W. Holt gaat onvervaard op ingeslagen tunnelweg voort ■- K -jSS nnpqft&TiffP H rnrv i'ii^i Itó'HÜi^OsaljTugfflcnJ»i JANS „DE KRAAI" in Zandvoort volgende week honderd jaar Z Plan sal tioz heel wat voeten in de Haarlemse aarde hebben 1 Eerste bejaarde bewoners zijn deze week maandag op „De Blinkert" gearriveerd DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL O Herinneringen van Jo Vincent Sinterklaas verrast 110 kinderen KTIÏPFRS Ihucejx- - tzualXtlt! Echtpaar Warmerdam voelt zich als een pas getrouwd stel ZINGEND DOOR HET LEVEN Sëé I J inkJl y AA L ...i Ifej dm7v»utdtt zie1t rn de„mor PJF.BECCART&ZOON GED. OUDE GRACHT Mijn allerlaatste avond in Haarlem blijft onvergetelijk ZATERDAG 3 DECEMBER 1955 PAGINA 3 OOSTENRIJKSE KINDEREN naar HAARLEM e.o. O Nog enkele dagen Prijsvraag St.-Joseph- kinderhuis loopt ten einde Pater H. Zegwaard Completen in Sint-Joseiphkerk Bestelauto in Heem stede tegen een boom gereden ADRESWIJZIGING Dank zij de M.T.S. x.' ï-jsW ::'f. V-E: .y.VïVv. 'i a i -• w k...t- uJL.jt' UMi j CT[:^5r^!r - ;|!h VOuü' Omstreeks 10 januari zal een transport vluchtelingenkinderen uit Oostenrijk in Haarlem, Heemstede en omstreken arriveren. Deze kinde ren, die thans onder zeer behoeftige omstandigheden in Wenen verblij ven, moeten voor de tijd van drie maanden bij diverse katholieke gezin nen ondergebracht worden. Onder auspiciën van het Interparochieel So ciaal Charitatief Centrum van Haarlem is een comité in het leven geroe pen, dat zich met de organisatie zal belasten. Dit comité is als volgt samengesteld: voorzitter: de heer W. v. Wil lige, directeur van Haarlems Bloei en secretaris van het Wit-Gele Kruis, Bloemendaal; secretaris-penningmeester: drs. P. A. v. Hoofstadt, directeur Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum, Haarlem; leden: rector S. J. de Bot, Katholieke Gezinszorg Haarlem; mej. A. Bolsius, presidente Ka tholiek Vrouwengilde, Haarlem; mevr. A. C. OudendijkHoes, presidente K.A.V., Haarlem; de heer H. Dievendal, hoofdredacteur Sursum Corda, Heemstede; mevr. J. Drabbe, leidster „Zonnebloem", Heemstede; mej. L. Bergman, onderwijzeres St.-Augustinusschool, Heemstede. Teneinde het mogelijk te maken vluchtelingenkinderen enige tijd uit hun benarde levensomstandigheden te bevrijden en wat kindervreugde te verschaffen, wordt een dringend beroep gedaan op de katholieke gezin nen, om een of meer kinderen voor de tijd van drie maanden op te nemen. Men kan zich tot en met donderdag 8 december schriftelijk opgeven: voor Haarlem en omstreken bij het bureau van de Katholieke Gezinszorg, Wagenweg 23, Haarlem; voor Heemstede en omstreken: bij het bureau van de Katholieke Actie, Raadhuisplein 5, Heemstede. Het plan-Holt, waarover wij vo rige wecv. zaterdag reeds uit gebreid hebben geschreven, is door de heer L. de Vogel artistiek tekenaar van beroep met enkele streken op papier gezet. De grote te kening geeft een ondergronds beeld van het punt Grote Markt Grote Houtstraat, ae kleine een doorkijkje in de tui.nel ergens onder Haarlem." Ofschoon de beide tekeningen niet aan de hand van technische gegevens zijn uitgewerkt, geven zij de lezer toch een uitstekende indruk van de bedoeling van de heer Holt, die zich nu reeds in zijn plannen geschraagd weet door een groot aantal enthou siaste mensen. Onder aanvoering van de heer Holt worden de plannen thans nader uitgewerkt en de tegenstan ders, die zich nog geen aanvoerder gekozen hebben, kunnen ervan ver zekerd zijn, dat het niet alleen bij „plannenmakerij-tjes" blijft. In het kort mogen wij hier de be doeling van de heer Holt herhalen. Hij wil ter ontlasting van het verkeer dat naar zijn mening over vijftien jaar verveelvuldigd is, onder de Spaarnestad