MINISTER LUNS ziet geen gevaar Dr. JOHN in arrest Drie doden bij tragisch autoongeluk Nehroe: Boelganin c.s. hebben bij hun bezoek onwaarheden verteld Trein grijpt bestelwagen En wat de kwestie Nw.-Guinea betreft „Daar ben ik zelf bij" Kwestie der arrestanten nog niet aan de orde 2 vliegtuigen verongelukt Zoutafzetting op antennedraden Premier voelt zich in verlegenheid gebracht in Zandvoort Chauffeur gedood Moeder en kind uit trein gevallen Comet III heeft motor-panne Het weer VRIJDAG 23 DECEMBER 1951 e 79sfe JAARGANG No. 26482 It V I! vWm Atoomovereenkomst V tussen Engeland en Indië Stoffelijke overschotten later op spoorbaan gevonden Niet met Kerstmis thuis Defect op laatste traject Oostduitse amnestie voor 2616 oorlogsmisdadigers Televisiestoring GEEN REVOLUTIE IN PARAGUAY President Stroessner heeft verzet in de kiem gesmoord Extra-treinen tijdens de kerstdrukte Van 100 miljoen blijven er maar 20 over Zaak-Jungschlager Getuigen uit Nederland worden 6 januari gehoord ZACHT WEER MET REGEN SKI-JACKETS - PANTALONS Vrij zacht bureau smedestraat 5 - haarlem "''tllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllltl lllllllllllllll m Dr. Otto John, de voormalige leider van de Westduitse veiligheidsdienst, is vandaag gearres. teerd, beschuldigd van verraad, aldus verneemt Reuter uit gezaghebbende bron. John keerde zo als gemeld, op 12 december naar Duitsland terug, ^11111 1 na een verblijf van Vv*" ,1 17 maanden in ...jM Oost-Duitsland. Hij 3 is aangeklaagd op «J! grond van een Dr Ottn Tnhwetsartikel dat het Utt0 John doorgeven van 'taatsgeheimen verbiedt aan leden van buitenlandse regering, een partij een dergelijke organisatie. Men verwacht, dat John in Karls ruhe in voorarrest zal worden gehou den tot zijn zaak bij het Opperste Fe male Gerechtshof voorkomt. Zijn ver- "hjfplaats is, sedert zijn terugkeer jdrikt geheim gehouden. Volgens niet- otnciële berichten is hij sedertdien on dervraagd door federale gerechtelijke instanties in Bonn, Wiesbaden en Karls. tuhe. Bij een aanrijding op de rijksweg no. 1 onder de gemeente Naarden zijn donder dagavond drie mensen om het leven ge komen. De slachtoffers zijn de 79- en de nt-jarige weduwen v.d.B. en O. uit gaarden, en de 36-jarige procuratiehou der B. uit Blaricum, die gehuwd was en vader van drie kinderen. Van de richting Amsterdam kwam de «eer B. in zijn personenauto aanrijden, toen hjj bij het kruispunt Rijksweg- Meerstraat de twee vrouwen plotseling Vlak voor zijn wagen heeft moeten zien oversteken. Hij remde krachtig, maar heeft niet kunnen voorkomen dat de vrouwen door de bumper van zijn auto .gegrepen werden. Zij werden enige me ters meegesleurd en vermoedelijk waren t op slag dood. De heer B. sprong uit zijn auto om het achter hem naderende verkeer te doen stoppen. Een eerste wagen kwam inderdaad vlak bij de plaats van de aanrijding tot stilstand. De chauffeur van een tweede auto, de Engelsman b. uit Bussum, vliege nier bij de K.L.M., die later verklaarde, niet een snelheid van 70 km. gereden te hebben, merkte de zwaaiende figuur ®P de ter plaatse donkere rijksweg niet °p. Hij overreed eerst nogmaals een van de twee vrouwen en reed vervolgens de vlak naast zijn wagen staande heer B. pan. Deze werd meegesleurd tot op het tietspad langs het linker gedeelte van de weg. Ook hij moet onmiddellijk overleden zijn. Tengevolge van de mist is donderdag middag op de onbewaakte overweg te Reuver de stoptrein Venlo-Roermond in botsing gekomen met een bestelwagen, bestuurd door de 21-jarige J. H. Corneth dit Reuver. De trein sleurde de auto een twintigtal "dster mee, terwijl de chauffeur uit de abto werd geslingerd. Hij werd op slag fiedood. Indië heeft gisteren bekendgemaakt een overeenkomst met Engeland te heb ben getekend, die voorziet in „nauwe