De maandagse beurs in het Krelagehuis Het hart OMROEPERS Haarlemse kantonrechter heeft handen vol werk P,W.N. controleert op doorlopende kranen Patriarchale sfeer is uit het m iddenstandsgesin PATER REMBERTUS VOOR DE ZANDVOORTSE HANZE op de tong Yerkeerszondaars staan aan de lopende band terecht M ■■Ml „De Branding" in Zandvoort dedeukoifr! Mozart-herdenking Prachtig pauze-concert in de Vleeshal HOOGTEZON H. J. Maertens N. V. DINSDAG 21 FEBRUARI 1956 PAGINA 6 HEEMSTEDE 'Rijwielstalling! bij de S in t-Aloy S'ius school Voorzitter huurcommissie Gemeenteraad Aanwinsten r.-k. afdeling openbare leeszaal en bibliotheek Nieuwe outillage in het vooruitzicht GEMEENTEZAKEN ZANDVOORT Dierenbescherming Jaarverslag H'aariemse iLuchüvaartc lub Berg Receptie frater L. v. d. VIER ING DE'NKIDAG DER GIDSEN ZWEMCOlMPETITIE Betrekkingen gevraagd Betrekkingen aangeboden Te hnai gevraagd Woningruil Te koop aangeb. Hoe werkt men in 'n goede wasserij? (1) Muziek- instrumenten, Radio enz. Lessen' Diversen Pensions Zaken en Huizen Te koop gevraagd De Nederlandse wasserijen... EEN WERELD VAN HELDERHEID EN FRISHEID ge- Terwijl de grijzende kantonrechter nog bedachtzaam vertelt, dat de ter mijn van hoger beroep veertien dagen is, roept de deurwachter al weer met nooit overslaande stem om een volgend slachtoffer", dat, bedremmeld, soms berouwvol, een plaatsje zoekt in de buurt van de groene tafel. De een gaat achter de advocaten-balie staan of ver geet zijn handen uit zijn zak te halen en de getuige, onschuldig, maar niet altijd op zijn gemak, want je kan nooit weten pleegt dikwijls zijn ver keerde hand te gebruiken voor de eed als hij de zaak eerlijk moet toelichten. Het is geen overdreven dienstijver van de deurwaarder om zijn „manne tjes" steeds met de meeste spoed de zaal in te lozen. Er moet namelijk snel gewerkt worden in de kanton-recht spraak. Sinds de regelmatige verkeers controles en de verscherpte maatrege len tegen zondige weggebruikers, is het aantal processen-verbaal zo groot ge worden dat de ambtenaren bjj het kan tongerecht alle zeilen moeten bijzetten om klaar te komen en de overtreders van de verkeerswetten en -reglementen tevreden, voorzover dat bij strafopleg ging mogelijk is, naar huis te sturen. Gistermiddag was de publieke tribu ne overbevolkt. De gestraften bleven kijken bij de volgende zaken, de getui gen liepen ook niet weg. Tenslotte is je middag toch verloren en er valt nog eens wat te beleven. Het is vreemd dat er zo veel men sen zijn' die maling hebben aan de voor- rangregels. Dan blijkt helaas nog dik wijls een stuurinrichting volkomen de fect of de remmen zijn niet hanteer baar. en evengoed wagen ze het nog een keertje. Uiteraard is het over het algemeen toeval als de politie door een incidentele controle de onverantwoorde lijke automobilist, motorrijder of brom fietser weet aan te houden, maar het is dan ook verklaarbaar dat de correcties van justitiële zijde hierop stevig zijn. Zo kreeg een bakker uit Alkmaar die in Haarlem koek kwam rondbrengen, een hechtenis opgelegd van veertien da gen en een ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van twee jaar, omdat zijn auto niet deugde. De remmen werk ten pas na vier keer pompen en in het stuur zat 50 graden speling. Op de Zijl singel had de Kaasstadbewoner een fiet ser aangereden, waardoor dus toevalli gerwijs de mankementen aan het voer tuig konden worden geconstateerd. „Ik heb heel gewoon gereden, edelachtba re", verdedigde de verdachte zich. „Ja, tegen een fietser aan, u wist dat de Het eerste pauze-concert in de Mo- zart-herdenking werd maandag middag in de Vleeshal gegeven. Gaan we vergelijkingen treffen met de uitvoering van kamermuziek die zon dagmiddag in de grote zaal van Het concertgebouw geschiedde, dan gaat de voorkeur zeker uit, naar die in de Vleeshal. Het klonk allemaal zo anders en de sfeer was totaal verschillend. Dit lag toch niet aan de executanten, daar deze voor een groot gedeelte dezelfde waren als zondag. Jan Hesmerg, Jacq Stoffer, Jan Ay en Eduard Biele speel den eerst het" strijkkwartet in D dur K.V. 5T5, één der