevrouw Toos Hermans zong met veel overgave een ,,Ave Maria" en daarna het be kende ,,Angeluslied"; mevrouw Ans Swart legde veel eer in met een Maria- gedicht van pater Jacques Schreurs en vooral met haar aansprekende voor dracht van een in verteltrant geschre ven Marialegende, een gedicht van Ga briel Smit. Daarop was het woord aan de jon geren, die veel succes oogstten bij de aanwezigen met hun revue „Dromen land", welke onder regie van Koos Boon voor het voetlicht werd gebracht. Helaas konden wij door omstandig heden niet de gehele avond bijwonen, maar wij hebben voldoende indrukken opgedaan om te getuigen, dat er met ernst gewerkt is en dat de voorberei dingen niet met een Franse slag zijn gedaan. De medewerk(st)ers, de een uiter aard meer dan de ander, bewogen zich vlot over het toneel, kweten zich met een vaak ontwapenende charme van hun taak en bleken, ondanks de beperkte ruimte van het toneel, zich goed te kunnen weren. Wij waren er getuige van, hoe een klein meisje ging slapen, en al naar het uitkwam verrast of gekweld werd met een mooie of verschrikkelijke droom, Het werd een gezellig spel van roomsé romantiek, waarin hemel, hel en vagevuur een belangrijke rol speel den en waaruit ons bleek, dat het in het vagevuur nog zo beroerd niet is; daar wordt tenminste nog thee geser- Advertentie Oud en belegen Zeldzaam zacht slechtz f7.—p. literkruik f3.60 p.# He* best» paard tra» (de Schiedamae) «tal. Donderdag 24 november a.s. zal het Haarlems Comité der Gezamenlijke Mi litaire Fondsen haar jaarlijkse collecte houden. Gaarne doe ik voor deze col lecte een beroep op uw financiële me dewerking. De doelstelling van deze fondsen is u zeker wel bekend: de zorg voor de we duwen en wezen van gesneuvelden en het welzijn van verminkte militairen. Het is duidelijk dat op deze plaats geen uiteenzetting kan worden gegeven van de dikwijls schrijnende gevallen van leed, welke dringend om hulp en bijstand vragen. Niet allen kwesties van materiële aard, b.v. herscholing van gewonden, zorg voor zieke gezinsleden, aanschaffing van kleding en schoeisel, enz., doch daarnaast de zo moeilijk te vinden oplossingen voor die gevallen, waarin moeder de steun van vader moet ontberen. Het is u toch bekend, dat de fondsen op zich hebben genomen de kinderen van gesneuvelden het on derwijs te laten genieten, dat zij zouden hebben gekregen indien vader nog leef de? Het is daarom dat ik ook dit jaar uw bijzondere aandacht voor deze openbare inzameling van gelden vraag. De fond sen hebben uw bijdrage dringend nodig, teneinde hun werk te kunnen blijven voortzetten. Stelt hen ook dit jaar niet teleur De Burgemeester van Haarlem Voorzitter der Gezamenlijke Militaire Fondsen CREMERS Een patrouillerende rechercheur in de Van Ostadestraat te Haarlem zag vrijdag plotseling dikke rookkolom men uit een dakkapel van een perceel aan de Kleverparkweg komen. Een ka pokmatras en smeulende dekens wer den uit het raam gegooid, hetgeen de politieman aanleiding gaf naar binnen te gaan. Boven gearriveerd vond hij een man, die er al grotendeels in geslaagd was de vlammen 'te blussen door het beddegoed naar buiten te werken. De brandweer, die weldra aanwezig was, behoefde slechts enige nablussings- werkzaamheden te verrichten. De brand was ontstaan, doordat de vrouw des huizes een z.g.n. zwartbrander in het kamertje had gezet, die door een van de poten was gezakt. De schade bedroeg ongeveer f 300. C. N. Zwart en ONDERTROUWD M. K. R. Brouwer. GETROUWD: J. J. M. Dankelman en G. A M. Schnitger; N Mast en A. H Flaskamp. GEBOREN: A. W. Steeman-Mes, z.; C. J. Metzelaar-Spee, z.; R. J Weth- mar-Roelofs, z.H. H. M. van der Voo- ren-Swaalf, z.; E. Oevering-Gorter, z.; A. B Raven-Jonker, z.; A. Simons-de Ruig, z; C. Hoefsmit-van Norde, d.; A. C. Klinkenberg-Harren, d. OVERLEDEN: F. Meijer, 74 j., Klei ne Houtweg; M. L. A. G. Reemers, 66 i.. Hagestreat; J. B. Linzell, 85 j., Marnixplein; V. E. M. Verhoef, 3 m. Teijlerplein. veerd, terwijl men in de hemel wel licht door overbevolking? wat dat betreft nog al aan de zuinige kant was. Veel griezelige genoegens hebben de toeschouwers beleefd aan een markan- te-operatie-droom en bepaald plezierig was de vondst om St.