Revolutie in Paraquay? Nationale ramp woningnood eist nationale Tweede Kamer is vol wantrouwen over conferentie met Indonesië inspanning Commissie Woningbouw KVP bepleit drastische maatregelen DUITSER in arrest wegens valsheid in geschrifte ZO IS MIJN ZOON „NEDERLANDERS VERBLIJVEN ILLEGAAL OP NIEUW-GUINEA"! Sovjet-expeditie op weg naar Zuidpool Het weer DONDERDAG 22 DECEMBER 1955 79sfe JAARCANC No. 26481 Twee Nederlanders in Hongaars kamp? Petitie aan president Eisenhower Naar industrialisatie van het bouwbedrijf Mijnongeluk in België Drie mijnwerkers van de buiteniwere'l d afgesn e den Vrijstelling van militaire dienst Comtingenteringsbeleid Oud-minister Sunarjo: Meer bezoek en meer post voor kardinaal Stepinac NOORSE WANTEN - SOKKEN Enige regen Burgemeester van Zandvoort ontmaskert fantast Tem peratuur flink boven het vriespunt Nieuw feuilleton et nieuwe feuilleton, waar van u vandaag de eerste aflevering in ons blad aantreft, is geschreven door Clarence Budington Kelland, een bekend Amerikaanse schrij ver van avontuurlijke ontspan- ningsverhalen. Wij hebben be slag kunnen leggen op een van zijn beste, d.w.z. origineelste en meest boeiende verhalen: „Zo is mijn zoon". Het beschrijft de avonturen van een jonge Amerikaan (Mike), die het tijdens zijn studieverlof moet opnemen tegen een bende smokkelaars van verdovende middelen. Na een reeks van verwikkelingen weet hij de overwinning te behalen, tenge volge waarvan hij niet alleen de trots wordt van zijn (hoogst eigenaardige) vader, maar bo vendien het hart wint van een nauwelijks minder eigenaardig meisje, dat hem aanvankelijk een bron van ergernis was. Een voortreffelijk geschreven verhaal zonder enige zwaar wichtigheid, ontspannend in de Ware zin des woords en: tinte lend van humor. 8UREAU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. ITmuiden: leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: 5. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERrENIIblAKIfcf- 28 cents per millimeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5J0 uur 's avonds tel. 21544. Volgens onbevestigde berichten, die In Argentinië zijn ontvangen, is in Pa raguay een revolutie uitgebroken tegen het bewind va.n de president, generaal Alfredo Stroessner. De aanleiding tot de opstand zou de arrestatie zfjn van Epifanio Mendez Fleitas, president van de Centrale Bank van Paraguay en Vooraanstaand lid van een van de groe pen van de Colorado-parti). President Stroessner zou Fleitas ervan hebben verdacht de leiding van een samenzwe ring tot opstand te hebben. De revolu tionaire beweging zou nu onder leiding staan van de minister van openbare werken, generaal Marcial Samaniego. Volgens de Argentijnse posterijen zijn enkele minuten voor middernacht de radio- en telefoonverbindingen met Para guay verbroken. Een afdeling van de cavalerie van de hoofdstad Asuncion zou het eerst in opstand zijn gekomen. Het militaire garnizoen van Campogrande en een deel van de politie zouden zich by de opstandige beweging hebben aan gesloten. Generaal Alfredo Stroessner, bevel hebber van het leger, werd op 11 juli 1954 tot president van Paraguay geko zen. Hij aanvaardde zijn functie op 15 augustus. Er waren geen andere kan didaten. Stroessner kreeg 236.191 stem men. Het aantal blanco stemmen be droeg 3.787. Tevoren was president Chavez door een groep van de Colora- do-partij en een deel van het leger op 4 mei 1954 gedwongen af te treden. Hij werd toen tijdelijk vervangen door Tornas Romero Pereiro, voorzitter van de Colorado-partij. De nieuwe grondwet, die door een plebisciet op 4 augustus 1940 is be krachtigd. maakt een democratische in druk, maar vertoont toch tal van auto ritaire trekken en heeft niet kunnen verhinderen, dat maar één partij het voor het zeggen heeft in Paraguay, de Colorado-partij. Alle