samenwerking en onderlinge bijstand" inzake het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Minister Luns heeft in de Tweede Kamer nog eens duidelijk uiteengezet dat de kwestie van de soevereiniteit van Nederland over Nieuw-Guinea geen punt van discussie kan zijn bij de jthans begonnen ministers-conferentie tussen Indonesië en Nederland. Hij was ook van mening dat het aanvaarden van de resolutie, die op initiatief van Indië in de V. N. twee dagen voor de conferentie in Den Haag begonnen is, is aangeno men, slechts gunstig kan zijn voor de MINISTER LUNS Donderdagavond om tien minuten voor tien ontdekte de bestuurder van een trein op de spoorbaan tussen Zwijndrecht en Barendrecht twee lichamen. Hij gaf dit door aan het sta tion Barendrecht en van daaruit ging men zoeken, zonder evenwel iets te vinden. Het station Barendrecht stelde Zwijndrecht in kennis van de ontdek king van de treinbestuurder. Een amb tenaar liep de spoorbaan op en vond ongeveer één kilometer voorbij de Bun- nikersteeg het stoffelijk overschot van een vrouw. De ambtenaar keerde terug en waarschuwde de Zwijndrechtse poli tie. Deze vond in de nabijheid van het lichaam van de vrouw ook het stoffe lijk overschot van een driejarig jongetje. Uit het onderzoek bleek, dat ze uit de richting Rotterdam gekomen waren. Men vond een Engels paspoort ten name van de 27-jarige Elisabeth Brinkly uit Enge land, waarin ook vermeld was de drie jarige Peter Charles Brinkly. Uit de pa pieren bleek, dat de vrouw van Neder landse afkomst was en de echtgenote van een sergeant van de Engelse bezettings troepen in Duitsland. Men vermoedt, dat het jongetje uit de trein gevallen is en dat zijn moeder hem heeft willen redden en daarbij zelf ook uit de trein gevallen is. De feestelijke aankomst van de Co- met III in Londen, na de vlucht rond de wereld van het straalverkeersvlieg- tuig, is gisteren niet door gegaan. Bii het vertrek uit Montreal moest het vliegtuig na veertig minuten uit vei ligheidsoverwegingen terugkeren, om dat een rood waarschuwingslichtje op het instrumentenbord wees op een de fect. De panne bleek in de uitlaat van een van de vier mtotoren te zitten. Uit Londen is reeds een vliegtuig met een reserve-motor naar Canada onderweg, maar desondanks zal gezagvoerder Cun- mngham van De Havilland er niet in thinnun slagen voor Kerstmis op de aven te zijn teruggekeerd. Het traject zal na de Kerstdagen gelegd. Hoewel dit het enige defect is dat zich tijdens de vlucht rond 7-wi eeft voorgedaan, Is het des. ondanks een grote tegenslag voor de De Havilland-fabrieken, die deze vlucht voor het merendeel hebben georgani seerd om het vertrouwen in het Britse straalvliegtuig weer te herstellen. De motor-panne, een defect dat men in da burgerluchtvaart met als ernstig be schouwt, omdat moderne vliegtuigen bij het uitvallen van een motor vier-mo- torige zelfs bij het uitvallen van twea motoren nog kunnen blijven doorvlie. gen. zal die poging wellicht afbreuk doen. De Comet III zal op drie motoren naar Toronto vliegen en daar het vlieg tuig met de reservemotor ontmoeten. positie van Nederland. Door deze reso lutie wordt de kwestie van de soeve reiniteit ook voor later geruisloos van de agenda van de algemene vergadering in New York afgevoerd. Om duidelijk te maken dat men deze kwestie bij de conferentie niet ter discussie wil zien, zei de minister: „Daar ben ik dan altijd zelf bij." Maar reeds de tekst van de agenda kan volgens hem daartoe geen aanleiding geven. De minister deelde de twijfel van de Kamer omtrent de opportuniteit van de besprekingen en de zorgen omtrent de onzekere toestanden in Indonesië. Ne derland heeft echter zijn goede wil willen tonen en alles in het werk willen stellen om tot verbetering van de betrekkingen te komen. Dat zal