STORMVOGELS verdedigt vol uur met succes VVV vindt geen opening (0—1) zich een m •,JÉP 9MV HBC VERSLAAT DEM MET 3-1 VSV kruipt door het oog van de naald t Gooi duidelijk de mindere van Haarlem (1-4) DFC WINT TERECHT VAN EDO (2—3) Verdedigingen sterker bij Sittardia—Alkmaar (0-0) van Levendige strijd Go Ahead en RCH (0-1) Hoofdklassers De Graaf heeft goede dag Rode Duivels ver slaan Fransen Olympisch Fonds groot succes Nieuwe nederlaag voor Rechtsback Kors scoort in eigen doel Olympia wint in Rotterdam hoofdklasse semi-nrofs amateurs tweede klasse Afdeling A Afdeling B ''Mi semi- 4 VOETBAL IN HET BUITENLAND DINSDAG 27 DECEMBER 1955 PAGINA 5 Feyenoord Emma Volewijckers f IfWm I JÉI* In Amerika HjB.C.-D.E.M. 3—1 Russen in Lauberhorn- wedstrijden BeverwijkH.F.C. 20 Dusseldorp wint handbaltoernooi Mr. Spanjaard niet in Hoogo ventoern ooi Hometrainer-wedstrijd1 BondsploegRot Weiss Opbrengst bijna 54 duizend gulden Verzekering van beroeps- voetballers Voetbalbond van Uraguav in het nauw V.'v.V Cf; ^V3 ■- Li •i e* 21 Ouderland. ADO: 4—0 van Lent, 4—1 AjaxADO A) ax: Miehels, Rijnvis. 11.000. NOADExcelsior 30 NOAD: Meyer, van Leeuwen, Mol len. 2000. HVCEindhoven 01 EindhovenSnoek. 6500. RigtersbleekFortuna 13 Rigtersbleek: Trooster. Fortuna: An- eenent (2), Hofman. 7500. EBOH—Roda Sport 2—2 EBOH: Barendrecht (2). Roda Sport: Rutten, Jongen. 3500. VitesseLimburgia Vitesse: Veentjer (2) Arendsen. 6000, SpartaDOS Sparta: v. d. Waal, Verhoeven, v. d. Giip, Benningshof. DOS: Temming. 15.000. NACAmsterdam 10 NAC: van Hoogenhuizen. 7000. WVStormvogels 01 Stormvogels: de Boer. 5000. Fortuna '54 Sparta A.iax WV '03 Eindhoven NAC DOS Limburgia NOAD ADO Amsterdam Excelsior EBOH Vitesse HVC Roda Sport Rigtersbleek EDO—DFC 2—3 EDO: Plaizier, Roodselaar. DFC: Schaap (2), van Es. 5000. ElinkwijkFeyenoord 41 Elinkwijk: de Jongh (2), Westers, Huntink. Feyenoord: Moulijn. 12.000. GVAV—De Graafschap 30 GVAV: Laerois, de Grooth, de Koe. 13.000. Rapid J.C.Sportcl. Enschede 33 Rapid: Bisschops, Stroueken, Coerver. Enschede: Lenstra (2), Oonk. 20.000. SittardiaAlkmaar 00 3000. PSV—Willem II 1—2 PSV: Franssen. Willem II: Brooy- mans. van Roessel. 10.000. MVVEmma 10 MWVroemen. 4000. SHS—Volewijckers 10 SHS: van Geen. 14.000. BW—SW 3—2 BW: Heymans (3). SVV: Köne- mann v. Pelt 4000. 16 8 6 2 22 32-14 16 8 6 2 22 32-16 16 9 4 3 22 34-23 16 9 2 5 20 31-18 16 7 6 3 20 30-22 16 9 2 5 20 24-21 15 7 5 3 19 46-35 16 6 5 5 17 30-27 16 5 6 5 16 25-30 16 5 5 6 15 28-33 16 5 3 8 13 26-28 16 6 1 9 13 28-30 16 4 4 8 12 18-31 15 2 7 6 11 20-30 16 4 3 9 11 24-33 16 3 5 8 11 20-30 16 3 5 8 11 27-38 16 5 1 10 11 29-45 Elinkwijk 16 11 2 3 24 42-17 Rapid J.C. 16 10 4 2 24 41-20 Sportclub E. 16 9 3 4 21 47-29 BW 16 9 2 5 20 39-24 GVAV 16 8 4 4 20 40-32 Alkmaar 16 7 5 4 19 23-23 MW 16 8 2 6 18 30-19 Willem II 16 8 2 6 18 37-31 DFC 16 7 3 6 17 34-30 PSV 16 7 2 7 16 35-30 16 6 4 6 16 32-30 Sch. Holl. Sp. 16 6 2 8 14 28-36 Ue Graafschap 16 5 4 7 14 23-32 Sittardia 10 5 4 7 14 30-40 SW 16 5 3 8 13 30-28 EDO 16 4 2 10 10 17-37 16 2 3 11 7 16-47 16 1 1 14 3 21-60 (Van onze sportcorrespondent) Toen de IJmuider linksbuiten v. d. Steen in de zevende minuut een keu rige voorzet gaf, die door linksbinnen De Boer prompt werd benut, nam men in het Venlose kamp de voorsprong van de Vogels eigenlijk nog hele maal niet au sérieux. „Dat verandert nog wel", voorspelden de vijfduizend bezoekers elkaar aan de Kraal. Men rekende op kanonnier Koopal, op schutter Schatorjé, op de uitgekookte Nass, op de stuwkracht van Klaassen. Maarmen rekende niet op de vastberadenheid van Stormvogels, dat met een ongelooflijk gezwoeg al deze Venlose stormaanvallen trots heeft weerstaan. Dat waren er heel wat! Want direct na de openingstreffer begon het bij Venlo beter te lukken. Fraai