een wegenverkeersnet met parkeerruimten aanleggen. Daar van zouden ook de toekomstige ko pers plezier kunnen hebben, wanneer zij in de stad hun inkopen willen doen. Zij duiken met hun auto onder de grond en kunnen via trapjes of lif ten de verschillende zaken in het bo vengrondse centrum bereiken. Op de grote tekening ziet de lezer hoe de heer Holt zich voorstelt, dat de Grote Markt er over tien a vijf tien jaar uit z ;l zien. Vóór het stand beeld van Laurens Jansz. Coster een rustiek bankje met een uitgang /an de tunnel; onder de voetzolen van deze grote Haarlemmer een flinke ^j^keerruimte, waarop enkele tiental- ,tn a^o's kunnen worden wegge- Orntp LBl-' de boek Grote Markt Grote Houtstraat To' fie °nder f tekening geeft een gedeelt tweede §eaeelte weer van het interieur van de tunnel. Naast de rijbaan, die slechts voor éénrichtings- Nog enkele dagen en de prijsvraag voor het. St.-Joseph-kinderhuis aan de Zijlsingel te Haarlem krijgt defi nitief haar beslag. De Zusters Karme- litessen hebben rebuskaarten bij dui zendtallen in Haarlem en omgeving m Kennemerland en de Bollenstreek rondgestuurd, en wellicht staal er nog ergens zo'n kaart ingevuld en wel op de schoorsteen. Van verzen den is nog steeds niets gekomen en wie het nu niet doet, zal er misschien binnen korte tijd spijt van hebben. Het doel is bekend: de oude bouw van het tehuis drastisch restaureren. Sint-Nicolaas klopt reeds aan de deur en het komend weekeinde zult ge hem zeker niet tevergeefs laten koppen voor de kinderen van het Sint-Jo- sephhuis. verkeer wordt opengesteld, liggen parkeerstroken en daarnaast smalle trottoirs. De zaken en bedrijven ge tuigen in de tunnel van hun boven grondse aanwezigheid door kleine etalages in de zijwanden van de tun nel of door een uithangbord- Links ziet men een trap, die naar het mo dehuis Jansen" leidt. Voor dit nogal gedurfde plan be staat bij verschillende Haarlemse za kenlieden reeds grote belangstelling, die de ontwerper slechts prikkelt om op de ingeslagen (tunnel)weg voort te gaan. Hij is echter van de andere kant weer zoveel realist, dat hij heus wel begrijpt, dat zijn ideeën niet zo maar voetstoots ten uitvoer zullen worden gelegd. Een en ander zal heus nog wel wat voeten in de Haarlemse aarde hebben. Ten huize van zijn moeder aan de Zandvoortselaan no 135 te Zandvoort is met vacantie verlof aangekomen pater H. Zegwaard M.S.C., missionaris van de priesters van het H. Hart op de Phi- lippijnen. Daar verblijft sinds enige we ken ook ziin heer ivoer pacer G. _Zeg- waard, M.S.C., missionaris op Nieuw Guinea. De oudste zoon uit dit gezin, pater F. Zegwaard M.S.C. is thans nog werkzaam op de Philippijnen. Morgen, de eerste zondag van de maand, worden 's avonds om zeven uur weer de completen gezongen in de dekenale Sint-Josephkerk aan de Jans straat. andvoort zal binnenkort een honderdjarige onder zijn inwo ners kunnen reke nen; een feit, dat sinds menseriheuge- lilllilly nis in de badplaats niet is voorgeval- len. Op vrijdag 9 december zal Jan netje van der Meij, weduwe van Hen drik Bluijs, haar honderdste verjaar dag vieren. Zij woont meer dan dertig jaren in bij haar zoon. die een café exploiteert aan de Buureweg, een zijstraat van de Kerkstraat. Zij ge niet nog een goede gezondheid, kan nog behoorlijk een boek lezen en heeft alle belangstelling voor de gebeurtenissen, welke in haar om geving plaats vin den. Zij geniet vol op van de jaarlijk se uitgaansdag van de Zandvoortse ouden van dagen en steekt in haar doen en laten dan menig „jongere" de loef af. De weduwe Bluijs behoort tot een oud Zandvoorts ge slacht. Haar vader was visser, die met een Zandvoortse bom, Kraai", op zee viste. Haar vader kreeg daardoor de bijnaam van „de Kraai welke op zijn gezin en verdere nako melingen overging. Vandaar dat een kind u in Zandvoort de weg kan wij zen als men het adres vraagt van „Jans de Kraai", de bijkans honderd jarige. De vader van ,.Jans de Kraai" was ook koster van de r.