bë» Plaatselijke bouwcapaciteit zal woningcontingent bepalen Nederland overhandigt nota aan Indonesische regering OPENINGSPLECHTIGHEID IN CORTINA Kruiswoo rd raadse l I DE WESTELIJKE ITALIAANSE RIVIÈRA Tomasao in het nauw gebracht Minister Witte: Door dit systeem grotere continuïteit Nieuw complex voor de posterijen ERIC DE NOORMAN Den Haag vraagt opheldering Hitiers schedel in museum van Stalin Geen hoorbaar gebed in Verenigde Naties TINHhE 1SÜURE ALASSIO BELEID WORDT OMGEBOGEN alléén VRIJDAG 27 JANUARI 1956 PAGINA AUGUSTUS HOTEL-ALASSIO Zaak'Jungschlager Door scooter gedood Aan het Oosterdok te Amsterdam EENS PER MAAND VRIJ VERVOER Voor jeugdige ongehuwde beroepsmilitairen handen! President-directeur KLM saterdag terug uit V.S. Herhalingsoefeningen mobiele colonnes Maand hechtenis wegens dood door schuld HMfi V HÉS "m üiil Bildseitung: Russische afwijzing ikk Slöerke stijging van uitvoer siergewassen in 1955 Minister Algera naar Schouwen-Duiveland Examen» Oplossing kruiswoordraadsel van donderdag Onderzeeboot jager te water gelaten Advertentie HET MOOISTE STRAND VAN ITALIË - SPORTIEVE EN MONDAINE GEBEUR TENISSEN - MATIGE EN GECONTRO LEERDE PRIJZEN - SNELLE VERBIN DINGEN MET NEDERLAND. Voor inlichtingen en prijsopgaven ".vPr.de men zich tot de toeristenbureaus (Aziende di Soggiomo) in de navol gende badplaatsen ALASSIO - FINALE LIGURE - VA- RAZZE - LOANO - CELLE LIGURE - SPOTORNO - PIETRA LIGURE - LAI- GUEGLIA - ALBISSOLA - NOLI en tot ENTE PROVINCIALE PER IL TURISMO, SAVONA, en tot alle Ne derlandse en Italiaanse reisbureaus. Extra verlaagde prijzen en reducties in maart, april, mei, juni, september, oktober. Ente Prov. Turismo, Savona en Toeristenbureaus. Aan de Palmen-Rivièra, internationaal luchtkurort en zeebad, meer dan 4 km lang. prachtig strand temidden van weelderige tuinen. Historische monu menten. Grotten uit de oudste tijden en bekoorlijke wandelingen. Prima or ganisatie op het gebied van sport en toerisme. Verlaagde prijzen in april, mei, juni, september en oktober. In lichtingen: Reisbureau Lissone Linde man enz. en bij de plaatselijke reis bureaus. In Finale Ligure: Ufficio V.A.M.E.T., Via Saccone 4/C, of Azienda Autonoma di Soggiomo, Piazza Ober- dan 3. VARAZZE Eerste klas verblijf in zomer en winter - 80 hotels en pensions - 40 badgelegen- heden op 3 km strand - prachtige wan delingen - excursies - sfeervol amuse ment op kunst- en sportgebied. Inlich tingen Azienda Soggiorno-Varazze. Ideaal klimaat - prachtig strand - excursies. InlichtingenAzienda Soggiomo, ALASSIO. Nieuw hotel aan zee - eerste klas ver- zorging en bediening. LAIGUEGLIA Pension „La Gïacomella" dicht bij zee - uitstekende keuken. Tijdens de voortgezette behandeling van de zaak-Jnngschlager voor het landgerecht te Djakarta is de Indone sische kroongetuige Tomasao, die in dertijd als employé van de onderneming „Dramaga" wegens verregaande onbe trouwbaarheid was ontslagen, danig in het nauw gebracht. Luitenant A. J Renssen. een van de Nederlandse getuigen, die onlangs in verband met het proces naar Indonesië is vetrokken, verklaarde, dat Tomasao indertijd acht maanden later op de onderneming Dramaga is gekomen dan hij tijdens het proces heeft verklaard Rechter Maengkom toonde foto's van personen, die op de onderneming ver toefden ten tijde dat Tomasao