Geen opsluiting in „gesticht" maar plaatsing in internaat of pleeggezin O y SCHEEPVAARTBERICHTEN tH;lHEEk67-1 Albert Heijn Kinderbescherming, een zegen HL De geschiedenis Van KEES A.Y.O. hield haar eerste bijeenkomst Hotel „De Schelp" verkocht Hoe spelen de r.k.-clubs? TAXI 18000 Geen overeenkomst met Westerling r Wij luisteren naar MARKTEN en VEILINGEN De beste thee en bovendien 49 ct 42 WOENSDAG 11 JANUARI 1956 PAGINA 4 Niet altijd zo vlot Inrichting of gezin „Wij doen weer mee" geslaagd In April weer voorjaars actie fff Misschien adviesbureau in Haarlem Volksdansbal in Haarlem VOLLEYBAL IN HAARLEM Biljarten ,jHet Witte Paard" ZANDVOORT Bestemming als ontvangst- centrum voor gerepatrieer- den blijft gehandhaafd H. P. Huijsman bevorderd HEEMSTEDE Jeugdshow H.B.C. in Miner va-theater R.-k. Vrouwengilde was in 1955 aktief 'Heem s te dien ar en prijs winnaars op Holland-show Veertig vliegers voor opleiding naar Canada Officiële tegenspraak van beweringen Admiraal Radford dreigt Peking met atoomwapens Wordt Stroessner spoedig afgezet? President van Paraguay zou gevangene in zijn paleis zijn A 9.40 gSt rr?ro'.001g^am.!To'.50'1kleufer?s. gevir «gfe Doe Uw tas wijd open voor de vele voordelen, die Albert Heijn er deze week weer instopt. Daar is allereerst de befaamde AH-thee. Zo krachtig, zo geu rig en10 voordeliger dan elk ander kwaliteitsmerk. Bovendien deze week bij aan koop van 1 pak AH-thee: 3 zware Delicata chocolade repen voor slechts 49 ct. Holl. Bruine bonen 39 Capucijners 41 - 35 Groene erwten 34 - 27 Spliterwten 41 - 35 Een sappige rookworst 'n zware van ca. 250 gram Zaanse snijkoek grote koek per stuk 59 Gemengde toffees Hazelnoot, chocolade, vanille en pepermunt in cellofaanzak 250 gram 4" A.H. lucifers (normaal of vestzak j 2 pak van 42 voor 5# Volvette Goudse kaas belegen 500 gram 159 extra belegen 500 gram 169 oude meikaas 500 gram 179 b/> '«der pak 84of 94cf i *Ware chocolade "Pen voor Grove Siamrijst droogkokend 500 gram Dik vet Spek gerookt 500 gram 109 Erwten met gesneden worteltjes groot blik 55 nlangs hebben wij in Nederland het feit herdacht, dat 50 jaar geleden de Kinderwetten werden ingevoerd, hetgeen betekent, dat toen voor het eerst officieel hulp en bescherming in de plaats kwamen traf en opsluiting, wanneer een kind maatschappelijk ontspoor- van s de. Men had leren inzien, dat het kind in zijn gedragingen goeddeels een produkt is van de omgeving; daarom moest die omgeving worden gesaneerd of moesten de jeugdigen en ontvankelijken aan de schadelijke invloeden daarvan worden onttrokken. Wanneer thans een kind met de kinderrechter in aanraking komt, wan neer de ouders uit de ouderlijke macht worden ontzet of daarvan ontheven, komt het kind via de Voogd ij raad onder de hoede van een v o o g d ij- vereniging. De Voogdijraad is een college, dat de verbinding schept tussen justitie enerzijds en (particuliere) voogdij verenigingen anderzijds." De voogdijverenigingen, die veelal levensbeschouwelijk gericht zijn, zorgen voor plaatsing in een opvoedingsinrichting of in een pleeggezin, al naar gelang het nodig is; daarnaast is het mogelijk dat een kind in zijn milieu blijft, maar bescherming krijgt van een gezinsvoogd(es), die tevens aandacht schenkt aan het hele gezin, waarin zijn of haar pupil opgroeit. Er bestaan ook meerdere vormen van preventieve zorg. En steeds wordt des kundige raad ingewonnen van psycholoog of opvoeder. Om van de anders ver en vreemd blijvende werkzaamheden der kinder bescherming iets te doen leven in de aandacht van onze lezers, zullen wij in enkele vervolgartikelen een en ander laten vertellen uit de praktijk van het kinderbeschermingswerk. Hieronder volgt het eerste artikel. Kees. een jon getje van 6 jaar, werd op een dag weg gehaald van zijn ouders, onidat zij hem verwaarloos den. Zij hadden zelf in hun eigen jeugd nooit een. goed gezinsleven* gekend en wisten dus niet wat dat was. Kees had