Eisenhower en Eden in beëindigen besprekingen W ashington Nader overleg met Frankrijk over het midden-oosten A 5? ZUID-AFRIKA eist sluiting van de So v j et-con sulaten Vraa Antwoord Franco geeft opdracht tot loonsverhogingen KENT HET verschil^ Otto John blijft gevangen Gemeenschappelijk communiqué Wij zullen nooit beginnen met geweld H. Vader krijgt jeugddorp als verjaarscadeau Franse premier naar Algiers Wegens betrekkingen met revolutionaire Indiërs en Bantoes Zestig miljard voor woningbouw Zo is mijn - zoon $0£p „NEW LOOK" IN SPANJE? 6 DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 NA 7 Installatie van Catroux als minister-resident alléén handen! door CL. BUDINCTON KELLAND (Vertaling van Sjoerd de Vries) Adres Melkprijs Loten SOEPEN QflCKBN rwmstowiuM- Twijfel aan zijn goede trouw sterk toegenomen President Eisenhower van de Vere- wat betreft ons oordeel over de vraag, nigde Staten en de Britse premier, Sir hoe deze doeleinden op de meest doei- Anthony Eden, hebben gisteren, aan treffende wijze kunnen worden be- het eind van hun driedaagse conferen- reikt". Ten aanzien van het Midden- tie te Washington, in een gemeenschap- Oosten herinneren Eisenhower en Eden pelijk communiqué bekend gemaakt, aan de driemogendhedenverklaring van dat het toezicht op de handel in het 1950, waarbij Amerika, Engeland en Verre Oosten moet worden gehand- Frankrijk zich verplichtten tot actie haafd, maar dat deze controle van tijd over te gaan in geval van schending tot tijd, al naar gelang de veranderin- van de grenzen tussen Israël en zijn gen in de omstandigheden, moet wor- buurlanden. Nu het gevaar in dit gebied den herzien om de belangen van de is toegenomen, zo delen de Amerikaan- vrije wereld zo goed mogelijk te die- se en Britse leiders mee, „hebben wij nen. Eisenhower en Eden waarschuwen afspraken gemaakt voor gemeenschap- communistisch China, dat zij het er pelijke besprekingen over de aard van samen volkomen over eens zijn, dat de actie, waartoe wij zouden moeten „agressieve expansie door middel van overgaan. De Franse regering wordt geweld of ondermijning" in het Verre uitgenodigd aan dit overleg deel te ne- Oosten moet worden voorkomen en dat men". Op Israël en de Arabische sta de „vrije naties in dat gebied gesteund ten doen Eisenhower en Eden een be- moeten worden bij hun zelfverdediging roep om de standpunten, die zij bij en bij het handhaven van hun binnen- hun geschillen hebben ingenomen, met landse stabiliteit en welvaart". Aan de- elkaar te verzoenen, teneinde aan de ze passage wordt dan evenwel toege- „dringende behoefte" aan vrede in het voegd: „Na openhartige discussie be- gebied te voldoen, staan er nog enige meningsverschillen Over het Palestijnse vraagstuk staat verder in het communiqué, dat de twee landen bereid zijn aan een regeling bij te dragen door financiële steun bij het oplossen van het vraagstuk der vluch telingen en door de grenzen te garande ren. Een regeling van het geschil wordt evenwel alleen mogelijk geacht, als de partijen bereid zijn tot verzoening. De wapenleveranties van het Sovjet blok aan landen in het Midden-Oosten hebben de spanning in dat gebied doen toenemen en de kans op oorlog ver groot. ,,Het is ons doel die kans te verminderen", aldus het communiqué. Engeland en de V.S. zijn het er over eens, dat alles in het werk moet worden gesteld om bronnen van misverstand li'?en het Midden-Oosten en de weste- Jke wereld te verminderen. Over het ziinj® van het verdrag van Bagdad de twee landen het eens. Amerikaanse regering zal hiiiven e steun aan de doelstellingen ion f ^even en