Titelhouder Scholte op eerste plaats met fraai gemiddelde Van Dam en Dame. De f a m i I i e P. va n U zze I NEK-AAN-NEK-RACE tussen RCH en VSV Donkere dagen en ven V Boiteux te snel voor Willemse 5«jas*; rwassj IP®!*';. LEIDER HOLLANDIA J ASC naar Lisse j ZATERDAG 17 DECEMBER 1955 PAGINA 4 Nederlands kampioenschap libre I sü mt w? lis Hl:... Ifl| i lllll I Van Oosterhout en De Ruyter zijn ook nog ongeslagen FIDE-TOERNOOI IN NEDERLAND 'Europees schaak kampioenschap Mil. zwerukam,pi oenschappen Nederland leidt in water polotoernooi TIMMERMANS MAG WEER VOETBALDEN Tsjechische schakers gearriveerd' Dr. J. C. Tetzner in federatie studentemsport Belgisch voetbalelftal tegen Frankrijk H n n iiiÊiiiii - D.E^.M. tegen Beverwijk Winst voor Wijk a. Zee? Olpliossinig kruiswoordiraadiseI van vrijdag Kees de Ruyter V wamI Van Oosterhout (Van onze sportredacteur) Nederlands jongste biljartkampioen, de éénentwintigjarige Eindhovenaar Schol- te, staat al weer fier aan het hoofd van de ranglijst van het toernooi waarin hg zijn titel moet verdedigen. Na de eer ste dag van de strijd om het nationaal kampioenschap libre in Krasnapolsky te Amsterdam heeft hij alle twee de par tijen gewonnen. Ook van Oosterhout en Kees de Ruyter zijn tot een zelfde prestatie gekomen, maar met hun al gemeen gemiddelde kunnen ijj toch niet tippen aan Scholte's fraaie moyen ne van 83.33; dat wil zeggen twaalf beurten voor duizend caramboles. En toch, de strijd om de titel is nog vol komen open. Het moge dan zijn dat er nu reeds een definitieve scheiding is gemaakt tussen de zes gegadigden, een sterk en begaafd drietal zal het elkaar nog bijzonder moeilijk maken. Kees de Ruyter immers heeft zijn aspi raties ook kenbaar gemaakt. Hij wil niets liever dan de het vorig jaar ver loren titel heroveren. En dan is er het jonge natuurtalent van Oosterhout, dat met zijn rijke ervaring ongetwijfeld ook nog een duit in het zakje zal doen. Scholte's opmars naar de eerste plaats van het klassement begon tamelijk on opvallend. Hij debuteerde tegen schoon vader Metz met drie beurteii waarin wel veel nuttige caramboles werden gemaakt, maar die toch enigszins in de schaduw stonden van hetgeen kort te voren door De Ruyter op dezelfde ta fel was gepresteerd. In de vierde beurt kwam de jonge kampioen los. Met de vrijmoedigheid, die hem eigen is, ver schafte hij zich in vier, vijf stootjes de positie, die de weg opent na^r de serie- américaine, de schuifeltocht langs de banden. Weliswaar niet vlekkeloos, vooral niet in de altijd lastige hoeken, maar ongetwijfeld met bijzonder veel Probleem No. 90 van J. Hartong. in nog beter stelling.) 17. Df6:t Tg7; Wit geeft in 2 zetten mat. 18. c3 Pc6; 19. Tael Tag8; 20. Te3! (Met de vernietigende dreiging Th3.) Dd6 (Hierdoor wint zwart welis waar zijn pion terug, maar de zwarte stelling wordt zeer ongunstig.) 21. Dd6: Tg2:f; 22. Khl cd6:; 23. f6! (Be slissend.) Pe5; 24. Lh7: Pg4 (Op Kh7: volgt 25. Th3t Kg6; 26. Kg2:) 25. Lg8: Pe3:; 26. Lf7: Th2:f; 27. Kh2: Pfl:t; 28. Kg2 Pd2; 29. Ld5: en wit wint. 4 Zukertort gaf de partij reeds bij de 26ste zet op. Dit is een van de bes te partijen die Paulsen heeft ge speeld. Zijn diep berekende, geestige speelwijze blijkt hieruit overduide lijk. Pobleem No. 91 van C. W. Sheppard. Wit geeft in 2 zetten mat. Wit: Ka8 Dc2 Td6 Lb7 Lh2 pion c5. Zwart: Kc7 Tb4 Lel pionnen a5 g5 g6. Vierpaardenspel. Wit: L. Paulsen. Zwart: Zukertort. 