daar volgens zijn eigen bewering zou hebben gewerkt. Tomasao bleek niet in staat er ook maar één van te herkennen De voormalige majoor van het KNIL J. E. van Buren legde verklaringen af, waar uit eveneens bleek dat Tomasao nooit in de door hemzelf opgegeven periode op de onderneming heeft kunnen zijn. Majoor Van Buren sprak voorts de ver klaringen tegen van enkele getuigen charge, als zouden er op „Dramaga" ge heime vergaderingen zijn gehouden Op een vraag van de officier van Justitie, waarom de getuigen hem ervan zouden beschuldigen, bij die illegale veraade- ringen aanwezig te zijn geweest, zeide Van Buren, dat hij dat ook niet wist tenzij, zo antwoordde hij. „omdat de hele zaak in elkaar gezet is" (UP) Te Schiedam is de 34-jarige mej. M van Pelt bij het oversteken van het fietspad op de Rotterdamse Dijk vóór haar woning aangereden door een scooter. Zij kreeg een schedelbasisfrac- tuur en is kort daarop overleden. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, wil het contingenteringsbeleid bij de woningbouw ombuigen op zodanige wij ze, dat de contingentering minder wordt gebaseerd op het behoeftesche ma en meer wordt gericht op de in verschillende delen van het land aan wezige bouwcapaciteit. Aldus een samenvatting van een ge sprek tussen ir. Witte en enige op verschillende wijze bij het woningpro- (Van onze verslaggever) De gemeente Amsterdam en de P T.T. hebben thans overeenstemming bereikt inzake de bouw van een nieuw, enorm spoorwegpostkantoor in het Oosterdok aan het spoorwegemplacement ten Oos ten van het Centraal Station te Am sterdam. Hier zullen alle diensten van de posterijen worden geconcentreerd, welke thans nog over verschillende gebouwen o.a. oude stallen en lood sen! in de stad verspreid zijn. Er zullen 2400 van de 3200 perso neelsleden van de posterijen in Am sterdam in het nieuwe gebouw, dat 300 meter lang wordt en 40 tot 120 meter breed, te werk worden gesteld. Ook zullen er de nieuwste machines, die nog nergens in gebruik zijn en waar van sommige thans pas worden gefabri ceerd, opgesteld worden. Het complex zal bestaan uit een laag gebouw als station voor» de posttreinen en een 38 meter hoog gebouw. Men heeft deze scheiding om estetische redenen geko zen, daar een massaal gebouw het stadsbeeld te veel zou domineren. De kosten van het complex zonder de in richting worden op 20 a 25 miljoen gld. geraamd. Architecten zijn de heren Merkelbach en Elling te Amsterdam. De Ned. Spoorwegen hebben toegezegd, dat zij volgend jaar het terrein zullen heb ben ontruimd, waarna de bouw kan beginnen, die naar schatting vier a vijf jaar zal duren. Het gebrek aan ruimte voor de posterijen is zo groot, Jat de P.T.T. zelfs onderhandelt over de huur van een protestants kerkgebouw aan het Singel als magazijnruimte. Een kunstenaar heeft opdracht gekre gen een nieuwe brievenbus te ontwer pen met aparte gleuven voor stads en interlocale post. Ongeveer een derde gedeelte van de post in Amsterdam is voor de stad zelf bestemd. Nu wordt nog alles door elkaar in de brievenbus sen geworpen, maar als er reeds direct een scheiding in de brievenbussen tot stand komt, bteekent dit een belang rijke werkbesparing voor de posterijen, die ook met personeelsgebrek te kam pen hebben. In afwijking van de algemene regel, dat beroepsmilitairen geen