haar waarnemers zul- ?]6n constructieve rol in het werk an (ie commissies van de verdragsor ganisatie spelen". In het communiqué wordt voorts herhaald, dat dë Noord-Atlantische verdragsorganisatie ..essentieel voor onze gemeenschappelijke veiligheid is' Ook wordt de Amerikaanse en Britse politiek ten aanzien van de her eniging van Duitsland bevestigd. De twee regeringsleiders getuigen Het Centrum voor Jeugdtoerisme van de Italiaanse Katholieke Actie biedt de Paus ter gelegenheid van Zijn tachtigste verjaardag een compleet dorp ten ge schenke aan; het zal bestemd worden als vakantieoord voor de jeugd. Dit dorp, dat te Acerno in de Zuid- Italiaanse provincie Salerno in aan bouw is, en in april gereed komt, is het eerste van een serie soortgelijke centra, die het centrum overal in Ita lië als vakantieoorden opricht. Het dorp wordt omgeven door 60.000 vierkante meter park en het biedt plaats aan 200 jongelui. (KNP) De nieuwe Franse premier, Guy Mol- let, zal de volgende week met generaal Georges Catroux naar Algiers gaan. HU zal Catroux als minister-resident In Al giers installeren. Jacques Soustelle, gouverneur-gene raal van Algiers, zal vandaag zijn Pos* verlaten en naar Frankrijk terugkeren. HU heeft zUn functie twaalf maanden bekleed. Mollet en Catroux zullen een onder zoek instellen naar de guerilla tussen de 200.000 man Franse troepen en de naar schatting 15.000 goedbewapende en ge- uniformeerde opstandelingen. De socia listische staatssecretaris van oorlog, Max Lejeune, zal hen vergezellen. Franse militaire autoriteiten hebben ondertussen gemeld, dat in de afgelopen twee dagen 66 opstandelingen zijn ge dood, van wie 22 tijdens een gevecht in net Aures-gebergte. In het naburige Marokko is officieel meegedeeld, dat sultan Sidi Mohammed Een Yoessoef 10 februari zijn eerste of ficiële bezoek aan Casablanca, sedert ?1Jn terugkeer uit ballingschap, zal nrengen. In kringen, die nauw contact i*et het paleis van de sultan onderhou wen- Wordt gezegd, dat hij vervolgens gelilcllt naar Frankrijk gaat, waar vol de maand onderhandelingen over trekï^omstige Frans-Marokkaanse be zigen beginnen. (Rtr.) van hun „blijvende interesse voor de veiligheid en het welzijn van Berlijn". „Wij blijven elke aanval op BerlUn, van welke zijde ook, beschouwen als een aanval op onze strijdkrachten en onszelf". Wat Zuid- en Zuid-Oost-Azië betreft, zeggen de twee leiders volledige steun toe aan de Zuid-Oost-Aziatische ver dragsorganisatie. Ook beloven zij met regionale economische organisaties, zo als het Plan van Colombo, samen te werken „bij het ontwikkelen van de hulpbronnen en het welzijn van alle deelnemende landen". In een gezamenlijke verklaring, die tegelijk met het slotcommuniqué werd gepubliceerd, geven de president en de premier hun opvattingen over ,,de uit daging waarvoor de vrije wereld zich ziet geplaatst en de beginselen, die naar het ons toeschijnt nodig zijn om er het hoofd aan te bieden". Engeland en de Verenigde Staten „staan voortdurend gereed om door onderhandeling en ver zoening met andere rechtstreeks be trokkenen te helpen bij het tot stand- brengen van rechtvaardige regelingen van de concrete kwesties, die de wereld thans verontrusten". De Britse en Amerikaanse leiders ver werpen elke gedachte, dat de kloof tus sen oost en west door middel van ge weld ongedaan moet worden gemaakt. „Wij zullen nooit beginnen met geweld", zo wordt in de verklaring gezegd. „Bo vendien zullen wq al onze invloed aan wenden om er voor te zorgen, dat Sov jet-pogingen om oude tegenstellingen aan te wakkeren niet zullen leiden tot een verbreken