1. e4 e5; 2. Pf3 Pc6: 3. Lb5 Pf6; 4. Pc3 Lc5; 5. 0-0 d6 (Beter was hier 0-0; wit komt nu meteen in de aan val.) 6. d4 ed4: 7. Pd4: Ld7 (Voor keur verdiende Ld4: daar het witte paard nu voordelig op f5 gepos teerd wordt.) 8. Pf5 0-0; 9. Lg5 Lf5: (Het paard op f5 werd lastig! Speelt zwart bijv. 9. - Pe7 dan volgt 10. Lf6: gf6:11. Pe7:t De7:; 12. Pd5 Dd8; 13. Ld7: en wit wint.) 10. ef5: Pd4; 11. Ld3 d5 (Noodzakelijk om Pd5 of Pe4 te verhinderen.) 12. Lf6: gf6:; 13. Pa4! Dd6 (Zwart heeft geen betere zet. Op Lb6 volgt 14. Pb6: ab6:; 15. Dg4f en wit wint een paard. Ook op b6 14. b4 gevolgd door Dg4f gaat het paard verloren.) 14. Dg4t Kh8; 15. Pc5: Dc5:; 16. Dh4 Tfg8 (Zwart kan de pion op f6 niet dekken want op Db6 Wit: Ka2 Db3 Tel Te8 La3 Lh7 Pc2 Pg8 pionnen c6 g5. Zwart: Ke5 Te4 Le6 Pe3 Pg3 pion nen a6 f3 f4 f7. Correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan A. Perquin, zou c3* volgen en wit wint de f-pion Marnixkade 104 te Amsterdam-C. Probleem voor geoefende oplossers. No. 2148 van C. C. H. Swinkels te Schiedam. Probleem voor beginners. No. 388 van H. J. C. A. Nunnink te Delft. Wit speelt en wint; oplossingen kunnen ingezonden worden tot 15 jan. a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing van No. 2141 van Joh. v. a. Boogaard te Rotterdam. Wit speelt naar; 35, zw. 39 gedw. 17, 32-28, 17. 28. 39. 29, 11, 38, 38, z22, 11, z27, 7, Z26-31, 2, z37, 31!, z36, 19 en wint. Hoewel wat los is de stand toch niet onmogelijk; de ontleding is vrij moei lijk en fraai met een geestig en ver rassend slot. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 387 en 388 kunnen tege lijk ingezonden worden tot 15 dec. a.s. aan bovengenoemd adres. Oplossing van No. 383 van D. Vuurboom te Glanerbrug. 27-22, 29x49, 22x2, 49x41, 2x38, nu is er een aardig standje ontstaan dat voor zwart steeds verloren is. De beste variant is nog: 23-29, 38x4, 41-36, 42-37, 36-41, 4-31, 41x5, 31-37, 5x41, 46x37 en het is uit. In goede stand een niet lastige oplossing met een prachtig slot. Partij-analyse. Een dezer dagen werd ons een partij, gespeeld in de tweede klasse, ter hand gesteld met het verzoek om deze eens te willen analyseren teneinde de be treffende spelers in staat te stellen van hun fouten kennis te nemen. Het bewerken van zulk een partij is vaak veel lastiger dan een uit de hoogste klasse, omdat nog niet ver gevorderde spelers vele zetten doen zonder enig doel, alleen maar omdat ze aan zet zijn en zetten móeten. De sterke speler daarentegen speelt wel bewust. met een bepaald doel en dat is door een analysator meestal wel te achterhalen en te beoordelen. Om de jonge spelers tegemoet te te komen voldoen we aan het verzoek en zullen we de partij van enige op merkingen voorzien en hier opnemen Wit: R. Mulder-Zwart: N. v. d. Meer. 1. 31-26 een opening die voor jonge spelers niet aan te raden is, omdat de tegenpartij gemakkelijk op dit stuk kan gaan combineren. 1. - 19-23; de voorkeur verdient 18-23 enz. 2. 37-31 14-19; 3. 41-37 10-14; 4. 46-41 17-21; zwart wil zijn korte vleugel tot ont wikkeling brengen, doch had dit stuk beter kunnen laten staan en bijv. 20-24 kunnen spelen. Op 34-30 is 29-24 en 23-28 heel goed. 5. 26x17 12x21; 6. 31-26 7-12; 7. 26x17 12x21; 8. 36-31 1-7; 9. 