dus geen thuis meer. Voorlopig werd hij ondergebracht in een kindertehuis. Het was er schoon, warm en gezellig en de mensen wa ren lief voor hem. Langzamerhand wende Kees een beetje aan de nieu we situatie en hij zag ook hoe andere kinderen om hem heen eenzelfde lot deelden. Kees, die goed terecht kwam en weer een gelukkige jongen werd. Toen verklaarde een voogdijvereniging zich bereid de blijvende zorg voor het kind op zich te nemen. Het bleek dat hij geschikt zou zijn voor een pleeggezin en men dacht zich in wat voor een soort ge zin het zou moeten zijn. Gelukkig werd een geschikt gezin gevonden. Kees ging eerst een paar keer kennis maken en toen dat van beide kanten goed aan sloeg, werd besloten hem daar te plaat sen. Intussen was over deze plannen con tact opgenomen met de ouders. In het begin vonden zij het wel moeilijk dat hij in een gezin zou komen, waar hij zich aan andere ouders zou gaan hech ten. Maar langzamerhand zagen zij wel in dat een pleeggezin, waar hij persoon lijke zorg zou krijgen, veel beter was dan een tehuis, waar hij slechts één van de velen was. Toen hij door de maatschappelijke werkster weggebracht werd ging vader zelf mee. Dat was prettig voor Kees, want daardoor wist hij dat vader het goed vond wanneer hij zich zou gaan hechten aan de pleeg ouders. Na enige tijd vroeg de pleegmoeder hem of hij wel terug zou willen naar het kinderhuis. Grappig en veelzeggend was toen het antwoord: Ja, dat zou ik wel willen, maar alleen als allen mee gingen, vader en moeder en Ansje en ook de kachel en de klok. Uit dat ant woord was duidelijk wat er in hem omging: hij verlangde nog wel eens naar het kinderhuis, maar hij zou voor geen geld zijn nieuwe omgeving meer willen missen. Vader komt een enkele maal op be zoek. Dat verloopt altijd prettig, vooral omdat de pleegouders het kunnen aan vaarden dat Kees niet alleen van hen maar ook van zijn eigen ouders houdt. En het ziet er naar uit dat dit jongetje de bodem heeft gevonden waar hij kan uitgToeien tot een evenwichtig en ge lukkig mensenkind. Natuurlijk verloopt het niet altijd zo vlot als in het bovenstaande verhaaltje. Voogdijkinderen hebben vaak zoveel meegemaakt en de scheiding van de eigen ouders is in veel gevallen voor hen zó moeilijk te verwerken, dat hun uitgroei niet ongestoord verloopt, zodat er veel takt en geduld nodig zijn om hen te helpen door de moeilijkheden heen te komen. Het verhaal van Kees laat echter duide lijk enkele kanten zien van 't huidige werk van de voogdij verenigingen. Sinds de Kinderwetten 50 jaar geleden werden ingevoerd is in dit werk heel wat ver anderd, vooral in de laatste 10 jaar heeft een geweldige evolutie plaats ge vonden. In de eerste plaats hebben wij be grepen dat voor een kind de scheiding van zijn ouders haast altijd een pijnlijk gebeuren is. Als er dan tóch ingegrepen moet worden is het zaak dit leed zoveel mogelijk te ondervangen. Vandaar dat thans getracht wordt als het kan het contact tussen kind en ouders op de een of andere manier te bestendigen. Terwijl vroeger bij ontzetting of ont heffing de band vrijwel werd doorge sneden, zal men nu bij plaatsing reke ning houden met de mogelijkheid dat het contact blijft bestaan. In de tweede plaats is het van belang dat men, vóór men de kinderen defini tief plaatst, iets van hun persoonlijkheid weet. Vandaar dat zij in de meeste ge vallen eerst een tijdje in een doorgangs- of observatiehuis verblijven. Het blijkt, dat een aantal van de kinderen, zij het een minderheid, het beste kan worden opgevoed in een tehuis, óf omdat zij te moeilijk zijn voor een gewoon gezin, óf omdat zij een speciale deskundige op voeding nodig hebben, óf omdat zij zo sterk aan de ouders gehecht zijn, dat zij geen pleegouders kunnen accepte ren. Gelukkig beschikken wij in ons land over een groot aantal huizen van verschillende typen, waar altijd een vriendelijke, prettige sfeer heerst Maar als 't enigszins kan