-Nicolaas zelf eens te verrassen op zijn verjaardag met geschenken. Wjj kunnen hier moeilijk alle num mers releveren, zoals het evenmin de bedoeling kan zijn bepaalde figuren, door wie de revue in het bijzonder slaag de, naar voren te halen. Medewerking werd verleend door leden van de Mariacongregatie, Gardes, H. Cuneragroep, K.A.J., Leonidas, Eekaju-Judo en Jongens-Mariagarde. De voorstelling getuigde er in ieder geval van, dat er met vreugde en ijver is gewerkt; de costumes waren daar bij goed verzorgd. Volgende week zon dag is er 's middags om half drie een herhaling van het feestspel in de St. Liduinaschool voor de jeugd van de parochie. Het feest wordt maandag 21 november afgesloten met een H. Mis, 's morgens om zeven uur, in de St. Liduinakerk, en met een bezoek, 's avonds om half acht, aan O.L. Vrouw van Haarlem in de Mariakapel aan de Jansstraat. Tijdens de raadsvergadering van 1 september deelde de burgemeester van Heemstede mede, dat de minister op voering van de maximumsterkte van het Heemsteeds politiekorps tot 39 man had goedgekeurd. Uitbreiding van dk verkeerspolitie van 4 tot 6 man werd hierdoor mogelijk gemaakt, door welke uitbreiding een zeer wenselijke verscher ping der controle op het verkeer in Heemstede kan gerealiseerd worden. In verband met deze uitbreiding van de verkeerspolitie stellen B. en W. 'van Heemstede de raad voor een crediet van ƒ10.285 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een surveillance uit- rukauto met mobilofoon. Voorts is er nog een bedrag van ƒ870 nodig voor kleding en uitrusting van de twee nieu we verkeersagenten. De gemeenteraad van Heemstede komt donderdag 24 november, des mid dags om 4 uur, bijeen. De burgemeester van Heemstede zal niet maandag maar dinsdag van 1012 uur zijn spreekuur houden. Advertentie IV VJ 1 Jl LlVlJ ZIJLSTRAAT HAARLEM Afdelingsvergaderlnng van e KVP worden doorgaans niet zo druk bezocht als die van gisteravond, welke de af deling Bloemendaal had belegd in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan. De belangstelling werd vooral veroorzaakt door het feit, dat prof. mr. C. P. M. Romme zou spreken over „Katholieke politiek in de praktijk". Het was voor het eerst sinds 34 jaar, dat prof. Rom me voor een plaatselijke afdeling sprak, maar hij is dan ook zelf lid van de af deling Bloemendaal. De katholieke fractievoorzitter in de Tweede Kamer betoogde, dat er in het kader van een katholieke politiek na tuurlijk verschillende practische oplos singen mogelijk zijn voor één en het zelfde vraagstuk. Maar de eenvormig heid van standpunt is een practische noodzaak omdat men door het stellen van meerdere oplossingen de niet-katho- lieke politiek in de hand werkt. In de praktijk betekent dit, dat een organisa torische eenheid en een eendrachtig op treden noodzakelijk is. Dit geldt ten minste voor de practische politiek in Nederland. Als innerlijke redenen voor deze nood zaak noemde spreker op de eerste plaats de veelheid van katholieke meningen die dan samenkomen en leiden tot een weloverwogen en ruim standpunt. Het rechtsgevoel kent geen groter verstoor der dan het eigenbelang en in de ene katholieke