en dege lijk was de constructie der Limburgse aanvallen. Kantbalf Klaassens en de oude rot Nass zijn kerels aan wie het toevertrouwd is een kunstig patroon op te stellen. En Koopal en Schatorjé zijn op hun beurt knapen die fleur en kleur kunnen geven aan ieder stramien. Maar in deze wedstrijd had gans V.V.V. alleen maar op de eigen troeven gelet en er geen rekening mee gehouden dat ook de tegenpartij wel eens een troef zou kunnen uitspelen. Welnu, dat deden de IJmuidenaren. Met een grenzenloos enthousiasme waarbij af en toe de grens wei eens overschreden werd hebben de Stormvogels die kostbare voorsprong meer dan een uur lang ver dedigd. In een spervuur van schoten bleef doelwachter De Graat val lend en stompend meester van het terrein. Hij had rustig een keer of vier kunnen capituleren zonder dat dit ïijn reputatie ook maar enige schade zou hebben berokkend. Mooi speelden de Stormvogels met dat al niet. Maar Venlo bezat juist niet zoveel kwaliteit, dat het hiertegen was opgewassen. En zelfs kwamen de IJmuidenaren in de tweede helft nog bij een groter over winning toen de Limburgse linksback Brueren (die tien minuten voor de thee was ingevallen voor Steeghs) mis tastte na een knappe manoeuvre van De Boer. Het schot ketste tegen de lat boven het hoofd van Swinkels, die even later nog al zijn talenten nodig hadbij een keihard schot van v.d. Meer. In de laatste 20 minuten ging Klaassens de Venlose aanval versterken, maar het dappere Stormvogels liet ook toen niet glippen wat het met al zijn energie, reeds zo lang had verdedigd. De in het Heyselstadion te Brussel gespeelde voetbalwedstrijd tussen Bel gië en Frankrijk is met 21 door de Belgen gewonnen. Bij de rust had Bel gië door Jadot met 1-0 de leiding ge nomen. Het tweede Belgische doelpunt was van Var. den Bosch en het tegen- punt kwam van Piantoni. De wed strijd, die door zeventigduizend toe schouwers werd bijgewoond, stond on der leiding van de Nederlandse scheids rechter J. Bronkhorst (Veip) met als grensrechters P. P. Roomer (Rotter dam) en A. Stouthandel (Schiedam). Voor de aftrap werd een minuut stil te in acht genomen ter herinnering aan de onlangs overleden president van de FIFA, de heer R. W. Seeldrayers (Belg) en de secretaris-generaal van de Franse voetbalbond, de heer Henri Delaunay. De Brit Fergus Anderson, die het vorige seizoen als ploegleider en reserve van de renstal „Moto Guzzi" optrad, gaat deze firma per 31 december verlaten. Miehels kopt de bal voorbij doelman Kok en scoort daarmee de gelijkmaker. V. I. n. r.: Ouderland (A.), Jansen (A.D.O.), Den Edel Av. d. Meer (A.D O.), Miehels (A.), W. Timmermans (A.D.O.) en op de rug gezien doel man Kok van A.D.O. De uitzending van flinke groepen Amerikaanse sportlieden naar de Olym pische Spelen van 1956 is verzekerd. Dit is te danken aan de nationale acties voor het Olympische fonds, die nu al een doorslaand succes genoemd kunnen worden. Men had berekend, dat onge veer 3.8 millioen gulden nodig zouden zijn om de Verenigde Staten op waar dige wijze te doen vertegenwoordigen bij de winter- en zomerspelen en bij de Olympische ruiterwedstrijden. Dit bedrag is al bijna binnen en het zal ongetwij feld ver worden overschreden. Resul taat hiervan is, dat Amerika tijdens de winterspelen in Cortina d'Ampezzo al leen al vertegenwoordigd zal worden door een gezelschap van 91 personen, onder wie zich 33 skieërs en een ijs- hockeyploeg zullen bevinden. Voor zo ver zij nog niet in Europa zijn, zullen deelnemers en officials met speciale vliegtuigen vóór 16 januari naai- Italië worden gebracht. De Olympische „col lecte" is voor de organisatoren geen korvee geworden. Er ontstond een ware competitie, doordat staten en steden gin gen proberen, elkaar de loef af te ste ken. Zuid-Californië