Uit Kenné merlaed DRIE IJMONDERS K.V.P.- kandidaat voor Tweede Kamer Melk-sanering in VELSEN blijft zo Visserijgolf roso Geen Sportraad in Zandvoort O-TO Schilderijen van sportevenementen in Walserij-Oost VOLKSWAGENVERHUUR Tien jaar Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Velsen (nog) niet in de eerste gemeente-klasse „ELCKERLYC N 1 i E Althans niet vanwege de gemeente GESTIKTE DEKENS 22.5» 27.75 ':w' 1 mm. «BW fiKgölï»! BI „TEMPO" A CHRISTMAS CAROL Rijdt zelf! 400 HA TUINBOUW- GROND VERLOREN BLOEMENDAALSE KUNST MEI 50% WOLLEN WATTEN M Hf %-<* GEMEENTEZAKEN ZATERDAG 10 DECEMBER 1955 PAGINA 8 V ELS ENIJM UIDEN INTERIEUR Veel en goed werk gedaan GAAT U VERHUIZEN? 'Burgerlijke Standi Plezierrijden met de auto vam pa iDoor de zon verblind Gereedschap te water CASTRICUM Elckerlyc Castricum Blo cm bol lencultuur TÉGEN MAAG- EN DARMSTOORNISSEN WASSERIJ DUYN Mangelwas kant en klaar Luch tve r o n trei ni gin g in Kennemerland Redelijke vergoeding aan de tuinders Streekplan IJmond ƒ2000 subsidie voor „Oranje" is voldoende Tribune wordt overkapt Volgend jaar tentoon stelling AERDENHOUT Sportagenda HEEMSTEDE Vrachtauto ramt verkeerszuil Op kruispunt Zandvoortse- laanHerenweg Burgerlijke Standi H.V.B.-programma LICHT WEGENDE Vergadering „De Eendracht" Grenslaan wordt niet, Clematislaan wel herbeplant «mm Ik ill® f7» mmm SPt SBI! Onlangs hebben de dagelijkse bestu ren van de samengevoegde KVP-krin- gen, Den Helder, Haarlem, Leiden, Dordrecht, Middelburg, Den Haag, Rot terdam en Utrecht, tezamen vertegen woordigende de K.V.P. in de pro vincies Noord- en Zuid-Holland, Zee land en Utrecht, vergaderd over de kandidaatstelling voor de komende Tweede Kamer-verkiezingen. Deze ver gadering is reglementair nodig om vast te stellen wie in de verschillende af delingen kandidaat gesteld zijn voor de komende verkiezingen en welke kandi daten door minstens vijf afdelingen wor den gesteund. Alleen de laatsten komen voor een voorlopige kandidatuur in aan merking. In aansluiting hierop hebben mevr, B .Kortekaas-den Haan te Drie huis, de heer J. van Leeuwen te IJmui- den en de heer mr. J. F. M. Homulle te Beverwijk van het secretariaat van de samengevoegde kringen bericht ont vangen, dat zij voorlopig kandidaat zijn gesteld. Aangezien iedere afdeling van de K.V.P. gerechtigd is net zo veel kandi daten te stellen als men wil, mits iedere kandidaat maar minstens tien stemmen in de vergadering op zich kan vereni gen, mag aangenomen worden, dat in de vier genoemde provincies het aantal voorlopige kandidaten de honderd over treft. Een voorlopige kandidatuur bete kent dus geenszins, dat men op de de- finitieve kandidatenlijst geplaatst wordt, laat staan een verkiesbare plaats krijgt. Begin januari zullen de kringen ver gaderen om hun afgevaardigden te kie zen voor de advies-commissie. Deze gaat zich beraden op de voorlopige kandidaten en stelt dan een advies sa men, dat ter beoordeling en eventuele vaststelling wordt aangeboden aan de landelijke verkiezingsraad van de KVP. En wanneer men nu weet, dat de defi nitieve lijst voor de groslijststemming in de vier provincies in totaal 30 na men mag bevatten, dan is het duidelijk, dat lang niet alle voorlopig gestelde kan didaten aan bod zullen komen. Intussen is het verheugend, dat thans ook in de KVP de betekenis van de IJmond steeds scherper wordt gezien. Es daarbij gaat het zeker niet in de eerste plaats om de toekomstige be stuurlijke indeling. Zo er in de toe komst een IJmond-raad mocht komen, dan ligt het voor de hand, dat deze bestuursvorm, waar nodig, ook elders in den lande wel geprobeerd zal wor den. Maar de IJmond staat voor een gigantische ontwikkeling, die reeds in gezet is en waarvan de gevolgen nie mand volledig kan overzien. Voor het katholieke volksdeel is het van de groot ste betekenis, dat deze ontwikkeling nauwlettend en op de voet wordt ge volgd. En