partij kunnen de verschillen de belangen, voortvloeiend uit de ver schillende milieus, vrijelijk botsen eer zij samengevoegd worden tot het ene standpunt. Voorts is er het belang van de getalsterkte, dat samen met de des kundigheid de macht bepaalt in de de- De Zaandamse recherche heeft in sa menwerking met de Haarlemse een echtpaar uit Zaandam aangehouden, dat er van verdacht wordt fietsen, een bromfiets en een portemonnaie inhou dende f 7.50 te hebben gestolen. De portemonnaie behoorde toe aan een 23-jarige moeder, die 12 november bij een bezoek aan haar zoontje in een kindertehuis toevallig naast het bed, waarbij het echtpaar zat, terecht kwam. Het zoontje speelde enige tijd met het voorwerp en liet het toen op de grond vallen naast het bed vlak bij de stoel van de twee Zaandammers. Later was het echtpaar verdwenen, maar nog de zelfde dag kon tot arrestatie worden overgegaan. De man, 28 jaar, en zijn echtgenote, 23 jaar. zijn voor de offi cier van justitie te Haarlem geleid. Om twee uur gistermiddag begonnen in hotel ,,'t Hof van Holland" te Haar lem de wedstrijden om het biljartkam pioenschap vijfde klas libre van het dis trict „Het Noord-Westen". Vóór de eer ste partijen werd een minuut stilte in acht genomen in verband met het plot seling overlijden van de heer D. Dollé, een van de sterkste Haarlemse biljar ters. De deelnemers aan dit tournooi, tien in totaal, speelden 's middags en 's avonds. Het hoogste gemiddelde in één partij noteerde Spaans uit Den Hel der met 2.27. Overigens lagen de moyennes wel aan de lage kant. (Hoog- 8.30, H. Bavo (Kathedraal): 6.30, 7.30, 9 mis) 11 en 12 uur. H. Antonius van Padua: 6.30, 7.30, (Hoogmis) 10, 11 en 12 uur. H. Jozef; 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis) en 11 uur: 18 uur: Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans (Spaarne): 6, 7.30, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H. Joannes de Doper (Amsterdamstraat). 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 (Hoogmis), 11 en 12 u. H. Hart (Kleverpark): 6.30, 7.45, 9. 10 30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara (Paul Kruger- straat) 6.30, 7.45. 9 (Hoogmis) en 11 u. II Liduina (Rijksstraatweg)6.30, 7.30. 8 30. 9.45 (Hoogmis) en 11.30 uur. O L. Vr. van Zeven Smarten Rijksstraat weg). 6.30, 7.30, 8.45 (Hoogmis), 10.15 en 11.30 uur, 18 u. Avondmis. H.H. Petrus en Paulus (Tesselschade- straat): 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur. Allerheiligste Drieëenheid: 7.30, 9 (Hoog mis), 10.45 en 12 uur. Hulpkerk Bloemendaal: 7.30 en 9 uur O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Overveen) 7, 8, 9 (Hoogmis). 10.30 en 11.30 uur H. Agatha, Zandvoort: 7.30 9 (Hoogmis) en 11 uur. H Bavo (Heemstede): 7.15. 8.45, 10 (Hoog mis) en 11.30 uur. O L. Vr. Hemelvaart (Heemstede), 7 8.30 (Hoogmis). 10, 11 en 12 uur H. Antonius van Padua 9 (Hoogmis) en 11 uur, mocratische staatsvorm. Tenslotte is er de noodzaak om de zedelijk verdeelde wereld te tonen, dat verschillen die voortkomen uit maatschappelijke grada ties door diepere beginselen is na- kunnen worden. Het doorvoeren van de katholieke zedelijke beginselen is na tuurlijk slechts gedeeltelijk te berei ken in een land als het onze, omdat wij een minderheid zijn. Daarom moe ten de katholieken met anderen samen werken. Hiermee kwam prof. Romme op een terrein dat hem na aan het hart ligt: de brede basis. De samenwerking met anderen moet zo breed mogelijk worden opgezet omdat alleen een politiek van samenwerking de communisten kan iso leren, waardoor de dreiging van het wereldcommunisme ten onzent kan wor den bezworen. Ook is die samenwerking van belang omdat zij degenen