van de vrede". De leiders van de twee landen belo ven, dat zij zullen blijven streven naar een algemene en doeltretfend te contro leren ontwapening. „Intussen moet de gemeenschap van vrije volkeren de macht behouden om agressie af te schrikken. Wij erkennen dat een derge lijke macht nooit mag dienen als middel tot nationale verheffing, doch enkel als schild voor ieder lid van de volke rengemeenschap". Aan het slot van hun gemeenschappe lijke verklaring zeggen de twee leiders, dat zij „gretig elke oprechte gelegen heid zullen aangrijpen om de mensheid te bevrijden van de sluier van angst en onveiligheid, waardoor nu hetgeen een glorierijke toekomst kan zijn, wordt ver duisterd" (ReuterUP) Advertentie Om de kwaliteit f 0.85 in cellofaan Eric Louw, de Zuid-Afrikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft gis teren in de Volksraad meegedeeld, dat zqn regering de Sovjet-Unie heeft ver zocht, haar consulaire vertegenwoordi ging in Zuid-Afrika met ingang van 1 maart op te heffen. De reden hier van is, dat het consulaat-generaal van de Sovjet-Unie in Pretoria zich bezig houdt met subversieve activiteiten. De staatssecretaris van Buitenlandse Zaken heeft een nota overhandigd aan de Russische consul-generaal, waarin ver klaard wordt, dat de Zuid-Afrikaanse regering tot de slotsom is gekomen, dat een dergelijke maatregel in het belang van Zuid-Afrika en zijn bevolking is. De mededeling werd door de regeringsaan hangers met luid applaus begroet. In de nota aan het Russische con sulaat-generaal zegt de Zuid-Afrikaanse regering, dat het ophouden van de Russische consulaire vertegenwoordigers in Zuid-Afrika niet het afbreken van diplomatieke-, handels- en andere be trekkingen betekent, aangezien al deze betrekkingen door de Sovjet ambassadeur in Londen door bemid deling van de Hoge •Commissaris van Zuid-Afrika aldaar kunnen worden on derhouden. In de Sovjet-Unie worden de Zuid-Afrikaanse belangen reeds door Engeland behartigd. In eikaars hoofd steden hebben Rusland en Zuid-Afrika alleen consulaire vertegenwoordigingen. Minister Louw deelde in de Volksraad mee, Jat de regering over bewijsma teriaal beschikt, dat het Russische consulaat-generaal door middel van leden van zijn staf betrekkingen met revolutionaire elementen in Zuid-Afrika, in het bijzonder onder de Indische en Bantoe-bevolking, had gekweekt en on derhouden en dat het gediend had als verbindingskanaal tussen dergelijke ele menten en de autoriteiten van de Sov jet-Unie. Bovendien was hetzelfde ka naal gebruikt voor de verspreiding van communistische propaganda, voorname lijk gericht op de Banto.e-bevolking, in strijd met de wet, die communistische propaganda, in welke vorm ook ver biedt. Een bijkomstige grief van de Zuid- Afrikaanse regering is, dat op het Sov jet-consulaat het verbod om sterke drank aan inheemsen te schenken niet wordt nageleefd. Minister Louw heeft in maart 1949, toen hij minister van Economische Za ken was, al eens gezegd, dat het Russische consulaat een haard was van communistische propaganda. Het had tienduizenden vlugschriften ver spreid o.a. onder de bevolking van de Belgische Kongo. De Sovjet-Unie heeft in 1942 diploma tieke betrekkingen met Zuid-Afrika aan geknoopt. (Reuter) Aan het werk gaan of niet? W. J. H. Een meisje, dat in dienst is bij een groot filiaalbedrijf werd ziek 9 november j.l. Zij kwam onder behan deling van haar huisarts. Ook ging zü voor het eerst 5 december enige malen naar de controlerend geneesheer. Op advies van deze laatste moest zü het 9 januari maar weer eens probe ren; als het niet. ging met het werk, moest zü het werken staken. Na 2 da gen volhouden moest het meisje er we gens de pijn mee ophouden. 