de KVP is niet de enige po litieke party, waarin men de laatste tijd met steeds meer aandrang hoort pleiten voor een speciale IJmond-verte- genwoordiger in de Tweede Kamer. Nu het aantal zetels in de Tweede Kamer van 100 tot 150 wordt uitgebreid, ïykt de gelegenheid daarvoor gunstiger dan ooit. Advertentie SPAAR N E 34 hoek Damsk HAARLEM TEL.1575Ö Advertentie H A A RLEtyi HOFLEVERANCIER Advertentie TAXI 13.300, GAR. TWIJNDERSLAAN 35 "Er was alle aanleiding toe om op een speciale gecombineerde bijeenkomst van de afdelingen IJmuiden en Santpoort van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers 't 10-jarig bestaan te herdenken. De leden, die in groten getale opgekomen waren naar het Ichtusgebouw te IJmuiden, werden hier welkom geheten door de presidente van de afdeling IJmuiden, mevr. Anten-Butzelaar. En in een ge zellige sfeer is de blik nog eens achter waarts geworpen, heeft men stil gestaan bij het heden en zijn weer t alvan goede voornemens gemaakt voor de toekomst. Want de dames zijn er allen van over tuigd, dat zij, op hun wijze, veel goed kunnen doen. En de gemeenschap heeft daar nu al tien jaren profijt van ge trokken. Mevr. Milatz, eerste presidente van de afdeling IJmuiden, haalde herinne ringen op aan de begin-periode. De kinderkeuken van de laatste maanden voor de bevrijding werd nog eens ge memoreerd, de zorg voor kruideniers waren en melk direct na de bevrijding, de kaak-uitdeling, kledingverzorging, e.d. Speciaal de heer Struikmans, wie geen moeite of gevaar te groot was om het voedsel voor de kinderkeuken te be machtigen, werd met hartelijke dank in dit verband genoemd. Mevr. Beer, sedert tien jaar bestuurs lid van de afdeling Santpoort, vertelde hoe daar in de laatste maanden van de bezettingstijd de kinderkeuken werkte en hoe de heer De Meza er alle zorg en toewijding aan gaf. Zy vermeldde voorts het tijdelijk kindertehuis, de scabies-be- strijding, het „tehuis voor vermoeide moeders", de schoenenbeurs en nog veel meer zaken, die door de U.V.V. behar tigd werden. Mevr. Homburg deed in een gedicht verslag van de U/V.V.-land- dagen, hoogtepunten in het U.V.V.-be- staan. Na de pauze kwam het huidige werk van de U.V.V. ter sprake: sociëteiten voor bejaarden, de babysit-dienst, post zegelverkoop, welfare werk, medewer king aan collectes, naaiafdelingen, inci dentele hulpverlening aan diverse in stanties, e.d. Een vijftal dames bracht afwisseling met een kort toneelstukje. Pas zeer laat in de avond werd de ge animeerde viering van het 10-jarig be staan gesloten door mevr. Sanders, pre sidente van de afdeling Santpoort. De U.V.V. in Velsen is opgewekt aan de volgende tien jaar begonnen. Advertentie Wjj verzorgen Uw verhuizing met vakkundig personeel onder volledige garantie. ROZENSTRAAT 13 - HAARLEM Tel. 20020 12525 MEUBEL- EN PIANOTRANSPORT door geheel Nederland Heeft het besluit van de minister van economische zaken betreffende gedeel telijke onverbindendverklaring van een besluit van de melkhandel nog gevol gen voor de melksanering in Velsen?, aldus is in de raad van Velsen bij het begrotingsonderzoek gevraagd. Vol gens dit besluit zou per wijk een keus kunnen worden gedaan uit drie melk handelaren. In antwoord hierop delen B. en W. mede, dat het bovenbedoelde besluit voor wat de keuze van de consument betreft, voor Velsen geen verandering met zich mee brengt. Ook vóór de inwer kingtreding van het besluit (3december 1955) had de consument een keus uit drie, voor sommige wijken zelfs uit vier melkhandelaren. Alleen voor de aan de Zuidzijde en op het Sluiseiland wonende afnemers was de keuze meer beperkt. GEBOREN: A. C. Vink - Hejjnis, z„ Ir. Krijgerstraat 31, Velsen (N).; E. J. Admiraal - Vaupell, d., Olmenstraat 10, Haarlem; W. M. A. G. Plug - van der Kuijl, d., Reggestraat 82, IJmuiden.; J. Mak - Bakkeren. z„ Rusburglaan 5, Santpoort.; Th. M. den Heiier - de