-k. parochiekerk van St. Agatha en als zodanig de rech terhand van de eerste pastoor van Zand voort, pastoor J. J. I' Ami (1851-1889). Pastoor l'Ami sprak altijd over de i ,,ki-aaitjes", dat was dan het gezin van zijn koster. De aanstaande feestelinge kan nog grote verhalen vertellen over pastoor l'Ami. Bijvoorbeeld dat de fraaie preekstoel en communiebank in de oude kerk met een dikke laag verf en teer waren bedekt. De „kraaitjes" waaron der ook de weduwe Bluijs, hebben toen dagenlang gewerkt om deze meubelstuk ken in een behoorlijke staat te brengen. De preekstoel bevindt zich nu in het Bisschoppelijk Museum, de communie bank dient thans ter versiering van de „zaal" in de r.-k. pastorie. De weduwe Bluijs komt nog maar wei nig naar buiten. Maar op haar honderd ste verjaardag zal zij zich niet onbe tuigd laten, 's Morgens om 9 uur zal te harer intentie een H. Mis worden opge- Advertentie 1VU11 LIVÜ ZIJLSTRAAT HAARLEM n Eerste foto van Jo Vincent als concertzangeres genaamd „De dragen in de parochiekerk. Om 11 u. zal zij op uitnodiging van burgemeester Van Fenema naar het raadhuis gaan, waar zij door het gemeentebestuur zal worden ontvangen. Het comité voor ouden van dagen be raamt ook plannen om Zandvoort's oud ste ingezetene te huldigen, zodat de hon derdste verjaardag van de weduwe Biuijs-van der Meij niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Vrijdagmiddag om ongeveer half twee is een kleine bestelauto, bestuurd door J. W. uit Heemstede, op de Kerk- laan in Heemstede geslipt en tegen een boom gereden, die in de berm van de sloot langs de Kerklaan staat. Le bestelauto naderde over de Kerk- laan uit de richting Herenweg het kruispunt met de Limburglaan. Vanuit öe Limburglaan kwam een auto aan- rUden, (jje voorrang had op de bestel- wN Leze kon niet tijdig stoppen en naa een aanl'ÜdinS te voorkomen 1 itlks uit. Ten gevolge van het WeSdek slipte de bestelauto, ët&sberrn in 6n kw3.ni tot stil- S and tegen een boom. De bestelauto werd vrij zwaar beschadigd en door de Politie in beslag genomen voor een nader onderzoek. Er is tevens een Proces-verbaal opgemaakt. Advertentie Vanaf heden is de firma wijnhandel anno 1825 gevestigd aan de hoek Kleine Houtstraat 57 TEL. 10078 gelijk voorheen. Wij hebben weer een prachtige week achter de rug, u en ik. Tenminste, ik mag veronder stellen, dat u zich ook gewaagd hebt in die kolkende zee van koop lustigen, golvend door de oude stad met de Sint Baaf als een veilig ba ken. Het viel niet mee het roer recht te houden, nog minder om onder de ballast van pakketten niet naar stuur- of bakboord over te hellen. Er was vaak heel wat stuurmans kunst voor nodig om tenslotte zon der averij en met een zucht van op luchting in de vertrouwde thuisha ven te belanden. Ik heb ze zien sjou wen, de vaders en moeders, de oma s en opa's, met pakjes en pak- jTzeiïèn als een schiP met vol- Het was een indrukwekkend en vrolijk gezicht die gepavoiseerde vloot onder een stralende hemel van lichtjes en feestkronen te zien voort- deinen, langs fonkelende etalages waarvoor grotere kinderen hun neu zen plat drukten tegen de ruiten. Ik voelde me als een eenzaam notedopje maar gelukkig tus sen die enorme massa en de zee ziekte kreeg allerminst vat op mij. Zo opgetuigd de mensen, zo won derschoon werd Haarlems welvaren geïllustreerd; ik heb me verbaasd over de enorme inkopen, die werden gedaan, over de nuttige en onbenul lige dingen, die werden