11 januari begaf zij zich naar haar huisarts, die haar verbood te werken. Zü werd daar op zelfs verwezen naar het Wilhelmina Gasthuis voor een nader onderzoek. In tussen kwam de controlerend genees heer echter 13 januari bij haar, voor wie zij direct weer aan het werk moest. Ondanks mijn verklaring van verdere behandeling bleef het advies gelden. De huisarts verbood haar echter dat te doen. Wiens raad moet nu worden opge volgd? En wat zijn de gevolgen voor de uitkering van ziekengeld? Antwoord: De werknemer, die ziek is, moet zich houden aan controlevoor schriften. Doet hq dit niet, dan kan het ziekengeld geheel of gedeeltelijk wor den ingetrokken. Indien een geneeskun dige van oordeel is, dat de werknemer, die ziekengeld ontvangt, beter aan het werk kan gaan, zij het voor een deel, dan zal de werknemer dit moeten doen, indien zijn werkgever bereid is hem te werk te stellen tegen tenminste 50 pet. van het dagloon; van de bedrijfsvereni ging krijgt hij dan zoveel uitgekeerd, dat hij met het loon van zijn werkgever meegerekend het volle dagloon ont vangt. In het onderhavige geval nu is van gedeeltelijke hervatting geen sprake al zou het wellicht daartoe kunnen lei den. Lukt dat niet en blijft de contro lerend geneesheer bij zijn advies, dan kan betrokkene bp de bedrijfsvereni ging een voor beroep vatbare beslis sing aanvragen. Laat zij dit doen, na haar huisarts geraadpleegd te hebben, en op diens advies! Van de beslissing kan zp in beroep gaan bp het scheids gerecht, ingesteld door de Sociale Ver zekeringsraad. Het bed op straat? M. V. Ik ben alleenstaande kamer bewoner. In geval van ziekte ben ik overdag alleen. De ziektewet keert niet uit, als bij controle niet open wordt gedaan. Mijn hospita laat de deur niet open, hetgeen ik begrijpen kan. Ik mag van de huisarts het bed niet verlaten. Moet ik de politie vragen de wacht te houden of mijn bed buiten op straat Advertentie övïaaÉ geneest rode, ruwe en gesprongen potbekers De Spaanse minister van arbeid, Jo sé Antonio Giron, heeft in een radio rede aangekondigd, dat in Spanje de lonen in opdracht van het staatshoofd, generaal Franco, verhoogd zullen wor den. De minister legde er de nadruk op, dat de ontworpen plannen erop gericht zijn, een terugslag van de salarisstijging op de kosten van levens onderhoud te vermijden. Ook maakte de minister bekend, dat met de uitvoe ring van een vijfjarenplan voor de volkshuisvesting een bedrag_ gemoeid zal zijn van rond zestig miljard pese ta meer dan voor de defensie is uit getrokken. De mededelingen van minister Gi ron hebben de aandacht getrokken van waarnemers, niet slechts omdat zij kennelpk bedoeld zijn om de groei ende bezorgdheid van de arbeiders over de voortdurende stijging van de kosten van levensonderhoud, die sinds 1954 met 15 tot 20 procent om hoog zijn gegaan, te verminderen, maar voorts omdat hij „de opening van een nieuw hoofdstuk in de Spaan se politiek" heeft aangekondigd. Minister Giron zei nog, dat het sta dium van „de internationale traagheid van begrip," waarvan Spanje het slachtoffer was geweest, thans voorbij was. Het huidige stadium, aldus de mi nister, begint met de aankondiging van nieuwe en ernstige verantwoordelijkhe den, die aanvaard moeten worden zon der dat een beroep gedaan kan wor den op de uitzonderingstoestand, in een geest van burgerzin en vastberaden heid en zonodig met een nieuw plichts besef. Deze toespelingen van Giron schUnen volgens waarnemers te bevestigen, dat in de gedachten