Fiasco van Genève Minister Luns: Nederland blijft ten volle bereid tot nader overleg Anak Agung acht gevolgen der mislukking ernstig Weer groot alarm in Amsterdam VUURZEE in de diamantbeurs Kluizen met 10 miljoen aan edelstenen gespaard De „Voorwaarts" is veilig te IJmuiden binnengelopen DE NEDERLANDS-INDONESISCHE CONFERENTIE IS MISLUKT I0RI Nehroe: Communisten zijn reactionair Nieuwe vorm van Ku-Klux-Klan? Door de koude bevangen en overleden Hammarskjöld uit Djakarta vertrokken Kerk in Utrecht uitgebrand Het voorlogies is door de aanvaring grondig vernield Het weer MAANDAG 13 FEBRUARI 1956 79sfe JAARGANG No. 26525 m-'m Woning boven café in Zwolle uitgebrand Faroek naar Irak? Twee doden Toch Indianen op Paaseiland? Van de Baptistengemeente Door trein aangereden en gedood (Van onze verslaggever) Drie uur lang hebben ruim vijftig brandweermannen zondagmiddag moeten vechten tegen de vlam men, die de gehele bovenverdie ping van het ruim dertig meter hoge gebouw van de Diamant beurs aan het Weesperplein te Amsterdam hebben verwoest. De brand was om kwart over drie begonnen, maar eerst om zes uur was men hem meester en om elf uur des avonds de na blussing geëindigd. Op de boven verdieping was voor, naar schat ting, tien miljoen gulden aan diamant aanwezig, maar de zware kluizen, waarin het diamant was opgeborgen, hebben de hitte en de vlammen weerstaan, zodat er geen diamant is verloren gegaan. Nog tijdens de brand kwam het be stuur van de Diamantbeurs in het gebouw bijeen om maatregelen te treffen voor de herbouw van de geheel uitgebrande verdieping. Men rekent er op er al vandaag mee te kunnen beginnen. Het ge bouw is voor bijna twee en een half miljoen gulden verzekerd. Geraas van dakpannen De tijd hield vol Graaf Attlee breekt twee ribben }1S (efmeifcu (mjf MOTOR-BROMFIETS KLEDING Koude noordoosten wind BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIbNIIklAKIth iü cenu per mnnmeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, 12.17 per maand, f6.50 per kwartaaL Voor klachten over de bezorging na 5J0 uur 's avonds teL 21544. Wat van den beginne af te voor zien was, is geschied. De door de regering-Harahap aan de Ne derlanders opgedrongen onderhandelin gen, onder de s c h ij n om te komen tot betere betrekkingen tussen Neder land en Indonesië maar in werke- 1 tj k h e i d om het leven van het wan kele Indon sische kabinet zo lang mo gelijk te rekken, zijn mislukt. Waar de verantwoordelijkheid voor deze misluk king ligt, is duidelijk. Zij ligt niet in Nederland, maar in "ndonesië zelf. De Nederlandse regering heeft, toen de conferentie tengevolge van de tak- tiek der Indonesiërs nu eenmaal onver mijdelijk was, een rechtlijnige politiek gevoerd. Op enkele punten was zij be reid tot vérgaande concessies, maar op enkele andere punten heeft zij het been strak gehouden. Met name wat betreft de Nederlandse soevereiniteit over Ne derlands Nieuw Guinea. Geen enkele regering, die het recht, de democratie, en de nationale eer in deze wereld wil «oog houden, zou anders hebben kün- hen handelen. De regering-Harahap zal ^el niet zo naïef geweest zijn, dat ze dit negatieve resultaat niet, toen zij op de conferentie aandrong, zal hebben ver acht. Zij wist immers dat Nederland mzake Nieuw Guinea niet kón toege ven en zij wist tevens dat de schandalige gang van zaken in de processen rond om Jungschlager en Schmidt het Ne- ?S vo.lk hoog zitten. Wat zij on getwijfeld niet verwacht heeft, is dat Zi] in de persoon van de minister zonder portefeuille, mr. Luns, een tegenspeler zou vinden, die zich door de fijne kneep jes van een Oosterse diplomatie nu eens niet m de luren zou laten leggen. In het verleden hebben de Nederlandse politici ook meermalen gepoogd een strakke lijn te volgen bij onderhande lingen met Indonesiërs, maar door de