34-30 deze zet is niet bepaald slecht, zal straks toch moeten gebeuren, doch eerst het stuk op 31 veilig stellen! Het beste is 31-27 en vervolgens 33-28, 39-33 enz., het wordt dan een klas sieke Hollandse partij met tempovoor deel voor wit. 9. - 7-12; 10. 30-25?? een blunder, dit kost een stuk. Wit had 31-27 moeten spelen. 10. - 23-28; 11. 33x22 18x36; wit is nu een stuk achter en staat theoretisch verloren. Hij heeft echter nog enige compen satie in de stand, omdat hij een sterke verdediging heeft tegen een te verwachten flankaanval en omdat hij zwart voorlopig het centrum nog kan betwisten. (Wordt vervolgd). overtuiging werd de score in een lustig tempo opgevoerd. Toen bleek dat de Eindhovenaar in weinig tijd veel heeft geleerd. In zijn spel is meer overleg gekomen en, wat nog belangrijker is, vooral technisch is hij veel sterker ge worden. De afstoot van de speelbal is zuiverder en hij „raakt" de ballen be ter. En toch, er is soms nog te veel nonchalance in zijn spel. Daardoor bij voorbeeld brak de serie in de vierde beurt tegen Metz af op 269. In de vol gende beurt werd het dank zij een serie van 105 toch 500. Des avonds toonde Scholte een sterk moreel te hebben. Zijn tegenstander, Beekman, leek op fluweel te zitten na een ner veus gescoorde, maar lang niet onver dienstelijke serie van 170 in de zesde beurt. Beekman had die kans gekre gen omdat Scholte weer eens slordig was geweest, nu met een touché. Maar de stand mocht dan 323 tegen 136 in het voordeel van Beekman zijn, Scholte repliceerde in de zevende beurt met een serie van 364 en daarmee was de partij uit. De glans van de serie van 452, die Kees de Ruytejr des middags op het groene laken had getoverd tijdens een rondgang van iets meer dan twee keer langs de banden, is later op de dag wel enigszins verbleekt. De onttroonde kampioen leek tijdens de zojuist ge noemde indrukwekkende productie van gave caramboles zelfs de hoeken werden met subtiele stootbewegingen „genomen" ongenaakbaar. Dat was tegen Beekman, die het dus wel hard te verduren heeft gehad. In de partij met Jacobs, bleek echter dat ook een De Ruyter kan falen, althans geduren de geruime tijd. Onnauwkeurige trek- stootjes, onzuiver afgespeelde ballen; dit alles leidde tot evenzovele missers. Enkele veelbelovend ingezette pogingen om de basis te leggen voor een grote serie kregen zodoende een ontijdig einde. Jacobs leek van de malaise te profiteren. Met een serie van 153 in de zevende beurt en één van 132 in de twaalfde, verschafte hij zich een dui delijke voorsprong: 892111. Toen eerst vermande De Ruyter zich. Met een groeiend zelfvertrouwen begon hij aan de lange weg naar de finish. Het einde was al in zicht, toen plotseling een niet meer te corrigeren foutje in de hoek hem fataal werd. Met onder meer een robuuste trekstoot kon hij zich aan vankelijk nog herstellen, maar de rust was uit het spel verdwenen. Het gevolg was een „vaste" bal op 342, vlak voor het einde dus. De acquit-stoot lukte, maar bracht tevens nog grotere moei lijkheden, die alleen met een op nieuw goed uitgevoerde „losse drie- bander" op te lossen waren. De daar op volgende simpele trekstoot was ech ter mis. Jacobs liet de kans om alsnog voor een verrassing te zorgen voorbij gaan en daarna maakte De Ruyter de partij in de veertiende beurt uit. De derde kanshebber is Van