beloofde 75.000 do1- lar, Detroit voorspelde dat het 100.000 dollar zou verzamelen (er zijn er al 90.000) en New York liet weten, dat men op 375.000 dollar kon rekenen. Talrijke bekende Amerikanen hebben hun invloed aangewend om de acties te steunen. De filmster-zanger Bing Cros by was een van de eersten en president Eisenhower, vice-president Nixon en New York's burgemeester Robert Wag ner, hielpen met vele politici mee. Na tuurlijk bleven ook de sportlieden zelf niet achter. De atleet Mal Whitfield was als collectant op een nachtfeest in z'n eentje goed voor 4000 gulden. In het kamp der tweede klassers heeft H. B. C. voor een verrassend resultaat gezorgd door de thuiswed strijd tegen DEM met 31 te winnen. Een goede prestatie van de Heem- steedse combinatie, die toch wel een tikje te wisselvallig speelt om deze club als serieus gegadigde te kwalifi ceren. Maar DEM's kansen kregen een flinke knauw, hetgeen voor de Wijke naren bepaald jammer was. omdat Hollandia een puntje verspeelde aan WFC. Beverwijk wist van HFC met 20 te winnen. De good old is ma het goede begin wel lelijk afgezakt en profiteerde dus ook niet van Hollan- dia's gedeeltelijke misstap. Na een kleine twintig jaar zagen de oude tegenstanders vanuit de IVCB elkaar weer eens in competitieverband in de ogen: het was blijkbaar HBC, dat het eerst de oude sfeer te pakken had en het wat lauw spelend DEM een achterstand bezorgde, toen Duiven voorde reeds na tien minuten een tref fer deed noteren. DEM's rechtsback liet zich vervan gen door Niesten en hoewel HBC de betere ploeg bleef, hield de DEM-ach- terhoede geruime tijd stand. Een kwartier voor rust bofte HBC bij een vrije trap op het DEM-doel, toen Aar- Rusland zal een ploeg van 10 skieërs afvaardigen naar de internationale Lau- berhorn-wedstrijden welke op 7 en h Januari te Wengen (Zwitserland) wor den gehouden. Dit is de eerste maal in de historie dat Russen deelnemen aan een alpine-skiwedstrijd in West Europa Wei zijn zij reeds aan de start versche nen in lange afstandswedstrijden, Noor se nummers. (Van een onzer verslaggevers) Wie in twee maai drie kwartier voet bal niet minder dan vijf doelpunten krijgt voorgeschoteld, is al gouw ge neigd te zeggen, dat hij een goede wed strijd heeft gezien. En toch willen wij dat van EDO—DFC, zondagmiddag in het Noordersportpark gespeeld, niet zeggen. Want die vijf doelpunten moch ten veel vergoeden, goed gevoetbald werd er niet. Wat waren de doelpunten goedkoop. De voorhoedes van EDO en DFC hebben het ene presentje na het andere mogen ontvangen van de we derzijdse verdedigingen. Aangezien ech ter de defensie van de Haarlemmers zich nog kwetsbaarder toonde dan die van de Dordrechtenaren, is de overwin- Uing terecht naar DFC gegaan. Nu dient «r echter wel aan toegevoegd te wor den, dat beide ploegen de omstandig heden tegen zich hebben gehad, om te kunnen bewijzen, dat zij kandidaat zijn vooreen plaats in de toekomstige hoofdklasse. De neervallende regen en de harde wind, die dwars over het veld stond, vormen wel de voornaamste oor zaken van deze niet zo beste wedstrijd. De bezoekers namen van het begin af het initiatief in handen en door hun verrassend snelle aanvallen staken zij de Haarlemmers maar al te dikwijls de loef af. Tegenover de snelle combi naties van het Dordtse aanvalsquin- tet, waarin vooral rechtsbuiten De Ja ger en middenvoor Schaap opvallende dingen deden, konden de goedwillende Rootselaar c.s. aan de andere kant wei nig gevaar stichten. In EDO's achterhoede klopte het dit maal ook al met best en de kant- halves wisten niet of zij nu ten aanval moesten trekken, dan wel het onzekere defensie-blok versterken. De Haarlem mers namen bij verrassing de leiding, toen de Dordtse verdediging linksbuiten Plaizier even vrij liet. Deze