Waardevolle adviezen Massale hulde aan Sultan van Marokko Noodweer in Sydney Schuchtere de Opperste Sovjet Nederlands—Indonesisch overleg in impasse In Genève en Den Haag geen contact meer Arrestaties in Argentinië Onderhandelingen met rebellenleider mymmj/f Het weer Koningin reeds op de ski's Men vreest dat aantal doden de honderd zal bereiken Tot nu toe 60 slachtoffers Vier vissers schepen vermist Russeri ontnemen arrestant aan de volkspolitie Men ziet slechts ernstige gezichten Ambtenaar op Cyprus vermoord Op Malakka President Tito bezoekt Egypte Kerk als verjaarscadeau voor de Hedige Vader Opklaringen tevens kans op buien DUFFEL MONTY COATS 59.50 Veel wind woensdag 28 december 1955 79sfe JAARGANG No. 26485 Verdachte Enschedese moord in arrest K.V.P.-rapport -woningbouw Na regen thans smeltwater Storm aan Japanse kust Achttien doden bij treinongeluk in Brazilië Hagelstenen zo groot als tennisballen Nieuw uniform voor de Indonesische soldaat Visserman verdronken? Actie tegen wijd vertakt complot? ..V„ CANADA PORTLAND OREGON .KLAMATH' Z&i 'map/SVILLC f(l PfNO o\ NEVADA COLUSA TUBA. SAN~~S rPANC/SCO- SANTA CPLf2 CALÏFORNIE LOS ANGCL £S MEXICO VERENIGDE STATEN De eerste minister van de federatie van Malakka, Tengku Abdel Rahman, en de eerste minister van de kolonie Singapore, David Marshall, zijn vandaag in het dorp Baling besprekingen begon nen met de leider der communistische terroristen op Malakka, Chin Peng. De voorbereidingen tot cieze bespre kingen duurden verscheidene weken, hetgeen hoofdzakelijk te wijten was aan de eis der communisten behandeld te worden als gelijken der regerings vertegenwoordigers. Tengku Abdel Rah man heeft benadrukt, dat het niet in zijn bedoeling ligt met de communisten over een vrede te onderhandelen, noch om Chin als gelijke te behandelen. Een dergelijke behandeling, zo zei hij, zou een stilzwijgende erkenning van de communisten zijn door de regering van Malakka. Chin eiste in een aan de pers in Singapore verstrekt manifest behandeling als gelijke in ruil voor de belofte, dat de communistische activiteit achterwege zou blijven tot „onafhan kelijkheid van het Britse bestuur" zou zijn bereikt. (U.P.) President Tito van Joegoslavië is van daag aan boord van het Joegoslavische jacht „Galeb" in Suez aangekomen voor een officieel bezoek van tien dagen aan Egypte. President Tito werd door een delega tie onder leiding van luitenant-kolonel Hoessein el Sjafei, minister van sociale zaken begroet. Duizenden arbeiders van nabijgelegen olieraffinaderijen en ha venarbeiders waren in het havengebied ter begroeting aanwezig. In Cairo zal Tito door premier Nasser worden ont vangen. Hij heeft reeds een bezoek aan Ethiopië gebracht. (Reuter)1 De christelijke arbeiders in Italië zul len de Heilige Vader op Zijn tachtigste verjaardag een kerk ten geschenke ge ven. De A.C.L.I., de christelijke arbei dersbeweging, is reeds een grote in zameling begonnen onder haar leden voor dit Godsgebouw, dat gewvjd zal zijn aan Christus de Arbeider. Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede: Een in betekenis toenemende oceaan, depressie trok naar het zeegebied tus sen Schotland en IJsland. Tussen deze depressie en een krachtig hogedrukge- bied boven Spanje werd een nieuwe hoe veelheid zachte en vochtige oceaanlucht naar West-Europa gestuwd. De voorste begrenzing passeerde dinsdagavond, vergezeld van een brede regenzone, ons land. De wind draaide daarbij naar zuid westelijke richting en nam iets in kracht toe. De depressie beweegt thans naar de Noorse kust en het bijbehorende koufront zal ons vanavond bereiken. Aaverten tl» BARTEL10RISSTR. HAARLEM TEL.13439 FERD. BOLSTR 48 A DAM TEL. 71716? Verwachting tot donderdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur). Opklaringen met slechts enkele verspreide buien. Krachtige tot stormachtige westelijke wind. Lagere temperaturen. Zon: 8.50-16.37. Maan: 17.25-8.52. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. ADVERlbNilbiAKitr 48 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5Jt uur 's avonds tel. 21544. AARLEMSCHE COURANT De recherche van de Heerlense ge meentepolitie heeft dinsdagavond de 21- Larige J.S. uit Enschede aangehouden, die ervan verdacht wordt Tweede Kerstdag la Enschede een 17-jarig meisje te heb ben gewurgd. Koningin Juliana en de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet zijn vanmor gen vroeg per trein in St.-Anton, Oos- tenrijk, aangekomen. Zij hebben de nacht in de slaapwagen van de trein doorgebracht en begaven zich vanmor gen naar hotel Post, waar zij gedurende hun vakantie zullen verblijven. Prins Bernhard zal zich later bij hen voegen Voor de viering van Oud- en Nieuwjaar. Koningin Juliana is vanmiddag met ski-leraar Albert Funder naar boven getrokken. De prinsessen staan, even als vorige jaren, weer onder de hoede Van Toni Marth. Voorlopig zal het ge zelschap tot 9 januari in Sankt-Anton blijven, doch de mogelijkheid bestaat, dat dit tijdstip naar een latere datum Wordt verschoven. Minister Witte moge ongelovig ge worden zijn ten aanzien van lu mineuze oplossingen tot ophef fing van de woningnood, het Kerstge schenk, dat de Commissie Woningbouw der K.V.P. ons volk heeft aangeboden lï> de vorm van een gedegen program v8h actie, moet hem wel zeer aange naam zijn. Een betere leidraad voor net in de toekomst te voeren beleid kon hij zich niet wensen en zal hem ook wel niet door de pas geïnstalleerde Raad voor de Woningbouw worden verstrekt. Het donderdag aan de openbaarheid prijsgegeven rapport is wars van reto riek. Tevergeefs zal men er de steen der wijzen in zoeken. Het biedt ook geen ei van Columbus aan. Zelfs het verlossende woord, dat met één slag een eind zou kunnen maken aan alle Zorgen en leed, verklaart de commissie biet te kunnen spreken, evenmin als Vóór haar het bedrijfsleven of de rege ling dit ooit hebben kunnen doen. Maar Wat de commissie wel doet, althans doen wil, is èn het Nederlandse volk in zijn geheel èn ieder van ons afzonder lijk bewust maken van het catastrofale karakter van de woningnood en het doordringen van de noodzaak, de natio nale ramp, die ons heeft getroffen te keren door een nationale inspanning zonder weerga. Een inspanning, die het nemen van drastische maatregelen ge boden doet zijn en zowel nationale als Persoonlijke offers vergt. Wij zullen persoonlijke offers moeten brengen door afstand te doen van per soonlijke wensen en opinies om te aan vaarden wat in het algemeen belang Noodzakelijk wordt geacht en onszelf be beperkingen opleggen, die nodig zijn °m de algemene doelstellingen zo snel •hogelijk te bereiken. Op het nationale plan zullen volk en regering, overtuigd van de diepe ernst van de toestand, be leid moeten blijken, die financiële offers te brengen, welke noodzakelijk zijn om vlug tot een opvoering van de woning- Produktie te komen. De streken, waar be spanningen absoluut het hevigst zijn "-be Randstad Holland en andere sterk geïndustrialiseerde gebieden zullen het eerst geholpen moeten worden door speciale maatregelen, vooral ook om bat een snelle opheffing van de daar heersende spanningen haar invloed over het gehele land zjil doen gevoelen. Nationale offers worden eveneens ge vraagd in de vorm van een altruïstisch aanvaarden *mn de noodzaak van pre ferenties voor hen, die aan de woning bouw hun arbeidskrachten wijden, zo- ais wij kort na de bevrijding ook ten behoeve van de mijnbouw deden, (vervolg op pagina 7) Watersnood in Californië en Oregon stijgt De R. P. 71, een vier meter lang, pilootloos en door radio bestuurd „doelvlieg- tuigje", stijgt op van de rijdende lanceer-inrichting, de A-71. Het kleine