Ooster hout. De Rotterdammer behaalde ge makkelijke overwinningen op Jacobs en Metz, maar kwam toch nog niet tot bij zonder virtuoos spel. Hij kan het wel, ongetwijfeld, met zijn gedegen spelin zicht en grote technische capaciteiten. Eén grote fout schuilt er echter in zijn serie-américaine. Al te vaak speelt hij te kort, daarbij telkens het risico van vastliggende ballen lopend. Veel pogin gen om een serie-van-lange-adem op te bouwen zijn op deze manier mislukt. Opvallend was voorts, voor welke moei lijkheden de hoeken hem plaatsten. Na de eerste dag luidt de stand: Het FIDE-kandidaten-toernooi 1956 zal in Nederland (Amsterdam en Leeu warden) worden gehouden. Nadat de stichting voor internationale schaaktraditie destijds had aangebo den het toernooi onder auspiciën van de wereldschaakbond te organiseren, verklaarde de Amsterdamse gemeente raad zich bereid een garantie-som van f 50.000 beschikbaar te stellen, mits de organisatoren zelf een bedrag van 25.000 gulden op tafel konden brengen. Dat heeft de nodige moeite gekost, maar thans is het, door de medewerking van schakers, belangstellende particulieren en industriëlen zo ver. Ir. H. J. van Steenis, de voorzitter van de KNSB, heeft de wereldschaakbond bericht, dat het kandidatentoernooi eind maart in Amsterdam kan aanvangen. Ter gelegen heid van de tiende sterfdag van oud wereldkampioen Aljechin, die op 26 maart 1945 overleed, zal het toernooi de naam hebben van „Aljechin-herden- kingstoernooi". Er zijn tien deelnemers, t.w. de beste negen van het interzone- toerooi Te Gothenburg en Smyslov (Ruslann). Deze negen spelers zijn: Bronstein (Rusland), Keres (Rusland), Panno (Argentinië), Petrosian (Rus land), Gelier (Rusland), Szabo (Honga rije), Filip (TsjechosloWakije), Pilnik (Argentinië) en Spassky (Rusland). Het toernooi dat 27 maart begint zal zes weken duren. Er worden achttien ronden gespeeld en wel drie per week. Twee van de achttien ronden worden in „De Beurs" te Leeuwarden gespeeld. In welk gebouw te Amsterdam de wed strijden worden gehouden, is nog niet bekend. Hoofdwedstrijdleider is dr. M. Euwe. Van 24 tot en met 31 december wordt te Belgrado een schaaktournooi gehou den om het Europees clubkampioen schap. Van Nederlandse zijde wordt deelge nomen door de Amsterdamse vereniging V.A.S. met de spelers H. F. Crabbendam, N. Luza, mr. J. K. Franz, J. H. Addicks en J. Bink. Elke ploeg bestaat uit vier spelers en een reserve. Als leider van het Nederlandse team treedt de heer L. Melchior op. Aan de wedstrijden zullen, behalve het V. A. S., nog deelnemen de kam pioensclubs van Joegoslavië, Oosten rijk, Hongarije, Tsjechoslowakije, Italië, Rusland, België, Frankrijk, Engeland en Oost-Duitsland. De Haagse IJshockeyvereniging HYC heeft uit Tsjechoslowakije een uitnodi ging ontvangen om daar drie wedstrij den te spelen. In principe is deze invi tatie aanvaard. De Nederl. zwemmer Herman Willem- sen, die verleden jaar bij de intern, mi litaire kampioenschappen een nieuw mi litair record vestigde op de 1500 meter met 19 min. 46 sec, zwom ditmaal in de finale te Brussel nog sneller (19,43,5. Maar niet snel genoeg om de befaamde Fransman Jean Boiteux achter zich te houden. Integendeel, hij moest zijn con current, die met 19 min. 25,6 sec. een nieuw militair record vestigde, ten slotte 25 meter voorsprong toestaan. In de finale 200 meter vrije slag nam onze landgenoot Bekkering de leiding tot de 100 meter (1 min. 06,3 sec.). Daar na werd hij gepasseerd door de Frans man Broussard, die als eerste aantik te in 2.42,1; tweede werd Bekkering in 2.44.