Met windsnelheid van honderd kilometer Hutjongen „Hertog Tenminste dertig doden; ongeveer 65 gewonden Twee schepen door de bemanning verlaten Directeur Speet van K.R.O. plotseling overleden de Westerling is op Sumatra Weer noodtoestand in de Amsterdamse Vlothaven Tientallen evacués; politie onvermoeibaar Langzame hulpverlening VOLGENS DE ..SUNDAY TIMES (ml Op dienstreis in Milaan Radio Anno Santo in November gereed Bij onlusten in Bombay al 68 doden riUKKlu bejjcteyrn mji Het weer MAANDAG 23 JANUARI 1956 79ste JAARGANG No. 26507 99 Trein viel om Wrakstukken cneld bckj Afschuwelijke tafrelen Noor aan de grond In vliegende storm K.R.O.-programma gewijzigd Contact met Islamitische rebellen VAN ZATERDAG OP ZONDAG Politie te water Velen radeloos Droevige tafrelen Brandweer te hulp Benen verbrijzeld bij bedrij f son.gevai Plaatselijk sneeuw Waterdichte bromfietskleding Kouder BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant, Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIbNIIblAKIbh 4» cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. ZWARE STORM OP DE Hill III I III lllllll mil III llllll II III III III HIIIIIIIIIIIIIIIIHIIII1IIIII"I"""I"""I"""""""""H"""""I' WSSfó&sïs,... Dit is dan de bewuste hutjongen van de genegen was de film te zien". De direc- Bloemfontein", die het bestond, zich in tie van het theater reserveerde voor de Antwerpen uit te geven voor de Hertog j geëerde gast een speciale loge... De van Kent. In een dure Cadillac arri- stunt duurde echter niet al te lang. Al veerde hij bij een bioscoop „waar hij is de leugen nog zo snel Treinramp bij Los Angeles In (je buitenwijken van Los Angeles aan de westkust van de V .S., is zondag avond een uit twee wagons bestaande dieseltrein ontspoord, waarbij vol gens de laatste berichten tenminste dertig mensen om het leven zijn gekomen en ongeveer 60 tot 70 gewond. Tot nu toe zijn veertien lijken ge borgen Fr bevonden zich ongeveer 150 passagiers in de trein, voor het merendeel militairen, die van verlof terugkeerden. Het ongeluk gebeurde bij een r^ kruispunt, enige kilometers hgt station Los Angeles, was treinstel enige minuten tevoi vertrokken. Volgens ooggetuig1e" g nS den sommige reizigers uit de w geslingerd, toen de diesel ontspoo Zij raakten onder de trein, toen omviel en nog enige tientallen metei doorschoof. Vele slachtoffers geraak ten in dé wrakstukken bekneld en moesten door brandweerlieden met snijbranders bevrijd worden. Direct na het ongeluk werden alle beschikbare ziekenauto's in de omge ving opgeroepen. Radiostations onder braken hun uitzendingen om van de tamp melding te maken en geestelijken te verzoeken zich naar de plaats van de ramp te begeven. Ue bestuurder en de conducteur van öe trein die beiden de ramp hebben °verieefd zeiden niet te weten wat het vnSeluk 'veroorzaakt kan hebben. De guurder, die ai 37 jaar bij de spoor maatschappij werkt, verklaarde dat J luist begonnen was de snelheid te boeleren met het oog op een scherpe Up)ht in de baan, toen hij voelde, dat trein ging overhellen. t De „United Press'-fotograaf George 4-°ng vertelde, dat hij bij aankomst op °e Plaats van de ramp de twee wagons °P hun kant liggend aantrof. Met sehijn- vaJ?enr.s werd de ruïne verlicht, aan- ankehjk nog door de lichten van nncr omdat het benodigde materieel den ?'et ter Plaatse was. Brandweerlie- ti„ a^aron met snijbranders koortsach- het werk, om de nog opgesloten wa ,l 9s te redden. Op dat ogenblik die in %T n°S minstens vijftig personen, A Qe wrakstukken gevangen zaten. ai Ult de omtrek werden ambulan ces gezonden, om de gewonden te ver voeren. Geestelijken arriveerden op de plaats van de ramp, om de stervenden bij te staan. Een 22-jarig meisje, dat zich onder de passagiers bevond en licht gewond uit de wrakstukken bevrijd kon worden, vertelde: „Ik zat in de tweede wagon en be vond mij op weg naar huis, San Diego. De trein reed met grote snelheid. Plot seling toen wij door een bocht gingen, scheen het of de trein eerst aan de rechterkant en toen aan de