loste een als voorzet bedoeld schot, dat tot aller verbazing en niet in het minst van hem zelf via de handen van doelman v. Vliet in het net vloog, 1-0. Maar twee minuten voor rust miste de hele EDO- voorhoede het leder en Schaap was er als de kippen bij om Koelemij met een beheerst schot het nakijken te geven. In de tweede helft verhoogde DFC het tempo aanzienlijk en reeds na 5 minuten spelen kreeg Schaap de gele genheid de bal rustig voor zijn schiet grage rechtervoet te leggen. Het resul taat hiervan maakte de EDO-goalie tot een kansloze figuur, 1-2 De rood-zwar- ten voelden het gevaar van een drei gende nederlaag en deden er een schepje bovenop, met als gevolg, dat doelman van Vliet een „spervuur" van schoten kreeg te verwerken. Gloeiende kogels van Rootselaar en de mee naar voren getrokken rechtshalf Snijders ranselde hij op bewonderenswaardige tvqze uit zijn doel. Na een kwartier mocht Plaizier weer ®ens een corner nemen en hieruit pro duceerde Rootselaar een kopbal, welke a's een granaat achter de DFC-doel- man insloeg, 2-2. Een vliegend schot •Vanl Peters verdween in het zijnet en in de volgende minuten konden de be- ïich min of meer door paniek- Voetbal handhaven. Maar tien minuten voor het einde stortte de Haarlemse strijdlust als een Kaartenhuis in elkaar, toen spil Tol met een royaal gebaar over de bal heen stapte en Van Es voor het inschieten had, hetgeen deze dan ook prompt deed 2-3. EDO was daarna niet meer bij machte een behoorlijke aanval met een enigszins verrassend element op te bouwen, zodat er in de nadelige score van 2-3 geen verandering meer kwam. 't Gooi miste gisteren spil Bak, die door Tak onvoldoende werd vervan gen, hetgeen zich vooral na de rust wreekte. De Hilversummers probeerden het bovendien met een gewijzigde aanvalslinie. Doch ook deze combinatie faalde. Heel wat beter speelden de gasten, die veel sneller waren en keurig combineerden. Hun even grote onproductiviteit belette hen echter om dit betere spel voor de rust in doelpunten om te zetten. Toch scheen de gelijkmaker op komst toen enkele minuten voor rust v. Dam hands maakte in het beruchte gebied. De oud-internationaal Groenevelt plaat ste zich achter de bal, doch doelman Bekkering, die ook tevoren reeds eni ge goede saves had verricht, stompte het harde schot keurig tot corner. Wel was 't Gooi toen met de flin- ke wind in de rug in het veld ster- e ker, doch doelman Snijders kreeg slechts weinig gevaarlijk werk. Toch werd hij reeds na 4 min. gepasseerd, toen één van zijn eigen achterspelers, rechtsback Kors, het leder met zijn hand in het doel plaatste (1—0). Vooral via rechts, waar de jeugdi ge Vreeken een prima partij speelde, kwamen de roodbroeken enige malen gevaarlijk opzetten, doch de Gooi-ach- terhoede kon zich, zij het met grote moeite soms, aardig handhaven. CMon (\an onze sportcorrespondent) T °'?r <le r."st Y,lS tle cor"erverhouding by SittardiaAlkmaar 72 in het voordeel der Sittardenaren en na. de thee was dat 2—7. Hoewel doelpunten en hoekschoppen volledig niet elkaar in evenwicht bleven, toch heeft Sittard on getwijfeld de beste kansen gehad op een overwinning. Maar de Limburgers waren vleugellam. Op rechts vlotte het niet met Schils en Ververs en op links bleef v.d. Heuvel ver onder de maat. Dat doelman Snabilie niettemin toch heel wat vaker aan de tand gevoeld werd dan zijn collega Peersman hebben de Limburgers dan ook vooral te dan ken aan veteraan Ehlen. In technisch opzicht waren de lichtere Sittardenaren zelfs op dit zware terrein niet opgewassen tegen hun lange tegen standers. Een grotere dosis enthousias me nivelleerde dit verschil echter volle dig. Het was dank zij deze geestdrift dat Sittard direct na het begin het heft in handen kon nemen, maar bij scho ten van Ehlen en