meebrengen dat de pijnlijke kwestie van de behandeling van de Nederlandse arrestanten in ieder ge val wel aan de orde komt. De tijd dringt, aldus de minister, die hulde bracht aan het echterpaar Bouman en die kon mee delen dat hij reeds in persoonlijk con tact is met zijn Indonesische ambtge- Nabij Düsseldorf in West-Duitsland is gistermiddag een Engels chartervlieg tuig van het type Dakota ka een bos neer gestort en in brand gevlogen. Bij het ongeval zijn de drie inzittenden om het leven gekomen. Tevens is gisteren een Canadese Ca- talina-vliegboot voor de Schotse west kust in zee gestort en gezonken. Een lid van de bemanning is om het leven ge komen. De overige bemanningsleden konden worden gered. In Oost-Duitsland is gisteren amnes tie afgekondigd voor 2.616 personen die wegens oorlogsmisdaden in Oost-Duits land gevangen zitten. De amnestie, al dus de Oostduitsé voorlichtingsdienst, geldt echter niet voor bedrijvers van ernstige oorlogsmisdaden. Deze zullen hun straf moeten uitzitten. Westelijke functionarissen in Berlijn geloven dat de begenadigde groep bestaat uit per sonen, die na de oorlog door Russische rechters in Oost-Duitsland werden ver oordeeld. noot van Buitenlandse Zaken, de heer Anak Agung. Het agendapunt nr. 4 is officieel nog niet aan de orde geweest, maar hij heeft deze minister reeds openhartig en duidelijk doordrongen van de gevoelens die Nederland bezielen. Mr. Luns heeft de Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta met overtui ging in bescherming genomen tegen de beschuldigingen van het Kamerlid Goed hart. De minister was er van over tuigd dat de heer Van Bylandt een uit stekend vertegenwoordiger van Neder land is op deze post en dat het uit gesloten moet worden geacht, dat hij zich aan lafheid zou hebben schuldig gemaakt zoals de heer Goedhart heeft gesuggereerd. De stap van mevr. Bou man om de rechtszaal te verlaten toen de zitting werd misbruikt voor anti- Nederlandse propaganda was juist in overleg met de H. C. geschied. Het komt de laatste tijd in Wijk aan Zee nogal eens voor dat op de meeste tele visietoestellen storing ontstaat. Bij on derzoek blijkt dat dit zijn oorzaak vindt in zoutafzetting op de antennedraden. Na mistig weer bij een zeewind blijkt het zout zich, wanneer er droog weer volgt, af te zetten op deze antennedraden. Bij regenachtig weer blijkt er dan ook van deze storing in het geheel geen sprake te zijn. De ingezetenen van Heemskerk zijn op zoek naar iemand die een middel weet om dit euvel op te lossen. Tijde lijk hebben enkele bewoners het kunnen oplossen door het afspuiten van de dra den, hetgeen evenwel, omdat de mas ten hoog geplaatst zijn, een bijzonder moeilijk werk is. Valerian A. 'Zorin, de Russische ambassadeur in de Westduitse Bondsrepubliek, met zijn vrouw middenna hun aankomst op het vliegveld bij Bonn. Zij wer den er begroet door de Duitse legatie-raad, Erika Pappritz, waarnemend chef de protocol (rechts). 8» Om de training voor de Olympische Winterspelen 1956 in Cortina d'Ampezzo, begonnen in het Cios te Overveen, op echt ijs voort te kunnen zetten, is de kernploeg van de K. N. S. B. naar het Noorse wintersportcentrum Hamar gegaan. Hoe het daar in het echt-winterse landschap van Hamar toegaat met „onze jongens", toont de bovenste opname. Onder ziet men een ander beeld uit Hamar, waar het voedsel wel best is, maar toch kennelijk even gecontro leerd moest worden in verband met het stevige atleten-dieet. De president van Paraguay, gene raal Alfredo Stroessner, heeft gisteren toegegeven dat er in de militaire basis Campo Grande buiten Asuncion moei lijkheden zijn geweest, doch hij zei erbij dat een bevredigende oplossing voor deze kwestie op handen was. On bevestigde berichten spraken gistermor gen van een revolutie, die in Paraguay