overrompelende, listige en sluwe on- derhandelingstaktiek der Indonesi ërs werden zij uiteindelijk volkomen overspeeld. Vol vreugde meenden zij dan een akkoord bereikt te hebben om na enkele weken te moeten conclude ren, dat' er eigenlijk helemaal geen overeenkomst tot stand was gekomen. Alleen de eenzijdige concessies werden dan door de Indonesiërs hoonlachend geaccepteerd en de rest der overeen komst eenvoudig in de prullenmand ge deponeerd. Voor het eerst stonden de Indone siërs nu "eens tegenover een ge sprekspartner, die de Indonesi sche taktiek volkomen doorzag en daar naar consequent handelde. Na een iet wat aarzelend begin werden de Indone siërs door mr. Luns gedwongen al hun kaarten op tafel bloot te leggen. Zij moeten zich nu en dan, tegenover de Imposante figuur van de Nederlandse minister wel als kleuters gevoeld heb ben. Het maakte de Indonesische dele gatie alleen maar venijniger. Hun glim lach verdween, hun diplomatieke Oos terse goocheltrucjes hadden geen suc ces. Daar komt bij, dat de politieke Partijen in Indonesië, met president Soekarno aan het hoofd het kabinet- Harahap steeds meer in een crisissfeer trokken, waardoor de Indonesische de legatie in de lucht kwam te hangen, nun arrogantie schrompelde meen, toer. de Nederlandse regering over hun hoofden heen mpf Djakarta zelf ging onderhandelen. Een meesterlijk diplo matiek spel, dat de regering-Harahap dwong kleur te bekennen. In al hun naaktheid kwamen op deze Wjjze de bedoelingen van dit zogenaam de „constructieve" kabinet bloot te lig gen. Langzaamaan trok het nevelgor dijn op. Het werd nu duidelijk waaróm Harahap deze door de Nederlanders biet opportuun geachte conferentie heeft killen doorzetten. De Nederlanders bloesten, zoals zo vaak in het verleden Geschied was, op de knieën. Het suc ces moest dienen om de oppositie in de binnenlandse politiek van Indonesië de jbond te snoeren en het leven van het ka binet zo lang mogelijk te rekken. En b>en op 7 januari op enkele on dergeschikte punten een voor 1 op 1- 8 e overeenstemming, dank zij Neder landse concessies, bereikt was, wenste Djakarta de conferentie af te kappen. ,P die punten van de agenda aange land, waarop van Indonesische kant te gemoetkomingen vereist waren, begon- "en de intrigues opnieuw. Nog één slotbijeenkomst en de confe- entie is afgelopen zeiden de Indo- esiërs. Neen, zei Nederlai. J terecht, nu do?en de punten pas waarbij wij Ne- bit'anders geïnteresseerd zijn, de ar- qJJageregeling en de kwestie der Ne- Nea nd arrestanten in Indonesië. De bnlandse regering liet niet los. Ztf hit t e niet> noch v00r dreigementen Se Ndonesië, noch voor druk van Brit- Amerikaanse zijde. Tussen Den ha 5 en Djakarta werd de ene nota siërg6 andere gewisseld. De Indone- turns v.eranderden de nota's in ultima- den Anak Agoeng confereerde in Lon ger» ageerde tegen Nederland in spei en Genève. Het lukte niet. Zijn hivstWas uit. Om de een of andere toch n'euze wijze werd de conferentie schiiJi-? een week langer gerekt. Waar- bun 7 - zaS.en de Indonesiërs in, dat ten lanuari-complex tegenover de bui- baar"wl niet houdbaar of „verkoop- meel ge tS' De conferentie heet nu for- mislukkino is z« één volkomen van <je want op geen enkel punt s,emmincr „eVda ls men tot overeen- "S gekomen. om reden voor Nederland verheugenVer deze mislukking te 1 - een verhl?' -want noS steeds wil met Indonesië T^ng der betrekkingen tot stand komer, fze verbetering kan s e concessie® u°or wederzjjd- tot een akkoord b. pa de Punten, die dan met een r„Mku.nnen 'eiden. maar om te beslissen ?g' competent koorden zelf na f" An staat is de ak- nakomen. Zolang d? te- doen in Indonesië zo onzeker en sltuatie blijft als thans het geval ts is e^ gesprek mogelijk. Wij betreurd gdn maar de feiter. liggen niet anders Wii ztjn er ons ten volle van