linkerkant werd opgetild. I. werd dwars door de wagen geslingerd en kwam onder een bank vast te zitten. Gelukkig merkte ik. dat ik armen en benen kon bewegen. Om mij heen hoorde ik schreeuwen: Wat is er gebeurd, we willen er uit. De matro zen en soldaten die zich in. de trein be vonden boden onmiddellijk hulp. Een soldaat kwam naar mij .oe „Kalm aan, ie komt er wel uit zei hij De mili tairen wisten de mensen te kalmeren en slaagden er in van een raam een nood- uitgang te maken Het kostte de reddingsploegen moeite, de vermorzelde wagons te berei ken. De politiewagens reden een eind over de rails heen, om o snel mogelijk bij de wrakstukken te komen. Bij het zien van de verschrikkelijk verminkte lichamen hadden zelfs de geharde poli tiemannen moeite, om zich goed t,e den. j Een naburig televisiestation stond zijn schijnwerpers af ten dienste van he reddingswerk. De algemeen directeur van de Santa- Fé-spoorwegen in Los Angeles, R. D. Shelton, gaf officieel als oorzaak van de ramp op „te grote snelheid bij het ~>as- seren van een bocht". Het ongeluk ge beurde 22 minuten, nadat de trein Los Angeles had verlaten op weg naar San Diego, een afstand van 125 mijl. die door de trein normaal in twee uur en een kwartier wordt afgelegd. NOORDZEE Het afgelopen weekeinde hebben vele schepen op de Noordzee in alarm toestand verkeerd. Een storm, die soms een windsnelheid van honderd kilometer bereikte, joeg de golven huizenhoog op. Twee schepen moesten door de bemanning worden verlaten. Waarschijnlijk zijn 10 zee lieden verdronken. De Noorse houtboot „Svanholm" zag nog juist op tijd de sleepboot Holland van de rederij Doeksen arriveren. De boeg van het schip lag al onder water, toen de Holland een tros vastmaakte. De zestien koppen tellende bemanning is overgestapt en de Holland is met het zwaar gehavende schip, dat slagzij maakt, op weg naar Londen. Het Britse schip Herriesburn is in het Skagerrak in brand geraakt. Het te hulp gesnelde Deense tankschip Esso Nijborg heeft de bemanning aan boord geno men. De vlammenzee aan boord van de Herriesburn was vanmorgen nog niet geblust en tenslotte is het schip vandaag brandend gezonken. De 8128 ton metende Italiaanse tan ker Potere drijft stuurloos op de Noord zee. De tros brak toen hij na een motor storing door een Britse sleepboot de rivier de Tyne zou worden opgesleept. Onmiddellijk werd een Catallina-vlieg- boot ingezet om de tanker op te sporen. Zij is onverrichterzake teruggekeerd. Uit Huil zijn twee sleepboten vertrok ken om naar het schip te zoeken. Een der sleepboten heeft gemeld, dat hij de positie van de tankboot door middel van radar heeft bepaald. Zij zou zich 65 km van Helgoland bevindpn. De tankboot kan niet seinen bij gebrek aan stroom. Van Denemarken uit zijn nu boten uitgevaren om de Italiaan op te sporen. De Noor Gol is bij Vlissingen aan de grond gelopen, de Italiaan Maria Pom pei heeft het evenmin tegen de storm kunnen bolwerken en is bij Aberavond (Wales) op de kust gelopen. Van de Duitse kustvaarder Geschwister Raabe zijn het stoffelijk overschot van twee be manningsleden en een reddingsgordel aan de kust van Littauen aangespoeld. Men vreest, dat de andere acht opva renden ook zijn omgekomen. Over de moeilijkheden, waarmee het Noorse houtschip 'Svanholm (896 ton) te kampen heeft gehad, bereikten ons de volgende bijzonderheden. Zaterdag begon, toen het schip zich op 160 mijl n.n.w. van Den Helder bevond, de dek last te schuiven en werden noodseinen uitgezonden. De Cycloop en de Holland voeren resp. van IJmuiden en Terschelling uit. Intussen heeft de bemanning van de Svanholm met man en macht ge tracht het schip, waarvan het voorste deel bijna onder water zakte, rechter te krijgen door de deklast op het ach terschip over boord te zetten. In vlie gende storm is men aan het werk ge gaan, een groot deel van de lading ging over boord, doch het hielp niet veel. Voor de bemanning bestond wei nig gevaar, want er waren verschei dene schepen in de nabijheid. Het schip verkeerde in een welhaast