departementen en gemeenten, lot zelfs de hoofdstad Asuncion toe, Worden rechtstreeks door de centrale regering bestuurd. De nationale vlag van Paraguay bestaat uit drie horizon tale banen, rood, wit en blauw. In de witte baan zijn aan de ene kant van de vlag de wapens van de republiek aan gebracht en aan de andere kant een leeuw met de woorden Paz y Justicia. De strijdkrachten van Paraguay om vatten ongeveer 5.500 man. De lucht macht telt drie eskaders vliegtuigen. E<?n uit het oosten 'teruggekeerde Duit- Ie1" heeft medegedeeld, dat zich in het Hongaarse kamp van Seget onder dui zend gevangenen twee Nederlandse ge- vezen S.S.-ers bevinden, die tot zware straffen zijn veroordeeld en in afzonde ring worden gehouden. De Nederlanders zouden in de Oekraïne hebben gevoch- 41 personen, onder wie mevrouw Elea nor Roosevelt, hebben president Eisen- nower een petitie gezonden, waarin zij "II gelegenheid van Kerstmis amnestie vragen voor communisten, die krach •ons de Smith-act gevangen zijn geno •Hen. Eind juni heeft het Partybestuur van de Katholieke Volksparty een commissie onder voorzitterschap van prof. G. H. M. Holt samengesteld, die belast werd met de taak te onderzoeken, langs welke wegen het aantal jaarlijks te bouwen woningen kan worden vergroot, met in achtneming der eisen, welke uit een oog punt van goede volkshuisvesting aan deze woningen moeten worden gesteld. In nauwelijks vijf maanden van inten sieve arbeid is deze commissie er in ge slaagd, haar opdracht te vervullen en de resultaten daarvan neer te leggen in een rapport, dat vandaag het licht zag. 1 De Bouwcommissie Woningbouw KVP stelt voorop, dat de woningnood in Ne-! derland elke dag meer het karakter vanj een nationale ramp aanneemt. Om dezej ramp te keren is een nationale inspan ning vereist, waarby iedere mogelijkheid moet worden aangegrepen om de ont stellende nood te keren. Zo zal de Ryi.s- overheid naast de subsidiëring van de woningbouw ook gelden ter beschikking dienen te stellen, o.m. ter versnelling j van het tempo van de woningbouw. Pre ferenties zullen moeten worden aan vaard voor hen, die aan de woningbouw hun arbeidskracht geven. Geen andere bouwwerken dan die bestemd voor wo-j ningbouw mogen worden ondernomen, tenzij bij absolute noodzakelijkheid, of wanneer de uitvoering van het woning bouwprogramma daardoor niet belem merd wordt. Ombuiging in industriële zin van bet bouwbedrijf is noodzakelijk om tot een belangrijke verhoging van de produktie te komen. De overheid zal daartoe een bijdrage moeten leveren door zo nodig ook financiële stimulering van het re- searchwerk. Tot stichting van eigen na tionale bouwbedrijven zal zij zich niet mogen laten brengen, omdat zij hiertoe de typisch geëigende potentie mist en noch versnelde produktie, noch verlaging van de bouwkosten daarvan het gevolg kan zijn. Handhaving, resp. opvoering van de individuele arbeidsprestatie der bouw vakarbeiders acht de commissie primair een ethisch vraagstuk, dat dienovereen komstig moet worden aangepakt door de arbeiders inzicht bij te brengen in de betekenis van hun werk, niet alleen voor zichzelf en hun gezinnen, maar ook voor de gehele Nederlandse samen leving. Zij bepleit echter tevens aan de lonen in het bouwbedrijf met inacht neming van bepaalde grenzen een uit zonderingspositie toe te kennen, daar de arbeid in deze bedrijfstak van beslissen de betekenis is voor de lening van een In een steenkoolmijn nabij La Lou- vière. in Zuid-België, is gisteren een schacht ingestort, waardoor vpf mijn werkers van de buitenwereld werden afgesneden. Twee van hen zpn inmid dels gered, doch de overige drie heeft men nog niet kunnen bereiken. Koning TVinter, grillig heerser als al tijd, heeft het stijfbevroren noorden van ds Britse cilindcii door wel zeer over- vloedige sneeuwval van het „kwakke