recht kun nen doen gelden op vrij vervoer bij gezinsbezoek is thans voor jeugdige ongehuwde beroepsmilitairen wel een dergelijke faciliteit in het leven ge roepen. Minister Staf heeft onlangs een nieuwe regeling op dit punt in het vooruitzicht gesteld. In een landmacht order is thans neergelegd, dat onge huwde beroepsmilitairen beneden de 22 jaar eenmaal in de vier weken vrij vervoer krijgen naar de woonplaats van het gezin, waartoe zij behoren. Zoals bekend wordt aan dienstplichtige mili tairen eens in de twee weken vrij ver voer gegeven. bleem betrokken Nederlanders, .welke samenvatting donderdag werd uitgezon den in de radiorubriek. Voor het bedrijfs leven. Het gesprek werd gehouden tus sen de heer Witte enerzijds en ander zijds degenen, die in de afgelopen maan den in de rubriek Voor het bedrijfsle ven over het woningbouwprobleem hebben gesproken. De minister werd voorgehouden, dat door de subsidiepolitiek van de rege ring de bouwactiviteit in vele gevallen verkeerd gericht zou worden. De parti culiere woningbouw worden te weinig kansen geboden en daardoor zoeken ondernemers, die woningen zouden kunnen en willen bouwen, werk in andere sectoren. Er zouden zich meer bouwbedrijven op de woningbouw werpen als deze maar aantrekkelijker wordt gemaakt door een hogere subsidie of door hogere huren. Met r.ame voor de bouwondernemer, die woningen voor de markt bouwt, is de huidige woningbouw voor de verhuur niet interessant. En juist dit type ondernemer kan snel en voor delig bouwen. Hem zou meer vrijheid moeten worden gelaten, ook ten op zichte van de huren. Het economisch motief moet zich weer meer kunnen doen gelden. De minister stelde hiertegenover, dat door een grotere inschakeling van de particuliere bouwondernemer door mid del van hogere subsidies of hogere hu ren de capaciteit van het bouwbedrijf niet wordt vergroot. En het is juist deze bouwcapaciteit, die in de praktijk het totale woningbouwvolume bepaalt. Hogere subsidies veranderen daaraan niets. Dat de woningbouw door parti culieren ook bij de tegenwoordige subsidieregeling wél aantrekkelijk is, blijkt uit het feit, dat geregeld meer woningbouwplannen worden ingediend dan met het oog op de beschikbare bouwcapaciteit in uitvoering genomen kunnen worden. Ten aanzien van de huren bestaat er geen verschil van me ning over de opvatting, dat deze traps gewijze moeten worden verhoogd, maar de omvang van de woningproduktie is daarvan niet afhankelijk. Die is afhankelijk van de beschikbare bouw capaciteit. Wij moeten deze trachten te vergroten en vooral geen capaciteit onbenut laten Dit leidt tot produktie- verlies. 10. Ze zoeken vruchteloos het slagveld af naar Axe, waarbij Eric opdracht geeft, de gewonden te verzorgen, de doden te begraven en de overal ver spreid liggende wapens te verzamelen. Krijgers komen melden, dat de wach ten allen gedood zijn. Ineens slaakt Svein een woeste schreeuw en springt weg. Allen zien op enige afstand een gestalte, die tracht tussen de rotsen weg te sluipen. „Dood hem niet", schreeuwt Eric Svein toe, terwijl hij hem snel achterna gaat. De vluchteling is een tanige, wat oudere krijger. Hij blijkt een beenwonde te hebben. Doodsbleek, maar uitdagend staart hij de Noren aan. „Hebben jullie gevangenen gemaakt?" snauivt Eric. De man kijkt nors voor zich. „Geef