Huisman gaf Snabilie geen krimp. Zwaarder werk stond Peersman te wachten toen midvoor Buis met enkele snelle aanvallen door kon breken. Noch hij, noch ook de vin nige Schouten wisten een bres te slaan. Maar vijf minuten voor de rust ont snapte het doel van Sittardia op won derbaarlijke wijze aan doorboring. Uit eindelijk bracht Bruil op de doellijn staande redding na een vier, vijf maal ingeschoten bal. Prompt was Sittardia aan de beurt, maar Kabel had het kunstje van Bruil goed afgekeken en assisteerde aan de andere zijde Sna bilie trouw toen Ehlen met een ferme kopbal de roos dacht te treffen. In het begin van de tweede helft wer den eerst Kabel, Kuiper, Peggeman en Snabilie onder druk gezet, maar al lengs werden de rollen omgekeerd. Klaas Smit, Buis en Schouten vonden echter op hun beurt een vastberaden defensie tegenover zich. In een fel slot- offensief kreeg Snabilie kans zijn ta lenten te tonen, maar het allerlaatste wapenfei wat toch een kloeke duik van doelman Peersman, die een vinnige schuiver van Michel uit de hoek ran selde. Die laatste minuten brachten dus evenmin een beslissing als geheel de stnjd die zjeh daarvoor had afgespeeld. De drieduizend bezoekers zullen daar ook wel vrede mee hebben gehad. In de tweede helft was Haarlem over linies sterker. De Gooiaanvallen werden steeds rommeliger en konden zodoende door De Voogd en de zijnen gemakkelijk worden bedwongen. An ders was het voor 't Gooidoel, waar zich al spoedig angstige momenten voordeden. Na 8 min. rondde rechts binnen v. Osch een voorzet van rechts goed af en was de stand gelijk (11). Er was een kwartier gespeeld, toen Ja cobs, de midvoor der gasten, hetzelfde deed met een magnifieke kopbal (12). Weer 6 min. later bracht Vreeken na een snelle aanval de stand op 13. Tenslotte bracht Jacobs, na een af geslagen Gooi-aanval door een snelle ren de gehele Gooi-defensie in disorde en bracht de eindstand op 14. (Van onze verslaggever) VSV is in de belangrijke wedstrijd te gen het sterke RBC door het oog van de naald gekropen. Meer dan dat! Toen de Roosendalers vijf minuten voor het einde hun reeds lang verdiende doel punt scoorden en daarmede, gezien de spelverhoudingen, zeker van de over winning konden worden geacht, scheen de ontmoeting definitief beslist. Het wei nig imponerende spel van de Velser voorhoede vermocht de voortreffelijke stopper Kools en zijn bekwame helpers Van Nijnatten en Knobel niet in het minst te verontrusten. De aanvallen van de thuisclub, die voor de rust reeds wei nig te betekenen hadden gehad, verloren na een wijziging in de opstelling na de hervatting nog aan gewicht. Het was dan ook uitsluitend aan de sterke defen sie van de roodwitten, die op verlangen van de scheidsrechter na een tiental mi nuten in groen-witten waren veranderd, te danken, dat de beloning van het be tere spel der oranjehemden zo lang op zich had laten wachten. Toen Belfroid onmiddellijk na dit „winnende" Roosendaalse doelpunt ech ter een lage voorzet van Van Deursen met een iraaie omhaal in een treffer deed verkeren, was de slappe voorhoede der thuisclub ineens niet meer te hou den. Drie minuten voor het einde slaag de middenvoor Den Oude erin zijn be waker Kools voorbij te stevenen. Onder algemeen appèl van de Velsenaren trachtte de Roosendaalse stopper het gevaar door een greep naar het shirt van de nieuwe aanvalsleider te voorko men. De scheidsrechter negeerde dit protest evenwel, daar Den Oude er des ondanks in slaagde in het bezit van de bal te blijven. De invaller-doelman Hij mans was daarna kansloos tegen het we.geplaatste schot, dat de stand op zo onverwachte wijze op 3-2 bracht op een moment, waarop vele van de slechts duizend toeschouwers dit succes van de Velsenaren slechts hebben kunnen ho ren, daar zij reeds op weg