geeft men de voorkeur aan gezinsverpleging, omdat 'n kind daar meer persoonlijke zorg en liefde kan krijgen dan in een inrichting, ook al zijn deze laatste gelukkig heel wat anders dan de „gestichten" van weleer. Hier raken wij echter het grote pro bleem waar de kinderbescherming mee worstelt, ni het tekort aan pleeggezin nen. "Waarom is het zo moeilijk om deze gezinnen te krijgen? Aan de ene kant omdat er zich veel te weinig aanbieden, en aan de andere kant fcmdat men zo kieskeurig moet zijn in het aanvaarden van gezinnen: het heeft geen enkele zin een kind ergens te plaatsen wanneer er een grote kans is dat het op een mis- lukkig uitloopt. Een niet geslaagde plaatsing betekent altijd leed niet al leen voor het kind, maar ook voor de pleegouders. Kees is één van de vele, van de dui zenden, voogdijkinderen. De meesten kregen reeds een plaats. Maar voor ve len wordt nog een pleeggezin gezocht. Wie hierover meer weten wil kan zich wenden tot een van de voogdijvereni gingen in Haarlem. De katholieke ver eniging is: R. K. Vereniging van Kin derbescherming, Nieuwe Groenmarkt 22, tel. 14170. Deze vereniging is ongeveer anderhalf jaar geleden tot stand geko men na fusie van de voordien bestaande twee r.-k. voogdijverenigingen, die on derafdelingen waren van respectievelijk de St.-Marihavereniging en de Vincen- tiusvereniging. Het actiecomité, dat in Oud-Sloten een non-stop St.-Nicolaas- en Kerstactie hield in de weken van 19 november tot en met 24 december 1955, vond deze niet slechts zeer goed, maar ook wel zo goed geslaagd, dat op een vergadering in feestzaal „Noord" meteen de eerste stappen zijn gedaan voor een komende voorjaarsactie, onder dezelfde of vrij wel dezelfde naam. Met genoegen hebben de diverse win keliers, die er aan deelnamen het waren er ongeveer vijftig geconsta teerd, hoezeer het kopend publiek op een bonnen-actie is gesteld. Besloten werd tot een soortgelijke actie met daar naast een bloemencorso of reklame- optocht en wat er verder nog aan ideeën naar voren kunnen komen. Die plannen zullen in de komende weken nader worden uitgewerkt. Besloten werd deze voorjaarsactie te doen lopen van 14 april tot en met 12 mei a.s. Op 12 december van het vorig jaar heeft burgemeester Cremers in het Proveniershuis aan de Grote Hout straat de afdeling Haarlem van de A.V.O. (Actio Vincit Omnia, d.i.: strijd overwint alles) geïnstalleerd, die zich ten doel stelt het leven voor minder- valide Nederlanders aangenamer te ma ken. Gisteravond vond de eerste offi ciële bijeenkomst van de jonge afdeling plaats, waarop een hoofdbestuurslid van de A.V.O., de heer C. van der Lende, in korte trekken het belang van het revalidatiewerk schetste. On der de aanwezigen bevonden zich een aantal medici en sociale werksters. De voorzitter van de A.V.O. in Haar lem, de heer G. J. Kouwenaar, maakte er in zijn woord van welkom gewag van dat minder-valide mensen geens zins onvolwaardig zijn. Binnenkort zullen de Haarlemse gebrkkigen op een adviesbureau, dat misschien ge vestigd wordt in het gebouw van het Rode Kruis, terecht kunnen voor ar beidsbemiddeling, die in nauwe samen werking met het arbeidsbureau tot stand k n komen. De mogelijkheden van plaatsing in particuliere en over heidsbedrijven zijn op het ogenblik zeer groot, zodat het werk van de A.V.O. in Haarlem gunstige perspectie ven biedt. In enthousiaste bewoordingen zette de heer Van der Lende de verschillen de aspecten van de minder-validen- zorg uiteen. Lange tijd heeft de lan delijke vereniging,die sinds 1928 be staat, gestreefd naar het ideaal dat on langs met de installatie door de bur gemeester verwezenlijkt is. Het groot ste deel der leden van de A.V.O. is valide; het zijn mensen, die zonder enige honorering vele uren besteden om hun in moeilijker omstandigheden verkerende medemens aan dagelijkse arbeid te helpen, waardoor zij niet meer steun behoeven te vragen aan Sociale Zaken. Door deze bewijzen