antwoord!" dondert de Noorman en grijpt drei gend naar zijn zwaard. Maar de gewonde komt niet in het minst onder de indruk en volhardt in zijn zwijgen. „Waar zijn ze met hun gevangenen naar toe?! Spreek, want, bij de goden, mijn geduld is op", sist Eric razend. Svein heeft zijn zwaard al gereed, maar laat het met een zucht weer in de schede zakken. Winonah en Astara komen, kennelijk ten hoogste ontdaan, op het groepje toegesneld. „Eric, oh, Eric", snikt Winonah, „ze hebben hem meegenomenAxe.... we zagen het van het schip af gebeuren". Even heerst er een gedrukte stilte. „We gaan er achteraan", klinkt Erics stem dan hard. „Het zal niet moeilijk zijn, de sporen van die ruitertroep te vol gen. De vrouwen gaan met tien man bewaking en de hond terug naar de schepen. Houdt de boten zeilree, zodat jullie bij het minste teken van onraad kunnen ontkomen. De overigen gaan met mij mee en bij Thor, zonder Axe komen we niet terug!" Er zijn inmiddels nog twee gewonde aanvallers ge vonden. Ze besluiten, deze drie gevangenen mee te nemen. En zo trekken de gedunde gelederen van Erics kleine krijgerschare het onbekende heu velland in, op zoek naar Axe. De Indonesische ambassadeur in bij zondere missie in Nederland, mr. Utoyo Ramelan, heeft gistermiddag opnieuw een onderhoud gehad met de regeringscom missaris voor Indonesische aangelegen heden en lid van de Nederlandse dele gatie, mr. N. S. Blom. In de mededeling van het Indonesische hoge commissa riaat is gezegd dat dit bezoek aansloot op de aide memoire die maandag is over handigd en waarop van Nederlandse zijde nog niet is geantwoord. Mr. Utoyo heeft er o.a. op gewezen dat beide delegaties op 7 januari zijn over eengekomen dat de besprekingen na ruggespraak met de regeringen zouden Advertentie geneest rode, ruwe en gesprongen Tube fl- Bij apothekers en drogisten. De president-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, die een reis door de Verenigde Staten maakt om inleidende besprekingen te voeren voor een recht streekse K.L.M.-luchtlijn op Los Ange les en Houston, wordt zaterdagmorgen op Schiphol terug verwacht. Zoals be kend heeft de heer Aler o.a. in beide steden en in Washington de belangstel ling gepeild van het zakenleven en re geringsautoriteiten voor de plannen van de K.L.M. Dit jaar zullen de gewone dienstolich- tigen, die ingedeeld zijn bij de mo biele colonnes van de B.B., voor herha lingsoefeningen worden opgeroepen. De ze oefeningen zullen dertig dagen duren en zijn bestemd voor twee mobiele brandweercolonnes, een mobiele ge neeskundige colonne en een mobiele opruim- en reddingscolonne. Zoals be kend zijn bij deze mobiele colonnes de dienstplichtigen ingedeeld die geen mo bilisatiebestemming hadden. De Haagse rechtbank heeft een gros sier in groenten veroordeeld tot een maand hechtenisstraf. Op veertien no vember van het vorige jaar was hij, rijdende op de verkeersweg Den Haag Rotterdam, met zijn bestelauto gebotst tegen een langs de weg geparkeerd staande vrachtauto. Tengevolge van deze botsing waren twee inzitenden, even eens grossiers in groenten, om het leven gekomen. Zes maanden hechtenisstraf was geëist. I - ft# •li „Bildzeitung", een zeer veel gelezen sensatieblad publiceerde gisteren een bericht over de schedel van Adolf Hit ler, die bewaard zou worden in een glazen