z.g. „Pruisische kwartetten" die Mozart schreef in 1789 in opdracht van de koning van Pruisen, Friedrich Wilhelm II. Het belangrijke aandeel dat de cello hierin heeft, dankt waarschijnlijk zijn ontstaan aan het feit, dat Mozarts koninklijke opdracht gever zelf een verdienstelijk amateur- cellist was. De uitvoerenden hebben een voor treffelijk pleidooi gehouden voor dit prachtige kwartet. Sterk geprofileerde frasen en goed opgebouwde crescendi gaven een indruk van doelbewust en versmolten samenspel. Ronduit een verrukking was het luis teren naar het klarinetkwartet in A dur K.V. 581. Aan bovengenoemd strijk kwartet was de klarinettist Anton Strik- kers toegevoegd. Samen met zijn col lega's heeft hij bewezen tot welke prachtige prestaties hij nog in staat is. Dat was musiceren, waarnaar men nog uren had kunnen luisteren. Hieruit kon men concluderen hoe groot de ge nialiteit van Mozart eigenlijk wel was. Het één is nog mooier dan het andere. Nogmaals hulde aan de uitvoerenden, die 'hieraan het mooiste hebben gege ven wat zij hadden te bieden. Voor dit voortreffelijke pauze-concert was grote belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. JAN LAARVELD. remmen niet werkten en had u de schan dalige moed om te gaan rijden," gaf mr. Th. F. Raedt tot repliek, „volgende zaak." „Waar kan ik hoger beroep aanteke nen," vroeg de veroordeelde bakker nog. „Op de griffie", was het laconie ke antwoord. Een week hechtenis en twee jaar in trekking van het rijbewijs plus 50 boe te werd op het strafblad geschreven van een chauffeur uit Heemstede, die van de Zandvoortselaan de Zandvoorter Allee was opgedraaid met zijn vracht auto en daarbij een bromfietser de weg had afgesneden. Het slachtoffer liep een ernstige hersenschudding op en mocht vier maanden niet aan de slag. Het stuur van de auto deed het niet zo best, dat had een speling van 70 graden. De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie, mr. J. v. d. Oever, vond het jam mer dat de verdachte niet op de zitting was gekomen, want hij had gezegd dat hij de bromfietser niet gezien kon heb ben! Een andere wegmisbruiker was veel te hard gegaan op zijn motor terwijl hij de linkerkant van de Zijlstraat hield. Bij de Nieuwe Groenmarkt kwam toen opeens een auto uit de tegenovergestel de richting en een aanrijding ontstond. De beschuldigde maakte een zeer on verschillige indruk, alsof de boel hem eigenlijk niet aanging en hij de dupe werd van het domme gerecht. De amb tenaar vond dat het de hoogste tijd was om de man van de weg af te halen. „Misschien wordt hij dan geestelijk wat rijper, hoewel ik het niet geloof." De bezitter van de motor thans niet meer van een rijbewijs zal door dit vonnis zijn vertrouw enin vrouwe justitia stellig nog mees geschokt zien. Voor het invallen van de winter heeft het P.W.N. door verspreiding van een folder bij alle afnemers duidelijke aan wijzingen gegeven hoe door afsluiting van de waterleiding het bevriezingsge vaar in de winter kan worden voorko men. Tevens werd verzocht na te gaan of alles functioneert. De onrustbarende toeneming van het waterverbruik in de huidige vorstpe riode toonde echter aan, dat nog veel vuldig een ergerlijke verspilling plaats vindt door het laten doorlopen van kra nen. Thans is het P.W.N. na voorafgaande berichtgeving in de pers overgegaan tot intensieve controles, waarbij enige tien tallen percelen voorlopig zijn afgesloten. Het kerkbestuur van de parochie van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Heemstede heeft bij het gemeentebestuur van Heemstede een verzoek ingediend om de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het maken van een overdekte rijwielstalling bij de Sint-Aloysiusschool aan de Molenwerfs- laan. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor deze aanvrage in te willigen B. en W. van Heemstede stellen de raad voor tot voorzitter van de huur commissie te benoemen mr. J. F. Jan- sonius te Heemstede. De gemeenteraad van Heemstede komt donderdag 23 februari, des middags om vier uur, in openbare vergadering bijeen. Ontwikkelingslectuur: Bruckberger - Maria Magdalena; Fritschy - Lectuur voor kind en jeugd; Greiling - Zó zal ons leven worden; Hachiya - Hiroshi ma dagboek; Kallenborn - Strijd tegen internationale misdadigers; Mann Versuch über. Schiller; Mensendieck - Houd U goed. voel U beter; Read - Moeder worden zonder vrees Spock - Babyverzorging; Staal i Onder de gou den zon van het morgenland. Romans: Baardman - Controlearts; Doos - Aan kinderen geen gebrek; Hen- rey - De kleine Madeleine; Lampo De duivel en de maagd. De keuring van maandag stond wel heel erg in het teken van de komende tentoonstellingen, zij het dan in negatieve zin, want het aan tal inzendingen waren ditmaal met één oogopslag te overzien. Een positief kantje van dit teken was echter de kwaliteit; zelfs het meest verwende oog werd er door bevredigd en ze kon de zwaartse critiek over het algemeen doorstaan. Ditmaal beginnende met het bijgoed werden we getroffen door een fraaie inzending freesia Rijnveld's Golden Yel low, „the super freesia", verwerkt in een grote mand en een tweetal kleine vazen. De goede kammen met de gro te bloemen stonden op enorm lange stelen terwij] het gewas zoals het daar stond goed groen was. Ze waren inge zonden door S. de Goede N.V., Eist. Bij de tulpen kregen we een verge lijkende opstelling te zien van enkele dnrw. hybriden uit het bekende D.W.L. zaaisel. Van D. W. Lefeber, Lisse zelfs stond er Oxford en Parade, van P. v. Saase, Hillegom. Apeldoorn, alle drie m het oranjerode genre. De kleurver schillen zijn gering maar in stand en vorm was Parade ongetwijfeld de beste. Daarnaast had v. Saase ook de rode Dwt. Paul Richter opgesteld, een goe de oude bekende, v.d. Hoek had ze aden gebroeid. Een aardige parkiet vonden wij de röntgen-verloping uit Karei Doorman, lichtgeel, iets rood geveerd. Ze was van Ruibro, die ze 17 januari in de kas had geplaatst waar ze 13 februari bloeide. Er stond maar één exemplaar van maar we zien ze wellicht nog wel eens in groter aantal terug. De naam die er bij genoteerd stond. Miss Uni verse, moet veranderd worden. De dubbele rood met witte tulp van G. Doef, Bovenkarspel, die de vorige week nog onder nummer stond was nu gedoopt met de naam Petersburg. De kwaliteit was prima. Ook de TT. Edith Eddy Max. van Jan C. Bakker, Dub- beicam, heelt nu een dennuieve naam. Ze waren prima en heet Sven Hedin. Piet Nijssen Zonen, Santpoort, ver rasten weer met een bijzonder mooie collectie triumphen. Coco is violetrose, iets lichter naar de randen; Dolce Mia mooi rose met witte basis; Spal ding .violetrose met beste lange stelen; Holbeach. rood, witgerand, lang; Pa lam, satijnrose, mooie vorm; Ciampi- no, lila, eveneens goed lang en ten slotte de fraai rose Sabena. Anton Nijs sen had enkele kisten staan met de oranjerode dubbele Stockholm en de gele Monte Carlo. De lilarose TT. Sal vation moet een andere naam hebben en verder was dwt. Njjssen's Golden Yeilow aanwezig, lang en best. J. Valkering Zonen, toonden de paarse verloping uit TT. Ed. Eddy. De bloemen zijn klein en persoonlijk kan zij ons niet bekoren. Gebr. Faase NV., Noordwijk, tenslotte had een drie tal fosteriana's opgesteld (of waren het kaufmanniana's?) en wel Finale en Rondo, beiden rood en geel, en Zom bie, wit met rood. De narcissen waren ditmaal slechts door een tweetal variëteiten vertegen woordigd. N. Zandbergen Wz., Rijns burg, toonde nogmaal de zeer bloem rijke barrij als Verger, terwijl J. de Wildt, Heemstede enkele pannen met Narcissus Lobularius had opgesteld, een klein bicolor trompeje, wel aardig maar erg ongelijk. Ze bleken trouwens niet helemaal „echt" te zijn, volgens de beoordelingscommissie waren ze ge mengd. Th. G. v. Haaster. De Zilk, liet een pot groenselectie Er. Maeconi zien. Ze waren inderdaad goed groen, lang, maar de bloemen hadden wat harde koppen. Een vaas Calla „White Swan", met de goed gevormde sneeuwwitte bloemsche- den en het nberispelijke kruid, van A. H. v. Staalduinen, 's Gravenzande, maakte deze kleine doch qua gehalte exclusieve keuring rond. Tijdens het afgelopen seizoen is geble ken. dat de outillage van het trek kerskamp „De Branding" aan de Bou levard