aangeschaft en over de feestroes, waarin met zoveel gemak de beursen werden geopend. Onwillekeurig dacht ik terug aan tien jaar geleden, toen, slechts en kele maanden na de oorlog, wij o zo zuinig moesten zijn met onze wen sen. Wij leefden nog in de tijd, dat ook in Haarlem het „eerlijk zullen wij alles delen" harde werkelijkheid was, hoe paradoxaal dat ook moge klinken. We liepen nog rond met armoedige gezichten, zonder de fleur van licht en gezelligheid. En nu puilen de etalages uit; (ve kopen revolvers voor de kinderen en speel goed voor de ouderen. Dit weekeinde zal er geknipt en geplakt worden, üe vele tovenaars onder ons zullen met fantasierijke surprises voor de dag komen en ie der huis zal te klein zijn om voor iedereen een afgesloten plekje te maken, waar de geheimzinnige voor bereidingen voor pakjesavond ge daan kunnen worden. Het wordt ons zo dikwijls voor de voeten gegooid, dat de moderne tijd ons keihard heeft gemaakt. De ro- RoCRNCl— die deinende stadszee tot zinken ge komen zouden zijn. m eerlijk te zijn: het terrein, waarop het bejaardencomplex „De Blinkert" tussen de Vlaam- seweg en het Houtvaartpad bij Tuindorp zijn voltooiing nadert, biedt nog maar een chaotische aanblik. Kond de woningen, die thans gereed zijn ge komen en waarvan er al enkele be trokken zijn, banen walsen (zich) een weg, worden waterputten geplaatst en - oge bomen vangen veel wind, zeggen de mensen. Maar bo- rijden vrachtwagens af eu aan met la- L'iinnpn mii nnmt dineren steen en steenslag. Toch voelen mantiek lopen wij voorbij en de stil te van het geluk beleven wij niet meer in onze afgrijselijke flatwonin gen, waarbinnen de neurose ons langzaam maar zeker uitholt. Doch daar is altijd nog de figuur van een oude bisschop, die één keer in het jaar dat harde leven stilzet. Zijn milde glimlach bezorgt ons en kele paradijselijke uren, waarin de maan door de bomen schijnt en het leven een goudgele kleur krijgt, om- dat alles kan, en iedereen iedereen wil verrassen. Eén avond zal Haarlem deze week uitgestorven zijn; één avond zullen er geen vergaderingen bezocht wor den; één avond zullen alle commis sies de problemen laten voor wat ze zijn en één avond zijn we alle maal kind met de kinderen. Nie mand heeft ooit bedacht, dat dit feitelijk de grootste surprise is van Sinterklaas, en ik geloof, dat we hem nergens meer voor kunnen en moeten bedanken. Eén avond alle maal thuisdat is een droom, die deze week werkelijkheid zal worden. En als we toch weer zingen: „eer lijk zullen we alles delen", laten we dan denken aan de stille armen, die Haarlem in zo'n grote getale kent. Maandag begint de bekende jaar lijkse actie in onze courant, en mis schien kunnen met Kerstmis ook die scheepjes volgeladen worden, die de afgelopen week in de thuishaven bleven liggen, omdat ze anders in l i men kunnen mij nooit hoos se- dingen steen en steenslag s de heer en mevrouw W. Warmerdam noeg zijn. Zij tekenen het leven op pn c j Warmerdam-Ritte zich in deze straat, geven er een aparte sfeer H00nwijk in wording als in een paradijs en zij zijn de vertrouwde steunpun- jn aanleg. Terwijl de vensters hun ten in de keurige zin van het slechts een blik gunnen op druk ar- woord waar de een herinnerd beidende werklieden, slijten zij reeds wordt aan zijn jeugd, een ander aan een gezellig bestaan in hun nog nauwe- ziin eerste liefde en een derde op Uiks bewoonbaar geworden huis, waar een bank een luchtje schept op zijn <""heen het ongecultiveerde terrein de u voetenmat spoedig van kleur doet ver anderen. „Wij zouden niet meer terug willen naar ons vroegere huis in de Talmastraat, dat veel groter was; en wij voelen ons hier al helemaal thuis." Het echtpaar Warmerdam heeft, na