vitrine in het privé-museum van Josef Stalin in het Kremlin. Dit relaas is volgens het blad afkomstig van een officier van de Oostduitse communis tische Volkspolizei, die naar West- Duitsland is gevlucht. Wie deze zegs man is wordt er niet bij vermeld. De Volkspolizei-officier heeft vol gens „Bildzeitung" verkiaard, dat einde 1945 een kapitein der NKVD, Feodor Pavlowitsj Vassiliki, bij hem ingekwar tierd was. Deze maakte deel uit van een speciale afdeling, die kort na de capitulatie in de „Führer-bunker" in Berlijn de verkoolde lichamen van Adolf Hitler en Eva Braun in beslag genomen heeft. Volgens Vassiliki was Hitiers schedel vrijwel intact, met name zowel de hersenholte als boven- en be nedenkaak. Aan de hand van het gebit kon de schedel definitief worden ge- identificeerd. Beide lijken zijn naar de Sovjet-Unie vervoerd, aldus deze zegs man van „Bildzeitung". „Bildzeitung" weet dan verder te vermelden, dat een Russische arts, Iva- nov geheten, tegen een (niet met name genoemde) Duitse technicus, die zo pas uit de Sovjet-Unie is teruggekeerd, heeft onthuld waar zich Hitiers schedel nu bevindt. Volgens dr. Ivanov ligt de schedel van Hitler in een vitrine in het museum. Er is in het Kremlin een ver trek, waar Stalin zijn particuliere her inneringen bewaarde. Daar ligt ook de schedel. Het door bladen in het westen verspreide bericht als zou Stalin de schedel als asbak en presse-papier ge bruikt hebben noemde Ivanov een ver zinsel. Regelrecht uit Cortina d'Ampezzo, het Italiaanse bergdorpje, is deze telefoto van de openingsplechtigheid der Olympische Winterspelen. Hier een overzicht na het aantre den der ploegen om twaalf uur gistermiddag. Rusland heeft een Amerikaans voor stel om God openlijk en hoorbaar aan te roepen bij zittingen van de Verenigde Naties afgewezen, aldus werd gister avond van betrouwbare zegslieden ver nomen. De Amerikaanse gedelegeerde, Henry Cabot Lodge Jr., heeft dit voorstel ge daan in een brief aan alle 76 leden van de volkerenorganisatie. Verscheidene le den hebben hierop geantwoord; enkelen zijn voor het voorstel, anderen hebben er niets op tegen, maar van Rusland blijkt een onomwonden afwijzing te zijn ontvangen. Momenteel is het gebruikelijk, dat elke jaarlijkse zitting van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties ge.- opend en gesloten wordt met een mi nuut stilte voor gebed of meditatie. Lodge stelde in zijn brief voor, dat geestelijken van verschillende gods dienst bij de opening van de vergade ring 'n gebed zouden opzeggen. Lodge be toogde dat hij ervan overtuigd was dat de organisatie geen geslaagd instru ment van Gods vrede kan zijn zonder Gods hulp en dat „wij met zijn hulp niet kunnen falen. (U.P.) worden hervat, aldus is van Indonesi sche zjjde meegedeeld. Vanmiddag is nog niet de (ijdslimiet ter sprake ge komen waarover in berichten uit Dja karta eerder sprake is geweest. Een woordvoerder van het Neder landse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft gisteren evenwel verklaard dat de Nederlandse regering op net maandag, bij monde van mr. Utoyo Ramelan, overgebrachte verzoek van de Indonesische delegatie om voortzetting van de Nederlands-Indonesische bespre kingen heeft geantwoord, dat zij, alvo rens te kunnen besluiten, gaarne enige inlichtingen zou ontvangen van de In