die in het economisch leven samenwerken ook po litiek dichter tot elkaar brengt en ten slotte is zij noodzakelijk om op lange termijn de christelijke beginselen in de praktijk van het dagelijks leven te kun nen uitdragen bij anderen. Bij de brede basis-politiek richten de katholieken zich vooral tot de pro testants-christelijke partijen en tot de Partij van de Arbeid. Geestelijk en politiek-organisatorisch hebben katho lieken en protestants-christelijken veel gemeen, hoewel inzake de verhouding tussen Kerk en Staat en tussen mens en staat diepgaande verschillen be staan. Met de Partij van de Arbeid moet ook worden samengewerkt, o.m. dat door die samenwerking het pro gram van de KVP zover mogelijk kan worden doorgevoerd. De KVP stelt die samenwerking op prijs en acht die gewenst, maar is bereid die te verbreken wanneer die dooi; te ver gaande eisen van de andere partner onmogelijk zou worden gemaakt. Na de pauze heeft prof. Romme een aantal vragen beantwoord die gesteld werden door de aanwezigen. O. m. werd gesproken over de woningbouw, de investeringspolitiek en het vraagstuk van de gehuwde ambtenares. HVGB organiseerde vrijdagavond in Stoop's bad te Overveen de tweede se rie wedstrijden in de zwemcompetitie Kring Haarlem K.N.Z.B. De voornaam ste uitslagen waren: 50 meter school slag meisjes: 1. Carla Grens, DWR, 42,1 sec; 2. Tiny van Wissen, Water vrienden, 42,4 sec; 50 meter vrije slag jongens: 1. C. Dekker, HVGB, 30,3 sec; 2. D. Meulenberg, HVGB. 31.2 sec.; 50 meter dames nieuwelingen: 1. Hennie Band, HPC 37.4 sec.; 2. Inge Stroobach, Haarlem, 38,1 sec; 100 meter school slag heren junioren: 1 H. Verleur, HPC, 1 min 23, 1 sec; 2. R. Boon, HVGB, 1 min 23,9 sec; 3. J. van Lit, Haarlem, 1 min 24,3sec; 50 meter vlin derslag dames jun. 1. Tineke Steens- ma, Haarlem 38,3 sec: 2. Hennie Band, HPC 38.6 sec.; Elly Hölsken, Haarlem, 38.7 sec; 4. x 50 meter wisselslag es tafette heren junioren: 1. HPC 2 min 17,5 sec; 2, Haarlem 2 min 18,6 sec; 3. DWT 2 min 22 sec. Wanneer de raad met een daartoe strekkend voorstel van B- en W. van Heemstede akkoord gaat zullen de 68 maandhuurwoningen in het uitbrei dingsplan De Glip van ®en centrale verwarming worden voorzien. De kos ten van aanleg worden geraamd op 187.000.-. B. en W. van Heemstede hebben om trent deze kwestie overleg gepleegd met de architect van het complex, de heer B. J. J. M. Stevens. De kosten van het aanbrengen van de verwar ming in de woningen worden door hem geschat op 172.990.-. Dit bedrag dient verhoogd te worden met 10.200.- voor hak-, breek- en schilderwerk en met 3.810.- voor architectenhonorarium en kosten van toezicht. De totale kosten bedragen derhalve 187.000.-, dat is ge middeld 2.750.- per woning. De jaarlijkse lasten zullen bij een rentevoet van 3.5 pet, een afschrij vingstermijn van 15 jaar voor de ketels en van 35 jaar voor de verdere instal latie gemiddeld 152.- per woning be dragen. Per maand dus 12.65. De voorlopig vastgestelde gemiddelde maandhuur van 64.80 zal dus ver hoogd moeten worden tot 77.45. B. en W. vinden dat huurbedrag volkomen verantwoord. Zij wijzen naai de gunstige ervaringen, die zij hebben opgedaan met een soortgelijk project (Aerdenhout): 7.30, in 66 maandhuurwoningen in de com- ur. I ponistenbuurt. B. en W. van Heemstede vragen de raad een krediet van 2.206.34 beschik baar te stellen ter financiering van de liquidatie van de kinderspeeltuin van de speeltuinvereniging „Heemstede - West". Het bestuur van de speeltuin vereniging heeft B. en VV. medegedeeld dat de speeltuin aan de Jac. Pcrklaan niet langer in stand kan worden ge houden. Het is gebleken, dat de belang stelling van de omwonenden voor deze