vlieg tuigje kan overal heen worden gestuurd, om in tijd van oorlog luchtfoto's te maken van vijandelijk gebied. Het toestelletje komt ook weer terug met zijn waardevolle gegevens en valt dan aan een automatische parachute rustig in de uitgestrekte armen van hen, die het afvuurden. De foto werd tijdens een test gemaakt in Los Angeles. HET RAMPGEBIED IN DE VERENIGDE STATEN ï>eze kaart geeft een overzicht van de ligging van de drie Amerikaanse Sta ten: Californië, Nevada en Oregon, die door President Eisenhower tot ramp gebied zijn verklaard. Tevens is op deze kaart een gedetailleerd overzicht ge geven van het meest getroffen gebied van deze staten. In het overstromingsgebied van de Amerikaanse staten Californië en Ore gon, waar het aantal doden inmiddels tot 60 is gestegen, is het peil van het water opnieuw gaan stijgen tengevolge van grote hoeveelheden smeltwater, die door de rivieren van het gebergte naar beneden komen. Militairen van de genie en civiele hulpploegen proberen de dij ken in allerijl te versterken om het aanstormende water te keren. Maar bij de stad Yuba bleek deze poging ver geefs te zijn. Het water steeg met een snelheid van zeven en een halve centi meter per uur en tenslotte stroomde het door een gat, dat tijdens de over stromingen van zaterdag tengevolge van de grote regenval in de dijk was geslagen. Voor de tweede maal kwam het stad je daarop blank te staan. Men neemt aan dat het water een hoogte van 2 m. zal bereiken. De ongeveer tien duizend inwoners zijn zaterdag reeds geëvacu eerd. Enkele bewoners, die waren te ruggekeerd, zijn door gewapende wacht posten tijdig gedwongen Vu ba weer te verlaten. In Oregon zijn tot nu toe 13 doden geteld en in Californië 47, maar tientallen personen worden nog vermist en men vreest dat het aantal slacht offers de honderd wel zal bereiken. In Yuba wordt voor zover de over stroming dat toelaat druk gepatrouil leerd om plundering te voorkomen. Al leen zij die in het bezit zijn van een speciale vergunning mogen zich in de hogere gedeelten van het plaatsje ophou- Tienduizenden Marokkanen hebben gisteren hulde gebracht aan Sultan Sidi Mohamed Ben Joessef. Daags tevoren werd het paleis te Rabat door 100.000 Marokkanen bezocht. Het massale be zoek van delegaties uit alle delen van het land houdt aan, in weerwil van herhaald aandringen van de Sultan om de kalmte te bewaren en verzekeringen, dat hij later alle gebieden van het land zal bezoeken. Paleisfunctionarissen hebben openlijk hun bezorgdheid uitge sproken, dat het buitensporige enthou siasme van de iwenigten, die het park rondom het paleis van de sultan bezet ten, tot ongeregeldheden zal leiden. De Franse politie heeft strenge orders om de paleistuinen niet te betreden. Het politietoezicht wordt uitsluitend uit geoefend door leden van de militie der nationalistische partijen. Sultan Ben Joessef heeft bij monde van zijn zoon prins Moelay Hassan de menigten voor zijn paleis medegedeeld, dat Marokko „zeer spoedig" besprekin gen met Frankrijk over de onafhanke lijkheid van Marokko zal beginnen. „Als gij wenst, dat de onderhandelin gen met Frankrijk snel zullen eindigen, moet gij volkomen rustig zijn en niet luisteren naar hen, die verwarring en onenigheid onder u willen zaaien", al dus de Sultan. In Taza, de zuidelijke punt van de operatiezone tegen de opstandelingen in het Rifgebergte, is weer een uitgaans verbod uitgevaardigd na een reeks in cidenten, die maandag hun hoogtepunt bereikten door de moord op een Marok kaanse officier van het Franse leger. In Fez hebbe.i onbekenden maandag het paleis van de Kadi Si Bekkali ge plunderd en in brand gestoken. Leon Benzaquen, een Joodse arts, is benoemd tot minister voor de posterij en in de nieuwe Marokkaanse rege ring. Als gevolg van een zware storm aan de Oostkust van Japan worden vier