de familie Broersma, zijn woning in de Blinkertlaan 37 deze week maandag be trokken en het voelde zich bij het bin nenkomen als een pas getrouwd stel. Iedere bejaardenwoning telt twee be trekkelijk ruime kamers, een aardige keuken, van Bruynzeelcomfort voorzien, een W.C. en een douchecel. Bovendien heeft ieder huis ruime gelegenheden om iets op te bergen. Twee mensen kun nen zich gemakkelijk in een derge lijke woning bewegen en de constructie is van degelijke aard. Het echtpaar Warmerdam is ronduit enthousiast over de indeling en de wijze, waarop het in terieur is afgewerkt. Een eenvoudig, maar keurig behang dekt de muren en ook is gezorgd voor een goed bruikbare vloerbedekking. Maar de heer en mevrouw War merdam hebben ook een vrij ern stige klacht, een klacht, die wij onzer zijds ten volle kunnen onderschrijven. Waarom, zo vragen zij zich af, is de douchegelegenheid zo ongelukkig in gericht, dat, oude mensen er geen of met veel moeite gebruik van kun nen maken? En inderdaad, wanneer zij willen baden, zijn zij verplicht met, een stoel of trap in het zogenaamde lavet te stappen, die ongeveer 70 cen timeter van de begane grond is aan gebracht. Deze oplossing is weinig ge lukkig en dankt haar ontstaan aan de wens om voor hetzelfde geld te veel te verwezenlijken. De lavet kan na melijk ook gebruikt worden als was tobbe. Een andere klacht betreft de raamopener in de keuken, die voor dames van een klein en zelfs var een normaal postuur moeilijk bereik baar is. oude dag. Haarlem is immer rijk aan bo men geweest; zij schijnen zich on verwoestbaar in het stadsbeeld te hebben vastgeworteld. Wij zijn met hen en zij met ons opgegroeid, maar zij hebben meer dan wij het leven overleefd tot in een grijze historie. Eens komt helaas de tijd, dat zij werkelijk te veel wind vangen en door ouderdom en ziekte aangetast de kruin moeten buigen. Ge hebt de laatste maanden herhaaldelijk kun nen zien, hoe stevige kerels de hak bijl zetten in bomen, die u onmis baar schenen. Zonder pardon wordt de zaag gehanteerd en tenslotte staan er zielloze staketsels langs de weg, die binnen de korts mogelijke tijd tot hakhout zijn verwerkt. Maar ons leven gaat door. Wij rij den over'n dodelijk vervelend Ken- nemerplein, dat alleen s avonds furore maakt met zijn vergeelde lichten. En nog onlangs is de reus, die het silhouet van de stad vanaf de Zijlweg mee-tekende verdwenen. Directeur Dorresteijn van „Hout en Plantsoenen" is gelukkig nog een man in overheidsdienst, wie de schoonheid en romantiek niet ge heel zijn voorbijgegaan. Hij heeft begrip voor de fleurigheid van ons leven en een jonge aanplant moet in verschillende wijken de sfeer scheppen, waarbinnen een jeugd kan opgroeien, die later haar eigen herinneringen heeft aan boom van goed of kwaad. Maar intussen hebben wij vele vrienden langs de weg verloren, voornaam in hun hartelijkheid, trou we wachters, die het geheim van onze persoonlijke herinneringen tot in de dood wisten te bewaren. Met hen zijn die herinneringen verhakt en ergens zullen zij tot as opbran den, waar geen mens weet van heeft. Hoge bomen vangen veel wind. En eens moet er een eind aan /y - y komen. Helaas. XJ xLj Nu bijna twee jaar geleden heeft Jo Vincent afscheid genomen van haar vele vrienden in de concert zaal. Dat vaarwel werd een soms aan grijpende uiting van wederzijdse liefde, die vanuit de zaal verklankt werd in een enthousiaste hulde, vanaf het po dium in een niet minder enthousiaste dankbaarheid. Iedereen heeft nog herinneringen aan de zangeres, die tenslotte de moed had om heen te gaan en wjj wisselen ze onder elkaar uit. Jo Vincent zelf helpt ons daarmee, nu zij haar persoonlijke herinneringen heeft vastgelegd in een