hopeloze positie, maar tenslotte bracht de Holland, na ongeveer tien uur varen, redding. Het had niet veel gescheeld of de bemanning had het schip prijsgege ven; een reddingboot was al uitgezet. De Holland kwam juist op tijd. Zater dagnacht werd, nadat eerst de gehele bemanning door de Holland overgeno men was, getracht een tros vast te ma ken. Dit gelukte na veel inspanning en thans sleept de Holland de Noor naar Londen. In Duisburg zijn twee kleine kinde ren verdronken, toen een plotselinge windvlaag de 250 ton metende motor barkas Wolfgang deed kapseizen. De man, die men op deze foto schijnbaar zo opgewekt lachend naar iets mals aan het plafond ziet staan wijzen, is prins Toenkoe Abdoel Rahman Ibni Almar- hoem sultan Abdoel Hamid Halim Sjah, opperste minister en minister voor bin nenlandse zaken van de federatie van Malakka. Hij had aan het plafond in het Londense Lancaster House niets vreemds ontdekt, maar geraakte slechts in vuur tijdens de opening van de constituele conferentie tussen Engeland en de fede ratie van Malakka, welke dezer dagen in Londen begon. Tijdens een buitenlandse reis in ver band met een conferentie van de UNDA, de internationale katholieke or ganisatie op radio- en televisiegebied te Freiburg, is de directeur van de K.R.O. de heer P. A. M. Speet zondag morgen tengevolge van een hartaanval plotseling overleden. Mededeling hier van bereikte de voorzitter van de K.R.O.prof. dl. J. B. Kors O.P. in de loop van de dag telefonisch van het consulaat te Milaan. De heer Speet was zaterdag uit Nederland vertrokken. De echtgenote van de heer Speet is zondagavond met de waarnemend pro grammaleider van de K.R.O. nu. W. Wagenaar naar Milaan vertrokken. In verband met het overlijden van de directeur is het programma van de K.R.O. zondagavond gewijzigd. Om acht uur sprak prof. J. B. Kors O.P. een korte herdenkingsrede uit. ,,Zijn heengaan is voor de katholieke radio een onberekenbaar verlies. Wer ker van de eerste uren was luj een radioman in merg en been", zo zei spr. o.m. ,,Hij was thuis in alle geledingen van het omroepbedrijf, waarvan hij al le functies van omroeper en adminis trateur tot het directeurschap toe heeft bekleed. Ook de Unda", zo vervolgde prof. Kors, „verliest in hem een actief en kunciig werker. Voor alles echter ging hem het ideaal van onze Katholie ke Omroep ter harte. Het ging hem niet alleen om het interessante van het werk, doch om het hoge doel, waar om onze omroep door pastoor Perquin met zijn trouwe hulp gesticht was". Prof. Kors zeide in de tien jaren van zijn voorzitterschap directeur Speet te hebben leren kennen als een „harde Volgens het Britse zondagsblad „Sun day Times" is oud-kapitein Westerling bezig een opstandelingenleger te orga niseren op Sumatra en Malakka, met het doel de Indonesische regering om ver te werpen. Westerling zou volgens het blad gesignaleerd zijn op het eiland Penang, dat tegenover Sumatra ligt. In Sinds enige dagen vertoeft in Rome ir. Graaff van de "hilipsfabrieken. Hij heeft een onderzoek ingesteld naar het gebouw, waarin de 100 kw zender radio Anno Santo, 'iet geschenk van de Nederlandse katholieken aan de Heilige Vader tijdens het Heilig Jaar. zal wor den geplaatst. Dit gebouw staat te Santa Maria in Galeria, ongeveer 17 km van Rome. Bjj zijn inspectie van het gebouw bleek, lat enige wijzigingen noodzakelijk waren. De uitvoering van deze veranderingen in het gebouw zal enige maanden in beslag nemen. Daar na kan da zender, die met grote zorg vuldigheid door de technische dienst van de Vaticaanse radio is opgeslagen, in het gebouw geplaatst worden. Ver wacht wordt, dat de zender in novem ber van dit jaar in gebruik zal kunnen worden genomen. (K.N.P.) het bericht wordt gezegd dat Wester ling sinds 22 december in contact staat met aanhangers van de „Islamitische Republiek van Indonesië", die zich op Malakka en in Singapore ophouden. Het hoofdkwartier van deze Islamiti sche Republiek van Indonesië bevindt zich in Atjeh, Noord-Sumatra. Deze re bellen, die de huidige