Ryck, d., Tuindersstraat 96, IJmuiden (o).; N. M. C. Doornenbal - Korver, z„ Uranusstraat 9, IJmuiden.; M. Stoker - van Tunen, d., Schulpweg 105, Velsen (n)M. M, Dekker - Marks, z., Gla- diolenstraat 2, Santpoort.; J. van der Putten - Saya, z„ Kanaalstraat 5, IJmui den. ONDERTROUWD: J. Bakker en J. H. Helemigh; A. Duineveld en S. A. van Loon; G. Molenkamp en J. M. E. de Haas; P. Ch. Vogelij en A. W. M. Roe- er; D. J. A. Vendrig en J. Nyssen; N. de Graaf en M. J. Zuurbier; J. A. Bierboom en N. J. Neugebauer; R. J. L. Cordia en Ch. E. de Valk; W. Koo- men en G. de Zeeuw; L. van der Lugt en T. van Manen; C. de Smit en A. J. Heilig; G. A. van Dieren en J. M. Was senaar; D. Dijkstra en W. M. C. Sie- wertsen. GETROUWD: F. Kwak - Th. de Waard; G. P. van der Veer - E. M. Snoek; P. J. de Groot - Chr. F. Heere mans; J. H. van Eerden - M. J. Th. Osendarp; G. J. H. Holtkamp - J. H. Kramers; J. H. Holtkamp - C. M. Uij- tendaal; K. Versteeg - A. M. Lammer- se; F. Tjepkema - M. Boonstra; W. Verhoeven - L. van Sikkelerus. OVERLEDEN: S. M. van der Son, 71 jr, echtgenote van A. Braam.; H. Hartenberg, 18 jr.; M. A. Rijnders, 70 jr, echtgenote van J. P. Duyn,; H. Braams, 84 jr, weduwe van A. B. van Vuuren,; J. Pleyt, 87 jr. De trawler Herman IJM 2, een ha- ringlogger, een vislogger en een kotter voorzagen de vrijdagmarkt in IJmui den van 1.485 kisten verse vis, 160 stuks stijve kabeljauwen en 750 kilo tong. Er waren 435 kisten schelvis, 75 kisten gul en kabeljauw, 500 kisten wij ting, 60 kisten makreel, 175 kisten haring, 125 kisten koolvis en 60 kisten stokkebit. Uitgezonderd voor haring, makreel, schol en tong liepen de prijzen terug. Grote schelvis noteerde 30,- tot 23,- per kist, gr. middel 28,- tot 22,-, kl. middel 25,- tot 17,-, pennen 25,- tot 16,- en braadschelvis 24,- tot 15,- per kist. Wijting bracht 18,- tot 13 op. Ponen noteerden 12,- tot 8,-, haai en 26,- per kist. Regels grote kabel jauwen deden 108,. de tien stuks, de kleine 57,-. Voor grote gul werd 42,- tot 40,- per kist betaald, middelsoort deed 40,- en kleine gul 34,- tot 32,- per kist. Grote zwarte koolvis was met 55,- per 125 kg. nog goedkoper dan de middelsoort, die 56,- opbracht. Kool vis I noteerde 19,-, koolvis II 17,- per 50 kg. Voor de grote blanke kool vis werd 94,- per 125 kg. betaald, voor de kleine 43,- per 50 kg. Makreel was weer duur met 31,- tot 27,- per kist en de haring was gevraagd met 22,- tot 19,- per kist. Grote tong deed 4,70 tot 4,40 per kilo, gr. middel 4,20 tot 3,80, kl. mid del 3,90 tot 3,60, tong I 3,10 tot 3,05 en tong II 2,44 tot 232 per kilo. Heilbot bracht 2,60 per kilo op, tarbot 3,00. De scholprijzen waren uit zonderlijk hoog. Schol I bracht 65,- per kist op, schol II 55,- en 54,- per kist en de drietjes 56,- tot 44,- per kist. Met de schar was het dito. Hiervoor werd 50,- tot 47,- per kist betaald. Voor zaterdag kwam naar IJmuiden de trawler Medan IJM 57 met een vangst van 950 kisten gevarieerde verse vis. Vrijdagavond werd echter rekening ge houden met de mogelijkheid, dat het schip zou blijven liggen tot de maan- dagmarkt. De haringvisserij in Het Kanaal is nog altijd wisselvallig. De trawler Dirkje RO 53 bracht het nu slechts tot een dagvangst van 50 manden. De loggers doen het iets beter, hoewel de vang sten sterk uiteen lopen. De SCH 171 ving donderdag 100 kantjes en de Oce aan IX had er maar twee. De trawlers om de Noord lagen 24 uur te steken. Slecht weer met hoge zeeën en harde wind maakten de visserij on mogelijk. Alleen de Gelria IJM 21 waagde een trekje, wat 60 manden hoops opleverde. De loggers op de kust deden in de nacht van donderdag op vrijdag aar dige trekken. Dfe vangsten variëerden die nacht van 130 tot 100 kilo tong en 5 tot 6 manden bij vis. Het weer was redelijk. En daar de tongen duur betaald worden door de viskopers is de visserij lonend. Enige raadsleden van Velsen hebben het gemeentebestuur