bewust dat de mislukking der Geneefse conferentie door de politieke partijen in Indonesië lal worden uitgebuit tegen Nederland De Nederlands-Indonesische confe rentie, die op 10 december van het vi rij jaar is begonnen met het doel om de ve 'houding tussen beide landen te verbeteren, is op een mislukking uitgelopen. Zaterdagavond^ hebben de beide delegaties, die in Hotel des Ber- gues te Genève hadden vergaderd, hun achtste en laatste gemeenschappelijke communiqué uitgegeven. De tekst luidt als volgt: „De Nederlands-Indone sische conferentie is heden beëindigd zonder ,-fc.t zij erin is geslaagd tot be paalde afspraken te komen. De dele gaties zijn gestuit op een op het ogen blik onoverbrugbaar gebleken verschil van inzicht omtrent de formulering van een geschillenregeling. De uitvoe rige gedachtenwisselingen, welke in goeae sfeer plaats hadden, hebben bij gedragen tot het begrijpen van de wederzijdse standpunten". De voorzit ter van e Nederlandse delegatie, de minister zonder porteuille mr. J. M. A. H. Luns, en zijn Indonesische colle ga, de minister van buitenlandse zaken Anak Agung gde Agung, hebben zater dagmiddag nog enkele malen gepoogd om in persoonlijke gesprekken en tij dens informele ministersconferenties de standpunten van beide partijen tot elkaar te brengen. Maar om zes uur, na afloop van de laatste informele ministersconferentie, moest minister Luns al „met diepe teleurstelling" mee delen, dat de conferentie was mislukt. Twee uur later, om acht uur dus, be gon de formele slotzitting, die drie kwartier duurde en na afloop waarvan het slotcommuniqué werd uitgegeven. Minister Luns verklaarde in zijn slotre de o.m., dat Nederland ten volle bereid is en te allen tijde bereid blijft om aan de opheffing van de Nederland-Indo nesische Unie mee te werken en ook aan de Indonesische wens tot vervan ging van de financieel-economische overeenkomst, welke ter Ronde Tafel conferentie is gesloten, door gewone verdragen. Ook herinnerde minister Luns eraan, dat op Indonesisch ver zoek het overleg met betrekking tot het vraagstuk van de Nederlandse ar restanten buiten het kader van de con ferentie is gevoerd. „Op dit punt, aldus minister l uns, „hebben wij vorderingen gemaakt, die naar wü vertrouwen tot een goed resultaat zullen leiden". Mi nister Anak Agung zei het te betreu ren, dat de Nederlandse delegatie „in feite de deur heeft gesloten voor ver der overleg en gesprek". Speciaal wijd de de minister aandacht aan het feit, dat er over dt kwestie-Nieuw Guinea geen overeenstemming is bereikt. De gevolgen van deze mislukking, zowel voor de verhouding Nederland-Indone- sië als voor de internationale betrek kingen in het algemeen, achtte minis ter Anak Agung ernstig. De Nederland se ministers Luns, Van de Kieft en Zijl stra zijn gistermiddag met een militair vliegtuig uit Genève op het vliegveld Valkenburg teruggekeerd. De Indone sische delegatie zal Genève morgen ver laten. (Vervolg op pagina 4). ANAK AGUNG GDE AGUNG Ook door de regering-Harahap, die „con structief" en pro-Westers heette, maar in feite een regering was en is zonder macht en gezag. Alles wat anti-Neder lands is in Indonesië zal zich dichter samenbundelen. Er is geen twijfel aan, dat Nederland als zondebok zal moe ten fungeren. Harahap wast zijn han den in onschuld en Soekarno c.s. kun nen hun gang gaan. De Nederlandse arrestanten zullen helaas wel het eerst de dupe worden. En Soekarno zal zijn duister spel tegen Nieuw Guinea ver der voeren. De toekomst ziet er daarom weinig opwekkend uit, te meer daar van En geland en Amerika weinig begrip in deze valt te verwachten. Maar Indone sië is een ondervinding rijker. Het Ne derland van 1956 laat zich door Indone sië niet meer als voetveeg gebruiken. Er daarmee is gelukkig eindelijk ge toond, dat ons nationale zelfrespect