hartelijk geschreven boek, dat onder de titel „Zingend door het leven" bij Else vier is verschenen. Zij heeft haar vrienden geen auto-bio grafie in de gebruikelijke betekenis be zorgd, maar meer een geschreven praat je bij de haard, waarin zij haar erva ringen en belevenissen, al naar ze haar invallen, vertelt. Het is interessant te lezen, wat enkele insiders te zeggen hebben: dr. Rudolf Mengelberg, Jos de Klerk, Piet Bakker en „le mari de sa femme", de heer C. G. J. Bos („en als men mij wel eens als meneer Vincent aansprak, was mevrouw Bos veront waardigd. ik niet"), maar Jo Vincent zelf boeit meer dan wie ook. Eenvoudig en zonder pretenties voert zij haar le zer mee door een leven, dat teleurstel ling en vreugde heeft gebracht, door een leven vooral, dat gewijd is geweest aan de muze. De dochter van de Amsterdamse pa leisbeiaardier heeft haar herinneringen opgeschreven met een hart vol dank baarheid, met een weldadige humor en in een sfeer van warme menselijkheid. Met het grootste genoegen memoreert zij haar eerste optreden als „prima don na" in de Schöpfung, destijds op 22-jari- ge leeftijd in de toneelzaal van een boe- renuitspanning in Assendelft, waarover de Assendelfter Courant schreef: „Wat we van deze dame hoorden, was in één woord schitterend". En met haar glim lacht de lezer om de dorpsorganist in X., die zijn orgel op slot had gedaan, omdat zij haar eigen organist had mee gebracht. Jo Vincent, die nu met volle teugen van haar rust en vrijheid geniet, heeft ons allen, haar vrienden, met haar herinneringen een wijze dienst bewezen. Als wij dit boek lezen of herlezen, proe ven wij een oprecht en menselijk karak- Nu Sinterklaas toch in het land is ter in de woorden, die zij tegen het ein- heeft hij niet nagelaten een bezoek te de schrijft: brengen aan Brinkmann op de Grote „Mijn afscheidstournee was feestelijk i Markt, waar in de feestelijk versierde en zonder weemoed. Mijn allerlaatste j kroonzaal 110 kinderen in spanning avond in Haarlem blijft onvergetelijk, wachtten. Op de hem eigen bedachtza- en de laatste woorden, die ik toen en l me en sympathieke wijze maakte de voor het laatst in een concertzaal ge- Sint een praatje met al zijn pupillen, zongen heb: „Das alles für Freude er-die nu liet puntje bij paaltje kwam wacht" (IVde Mahler), mogen, hoop ik, i eigenlijk helemaal niet bang meer wa in vervulling gaan. Want ik wil genie- ren. Een groot deel van de middag ten van de vreugde van het gewone le- bleef de hoge bezoeker bij de door de ven, ik houd van het leven. j leerlingen van de Haarlemse M.T.S. ge- Als ik nu 's morgens wakker word, nodigde kinderen, om onmiddellijk na dank ik O. L. Heer dat ik gewoon leven het avondmaal naar elders te vertrek- mag. Ik heb O.L. Heer altud bedankt, ken. Slechts geassisteerd door een twee tal Pietermannen had de vitale grijs aard het deze dag dus wel bijzonder druk. De Sint toonde zich zeer verheugd over de geste van de leerlingen der M.T.S. om hem allerlei prachtige ca deaus te schenken voor de kinderen. Ledikantjes, zeilschepen, karren enz. hebben de jongens van de afdeling hout- i bewerking in anderhalve maand gecon- strueerd, terwijl de Ambachtschool het schilderwerk heeft verzorgd. Bovendien werd de Goed-heilig-man verrast met 700.