-; vierde Arnold (Ned.) 2,50,5.-. De waterpolo-wedstrijd België-Ne- derland had weinig om het lijf. Onze landgenoten wonnen met 10-0 (rust 6-0). De stand luidt: 1. Nederland, 3 gesp. 5 pnt., doelcij- fers 16-3; 2. Egypte, 2 gesp. 3 pnt., doel- cijfers 9-3. Theo Timmermans mag weer voet ballen. Zondag zal hij bij ADO weer van de partij zijn in de wedstrijd tegen Stormvogels. Dr. P. van Dijk, de voor zitter van de KNWU, die Timmermans twee en een halve maand geleden ope reerde aan de buiten-meniscus van de linkerknie, heeft hem thans toestem ming gegeven weer in het eerste elftal uit te komen. De populaire internatio naal had het al enkele malen gepro beerd in het tweede elftal van ADO en deze week heeft hij extra zwaar ge traind om te zien of de knie het ook „op volle toeren" zou houden. De Tsjechische schaakploeg, die za terdag 17 en zondag 18 december in de landentweekamp tegen Nederland zal uitkomen, is vrijdag gearriveerd. Het team staat onder leiding van de heer Jerabek en speelt in de volgende sa menstelling: 1. Filip, 2. Pachman, 3. Sajtar, 4. Sefc, 5. Rejfir, 6. Alster, 7. Pit- hart, 8. Ujtelky, 9. Fichtl en 10. Jesek. Dat was een feest woensdag jl. Pa wordt er nog naar van als hij er aan denkt. Bert was jarig en u begrijpt hoe dat gaat. Alle schoolvriendjes en vrien dinnetjes moesten bij hem komen feest vieren. Bert had de hele klas uitgeno digd en zo kwam Pa van Uzzel plotse ling voor een gemengd gezelschap van 32 kinderen te staan. Goed hij heeft ze laten koekhappen tot ze er bij neer vielen, toen een half uurtje „de boom wordt hoe langer hoe dikker", toen is Pa gaan buikspreken en daarna wist hij niets meer. De kinderen echter wel en in een ogenblikje hadden deze een prachtige polonaise georganiseerd. De sliert kinderen slingerde zich vol enthousiasme door de voorkamer, ach terkamer en via de gang, keuken, bad kamer en tuin weer naar de voorka mer. Het uithoudingsvermogen bleek daarbij van een zeer hoog gehalte, want het geslier trok Pa drie kwartier zijn neus voorbij. U begrijpt, dat Pa niet kon nalaten deze kwelling in een puzzle tot uitdrukking te brengen en daarom deze week de polonaise-puzzle. In de vakjes van de lussen komen woorden te staan van onderstaande betekenis. De laatste twee letters van een woord zijn steeds de eerste twee letters van een volgend woord. Kom aan, in de rij voor de polonaise. Laat Pa van de resultaten weten. 1. negotie; 2. plaats in Montferland; 3. binnenkomst; 4. echtgenoot; 5. talent; Dr. J. C. Tetzner is benoemd in de technische commissie van de Federa tion Internationale du Sport Universi taire. Dr. Tetzner zal zich in deze com missie speciaal bezig houden met voet bal. Het Belgisch elftal, dat op Eerste Kerstdag in Brussel tegen Frankrijk speelt, is als volgt samengesteld: doel: Dresen (Lierse S.K.); achter: Dries (Ber- chem Sport) of Diricx (Union St. Gil- loise) en Van Brandt (Lierse S.K.); mid den: Huysman (Beerschot), Carré (FC Luik) en Mees (FC Antwerp); voor: Pi ters, Givard, Mathonet, Houf en Jadot (allen Standard Luik). Reserves: Gernaye (Oostende), Dries (Berchem Sport of Diricx (Union St. Gilloise), Van Kerkhoven (Daring) en Van Denbosch Hippolyte (Anderlecht). 