waren naar de huiseiijke thee rondom ae kerstboom. Voor de rust van deze merkwaardige wedstrijd had RBC reeds een overwicht gehad, dat evenwel niet zo duidelijk sprak als daarna. Na een kwartier za gen de Roosendalers hun beter spel be loond met een doelpunt van linksbinnen Bruininckx, die via de handen van doel man Geerlofs had raak geschoten. Toen onmiddellijk daarop Hijmans treuzelde met ingrijpen bij een voorzet van De Graaf, Kreeg Den Oude gelegenheid zijn hoofd doeltreffend onder de bal te zet ten, zodat de stand weer gelijk was. Het beste gedeelte van de wedstrijd was daarmede aangebroken, daar VSV toen vrijwel gelijke tred wist te houden met het goede spel van zijn tegenstander. Nadat Den Oude aan deze en Sacha- rias aan gene zijde elk een kans hadden gemist, ging de rust in, waarna de reeds beschreven tweede helft een aanvang nam. denburg zijn doel verlaten had en Bakker, op zijn doelman 'terugkop- pend, in eigen doel kopte. 20. Een vlotte doorbraak besloot Van Bergen met een goede treffer. 30. In de tweede helft trad een herboren DEM in het veld. Rechtsbuiten Appel was vervangen door linksback Been tjes, wiens plaats door Scheermans werd ingenomen. DEM kwam nu ter stond in de aanval en reeds na tien minuten verkleinde Beentjes de ach terstand. 31. DEM bleef sterker, zette aanval op aanval op en hield de HBC- verdediging onder hoge druk. Deze verdedigde, tot acht man versterkt, zich tot het uiterste, en wist met suc ces het systeem weg is weg toepas send, de voor rust verdiende voor sprong te behouden. Op een spek-glad veld wist de thuis club de geboden kansen beter te benut ten dan de bezoekers, die vooral voor rust enige opgelegde kansen kregen, maar zowel linksbuiten Groeneveld als linksbinnen Sander schoten grote ga ten in de lucht. De aanvallen van Beverwijk waren voor rust over het algemeen veel ge vaarlijker, maar die van HFC, dat voor rust tegen wind in speelde, iets talrij ker. Kwam het Wijker-doel in deze pe riode enige malen door het oog van de naald, ook net HFC-doel stond enige malen onder een spervuur. Zelfs was doelman Van der Lee al eens gepas seerd, toer Dekker, al vallende, de bal nog uit doel kon koppen. Kort zoor rust nam Springer een vrije trap. die Van der Lee op zou vangen, maar Gerritsen was er eerder bij en kopte over de doelman heen. 10. In de tweede helft stond Beverwijk haar voorsprong te verdedigen, iets wat eigenlijk overbodig was, want de HFC- aanvallen waren van ieder gevaar ont bloot, al kreeg Raap enige schoten van Hein Winter en De Nijs tot corner te werken. Na 29 minuten spelen werd een der Wijkers door Bijvoet ten val gebracht in het strafschopgebied, de toegestane strafschop werd door Springer in doel geschoten. 20. De duisternis was al over het Beverwijk- veld, gevallen, toen het einde van deze wedstrijd werd aangekondigd. Hollandia 13 21 Zaandijk 11 11 Beverwijk 12 14 Zandv.m. 11 11 DEM 11 13 Kennemers 10 10 HFC 11 13 WFC 11 9 Schoten 11 12 WB 10 7 HBC 12 12 Heder 11 1 Een fraai schot van Fransen, die daar mee de verdediging van Willem II pas seert. V. I. n. r.: de verslagen doelman Feyt (W. II), Van Bladel (W. II), Van Beers (W. II), Formanoy (W. II), Brus- selers (P.S.V.) en Theuwis P.S.V. Het lijkt of de spelers bij de wedstrijd N.A.C.Amsterdam naar de bal aan het zoeken zijn, die doelman v. Raalte in tussen al in zijn bezit heeft. V. I. n. r.: Wiertz (A.), Hoogenhuizen (N., no. 8), doelman v. Raalte IA.), Weenink (A„ r 4), Canjels (N., no. 9) en Mesman IA., no. 2) r (Van onze sportcorrespondent) Ruim vijfduizend mensen hebben tweede Kerstdag de regen getrotseerd om te kijken naar de wedstrijd van Go Ahead tegen R.C.H. En het moet wel meteen gezegd worden, zij hebben zicli waarlijk niet verveeld. Er mocht wel niet gesproken worden van