gevraagd hen op de hoogte te brengen van de motieven, die tot afwijzing geleid hebben van het verzoek om de gemeente Velsen voor de Noodwet Ouderdomsvoorziening ge rangschikt te krijgen in klasse I. Het vo rig jaar hebben B. en W. toegezegd pogingen in die richting te zullen on dernemen, doch deze zijn mislukt. Het College van rijksbemidde laars heeft medegedeeld, dat het zich ernstig beraden heeft op het verzoek. Hierbij werd in overweging genomen, dat bij toetsing van Velsen aan de cri teria, welke in 1947 voor de huidige ge meente-klasse-indeling zijn aangelegd, zoals huurniveau, industriële ontwikke ling, stedelijk karakter en karakter van verzorgingscentrum, zich sedertdien in Velsen inderdaad een belangrijke struc tuurwijziging heeft voorgedaan. Ander zijds diende in aanmerking genomen te worden, dat de gemeenteklasse van Vel sen met o.a. Beverwijk en de gehele Zaanstreek een zo nauwe samenhang vertoont, dat een wijziging van de in deling van één dezer gemeenten onher roepelijk vérstrekkende gevolgen ten op zichte van elk der andere gemeenten met zich meebrengt. Een en ander overwegende is het col lege van rijksbemiddelaars van oordeel, dat een incidentele klasseverhoging van Velsen niet mogelijk lijkt, doch slechts in groter verband kan geschieden. Het voornoemde college heeft, overeenkom stig het desbetreffende advies van de Stichting van de Arbeid, ook dit jaar gemeend niet tot inwilliging van het Velsense verzoek te moeten overgaan. Als de politie 's avonds 11 uur op de Haringkade een groep jongelui be neden de 18 jaar bezig ziet met het opduwen van een auto, dan is er iets bijzonders aan de hand. In dit geval bleek een van hen de auto van zijn va der tijdens diens afwezigheid gebruikt te hebben voor een pleziertochtje door IJmuiden, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Daar zijn pa om 11 uur nog niet thuis was, nam de politie het zekere voor het onzekere en parkeerde de wagen veilig bij het hoofdbureau. Op de Seinpostweg te IJmuiden vond een aanrijding plaats tussen een bestel auto en een personenauto. De bestuur der van de personenauto verklaarde door de zon verblind te zijn geworden. Hij probeerde nog naar rechts uit te halen, doch' het was al te laat. De per sonenauto werd aan de linkerkant ge heel ingedeukt, terwijl de bestelauto aan de voorzijde licht werd beschadigd. Op de rolbrug over de kleine sluis te IJmuiden werd een voetganger, die er met zijn fiets aan de hand liep, aange reden door een van de andere kant ko mende fietser. De voetganger, die ach ter op zijn fiets een bak met timmer gereedschap meevoerde, hoorde deze met een flinke klap op de brug vallen. Daarbij verdween een zaag tussen de spijlen van het hek en viel in het water. KUMSTKRIM6 M Ed. Veterman heeft de dramatisering gemaakt van Charles Dickens' „A Christmas Carol", het verhaal van Scroo ge en Marley, dat in deze december maand door zeer velen herlezen wordt. De acteur Rob Geraerds heeft deze dra matisering reeds acht jaar op zijn solo programma staan, nadat hij reeds 25 ja ren geleden een rol speelde in het spel. teen het beroepstoneel het bracht. Zelf heeft hij het met zijn eigen gezelschap gespeeld. Nu beeldt hij zelf met ver bluffend gemak alle 28 personen, die in Dickens' boek voorkomen, alleen uit. Hij speelde het stuk reeds meer dan honderd maal in binnen- en bui tenland. Hij doet dat alleen in de de cembermaand. omdat het gebeuren zeer hauw met het Kerstgebeuren is verbon den. Kunstkring Elcerlyc is erin ge slaagd de kunstenaar te engageren. Op donderdag 15 december zal hij in het Corso-theater optreden. De afd. Castricum van de Bloem bollencultuur heeft een bijeenkomst ge houden. De voorzitter de heer C. Res heeft gesproken over de toekomst van de agrariër in deze streek. Hierbij bracht hij ook de plannen ter sprake welke er voor Kennemerland zijn ten aanzien van verkaveling