speeltuin dermate is teruggelopen, dat het bestuur geen kans ziet het beheer langer te voeren. Pogingen, gedaan door b. en W. om personen te vinden, die bereid zijn een nieuw bestuur te vormen en de belangstelling van de ouders voor de vereniging opnieuw gaan de te maken hebben geen resultaten op geleverd. De vereniging, die in 1947 werd op gericht, ontving in 1952 een renteloos voorschot van ƒ1400. Op dat voorschot werd 280 afgelost, zodat de schuld aan de gemeente nog ƒ1.120 bedraagt. De vereniging heeft bovendien nog an dere schulden tot een bedrag van ƒ764.60 terwijl het kasgeld slechts 8.26 be draagt. De enige mogelijkheid voor de vereniging om uit de moeilijkheden te geraken is dat de gemeente het restant van het voorschot kwijtscheldt en haar een bijdrage verstrekt van ƒ756.34 om daar haar schulden mee te betalen. De nog aanwezige speeltuinmaterialen kun nen van gemeentewege worden afgebro ken, opgeslagen en te zijner tijd aan an dere speeltuinverenigingen ten gebruike worden afgestaan. Het terrein zelf kan zonder outillage als openbaar speelter rein door de jeugd worden gebruikt, totdat daaraan een nadere bestemming zal zijn gegeven. De kosten van afbraak en vervoer der speelmaterialen bedra gen ƒ330. Naar aanleiding van een verzoek van een vertegenwoordiging van de Heem- steedse winkelstand hebben B. en W. van Heemstede de raad voorgesteld ontheffing te verlenen van enige arti kelen in de verordening op de winkel sluiting. Daardoor zullen de winkels in Heemstede van 26 november tot en met 3 december en van 17 tot en met 23 december op werkdagen tot 10 uur des avonds open mogen zijn. FILMJOURNAAL Mr. Jingle (rechts) bezorgt de heren van de Pickwick Club steeds weer de nodige (vrolijke) last. Voor de komende vijf jaar heeft het Rijk voor het instandhouden van het wandelbos Groenendaal een jaarlijkse bijdrage van 4000 toegekend en een bijdrage van ƒ3000 voor de buitenplaats Meer en Berg. Het verzoek van B. en W. van Heem stede om toekenning van een hogere subsidie in verband met de stijging van de kosten bleek niet te kunnen worden ingewilligd, omdat de voor dit doel be schikbare' middelen 'verhoging niet toe lieten. Tussen alle herinneringen en souve nirs, welke bewaard zijn gebleven in Charles Dickens' huis in de Doughty Street 48 in London, zweeft ook ergens het verhaal, dat in die dagen, toen de jonge journalist Dickens zich met het schrijven van de Pick wick Papers als een briljante roman schrijver ontpopte, een dokter tot een doodzieke patiënt zie: „Beste man, het spijt me, ik kan je niet van je pijnen verlossen, maar wees tenminste blij. dat over enkele dagen een nieuwe af levering verschijnt van de „Pickwick Papers". Deze „troost" zou intussen bepaalde lijk niet zijn toe te passen op de ver filming van de „Pickwick Club". Behalve die van James Hayter als Samuel Pickwick en die van een Nigel Patrick in diens creatie van mr. Jingle, blijven de spelkwaliteiten op hét to neelmatige vlak en bereiken zij soms zelfs dat niveau niet eens. Ofschoon er genoeg valt te beleven en het een ple zier is om kennis te maken met de vaak raak getroffen sfeer van het goe de leven in Engeland in het Victoriaan se tijdperk blijft de fijne Dickensiaanse humor onecht en geforceerd aandoen. Daartegenover staan dan weliswaar weer aantrekkelijke fragmenten, bij voorbeeld het requisitoir, dat de offi cier van justitie ten beste geeft, wan- Advertentte een met levenservaring en reputatie. Het een Morris Minor kiest U niet alleen een snelle, solide, comfortabele én zuinige wagen, maar ook een automobiel, die in ieder detail kan bogen op |arenlange, grondige praktijk-ervaring. Maak een proefrit. neer de goedzak