hoogstaand spel, maar de ontmoeting was bepaald levendig en spannend. Reeds met de rust stond R.C.H. met 1-0 voor op zijn gastheer. Na de thee is daarin geen verandering meer gekomen. Beide doel- verdedigers hebben zelfs niet veel meer te doen gehad, zozeer bleven de respec tievelijke verdedigingen de aanvalsli- uies de baas. Dat de strijd geheel gelijk opgaand was, mag echter weer niet gezegd wor den. De thuisclub demonstreerde voor- Dusseldorp heeft op Tweede Kerstdag in het RAI-gebouw te Amsterdam een viersteden-toernooi zaalhandbal voor he ren gewonnen. De uitslagen luiden: Voorronden: AmsterdamDusseldorp 97; Den HaagHaarlem 84; Den HaagDusseldorp 612; Amsterdam Haarlem 95. Verliezersronde; Den HaagHaarlem 1511. Winnaarsronde: Dusseldorp—Amsterdam 65. i V .i 3KS2 al na de rust een veldoverwicht, het geen zij overigens niet in doelpunten heeft kunnen omzetten, hoe fanatiek de aanvallen soms ook waren en hoe graag Go Ahead ook trachtte een ope ning in de verdediging te forceren. Wat meer overleg zou het geheel misschien ten goede zijn gekomen. Nu behoefde de verdediging van R.C.H. zich slechts wat meer in te spannen om onverwach te koplopers een halt toe te roepen. Bij beter samenspel en een weinig meer strategie zou zij haar handen zeker vol gehad hebben. Bij het feit dat Go Ahead enkele ma len een fraaie kans verloren zag gaan blijft intussen als conclusie over, dat de aanvallen van R.C.H. zonder meer fraaier van opzet en uitwerking waren. Niet alleen lag het tempo wat hoger dan bij de gastheren, waardoor het geheel iets meer verrassend en flitsend werd, maar door snel afgeven van de bal en het juist positie kiezen kreeg het geheel van het spel een sneller verloop. Waar het R.C.H. overigens aan mankeerde was aan spelers die de aanval tot een fraai einde zouden kunnen brengen. Weliswaar gelukte het, zoals gezegd eenmaal om tot een doelpunt te komen, maar in de tweede helft kwam bijvoor beeld midvoor Honout driemaal voor open Deventer doel te staan, zonder zijn aanhang tot juichen te brengen. Het spelbeeld komt dan ook hier op neer, dat Deventer misschien een gelijk spel verdiend zou hebben, maar dat men R.C.H. de overwinning zeker niet mag misgunnen. In de hoofdgroep van het Hoogoven schaaktoernooi dat 5 januari a.s. te Be verwijk aanvangt, zal onze landgenoot mr. Spanjaard op medisch advies verstek moeten laten gaan. C. Orbaan uit Am sterdam zal zijn plaats innemen. (Van een onzer verslaggevers) Gebouw „Odeon" aan de Gouverne- straat te Rotterdam heeft Tweede Kerstdag weer op z'n grondvesten ge dreund. Want toen kwamen de rolrij- ders van de wielerclubs uit Rotterdam en Amsterdam weer in actie op de ho metrainers, die daverden onder de snelie kilometers, die vooral Olympia's snelste man André Rijnders en de lanee Nederlandse wegkampioen der ama teurs Schalk Verhoef aflegden. Het was ook aan André Rijnders te danken dat het verschil waarmede het Olympia-team met de overwinning naar huis ging nog 0.6 seconde bleef. Toen dat tenslotte in de drukbezette zaal bekend werd juichten de Olympia- bestuurders en supporters naar harte lust, want zelden was de spanning zo groot geweest. André Rijnders was weer eens de grote man in dit werk en hield zowaar de lange, overigens door militaire dienst gehandicapte, Neder landse kampioen Schalk Verhoef met 1,4 sec. verschil royaal achter zich. De uitslagen waren: 2x 1 km totaal 1. A. Rijnders (Olympia), in 1 min. 13 sec.; 2. Schalk Verhoef, 1.14.4; 3. G. Grootveld, 1.15.6. Het winnende team van Olympia dat naast Rijnders uit Daan de Groot, Aad Schotman en Patsy Willekes bestond, had een tothaaltijd over de 8 ritten la ten noteren van 5 min. 5,8 sec.; 2. ,,De Pedaalridders" (R'dam), 5.6,4; 3. „De Rotterdamse Leeuw", 5.8.8; 4. „Apol lo" (R'dam), 5.10,4; 