lende" zuiden gescheiden. De dikke sneeuwlaag ligt dwars over de Britse eilanden en vindt haar hoogtepunt let terlijk en figuurlijk in het graafschap Yorkshire. Dat het in Yorkshire werke lijk menens is met de winter toont deze foto, waarop men een kolossale sneeuw ploeg in actie ziet in het dorpje Thixendale. tot nationale ramp uitgegroeide nood. De commissie verwacht van een loon, waarin vakbekwaamheid en prestatie bewust en duideiyk tot uitdrukking worden gebracht, een gunstige invloed op de individuele arbeidsprestatie, wel ke aan het tempo van de woningbouw ten goede zal komen. Vrijstelling van militaire dienst is no dig voor diegenen, aan wie een nypend tekort bestaat (metselaars, stucadoors, timmerlieden e.d.). Tegen emigratie van bouwvakarbeiders is geen kruid gewas sen, tenzü een dringend beroep op hen die willen emigreren, de grote belangen, welke bij de leniging van de woning nood op het spel staan, in ernstige over weging te nemen. Ook het probleem der grensarbeiders acht de commissie slechts door morele beïnvloeding oplosbaar. Het tekort aan bepaalde materialen, in het bijzonder metselsteen en dak pannen, belemmert de woningproduk- tie in ernstige mate. De belemmerin gen, die uitbreiding van de bestaande produktiecapaciteit in de weg staan, moeten worden weggenomen. Zo nodig behoort met financiële steun van de overheid door het bedrijfsleven tot op richting van een nieuw bedrijf of filia len van bestaande bedrijven te wor den overgegaan. Bij utiliteitswerken moet het gebruik van metselsteen zo veel mogelijk beperkt worden. Ten aan zien van de minder urgente bouw be veelt de commissie aan, dat indien deze lang vrijwillige weg niet vol doende wordt gereduceerd, de regering goedkeuringsbepalingen in het leven zal roepen, die verder gaan dan de nu geldende, opdat de thans van beper king vrijgestelde sectoren onder con trole worden gesteld. Mede ter bereiking van een optimale benutting van het beschikbare poten tieel zal het contingenterings- (en goed- keurings-) beleid dienen te worden ge wijzigd door toekenning van het gehele woningbouwcontingent direct aan de gemeenten, met toewijzing van een ex tra-contingent aan die gemeenten, waar achteraf bouwpotentieel beschikbaar blijkt te zijn. De totale hoeveelheid werk in uitvoering dient te worden af gestemd op de beschikbare capaciteit door de toepassing in handen te leggen van provinciale instanties, die het beste de situatie op de regionale markt kun nen volgen. De bouw door particulieren is te sti muleren onder voorwaarde van een verplicht, voor verhuur bestemd con tingent volkswoningen in een aanvaard bare huurklasse, met waarborgen voor verantwoorde exploitatie en toezicht op huur- en verkoopprijzen. Verhuispremies worden bepleit in het belang van een doelmatig gebruik van de bestaande woningvoorraad. Ook geeft de commissie een in grote trekken uit gewerkt plan om te komen tot „satelliet dorpen" in gebieden met grote bevol kingsconcentraties. Daarmede moet te vens een voor gezinnen met kinderen aanvaardbare woonwijze worden be reikt. Bij de leniging van de woningnood gaat het niet alleen om aantallen wonin gen en niet alleen om het „onderdak brengen" van ons volk. Het gaat om het scheppen van huisvestingsmogelukheden, waarin zowel grote als kleine gezinnen tot volledige ontplooiing kunnen kennen- Voor gezinnen met kinderen wordt de bouw van ééngezinswoningen sterk aanbevolen. Tot besluit van haar rapport consta teert de commissie Woningbouw K.V.P.. dat vele van haar desiderata reeds door de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting in uitvoering werden geno men, resp. bij hem in overweging zijn. Dit stemt haar tot grote voldoening. Opnieuw is het dezer dagen in Athene tot demonstraties gekomen in verband met de kwestie Cyprus. Verschillende malen moest de politie