visservaartuigen met in totaal minstens 68 opvarenden vermist. Vijf andere vaar tuigen me* in totaal 99 vissers aan boord bevinden zich in moeilijkheden. Gisteren werden 37 zeelieden gered door een Amerikaanse torpedojager en hef- schroefvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht. In Brazilië zijn drie wagons met erts van een trein op een helling losgeraakt en vervolgens op een personentrein inge reden. Er zijn achttien doden en 150 ge wonden, van wie velen ernstig. (Rtr.) On het eerste gezicht lijkt het wel een woestjjn-landschap, doch de hitte, ken merk van de woestijn, is hier ver te zoe. ken: het is opgewaaide stuifsneeuw, die de hoofdweg Halifax-Oldham in Enge- land verspert. Tengevolge van een wolkbreuk en een hevig noodweer in Australië is dinsdag in Sydney een vrouw verdronken. Een man wordt vermist en enige personen liepen verwondingen op. Hagelstenen ter grootte van tennisballen richtten veel schade aan, het stortregende en onweer de zo dat het verkeer tot stilstand kwam. In de haven sloegen kleine vaar tuigen om en elektriciteitspalen en bo men begaven het door blikseminslag. Een trambestuurder werd tengevolge van blikseminslag gewond en een ande re liep eveneens verwondingen op, door dat een muur op zijn tram stortte. Dit is de tweede maal in twee dagen, dat de stad door noodweer bezocht is. De „Dailly Mirror" noemde het noodweer een „atoomstorm", nadat tal van inwo ners van Sydney de atoombomproeven al de schuld hadden gegeven van de hevige storm en de wolkbreuk. (Rtr.-UP). Op de voortgezette zitting van do Opperste Sovjet hebben gisteren elf lo den uit diverse delen van de Sovjet- Unie zich goedkeurend over de begro ting uitgelaten. Sommigen hunner op perden kleine herzieningen ter wille van hun eigen kieskringen. Voorts leverde de zitting van gis teren enige staaltjes van schuchtere kritiek op. Een Estlands parlementslid klaagde dat het ministerie van land bouw tabakszaaiers naar Estland ge stuurd heeft, hoewel het algemeen be kend is dat Estland geen tabak teelt. En een lid uit Kabardinskaja in de Kaukasus wilde van de minister van elektrische energie, Malenkov, we ten: „Waar :s dat krachtstation dat u ons twee jaar geleden beloofd hebt?" Opgemerkt dient echter te worden dat Malenkov twee jaar geleden pre mier en geen hoofd van de kracht stations was. De minister voor hoger onderwijs, Eljoeting, onthulde dat het hoger onder was 1.865.000 leerlingen telt. Per jaar studeren 200.000 studenten af. In de technische scholen volgen 560.000 stu denten dagonderwijs, terwijl nog 720.000 arbeid en studie combineren door aan avond- en correspondentiecursussen deel te nemen. De Russische minister voor de olie industrie heeft verklaard, dat de olie- produktie in vergelijking met 1950 met 85 procent is toegenomen. In de afgelo pen jaren, aldus de minister, zijn 18 belangrijke oliegebieden ontdekt, onder meer in de Kaukasus, in Basjkirie en bij Krasnodar en Kazan. De staf van het Indonesische leger heeft aangekondigd, dat bjj het Indone sische leger geleidelijk nieuwe unifor men in gebruik zullen worden genomen. Het uniform, dat de militairen thans dragen, is een erfenis van het Neder landse expeditionnaire leger, dat vroe ger uit een vreemd land kwam om zijn opdracht op vreemd grondgebied uit te voeren, aldus de chefstaf van de Indo nesische landstrijdkrachten, Nasution. Daarom zullen wij dit uniform langza merhand wijzigen overeenkomstig het karakter van de Indonesische gemeen schap. Hij zei dit bij de plechtige uit reiking van diploma's aan 25 geslaag den na de officiersopleiding te Bandung. (P.I.A.) den. De gouverneur van de staat heeft gevraagd een versterking van driehon derd man van de Nationale Garde naar Yuba te sturen om de controle te verscherpen. De burgemeester had hier om gevraagd om de bewoners te belet ten