5. „Feijenoord" 5.14,6. De snelste tijd van Rijnders was 36,2 sec. over de kilometer. Op zondag 8 januari a.s. zal de jaarlijkse ontmoeting tussen een aantal Nederlandse wieler clubs weer door Olympia in gebouw Roothaan aan de Rozengracht te Am- zal over 2x1 km en 2 x 2 km gereden worden. De president van de Lions Club Rot terdam, de heer J. E. Lioni, heeft de bur gemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, in tegenwoordigheid van de consul van de Duitse bondsrepubliek dr A. Reusenbach, ir H. F. Hopster, voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, en de vertegenwoordiger van de hoge commissaris voor de vluch telingenhulp, mr. C. Brouwer, een cheque aangeboden groot f 53.867.03, zijde de netto opbrengst van de ten bate van de vluchtelingenhulp te Rotterdam gespeel de voetbalwedstrijd BandselftalRot Weiss (Essen). Betaald B': EDO 2—DHC 2 3—3. Amateurs: 2A: HBC 2—WFC 2 1—3. 3F: Beverwijk 2Hillegom 2 11. Ken- nemers 3VVB 2 11. WEST: Preussen (Dellbruck)—Borussla (München Gladbach) 1—1. NOORD: Weder (Bremen)—Hamburger S.V. 1—1, Goettingen '05Holstein (Kiel) 2—1. ZUID: FSV Frank fort—SPVG Fuerth 0—1: ZUID-WEST. F. K. Pirmaesens—F. C. Kaiserslautern 1—1 V.F.R. Kaiserslautern—Mainz '05 3—1, Phoe nix (Ludwigshafen)—F. V. Engers 5—1, Wormatia (Worms)—Eintracht (Trier) 3—2, Eintracht (Kreuznach)— Saar '05 (Saar- brücken) 1—0. BERLIJN: Tasmania 90— Tennis-Borussia 10, Alemannla '90Union 06 0—2, Blauweisz '90Wacker '04 2—1, Spandauer S.V.—Hertha B.S.C. 3—1. ITALIAANSE COMPETITIE: Fiorentina— Triestina 10, GenovaInternazionale 43, Padua—Bologna 3—1, Apal—Napoli 1—2. To rinoRoma 20, LazloNovara 20, Ata lantaSampdoria 4—1, MilanJuventus 3—1, Pro PatriaLanerossi 01. FRANSE COMPETITIE: Toulon—Valen ciennes 00, AlesGrenoble 2—2, Rennes- Stade Frangais 3—2, SèteBezlers 00, Aix Angers 04, BesangonCa Paris 00, Rouen Nantes 02, Cannes—Perpignan 31. Mont- pellierLe Havre 10 Sedert de fusie tussen de KNVB en de NBVB tot stand kwam, is door de Rijksverzekeringsbank voor de beroeps voetballers, die voorheen in de compe titie van de NBVB speelden, in tegen stelling tot de semi-professionals van de oude" KNVB-verenigingen loondienst aangenomen. De contracten die eerstbedoelden had den gesloten droegen namelijk naar de mening van de Rijksverzekeringsbank het karakter ener arbeidsovereenkomst. Ingaande 1 juli 1955 zijn evenwel alle verenigingen, dus ook de beroepsvoet balclubs, verplicht geweest met hun be taalde spelers een overeenkomst aan te gaan volgens een door de KNVB voor geschreven modelcontract. Aangezien bedoeld modelcontract niet is aan te merken als een arbeidsovereenkomst, beschouwt de Rijksverzekeringsbank alle spelers die dit contract hebben ge tekend als niet verzekerd. Er zijn ech ter verenigingen die zich, hetzij niet aan de ingangsdatum 1 juli 1955, hetzij ten aanzien van bepaalde spelers in het geheel niet aan vorenbedoelde verplich ting hebben gehouden. De beroepsvoet ballers, die het modelcontract niet heb ben getekend, doch nog spelen onder het eerstgenoemd contract, blijft de Rijksverzekeringsbank als verzekerd in loondienst beschouwen. De regering van Uruguay heeft beslag laten leggen op alle velden enhetbonds- gebouw van de nationale voetbalbond, in verband n.et een belastingschuld van ruim een miljoen gulden. Deze maat regel is bijzonder onaangenaam voor de bond omdat hij half januari de Zuid- amerikaanse kampioenschappen moet organiseren. In het sportpaleis te Antwerpen heeft de Belg Severeyns een punten- wedstrijd over 40 km. gewonnen. Wout Wagtmans eindigde ex aequo met de Pelg De Paepe op de zesde plaats. Een koppeiwedstrijd voor amateurs leverde een zege op voor De Bakker- Post (Belg./Ned.) in 31 min. 28,2 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 5