van naastenliefde wordt menige „hulpbe hoevende" in staat gesteld een zelfstan dig bestaan op te bouwen. Het zijn niet alleen morele oogmer ken, waarom men zich om de minder- valide dient te bekommeren, ook van uit zakelijk, economisch oogpunt be zien, is het voor werkgevers dikwijls verstandig om minder-validen diensten te laten verrichten. Dat blijkt uit de successen die men boekt met de spe ciale werkplaatsen, die de laatste ja ren zijn gegroeid en uitgebreid. Het is nog niet zo ver dat Haarlem zo'n werkplaats bezit, doch ook hieromtrent is de A.V.O. wat de toekomst betreft niet somber gestemd. Na de interessante inleiding van de heer Van der Lende werden enige in structieve films vertoond. Vanwege de Haarlemse Volksdansfe- deratie wordt zondag 15 januari een njeuwjaarsbal gegeven in de tuinzaal van het gemeentelijk concertgebouw. Het feest begint 's middags om vier uur en zal zijn einde vinden 's avonds om ne gen uur. De leiding berust bij de heer H. v. d. Wateren. De standen in de volleybalcompetitie van de NeVoBo. afdeling Haarlem luiden: HOOFDKLASSE DAMES: die Raeckse 815 Velox 810 Rapiditas '31 84 H.B.C8—3 le klasse dames M.H.B.S9—16 A.V.C9—12 die Raeckse 2 911 Blinkert 97 Onze Gezellen 97 P.S.V.H9—5 Velox 2 9— 2 2e klasse B dames Vesmia 1020 S.S.09—13 die Raeckse 3 10—11 Velox 3 10—11 H.B.C. 2 10— 9 Haarlem 98 P.S.V.H. 2 9—3 H.V.S. 2 10— 3 HEREN HOOFDKLASSE: H.V.S8—12 die Raeckse 911 Velox 98 Cios 83 Heren le klasse: H.V.S. 2 11—16 Leonidas 1012 P.S.V.H9—11 Rapiditas '31 9—10 H.B.C10—10 Cios 2 8—6 Haarlem 95 P.S.C.B8—4 De uitslagen der wedstrijden in de biljartcompetitie voor Haarlem e.o. luiden: A-klas: KR I—Haarl. West 8—0, DWO— Flora 44, TelescoopCentrum II 44, Centrum I—KR II 2—6. B-klas: Kampervest IIPoedeltje I 62, KRKampervest I 26, Cen trumRozenprieel 62, Poedeltje II Telescoop 80. D I-kl.: TelescoopBW 35, DWO S en G 80, RozenprieelHaarl. West 62, OostenKampervest 35. D II-klas: DWO—S en G 2—6. Haarl. West—Poedeltje 44, OostenCentrum 4—4. Uitslagen Wintercompetitie: Banken- v. d. Velde v. Deyzenv. Rijns oever 0-1, HoltkampHuyboom 0—1, HooglandHofman v. Egmond v. Emmerik 01, LunenburgKomen 01, RasingBakker 10, Huneker de Vos 01. De heer P. Goldschmidt houdt vrij dag 13 januari 's avonds voor de leden van Snelverband en andere belangstel lenden een lezing over spasmo-philie (een kinderziekte door verhoogde krampneiging). De lezing wordt gehou den in de dependance van de dansschool Schroder aan de Raamsingel. Ter il lustratie wordt de film „Het recht om te leven" gedraaid. Naar wij vernemen heeft de vere niging „Zomers Buiten" te Amsterdam, het Hotel „de Schelp" verkocht. Hoewl dit gebouw in andere handen is over gegaan, zal het door de huurder, de heer N. W. Bouwes geëxploiteerd blij ven als ontvangstcentrum van uit In donesië gerepatrieerden. Momenteel ver blijven daarin plm 300 personen. De vereniging „Zomers Buiten" heeft het gebouwencomplex aan de Dr C. A. Gerkestraat destijds gesticht voor aan haar leden een goekoop vakantieverblijf aan zee te kunnen verschaffen. De bei de vleugels bestonden uit vrije huisjes terwijl in het hoofdgebouw de maaltij den konden worden gebruikt en gele genheid' was voor recreatie. Na de oor log werden de huisjes verbonden door lange gangen en begon men met de exploitatie als hotel. Omdat het ge bouw zich daarvoor niet best leende, was deze exploitatie geen succes. Daar op werd het hotel aan het ministerie voor maatschappelijk werk aangeboden als zogenaamd „contract-pension" voor gerepatrieerden. De gemeente Amster dam, welke dit project van „Zomers buiten" grotendeels financierde en de tekorten bijpaste, heeft er thans ken nelijk op aangedrongen, dit bezit dat niet meer voor het oorspronkelijke doel werd gebezigd af te stoten. Met machtiging van de minister van binnenlandse zaken heeft de burge meester van Zandvoort de chef van. het Zandvoortse politiecorps, de heer' H. P, Huijsman, beyorderd tot ambte naar le klasse, waardoor deze in rang gelijk staat met een majoor. Donderdagavond zal de H.B.C.