Barnaart te Zandvoort op be paalde punten te wensen overlaat. In het bijzonder gaf de hygiënische toe stand bij de toiletten en de wasplaatsen aanleiding tot klachten, o.m. ook van de zijde van de inspectie van de volks gezondheid. Eensdeels was dit te wijten aan het overstelpende bezoek aan het kamp, anderdeels aan de gebrekkige afvoer van de toiletten en wasbakken, een tekort aan toiletruimte en het ont breken van afzonderlijke wasbakken voor het schoonmaken van groenten e.d. Voorts blijkt het kamp steeds meer be zocht te worden door vooral buiten landse „auto-tent-toeristen". Op de ze vorm van toerisme, die zich vooral de laatste jaren steeds verder ontwik kelt, is bij de aanleg van het kamp niet gerekend. De toegangswegen en de pa den in het kamp blijken voor het be rijden met auto's te licht te zijn, terwijl ook afzonderlijke parkeerplaatsen voor auto's ontbreken. In verband met het vorenstaande is door de directeur van publieke werken te Zandvoort een plan opgesteld, het welk voorziet in diverse voorzieningen. De kosten zullen totaal 31.600 be dragen. De jaarlijkse lasten zullen daardoor met 2300 worden verhoogd. Het afgelopen jaar gaf een batig saldo van 4800, zodat deze uitgave rendabel is te achten. Meerdere inkomsten zullen voorts nog worden verkregen door ver hoging van het parkeertarief van au to's en motoren tot resp. 1,- en 0,50 per dag. Ter voorziening in de vacature van bestuurslid van de gemeentelijke instel ling voor maatschappelijk hulpbetoon te Zandvoort ontstaan door het over lijden van de heer A. van der Mije worden door B. en W. aan de raad voorgedragen de heren C. J. Versteege en S. I. Kluijskens. Aan de heer M. Abas zal 474 m2 grond aan de Brederodestraat worden verkocht voor rond 4.600. Met de heer L. Horn zal grond worden geruild na bij zijn woning aan de Duinwindelaan te Bentveld. De heer Horn verkrijgt 556 m2, de gemeente 13 m2, het ver schil wordt verrekend a f 10 per m2. De heren Abas en Horn zullen de te verkrijgen grond bij de tuin van hun woning voegen. De gemeente Zandvoort gaat een twee de sneeuwploeg aanschaffen, waarmede 2.755 gemoeid is. De reddingspost „Piet Oud" van de Zandv. reddingsbrigade was aanvanke lijk geplaatst op een geschutsbunker aan het noordelijke strand. Aangezien deze bunker echter moest worden opgeruimd moest de reddingspost uit elkaar wor den genomen en elders herplaatst. Het gebouwtje werd in 1946 opgericht, was niet uitneembaar, terwijl bij de opbouw gebruik werd gemaakt van oude mate- De afdeling Zandvoort van de r.-k. middenstandsvereniging „De Hanze" kan met grote voldoening terugzien op de eerste bezinningsmorgen welke zon dag werd gehouden. Zeer vele leden woonden met hun dames de H. Mis bij, welke door de bondsadviseur pater Rembertus O.M. Cap. in de parochie kerk werd opgedragen. De pater hield een boeiende predikatie naar aanleiding van het Evangelie van de dag. Na de H. Mis verzamelden de deelnemers zich in restaurant Rinkel voor een gemeen schappelijk ontbijt. Pater Rembertus gaf tegen het einde Aan de maaltijd een hoogst interessante inleiding over het middenstandsgezin. Enkele tientallen jaren terug was het gezin van de middenstander ook een economische eenheid. De man stond door grotere ontwikkeling en grotere belezenheid boven de vrouw, die zich hoofdzakelijk tot de huishoudelijke za ken beperkte. Zij was echter ook in de zaak betrokken, doordat zij veel met klanten in aanraking kwam. De ouders oefenden een krachtig gezag uit over de kinderen, die soms van hun prille jeugd af in het bedrijf moesten meehelpen. De jongens werden veelal in de zaak opgenomen, terwijl de meis jes in de huishouding hielpen. Groter Advertentie VERKOOP EN VERHUUR Nassaujtraat 5 Haarlem ielef. 