der gronden en verbetering der watervoorziening. Voorts werden op deze bijeenkomst plannen geopperd tot mechanisering van de landarbeid en gezamenlijk daar voor de benodigde machines aan te schaffen. Advertentie Advertentie AMS TK K DVMS E V AA R.T 20 TEUllQ53 binnen 4 dagen retour. (Van onze Haagse redactie) In zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer heeft minister Mans- holt grote aandacht geschonken aan de hem gestelde vragen over de scha devergoeding aan tuinbouwbedrijven, door industrieën, die de lucht veront reinigen. Hierbij waren speciaal de bol- lenkwekerijen in de omgeving der Hoogovens ter sprake gekomen. Volgens minister Mansholt staat het vast, dat dergelijke schade zeer vaak onvermijdelijk is. Hij meent echter dat de situatie in feite minder onbevredi gend is dan ogenschijnlijk het geval is. In vele gevallen wordt in overleg met de gedupeerden een redelijke schade- vergoedingsregeling bereikt. Dit neemt niet weg, dat de bewindsman begrip heeft voor de in het voorlopig verslag van de Tweede Kamer gestelde vraag naar een wettelijke voorziening. Hij ziet in beginsel de mogelijkheid tot een re delijke oplossing aanwezig in de aan vulling die het nieuwe Burgerlijk Wet boek zal geven op de reeds bestaande bepalingen. Echter zal het in een sa menleving als de onze wel uitgesloten blijven, dat de burgers generlei hinder van derden ondervinden. Advertentie Ford Fairlane Opel Kapitan Ford Zephyr VERHUUR van NIEUWE AUTO's ZONDER CHAUFFEUR Adres: BOULEVARD PAULUS LOOT 97 - ZANDVOORT - TEL. 3152 De nieuwe tentoonstelling van kunst werken, welke a.s. zondag tussen 2 en 5 uur voor het publiek geopend zal zijn, omvat de werken welke door verschil lende kunstenaars zijn ingezonden om mede te dingen naar de 1000. prys uitgeloofd door het Prins Bernhard Fonds. Bij de Olympische Spelen wordt tel kenmale in het betreffende land een tentoonstelling van kunstwerken gehou den onder het motto: „Kunst en Sport". Aangezien de Nederlandse inzendingen op deze tentoonstellingen verre van be vredigend waren, trachtte het actieve Nederlands Olympisch Comité in deze situatie bevrediging te brengen door de Stichting „Kunst en Sport" in het leven te roepen, doch deze poging liep helaas op niets uit. Daarop wendde het N.O.C. zich tot het Prins Bernhard Fonds, het welk overging tot het vormen van een „opdrachten commissie", zodat men dus trachtte door middel van gehono reerde opdrachten aan geselecteerde kunstenaars, en in nauw overleg met het N.O.C. tot betere resultaten te ko men omdat niet alleen de sport een be langrijk maatschappelijk verschijnsel is, dat aan de kunstenaar niet voorbij mag gaan, maar ook daar de represen tatie naar het buitenland in het geding was. Om naast en in samenhang met de opdrachten commissie ook een breder contact tussen kunst en sport teweeg te brengen, is er bovendien besloten een geldprijs van voorlopig 1000,- ter be schikking te stellen voor het beste kunstwerk op sport geïnspireerd. In beide gevallen ligt de beoordeling bij een jury, welke wordt gevormd door de heren: J. Bruyn, kunstschilder (voorzitter), T. Leeser, beeldhouwer, W. H. J. B. Sandberg, directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, drs. W. van zyil, directeur van het N.O.C. en drs. J. Henrick Muller, alg. secreta ris van het Prins Bernhard Fonds. De schilderstukken en grafische wer ken, die voor mededinging naar de Dui zend Gulden Prijs aan het Stedelyk Mu seum te Amsterdam werden ingezon den, zijn thans op de tentoonstelling by de Hoogovens te zien. Het zijn werken in verschillende technieken en stijlen, waarbij het opvalt, dat er door de be treffende kunstenaars vaak getracht is eerder een beeld te geven van de bewe gingen, de omgeving en de sfeer in de betreffende tak van sport, dan aan het element van krachtmeting. Het werk, dat de prys van 1000,- verwierf „Wielrijders" door