van de Spaanse leiders een plan voor een bestuurshervorming bestaat, dat een tamelU'k ingrijpende kabinetswUziging zou kunnen inhouden, waarbq rekening gehouden wordt met nieuwe overheersende stromingen in de Spaanse openbare mening. (A.F.P.) Brazilië President Kubitschek heeft de binnenlandse censuur op pers en ra dio, die sinds 25 november van kracht is geweest, opgeheven. Advertentie Blikgroenten IN MINUTEN KLAAR OP TAFEL IIIIIIIIllllU>U|llltll,I1>IIIIIIU>HlHIIIIIUIIIIIHIIIUIUIIIIIIIHIIIIIHIHII»Ullll>lUHUU HOOFDSTUK XII Toen ik bij de bouwput voor de pompinstallatie kwam, maakten de met modder besmeurde arbeiders juist aanstalten om het werk voor die dag te be ëindigen. Dit scheen geen goed ogenblik te zqn om vragen over de vorderingen van het werk te stellen en ik vergenoegde me er dus mee om hen toe te knikken en zwijgend verder te lopen. Hoewel de avond naderde, was het niet merkbaar koeler geworden. Ik liep een eindweegs de vallei in en kwam onder de indruk van de serene stilte, die in dit grootse landschap heerste. Lang zamerhand zakte mijn woede over het kleine inci dent met Maggie Jones en ik wandelde in een vreed zame stemming naar het ranchhuis terug. In de keuken was Bunny met het eten bezig en hij scheen in een opgewekte bui te zijn, want hij zong. Op gewektheid is een verschijnsel, dat bij ranchkoks ue be<st le m Kusieiu, cue in v°orzie ande behoefte ruimschoots kan tei?sb, Yatlcaan heeft een eigen elektrici- Sewc«.u,ciu IS CCH VWOViiyuuw») de be» 'n bedrijf gesteld, die in I zeer zelden voorkomt. Meestal beklagen zij zich op it. 1iluidruchtige wijze over hun rampzalig lot en maken ondertussen de smakelijkste gerechten klaar. Maar nu was Bunny vrolijk. Hij zong met zijn snerpende falsetstem een liedje, waarvan hij de woorden en de melodie zelf improviseerde. „Er komen moeilijkheden, de oude tijd keert weer terug. Ik voel het in mU leden. Ik voel het in mijn rug." geacht Van veel belang wordt dit dag (ju, 0r Radio Vaticana, die de hele mendingen heeft te verzorgen. Zieden den aan volgens berichten uit Lon- wens te tnkele grote mogendheden de komena. kennen hebben gegeven in het komende - men vn„ na3aar in aanmerking te ko- niet-nei-i2r de bezetting van een der raad anente zetels in de Veiligheids- Ik stak mijn hoofd om de keukendeur en zei be wonderend: „Dat is een mooi liedje, Bunny." gaf zelfs geen giftig antwoord. HU bleef beminnelijk. Hij gooide zijn pollepel niet naar me toe en hij „Bereid je er maar vast op voor!" zei hij waar schuwend. „Er zijn grote moeilijkheden in het ver schiet. Dat voel ik aan mijn likdoorns en aan de pijnscheuten in mijn rug. Dat kan niet missen! Ik heb mijn hakmes al geslepen." Hij keerde met een grote vork het vlees in de braadpan om en vervolgde: „Waarschijnlijk zullen die moeilijkheden door die vrouw ontstaan!" „Miss Jones?" „Precies!" antwoordde Bunny. „Dat wordt de ramp van deze ranch. Let maar op mijn woorden. Deze vrouw wordt onze ondergang." „Jij houdt niet van vrouwen, is het wel Bunny?" „Ik niet!" Hij rolde met zijn ogen en voer be zwerend voort: „Ik houd meer van vrouwen dan van drank. Ik laat mijn borrel rustig staan om een vrouw te volgen, hoewel ik vooruit weet dat ze me naar de verdoemenis leidt. Er is geen man te vinden, die zoveel van vrouwen te lUden heeft ge had als ik. Ik kan de littekens nog laten zien!" „Maar als je zulke slechte ervaringen hebt, waar om laat je ze dan niet met rust?" vroeg ik. „Omdat ik geen weerstand kan bieden. Ik ben verslaafd aan vrouwen." Ik keek hem verbaasd aan. Dan antwoordde ik: „Zoiets zou mq nooit overkomen!" „Je denkt