ons nog altijd dierbaar is. De Zwolse brandweer heeft zondag binnen een uur een felle uitslaande brand geblust in een boven een café gelegen woning. Men kon echter niet verhin deren, dat de woning zo goed als geheel uitbrandde. Het huis werd, behalve door de caféhouder, de heer S. Masselink. wiens vrouw in het ziekenhuis ligt, door nog een ander gezin bewoond. Niemand van beide families was thuis, toen de brand uitbrak. Het meeste van de inboe del ging in de vlammen verloren. De verzekering dekt echter de sc hade. Het café kreeg veel waterschade. MINISTER LUNS „Wij zullen de wereld laten zien, noe wij een grote sociale en economische revolutie tot stand kunnen brengen met vreedzame middelen en wederzijdse sa menwerking", aldus heeft premier Ne hroe van Indië gistermorgen verklaard tijdens een openbare vergadering van zijn Congrespartij te Sjaheednagar. De Indische premier keerde zich te gen de communisten, „die in een voor bij verleden leven, hun geesten sluiten, steeds maar versleten leuzen herhalen, reactionair zijn en, in plaats van voor waarts te gaan naar een werkelijke re volutie, passen achteruit maken." Over de door de Sovjet-Unie in de loop van enkele tientallen jaren ge maakte vorderingen, zei Nehroe, dat dit „geweldige succes" behaald werd tegen een hoge prijs en met grote of fers omdat de autocratische Sovjet-rege ring grote druk op het volk oefende. ,?Het is duidelijk, dat wat wjj demo cratie noemen in de Sovjet-Unie niet bestaat. De democratie van de Sovjet- Unie is iets anders, maar ik wil hier geen kritiek mee uitspreken". Indië moest de wereld een democratische vreedzame weg van vooruitgang tonen. Het was niet nodig het bloed van het volk te vergieten voor de vooruitgang. Dit zou uitermate onzinnig zijn, aldus Nehroe. (A.F.P.-Reuter) In het zuiden van de Verenigde Sta ten is een nieuwe vorm van Ku-Klux- Klan ontstaan, die „Raad van Blanke Staatsburgers" neet en die strijdt tegen het opheffen van de rassenscheiding. Ook bestrijdt de raad de vakverenigin gen, aldus heeft het bestuur van de Amerikaanse vakbond A.F.L.-C.I.O. in Miami Beach bekendgemaakt. Volgens het verslag van de vakbond bestaan er meer dan 500 plaatselijke raden in 44 staten, die met elkaar meer dan 200.000 leden tellen. De beweging is ontstaan nadat het Amerikaanse Op perste Gerechtshof bepaald had, dat rassenscheiding bij het openbaar onder wijs onwettig ls. De beweging wordt gesteund door gouverneurs. Congresle den, advocaten, bankiers en fabrikan- ten. Zij gebruikt bij voorbaat economi sche boycot en intimidatie van negers als middel om haar doel te bereiken. Veel gewelddaden zijn reeds gepleegd, aldus het verslag van het vakbondsbe- stuur. (Reuter) Ex-koning Faroek van Egypte zal zich in Irak vestigen, aldus bericht het te Damascus verschijnende dagblad „Alanbaa". Het blad meent te weten, dat Faroek eerst zijn kinderen in Euro pese internaten zal onderbrengen, en dan Europa vaarwel zal zeggen. De re gering van Irak zou deze stap van de Egyptische ex-koning begroeten. (UP) De 69-jarige mevrouw G. O. - V. uit Schiedam, die stond te wachten bjj de bushalte Broervest te Schiedam, is door de koude bevangen. De G.G. en G.D. bracht haar naar een ziekenhuis, waai bij aankomst bleek, dat zij was overleden. Voorts is een 73-jarige man uit Schie dam in Kethel door de koude bevan gen Hjj werd naar een ziekenhuis in Schiedam overgebracht, waar men con stateerde dat de man was overleden De secretaris-generaal der Verenig de Naties Dag Hammarskjöld is giste ren na een verblijf van 36 uur in Dja karta naar Canberra vertrokken. Hij heeft vóór zijn vertrek verklaard dat hem op zijn reis is gebleken, dat meer dan ooit, en jok meer dan hij had ge dacht, de belangstelling voor de V.N. in de door hem tot nu toe bezochte landen leeft. Hammarskjöld zei thans