Indonesische re gering omver willen werpen en een zui ver Mohammedaanse staat willen stich ten, beschuldigen president Soekar- no ervan „het land aan de communis ten uit te leveren". Ook Westerling heeft deze beschuldiging geuit. Oud-kapitein Westerling, bijgenaamd „de Turk", die in 1950 drie dagen heer en meester was in Bandung, zou vol gens de Sunday Times 10 dagen geleden op Penang geweest zijn, en daarna in gezelschap van de Islamitische leider Hassan Tiro per speedboat naar Suma tra zijn teruggekeerd. Ondertussen wordt in Singapore ver nomen, dat besprekingen gaande zijn tussen de Islamitische republikeinen en de Darul Islam, om met elkaar een ge heel te vormen en te komen tot de op richting van een anti-communistische Islamitische staat in Indonesië. (U.P.) De Hongaarse communistische rege ring zal alle Hongaarse emigranten, die geen gebruik willen maken van de on langs afgekondigde amnestie en die in het buitenland willen blijven, een pas poort verlenen, aldus meldt radio-Boe- dapest. werker vol apostolische ijver, die geen moeite te veel was wanneer het gold onze omroep qualitatief en quantitatief groot te maken". En hij besloot met de woorden: „Wij verliezen in hem een goed mens, een gelovig katholiek, een onvermoeid werker, een blijde natuur, een trouw zoon der kerk. Wij treuren nu om zijn heengaan". Prot. Kors heeft tenslotte nog enige woorden gezegd als voorzitter van de Nederlandse Radio Unie en de Nederlandse Televisie. Van de trekking der SUS-loterij wordt dinsdagavond alleen de uitslag medege deeld. Ook het radio- en televisiepro gramma van de K.R.O. dinsdag zal een ander karakter hebben. Na een korte carrière in de journa listiek en de handel werd de heer Speet op 29-jarige leeftijd secretaris van pas toor L. H. Perquin O.P. voor diens werkzaamheden in verband met de op richting van een katholieke omroepor ganisatie. Hij was ook de eerste om roeper van de K.R.O. en fungeerde als zodanig bij de eerste officiële uitzen ding, 24 november 1925. Na het gereed komen van de eerste studio te Hilver sum in 1931 werd de heer Speet be noemd tot algemeen bedrijfsleider, wel ke functie 9 november 1938 werd omge zet in die van directeur van de K.R.O en van de K.R.O.-gids. Reeds van 1929 af was de heer Speet bestuurslid van het Internationaal Katholiek Radiobu reau, later UNDA. Zijn werkzaamheden ook op vele andere terreinen van de radio in Nederland vonden reeds voor de oorlog een erkenning in zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Tevens was hij Ridder in de Poolse Nationale Orde (Polonia Restituta) P. A. M. SPEET In het naoorlogse radiobestel bekleed de de heer Speet o.m. de functies van finaneieel-economisch commissaris van de Ned. Radio Unie, bestuurslid van de NOZEMA en de Ned. Televisiestich ting en penningmeester van de UNDA. Een tragische bijzonderheid is, dat het bestuur van de K.R.O. in volle over eenstemming met de heer Speet juist besloten had een adjunct-directeur aan te stellen om de heer Speet van een ge deelte van zijn overdrukke werkzaam heden te ontlasten. Hij was 59 jaar oud. De onlusten in Bombay naar aan leiding van het besluit van de centrale Indische regering om de stad niet bij de straks te vormen deelstaat Maha rashtra in te lijven, duren nog voort. Zaterdag zq'n bij een demonstratie in Bombay weer vijf mensen door de poli tie doodgeschoten. Verder zijn in de ziekenhuizen van de stad 16 mensen aan hun verwondingen, opgelopen bij relletjes, gestorven. Het totale aantal doden van de afgelopen zeven dagen is daarmee gestegen tot 68. Vijftien com munistische leiders zijn gearresteerd. (Van onze verslaggevers) De ongeveer 350 bewoners van de woonschepen in de Vlothaven, ten wes ten van Amsterdam, hebben in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de verschrikkingen van de nacht daarvoor moeten doorstaan. Maar deze keer beklemde de angst allen nog heviger, de storm en het water leken nog tome- lozer te zijn losgebroken en de onwijkbare duisternis scheen onheilspellender dan van