zou zijn uitgebroken. Als aanleiding tot de opstand werd de mogelijke arres tatie van Epifanio Mendez Fleitas ge noemd, president van de Centrale Bank van Paraguay en vooraanstaand lid van de Coloradopartij, de partij die het in Paraguay voor het zeggen heeft. Enkele hoge officieren van de mili taire basis Campo Grande hebben zich inderdaad verzet tegen de arrestatie van Fleitas, die tegen de huidige Pa- raguaanse regering heeft geageerd. De president, Stroessner, kreeg echter de steun van andere Iegergroeperingen, zodat het verzet in de kiem gesmoord kon worden. Een communiqué, dat door Stroess ner is ondertekend en gisteren door het gehele land per radio is bekendge maakt, verklaart dat „een interne situ atie, die een crisis veroorzaakt had, woensdagochtend om 6 uur in de eer ste cavaleriedivisie, d.i. in Campo Grande, was ontstaan. „De crisis die in die grote eenheid ontstaan was, wordt thans op bevredigende wijze op gelost en heeft de harmonie en het be grip tussen de regering der nationale republikeinse partij, de Colorado-Par- tij, en de gewapende macht niet ver anderd", aldus het communiqué. Volgens het communiqué heerst er volstrekte rust in de hoofdstad en in het gehele binnenland. Stroessner heeft het communiqué in zijn hoedanigheid van grondwettig bevelhebber van de Paraguaanse strijdkrachten getekend. Engeland Minstens een dode en vijftig gewonden is het droeve gevolg van een treinongeluk, dat gisteravond in het station van Luton is gebeurd. Een trein ramde er een andere, stil staande trein. Een grote ravage, overspoeld door wol ken stoom: dat was het toneel op het station van Heliifeld in Engeland, nadat een expressetrein op een goederentrein was ingereden. Gelukkig was er maar één gewonde, doch de materiële schade was zeer aanzienlijk. /n de minder interessante dan amu sante rubriek Binnenskamers van De Volkskrant schrijft mr. Jan Derks deze week o.a. het volgende over de minister van Landbouw, de heer Mansholt: „De minister van Landbouw is in ons land misschien wel de enige niet- landbouwer, die zonder verstand van landbouw te hebben zich met de land bouw bemoeit". We menen, dat de schrijver zich hier schromelijk vergist. Als hij even de moeite had willen nemen het boekje Parlement en Kiezer te raadplegen, had hij onder de naam Mansholt deze korte biografie kunnen vinden. Geboren 13 september 1908. Bezocht de H.B.S. en de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer. Was gedurende twee jaar employé op een thee-onderneming op Java, was landbouwer in de Wieringer- meer. Was lid van de Tweede Kamer. Als de schrijver tóch boertig had willen zijn, had hij beter de biografie van de minister van Defensie, ir. zltaf, onder handen kunnen nemen. In het bovengenoemde boekje had hij dan het volgende kunnen lezen: Bezocht een H.B.S. en studeerde aan de Landbouwhogeschool te Wageningen (diploma landbouwkundig ingenieur 1928), was werkzaam in het buitenland, daarna in verschillende functies bij de Nederlandse Heidemaatschappij, laatste lijk als president-directeur. Was direc teur-generaal van de Landbouw. Is mi nister van Oorlog en Marine. Het komt ons voor, dat de schrijver zijn opmerking over minister Mansholt beter binnenskamers, met een kleine letter dan, had kunnen houden. De Nederlandse Spoorwegen delen mede, dat dinsdagochtend in de eerste uren na zeven uur de kans bestaat, dat niet in alle treinen voldoende plaats zal zijn. In die uren moeten namelijk de militairen die met Kerstverlof zijn ge weest per trein naar hun garnizoenen worden teruggevoerd. Overigens zullen zaterdag, maandag en dinsdag voor het burgervervoer talrijke extra treinen rij den. De dienstregeling van een aantal dezer treinen is in de reisgids tussen vette lijnen opgenomen, de overige trei nen rijden als