4 1000 12 364 83.33 v. Oosterhout 4 1000 18 278 55.55 De Ruyter 4 1000 20 452 50.— 0 354 13 170 27.23 388 15 139 25.86 545 22 153 24.75 Tegen de achtergrond van de beroem de Golden Gate-brug van San Francis co zien we op deze foto de „Tulare", het grootste en modernst» bewapende troepentransport- en landingsschip ter wereld, dat uit San Francisco vertrok ken is voor proefvaarten op zee. Het schip, dat zijn naam ontleent aan Tu- lare-County in Califomië, is uitgerust met de nieuwste snufjes op het gebied De zon kan niet altijd schijnen, zullen de Haarlemse voetballiefhebbers de vorige week gedacht hebben. Nederlagen voor EDO en Stormvogels alsmede een gelijk spel voor RCH, het waren resultaten welke enigszins onder de verwachtingen bleven. Verlangend wordt nu uitgezien naar betere prestaties van onze clubs. Of deze reeds morgen geleverd zullen worden dienen we af te wachten. Zowel EDO als Stormvogels komt voor een lastige taak te staan, maar de drie eerste klassers uit deze omgeving hebben een behoorlijke kans op de volle buit. In het kamp der amateurs hebben de laatste resultaten van Schoten de voetbalgemeenschap versteld doen staan, zodat de strijd van deze club tegen het leidende Hollandia met meer dan gewone belangstelling wordt tegemoet gezien en bij de Katholieke clubs houden we het alijd nog op Wijk aan Zee, NAS erf mogelijk Lisse, indien deze laatste althans zich niet van de wijs laat brengen door de nederlaag van de vorige zondag tegen Warmunda. In elk geval menen we weer een interessante voetbaldag in het verschiet te zien. weer thuis. RCH en VSV voeren mo menteel een ware nek-aan-nek-race om de bovenste plaats in welke strijd na morgen waarschijnlijk geen positieve winst zal worden behaald omdat we zowel RCH tegen Heerenveen als VSV tegen De Valk zien winnen. En Haar lem kan zich in de strijd om een der vijf begeerde plaatsen ook weer its sterker aanmelden door tegen het Til- burgse Longa te winnen al zijn we in dit laatste geval meer geneigd een ge lijkspel te veronderstellen. Wanneer de voorhoede van Storm vogels nu eens in gunstige zin zou gewijzigd worden waardoor de pro- duktiviteit wat opgevoerd werd, heus, dan zouden we de IJmuidenaren on getwijfeld een goede kans durven toe denken om zich in de ere-divisie te spelen. Maar men is het met zichzelf niet eens in IJmuiden. Inderdaad lijkt het ons een zeer moeilijk geval om uit het beschikbare materieel, dat waarlijk niet slecht is te noemen, de juiste en meest effectieve opstel ling te vinden. Maar hoe het ook zij, uit de strijd tegen ADO zullen de IJ muidenaren toch stellig weer de volle winst moeten distilleren om zich vlak bfj de kopgroep te handhaven. EDO's reis naar Feyenoord behoeft men niet bij voorbaat als een hopeloze onderneming te beschouwen. Feyen- oords voorhoede, hoe goed deze soms ook voor de dag kan komen, zal moei te genoeg hebben met EDO's befaam de defensie. Indien de Haarlemmers echter niet zoals de vorige week zwak beginnen maar onmiddellijk het juiste tegenspel zullen onplooien. Een gelijk spel of een kleine nederlaag zal naar onze mening het resultaat kunnen zijn. De drie eerste klassers spelen alle Bij de tweede klassers is dus Schoten- Holiandia de meest belangrijke