15220 rialen. Een en ander is oorzaak, dat de kwaliteit van het gebouwtje zeer is achteruit gegaan; bovendien bleken ver scheidene onderdelen half vergaan te zijn. Behalve de reparaties, welke reeds bij de herplaatsing werden verricht, die nen nog enige vernieuwingen te wor den aangebracht en moet enig buiten schilderwerk plaats hebben. Een en an der zal rond 1.000 kosten. Aangezien de financiën van de bri gade niet toelaten deze uitgaaf voor haar rekening te nemen en gelet op het uitermate belangrijke werk, dat de ze vereniging belangeloos in het alge meen belang verricht, wordt voorgesteld, de reparatiën enz. door de gemeente te laten verrichten. Voor de bouw van een bewakershuis je in het vijverpark was door de raad 4750 gevoteerd. Na gehouden aanbe steding blijkt, dat dit krediet met 1400 moet worden verhoogd, waartoe een voorstel aan de raad wordt gedaan. geworden, kregen zij een zakgeld en als zij tot een huwelijk kwamen, verschaf ten hun ouders hun de nodige uitzet en hielpen hen zo nodig aan een zaak. De ontwikkeling van het econo mische leven heeft aan deze patriar chale verhouding radicaal een einde ge maakt. Het aantal zelfstandige bedrij ven is aanmerkelijk verminderd en de mogelijkheid om een nieuwe zaak te beginnen is, door het benodigde grote kapitaal uiterst beperkt geworden. Van de opleiding van de meisjes voor een zelfstandig beroep wordt door veel mid- denstandskinderen gebruik gemaakt. De onmogelijkheid om de jongens een eigen zaak te verschaffen heeft tengevolge gehad, dat deze zij het ook veelal in beter geclasseerde functies in loondienst gaan. Door de zelfstandig werkende kin deren is het gezin van de midden stander geen economische eenheid meer en ook de gewone gezinsband is daardoor sterk aangetast. De kin deren nemen geen genoegen meer met een zakgeld, maar besteden hun inko men zelf en sparen voor hun toekomst. Zij werken in ondernemingen en onder verhoudingen waarvan de ouders wei nig of niets te weten komen. Dit alles is ook van invloed op de ver houdingen in het gezin. De strenge ge- zagsverhouding van vroeger heeft plaats gemaakt voor een zekere ka- meraadschappeljjkheid tussen ouders en kinderen. Men kan dit tot op ze kere hoogte betreuren, maar men be denke, dat de kinderen niet minder goed zijn dan vroeger, maar dat zij de invloed hebben ondergaan van de ingrijpend gewijzigde maatschappe lijke verhoudingen. De vraag stellende „Wat moeten wij doen?" wees pater Rembertus er op, dat men onmogelijk het rad kan terug draaien. Het „gesloten" gezin van vroe ger is „open" geworden, maar deson danks is het mogelijk een sterke ge zinsband te bewaren. Men streve er naar de gezelligheid in het gezin te be vorderen, waarop alle leden van het gezin eventueel met hun vrienden en riendinnen om de huiselijke aard verenigd zijn, waarop men eikaars on dervindingen buitenshuis kan uitwisse len en desgewenst een dansje kan wor den gemaakt. Zo houden de ouders hun moderne kinderen toch onder hun vleu gels en geven zij hun een herinnering aan het ouderlijk huis mede, welke voor hen in latere jaren een kostbaar bezit zal blijken te zijn. De voorzitter van „De Hanze", de heer C. Siegers, dankte pater Rember tus voor zjjn hoogst actuele inleiding. Spr. wekte de leden op, trouwe en ac tieve Hanze-mannen te zijn en hoopte, dat deze goed geslaagde bezinnings morgen rijke vruchten voor de afdeling zal opleveren. De heer Burger hield nog een speech ter aanbeveling van de reis van „De Hanze" naar Rome. (De in deze rubriek geplaatste BRIEVEN VAN LEZERS vallen buiten verantwoor delijkheid der Redactiei. Anoniem inge zonden brieven worden terzijde gelegd.) Het artikel van de heer Aug. D. Ho ning onder bovenstaande titel in dit dagblad van één dezer dagen heeft mijn volle instemming. Alleen een, in de heersende conflicten strikt neutraal bestuur of commissie zal in de huidige chaos van ons verenigingsleven de rust kunnen terugbrengen die het zo brood nodig heeft. Laten zü die momenteel de leiding hebben nog tijdig tot het inzicht komen dat met machtsmiddelen een „oppositie-groep" uit de vereniging te stoten een dergelijke dictatoriale geste is die het Nederlandse volk in de ja ren 1949-1945 ook niet wenste. Mijns inziens verdient het aanbeve ling dat die leden van de vereniging die het eens zijn met de heer Aug. D. Honing, Lorentzkade 89 te Haarlem (telefoon no. 26441) hem schriftelijk ad hesie betuigen, zoals ook ikzelf zal doen. K. J. AANSTOOT Prins Hendriklaan 129, Overveen. 