donesische regering, o.a. omtrent in de pers op die dag en voorafgaande dagen verschenen verklaringen, afgelegd door Indonesiche autoriteiten in Djakarta. Daags daarna, dinsdag jl., rijn omtrent de daartoe in te dienen nota uitvoerige instructies gezonden aan de Nederland se Hoge Commissaris te Djakarta. Giste ren is de Nederlandse Hoge Commissa ris door minister-president Harahap ont vangen, bij welke gelegenheid bedoelde nota is overhandigd. Onze Haagse redacteur tekent hierbij aan, dat uit de data van de Nederland se stappen, genoemd in bovenstaande verklaring, blijkt,'dat men van Neder landse zijde er prijs op stelt zo spoedig mogelijk tot klaarheid te komen over de Nederlands-Indonesische besprekin gen. Wanneer van Indonesische zijde thans gesteld wordt, dat Nederland het tijdstip dient te bepalen waarop de on derhandelingen hervat worden, dan houdt men in Den Haag vast aan het standpunt, dat men toch eerst wil we ten waar men aan toe is met de ver schillende uitspraken, die de laatste da gen te Djakarta gelanceerd zijn. Horizontaal: 1. kleurrijk; 4. deel v. e. schip; 8. her kauwer; 11. fr. voegwoord; 12. bezitt. vnw. 14. land in Europa; 16. eng. voor zetsel; 17. vogelproduct; 18. bevel; 19. vogel; 21. vrucht; 23. kleurloos. 25. dus (eng.); 26. voorzetsel; 28. lyrisch ge dicht; 30. deel v. e. bijenkorf; 32. deel v. d. voet; 33. uitbouw; 35. deel v. h. gelaat; 37. bijwoord; 38. dwaas; 40. holte in de muur; 42. rivier in Italië; 43. <-•> V - Ter gelegenheid van de achttiende verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix zal door de Koninklijke Begeer te Voorschoten een penning worden uitgegeven, welke op de voorzijde het portret en de naam draagt van de prinses, naar het ontwerp van de medailleur Pol Dom. Op de keerzijde is het wapen van de prinses afgebeeld. De keerzijde werd ontworpen door de medailleur M. Kutterink. De thans afgesloten „boekhouding" van de uitvoer van siergewassen in 1955 toont opnieuw een flinker vooruitgang in vergelijking tot 1954. Aan bloembollen werd voor bijna 177,5 miljoen, 58.700 ton, uitgevoerd tegen 55.700 ton en 159,2 miljoen in 1954. De voornaamste afnemers (in 1000 kg) waren België/Luxemburg 1462, Ca nada 1916, W.-Duitsland 11.138 (tegen 8916 in 1954), Engeland 14.343, Frankrijk 4129, Italië 998, de Ver. Staten 12.250, Zweden 5732 en Zwitserland 1052. Hoewel de uitvoer naar de traditionele landen, behalve naar West-Duitsland ongeveer gelijk bleef, kon men op tal van kleinere markten grotere kwan- tums plaatsen, waardoor een nieuw uit- voerrecord van bolbloemen kon worden bereikt. De uitvoer van boomkwekerijproduk- ten steeg in waarde van 21,8 miljoen in 1954 tot 24,5 miljoen in 1955. De uitvoer van bloemen steeg in 1955 tot 33,6 miljoen tegen 28,7 miljoen m 1954. In gewicht was de toename van 3611 tot 3788 ton. De uitvoer van planten bracht in 1955 5.290.529 op (2479 ton) tegen 4.412.335 (2505 ton) in 1954.