ontmoe ting. Hollandia verspeelde op de laat ste zondag onverwacht een punt en wanneer de Haarlemse clubs nu eens met de gewoonte wilden breken om el kander de punten af te snoepen, dan zou de troon van de Hoornse club ern stig in gevaar kunnen komen. Dit laat ste zal eveneens het geval zijn indien Schoten zijn successen van de laatste weken voortzet. Op rekening van de geel-zwarten staan achtereenvolgens een 51 zege over Beverwijk en een 40 overwinning op H.F.C. We ver wachten daarom ook nu een zege en dan keert de spanning weer terug. In dit verband zou de wedstrijd Beverwijk- DEM dan ook van het allergrootste be lang kunnen zijn in welke ontmoeting we een gelijkspel verwachten. HBC's teleurstellende prestatie tegen De Ken- nemers heeft ons vertrouwen in de Heemsteedse ploeg enigszins geschokt. De Heemstedenaren kunnen het weer goed maken door morgen van VVB in de Wijk te winnen hetgeen ondertussen niet zo erg eenvoudig zal gaan. Maar Zandvoortmeeuwen achten we toch wel in staat thuis van Zaandijk te winnen. In het kamp der derde klassers voor zien we winst voor Wijk aan Zee in de thuiswedstrijd met CSV en misschien worden de kansen weer wat beter om dat Alc. Victrix bij EHS een moeilijke strijd tegemoet gaat. Vitesse kan zich wel handhaven in de thuiswedstrijd tegen HSV en voorts mogen we een klei ne overwinning van ADO verwachten in diens strijd met RKAFC. Velsen-Kin- heim is een semi-plaatselijke geschiede nis, waarin we Velsen een iets betere kans durven geven. In West II zjjn WSB en TYBB nog steeds niet daar waar we deze clubs graag zouden wensen, n.l. buiten de gevarenzone. TYBB's goede presta tie van de laatste zondag wettigt het vermoeden dat in de moeilijke uitwed strijd bij WP misschien weer een punt je kan worden gehaald en WSB krijgt de kans van zijn leven om zich wat veiliger te stellen ten koste van HPSV waar het deze zondag op bezoek gaat. Bij de vierde klassers trekt Lisse- ASC de grootste aandacht omdat hier de beide leiders van de afdeling tegen elkaar in het strijdperk komen. De grote voorsprong van Lisse op de naast concurrenten is na de nederlaag tegen Warmunda wat geslonken maar de Lis- senaren kunnen een stootje velen. Zelfs als ze morgen van ASC zouden verlie zen behouden zij nog een uitstekende kans. Maar zaak is het om juist deze ontmoeting te winnen want dan ligt de weg naar het kampioenschap open. SJC krijgt thuis tegen Warmunda waar schijnlijk niet veel kans want deze laat ste behoort plotseling ook tot de kans hebbers. Teylingen gaat een vrij zekere nederlaag tegemoet bij DOSR. Dienter bij huis zal NAS in Haarlem van WH moeten en kunnen winnen om de fraaie kans te behouden. Onze Gezellen krijgt het heel moeilijk tegen APGS en USVU kan thuis de winst be halen tegen OFC, al zal zulks niet zonder slag of stoot gebeuren. van radar en electronika. Het heeft bi} de achtersteven een landingsplatform voor helikopters en beschikt verder over twee vierbenige misten, waarmee landingsvaartuigen tot 60 ton zwaar aan en van boord kunnen worden gene- sen. De „Tulare" is zwaarder bewapend dan al zijn soortgenoten in de vloot, en heeft, geladen, een waterverplaatsing van 18.000 ton. Zij haalt dan evenwel met haar ruim 180 meter lengte nog* een snelheid van dik 22 knopen. De „Tulare" zal half januari van het volgend jaar in dienst worden gesteld. 