zeker dat ze je met rust zullen laten; hè? Boss, voor je het weet, doen ze met je wat ze willen. Je moet opzitten en pootjes geven en het gekke is, dat je het nog graag doet ook. Maar Miss Jones is een engel, Boss. Zo heb ik er niet veel gezien en dat wil bij een man van mijn ervaring heel wal zeggen." „Miss Jones zal wel gevleid zijn met je bewon dering, Bunny!" „Daar heeft ze jok alle reden toe, want ik ben niet de eerste de beste op het gebied van vrouwen En bliksem nu de keuken uit!" Ik vond het verstandig om hem te gehoorzamen en hij riep me nog na: „Hou mijn woorden maar goed in gedachten. Ik ben iemand, die zich niet gauw ve/gist!" Ik wist niet, of hij op de vrouwen of up onze toe komstige moeilijkheden doelde en ik brak er mijn hoofd verder maar niet over. Ik ging naar de zitkamer en enige tijd later kwam Straight ook binnen. „We hebben weer een stuk of veertig kalveren opgepikt," zei hij, „De dieren kon den nauwelijk op hun poten staan. Als we ze willen redden, moeten we ze zo gauw mogelijk naar een grasgebied transporteren. „Ik heb een prachtig ogenblik uitgezocht om in het veebedrijf te gaan," merkte ik op. „Je had het niet slechter kunnen uitkiezen," gaf hij toe. „Maar over een goed jaar behoeven we de droogte niet meer te vrezen," zei ik in een poging om hem op te beuren. Maar Straight bleef somber. „Er is nog iets anders," antwoordde hij neer slachtig. „We kunnen in de naaste toekomst geval len van mond- en klauwzeer onder het vee verwach ten. Het heeft in Mexico al epidemische vormen aan genomen en het zal zich ongetwUfeld ook over de grens verspreiden." „Kunnen we er geen maatregelen tegen nemen?" Straight snoof. „Je moet bij de infectiehaard beginnen," zei hij. „Dat betekent dat het besmette vee afgeslacht moet worden en dat men de kadavers zorgvuldig dient te verbranden. De Mexicanen doen daar helemaal geen moeite voor." Ik knikte, maar ik wist niet goed, wat ik nieiop moest zeggen. Het werd me eens te meer duidelijk dat mijn kennis van het ranchbedrijf vrijwel nihil was. Gelukkig onderbrak Bunny ons met de mede deling dat het eten klaar was en even later voegde Maggie Jones zich bij ons aan tafel. Terwijl Bunny de schaal met vlees op tafel zette, keek hij Maggie aan en merkte beleefd op: „U herinnert mij altijd aan een meisje, dat ik in Sonora gehad heb. Maar zij was nog 'ets ontstuimiger dan u en ze had zwart haar. Ze had Mexicaans en Yaqui bloed en dit is nog een souvenirtje van haar." Hij streek liefkozend over een groot litteken op zijn linkerwang en voegde er mijmerend aan toe: „We hebben heel wat opwindende ogenblikken samen beleefd." (WorcK vervolg<lt Vragen voor deze rubriek moeten voorden gericht aan de Redactie van ons blad (met in de linker-boven- hoek der enveloppe: „Vragenru- briek"). De beantwoording geschiedt gratis. De Redactie behoudt zich echter het recht voor, bepaalde vra gen niet voor beantwoording in aanmerking te doen komen. Over de beslissing dienaangaande kan niet worden gecorrespondeerd. Gaar ne vermelding van naam en adres bij de ingezonden vragen. Men houde er nog rekening mee, dat men minstens 24 dagen op ant woord zal moeten wachten en dat het ons niet mogelijk is, in te gaan op verzoeken tot persoonlijke beant woording der brieven. Advertentie zetten om de controleur te bewijzen dat ik echt thuis ben? Antwoord: Dit is en blijft een moei lijkheid. Controle is nu eenmaal nodig, dus de controle-arts moet binnen kunnen komen. Wij geven u in overweging de bedrijfsvereniging direct bij het ziek wor den er van in kennis te stellen, dat u alleenstaande bent en niet (veel) op hulp van de hoofdbewoonster kan reke nen. Bent u in een beroepskamerver huurbedrijf, dan kunt u van de verhuur der eisen, dat hij-zij er voor zorgt, dat er iemand thuis is; dat hoort nu een maal bij de volledige service^ die hij moet verlenen en waarvoor hij eventu eel een hogere kamerprijs kan vragen. Een particulier krijgt eveneens 20 pet. wegens ongerief, maar de kamerhuur is veelal lager dan in een beroepsver huurbedrijf. De politie heeft hiermede niets te maken. Verder kan men soms de sleutel uit het raam werpen, en zo doende toegang verschaffen aan beken den of anderen, die bepaald binnen moe ten zijn. Onderlinge bijstand kan hier al le narigheid verdrijven. J. H. Wat is het adres van Johnie Jordaan? Antwoord: Wij raden u aan u in ver binding te stellen met de AVRO te Am sterdam. Beschadigde clubfauteuil F. C. Ik heb een leren clubfau teuil, welke op de purnen iets is be schadigd resp. de lederen huid. Is dit af te schaven met schuurpapier of zoet vijltje en dan weder met boenwas gelijk te maken, zodat het afgeschaafde of ruwe weer glad wordt? AntwoordDit kunt u zeer zeker doen, maar het afgeschaafde wordt natuurlijk dun en zal spoedig doorslöten. Kleurt u het afgeschaafde echter zoveel mo gelijk bij en plakt u over de zwakke plek wat plastic plakband, liefst breed soort en op beide leuningen; dat geeft een prettiger aanzien. Het gebruik van de daarvoor in de handel zUnde leuning kleedjes (kunnen de dames eventueel ook zelf maken) is verder een zeer goe de bescherming. Woonruimte Abonnee B Ik beschik in mijn woongemeente niet over zelfstandige woonruimte. Nu heb ik hier een woning gekocht, die bewoond wordt door een alleenstaande weduwe. Wanneer kunnen wü dit huis betrekken? Woningruil is niet mogelUk. Antwoord: U moet een rechterlijke be slissing uitlokken ten aanzien van uw behoefte voor eigen gebruik van deze woning. De rechter zal hierbij uw be langen afwegen tegen die van de hui dige huurster. Wend u tot een kanton gerechtsdeurwaarder, die voor u als uw gemachtigde deze zaak aanhangig kan maken. Valt de beslissing in uw voordeel uit, dan zal de rechter bij de daaropvolgende ontruimingsvordering bepalen, dat u er niet eerder in mag trekken dan 3 jaar na de koop. Naar Osnabrück K. V. H. 1) Wat is de kortste weg van Haarlem naar Osnabrück? Antwoord: Haarlem, Amsterdam, A- mersfoort, Apeldoorn, Deventer, Goor, Hengelo, Oldenzaal, Bentheim, Osna brück. Afstand ongeveer 256 km. 2) Wat heb ik nodig, buiten mün rij bewijs, voor de wagen? Antwoord: Een paspoort, een carnet, jaar- of maandtriptiek, autoradio, dan vermelden op carnet of triptiek, een in ternationaal bewijs voor motorrijtuigen, een internationaal rijbewijs en NL-plaat. U moogt meenemen voldoende provi and om de plaats van bestemming te bereiken. Bij eerste inreis 1 x per ka lendermaand, 200 sigaretten of 25 si garen of 250 gram tabak. Normale per soonlijke reisbagage; voor kampeerar- tikelen moet een specificatie in duplo worden overgelegd. - WU raden u aan u in verbinding te stellen met de ANWB-Toeristenbond voor eventuele verdere inlichtingen. Hoe kom ik aan een huis W. v. R. Ik ben hulp in de huis houding, waar kan ik mij vervoegen voor een huis? Antwoord: Hiervoor moet u zijn bij het plaatselijk huisvestingsbureau. Bent u alleenstaande, dan kunt u ook een of meer (gemeubileerde) kamers huren, want als alleenstaande komt u voorals nog niet in aanmerking voor een huis. Huizen zUn thans meestal nog nodig voor gezinnen. Hulp in de huishouding W. v. R. Hoeveel bedraagt het loon voor een hulp in de huishouding? Antwoord: Dit is een kwestie