- De veilingomzetten van bloemen en planten bedroegen in 1955 ruim 56 miljoen tegen bijna 50 miljoen in 1954, waarvan de Aalsmeerse veilingen ruim 32,5 miljoen tegen ruim 29 miljoen in 1954 behaalden. De minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algera, zal op woensdag 1 februari a.s., juist drie jaar na de ramp, een werkbezoek aan Schouwen- Duiveland brengen. De bewindsman zal zich bezighouden met de waterverdedi ging van het eiland, terwijl eveneens de kwestie van de zogenaamde delings- dijk door het eiland besproken zal worden. Donderdagmiddag is op de Algemene Begraafplaats te De Bilt ter aarde be steld het stoffelijk overschot van het oud-lid van de Tweede Kamer dr. C. W. Th. Baron van Boetzelaer van As- peren van Dubbeldam. Aanwezig wa ren o.m. de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van San denburg en de burgemeester van De Bilt, de heer K. Fabius. WAGENINGEN, 25 jan. Kand. Ne derlandse landbouw: mevr. J. J. v. Ho- gezand-Bodde Bennekom, J. F. M. v. Leeuwen Zoeterwoude, H. J. Noteboom Doorn H. de Regt Eist, P. J. v. Rijn Gorsel, J v. Selm Wilnis, L. R. Ver- dooren Apeldoorn, W. J. Vriezen Gronin gen. Ingenieursexamen Ned. Landbouw: J. G. Bakker Sauwerd, P. J. Balkenende Kapelle-Biezelinge, E. W. Boogaard Wassenaar, D. C. M. Boonman 's-Heren- hoek, A. W. N. J. Crijns Voerendaal. P. J. Dieleman Middenmeer, S. W. Duursma Rhenen M. J. van Goor Veg- hel, R. J. de Glopper Rhenen, B. J. Hof Oldeberkoop, E. B. v. Hogezand Bennekom, K. Kuiper Wageningen, J. C. Logger Rotterdam, J. H. Pieters Arn hem, S. Raadsma Dokkum, L. S. Spithost Zwolle A. Tempel Onstweddé, R. W. Welmers Warnsveld, F. Wietsma Heeren veen. Kand. tropische landbouw: mej. C. E M. Berkholst Utrecht, J. W. den Hond Hilversum. Ingenieursexamen tro pische landbouw: L. Cheriex Naarden, P. I. Foursoff 's-Gravenhage, H. A. Knoll Delft, G. Lems Hoek van Holland, T. de Meester te Hilversum, A. H. J. Siepman Wageningen, R. W. Stubbs Hennekom, E. Ubels Baamsbrugge, R. v. d. Wal Visvliet. Kand. tuinbouw: J. Doesburg Rhenen, N. C. Hofman Aals meer, mej. E. de Jongh Koog a.d. Zaan, P. C. J. Kuiper Wageningen. In genieursexamen tuinbouw: P. Rood- huyzen 's Gravenhage. Ingenieursexa men Ned. bosbouw: W. A. Blokhuis Em- men, A. Coops (met lof) Gouda, H. Kraft (met lof) Haarlem. Cand. tro pische bosbouw: G. Smit Zeist. Ingeni eursexamen tropische bosbouw: M M. G R. Bol Ruischenbrug, F. C. Bub- berman Schiedam, P. Businger Huizen (NH) A W H. Damman Amersfoort, J. G' C' Gerritsen 's Gravenhage, E. J G Swellengrebel Aaerdenhout, A. T. Vink 's Gravenhage. UTRECHT, 26 jan. Kand. genees kunde: mej. F. Bleeker, De Bilt; T. A. W. Bakx, Eindhoven; J. E. Booy, Utrecht; mej. C. H. M. Donker, Soest- dijk; H. C. v. d. Graaf, Reeuwijk; J. A. Hoekstra, Maarssen; J. Huls 't Harde: J. de Jong, Rotterdam; A. Nemlick, Utrecht; T. Oudkerk, Rotterdam; M. P. Overdiep, Utrecht; J. J. Rijnders, Val- kenswaard; S. Rijpma, Amersfoort; A. J. Verbeek, Utrecht; mej. M. Y. J Vleer, Maartensdijk; C. P. Vroege, Lei den; K. M. v. d. Waarde, Zwolle; E. L. Waisvisz, Rotterdam; mej. J. Wensink. Scherpenzeel; E. Werleman, Voorburg; B. Wijers, Den Haag. AMSTERDAM, 26 jan. (G.U.) Be vorderd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift: „Phvsisch-chemi- sche metingen aan organische phosphor- verbindingen", H. R. Gersmann, geb. te Halberstadt. jong dier; 44. krantenjongen; 45. ver laagde toon; 47. familielid; 49. nauw; 51. chin, maat; 52. kleur; 54. zout water; 57. plant; 59. kleur; 61. aanzien; 62. rus tig; 63. lidwoord; 64. nobel; 66. water vogel; 68. naschrift (lat. afk.); 70. naam loze vennootschap (duits); 71. het ro- meinse rijk (lat. afk.); 72. de lezer heil (lat. afk.); 74. vlek; 76. het zij zo- 78. water in Brabant; 79. beetje; 80. onzin: 81. melkklier. Verticaal: 1. boom; 2. jongensnaam: 3. meisjes naam; 4. werelddeel; 5. deel v. e. fr. ontkenning; 6. water in Friesland; 7. pl. in O.