Gevaren van huurkoop belicht voor de Haarlemse Rechtbank voor Aantrekkelijke show van Libelle In ijzige koude Man slaapt drie nachten buiten Langs de weg Haarlem- Amsterdam Voorstel aan de raad. In verband met sanering Stationsplein Westelijke randweg Holland-Nautic ONDERWIJS" IN DE BEGROTING VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956 PAGINA 3 Gunning ophogings werken ZANDVOORT BLOEMENDAAL Schaatswedstrijden voor gemeentepres onee 1 Diversen Minerva Heemstede Tentoonstellingen Stadsschouwburg Burgerlijke Stand Haarlem Concertgebouw Grote of Sint Bavokerk Een Amsterdammer, 68 jaar oud, heeft deze week drie nachten langs de weg tussen Haarlem en Amsterdam gesla pen zonder enige bedekking. Hij lag te gen een haag op de keiharde sneeuiv- laag en probeerde te sluimeren, 's Mor gens was hij door de kou bevangen, maar hij leefde nog steeds. Hij zwierf dan weer verder in zijn afgedragen zwarte streepjesbroek en zwart colbert jasje, dat hem nauwelijks enige be schutting kon geven. Gistermorgen signaleerde een Haar lemse agent de man in de Jansstraat bij de rechtbank, toen hij aan voorbij gangers aalmoezen vroeg. De agent bracht de bejaarde landloper naar het politiebureau en reeds vanmorgen moest hij terecht staan. De politierechter, mr J- P. Petersen, zei: „Ik begrijp niet dat U nog leeft. U hebt geen jas en dan met 20 tot 25 graden vorst op straat, waarom bent U nu pas bij de politie gekomen?" „Ik weet het niet", zuchtte de man, „ik wil graag weer terug naar de Rijkswerkinrichting, in Veenhuizen. maar tot het voorjaar," dan wordt het me te benauwd binnen". De officier van justitie eiste vijftien maanden Rijkswerkinrichting en drie dagen hech tenis. Daarmee ging de politierechter akkoord, evenals het mannetje, dat nu tenminste warm zal zitten. B. en W. van Haarlem hebben de ge meenteraad voorgesteld het fabrieks complex van Beijnes aan het Stations plein te kopen voor f 600.090. Het com plex is 5891 m2 groot en wordt be grensd door het Stationsplein, Jansweg en Lange Molenstraat, Voor bijkomen de kosten wordt gevraagd een bedrag van 6500. Na langdurige onderhandelingen blijkt de gemeente in de gelegenheid te zijn bedoeld fabriekscomplex te kopen van de N. V. Koninklijke Fabriek voor rij tuigen en spoorwagens J. J. Beijnes te Beverwijk. Het bezit van bedoeld complex is voor de gemeente van groot belang met het oog op een ter plaatse uit te voeren sanering. Tot nu toe is het gebouw verhuurd voor een totaal bedrag van 31000 per jaar. De huur kan echter met een half jaar worden opgezegd. Uitvoerig herhaalde wethouder Hap- pé zijn mening, dat de raad verant woordelijk is voor het uitblijven van een directeur bij het bedrijf Openbare Werken. Weliswaar hadden B. en W. een eenhoofdige voordracht ingediend waarmee zij formeel niet geheel juist waren, maar de raad had via de stuk ken die ter visie hadden gelegen, kun nen zien dat B. en W. niet anders konden handelen. B. en W. hebben toen gewaarschuwd voor een waar schijnlijk langdurig uitstel en deze voorspelling is uitgekomen. Daarvoor is ook de raad verantwoordelijk, en niet het college zoals de heren DE LANDMETER (CHU). SCHIPPERS (KVP) en HENNEVELT (CPN) hadden gesuggereerd. Overigens kon wethou der Happé meedelen, dat het college binnenkort met een voorstel zal ko men, dat echter een heel andere op lossing biedt dan men zich aanvan kelijk had voorgesteld. provinciale weg van Buitenhuizen via de Prins Bernardlaan naar de Schipholweg. Geprobeerd zal worden om van de kunstwerken, onder de spoorlijn en de Amsterdamsevaart, die voor deze weg aangelegd moeten wor den, gebruik te maken voor de ooste lijke stadsrandweg. De technische dienst van de provincie heeft de technische dienst van Haarlem ech ter al weten, dat de provinciale weg „er toch nooit komt. Dat was zo maar 'ns 'n ideetje!" De aanleg van de oostelijke stadsrandweg tot aan de Amsterdamse Poort zal waarschijnlijk ruim 314 jaar vergen, terwijl er een bedrag van 4% miljoen mee gemoeid zal zijn. Het maken van ophogingswerken voor ongeveer 32 hectaren stadsuitbrei ding ten zuiden van de Amsterdamse vaart en