1955 is voor de Haarlemse Luchtvaart club een goed jaar geweest, al zakte de vereniging in de strijd om de titel „de beste club van Nederland" van de vier de naar de vijfde plaats. Het eigenlijke clubleven is gezond. Er werden 47 avon den gegeven, die grote belangstelling hebben getrokken. Het gehele jaar door is er gevlogen. Het totaal aantal vliegdagen bedroeg 80, waarvan er op 46 uitsluitend met vrij vliegende model len werd gevlogen, 19 waarop alleen de Hjnbesturing werd beoefend en 15 waar op in beide categorieën werd gevlogen. In het jaarverslag wordt voorts gewag gemaakt van de verschillende succes sen in wedstrijden en wereldkampioen schappen, en er blijkt uit, dat de Haar lemse Luchtvaart Club in zijn 22ste le vensjaar overvloeit van activiteit en en thousiasme en onder de Nederlandse clubs een zeer vooraanstaande plaats in neemt. Om allemisverstand te voorkomen zij medegedeeld, dat de receptie van frater L. v. d. Berg, die tweede Paas dag (maandag 2 april) in de kerk aan het Kléverpark zijn eerste plechtige H. Mis zal opdragen, 's middags recipieert in dê pastorie. De leden van de Nederlandse Gidsen Beweging vieren woensdag 29 februari met de padvindsters van het Neder landse Padvindsters Gilde en alle andere padvindsters in de wereld hun „denk- dag" (of ..dankdag"), de geboortedag van de leidster van de padvindstersbe- weging Lady Baden Powell en van de oprichter, wijlen lord Baden Powell. Op deze denkdag dragen de meisjes de uniform en komen in groepsverband bijeen. In Bloemendaal komen de gid sen van de Priscagroep, na de groeps- mis om zeven uur, bijeen op het ter rein „De Rijp", waar zij samen met de padvindsters van de Harlu- en de Capreragroep de dag officieel om half acht zullen openen met vlaghijsen en een, korte toespraak van mej. O. Kraet- zer en mej. Elberg, DC's van de N.G.B. en het N.P.V. Ook de andere groepen van het district Haarlem dat van Aalsmeer tot IJmuiden-Oost loopt en twee en twintig groepen omvat ope nen de dag op deze wijze. 's Avonds komen de groepen van beide organisaties bijeen voor het hou den van een kampvuur of, indien de weersomstandigheden dit niet toelaten, voor de bqnte ring. Op deze dag verdienen de gidsen en padvindsters ook het „denkdagdub- beltje", vroeger een denkdag-stuiver. Dit geld wordt door de groepen opge zonden naar het Nationaal Hoofdkwar tier van de Gidsen Beweging in Utrecht, die het in den lande verzamel de bedrag opzendt naar het Wereldbu reau in Londen. Over de gehele wereld verzamelen de gidsen en padvindsters een klein bedrag, dat in een fonds van het wereldbu.reau wordt gestort. Met de gelden van dit fonds worden groepen, die in nood zijn, geholpen. Dit gebeurde onder andere met een groot aantal Nederlandse gidsen- en padvindsters- groepen na de overstromingsramp in 1953. Na de vierde wedstrijdenreeks in de zwemcompetitie voor de kring Haar lem van de KNZB luiden de standen: Dames juniores: 1 Haarlem 909 pnt.; 2 DWR 931,4 pnt.; 3 HVBG 947,4 pnt.; 4 HPC 948,4 pnt.; 5 DWT 988,9 pnt.; 6 VZV 994,7 pnt.; 7 ZBVS 1057,3 pnt.; 8 Watervrienden 1069,7 pnt. Dames nieuwelingen: 1 Haarlem 519,2 pnt.; 2 HPC 534 pnt.; 3 DWR 535,8 pnt.; 4 HVGB 546 pnt.; 5 VZV 558,6 pnt.; 6 DWT 580,4 pnt.; 7 Watervrienden 608,3 pnt.; 8 ZBVS 648,7 pnt. Afdeling meisjes: nVGP 590,8 pnt.; 2 DWR 591,5 pnt.; 3 Haarlem 591,5 pnt 4 HPC 621 pnt.; 5 VZV 622,7 pnt.; b DWT 649,3 pnt.; 7 Watervrienden 675,3 pnt.: 8 ZBVS 704,2 pnt. Heren juniores: 1 Haqrlem 987,1 pnt.; 2 HPC 999,4 pnt.; 3 DWT 1000,1 pnt.; 4 HVGB 1042,1 pnt.; 5 DWR 1071 pnt.; 6 VZV 1114,4 pnt.; 7 Watervrienden 1119,7 pnt. Heren nieuwelingen: 1 Haarlem, 808 p nt.; 2 HVGB 836,5 pnt.: .3 DWR 856,3 pnt. 4 HPC 856,8 pnt.; 5 DWT 860,3 pnt.; 6 Watervrienden 884,7 pnt.; 7 VZV 966,6 pnt.; 8 ZBVS 966,8 pnt. Afdelingen jongens: 1 HVGB 379,6 pnt.; 2 Haarlem 406,8 pnt.; 3 DWR 407,5 pnt.; 4 HPC 410,8 pnt.; 5 DWT 461,4 pnt.; 6 Watervrienden 469,4 pnt. Plaatsing geschiedt i 16 cent per m.m.-hoogte Opgaven Kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, m» onze bijkantoren en agent schappen, aan de erkende advertentie-bureaux en aan de erkende boekhandelaren. H.