van vraag en aanbod oftewel wat werkge ver en werknemer overeenkomen. Denkt u er om, de overeenkomst vast te leg gen, zodat beide partijen weten, wat overeengekomen is over vakantie, va kantietoeslag, vrije dagen, werkuren, enz. enz. U ziet er zeker wel op toe, dat uw werkgever kennis geeft aan de be drijfsvereniging voor ambacht en de tailhandel, Maliebaan te Utrecht; dit met het oog op eventueel ziekengeld. Rentekaart en rentezegels moeten be hoorlijk verzorgd worden. Aangifte bq de afd. loonbelasting moet geschieden. N. N. Kimt u mij het adres op- Ëeven van de voorzitter van de r.-k. ond van Bejaarden te Amsterdam? Antwoord: W. Heselaars, M. H. Trompstraat 25 III, Amsterdam. J. B. Sinds wanneer is de melk prijs met één cent per liter verhoogd? Antwoord: Met ingang van maandag 26 december 1955. H. v. N. Ik bezit al jaren een premie aandeel groot 15,- serie 58046 no. 10 van de Hollandsche Grondcre- diet Bank te Amsterdam. Is deze polis al uitgeloot? Antwoord: Loten Holl. Grondcrediet- bank zijn alle waardeloos. Huisvesting A. B. S. Zit met een huisvesting probleem. Antwoord: Al stemt de huiseigenaar toe, dat u hoofdbewoner wordt, het is daarom nog niet gezegd, dat huisvesting dit ook goedvindt. Het door u bewoonde In de afgelopen weken hebben wij U, aan de hand van vele plaatjes en praatjes, gewezen op het verschil van schijnbaar gelijke dingen. Wij hebben U gewezen op het verschil, dat er in verpakte soepen bestaat en U gevraagd de proef te nemen met een pakje OXO soep. Als U dat hebt gedaan, dan zult U het met ons eens zijn dat elke OXO soep, onverschillig welke soort U ook kiest, beter van kwaliteit, geuriger en smakelijker is. Als U het nog niet hebt ge daan, tracteer Uzelf en Uw huisgenoten dan morgen eens op OXO soep en ook U zult overtuigd zijn, dat U de beste soep gekozen hebt. OXO „Chicken" kippensoep Tomatensoep Juliennesoep Champignonsoep Vermicellisoep Aspergesoep Bruinebonensoep Imto huis is blUkbaar een groot pand, terwijl uw gezin niet groot is, dus uit dit oogpunt bekeken kunt i' geen aanspraak maken op dit grote pand, terwijl er grote gezinnen genoeg zijn, die om woonruimte zitten te springen. U zult deze kwestie moeten regelen met het huisvestingbureau. Uw wantrouwen ten opzichte van de bedoelingen van de huisheer zqn vooralsnog ongegrond, te meer daar deze er ook niet veel aan kan doen. Bespreek t.z.t. uw belangen eens met het huisvestingbureau en met uw huisheer, doch dit heeft momenteel weinig zin, vooral nu uw huisheer er blijkbaar niet veel voor voelt. Het Westduitse federale hof in Karls ruhe heeft beslist, dat dr. Otto John, voormalig hoofd van de federale in lichtingendienst, gevangen moet blü- ven, hangende het onderzoek inzake de beschuldiging, dat hij verraad heeft gepleegd. John had om vrUlating op borgtocht verzocht. Het hof heeft ver klaard, dat er sterke verdenking tegen dr. John bestaat, dat hij zich niet slechts heeft schuldig gemaakt aan het „onder houden van verraderlijke betrekkin gen", doch dat hij ook Westduitse staatsgeheimen heeft verraden. Hieraan wordt toegevoegd, dat dr. John mogelük van zijn betrekkingen met personen in andere landen gebruik zou maken om te ontvluchten, nu hem gebleken is, dat getwijfeld wordt aan zijn bewering, dat hjj niet uit vrije wil naar Oost-Duitsland is gegaan. Ook is het hof van mening, dat er redenen bestaan om aan te nemen dat dr. John aanvankelijk niet voornemens was naar West-Duitsland, doch naar een ander Westers land uit te wijken, toen hij uit Oost-Berlijn vluchtte. (Reuter)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7