sterk het ge voel te hebben, dat de jonge naties zich steeds voor alles in de internatio nale verhoudingen leden voelen van de Verenigde Naties. Hammarskjöld deelde nog mede met de Indonesische autorite'ten geen over leg te hebben gepleegd over bepaalde onderwerpen. (A.N.P.) De onderzoekingen van de Noor Thor Heyerdahl op Paaseiland in de Stille Oceaan schijnen zijn theorie dat de Poly nesische eilanden door primitieve be woners van Zuid-Amerika bewoond zijn geweest, te hebben bevestigd, aldus werd zondag in Santiago de Chile vernomen. Heyerdahl had bepaalde werktuigen gevonden, die overeenkomen met die welke thans nog door Indianen na bij het Titicaca-meer in Bolivia worden gebruikt. Zondagmiddag brak een felle en grote brand uit in de Diamantbeurs aan bet Weesperplein te Amsterdam. In korte tijd was de bovenste verdieping van het gebouw door het vuur volkomen verteerd. Omstreeks kwart over een zondag middag is brand ontstaan ir de kerk der Baptistengemeente aan de Heren straat te Utrecht. Kinderen zagen rook wolken uit het dak van de kerk komen en waarschuwden de koster. De Utrecht se brandweer rukte met groot mate riaal uit en bestreed het vuur met zes stralen. De vuurhaard zat in de nok van .iet kerkdak en breidde zich zoel uit. Brandende balke stortten naar be neden en zetten in zeer korte tijd de be nedenverdieping van het kerkgebouw in lichterlaaie. Ook een achter de kosters woning gelegen tuinkamer, die door de Baptistengemeente voor vergaderingen werd gebruikt, was in luttele minuten een laaiende vuurzee. De brandweer was de brand na een half uur meester. De kerk is volkomen uitgebrand. De tuinzaal is een zwart geblakerde ruïne. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de brand is ontstaan door kortsluiting. De vrijdagmorgen op een afstand van negentig mijl ten noorden van Den Helder door de Britse treiier „St. Carrisbrooke" GY 472 aangevaren Kat- wijkse logger „Voorwaarts" Kw. 14 is zaterdagavond deerlijk gehavend met een enorme scheur van dek tot kiel aan sturboordsboeg, behouden de haven van IJmuiden binnengelopen. Vermoeid, doch tevreden over de redding van het schip en de voor hen nogal goede afloop alleen hun persoonlijke be zittingen gingen verloren stapte de acht opvarenden aan wal. De „Wil lem Comelis" Kw. 16, die de logger had binnengesleept, en de „Diene Marie" Kw. 57, die daarbij assistentie had verleend, waren reeds aan de visafslag gemeerd. Zonder gerucht stapten de bemanningen van deze schepen in de bus naar Katwijk. Op het dek van de „Voorwaarts", nog altijd verlicht door de werklampen, want do lichtmotor was blijven draaien van het schip vertelden de mannen in spaar zame woorden het verhaal van de aan varing. Zij waren in het ruim bezig met het verwerken van de vis van de laatste trek, toen de Engelsman met grote kracht tot tweemaal toe zijn scherpe steven in de platen van de stuurboordsboeg boorde. Schipper IJsbrand van der Bent wist een grotere ramp te voorkomen door de motor snel op volle kracht achteruit te zetten, toen hij de Engelse treiier uit de sneeuw snel op zijn schip zag aankomen. Het zicht was ondanks de sneeuw niet slecht. In de weinige minuten zijn de beman ningsleden van de „Voorwaarts" daarna op de „St-Carrisbrooke" overgesprongen. De „Voorwaarts" zonk en het lot van het schip scheen beslist. Maar wonder boven wonder bleek het waterdichte schot de druk van het zeewater te weerstaan. Het schip bleef drijven. Later zijn de mannen door de Engels man aan boord van de „Willem Cornells" gebracht. Op deze logger heeft men het besluit genomen de „Voorwaarts" te trachten te behouden. Vijf man roeiden door de sneeuwbuien naar het verlaten schip: Piet en Arie Marei en stuurman Jan Hoek van de „Voorwaarts" en Klaas van der Plas en Jacob Kuyt van de „Wil lem Cornelis". Zij slaagden