-k. dame z.z.g.g. als HUIS HOUDSTER bij heer of dame, evént. bij echtp. of licht hulpbehoevende dame. Brieven onder no. 6501. Gevraagd NET MEISJE als hulp in de huishouding voor de dag van 86 uur, met volledige maaltijd en huise lijk verkeer in gezin met twee kinderen. Hulp voor ruw werk aanwezig. Brieven onder nummer 6509. MEISJE voor de ochtend uren in kl. gez. Krom, Wil- helminastraat 28. ZELFSTANDIG MEISJE voor de huish. in gezin van 2 pers. van 9 tot 4 u. Laken- kopersstraat 10. Gevraagd net flink MEISJE als hulp in de huishouding voor dag en nacht of voor de dag. in gezin met twee kinderen. Goed loon en ge heel met huiselijk verkeer. Hulp voor ruw werk aan wezig. Brieven no. 6495. FLINKE WERKSTER gevr. voor maandag en donderdag 95 uur. Heemsteedse Dreef 246. Heemstede, Tel. 34961. Boekh. H. Coebergh. Ged. O. Gr. 74 vr. een HULP B. D. ADMINISTRATIE, k. typen. Liefst met enige ervaring. NET MEISJE gevr. voor hele dagen. Mevr. v. Deurzen, Koninginneweg 53, Tel. 13553. Japonnenatelier „De Kam per" vr. bekw. HANDWERK STERS, MACHINE STTK- STERS, AANK. en LEERLIN GEN. Gr. Houtstraat 100 r., ingang Nieuwstr. Gevr. FL. WERKSTER ot DAGMEISJE, goed loon. Mevr. Laros. Vogelenzangse- weg 28, Aerdenhout. Simon de Wit heeft plaats voor een LEERLING-BE DIENDE (14—18 jaar). Prima arbeidsvoorwaarden. Persoon lijk aanmelden in het filiaal Spaarnwouderstraat 59 te Haarlem. NETTE WERKSTER gevr. voor hele dagen, goed en zelfst. kunnende werken en v.g.g.v. Pers. aanm. Nieuwe Gracht 7, Haarlem. Dame b.b.h. zoekt eenv. ZIT-SL.KAMER te Aerden hout of Bentveld. Brieven onder no. 6503. Dame, middelb. leeft., zoekt ETAGE of KAMERS met kookgelegenh. Tel. 13837 of br. no. 6481. 20 KORTING op stoom- goederen, mits gebracht en gehaald aan de fabriek Lo- rentzplein 25 of fil.voor H.-N. Soendaplein 37. Chem. Was serij Ververij Keyser. HAARDEN - KACHELS - OLIEKACHELS - STOFZUI GERS - WASMACHINES - KEUKENUITR. - GASKOM FOREN - BEDDEN vanaf 1.p. w. Zaanenlaan 67. AL EEN LAMP VAN 100 WATT VAN P. WILKES GE HAD. Ged. Oude Gracht 11. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig WASMACHINES met lichte emaille beschadiging. Gloednieuw met garantie 145.Centrifuges 150. Desgewenst afbetaling. Afd.- depot Anna van Burenlaan 44. Haarlem, Tel. K 2500 39204. UNIEK KOOPJE. Philips radio met 4 golfl., bouwj. '55. Schitt. ontvangst. Vraag prijs 135.—. Nieuwpr. 345.Aan part. Zuidpol-, derstr. 56 rd., Hrl.-O. Goedkope SCHRIJFMACHI NES met 1 jaar gar. vihdt U alleen bij Loerakker, Kleine Houtstr. 81 (naast bioscoop), Tel. 20171. Bet. kan desgew. ger. worden z. renteber. LEDEREN MOTOR- EN BROMFIETS JAS SEN v.a. 123.50. Fa. Carel v. d. Wal, Koningstraat 46, Telef. 20719. NIEUWE STOFZUIGERS 79met voll. gar. Van fabriek naar verbruiker. Vraagt gratis demonstratie. Dr. Leijdsstr. 11 rd., Telef. 18593. Flinke SLAGERSHALFWAS. Eskens, Binnenweg 124, Heemstede. LEERLING-VERKOOPSTER gevr. in een onzer luxe za ken. A. Greven, Grote Hout straat 112, Tel. 15889. Gevraagd flinke SLAGERS- BEDIENDE (halfwas). Bert Gort, Spaarnwouderstr. 27. Gevr. H. IN DE HUISH., 2 of 3 dagen p. w. of iedere och tend. Van der Weiden, Hya cintenlaan 39, Tel. 10183. Bijman's Bakkerijen vragen voor hun zaak Van Egmond- straat 38. Ie FLINK MEISJE die de gehele leiding van de winkel kan verzorgen. 2e FLINKE VERKOPER voor de verzorging van een broodwijk. Aanmelden Van Egmondstraat 38, 's avonds na 7 uur Haarlem-Nrd. FLINKE VROUW OF MEIS JE gevr. als assistente in keuken en eetzaal. Van 85 uur. Zat.midd. en zondag vrij. Internaat „Aerdenhout", Slingerweg 6, Aerdenhout, Tel. 26277. ALBERT HEIJN vraagt voor zijn filialen in Haarlem en omgeving: MANNELIJK PER SONEEL, leeft. 16—23 jaar. Goed loon. Bedrijfskleding wordt ter beschikking gesteld. Pers. aanm. in ons filiaal te Haarlem, Gr. Houtstraat 59. R'D AM-HAARLEM OF OM GEVING. Nieuwbouw R'dam- Zuid, 4 kamers, keuken, douche, kelder, huur 43. p. mnd., in ruil voor grotere woning, hogere huur geen bezwaar. Brieven no. 6507. HOME-RECORDING. Verhuur Webcor tape-recorders. Scho tersingel 63, Tel. 21941. BADHOEVEDORP-HAARLEM Aangeb. vrij huis, 2 kam. ensuite, 3 sl.k., badk., zolder, v.