-jeugd weer haar jaarlijkse feestavond hebben in het Minerva-theater te Heemstede. Een zeer afwisselend en amusant pro gramma zal de jongens en meisjes wor den geboden. Aan deze avond werkt o.a. mee het gezelschap van Harry Bouw man en verder komt er nog een gym- nastiekdemonstratie door de H.B.C.- meisjes, een sporttest tussen de jongens en meisjes en nog een verrassing. Voor af zal de heer W. van Liemt een jeugd- praatje houden. Op verzoek van de organisatoren wij zen wij er nog op dat de aanvang van de avond niet om kwart over acht maar om kwart over zeven is, in afwijking dus van de aankondiging op de raambiljet ten. Om ongeveer tien uur is het einde van het feest. De afdeling Heemstede van het r.-k. vrouwengilde heeft een aktiéf 1955 achter de rug. De ongeveer 150 leden van deze afdeling hebben kunnen ge nieten van een aantal avonden, die steeds op een hoog niveau stonden. Ook voor het nieuwe jaar zijn weer plannen gemaakt en het eerste, dat daarvan verwezenlijkt zal worden is een carnavals-avond begin februari. Van de leden der pluimvee- en konij- nenfokersvereniging „De Eendracht" (Heemstede) die deelgenomen hebben aan de „Holland-show" in Aalsmeer heeft de heer J. Veenstra een der vier hoofdprijzen gewonnen voor het beste krielhoen van de tentoonstelling. Verder zijn ook prijzen gewonnen door de heren v. Ieperen, Sweerts en Yff. Al met al kwam Heemstede dus niet slecht uit de bus. De B.A.B. (Aerdenhout-Bentveld) houdt 13 januari een avond waarop mej. A. Donker zal spreken over 50 jaar kin derwetgeving. 26 januari spreekt drs. G. J. v. d. Berg over stedelijke problemen in westelijk Nederland. Voor de periode van 1 juli 1956 tot 1 juli 1957 zijn veertig plaatsen beschikbaar voor de opleiding van Nederlandse militaire vliegers in Canada. De Nederlandse rege ring heeft van dit aanbod gebruik ge maakt. Op zondag 15 januari BEVERWIJK—HBC HOLLANDIADEM VELSEN—WIJK AAN ZEE VITESSE—RKAFC ÏHB—NAS ONZE GEZELLEN—WATERLOO WSBGDA TEYLINGEN—ASC ROUWKOOP—SJC DSO—LISSE Advertentie Het ministerie van Buitenlandse Za ken deelt mede: „Het is de regering ter ore gekomen, dat onverantwoordelijke elementen be weren, dat een geheim agent van de Ne derlandse regering een overeenkomst met Westerling zou hebben gesloten, waarbij hem steun voor zijn actie zou zijn toegezegd.. Zij ontlenen deze bewe ring aan een document, dat van Wester ling zelf afkomstig zou zijn. Deze voor stelling van zaken is volstrekt onwaar en volkomen uit de lucht gegrepen. Het Hoge Commissariaat van Indonesië wordt hieromtrent van Nederlandse zij de ingelicht. De regering meent aan het bovenstaande onmiddellijke bekendheid te moeten geven ter voorkoming, dat van zulk een gefantaseerd verhaal een schadelijk gebruik kan worden ge maakt." Admiraal Arthur W. Radford, voor zitter van het Amerikaanse comité van stafchefs heeft tijdens een bezoek aan Korea, op vijf kilometer afstand van de communistische linies, verklaard, dat de Verenigde Staten van atoom wapens gebruik zullen maken, als de communisten een nieuwe aanval zou den ondernemen op Zuid-Korea. Radford bevindt zich op een tournee door het' Verre Oosten in gezelschap van de commandant der V.N.-strijd krachten in het genoemde gebied, ge neraal Lyman L. Lemnitzer. Hij zal vandaag naar Tokio reizen en vandaar naar de Verenigde Staten. (UP). Volgens het blad „Clarin" zou uit be richten uit Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, zijn op te maken, dat gene raal Alfredo Stroessner. de president van Paraguay, feitelijk een gevangene in zijn paleis is en spoedig van zijn functie ontheven zal worden. (AFP) AGAMEMNON 10 v. Maracaibo n. Houston. ALIOTH p. 10 Casquets n. B. Aires. ALNATI 11 te Santos. ALPHERAT 10 te Trinidad. ALTAIR 11 te Bahia. AMSTELLAND p. 11 R. Jan. n. Montev. ARENDSKERK 11 te Antw. BOSKOOP 