er in om met 'n sleeptros van lijnen en ankerketting de verbinding tot stand te brengen. Met het achterschip voor om de druk op het wa terdichte schot zo klein mogelijk te ma ken is daarna de sleepreis naar IJmuiden begonnen. Een reis van vele uren over een stormachtige zee. Maar de tros hield het en tegen negen uur kwamen de drie loggers zaterdagavond voor IJmuidens pieren. Half elf waren de schepen binnen; het inkorten van de lijnen om de pieren te kunnen binnenkomen vergde enige tijd. In IJmuiden heeft men de vangst van de KW 140, ongeveer 200 manden verse vis, onmiddellijk gelost. Daarna werd het schip hoog en droog in het dok gezet. De Rheingoldexpresse reed, toen zij vanmorgen binnenkwam een ploegbaas aan. De man was op slag dood. Zaterdagavond Iaat kwam in de IJmui- dense Vissershaven de zwaar bescha digde Katwijker logger „Voorwaarts" aan die vrijdagmiddag op de noorde lijke visgronden bij Doggersbank werd geramd door de Engelse treiier „Car risbrooke" uit Grimsby en snel water begon te maken. Het schip had de com plete bemanning, die eerst in veiligheid was gebracht, weer aan boord en werd geëscorteerd door twee schepen van zijn rederij. De foto toont de bemanning die staat te kijken naar de manshoge scheur in de stuurboordsboeg, welke door de aanvaring ontstond. De brand is veroorzaakt door een 54- jarige man, belast met de controle op de centrale verwarming. Hjj was in het aan de voorzijde van de bovenverdie ping gelegen reclamebureau bezig een bevroren waterleidingbuis te ontdooi en en zag toen dat een vonk van zijn apparaat brand stichtte. Hij beeft nog getracht het vuur te doven maar dat lukte niet en hij kwam daar zo van on der de indruk dat hij zelfs niet in staat was de brandweer te waarschuwen. De brandweermannen liepen voortdu rend levensgevaar omdat de dakpan nen van het bijna loodrechte dak in groten getale en met veel geraas naar beneden kwamen zodat degenen, die zich op straat voor het gebouw bevon den, telkens een goed heenkomen moes ten zoeken. Bovendien schoot een wa terslang los en kwam op een hoofd brandwacht terecht, die onmiddellijk door een ziekenauto naar een zieken huis werd overgebracht, waar echter bleek dat hq er goed was afgekomen. Ondanks de enorme hoeveelheid wa ter, die in het gebouw werd gespoten, bleef er van de bovenverdieping niet veel over. Slechts de grote koepel aan de voorzijde, waarin twee elektrische klokken rustig de tijd bleven aanwijzen, alsmede een klein achtergedeelte zijn gespaard gebleven. Ook de inventaris van het reclamebureau en van de kan toren der tien diamantairs, die op de bovenverdieping gevestigd waren, ver brandde geheel. Duizenden Amsterdammers hebben de brand gadegeslagen, op veilige af stand gehouden door de politie. De vroegere leider van de Britse Labour partij, de huidige graaf Clement Attlee heeft naar thans is gebleken vrijdagavond j.l. bij de autobotsing twee ribben gebroken. Attlee werd, zoals gemeld, gewond toen zijn wagen, die door zijn echtgenote bestuurd werd. slip te op een met 0s bedekt weggedeelte en tegen een andere wagen aanbotste. Gravin Attlee liep een lichte hersenschudding op. Gisteren werd een draagbaar Röntgenap- paraat naar de woning van de 73-jarige Attlee gebracht, dat het letsel aan het licht bracht. Na het ongeluk hebben de heer en mevrouw Attlee vrijdagavond nog aangezeten aan een diner, dat ter gelegenheid van hun verheffing in de adelstand werd gegeven. Advertentie 0RISV 0ISTR IR. HAARLEM'TEL. 13439 48 A DAM TEL 717162 Verwachting tot dinsdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Opklaringen maar ook enkele sneeuwbuien. Matige tot strenge vorst. Matige en vooral langs de waddenkust tijdelijk krachtige noord oostelijke wind. Zon: 8.01-17.52. Maan: 8.26-21.17.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1