terug te keren en plundering te voorkomen. De verontreiniging van het drinkwa ter is een nieuw probleem voor de ge- evacueerden van het stadje. De ge zondheidsdienst is van plan de duizend inwoners in te enten tegen tyfus. In tussen he it men hun op het hart ge drukt geen water te gebruiken voor het gezuiverd is. In het district Humboldt in het noor den van Californië is nu ook de Eel- rivier buiten haar oevers getreden. In dit gebied werden bruggen en huizen door het geweld van het water vernield. Weilanden in deze bosrijke omgeving werden bedekt met een dikke laag mod der. In de staat Oregon zijn overhan gende rotsen op huizen neergestort, waarbij enkele personen om het leven kwamen en anderen gewond werden. (Rtr.-U.P.) De Russische autoriteiten in Oost-Ber- lijn hebben gisteravond een Amerikaan se militair vrijgelaten die de Oostduit- se volkspolitie daags tevoren in Oost- Berlijn na een auto-ongeluk had gear resteerd. De Russische maatregel is in overeenstemming met de viermogend- hedenregeling en een duidelijke afwij zing van de Oostduitse houding in dit incident. Op de beschuldiging dronken door een stoplicht te zijn gereden had de Oost duitse volkspolitie de militair gearres teerd en het zag ernaar uit, dat zij voornemens was de Amerikaan op die beschuldiging voor een Oostduitse recht bank te brengen. De Russische auto riteiten hebben echter geïntervenieerd, de Amerikaan onder hun hoede geno men en hem vervolgens aan de Ameri kaanse militaire autoriteiten uitgele verd. De Amerikaan zelf heeft verklaard, dat het ongeluk te wijten was aan slecht zicht en een glad wegdek. Toen het on geluk gebeurde, regende het. Hij ver telde, dat hij in het Russische hoofd kwartier in een getraliede kamer was opgesloten. „Ik kreeg volop voedsel, maar het was niet te. eten", aldus de Amerikaanse militair. (U.P.) Vanmorgen omstreeks elf uur is uit zee een bericht opgevangen, dat afkom stig schijnt te zijn van de motorkotter Pietertje HD 87. Volgens dit bericht zou een van de opvarenden overboord gesla gen zijn en verdronen. De Pietertje is eigendom van de rederij Slot in Oen Helder en neemt van IJmuiden uit aan de visserij deel. Het schip is gisteren naar zee vertrokken. In kringen van de Nederlands-Indo nesische conferentie wordt niet ver heeld, dat een „onbestemde toestand" is ontstaan in de besprekingen. Vrij dag j.l. heeft in Den Haag het laatste contact plaats gehad op een bijeen komst van de financieel-economische werkgroep va de conferentie. Er schij nen geen nieuwe vaste afspraken voor ontmoetingen na de kerstdagen te zijn gemaakt, al acht men de mogelijkheid niet uitgesloten, dat nog voor het einde van dit jaar op 29 of 30 decem ber een korte vergadering in Ge nève zal worden gehouden van de politieke werkgroep van de conferentie. De kans hierop schijnt echter gering te zyn. Inmiddels verblijft van de Indonesi sche delegatie nog een aantal leden en adviseurs in Zwitserland. Van de Nederlandse delegatie zijn in Genève slechts enkele administratieve krachten achtergebleven. Intussen valt in confe rentiekringen nog niets te vernemen over de mogelijkheden van resultaten van het overleg. Geen der partijen laat zich hierover uit. Men ziet slechts ernstige gezichten. De reeds onmiddel lijk aan de dag getreden verschillen van inzicht tussen de Nederlandse en Indonesische opvattingen over de basis van de garantie van de Nederlandse belangen in Indonesië hebben het werk van de financieel-economische deskun digen uiteraard zeer bemoeilijkt. Zo ook het overleg in de politieke werkgroep van de conferentie, daar immers hoewel in principe de op heffing van het Unieverband en de ver vanging van de financieel-economische overeenkomst afzonderlijk worden ge regeld de van Nederlandse zijde verlangde overgangsbepalingen, die moeten voorkomen, dat er een hiaat