11 te Valparaiso. CALTEX DELFT 11 te R'dam. CALTEX UTRECHT p. 11 Dungen. n. Sidon. DUIVENDIJK 11 te Bremen. FALCO 11 te R'dam. GABONKUST 10 nog rede Accra. GANYMEDES 10 v. Pto. Plata n. Le Havre. GOOILAND 11 te Paranagua. HELICON 10 v. Cap. Haitien n. Europa. HILVERSUM 11 v. Suez n. Fahaheel. KARIMATA p. 11 Gibr. n. A'dam. KERTOSONO 10 v. Colon, n. Trinidad. LISSEKERK 11 v. Basrah n. Khorramshar. MAASKERK p. 11 A'dam n. Antw. MARPESSA 11 te Curasao. OBERON 18 te R'dam. ORESTES 11 te La Guaira. PR. WILL. GEORGE FRED. 11 te Cadiz. RUYS 11 te B. Aires. SALLAND 10 v. L. Palmas n. A'dam. SCHERPENDRECHT 11 te Cristobal. STAD SCHIEDAM 10 v. Bona n. R'dam. TEGELBERG 11 te East London. TJITJALENGKA 11 te Mauritius. UTRECHT 11 te Djeddah. WESTLAND 11 te Rio Janeiro. WILLEM RUYS p. 10 Ouess. n. Southampt. WONOGIRI 11 te Suez. WILLEM RUYS p. 10 Ouess. n. Southampt. OSIRIS 10 te Curasao PERNA p. 10 Las Palmas n. Tripoli. PEPERKUST 10 v. Monrovia n. Freetown. POLYDORUS p. 10 Sabang n. Belawan. PRINS WILLEM II 10 te Kristiansand. PLATO 9 -v. Ceuta n. Barcelona. PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK p. 10 Burlings n. Cadix. RITA 8 v. Pladju n. Penang. RADJA 10 te Biak. RIDDERKERK 9 v. Mombassa n. Suez. RIJNKERK 10 te Zanzibar. SUMATRA 12 te Halifax verw. SCHIEDIJK 10 te R'dam. SINGKEP 10 v. Madras n. Calcutta. STAD LEIDEN p. 10 Stavanger n. Narvik. SILINDOENG p. 9 Sabang n. Beira. SALATIGA 9 te Ilo Ilo. SAIDJA 10 te Pladju. SIRRAH 9 v. Townsville n. Cairns. STRAAT MOZAMBIQUE 10 te Balik Papan. SCHERPENDRECHT 9 v. Curasao naar Cristobal. STAD ARNHEM p. 10 Las Palmas n. St. Vincent. TJISIDANE p. 10 Natoena n. Hongkong. TIBIA p. 10 Sibutu n. Miri. TARIA 11 te Fao verw. TJISADANE p. 10 Natoena n. Hongkong. TEUCER 10 te Djakarta. TANKHAVEN III 9 v. Pulu Tioman naar Soengei Gerong. TOMOCYCLUS 10 te Punta Cardon. TARAKAN p. 10 Ouessant n. Marseille. TARIA 10 te Fao. TERNATE 10 te R'dam. TJIPANAS 10 te Durban. TERO 10 te Bremen. TOMORI 10 te Barcelona. VASUM p. 10 Perim n. Fahaheel. VAN WAERDIJK 10 te Tang.. VAN LINSCHOTEN 10 v. Takoradi naar Freetown. VAN NECK 10 te St. Marie. WELTEVREDEN 10 te Basra. WIELDRECHT p. 9 San Salvador naar Paulsboro. WOENSDRECHT 10 te Abadan. ARDEAS 10 te Napels. ANGOLAKUST 10 te Freetown. AAGTEICERK 10 te Port Said. AALSUM p. 10 Socotra n. Aden. AMSTELDIJK 10 te Bremen. ARNEDIJK 10 te Bremen. ARENDSDIJK 10 te Baltimore. ARTEMIS p. 10 Kingston (J.) n. Curasao. AEGIS 10 op 500 mijl zw Azoren n. R'd. ALDABI 10 te Hamburg. ATLAS p. 10 Finist. n. Savona. ALPHERAT 10 te Trinidad. ARENDSKERK 10 te Antwerpen. BANK A 10 te Djakarta. BLITAR 9 te Rotterdam. BUSSUM 11 te Fao verw. BOSKOOP 10 te Coquimbo. BACCHUS 9 op 650 mijl no St. Maarten naar Rotterdam. BORNEO p. 10 Key West n. Brownsville. BALI p. 10 Gibralt. n. Alexandrië. ELOMMERSDIJK p. 10 Scilly n. N York. CELEBES 9 van Singapore n. Djakarta. CALTEX THE HAGUE p. 10 Burl. n. Sid. CALTEX LEIDEN p. 10 Kp. St. Vincent n. Sidon. CALTEX UTRECHT 9 te Rotterdam. DONDERDAG m: 12.00 dansmuz., 14.20 amus.muz.. 15.00 HILVERSUM I, 402 m. - AVRO: 7.00 VroOT^'lSOO en 247 m: prot.Wpr7 AVRCri *8.0<f ^nieuws, 11.00 caus.. 11.15 omr. kamerork. en solist, nuz^-TOgevar. muz.. 23-0 12.00 zang en piano, 12.25 in 't spionnetje. 12.35 Hammondorgel, 12.50 bedrijfsleven, 13.00 nieuws, 13.15 gram.. 13.20 dansmuz.. 13.55 beursber., 14.00 gram.. 14.15 hoorsp., 14.45 piano, 15.15 zieken, 16.00 van vier tot vijf, 17.00 jeugd, 17.45 regeringsuitz., 18.00 nieuws, 18.15 sport, 18.25 lichte muz., 18.55 brief uit Londen, 19.00 kleuters, 19.05 lichte muz.. 19.30 jazzmuz., 20.00 nws., 20.05 gram., 20.15 Concertgebouw- ork. en solist, i. d. pauze 21.20 voordr., 22.15 caus., 22.25 gram., 22.40 act., 22.50 sport, 23.00 nws., 23.15 sport weet het of niet!?. 23.30 jazzmuz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m: 12.00 lichte muz., 13.15 gevar. muz., 16.00 filmmuz., 16.25 pianorecital, 17.45 lichte muz.. 19.15 lichte muz., 21.25 ork.conc., 22.10 lichte muz.. 23.00 ork.