ingrijpen, en dit ging niet bepaald zachtzinnig. Dertien personen werden bij de anti-Britse beto gingen gewond, terwijl achttien studenten werden gearresteerd. (Van onze parlementaire redacteur) De socialist Goedhart heeft in de Tweede Kamer een reeks beschuldi gingen geuit aan het adres van onze vertegenwoordiging in Indonesië, aan dat van het Nederlandse bedrijfsleven en met name aan de BPM. Hij heeft onze Hoge Commissaris in Djakarta be schuldigd van een politiek van lafhar tigheid en angst. De H.C. zou achter de rug van mevr. Bouwman, de verde digster van Jungsehlager, om, aan ge tuigen geadviseerd hebben, niet te ver schijnen. Het bedrijfsleven zou gewei gerd hebben materiaal voor de verde diging over te leggen. Zijn wij in Dja karta diplomatiek we" op de juiste wij ze vertegenwoordigd, zo vroeg de heer Goedhart. De H.C. zou ook uit angst het witboek niet hebben toegezonden aan leden van het Indonesische parle ment. De heer Goedhart noemde met vele andere Kamerleden de positie van het huidige Indonesische kabinet vol komen onzeker en vroeg zich af, wat Nederland zich voorstelt te bereiken met discussies met Indonesië. Hij wil de nog eens de verzekering geven dat er in het standpunt van de PvdA ten opzichte van het rijksdeel Nieuw-Gui nea niets is veranderd, noch door de uitslagen van de verkiezingen in Indo nesië, noch door de uitlatingen van Soekamo. Namens de KVP sprak de heer De Graaf hierover. Zijn oordeel over de achtergronden van de conferentie was nog vernietigender. Hij ziet daarin weinig meer dan een poging om de po sitie van de regerii -Harahap te ver sterken. „De regering-Harahap zou wel een eind willen maken aan de anti- Nederlandse hetze, maar ik betwijfel of zij daartoe in staat is. Zij is een dubieuze tegenpartij bij deze onderhan delingen", aldus de heer De Graaf. Hij vond bovendien het spectaculaire effect van de tocht naar Genève beden kelijk. Nieuw-Guinea Al is thans besloten over de soeve reiniteit van Nederlands Nieuw-Gui nea niet te spreken, men moet er toch op bedacht z(jn, dat de heren het gesprek over hun vermeende aan spraken toch weer beginnen en langs een of andere weg de zaak weder om voor he. internationale forum zien te krijgen. Hij vroeg van de beide ministers een verklaring, dat een dis cussie hierover uitgesloten moet wor den geacht en dat de Nederlandse delegatie alles zal vermijden wat er toe zou kunnen leiden dat pogingen worden ondernomen om andermaal te trachten de zaak Nieuw-Guinea in de V.N. aanhangig te maken. De heer Schmal (C.H.) zei, dat Ne derland zich te zeer gedraagt als „de zieke man", die zich weerloos voelt. Steeds is men in de afgelopen jaren van de realiteit van gesloten overeen komsten afgestapt. De gehele republiek Indonesië is volkomen in strijd met de R.T.C.-overeenkomst, waarin was vast gelegd, dat Indonesië een federale staat zou zijn. Nedei.and heeft ook zy'n ver plichtingen ten aanzien van de repu bliek Zuid-Molukken losgelaten. (vervolg op pagina 7) Naar KIPA uit betrouwbare bron ver neemt, ontvangt Z. Em. kardinaal Ste pinac sinds enige tijd meer bezoek en meer post. De Joegoslavische regering heeft verlichting gebracht in de tot nog toe geldende verbodsbepalingen. Voorheen mochten slechts enkelen de kardinaal in Krasic een bezoek bren gen en het was de kardinaal verboden kerkelijke tijdschriften en theologische boeken te ontvangen. (K.N.P.) Deze foto toont hoe in de stad Khar toem in de Soedan Mighani Hamza, (ge heel rechts) de leider van de Soedanese sociaal republikeinse party, en van de Khatmia sekte van deze partij, premier Ismael el Azhar (midden) feliciteerde nadat deze had verklaard, dat de Soe dan een volkomen soevereine repu bliek" was geworden. De resolutie, krachtens welke de Soedan een onaf hankelijke republiek werd, wat met algemene stemmen aangenomen