ontstaat in het gehele complex der in 1949 geregelde zaken, een principieel akkoord op het stuk van de financieel- economische betrekkingen noodzakelijk maken. Overigens ziet het er niet naar uit, dat een dichter bij elkaar brengen van beide standpunten ten aanzien van de financieel-economische regelingen waarbij van Indonesische zijde de toe komstige nationale wetgeving als basis wordt voorgesteld ^n van Nederlandse zijde de voor dergelijke zaken gebrui kelijke interstatelijke overeenkomsten worden verlangd een onmiddellijk bereikbare mogelijkheid is. Ook de punten drie en vier van de agenda zijn weinig dichter bij een ai- doening gekomen. Een door Indonesië in Genève voorgestelde over de kwestie Nieuw-Guinea uit te geven gezamen lijke verklaring, die er op neerkomt, dat Nederland erkent, dat de soeverei niteit over dit gebied een geschilpunt tus sen beide landen is, heeft zeker ge zien Nederlands principiële standpunt, zoals nog de vorige week ook uit de verklaringen van minister Luns in de Tweede Kamer is gebleken geen kans op Nederlandse instemming. Anderzijds Heeft men bij de tot dus verre gehouden besprekingen van puut vier van Indonesische kant een voor Ne derland weinig aanvaardbaar standpunt ingenomen ten aanzien van de voor de Nederlandse delegatie zo belangrijke kwestie van de Nederlandse arrestanten in Indonesië., (A.N.R., Niet alleen in de Argentijnse provin cie San Luis maar ook op een vlieg basis nabij Tandill zijn vrijdag en zater dag een aantal arrestaties verricht. Er werden zeventien onderofficieren gear resteerd. Gelooid wordt dat deze ar restaties deel uitmaken van een alge mene actie der Argentijnse autoriteiten tegen militairen, leden van de politie en burgers die er van verdacht werden een complot tegen het regiem te smeden. De arrestaties werden verricht op een straaljagerbasis van de zesde lucht machtbrigade. Bovendien is een onbekend aantal on derofficieren van het eerste cavalerie regiment „Kolonel Brandsen gearres teerd Later hebben eenheden van de luchtmacht het politiebureau te Tandill bezet en de agenten ontwapend, waarna de politie toestemming kreeg ongewa pend te patrouilleren. Twintig man van de luchtmacht werden achtergelaten ter bewaking van het politiebureau. Deze ontwikkelingen zouden het ge volg zijn van een grote serie arrestaties in La Plata en Quilmes, waar bijna I 300 Peronisten werden opgepakt. Tandill ligt ongeveer 300 km. van Buenos Aires. Zoals gemeld heeft het provinciale be stuur van San Luis bekend gemaakt dat het in de nacht van 23 op 24 december een Perónistische opstand onderdrukt heeft. De politie op Cyprus heeft in een dorp nabij Nicosia het met kogels door boorde lic.iaam gevonden van een amb tenaar van de rechterlijke macht, Cost Nicolaou. Het lijk werd gevonden in zijn woning. Aangenomen wordt dat hij het slachtoffer is geweest van de onder grondse organisatie, die het speciaal gemunt heeft op Cyprioten die op enige wijze samenwerken met het Britse kolo niale bestuur op Cyprus. Zestien leden van het college van kardinalen hebben de plechtigheid bijgewoond, tijdens welke Z. H. Paus Pius XII zijn jaarlijkse kerstboodschap tot de wereld richtte. De kardinalen boden allen persoonlijk hun kerstwensen aan en de aartsbisschop van Buenos-Aires, Santiago Luis Kardinaal Copello {links), onderhield zich na het uitspreken van zijn kerstwens nog even vertrouwelijk met Zijne Heiligheid. President Eisenhower, die herstellen de is van de hartaanval van septem ber, zal voor de tijd van veertien da gen naar Key West in Florida gaan op aanraden van zijn artsen. Volgens een bekendmaking van het Witte Huis zal de president verblijven in de vlootbasis van Key West, waar ook de vroegere president Truman dikwijls zijn vakan tie doorbracht. (Rtr.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1