F. Lens- velt is op de tentoonstelling te zien, en ook twee eervolle vermeldingen: „Wielrijders" door Vaarzon Morel en „Roeiwedstrijd" door Freek van den Berg. De overige inzenders zijn: J. Mertens, K. Heynsius, A. Buytendyk, Jean Th. Nies, M. Sérac van Laatum, H. F. Bielding, Aart Kemink, Jan Be- semer, E. W. de Froe, en Jan Batter- man. In totaal 22 werken over de bekend ste takken van sport zijn er te bezichti gen in het restaurant van Hoogovens op Zondag, 11 december a.s. tussen 2 en 5 uur. (Van onze Haagse redactie) Volgens het ontwerp- Streekplan IJmond zal, naar minister Mansholt in zijn antwoord aan de Tweede Kamer meedeelt, ongeveer 400 ha tuinbouw- grond aan de huidige bestemming worden onttrokken. Het ontwerp moet echter nog worden onderworpen aan een beoordeling door Provinciale Sta ten van Noord-Holland. De gedupeerde kwekers zullen zo veel mogelijk worden geholpen door voorlichting inzake de geschiktheid van gronden voor tuinbouw. Slechts in een klein aantal gevallen echter kan rechtstreeks grond aan deze tuin ders ter beschikking worden gesteld. Het Zandvoortse sportpark comité heelt aan de gemeenteraad gevraagd een sportraad in te steiien. Deze raaa zou ten doel hebben, ae iicnamelyKe op voeding te stimuleren, de samenwerking tussen de sportverenigingen te bevorde ren, net propageren van juiste opvattin gen inzaKe ae licllameiyke opvoeding en de sport en het tegengaan van ex cessen op deze gebieaen. Voorts zou de sportraad de gemeente kunnen adviseren omtrent liet exploi teren van sportterreinen en andere za ken, de licnamelijke opvoeding en ae sport rakende. Voor wat betreft het adviseren om trent gelegenneden, ae sportterreinen betreflende, wijzen B. en Vv. er op, aat by de oprichting van „Touring Zand voort" (stichting voor sport en toeris me) haar het beheer en de exploitatie van ae gemeentelijke sportterreinen werd opgeuragen. In verband aaarmeae hebben in het algemeen bestuur aan ook zitting twee vertegenwoordigers van de sportverenigingen, die als zodanig de belangen dier verenigingen en die van de sportbeoefening in het algemeen aanhangig kunnen maken bij een se- mi-openbaar lichaam. De oranjevereniging te Zandvoort, die over 1955 een subsidie van 2000 ont vangt, vraagt nu aan de gemeente raad voor 1956 een bedrag van 3500. Het bestuur heeft verschillende fees telijkheden op het programma staan welke 6500 zullen kosten. Burgemees ter en wethouders zijn van oordeel dat men daarmede te hoog gegrepen heeft; de post voor secretariaat en propagan da ad. 1000 heeft eveneens de aan dacht getrokken. Gezien de toestand van de gemeentefinanciën willen B. en W. niet verder gaan dan een subsi die van 2000 waartoe zij een voorstel aan de raad doen. De tribune by de gemeentelijke sport velden aan de Vondellaan te Zandvoort is niet overdekt. De voetbalvereniging „Zandvoortmeeuwen" heeft aan de ge meenteraad gevraagd een overkapping boven deze tribune aan te brengen. De kosten daarvan worden geraamd op 16500. „Zandvoortmeeuwen" heeft ech ter aangeboden dit werk door vrijwilli gers te doen uitvoeren waardoor ƒ4500 arbeidslaan bespaard wordt; bovendien wil men 500,- meer huur betalen. B. en W. stellen de raad voor onder deze condities een overkapping boven de tribune aan te brengen. Het vorig jaar trok de Bloemendaalse gemeenteraad f 1000.uit voor de aan koop van een kunstwerk van een le vende kunstenaar. Tot op heden is dit bedrag nog niet besteed. Dat zal nu worden gebruikt, althans B. en W. van Bloemendaal stellen voor aan de ge meenteraad, om een tentoonstelling te organiseren in de kleedkamer van hel Bloemendaalse openluchttheater, welke in het voorjaar van 1956 zal worden gehouden. De in Bloemendaal woon achtige kunstenaars zullen in de gele genheid gesteld worden gratis hun wer ken te exposeren. Aan de Bloemendaalse gemeenteraad wordt voorgesteld de onlangs opgerichte woningbouwvereniging „Aerdenhout" een renteloos voorschot van f 1650 te verstrekken, af te lossen in tien jaar. Mede gelet op het bovenstaande kwa men wy tot de conclusie, dat het in stellen van een sportraad vooralsnog niet noodzakelyk was. Op verzoek van het sportweek-comité is deze zaak in de raadsvergadering van 21 december 1954 aangehouden, tenein de het comité gelegenheid te geven met één der sportverenigingen nog nader overleg te plegen en nadere inlichtingen te verstrekken. Tot welk resultaat dit nader overleg heeft geleid blijkt niet uit het laatste schrijven van het comité. Daarin wordt slechts medegedeeld, dat „met meer derheid van stemmen is besloten het verzoek aan de raadgang doorgang te doen vinden". Hieruit mene B. en W. te mogen concluderen, dat terzake bij de betrokken verenigingen nog geen een stemmigheid heerst. Er hebben zich derhalve geen nieuwe gezichtspunten geopend. B. en W. hand haven daarom hun voorstel, om van ge meentewege niet tot instelling van een sportraad over te gaan. Ten overvloede merken zij nog op, dat niets de organisaties, verenigd in het sportweek-comité, belet gezamenlyk een sportraad op te richten. Het is geenszins noodzakelijk, dat zulks door de overheid geschiedt. HAARLEM: EDO-De Graafschap, Schoten-HFC, THB-APGS, Onze Gezellen-VVH, TYBB-Laakkwar- tier. HEEMSTEDE: HBC-De Kennemers. HALFWEG: NAS-Bloemendaal. HOOFDDORP: ETO-DCO. HILLEGOM: Hillegom-RVC. SASSENHEIM: Teylingcn-SJC. WARMOND: Warmunda-Lisse. SANTPOORT: Terrasvogels-Velaen. VELSEN: Storm vogels-N AC. Wa- terloo-DIO. BEVERWIJK: DEM-Helder, Kin- heim-Vitesse. Vrijdagavond om ongeveer 7 uur is een zandauto bestuurd door W. S. bij nadering van de Herenweg op de Zand- voortselaan geslipt, ten gevolge van het gladde wegdek. De achterkant van de wagen raakte de verkeerszuil op de heuvel, die door de klap gelijk met de grond afbrak. De schade aan de zand- wagen was zeer gering. Tengevolge van het afbreken van de paal ontstond kort sluiting en sloegen grote vonken uit de omgevallen paal. Ook was gedurende enige tijd de electrische stroom in de naaste omgeving uitgeschakeld. GEBOREN: B. van Niel en A. M. A. Cobelens, d.; C. Beyersbergen en L. A. Slegtenhorst, d.; K. Zwarthoed en M. J. J. Baets, z.; F. T. van Gelder en B. van Eis, d. ONDERTROUWD: J. F. Smit en A. T. Hofman; H. Vermeulen en J. P. M. Peeperkorn; M. J. Oorthuis en A. J. Langeveld. GETROUWD: H. Silvis en B. Knook; L. H. van Schalk en B. A. M. Snijders. OVERLEDEN: E. van Helden-Burg eraaf, 73 j., J. v, Campenstraat 13; Wed. M. van der Maden-Legierse, 87 j., Wip perplein 14; Wed. A. J. O. Bomans- Reynart, 71 j., Herenweg 144; Wed. A. M. Huisman-Heijnis, 86 j., P. de Hoogh- straat 2; A. Frederiks, 84 j„ Glipper- weg 13; G. A. Ganzeman, 80 j„ va Slingelandtlaan 22. 1 A: BSM-Geel Wit, RCH 4-Concoi> dia, DSS-Hoofdd. Boys, Spaarndam- DSK, VI. Vogels-IEV, 1 B: TYBB 2- HFC 3, Stormvogels 4-Wijk a. Zee 2, HBC 3-Schoten 3 Haarlem 3a-EDO 4, Velsen 2-RCH 5, 2 A: SHS-DIOS, Heem- stede-Alliance, Vogelenzang-DSB, VVD -TZB, Nieuw Vennèp-SVY, 2 B: Zand- voortm. 3-Beverwijk 3; EDO 5-DSS 2, Stormvogels 5-OG 2 VSV 4-RCH 6, HFC 4-Kinheim 2, 2 C: Zandvoortm. 4- Beverwijk 4, Velsen 3-Bloemendaal 3, DCO 2-DIO 2, DEM 3-V1. Vogels 2, Haarlem 5-Kennemers 4, 2 D: Haarlem 6-RCH 7, TYBB 3-NAS 2. Ripperda 2- Terrasvogels 2, HFC 5-Zandvoortm. 5, Hillegom 3-VSV 5, 3 A: Ripperda 3- ETO 2, DSOV-Haarlem 7. Concordia 2- EHS 2, HBC 4-HFC 6. 3 C: SHS 2-EDO 7, Halfweg 2-Schoten 5, Spaarnevogels- TYBB 4, NAS 3-Spaarndam 2, 3 D: RCH 8-Geel Wit 3, DSS ,3-HFC 8, DSK 2-Zandvoortm. 6 VVD 2-v. Nispen, 3 E: VI. Vogels 3-HFC 9, BSM 2-Geel Wit 4, Spaarnestad-Heemstede 2, DIOS-DCO 3, 3 F: Stormvogels 6-DEM 4, Kennemers 6-Terrasvogels 3, IEV 2-Waterloo 2, Kinheim 4-VVB 4. 