door het Soedanese huis van afgevaardigden, dat aan de Britse gouverneur-generaal, Sir Knox Helm, verzocht aan Enge land en Egypte te vragen de Soedan zo snel mogeiyk te erkennen. De voormalige Indonesische minis ter van Buitenlandse Zaken, Sunarjo, die vorig jaar de besprekingen tussen Nederland en Indonesië heeft geleid, heeft aan P1A verklaard, dat Indonesië bij de huidige besprekingen „in de val kan lopen", indien het op zich neemt geen infiltraties op westelijk Nieuw- Guinea uit te voeren en Nederland te behandelen als een goede nabuur. Su narjo, die thans als lid van P.N.I. in de commissie van buitenlandse zaken van het parlement zitting heeft, zei, dat volgens de Indonesische conceptie Indo nesië niet kan infiltreren in West-Irian, omdat het dit gebied beschouwt als een integraal deel van zijn rijk. Volgens onze conceptie, aldus de oud-minister, is Nederland ook niet onze nabuur, om dat sinds het verstrijken van een jaar na het sluiten van de R.T.C.-overeen komsten, de Nederlanders illegaal op West-Irian verblijven. „Een non-agressie-overeenkomst" zou volgens Sunarjo in strijd zijn met de Indonesische belangen. Sunarjo zei dit naar aanleiding van persberichten, als zou op de Nederlands-Indonesische be sprekingen alleen aangelegenheden met betrekking tot West-Irian aan de orde zijn en niet de soevereiniteits- kwestie over dit gebied. Sunarjo herin nerde eraan, dat hij dit verleden jaar verwierp. „Indien Indonesië zou komen tot samenwerking met Nederland vol gens de conceptie van goede nabuur schap, dan zou dit naar zijn mening de Indonesische nationale eis haar beteke nis doen verliezen, omdat zulks de de facto erkenning zou inhouden van het Nederlandse gezag over West-Irian. Inmiddels heeft de Islamitische par tij, de PSII, besloten aan de re gering voor te stellen de Nederlands- Indonesische besprekingen op te schor ten, omdat de crisis bij de luchtmacht de internationale positie van Indonesië heeft verzwakt. Ook heeft de PSII be sloten om Arudji Kartawinata, die de partij zou vertegenwoordigen in de In donesische delegatie bij de besprekin gen met Nederland, niet naar Genève te laten gaan. De financieel-econoinische werkgroep van de Nederlands-Indonesische confe rentie heeft gistermorgen de laatste bijeenkomst voor Kerstmis in Genève gehouden. Deze vergadering werd niet bijgewoond door de ministers Zijlstra en Kasimo, die, na samen de lunch te hebben gebruikt, gistermiddag per vliegtuig naar Nederland vertrok ken. Met hetzelfde vliegtuig vertrok ken ook de Indonesische minister van Gezondheid, dr. Leimena, en enkele ad viseurs van de Indonesische delegatie naar Nederland. Overigens schijnt het nog steeds niet zeker te zijn, waar tussen Kerst mis en Nieuwjaar de financieel-econo- mische werkgroep verder zal verga deren. Van Indonesische zijde is me degedeeld, dat de besprekingen op 27 december in Genève zullen worden voortgezet, doch van Nederlandse zij de is verklaard, dat dit waarschijnlijk zal worden besproken op de eerste bijeenkomst van de financieel-econo- mische werkgroep in Den Haag, die morgen zal worden gehouden. Aan de interne besprekingen van de Indonesische delegatie is sinds dinsdag ook deelgenomen door mr. Jusuf Wibi- sono, fractie-voorzitter van de Masjumi in het Indonesische parlement, en dr. Sadjarwo, permanent vertegenwoordi ger van Indonesië bij de Verenigde Na ties. Mr. Wibisono heeft in New York een gedeelte van de Algemene Verga dering van de V.N. bijgewoond. De Indonesische minister van finan ciën, prof. dr. Sumitro, heeft in Djakar ta verklaard, dat hei mogelijk is, dat hij op 2 of 3 januari a.s. m Genève zal zijn. Zijn vertrek hangt af van ontwik kelingen in het binnenland. Hij voegde hieraan toe, dat voor de financieel-eco- nomische besprekingen tussen Neder land en Indonesië niet op zyn komst