voor- of volgtreinen kort voor of na treinen van de gewone dienstregeling. Een luchtschip van de Amerikaanse marine-luchtbasis te Lakehurst, in de Amerikaanse staat New Jersey, drijft hier boven het vliegdekschip „Leyte", om van het schip nieuwe brandstof in te nemen tijdens amfibische manoeuvres van de atlantische vloot van de V. S. in de buurt van Kaap Hatteras. Terwijl de wonderlijke combinatie met een snelheid van 22 knopen over de Oceaan schoof, pompte de bemannnig van de „Leyte" ruim 2000 liter brandstof door een honderd meter lange slang over naar de tanks van het luchtschip. Premier Nehroe heeft er de Russi sche leiders gisteren van beschuldigd dat zij onwaarheden hebben gezegd in hun aanvallen, die zij gedurende hun tournee door Indië op het westen heb ben gedaan. Gedelegeerden die hebben deelgeno men aan een besloten zitting van Neh- roe's partij hebben meegedeeld dat de Indische premier verklaard heeft, dat hij in verlegenheid was gebracht door sommige verklaringen die premier Boelganin en partijleider Khroesjtsjev hebben afgelegd. Nehroe zou gezegd hebben dat de Russen de geschiedenis verdraaid heb ben, toen zij beweerden dat de Westerse geallieerden nazi-Duitsland tegen Rus land hadden „opgejaagd" in de tweede wereldoorlog. Nehroe zou speciaal door die redevoering in verlegenheid zijn ge bracht. Dit was echter niet het geval geweest met de uitlatingen der Russen over Kasjmir en de Portugese enclave Goa. Volgens de gedelegeerden zei Nehroe dat hij de verklaringen van Boelganin en Khroesjtsjev in drie categoriën ver deelde: 1. Redevoeringen, waarin zij kritiek op het westen uitoefenden langs alge mene lijnen zonder regelrecht aan te vallen. Nehroe zei dat hij zich om die redevoeringen geen zorgen maakte. 2. Redevoeringen, waarin directe aan vallen tegen het westen werden ge daan. Tegen die verklaringen had Nehroe bezwaar en speciaal betreurde hij de aanvallen op Engeland. 3. De Russische opmerkingen over Goa, waar Indië het Portugese gezag opgeheven wenst te zien, en Kasjmir, een grensgebied dat Indië er Pakistan eikaar betwisten. Nehroe zei dat hij zich hierdoor niet in verlegenheid ge bracht gevoelde. Nehroe heeft gisteren meegedeeld dat de Indische regering de Verenig de Staten een nota heeft gezonden over de verklaring van 2 december j.l„ waarin de ministers van Buiten landse Zaken van de V.S. en Portu gal, Dulles en Cunham, spraken van de „Portugese provincies in het Ver re Oosten". De verklaring heeft in Indië verontwaardiging gewekt, om dat men hierin Amerikaanse steun voor Portugals bestuur over Goa, waarop Indië aanspraak maakt ziet. Ingelichte kringen zeiden dat Nehroe in de besloten zitting van zijn partij ook hei akkoord ter sprake bracht krachtens hetwelk 16 nieuwe leden tot de V.N. zijn toegelaten. Hij gaf te ver staan dat hij met Boelganin en Khroesj tsjev gesproken heeft over de impasse die voorafging aan het door Rusland voorgestelde compromis. Voorts wordt vernomen dat Nehroe gisteren op een zitting van de com missie van buitenlandse zaken van het Indische parlement verklaard heeft, dat Rusland misschien met de unifi catie van Duitsland zou instemmen als dat land geneutraliseerd zou worden, zoals met Oostenrijk het geval is. In antwoord op vragen die hem in de com missie gesteld werden, deelde Nehroe mee dat er wezenlijke vrees bij de Rus sen bestaat dat als een verenigd Duits land zou toetreden tot de NATO, dit de Westerse bases dichter bij de Rus sische grens zou brengen. Gezegd wordt dat Nehroe hieraan toevoegde, dat de Duitse hereniging misschier ver traagd zal worden tot een bevredigend ontwapeningsplan verkregen Is. Nehroe gat te verstaan dat de eerste stap naar ontwapening het verbod van kernwa pens zou moeten zijn. Dit rou dan weer leiden tot ontwapening