3 G: DIOS 3-Bloemen. daal 4, DSB 2-Concordia 3 EDO 8- Haarlem 9, DCO 4-Vogelenzang 2, 3 H: DIO 3-VSV 6. Kinheim 5-Velsen 4, OG 4-DSS 4, DSB 3-TYBB 5, 4 A: Voge lenzang 3-HBC 5. THB 2-Hoofdd. Boys 2, Ripperda 4-BSM 3, 4 B: DEM 5-Wa- terloo 3. Beverwijk 5-Wijk a. Zee 3, SVY 2-IEV 3, 4 E: Waterloo 4-Velsen 5, Schoten 6-OG 5, Terrasvogels 4- DEM 6 4 F: Spaarnaam 3-SHS 3, 4 G: DSS 6-RCH 9. Haarlem 10-BSM 4, 4 H: RCH 10-TYBB 7, Hoofdd. Boys 3-Half- weg 4, Alliance 3-THB 5, 4 I: IEV 4- DSB 4, 4 J: Nieuw Vennep 3-AHiance 4, Geel Wit 5-TZB 3. DSOV 2-HBC 6. Jeugd: A: Haarlem a-DSS a, HBC a- TYBB a, Geel Wit a-RCH a, VSV a- Stormvogels a, B: Alliance a-HFC a, Kennemers a-DEM a. OG a-Velsen a, Kennemerland a-EDO a. Junioren: 1 B: DSS b-Vogelenzang a, TYBB b-HBC c, HBC b-Concordia a, TZB a-NAS a, 2 C: Velsen b-DSS c, Geel Wit b'-Alliance b OG b-TYBB c. DEM c-DEM b, 3 A. v. Nispen a-Alliance c. Concordia b-TYBB d, 3 C: NAS b-Geel Wit c, Velsen c-OG c. Adsp. 1 B: DEM a-W. a. Zee a, 2 B: Concordia a-HBC a, Vogelenz. a-HBC b, 3 B: Geel Wit a-TYBB b. IEV a-DEM b. 3 D: Velsen c-DEM e, TYBB c-Renova a, SHS a-DSS b 3 F: Geel Wit b-DSS c, HBC c-TYBB d, Hoofdd. Boys b-DSOV a, Vogelenzang b-HBC d, 4 B: DEM h- DEM g, ADO c-IEV b, Velsen d-DSS d, 4 D: Alliance c-OG d. HBC f-HBC e, TYBB e-Renova b, TZB b-HBC g. Zaterdagmiddag: 1: VEW-Hillegom. ETO-RCH, Kennemerland 3-IJmuiden 2, IJmuiden 3-Tweede Jeugd, 2: SVJ 2- SAC, VVRA-Kinheim 2, Energie-VEW 2. 3: J. Hercules 2-TYBB, Kennemer land 5-IJmuiden 4. 4 A: SVJ 3-SVJ 5, 4 B: Telefonia 3-VEW 3, SVJ 6-Energie 3 SMS 3-VEW 4, VVSV 2-Kennemerland 7. Advertentie PRIMA SATINET OVERTREK DIVERSE KLEUREN PRIMA AFWERKING 160 x 200 voor 180 x 215 voor KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 n pluimvee- en konijnenfokkersvere niging ...De Eendracht' zal maandag 12 december een ledenvergadering hou den in het r.-k. verenigingsgebouw aan de Herenweg. Onder andere zullen en kele punten m.b.t. de Aalsmeerse ten toonstelling worden besproken. Het Bloemendaals college van B. en W. is niet ingegaan op het verzoek van het bestuur van de vereniging Buurt- belang Aerdenhout-Bentveld om "e Grenslaan te herbeplanten. De overwe ging was, dat door het verdwijnen van bedoelde bomen het karakter van het vroegere boscomplex Groot Bentveld ernstig zou worden aangetast. Deze laanbeplanting dient naar de mening van het college te worden gezien in aansluiting by die van de Spechtlaan, Morellaan en Zuidlaan. De Clematis- laan zal echter wel opnieuw beplant worden en wel met jonge berken. ïft-;c<n ua.-- ■f^SSsS» :-l: - I JSÉI mK.; B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de overeenkomsten van Haar lem met Bennebroek, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemstede en Zand voort inzake de aansluiting bij de keu ringsdienst van vee en vlees der ge meente Haarlem voor ten hoogste één jaar te verlengen. Een gemeenschappe lijke regeling kon dit jaar nog niet tot stand komen. De gemeente wil aan een aantal aan de gemeente toebehorende woningen voorzieningen treffen. Daarmee zal een bedrag zijn gemoeid van 30.000, welk bedrag de raad gevraagd wordt toe te wyzen. Haarlem wil voor 600 het perceel Rozenpriëelstraat 50 aankopen, in ver band met de daar te zijner tijd door te voeren sanering. Het slopen van de wo- ningresten kost 200. De gemeente Haarlem wil een stuk grond van 35 m2 aan de voormalige Oudeweg ruilen tegen een stuk grond aan dezelfde weg, groot 120 m2. dat toe behoort aan de Nederlandsche Spoor wegen. De gemeente Haarlem wil een per ceel gronds, ongeveer 60 m2 metende, en gelegen aan de Prins Mauritslaan verkopen aan mevrouw B. van der Beu gel-Hamburger te Haarlem. De kostprys bedraagt 12 per m2. Enkele veehouders hebben bij de raad bezwaarschriften ingediend met betrek king tot het uitbreidingsplan „Schalk wijk". Zo zien de scheepjes er uit, wan neer U zes verschillende deeltjes gespaard hebt en U dan de puzzel in elkaar kunt zetten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 8