Pickwick door twee sluwe advocaten voor het gerecht is ge sleept. Alle leeftijden. In de middagvoorstellingen draait „Warenhuis op stelten", waarin een nieuwe Engelse komiek Norman Wis dom onze aandacht vraagt. Wel, men kan zich dikwerf kostelijk amuseren met de belevenissen van deze kleine man die in het hoekje zit waar de sla gen vallen. Niet alleen echter door de komiek zelf, maar gelukkig op vele plaatsen ook door het ingrijpen van de regisseur, die soms heel effectief met geluiden en geraffineerde camera-in stellingen speelt, is dit „Warenhuis op stelten" een zeer aanbevelenswaardige comedie geworden. Alle leeftijden. n het Minervatheater draait d* film ,,A Star is born", met Judy Garland en James Mason in d® hoofdrollen. Het verhaal gaat over een café-zan geresje, dat door toeval met een be roemd filmacteur in contact komt en dank zij hem een grote ster op het witte doek wordt. De twee trouwen met el kaar en hoe groter de roem van u® vrouw wordt des te meer raakt de me» in het vergeetboek, totdat hij door zO" directie zonder meer op straat wordt gezet. De liefde van de vrouw lijdt er lT\ geen geval onder en zelfs wanneer haar man zich door zijn drankzucht in véél ellende stort, is zij het, die van al haar roem afstand wil doen om haar man te redden. De intrige is in een lang filmverhaal verbeeld, té lang misschien, maar er zijn zovele prachtige passages in beleven en vaak ook filmkunst van f?.r' maat, dat de ware filmliefhebber ziJn genoegen er aan kan beleven. 18 jaar- Maandag wordt de film „Meisjes f uniform" vertoond. De gangsterfilm waarin de boef be* rouw krijgt over zijn slechte ge* dragingen als het eigenlijk al t' laat is, maakt nog altijd opgang. EJ is steeds wel een variatie op dit thema voorhanden. Deze keer handelt het om onbeschaamde lieden, die feitelijk niets anders doen dan slavenhandel van bU' zonder bedenkelijk allooi. En aange* zien een Fransman de zaken heeft aan gepakt, wordt u in „Miesjes voor..- Tanger" zonder veel schroom veel delicaats onbarmhartig voorgeschoteld. In Lido en strikt voor volwassenen. De film „Ciske de Rat" is geproloh* geerd, 14 jaar. Er is ook de comfortabele 4 eyl. MORRIS-Oxford en de onbe- spelijke 6 cyl MORRIS-isis MP1 etective Callaghan grijpt in", zo heet de film, die thans in Frans Hals draait. En als er dan nog bij vermeld wordt dat het de verfilming van een spannend boek van Peter Chey- ney is, dan wil dat zoveel zeggen als: „Dan kan je wat beleven!" Inderdaad, de toeschouwer behoeft zich niet te ver velen. Hij kan de gebeurtenissen nauwe lijks bijhouden, want de ene vervolging is nog niet afgelopen of de tweede op andere wijze begint al weer, te land, ter zee of in de lucht. Calla ghan is een Amerikaan, die naar Zuid- Frankrijk wordt gezonden voor een ver zekeringsmaatschappij omdat er een boot gezonken is, welke bij deze maat schappij is verzekerd. Dat zinken is moedwillig gebeurd. De detective moet dat zien te achterhalen en maakt en passant ook nog een moord mee, op een graaf, die ook „zwaar" verzekerd is. Htj komt onder een valse naam in een speelclub terecht, waar men hem echter herkent en dan is het schieten en elkaar achterna rennen een werk- aan-de-lopende-band. Met de beste wil van de wereld kunnen we niet na ver tellen wat er dan allemaal gebeurt. De toeschouwer zit vol spanning toe te kij ken hoe de Amerikaan het complot „op rolt" en onderwijl verliefd wordt op een aardig meisje, dat in het complot is betrokken. Hij komt heelhuids uit de strijd en als hij dan met het meisje in zjjn armen een liedje gaat zb denkt een ieder dat het nu wel g lobr'coa. afdeling van IJ Molenaar', A«,omobl.lb.drl|l N.V Amersfoor, Het tweede