- die hem in staat stelden de nood zakelijkste inkopen te doen. Dankbaar en welvoorzien dus trad Sinterklaas om drie uur de zaal binnen, waar de heer L. Loos het overladen werkschema van de gast kennende - een blijmoedig wel komstwoord sprak. Hij informeerde be langstellend naar de reis door Frank rijk en België en uitte zijn droefenis h™0™1wIlrrdoorVdrmëesterd gedwo^gen'3^ dat ik zangeres mocht zijn en ik ben mij zelf altijd bewust geweest, dat mijn stem een geschenk was van Hem, een geschenk, dat ik met zorg moest bewa ren, en ik heb mijn hele leven nooit na gelaten, voor een concert te bidden. Maar nu, hoe dankbaar ben ik nu, dat ik gewoon mag leven, als andere men sen, met natuurlijk de kleine en grote zorgen, die ons aller deel zijn, maar zonder de grote spanningen, het gebon den zijn...." W. H. bejaarde dames en heren zonder vuile voeten op te lopen hun woningen kun nen bereiken en wanneer de stukken grond aan de achterzijde der woningen, die geen verbinding met de hoofdwegen zullen krijgen, beplant zullen zijn, zal het complex een vriendelijke en orden telijke aanblik opleveren. De 44 laag- bouw-woningen zijn, naar men verwach.t geweest een auto te nemen. Niettemin bewonderde spreker het idealisme van de Sint om dit kleine gedeelte van de Haarlemse jeugd niet teleur te stellen. De Spaanse bezoekers die thans voor het derde jaar op de invitatie van de M.T.S. zijn ingegaan, bezorgden de kinderen een heerlijke 2 december. alle voor 19 december betrokken. Dage- Z/ Ser was een grW zak mrt ge arriveren er nieuwe bewoners. De schen}:en meegebracht, die Sinterklaas en zijn Pieten na bestudering van de verlanglijstjes hadden uitgezocht. De 16 dubbele woningen, dus 16 op de be gane grond en 16 op de eerste verdie ping, komen vermoedelijk in de loop van februari gereed. Deze zijn alle reeds besproken. Het verzorgingshuis tenslotte, waar ongeveer 70 bedden zul len worden geplaatst, zal waarschijnlijk in mei worden geopend. Het gebrek aan arbeidskrachten maakt het moeilijk een juiste berekening omtrent de datum van voltooiing op te stellen. Het bejaardencomplex „De Blinkert" is gebouwd naar een ontwerp van pro fessor ir. H. T. Zwiers. Het initiatief tot de bouw er van is uitgegaan van de Federatie van Haarlemse Woning bouwverenigingen, die de Coöperatie ve Woningvereniging voor Gemeenteper- soneef belastte met de voorbereidingen tot de bouw. Deze vereniging tenslotte vertrouwde de exploitatie toe aan de daartoe in het leven geroepen „Alge mene Stichting tot Huisvesting van Be jaarden". De aannemer, die de bouw op het ogenblik uitvoert, is de firma J. Bakker te Zaandam. Het echtpaar Warmerdam laat het zich in zijn nieuwe woning goed smaken. verlegen peuters moesten een voor een op het podium komen, waar een paar jongens gezegd werd niet meer te vechten op straat of met steentjes tegen de ruiten te gooien. Voor de meesten echter stond een „blanco strafblad" genoteerd. Op de arm van Piet zongen ze dan een liedje en daar geraakte de Sint - ondanks het feit dat hij hetzelfde al honderden ke ren heeft gehoord - steeds weer ont roerd van. Zijn milde gave uit de pe- pernotenzak - geschonken door de bak kerij - afdeling van de Ambachtsschool bewees dit. Eerst tegen zessen vertrok de Sint. Hij had niet de gehele middag actief behoeven te zijn, want er werden twee „linke" films gedraaid van een aapje en van jongens en honden, die bijna net zulke enthousiaste toejuichingen ver wierven als Sinterklaas. Ook had men een goochelaar uitge nodigd, de heer A. Hendriks uit de tweede klasse der M.T.S. die evenals het vorig jaar groot succes had. De maan scheen inderdaad al door de bo men toen meer dan 100 voldane Haar- lemmertjes afscheid namen van hun beroemde vriend. Maar overigens zijn zij meer dan te vreden. „Wij hebben nog nooit in^zo 1, mooi huis gewoond", verzekeren zij. Aan de bestrating van de verschil lende toegangswegen, dus de Pieter Wantelaan, de Blinkertlaan en de ver schillende paden tussen de woningblok- keó wordt hard gewerkt. De officiële datum, waarop de werkzaamheden vol tooid moeten zijn, is vastgesteld op

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3