- conc. FRANKRIJK, nat. programma. 347 m: 12.30 operamuz., 13.20 operamuz., 14.05 cello en piano, 16.40 kamermuz., 17.10 orgelrecital, 19.01 ork.conc., 20.00 ork. conc., 23.25 moderne muz. BRUSSEL, 324 m: 12.34 operettemuz HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 1315 orgel en piano, 14.00 Engelse les, nieuws, 7.10-gram., 7.45 Morgengebed, ork.conc., 14.30 Franse les. 14.45 8.00 nws., 8.15 gram., 9 00 huisvr., 9.40 u^te muz., 15.00 pianorecital, 16.02 ork.- gram. NCRV: 10.00 muz., 10.30 prot. pr. conc. en vocaal kwartet, 20.00 filmmuz.. KRO: 11.00 zieken, 11.45 piano, 12.00 An- 2i 30 lichte muz, 22.15 klassieke muz. gelus, 12.03 lichte muz., 12.33 wij van 434 m: 43 20 lichte muz., 14.15 Festival het land, 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws. v M0ntreux, 16.05 lichte muz. 13.20 tenor en luit. 13.45 gram. NCRV: 14.00 amustnuz., 14.30 gram., 14.45 vrouw. ENGELAND, BBC. European Service. 15.15 lichte muz., 15.40 gram., 16.00 prot. uitz v00r Nederland: 17.45-18.15 Nieuws, pr., 16.30 piano en viool, 17.00 hoorspel yejten v. d. dag Engelse literatuurge- jeugd. 17.30 gram., 17.40 beursber., 17.45 schiedenis. (Op 224 en 39 m). amus.muz., 18.10 vocaal ens„ 18.30 Friese uitz., 18.45 gram., 19.00 nws., 19.10 gram DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S: 19 20 sociaal perspectief, 19.30 gram., 19.55 16 30 V d jeugd. 17.00 V. d. vrouw en toespraak, 20.00 radiokrant, 20.20 gevar. pr0gr.0verz.20.00 Film. 20.45 progr. met progr., 21.45 gram., 22.00 periodieken- Paui Eipper 21.10-22.00 Spel met muz. parade, 22.10 orgel, 22.35 gram., 22.45 prot pr., 23.00 nws., 23.15 sport. 23.20 gram. BELG. TELEVISIEPROGR. Franse uitz.: 16.45 Testbeeld. 17.00-18.20 V. d. kind. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. 19.45 Testbeeld. 20.00 Act. 20.15 Nieuws. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO' 20.40 Premiere Nouvelle. 21.20 Film. Hier- 20.15 Discussie over het Deltaplan. 20.45 na: Journ. Russische operafragm. 21.05-21.30 Larongs __T _.rTc.T^_„_ verliezen hun vleugels. T.V.-spel. BELG. TELEVISIEPROGR. Vlaamse uitz.: 19.31 Nws. 19.55 Discussie. 20.1a ENGELAND, BBC, home service, 330 Filmprogr. 22.00 Nws. M vooié/we/i CHARIS 10 te Prt. au Prince. CLEODORA 10 te Bnagkok. CAMITIA 10 op 650 mijl zw Lands End naar Rotterdam. CAMITIA 8 op 1300 mijl o ten n Tahiti naar Brisbane. CORYDA 10 op 650 mijl zw Azoren naar Stanlow. DELFSHAVEN 9 van Buenos Aires naar St. Vincent. DORESTAD 10 te Pinta Cardon. DUIVENDRECHT 10 op 150 mijl o Ber muda n. Goodhope. DELFLAND 10 van Hamb. n. Amst. ESSO ROTTERDAM p. 10 Kreta n. Sid, EOS p. 9 Malta n. Alexandrië. ESSO AMSTERDAM p. 10 Oporto naar Antwerpen. ESSO DEN HAAG p. 10 Kaap Bon naar Antwerpen. EENDRACHT p. 10 Finisterre n. Bremen. FLEVO 10 te Tarragona. MURENA 9 van Miri n. Shimotsu. MAAS p. 10 Ouessant n. Lissabon. MIDAS 9 te Cadix. MALEA 9 van Kobe n. Miri. METULA p. 10 Kp. Engano n. Kawas. MITRA p. 9 Kp. Selatan n. Singapore MENTOR 13 te Paramaibo verw. MADOERA 10 te Amsterdam. MENTOR 13 te Paramaribo verw. MAAS 10 van Havre n. Lissabon. MELISKERK p. 10 Ceylon n. Penang. MATARAM p. 10 Malta n. Prt. Said. MAETSUYKER 12 te Fremantle verw. MAASHAVEN p. 10 Oporto n. Melilla. MATARAM p. 10 Malta n. Prt. Said. MOORDRECHT 10 in de Straat Ormoes B' Fananeei. NOORDZEE 9 op 400 mijl Azoren naar Hampton Roads. NIEUW HOLLAND 10 te Djakarta. ORESTES 10 van St. Kits n. La Guaira. OBERON 10 van Antw. n. R'dam. KOTA AGOENG 10 te Prt. Said. MADOERA 10 te A'dam. MAPIA t. p. 10 Perim n. Massawa. MERWEDE 10 van Hamburg n. R'dam. MOLENKERK p. 11 Oporto n. Havre. MUIDERKERK 11 te Bombay. OLDEKERK p. 11 Daedalus n. Aden. ONDINA t. 11 te Singapore. ORANJEFONTEIN 11 te Durban. OUWERKERK 10 van Casablanca n. Antw. POLYDORUS 11 te Penang. ROGGEVEEN 11 te Singapore. SCHELPWIJK t. 10 van Singapore naar