N. Ph. O. - concert voor scholierer dat vrijdagmid dag en -avond gegeven werd, mocht zich weer in een grote belang stelling verheugen. Mede do°r de voor treffelijke programma-inleiding van de dirigent Marinus Adam mogen wq ook dit keer spreken van een succesvol con cert, dat volkomen beantwoordde aan het doel. Nadat Marinus Adam de pe riode waarin Bach leefde en werkte in het kort had toegelicht, volgde een meer gedetailleerde bespreking van de Suite no. 2 in b kleine terts. De afzon derlijke dansen, waaruit deze suite is samengesteld werden eveneens in het kort gekarakteriseerd. Bijzonder helder en instructief was de verklaring van de fuga-vorm, voorkomende in de ouvertu re van deze suite, die door het orkest fragmentarisch als voorbeeld dezer vorm gespeeld werd. Hierna volgde de suite in zijn geheel, waarnaar de jeugd met bijzondere aandacht geluisterd heeft. Marius Ruysiink verwierf een extra applaus voor zijn met muzikaal élan gespeelde fluitsolo. Vooraleer Ma rinus Adam overging tot de verklaring van het tweede werk van het program ma, werden voor de nieuwelingen die de jeugdconcerten bezoeken drie blaas instrumenten gedemonstreerd, namelijk de hobo, klarinet en fagot. De humoris tische noot ontbrak hierbij zelfs niet. Vervolgens trad het volledig bezette or kest aan voor de verklanking van drie frag renten uit „La damnation de Faust" van Hector Berlioz. Deze dra matische legende is geïnspireerd op het gelijknamige werk van Goethe. De drie onderdelen werden ook nu wederom in enkele woorden door Marinus Adam helder verklaard. Vooral de Hongaarse mars, volgende op de orkestraal teer getinte „Danse der Svlphes" verwierf enorm veel bijval. Dirigent en orkest komt alle lof toe voor de wijze waarop zij de jeugdconcerten verzorgen. Moge de jeugd dit op zijn juiste waarde schat ten, door de grootst mogelijke stilte ge durende inleiding en spel in acht te ne men. Enkele verkeerde elementen schij nen dit nog steeds niet te begrijpen. Zij doen beter van deze concerten weg te blijven om anderen zodoende iet te blijven om anderen zodoende niet te hinderen. JAN LAARVELD Uit het Open Havenfront te Amster dam is het stoffelijk overschot opgehaald van een 24-jarige ongehuwde zwerver uit Amsterdam. Het lijk vertoonde tal van verwondingen, waarvan de oorzaak nog niet vaststaat. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat een schroef van een boot de verwondingen heeft toegebracht. Maar ook is er kans dat de man ver moord is en het lijk in het water is ge worpen. Eet?™et vakmanschap vervaardig de Britse film over sabotage aan een goederentrein met zeemijnen. ais ae explosieve zending onderweg is van de fabriek naar Portmouth plaatst een saboteur een tijdbom op :o trein. Het verraad wordt ontdekt en een des kundige van de mijnopruimingsdienst heeft dan 's nachts slechts een luttel aantal uren om de tijdbom op te spo ren. Die uren verlopen met boeiende beelden van de evacuatie van een stads deel en de spannende jacht op de sa boteur. Veertien jarigen kunnen de "Tijdbom" in Roxy zien. Van maandag tot en met donderdag draait in dit theater „Op weg naar Sin gapore" 18 jaar. e mooiste vrouw van de wereld" is, u mag het raden, Gina Lollo- brigida. Wie zal het haar mis gunnen? Maar zij laat het er helaas niet bij mooi t- wez-v to film die onder bovenstaande titel in Palace draait moet zij het nogal tumutueuze leven van Lina Cavallieri, die in vroe ger tijden een groot zangeres schijnt te zijn geweest, uitbeelden. Zij moet dus zingen: en dat wordt dan een pijn lijke aangelegenheid. Zij moet ook dan sen: ach heden..Tenslotte moet zij ook acteren. Welnu, het houdt niet over. Wat wilt u nog meer weten van