6. vogelpluim; 7. Ierland; 8. legering van ijzer en nikkel; 9. blauwgrijze kalksteen; 10. zoom van een japon; 11. boerenwerktuig; 12. naam van vele vorstelijke personen; 13. bevel; 14. mondwater; 15. een vloeibaar vet; 16. plaats in de Achterhoek; 17. .toneelom geving; 18. bergnimf; 19. mondingsge- bied van een rivier; 20.fiets met vier pedalen; 21. Ned. schrijver; 22. titel van de voormalige Russische keizer; 23. leger; 24. horizon; 25. God der liefde; 26. Turk; 27. tegen; 28. pauselijke kroon; 29. Indisch vorst; 30. stad in Israël; 31. Mohammedaanse bedelmon nik; 32. regenboogvlies; 33. heupjicht; 34. installatie op onderzeeboten; 35. voorstelling van Christus; 36. voorzet sel; 37. derde symfonie van Beethoven; 38. vaartuig; 39. rekening; 40. zijn glans verliezen; 41. koe van één winter; 42. godin van de tweedracht; 43. zijrivier van de Donau; 44. plaats in Roemenië; 45. reptiel; 46. nalatenschap; 47. gods dienst; 48. nauwelijks; 49. tegengestelde van lichtvaardigheid; 50. grote laars; 51. lofrede; 52. Japanse danseres. Oplossingen op briefkaart in te zenden tot en met 26 december aan 't Kasteel van Aemstel, afd. prijsraad sel, N.Z. Voorburgwal 65, Amsterdam, met vermelding: ouder of jonger dan 18 jaar. Oplossing 3 december ATLASDRUILTAFEL NOALEOORDEELEGO TOTDKRENETABEEL ENERTSTAMPMEALM ARNAEERZAAMJAKO DOTHANAISSAALOE VEEARESGEAK.STDR OMSLAGNOMAROTAN CENTKEAPRATKOKO AREERRATATAAMEN AVROEISINNAPELS TOFFEETEGALINKT Het gezegde luidt; De derde streng maakt de kabel. De prijswinnaars zijn: C. Woestenburg, Middelweg 42, UIT- GEEST; H. v. d. Vaart, Verspronckweg 169, HAARLEM; J. Boon. Krommenie- straat 10II, AMSTERDAM. HORIZONTAAI»: 1. leeg; 3. armee; 5. sDin* 7. reB neo; 11. om; 13. ijdel- 15 egel; 16. Is: *7' r0||' I9- doJk; 21. karei; 23 eS= ?r' koinma; 32. da; 33. tan' 41 nit"' 43 Int-' 1' rem: 38' SU; 39. si 45' a-m-! 47- oehoe; fn k°k'51'. st0™; 53. Slang; 54. open; id- 67 tol- «9 61' reep: 63' paar; 65> 71.' krom ma; 69' kans: 70' koper: VERTICAAL: J. leo; 2 grijs; 3. ale; eng; 5. solo; 6. nis; 8. ede; 10. eed; nf.' 14. laan; 15. ever; 16. ik; 18. oef; i}arr}> 22. rok; 23. ed; 24. ia; 25. e.k.; *G. larie; 28. kolos; 29. on; 30. mi; 31. an; 34. net; 35. pil; 39. ko; 40. me; 41. po; 42. boa; 44. t.t.; 45. ao; 46. mm; 48. hap; 49. klap; 50. knap; 52. oom; 54. of; 55. erts; 56. neo; 57. dan; 58. arak; 59. ei; 60. alk; 62. elk; 64. air; 66. dom. Nu komen de donkere dagen voor Kerstmis. Eigenlijk z 1 j n ze er al. Ze zijn donker, maar ook gezellig. Vinden jullie niet? En reuze geschikt om te puzzelen. Jullie hebben dan ook weer goed je best gedaan. Hier is de oplossing van de prijs vraag in ons blad van zaterdag 10 de cember j.l. Horizontaal: 1. krab, 4. ananas, 5. fles, 6. start, 9. eland, 10. ader, 11. oo-bel, 12. tros. Verticaal: 1. koffie, 2. bas, 3. snaar, 7. toorts, 8. paard, 10. alt. En de prijswinnaars zijn: le prijs (spel) Bertie van Eijndhoven, Bloemveldlaan 21, Overveen. 2e prijs (briefpapier) Greetje Busker- molen, Hereweg 31, Aalsmeer. 3e prijs (meisjesboek) Ansje Oling. Ted. van Berkhoutstraat 56, Haarlem- Nieuwe inzendingen aan de redactie van dit blad. Per briefkaart. Naam van je krant vermelden. In linker boven hoek schrijven „Kinderprijsvraag". Ver geet niet je leeftijd op te geven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 4