van de conven tionele wapens en dan zou men een toestand krijgen, waarin Duitse hereni ging misschien verwezenlijkt zou kun nen worden. (U.P.,-Reuter) Voorlopig zijn de pier, de torenflat en het grote restaurant in het Zand- voortse boulevardplan door de Stich ting Recreatieoord Zandvoort afgevoerd, waardoor de kosten van het project, die aanvankelijk waren geraamd op ruim 100 miljoen gulden, zijn terugge bracht tot 20 miljoen gulden. Overge bleven zijn dus de plannen om een groot Iiotel-café-restaurant, twee flatge bouwen van tien verdiepingen en een ondergrondse garage voor ongeveer 1500 auto's te bouwen. In een vraaggesprek met burgemees ter mr. H. M. van Fenema van Zand voort deelde deze ons mede, dat het afvoeren van het pierplan niet betekent, dat Zandvoort in de toekomst van een pier verstoken blijft. „Overal waar ik kan zal ik het plan van de pier blijven pousseren, al ben ik ervan overtuigd, dat een dergelijk project van 20 mil joen gulden alleen te verwezenlijken is in internationaal verband." Op onze vraag of in de beslissing van de Stichting redenen van bouwkundige aard de doorslag hebben gegeven ant woordde de heer v. Fenema: „Wanneer wij in Nederland deltaplannen kunnen maken, dan toch zeker een pier, zoals die in het Zandvoortse boulevardplan is opgenomen". De heer v. Fenema noemde dan ook andere oorzaken. De moeilijkheid is namelijk, dat nergens ter wereld nog een pier is gebouwd van Zandvoortse afmetingen. Men heeft geen vergelij kingsobject vooral wat de exploitatie van zo'n groot project betreft. Burge meester v. Fenema zei heel goed te be grijpen, dat de financiering van de pier moeilijkheden zou opleveren. „Twintig miljoen is geen kleinigheid en ik be grijp, dat hier grenzen aan de realiteit gesteld moeten worden". Hij deelde ons tenslotte nog mede dat over de meest moeilijk realiseer bare plannen een nader beraad zal plaats hebben. Maar wat tot nog toe werd bereikt, noemde hij een enorm resultaat. West-Berlijn Deze stad zal 13.500.000 mark als rechtsherstel beta len voor de schade, aan de Joden tij dens het nazi-regime berokkend. Een miljoen mark wordt uitgekeerd aan de Joodse gemeente in Berlijn, 12,5 mil joen mark wordt voldaan in leveringen aan Israël. De getuigen décharge in het proces tegen Jungschlager, die uit Nederland moeten komen, zullen in de volgende zitting van de zaak, die gisteren door rechter Maengkom op 6 januari is be paald, worden gehoord. De getuigen uit Nederland wordtn op 5 ianuari in Indonesië verwacht. (A.N.P.) Het KNMI te De Bilt deelt mede: Een oceaanstoring, die donderdag zich nog op ongeveer 1000 km ten westen van Ierland bevond, heeft zich tot een die pe depressie ontwikkeld, die met een druk van iets minder dan 970 mb vrij dagmorgen langs Schotland trok. Het bijbehorende frontsysteem was toen Londen al gepasseerd, op weg naar Ne derland. Achter dit front voeren zuid westelijke winden zachte lucht van de oceaan naar onze omgeving. Een nieuwe storing die in de nacht van donderdag op vrijdag de Azoren pas seerde, zal in de loop van zaterdag het weer bij ons kunnen beïnvloeden. Het blijft dus zacht, maar op droog weer mag men niet rekenen. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B01STR 48 A DAM TEL. 717162 Verwachting tot zaterdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur) Wisselende bewolking met enkele verspreid optredende buien. Matige tot krachtige en aan de kust wel licht tijdelijk harde zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. Zon: 8.49-16.34. Maan: 12.55-2.57. Talefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. I3muiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERItNIItlAKIfcf- 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 't avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1