Hongkong. SIBAJAK 10 van Fremantle n. Melbourne. TABIAN 10 rede Damman. TROMPENBERG 10 p. Keywest n. Houst. VASUM p. 10 Perim n. Fataheel. WAAL 10 te Malta. WATERMAN 13 te Rotterdam verw. WILLEM RUYS 12 te R'dam verw. WILLEMSTAD 11 te A'dam. WONORATO p. 11 Kreta n. Beyrouth. AALSDIJK 10 te Baltimore. KABYLIA p. 10 Dungeness n. Fahaheel. NERO 10 te Bilbao. AAGTEDIJK p. 10 Bermuda n. Havre. LIBERTY BELL, p. 10 Azoren n. Philad. STRABO, 10 te Amsterdam. THALETAS p. 10 Terschelling n. Kopen hagen. TANKHAVEN II 10 te Saigon. WAAL 10 te Malta. JAGERSFONTEIN p. 10 Vlissingen n. A'd. BUSSUM 11 te Fao verw. ARDEAS 9 van Palermo n. Napels. FLEVO 9 van Barcelona n. Tarragona. HECTOR 9 van Valencia n. R'dam. HELICON 10 van Kaap Haitien n. Antw. WILLEMSTAD 9 te Plymouth. MAAS 9 van Havre n. Lissabon. WAAL 9 van Tunis n. Malta. EEMLAND 9 te Rio Grande. MAASLAND 9 te Montevideo. WESTLAND 9 te Santos MACOMA p. 10 Masira n. Suez. SALLAND 10 van Las Palmas n. Amst. SOMMELSDIJK 10 te New York. GADILA p. 9 Thursday Einl. n. B. Pap. GAASTERLAND p. 10 Dungeness n. Ree. HYDRA 10 te Curaana. HAARLEM 13 te San Juan de P. R. verw. HELENA 10 op 125 mijl zw Ouessant naar Rotterdam. ILIAS 10 te Triëst. IVOORKUST p. 10 Kp. Blanco n. A'd. JASON 10 te Philadelphia. JAPARA (KPM) 9 van Surabaia n. B. P. KREBSIA 10 te Maracaibo. KERTOSONO ia van Cristobal n. Beira. KALYDON 10 fl Maracaibo. KOROVINA 10 te Stockholm. KERMIA 10 in de Straat Ormoes n. Geel. KENIA 12 te Curacao verw. LINGE p. 10 Finisterre n. R'dam. UOENERKERK 10 te Genua. LEOPOLDSKERK p. 10Malta n. Prt. S- LINDEKERK p. 10 Ras Madraka n. Darn- man. LUTTERKERK 10 te Dubai. LIMBURG 10 te Singapore. MODJOXERTO 9 van Tjilatjap n. Singap- ALGENIB n. 11 Casquets n. Zuid-Afrika. ALKAID p". 10 Madeira n. Antwerpen. ALWAKI 10 te Madras. AMSTELPARK 10 te Norfolk verw. AMSTELVEEN 10 te New York n. Albany- AXELDIJK 10 te Santos. BAWEAN 11 te Singapore. BLOEMFONTEIN p. 10 Dakar n. Laspahtl. BOISSEVAIN 10 te Osaka. CALTEX DELFT 11 te R'dam verw. CALTEX PERNIS p. 11 Oporto n. Sidon. DRENTE 11 te Belawan. ENGGANO 11 te Makassar. ERINNA t. 10 van Darwin n. Balikpapan. GAASTERKERK 10 van Manilla n. Hongk. GAASTERLAND p. 10 Dungeness n. B. A. GRAVELAND 11 te Laspalmas. GUINEEKUST 11 te Matadi- JAGERSFONTEIN 10 te A'dam. KOPIONELLA t. 10 van Limnamn naar Rotterdam. LIEVE VROUWEKERK 10 van Beira ti- Nacala. PASSAGIERSSCHEPEN MAASDAM 9 van Prt. au Prince n. Car tagena. NIEUW AMSTERDAM 9 te Barbados. ORANJESTAD 10 te Curasao. VEEMARKT ROTTERDAM 10 jan. Aan voer in totaal 3541. Weekomzet 5685. Vet te koeien 774. Gebruiksvee 800, Idem t.b c.' vrij 737. Vette kalveren 31. Graskalveren 160, idem t.b.c.-vrij 158. Nuchtere kalve ren 903 Varkens 100. Biggen 107. Paarde» 107. Veulens 8. Schapen of lammeren 5?/' Bokken of geiten 24. Vette koeien, pril» in cents per kg resp. le, 2e en 3e kW-- 278—308 258—276 236—256, vette kalvere» 250—280 240—250 200—230, slachtpaarde» 225 200 180. Graskalveren prijs in gulden» per stuk. resp. le, 2e en 3e kw. 450 3» 250. Nuchtere kalveren 68 60 43. Big6e'* 50 44 38. Schapen 130 110 90. Lammere» 120 100 90. Kalf- en melkkoeien 1120 j»X 725. Vare koeien 800 700 600. Vaarzen 680 580. Pinken 480 425 350. VETTE VARKENSMARKT 10 jan. Aatl" voer: 238 vette varkens. Lichte 172—1'®' slagersvarkens f 174—176, zeugen f 145—1® en me' Woensdag. I&iuari Dit is Albert Heijn nog niet genoeg. Hier is voordeel nummer zoveeldank zij de lage prijzen bij Albert Heijn kunt U als het ware ongemerkt sparen voor een AH-klantenobiigatie groot f 49.-, met het zo welkome jaarlijkse voordeel van rente en winstaandeel(Vorig jaar 7 °/0!) 500 gram PRIJSVERLAGING EXTRA AANBIEDING t/m «S JANUARI: Deh icata kwaliteit tnelk - extrl i.-' puur extra bitter - butt, er scotch) Drie goede redenen om bij AH te kopen 1. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 3. rente en winstaandeel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 4