ten oosten van de Prins Bern- hardlaan is van gemeentewege gegund aan A. Faas" Aannemingsbedrijf uit Amsterdam voor 2.387.000. Zaterdagavond 18 februari organi seert de afdeling Haarlem van de Al gemene Boi.3 van Postduivenhouders een grote cabaretavond in het Krela- gehuis. Allerlei bekende artisten verle nen aan deze avond hun medewerking. Na afloop is er bal. De opbrengst komt ten goede aan de lighallen van „Brede- rodeduin" in Santpoort. Daar in de omgeving van Zandvoort honderden vogels de hongerdood ster ven, heeft de Zandvoortse politie het initiatief genomen tot een voedingsac tie, om de vogels die niet in de bebouw de kom neer durven te strijken en dat zijn vooral de zangvogels in het leven te houden. Donderdagmiddag is een geluidswagen van de politie door de straten gegaan met een oproep voed sel te geven. Spontaan is hierop ge reageerd met zendingen rijst, vet, brood enz. In de omgeving van het Vijverpark zijn nu sneeuwvrije plaatsen met voed sel bestrooid en men heeft goede hoop dat de vogelstand er alle aandacht aan zal schenken. Intussen zal de Zand voortse politie altijd graag voedings middelen op het bureau in ontvangst nemen, want buiten de bebouwde kom hongeren nog vele dieren. Bij voldoende deelname zullen zater dagmiddag om half twee op het ge meentelijk duinmeertje aan de Zeeweg te Bloem endaal schaatswedstrijden over 500 en 1500 m. worden gehouden voor alle leden van het gemeentepersoneel van Bloemendaal. De leiding van de wedstrijden berust bij de heer J. Zeep- vat, die geassisteerd wordt door een aantal cursisten van het CIOS. De prijs uitreiking vindt plaats in het politie bureau te Overveen. door de stadsbeiaardier Arie Peters. 15.30—16.30 uur. Vrijdag 24 februari: Beiaardbes door de stadsbeiaardier Arie Peters. 11.30—12.30 uur. CINEMA PALACE: „De jacht op kapitein Ehrlich". Tijden: 1.45, 4.15, 6.45. 9.15. FRANS HALS: „De vrouw zonder vrees Tijden: 2.30, 7, 9.15. Zo.: 2, 4.15, 7, 9.15. Di.avond één voorsteling om 8 uur. LIDO: „Tweemaal begeerd". Zo.ochtend: „De goede aarde". Tijden: 2, 4.15, 7, 9.15. LUXOR: „Les Diaboliques str. volw. Tij den: 2, 6.45 en 9.15. Za. en zo.: 1.45, 4.15, 6.45, 9.15. MINERVA: tot en met zo.: „Muiterij op de Caine". Tijden: vr. 8.15, za. 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Ma. 8.15: „Brood, liefde en fantasie", a. L Wo. en do. 8.15: „Ich tanze mit Dir". REMBRANDT: „De luit droeg een rokje". Tijden: 2, 4.15, 7, 9.15. ROXYtot en met ma.: „De vechtjas, graaf van Bragelonne". Di.tot en met do.: „Anna". Tijden. 2.30, 7, 9.15. Zo.: 2. 4.15, 7, 9.15. STUDIO: „Goud van Napels". Tijden: 2.15, 7 en 9.15. Zo.: 2, 4.15, 7 en 9.15. Zo.ochtend 11 uur: „De witte droom', alle leeftijden. De Vleeshal (Grote Markt), Zaterdag 18 februari: Mozartherdenking. Sonatenavond m.m.v. Lorenzo Pappolo, viool en Miep van Luin, piano, 8 uur. Maandag 20 februari: Van 12.3013.30 u.: Pauzeconcert door leden van het N. Ph. O. (Mozart-herdenking). Woensdag 22 februari: Van 12301330: Pauzeconcert door Ans Bouter, piano en leden van het N. Ph. O. Mozart-herden king). Donderdag 23 februari: Pauzeconcert uit gevoerd door Ans Bouter, piano en leden van het N. Ph. O. Van 12.30—13.30. (Mo zart-herdenking Dinsdag 21 februari: 5e Avond Wereldrei zigersserie. Jan P. Strijbos vertelt over „Kleurenpracht van Zuid-Afrika, 8.15 u. Tinholthuis: Vrijburglaan 17, Overveen. Geopend op werkdagen van 912 en 14 16 uur, behalve 's ma. en 's zo. Eerste zond. van de maand van 35 uur. Cruqulusnmseum: Grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromingsramp 1953. Teyler's Museum: Etsen en tekeningen van Rembrandt. Geopend iedere werk dag behalve ma. van 11—5 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van pop penhuis anno 1750 met inventaris van meer dan 3000 voorwerpen. Geopend van 10—15 uur; zo. van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum: Middeleeuwse en latere schilderijen, sculpturen, paramenten, kantwerk, handschriften, munten e.a. Ge opend van 10—17 uur; zo. van 13—16 u. Huis Van Looy (KL Houtweg 102): „Het papieren museum. Reprodukties naar wer ken van klassieke en moderne meesters, tot en met 19 febr, 10—12.30. 