deze rolprent? Dat het „verhaal" van een kleverigheid is, waarvoor Cour' - Mah ler zich zelfs zou hebben geschaamd? Achttien jaar. De uitgestelde lezing van zuster van Rooy over het onderwerp: „De prena tale zorg" is nu vastgesteld op maandag 21 november des avonds 8 uur in het gebouw Prinsen Bolwerk 1. Ook niet leden van harte welkom. is. Maar dan blijkt er nog een slot te zitten aan het slot,... Zoals in al dez® films komt de Franse politie er maar weer bekaaid af. En op een schiet» partijtje meer of minder wordt niet ge keken, doch daarbij laat de humor ons bij de grimmigheid van het geval ge lukkig niet in de steek. 18-jarigen en ouderen zullen er een paar (onHsuah- nende uurtjes aan beleve- oh"' FILMS: FRANS HALS: „Detective Calleghan grijP' in" volw. Tijden: 2.'30, 7 en 9-15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. Di.-avond één voorst, om aclit uur- LIDO: „Meisjes voor Tanger" str. v°' Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15. Zo.-ochtend om 11 uur: „Vijf maaP" in de Braziliaanse wildernis", a. 1. LUXOR: „French can can", afgek. ter CINEMA PALACE: „De mooiste vrou» e» 14 jaar. Tijden: 2, 4.15, it „Morgen begint het ieveïl wereld" 9.15 u. Zo.-ochtend: volw. is obrn" MINERVA: tot en met zo.: „Ag 4.30, 18 jaar. Tijden: za. 7 en 9-3°- z 7 en 9.30. uniform", 14 J. Ma. 8.15: „Meisjes1" Rat- 14 jaaf, REMBRANDT: „CisRe g Tijden: 2, 4.15.. zQ .Tijdbom", 14 jas" Rv£n:m°a et/m do.: „Op weg naar SK' 71aaern 9 15 7 studio: ..De Pickwickclub" a 1 allee" in de avondvoorstellingen dag 7 e. 9.15. Om 2.15 en zo. om 2 en 4.15 „Warenhuis op stelten" a. 1. Zo. °°n, tend: „Het oerwoud roept" a. 1.. 11 Zaterdag 19 november stadsschouwburg: „De Toneel verenig1"? met „De Kroongetuige" van Ag. Chris-1 8 uur. Vleeshal: Bazar muziekvereniging „Haf monie" Tot 23 uur. Brinkmann: Feestavond Kath. Midde stand, afd. Haarlem. 8 uur. Zondag 20 november Stadsschouwburg: „De Ton eel verenig' met „Tobias en de engel" (landelijke Pr miére) 8 uur. Gebouw St. Bavo: Patroonsfeest Eloy", 8 uur. Maandag 21 november Stadsschouwburg: „De Haagsche Col" die" met ,,'n Harlekinade", 8 uur. Concertgebouw: Tweede concert meester serie. Sol.: Johanna Martzy. viool. 8 uüj Grote Kerk: Beieardbespeling door AI' Peters. Van 15.3016.30 uur. r Frans Halsmuseum: VolksuniversiteL Tweede voordracht „Leven en denken het tegenwoordige Rusland" 8 uur. Haarlem De zondags-, avond en nachtdienst de Haarlemse Apotheken wordt waargefl men door: Apotheek Van Rijn,_ Houtweg 15, tel. 10539: Fa. C. G. LO°' meyer en Zn., Zijlweg 14, tel. 12495: Sch? Rijksstraatweg 19. tel- Kruisstraat terbos Artotheek. 25711: Nolf's Apotheek, telefoon 11174. ZIEKENVERVOER t G.G.D.. Telef 14141: Margriet Turfmarlt 10 rd„ Tel. 21400 Voor de doktersdiensten in HaaH6 belle men nummer 11990 Overveen dt De zondagsdienst voor artsen "def» waargenomen door dokter J. Holla11 Zi.ilweg 17, Overveen. tel. 11431. Bloemendaal rdt De zondagsdienst voor apotheken waargenomen door de Elswoud AP° teic' (Gloemendaalseweg 341, Overveen) 0 foon K 2500—16760 en de Santpoortse theek, Bloemendaalsestraatweg 145, foon K 2560—8249. „ntneb De doktersdienst wordt waar^eJlais^" door dokter S. B. Drijver, Bloemendal weg 84, tel. 22185. Heemstede WOl- De doktersdiensten in Ueemsted aaTS, den waargenomen door dokter P. Meerweg 8 Heemstede, tel. 39406, en j, Meerweg J. L. Tombroek, tel. 38032. Burg. tel. oirsuo, -.gg van Lennep sa' p«' Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat l65- poort, tel. 8310. (K 2560). cantP°i'iAt' Apotheken (ook nachtdienst)- pa apotheek, Bloemendaalsestraatweg poort, tel. 8249 (K 2560).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2