-Europa; 8. pers. vnw.; 9. familie lid; 10. gedroogde halmen; 13. 'naar be neden; 15. vreemd; 20. stand; 21. ge wicht; 22. staaf; 23. afgelegen; 24. lang zaam; 25. bevel; 27. dubbelklank; 29. spoedig; 31. anno (afk.); 32. hijswerk- tuig; 33. toestand van rust; 34. deel v. h. been; 36. begrip; 39. boom; 41. elektr geladen deeltje. 46. titel; 47. vruchtbare plek; 48. in orde; 50. luchtig weefsel; 51. onbehouwen; 53. soort onderwijs (afk.); 55. drank; 56. bar; 58. laatst le den (afk.); 60. pl. in N.-Holland; 62. deel v. h. been; 63. deel v. Sumatra; 65. in secteneter- 67. behoeftige; 69. boom- 73 selenium (afk.); 74. vaartuig (afk.); 75 zoals de akten getuigen (lat. afk.)76 tandeloos zoogdier; 77. op dit ogenblik- 78. als eerder (afk.). Horizontaal; 1. botter; - S.W.G.; 2. ijver; - klaar; 3 lager; - ijsman; 4. teder; - pens; 5. pil, - gaping; 6. oe; - wever; - eb; 7. balo- j taak - tuniek; 9. absent; - Ebro; 10. ader; - el; - uwe; 11. lijs; - knoest. Verticaal: 1. bijl; - portaal; 2. ovatie; - abdij; 3. tegel; - bases; 4. tred; - waker; 5. regel; 6. r>k.; - ravotten; 7. lij; - Peru; - l.o.; 8. aspirine; 9. samen; - gibus; 10. wran ge - erwt; 11. ns - Bakoe. Het slechte weer heeft niet kunnen verhinderen, dat er donderdag zeer veel belangstelling was voor de te waterlating van de onderzeebootjager „Rotterdam" bij de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op vice-admiraal A. de Booy, bevelhebber der zeestrijdkrach ten en chef marinestaf, de a.s. chef staf, vlagofficier materieel schout bij nacht H. H. L. Pröpper, de commandant van het korps mariniers generaal-ma- joor H. O. Romswinckel en de burge meester van Rotterdam mr. G. E. van Walsum Statig gleed het casco van de over dekte helling, zodra de „doopster", mevr. S. Berck-Krijnen, echtgenote van de schout bij nacht van de technische dienst J. B. Berck, met een bijltje de draad had doorgekapt, waardoor de laatste beletselen werden weggenomen. Nadat de grootste en snelste jager, die Nederland ooit bezeten heeft, in de rivier gemeerd lag, werden in de ont vangstzaal van de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij de gebruikelijke re devoeringen gehouden. Kand. psychologie: mej. M. J. v. Rijs wijk, Amsterdam. Doctoraal pol. en soc. wetensch. (sectie C): mej. I. B. M. Wie ner en W. P. A. M. Hoebink, Amster dam. Doctoraal scheikunde: P. J. de Koning, Hoofddorp. Kand. wis- en nat.: J. W. Ypenburg, R. H. Riem en W. J- de Jong, Amsterdam. Bevorderd tot arts: mevr. A. v. d. Lee-Bijlsma en G. J. M. Luijkx, Amsterdam. Artsexamen le ged.: I. E. Jessurun, H. J. R. Pastoor, M. J. W. Heuvelmans, F. L. Meijler, M- N. W. Butter, Amsterdam, en H. C. Bisschop, Dordrecht. GRONINGEN, 26 jan. Bevorderd tot tandarts M. A. Stadlander, Amsterdam. GRONINGEN, 26 jan. Op het proef schrift, „Onderzoek naar de toepassings mogelijkheden der doorlichting met de röntgenbeeldversterker voor gerichte schedelfotografie", is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde F. J. Zeege* laar, geb. te Paramaribo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2