13.30—17; zo. van 14—17 uur. Leffelaar (Wagenweg 102). Afscheidsten- toonstelling schilderijen en tekeningen van Wim Steyn (tot en met 25 febr.). GEHUWD: Th. J. Korzelius en W. E. van den Eiikhof; C. J. van den Mer- kenhof en C. J. van Graas; J. Veen- hof en C. J. van Hoven; G. van der Kleij en J. A. West. GEBOREN: C. T. van Ballegooyen- Van der Weele, z.; M. M. Bosch-De Pijper, z.; C. M. van Loenen-De Jong, z.; Chr E H. Prinsen-Essenberg, z.; E. Stolp-Pethick, z.; J. Verdonschot- De Laat, d.; C. J. M. Staal-Van Heu- zen, d.; M. Polderman-Rademaker, d.; C te Winkel-Daemen. d.; G. J. van der Poel-Faber, d.; W. F. Hollenberg-Van Deutekom, d. OVERLEDENH. van Leeuwen. 84 j., Orionweg; M. Egberts-De Ruiter, 91 j., Gen. Joubertstraat; T. Bosman- Wierenga. 81 j., Gen. de Wetstraat; J. Vreugdenhil-Molenaar, 83 j., Jan Huij- genstraat; H. P. E. A. Pieterse, 68 j., Korte Annastraat. Vrijdag 17 februari: Lezing voor de ver. „Geloof en Wetenschap", 8 uur. Zaterdag 18 februari: De Nederlandse Comedie met „De Koppelaarster". Overge stapt naar het voor hem ongewone genre van de klucht heeft Thornton Wilder er ook een échte klucht van gemaakt met alle bekende middelen van gedwarsboomde lief de, verstoppertje spelen, aanminnige meis jes, enz. Het is een in het genre grappige en af en toe dolle voorstelling met o.a. Jac. Royaards-Sandberg, Mary Dresselhuys, Mimi Boesnach, Joan Remmelts en Onno Molenkamp, 8 u. Zondag 19 februari: De Nederlandse Co medie met „De Koppelaarster", 8 uur. Woensdag 22 februari: Interscholair Jeugd- toernooi, 2 e«i 7.30 uur. Vrijdag 24 februari: Piano-recital Hans Henkemans, 8 u. (Voor ver. „Geloof en We tenschap"). den nu eens alleen tot garnering dan weer om een zak te bedekken. Vooral in ons klimaat zijn de japonnen met een bolero, een loshangend of aanslutend jasje erg praktisch en daar in werden ons aardige modellen ge toond. Apart vonden wij een groen ja-' ponnetje voor de grotere maten met een aansluitende bolero en met stervor mig opgewerkte motieven. De aanstaande moeder was in deze collectie niet vergeten en voor h£fi|ir toonde men een charmant donkerblauw zijden pakje met een mouwloze blouse. De jasjes van de mantelpakken wa ren over het algemeen lang. Voor het jonge meisje zagen wij een alleraar digst pakje van rood-wit gestreept pi qué. Het was wel jammer, dat er bij de frisse en fleurige zomertoiletjes zoveel nylon handschoentjes gedragen werden. Een helwit piqué handschoentje zou het bij sommige japonnetjes ongetwijfeld beter hebben gedaan. Een zeer modieuze bruine tuniek, ge dragen op een geplooide rok, viel zeer in de smaak van het publiek, wat ons, de enigszins conservatieve smaak van de Nederlandse vrouw kennende, bijzonder meeviel. Of was dat mis schien, omdat de meeste dames er nog iets van vroeger in terug zagen? Bii de cocktailjaponnen viel ons een zwart toiletje met blauwe bloemen be drukt op door de aardige coupe. Er was een los schootje bij met twee enorme zakken, dat het model een zeer apart cachet gaf. Met de avondjaponnen en het zeer elegante bruidstoilet met bijpassend kapje en korte sluier werd deze show op waardige wijze besloten. Vrijdag 17 februari: N. Ph. O. 7.e concert, serie V. Dir.: Marinus Adam. Sol.: Dick de Reus, viool, 8.15 uur. Zaterdag 18 februari: Mannenkoor E.M. N.S. Concert m.m.v. Leni Cramer, sopraan en Leni Veldhuis, piano, van 82 uur. Zondag 19 februari: Ver. „Vrienden van het N. Ph. O. Mozart-concert. M.m.v. An nette de la Bye, sopraan, Albert de Klerk, orgel en piano, en leden van het N. Ph. O., 2 uur. Dinsdag 21 februari: N. Ph. O. Mozart- concert. Sol.: Stevan Bergmann, piano, Cor- ry Bijster, sopraan. Annie Hermes, alt, Han Le Févre, tenor, Herman Schey, bas, Piet Halsema, orgel en Groot gemengd koor, 20.15 uur. Donderdag 23 februari: Pianorecital door Clara Haskill, 8 u. (Concertbureau Alphe- naar). Advertentie Zaterdag 18 februari: Beiaardbespeüng ter ere van Prinses Marijke. Van 44.30. Maandag 20 februari: Beiaardbespeling Gen. Cronjéstr.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 3