vrijdag op zaterdag. Twee schepen waren toen op de puntige, stenen beschoeiing lek geslagen en gezonken. En, vreemd genoeg, er waren geen slachtoffers te betreuren. Men wist nu echter beter dan de nacht ervoor dat dit grif gebeuren kon, dat de dreiging werkelijk bruut en gevaarlijk was. Wanhopig heeft men de gehele nacht gewerkt, wanhoop die groeide toen zaterdagnacht doeltreffende hulp en noodzakelijk materiaal urenlang uit bleven. De burgemeester van de hoofdstad, tientallen politiemannen, Vlot- havenbewoners, verslaggevers en enkele anderen ploeterden zinloos door de doorweekte modder en in het grauw-schuimende water. Het was na drieën, vier uur na de komst van de burgemeester, toen wagens van de brandweer arriveerden met balken, materieel en licht. D** tijdstip is nèt weer niet te laat geweest. Er waren nog geen woonschuiten gezonken en er waren nog geen slachtoffers te betreuren. Het tijdstip was wel te laat om de verontwaardiging over de lakse hulpverlening weg te kunnen nemen. Het was te voorzien dat de zuidwester storm weer zou aanwakkeren. De schrik die de woonschepelingen van de Vlot haven nog de gehele zaterdag te pakken had, sloeg tegen de avond om in paniek. De wind en de golven drukten de 39 schepen aan de oostkant van de haven onhoudbaar naar de stenen beschoeiing, waar zij dreigden lek te slaan. De stut balken hielden het niet meer. De politie werd gewaarschuwd. De burgemeester was er om kwart over elf. Hij plaatste zijn wagen dusdanig dat de lichten het modderpad langs de kant beschenen. Een zestiental woonschepen bleek reeds verlaten te zijn. Deze bewoners wilden de afgelopen nacht niet nóg eens beleven en hadden een wijkplaats in de stad ge zocht. Tegen half één brachten auto's van de politie acht mensen, vrouwen en kinderen, naar elders. Anderen bleven achter om hun eigendommen te be schermen. En dat was bitter hard nodig. Het water joeg onafgebroken in vla gen hoog over de wallekant; het gras land was nagenoeg onbegaanbaar. On verstoorbaar waren de stemmen in 't gedonder van de wind, maar overal hoorde men het hout kreunen van schepen tegen dikke stutpalen. Deze drongen steeds verder in de brei-achti- ge wal. De boten naderden meer en meer de scherpe stenen van de wal. Men voelde de wind en de spatten niet meer op het gezicht en de handen schrijnen, men dacht niet meer aan de vochtige, kille kleren: de Rijkswa- terpolitie sprong in de golven om de losgeraakte balken opnieuw te beves tigen. Bereidwillige handen waren er, naar het scheen, genoeg, doch al deze mensenkracht bleek volkomen on machtig. Tot hun middel stonden de twintig mannen van de gemeentepolitie en de vijftien van de Rijkspolitie soms in het onstuimige water. Een schamel zaklan taarntje liet zien dat het allemaal niet hielp. Waar was de nood het ergste? Nog geen tien meter zicht, maar waar men ook kwam, overal was men op de een of andere manier aan het werk. In diverse arken was men bezig het huis raad naar de kant te dragen. Door de vensters en door het water; de loop planken waren immers al lang ver dwenen. Het had langzamerhand geen zin meer dat de agenten van de gemeentepolitie met hun handen gaten in het land groe ven om de balken nieuwe steun te geven. Deze drongen toch weer terug en aan de vaartuigen sloegen ze toch weer los. Elders knapten palen van 25 centimeter dik als verdorde takken. Er was nergens deugdelijk materiaal, geen licht, niets. De gemeentelijke Rampendienst van Sosiale Zaken bracht mensen naar de stad: 14 die met de hulp van de VW in drie hotels werden onderge bracht. Het is niet overdreven te zeggen dat velen radeloos waren. Men begreep niet waarom de materiële hulp maar uiR bleef. Iemand wist te vertellen dat de brandweer slechts te hulp mocht komen als er werkelijk levensgevaar zou zijn. Men was diep verontwaardigd: moest men dan maar blijven toezien hoe steeds meer schepen dreigden te vergaan; wa ren de golven niet hoog genoeg; was de wind soms wél met de hand te keren? Woedend wees men naar de giganti sche Centrale, enige