behoeft te worden gewacht, aangezien hj) over de principiële kwesties met de Indonesische minister van economische zaken, Kasimo, die thans wel aan de be sprekingen deelneemt, van tevoren vol ledige overeenstemming heeft bereikt. De „Oh", het voornaamste schip van de geophysische Sovjet-expeditie naar het Zuidpoolgebied, heeft per radio medegedeeld, dat zaterdag Kaapstad zal worden aangedaan om nieuwe voorraden in te slaan. De Ob, die 7400 ton meet en waarvan de bouw dit jaar in Nederland is voltooid, is speciaal ver vaardigd. voor langdurige expedities in het Zuidpoolgebied. Advertentie Verwachting tot vrydagavond gemaakt te 11.15 uur). (op- Veel bewolking met nu en dan wat regen of mogeiyk vannacht ook nog was natte sneeuw. Matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk wellicht harde wind tussen zuid en zuidwest. Vry zacht voor de tyd van het jaar. Zon: 8.49-16.33. Maan: 12.31rl.40. Naar wij vernemen is zaterdag J.l. in Den Haag gearresteerd een vijftigja rige Duitser, genaamd Rodewald Schae- fer. De man wordt er van verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan vals heid in geschrifte, waarvan ook de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, de dupe zou zijn gewor den als hij niet terdege had geïnfor meerd. Dc Duitser had namelijk rela ties met de Zandvoortse burgemeester over de financiering van het miljoenen- Weliswaar is donderdag de winter of ficieel begonnen, maar dat betekent niet, dat het ook nu direct kouder wordt. Integendeel het ziet er naar uit, dat aan het kwakkélweer van de laatste dagen resoluut een einde wordt gemaakt door een sterk toenemende depressieactiviteit op de Atlantische Oceaan. Een diepe depressie, die naar de Far-oer trekt, bracht op de Britse eilanden neerslag. Deze regenzone zal ir de nacht van don derdag op vry dag ons land bereiken Intussen is een tweede oceaanstoring ten noorden van de Azoren aangeko men, die recht op west-Europa aan koerst. Verder op de oceaan is nog een derde in ontwikkeling. Deze grote de pressieactiviteit waarborgt voor de eerst volgende vier dagen een temperatuut, welke gemiddeld flink boven het vries punt zal liggen. plan voor het boulevardcentrum. Hjj legde namelijk een brief over van een grote Zwitserse bank, die zich bereid verklaarde het benodigde bedrag voor het boulevardplan te fourneren. Op een van zyn reizen door Duitsland maakte Schaefer van dezelfde brief gebruik om grote bouwfirma's te interesseren voor de uitvoering van het Zandvoort se miljoenenplan. De burgemeester van Zandvoort wil de echter zeker zijn van zijn zaak en stelde zich in verbinding met de bank. waarna aan het licht kwam dat de brief een falsificatie was en dat het legitima tiebewijs dat de Duitser van de bank getoond had eveneens vervalst was. De Rijksvreemdelingendienst in Ne derland had reeds geruime tijd gele den een uitwijzingsbevel tegen Schae fer uitgevaardigd. De man werd als ongewenste vreemdeling beschouwd omdat zijn antecedenten zeer ongun stig waren. De Duitser wist niette min de uitwijzing te voorkomen door te wijzen op zijn bemoeiingen met de Zandvoortse „miljoenen". Verschillende personen zijn vermoe delijk door de Duitser opgelicht, o.a. een Brabants manufacturier voor vierdui zend gulden. Het is op het ogenblik nog onzeker of de man direct zal worden uitgewezen of dat hij in Nederland zal worden berecht. Uitgesloten is het evenmin, dat hij naar Zwitserland zal worden uitgewezen. Wij vernemen nader dat de Stichting Recreatieoord Zandvoort, welke te Utrecht is gevestigd en welke van de gemeente Zandvoort optie heeft gekre gen voor de verwezeniyking van de boulevardplannen, niets met deze af faire heeft te maken. De stichting on derhield geen enkele relatie met Schae fer. Clarence B. Kelland.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1