- en a.tuin, schuur, ach terom. Huur 46.15 incl. wa ter. Tel. K 2968—2535. Gevr. soortgel. woning in Haarlem. Ook beschikb. woning te Santpoort en Amsterdam. Aanb. telef. of br. no. 6497. MUZIEKINSTRUMENT NODIG? Nieuw of gebruikt, ook verhuur en repareren. Uw adres Muziekh. Joh. Kiekens, Smedestr. 27, Tel. 19775. Aangeb. goed onderh. BE NEDENHUIS in Hertzogstr., 5 kamers en tuin, 8.50 p. w. Gevr. heel of bovenhuis. Ho ger huur geen bezwaar. Br. onder no. 6483. LïNGAFOON CURSUS Engelse les. Br. met prijs onder no. 6529. KOSTUUMS, regenjassen, regenmantels, demi's, winter mantels, mantelkostuums 10.— maandelijks. Schrijf aan Super Standing, Staten- laan 41, Arnhem. Kleur en maat vermelden. RUSTHUIS THERESIA biedt plaats aan enige bej. heren, event, lichte verpleging. Jan Steenlaan 3, Heemstede, Tel. 38174. Gevraagd te Beverwijk epn ZIT-SLAAPKAMER met vol ledig pension door r.-k. jon geman. Brieven no. 4916. JAPONNEN NAAR MAAT. Damave, Amsterdamstraat 9. LEUKE KINDERFOTO'S Foto Scherpenhuyzen, Staten Bolwerk 6, Tel. 20095. Foto Walbrecht, Spaarnwouderstr. 21, Telefoon 15551. U RIJDT EEN SCHEVE SCHAATS als U nu niet Uw POOTAARDAPPELEN laat reserveren. Beunder's Tuinbouwinr., Kl. Houtstraat 41, Haarlem, Tel. 18920. R.-k. Hoogovenarb., cont. dienst, zoekt een NET R.-K. KOSTH. te B'wijk, geen be roeps. Brieven no. 4917. GROTE GARAGE of PAK HUIS te koop gevraagd. Tel. 19994. BIJLADING of RETOURLA DING gevr. Richting Utrecht -Den Bosch-Eindhoven-Sit- tard en Maastricht. Tempo Verhuis- en Transportbedrijf, Rozenstraat 13, Tel. 20020 12525. Goederen zonder prijs verhoging verzekerd. HANDELSHUIS, Leidsestraat 41, telef. 14832, koopt alles. Meubelen, kasten, bedden, ledik., opklapbedden, stoe len, tafels en zolderopr. JAPONNEN maakloon vanaf 8.50, modeljaponnen ge- etaleer d, ook grote maten. Maison Tiny, Paul Kruger- straat 30. BUREAU. Fuhrhopstraat 22, Haarlem-N-, Tel. 22369. De vooruitstrevende wasserijen bieden niet alleen de huisvrouwen die de was de deur uit doen oneindig veel meer dan vroeger. Ook voor de meisjes en vrouwen dié er werken hebben deze bedrijven een geheel andere be tekenis gekregen. Het voor meisjes en vrouwen te zware, natte waswerk wordt er b. v. uitsluitend door vakkundig geschoolde mannen ge daan. Mannen bedienen er de grote, geperfectionneerde en slijtagewerende was machines. Zorgzame meisjes en vrouwen doen in de goede wasserijen alléén het schoonste, zelligste en meest vrouwelijke werk dat zij voor een goed loon kunnen doenhet voor de linnenkast klaarmaken van het droge, kraakheldere wasgoed. Dat doen zij heus niet met ouderwetse strijkplanken en strijkbouten! Let maar eens op de volgende advertenties, of informeer bij onderstaande adressenDan begrijpt U al héél gauw, dat er in de be treffende wasserijen ander en beter werk wacht Achter dtt goede advies staat een be drijfsgroep met 600.000 vaste klanten, ruim 20.000 personeels leden en een jaarlijkse omzet van meer dan f. 100.000.000. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door de bij de Stichting Wasserij-Voorlichting aangesloten wasserijen en het Secretariaat: Carel Reinierszkade 131, Oen Haag Tel. 773421 Wasserij Beelen, Blekersvaartweg 20-21, Heemstede Telef. 38189. Wasserij „Bosch en Vaart", Brouwersvaart 24, Haarlem, Telef. 14021. Fijnwasserij v. d. Bosch, Scheepmakersdijk 26, Haarlem, Telef. 16114. Duyn, Amsterdamsevaart 20, Haarlem Telef. 11053. Evers, Brouwersvaart 58-60, Haarlem Telef. 16504. Haak Wasverzorgers N.V., Mr. Cornelisstraat 33, Haarlem, Telef. 17487. Wasserij Wasserij Modelwasserij „Helder", Halfweg. Telef. 351. Wasserij „De Hoop", Amsterdamsevaart 48-50, Haarlem, Telef. 12542. Wasserij W. H. Kloes, Scheepmakersdijk 32, Haarlem, Telef. 13592. Wasserij N.V. Peeperkorn, Blekersvaartweg 43, Heemstede, Telef. 38890. Wasserij G. Rhee en Zn., Blekersvaartweg 57, Heemstede, Telef. 38201. L. v. d. Weiden, Wasserij ,,'t Raadhuis", Raadhu straat 11, Heemstede, Tel. 38145.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 6