honderden meters verder langs de Hemweg, „Deze voor ziet de stad, de industrieën tot kilo meters in de omtrek van elektrisch licht. Uit onze olielampen is de olie doo de schommeling weggevloeid en ons bu- tagaslicht durven we niet te ontsteken." Er speelden zich droevige taferelen af. Een bejaard echtpaar, de man 68 en de vrouw 66, stond ver na het middernach telijk uur buiten beschutting te zoeken. „We zullen u naar de stad brengen," bood een ambtenaar aan. Zij wezen vlak voor hen naar hun arkje, dat willoos de kastijding van de golven onderging. „We hebben ons hele leven gevaren en laten ons schip niet in de steek," zei de man. Het was reeds de derde nacht die zij wakend en bescherming zoekend op de wal doorbrachten. Enkele uren later bracht men balken aan. Men kon niet verhinderen dat deze door het hout van de bovenkant en de ruiten heen drongen en dat het scheepje toch weer naar de kant geschokt werd. Het protest van de oudjes brak; een auto vervoerde hen naar een veiliger plaats. Om drie uur 's nachts, vier uur nadat de politie was gearriveerd, werd op dracht gegeven de brandweer te hulp te roepen. Een lichtaggregaat verscheen dat drie sterke schijnwerpers van stroom voorzag. Een vrachtwagen van de brandweer voerde eindelijk dikke bal ken aan. De schijnwerpers belichtten een ontredderde haven, waar op vele plaat sen groot gevaar dreigde. Nog steeds werkten bewoners van verschillende arken hun inboedel naar buiten. Een tien tal schepen had dringend nieuwe steun balken nodig. Met hernieuwde krachten gingen politiemensen, nu aangevuld met die van de brandweer, aan hun zwaar karwei. De noodvoorzieningen die men overdag, na de nacht van vrijdag ge troffen had, en de improvisaties die men hier en daar had aangebracht, behoef den versterking. In één woonschip ble ken nog urenlang mensen te hebben ge zeten, die de kant niet meer konden bereiken. De onvermoeibare politiemen sen boden hulp. Met net verminderen van ae wind nam het gevaar af. De noodzakelijkste maat regelen werden genomen. Het was vier uur toen burgemeester A. d'Ailly wilde vertrekken, doornat besmeurd en rillend van koude. De accu van zijn auto was echter leeg en voordat hij een nieuwe had, was er weer een uur verstreken. Zaterdagmiddag is er bij Werkspoor- Utrecht een ernstig arbeidsongeval gebeurd. De 45-jarige kotteraar Ch. Smeekes uit Amersfoort kwam met zijn kleding tussen een draaiende freesmachine. Hij werd enige malen in het rond geslingerd voordat een mede-arbeider de stroom kon afsluiten. Het slachtoffer is met verbrijzelde benen naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis ver voerd. Voor zijn leven -wordt gevreesd. Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede: Langs de grens tussen warme en kou de lucht, die dichtbij ons land ligt, heb ben zich ook de afgelopen dagen depres sies naar het oosten bewogen. De ac tieve depressie die in de nacht van zaterdag op zondag storm veroorzaakte, is al tot diep in Rusland doorgedron gen. Een volgende storing naderde zon dag Ierland. De neerslagzone er van bereikte in de afgelopen nacht ons land al. De neer slag viel ten noorden van de grote ri vieren tijdelijk als sneeuw. Het zuiden van het land kwam van morgen echter al in de warme sector van de depressie, met als gevolg dat de temperatuur er tot 7 graden steeg. Na het passeren van de depressie zal weer koude lucht uit het noordwesten ons land binnenstromen, waarbij plaat selijk sneeuw kan vallen. De tempera tuur zal tot om het vriespunt dalen. Advertentie BARTELJ0 RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FER0. B0LSTR 48 A DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (op gemaakt te 11.15 uur). Vanavond plaatselijk regen over gaand in sneeuw, daarna opklarin gen afgewisseld door enkele regen- of sneeuwbuien. Vrij krachtige tot matige wind tussen zuidwest en noordwest. Kouder met vannacht temperatuur om het vriespunt. Zon; 8.35-17.14. Maan: 13.41-5.38. Advertentie HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1